DE L.T.B. LICHT ZIJN LEDEN VOOR. DINSDAG 3 JANUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 Moeilijkheden bij de toepassing der steunwetten voor de boeren Hedenmorgen te half elf werd in bet St. Bavogebouw te Haarlem een buitenge wone algerueene vergadering gehouden van den Boerenvakbond van den L. T. B. Op deze vergadering hebben verschillen de deskundigen voorlichting gegeven over de uitvoering der verschillende crisismaat regelen. Na een openingswoord door den voorzit ter, den heer A. J. Verkley, waarbij de le den voör het nieuwe jaar meer voörspoed werd toegewenscht dan het afgeloopene 'heeft gegeven, werd het woord verleend aan den eersten inleider, den heer Joh. v. d. Zwaan, die sprak over den Bieten- steunwet. Ondanks steun bleef er een tekort. Op herhaald aandringen van de drie Centrale Landbouworganisaties, dus ook door den L. T. B., is bij de Eegeering ver kregen, dat in 1930 een kleine steun werd verkregen voor de suikerbietencampagne van 1931. Hoe goed door de Regeering be doeld, werd deze steun een mislukking. Dit blijkt o.a. hieruit, dat in 1931 maar 40 pet-, van het normale oppervlak aan bieten in de voorafgaande jaren getééld, werden uit gezaaid. De toestand werd nog treuriger, zooewl voor boer als arbeider. landbouworganisaties hebben toen aangedrongen op een grooteren steun voor campagne 1932. Hieraan hebben enkele Kamerleden met name Loerakker sterk medegewerkt. De Regeeringssteun is ons allen wel bekend ni. bij een suikerprijs van 2.50, J 8.25 steun bij een percentage van 17 pet. Het gevolg hiervan was, dat weer voor 80 pet. aan bieten uitgezaaid Werden. Hierdoor minder werkeloosiheid, maar nog geen boterham voor den bietenteler, het geen spr. met cijfers aantoonde. Er bleef een gemiddeld tekort per H.A. van 39.75. Dit jaar is het verlies moge lijk minder groot voor enkele boeren, door de zeer hooge opbrengst aan kilo's bieten per H.A. Maar nu? Zullen wij met vrouw en kinderen nog langer werken met de wetenschap, als wij 's morgens vroeg beginnen te werken, wij weten, dat er 's avonds een te kort is, om onze pachtpenningen, hypotheekrente te kunnen betalen? De Regeering dient hier uitkomst te ge ven, Grond- en Polderlasten, arbeidsloon, kortom men ziet alle uitgaven met vreeze tegemoet. Niettegenstaande dit alles, moet men niet bij de pakken blijven neerzitten. Met vertrouwen op God, dient de nieuwe campagne 1933 weer ingezet te worden. Daarnaast dienen de landbouworganisaties zich opnieuw te wenden tot de Regeering. Immers onze boeren hebben hun plicht ge daan. (Denk aan de mobilisatie-tijd), alzoo zal de Regeering andermaal haar plicht dienen te toonen tegenover dezelfde boeren in dezen treurigen toestand. Ten slotte gaf spr. zijn meening ten aan zien van de bietensteunwet. Met het ver- leenen van den bietensteun dient rekening te worden gehouden met het feit, dat de bietenbouw een object van werkverschaf fing is. Dus rekening houden met onze ar beiders. De boeren dienen te ontvangen: 11.50 per 1000 Kg. bieten met een gehalte van 14 pet. Als basis nemen de gemiddel de opbrengst per H.A. over 1932 n.l. 35.000 Kg. met een gehalte van 16 pet. Dan zal de opbrengst volgens bovenstaande berekening zijn 472.50. De'kostenbereke ning wordt gehandhaafd op dit jaar n.1, 381.Alzoo een karige' winst van 91.50 per H.A. Hiervoor zal de boer met vrouw en kin deren het geheele jaar moeten zorgen, ar beiden en bidden om van den Almachtige af te smeeken, een zoodanige groei. Vervolgens hield de heer A. J. de Goey uit Montfoort een inleiding over de c r i- sis-zuivelwet en haar werking. Voor eerst ging spr. na: hoe wordt de wet toegepast? Hoe de crisis-zuivelwet wordt toegepast. Er worden heffingen verricht óp ver schillende producten. Deze bedragen wor den gestort in het Crisis-Zuivelfonds. Uit dit fonds worden uitkeeringen ge daan over de verwerkte melk. De zuivel en melkproducten, waarin het melkvet be last is, zijn: boter, kaas, melkpoeder, ge condenseerde melk. Het gaat hierbij uit van de vastgestelde heffing op boter. Boter bestaat voor 84 pet. uit melkvet. Per K.G. melkvet bedraagt dus de heffing op alle genoemde producten 100/84 maal de heffing per K.G. boter. De wijze van heffing is voor de verschillende producten verschillend geregeld. De heffing geschiedt door middel van merken. Deze wordt alleen toegepast bij boter (en margarine en vetten). De volgende Crisis-merken worden ge bruikt: 1. De gewone Rijksbotermerken. 2. Spéciale Crisismerken. Deze zijn be stemd voor de niet aangeslotenen bij de botercontrole onder Rijkstoe zicht. 3. Merken voor buitenlandsche boter. Déze worden aangebracht op de fiksten ge- importeerde boter. 4. Het kóeLhuisboteraierk. Dit merk wordt aangebracht op de boter, welke in koelhuizen is opgeslagep. De boter-, kaas- en melkproductenoon- trolestations onder- Rijkstoezicht f ungeeren hierbij als filialen der Centrale. De prijs van het Crisisbotermerk be droeg per Kg. boter sedert 10 Juli 1932 achtereenvolgen® 42, 55, 65, 75 ij 85 ets. Dit bedrag wordt bij den verkoop verhaald, zoodat de binnenlandsohe boter-groothan- delsprijs genoemed bedragen hooger was, dan de wereldmarktprijs in die perioden bedroeg. Bij import van buitenlandsche boter wordt 5 ct. per Kg. minder geheven. Alle hoeveelheden boter boven 1 Kg. moe ten gemerkt zijn. Winkeliers en handelaars mogen de vaten gemerkte boter uitspitten en ompakken in ongemerkte hoeveelheden tot 1 Kg. In ons land wordt normaal bereid pl.m. 85 millioen Kg. boter. Hiervan wordt 80 millioen Kg. bereid door pl.m. 800 zuivel fabrieken. Deze 80 millioen Kg. zijn dus van het Rijksmerk voorzien. De heffing op kaas is eenigszins anders. Van onze totale kaasproductie wordt nor maal 1/3 in het binnenland verbruikt en ,2/3 geëxporteerd. Zou men bij de kaas de zelfde regeling toepassen als bij de boter, dan zou later weer 2/3 terugbetaald moe ten worden bij den uitvoer. De kaasprodu- centen hebben er nu de voorkeur aange geven, dat een blijvende heffing op het melkvet in kaas drukt tot 1/3 van de hef fing op het botervet. Bij export behoeft hierop dus niet terugbetaald te worden. Het Crisis-ZZuivelfonds ontvangt op deze wijze in totaal evenveel. Door deze rege ling behoeven ook geen speciale merktee- ken® te worden aangebracht op de kaas, wat een groot voordeel is. Voor de vetge halten der verschillende kaassoorten zijn normen gesteld. Op het melkvet in de melkproducten (melkpoeder, geconjenseerdemelk en blok- melk) wordt geheven in zoover deze pro ducten in het binnenland worden afgele verd. Dergelijke leveringen geschieden op z.g. binnenlandsoh certificaat. Hierbij wordt medewerking verleend door de melkproduc- i ten-controle onder Rijkstoezicht. De te exporteeren producten blijven hier vrij van merken. Magere melkproducten, d.w.z. producten met minder dan 1 pet. vet, blijven geheel buiten de regeling. Voor scheepsproviandeering zijn spe ciale reglingen getroffen. Ook daarbij vindt restitutie plaats van de heffing. Hetzelfde geldt voor export van melk chocolade. Margarine moet 25 pet. belaste inheem- sche boter bevatten. De heffing op marga rine bedroeg op 10 Juli 20 cijts per Kg., welk bedrag op 28 Augustus werd verhoogd tot 32 ets. per Kg. De eetvetten zijn thans belast met 35 ets. per Kg. Consumptiemelk bleef tot op heden bui ten de regeling. Binnenkort zal hiervoor waarschijnlijk een regeling komen. Wat bereikte de Crisis-Zuive-lwet tot nu toe? De uitkeeringen over de melk, welke werd verwerkt tot zuivel- of melkproduc ten, waren als volgt: Per Kg. melk van 3 pet. vet werd gedurende 7 weken uitge keerd lVa ets., daarna 5 weken 1*4 ets., en 4 weken 2 ets. Daarna is gedurende 5 weken per Kg. melk van 3.2 pet. vet 1.76 ct. uitgekeerd en sedert 4 Dec. j.l. 1.6 cent. Men moet hierbij in aanmerking nemen, dat het gemiddeld vetgehalte der Nederl. koemelk 3.2 bedraagt en in het najaar op loopt tot gemiddeld 3.5 pet. De gemiddelde uitkeeringen zijn dan ook hooger geweest dan de genoemde bedragen. De uitkeerin gen worden verrekend met do heffingen op de verschillende producten. De uitsluitend boterbereider miet hierbij toebetalen, ter wijl de uitsluitend kaasbereider toe ont vangt. Bij volvette boerenkaasbereiding ont ving een producent per Kg. kaas toe res pectievelijk in de verschillende perioden: 7 ct., 5.46 et., G.78 ct., 11.45 ct-, 10.34 ct., 7.07 ct., 5.96 ct., en 4.56 ct. Conclusie: De Crisds-Zuivelwet heeft ge middeld de zoozeer begeerde richtprijs van 5 a 5K ct. per K-g. melk niet bereikt. Zonder steun verleening zouden echter de melkprijzen op 2 a 3 ct. zijn gekomen, met als gevolg een ineenstorting van het zuivel bedrijf. Dit laatste is. voorkomen en dat is een zeer belangrijk resultaat. Vervolgens hield het hoofdbestuurslid, de heer J. J. van Solide, een inleiding over een ontwerp-consrumptie-melkregeling. Het prijsverschil tusschen in dustrie- en consumptiemelk. De opzet, dat door de uitvoering van de Crisis-Zuivelwet de prijzen der consump tie-melk loonend zouden worden, is oiis- lukt. De melkveehoudersorganisaties heb ben getracht door middel van eigen or ganisatie een loonende prijs te bereiken. Bereikt is een koogere prijs, welke in 'ver band met plaatselijke omstandigheden ver schillend is geweest, echter geen loonende. Deze bereikte prijzen zijn echter niet vol doende. Naar de meening der melkveehou ders-organisatie® is een loonende prijs te bereiken met den steun der Crisis-Zuivel- Centrale. De C.Z.C. staat niet afwijzend tegenover het streven der melkveehouders- organisaties. Verschillende moeilijkheden zijn echter te overwinnen. Een regeling zou kunnen worden gevonden in de vaststelling van een minimumprijs voor industrie-melk in consumptie-gebieden. De vaststelling van een minimumprijs (richtprijs) voor de industriemelk in de oon- sumptiegebieden is alleszins redelijk, m vérband met de bijzondere omstandigheden, welke de kostprijs der melk in deze gebie den doen vèrhoogen: a. levering in do win termaanden (tax); b. speciale belastingen; c. hoogere loonén; d. omzet van vee (hooge afschrijving); e. hoogere pachten; f. kwa- liteitseiscben. Als basis van deze verschillen kunnen gelden de verschillen in de gemaakte prij zen in het afgeloopen jaar. De melk wordt ingekocht voor minimum-prijs plus nader vast te stellen heffing. De heffing wordt verdeeld onder de consumptiemelk-leveran- ciers, waarbij wordt rekening gehouden mot de verschillen in de afgeloopen jaren. De uitvoering wordt gelegd in handen van een door de Centrale Landbouworganisaties te benoemen Centrale Commissie. Over de Crisis varkens wet werd gespro ken door den heer J. van Kampen te Spar- dijk. De zware varkens kosten het minst. Betreffende de positie van het Neder- landsche varkensvleesch op de buitenland sche markt, kan niet worden ontkend, dat het gedeelte, hetwelk als bacon werd uit gevoerd bij sommige soorten achter staat. Met het oog op onze exportbelangen is het van groot belang, dat de kwaliteit van ons varkensvleesch wordt verbetérd; hiervoor is het noodig, dat op kwaliteit wordt uit betaald; dit kon sleohts door een gecon- oentreerde export. Niet alleen de land bouw, niaar ook de particuliere exporteurs gevoelden de overtuiging reeds geruimen tijd vóór van een Crisis-Varkenswet sprako was. Door de wet is de export geregeld en staat onder toezicht van den Minister. De export gaat nu steeds met verliezon gepaard. Deze verliezen worden gedekt door een beffing op het binnenlandse he vleesch t.w 9 cent per Kg. De Centrale heeft van den aanvang af eerst over de markt en later via de plaatselijke zaak voerders de prijs der export varkens ge steund. De prijs der binnenlandsohe markt is daarbij niet geheel gevolgd. De groote hoeveelheden zware varkens, dio voorra dig waren, hebben dit belemmerd. Toch staat vast, dat zonder crisis-varkenswet de zware varken® belangrijk minder zouden opbrengen door de groote hoeveelheden zouters, die zijn afgeslacht, en zware var kens zouden geworden zijn, die de markt nog meer zouden hebben ontwricht. Ten slotte: De teeltregeling, het moei lijkste punt. De Centrale bepaalt het aantal varkens, dat in een bepaald tijdsverloop zal morgen worden aangeboden en verdeelt dat over de verschillende provincies. De ondervinding zal ons" verder de weg moeten wijzen, die verdeéling te vervolmaken. Ook wordt overwogen de mesterij te re gelen. Spr. besloot met aller medewerking in te roepen om dg. wet aan het doel te doen beantwoorden. Over hetzelfde onderwerp sprak de heer J. C. Paa.rdekooper uit Honselersdijk. De uitwerking der Crisis- varkenswet in zeker goed ge weest. Zoodra de Crisis-varkenswet in wer king trad, kwam ook de oppositie, die voornamelijk zijn ooi-zaak vond in het feit, dat de handel in baconvarkens werd gecon centreerd, waardoor een gedeelte van de handelaren werd benadeeld. Om dit zooveel mogelijk te voorkomen werden door de Nederlandsche Varkens- Centrale zooveel mogelijk handelsanenschen als zaakvoerders aangesteld. Een andere groep leed schade, doordat voor het voor het binnenland bestemde varkensvleesch de heffing van 9 cent per Kg. moest worden betaald, waardoor het verbruik verminderde. Enkele mesters wa ren van meening, dat door do werking der wet, de varkensprijzen ongunstig werden beïnvloed. Nu is het zeer moeilijk, om te zoggen hoe de varkensprijzen zouden ge weest zijn, wanneer er geen Crisis-varkens wet was geweest, maar dit is zeker, dat de varken spr ij zen, gedurende de werking der wet belangrijk boven de wereldvarkensprij® hebben gelegen, wat in normale tijden zel den of nooit voorkwam. De richtprijs: Bij de in werking treding der wet, was het de bedoeling te trachten de kostprijs, dus dat hij sender verlies zou kunnen produceeren. Men moest echter be ginnen met een richtprijs, welke werd be paald op 15 cent per pond vuilgewicht. Voor deze prij® van 15 ct. werden de z.g. baconvarkens overgenomen door de Neder landsche Varkens-Centrale. Nu zal men opmerken, de prijs van 15 ct. is niet de kostprijs, en daar is spr. het direct mee eens, maar men moet in deze rekening houden niet alleen met wat wen- schelijk en noodig is, maar tevens met wat practisch mogelijk i®. Opgemerkt zij, dat men ook bij de N.V.O. overtuigd is, dat de prijs van 15 ets. beneden de kostprijs is, zoodat men zeker, zoo spoedig als zuiks mogelijk is, zal trachten de richtprijs te verhoogen. Bij de uitvoering der wet zijn in den eersten tijd vooral nogal klachten ingekomen over te late afrekening, te veel afslachten der varken® enz. Hierop is door de landbouw-organisatie3 (o.a. de L.T.B.) en de Gewestelijke Centrale voor Zuid-Holland enkele inalen gewezen, met verzoek om maatregelen te nemen, dat deze klachten zouden worden voorkomen. Wat de regeling der fokkerij betreft, was men aanvankelijk van meening, dat het aantal varkens in Nederland niet grooter was dan in 1930. De inventarisatie heeft uitgewezen dat het aantal minstens 25 pet. grooter was. Dit feit, gevoegd bij de sterker doorgevoer de contingenteering van Engeland zijn voor de N.V.O. aanleiding geworden om direct in te grijpen en de fokkerij te gaan beper ken. Het aantal biggen dat zal mogen worden gemerkt, in het eerste halfjaar zal mogen bedragen 6*4 maal het aantal fok- zeugen, dat bij de inventarisatie aanwezig was. Nu zal men zeggen: Wat moet er met de overtollige biggen gebeuren, en dit was inderdaad een moeilijkheid, daar de zeu gen gedeeltelijk reeds waren gedokt, maar ook daarin ia door de N.V.C. voorzien door te besluiten, dat de boventallige biggen door dé N.V.C. zullen worden overgeno men om te worden afgeslacht. Overigens zal men er op moeten rekenen, dat het in het volgend halfjaar zeker tot inkrimping der varkensstapel zal moeten komen, want het aantal varkens, dat in Nederland wordt gefokt en gemest, is veel te groot, om on- dfer de tegenwoordige uitvoermoeilijkheden te exporteeren of in het binnenland op te eten- Na een inleiding over vlasteelt en tarwe- teelt, welke voor onze omgeving van min der belang zijn, werd door den heer P. G. Tel een inleiding gehouden over de Crisis- Pachtwet 1932. Do een noemt de Pachtwet een groote nul; de ander dankt er zijn bestaan aan. Zooals alle crisis-wetten ondervindt ook de Crisis-Pachtwet 1932 de critiek van de personen, die daarmede rechtstreeks en in direct te maken hebben. De Crisis-Pachtwet 1932 stelt zich ten doel de pachten, welke, gezien de slechte bedrijfsresultaten in de landbouwbedrijven te hoog zijn, redelijk te verlagen. Alles wat niet in deze lijn ligt zijn dus excessen en liggen niet in de bedoeling dezer wet. Diverse bepalingen zijn gemaakt om de uitvoering van deze wet mogelijk te maken. Grondbegrip iseen Kamer van des kundigen stelt de pacht vast over een afge loopen termijn, bij achterafbetaling of van den komenden termijn bij voorafbetaling, wanneer bemiddeling geen resultaat af werpt. Allereerst trachten pachter en ver pachter'het met elkaar e<ens te worden over de te betalen pacht. Gelukt dit niet, dan richt zich de pachter bij reductie-verzoek tot don Kantonrechter en wel te rechter tijd. De kantonrechter tracht wederom door bemiddeling beide partijen bij elkan der te brengen en gelukt dit hem niet, dan laat hij (de kantonrechter) de beslissing aan de leden van de Kamer van Orieis- Pachtzaken. De Kamers van Crisis-Pachtzaken zijn samengesteld na voordracht van do drie landbouw-organisaties. Er zitter personen in, die deskundig mogen worden geacht als mede onpartijdig. Bij de vaststelling der pacht houden rij rekening met verschillendo omstandighe den. De praktijk heeft heel wat moeilijkheden de Crisis-Pachtwet 1932 in den weg gelegd. Pachters waren niet voldoende tevreden gesteld, verpachters meenden gedupeerd te worden. Beide partijen maakten mis bruik van de wet. Deze en andere moeilijkheden hebben de praktijk doen ontstaan. Critiek is geleverd. Verschillende noemen de wet een groote nul, andere danken er nog hun bestaan aan. De Crisis-Pachtwet beoogt een redelijke pachtprii®. Dit is het streven geweest, dat de landbouworganisatie, de L.T.B., reeds -tientallen jaren op zijn program voert. HILLEG0M. Ruim duizend gulden! Naar wij ver nemen heeft de op 2den Kerstdag j.l. ge houden „Bazar" ten bate van het Jongens patronaat der St. Josephparoohic, welke fancy-fair door kapelaan Diepenbrock met veler medewerking is georganiseerd, netto ruim duizend gulden opgebracht. Voorze ker een bedrag in één dag verzameld dat tot dankbaarheid stemmen kan Parochieblad. Verschenen is het eer ste nummer van het Parochieblad voor Hil- le-gom, Vogoelnzang en Bennebroek. Hst blad ziet er bizonder fraai uit en bevat mede de portretten der Pastoors. De heer Van Dijk alhier verdient een woord van lof voor de keurige verzorging. We twij felen niet of het blad, dat in ieder Roomack gezin zijn intreden gedaan heeft, zal voort durend gelezen en geraadpleegd worden en het godsdienstig leven wordt er zeer zeker door verhoogd. Souvenir. De heer D. v. Velzen, voor zitter van Onderling Belang, die de ge meente metterwoon gaat verlaten, heeft van het personeel en van Bestuur en Commis sarissen schitterende cadeaux ontvangen. Van het personeel n.l. een pendule met cou pes en een spiegel, van het Bestuur en Com missarissen een dressoir benevens een foto. Het bewijst wel de uitstekende verhouding onderling. KATWIJK AAN DEN RIJN. Aanrijding. Het 4-jarig dochtertje van den heer Jac. P, R. liep spelende over den weg. Toen zij zich omdraaide kwam tegelij kertijd een hittenwagen uit de v. Eg- mondstraat aangereden. De voerman kon niet meer uitwijken, het meisje kwam te vallen en een der wielen van den wagen ging over het lichaam. Zij werd onmiddel lijk bij dr. H. gebracht die geneeskundige hulp verleende dooh geen letsel van ernsti- gen aard constateerde. Den voerman treft geen schuld. N00RDWIJKERH0UT. Loop der bevolking. Aantal inwoners per 30 November 1932: 3736 mannen, 2870 vrouwen, totaal 6606. Vermeerdering door geboorte7 mannen, 12 vrouwen, totaal 19 door vestiging 16 mannen, 8 vrouwen, to taal 24; geheele vermeerdering: 23 man nen, 20 vrouwen, totale vermeerdering 43. Vermindering door overlijden: 6 mannen. 1 vrouw, totaal 7; door vertrek: 12 man nen, 4 vrouwen, totaal 16geheele vermin dering 18 mannen, 5 vrouwen, totale ver mindering 23. Verschil tusschen de geheele vermeerde ring en vermindering 5 mannen, 15 vrou wen, totaal 20. Aan het einde van het jaar bedroeg het aantal inwoners: 3741 mannen, 2885 vrou wen, in totaal 6626 zielen. OEGSTGEEST. Pei'sonalia, Geslaagd voor het Mer- curius-diploma. Engelsche handelscorres pondentie mej. L. Gooszen te Oegstgeest, opgeleid door mej. Zaalberg te Leiden. WOUBRUGGE. Werkloozen. Gedurende de maand De cember werden bij het bureau van de Ar beidsbemiddeling ingeschreven 26 werk zoekenden en 10 afgesohreven. Momenteel bedraagt het aantal 91, waarvan er 10 te werk zijn gesteld aan het vernieuwen van het gem. waterleidingnet. Een boot opgevischt Terwijl de Gebr. van E. men de zegen in de Woudwatenng aan hot vissohen waren vingen zij een ge zonken ijzeren roeiboot in het net. Bij on derzoek bleek dat do boot met zware stoe- nen was geballast en toebehoorde aan van Gr. die zijn boot op onverklaarbare wijze was kwijtgeraakt. WARMOND. Personalja. Onze plaatsgenoot, de heer H. Walenkamp Jr., die te Leiden bevorderd werd tot arts, is naar Eindhoven vertrokken, waar hij mot ingang van he den benoemd ia tot geneesheer aan het Kath. Ziekenhuis. Ontspanningslokaal. Onder zeer groo te belangstelling van de zijde der werkloo zen heeft de waarnemend burgemeester wethouder Alb. Oudshoorn gisteren het ontspanningslokaal geopend voor de werk loozen. In de laatst gehouden raadsverga dering was besloten voor dit doeleinde het voormalige gemeentehuis bcaohikbaar te stellen torwijl tevens een subsidie werd verleend van 300. Het is mij een groote voldoening, aldus wethouder Oudshoorn, dat de raad wederom het voormalige raad huis heeft beschikbaar gesteld als ontspan ningslokaal voor u, en gaarne breng ik een woord van hulde aan de besturen van de diverse in deze gemeente bestaande or ganisaties die tot het College van Burge meester en wethouders zijn gekomen ten einde dit voor de werkloozen te kunnen bereike. Ik vertrouw, aldus spreker, dat gij allen dit lofwaardig streven van uwe besturen zult weten to waardeeren door u eensgezind achter uwe leidslieden té" scharen opdat alles een regolmatig en or delijk verloop zal hebben. Mochten er ele menten zijn wien het te doen is do orde te verstoren, schaart u dan aan de zijde van 't bestuur opdat deze personen verwijderd kunnen worden. Ik spreek de hoop uit, dat gij den winter alhier in gepaste ont spanning zult doorbrengen. Een hartelijk applaus beloonde deze welgemeende woor den. De heer J. Hogenboom, mede spre kende namens de besturen van do andere organisaties, bracht den Raad en burge meester en wethouders dank voor de door hen verleende medewrking in deze, welke medewerking do werkloozen zeer zeker op hoogen prijs zullen weten te stellen. Hij twijfelde niet, of allen zullen medewerken om het vertrouwen, dat beide colleges in de werkloozen hebben gesteld, niet be schaamd te maken. Voor een meer regel matig verloop, aldus spreker, is een com- i missie van orde ingesteld, naar wions aan- wüzingen men zich te godragen heeft. Hiermede was het officieele gedeelte ge-I eindigd. Na afloop word aan de aanwezigen en| de beide wethouders tbee aangeboden, waarna direct een zeer geanimeerd kaart-1 en damspel begon. Het aantal bij de arbeidsbemiddeling alhier ingeschreven werkloozen bedraagt I momenteel 101, t.w. 63 landarbeiders, 8| metselaars, 9 timmerlieden, 1 bouwkun-1 dige, 4 schippers, 1 loodgiotor en 15 loss*»' arbeiders. 461e STAA'l^LLibRlJ (Niet officieel) Trekking van Dinsdag 3 Janaart 1933 4e Klasse, 2e Hint HOOGE PRIJZEN t 5000 12491 I 1500 17997 I 1000 7642 16686 1 400 12992 200 6355 6384 100 1767 4541 0981 ivijzen van 65.— 93 107 120 151 191 250 416 548 614 629 641 648 672 705 726 747 759 762 766 838 856 865 885 j 903 934 676 1247 1474 1476 1595 1628 1720 1834 1880 1912 2129 2172 2248 2291 2300 2326 2422 2606 2672 2688 2715 2817 2864 2866 2891 2960 2989 3130 3160 3179 3180 3197 3216 3222 3227 3263 3278 0351 3380 .3454 3478 3488 3573 3621 3629 3701 3737 3749 3790 3815 3841 4033 4038 4053 4065 4090 4110 4121 4145 4166 4258 4266 4209 4422 4463 4544 4568 4594 4614 4643 4086 4700 4762 4704 4812 4957 5011 5040 5120 6176 5179 5221 5226 5246 5203 5270 5330 5406 5441 5471 5534 5559 5618 5745 5813 5834 5341 5901 6936 5954 5971 5986 6990 6040 6076 6116 6168 6231 6257 6333 6362 6360 6386 6436 6459 6470 6527 6580 6600 e646 6648 6727 6736 0868 6875 6975 6987 7002 7037 7040 7070 7080 7190 7358 7380 7389 7402 7468 7624 7058 7702 7775 7797 7818 7819 7901 7919 7936 8042 8058 8121 8155 8168 8217 8253 8375 8421 8460 8485 8502 8512 8569 8591 8622 9050 0053 9108 B156 9168 9193 9215 9242 9296 0297 0349 9477 9624 9528 9644 9296 9297 9349 9421 9477 9524 9628 9544 9614 9744 9850 9878 0801 9916 9948 10013 10048 10096 10210 10240 10330 10352 10454 10606 10649 10672 10714 10797 10816 10857 10955 11007 11033 11084 11163 11296 11360 11367 11306 11422 11484 11486 11516 11540 11582 11601 11653 11660 11691 11702 11765 11874 11879 11931 11993 12014 12031 12048 12078 12088 12117 12118 12126 12173 12187 122C3 12255 12297 12304 12446 12455 12556 12592 12620 12637 12698 12701 12725 12732 12738 12759 12836 12970 13030 13127 13159 13188 13189 13315 13349 13411 13496 13575 13626 13044 13683 13695 13701 13715 13718 13719 13906 13951 13955 14019 14023 14154 14361 14369 14377 14408 14411 14480 14551 14659 14670 14786 14845 14909 14949 16012 15107 15114 15123 15145 15150 15177 15224 15232 15263 15293 15321 15414 15439 15453 15516 15569 15590 15640 15644 15725 15741 15763 15756 15786 15969 16004 16093 16108 16119 16181 16197 16238 16308 16356 16360 16408 16469 16512 16541 16563 16609 16026 16630 16741 16788 16947 10052 17040 17054 17234 17239 17244 17329 17370 17371 17478 17528 17538 17010 17710 17748 17782 17822 17848 17861 17909 17912 17934 17936 17943 17050 18023 18044 18G07 18118 18133 18184 18100 18297 18427 18462 18502 18579 18594 18617 18647 18055 18656 18659 18660 18675 13705 18723 18769 18792 18794 18804 18892 18975 18980 19006 19081 19095 19140 19169 19103 19221 19293 19320 19328 19306 19405 19434 10446 10549 19585 19657 19059 19684 19602 19712 19737 10740 19762 19838 19876 19918 19944 19982 19999 20027 20091 20173 20200 20040 20311 20319 20357 20390 20443 20459 20507 20518 20546 20612 20616 20679 20690 20704 20724 20329 20968 20982 Verbeteringen4o Klasse, le Lijst: 15887 m. z, 15867.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7