DINSDAG 3 JANUAKI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 BUITENLAND ONTWAPENING. GEEN CONFERENTIE VAN VIJF TE LONDEN. Eventueel te Genève. De diplomatieke medewerker van de „Daily Tel." verneemt, dat het denkbeeld om een vijfmogendhedenconferentie te Lon den te houden, alvorens de ontwapenings conferentie bijeenkomt in de laatste helft van Januari, thans zoo goed als geheel is opkgegeven. Het denkbeeld werd geopperd door MacDonald en vloeide voort uit de overweging, dat de practische uitwerking, welke gegeven moet worden aan de erken ning van Duitgchlands recht op gelijke be handeling ter zake bewapening, voorloopig zou moeten worden vastgesteld door de vijf groote mogendheden, alvorens zij door de voltallige conferentie wordt behandeld, aangezien bij.het ontbreken van een derge lijke voorloopige overeenkomst de conferen tie misschien zou komen te staan voor een nieuwe Fransch-Duitsche controverse op dit punt en aanverwante punten. Noch Paul Boncour, noch Schleicher schijnt evenwel geneigd te zijn voor dit doei naar Londen te komen. De nieuwe Fransche regeering wenscht rekening te houden met de bezwaren, welke door de kleine Entente en Polen worden aange voerd tegen het nemen van beslissingen zonder haar tegenwoordigheid. Aan den anderen kant wenscht de Duit- sche regeering openlijk haar eischen bij de conferentie in te dienen, waar verschillende landen zijn vertegenwoordigd, die met Duitschlands eischen sympathiseeren. On der deze omstandigheden is men in Engel- sche diplomatieke kringen weinig geneigd pressie in de Duitsche en andere hoofdste den uit te oefenen. Het is thans waar schijnlijk, dat, zoo er al besprekingen tus- schen de vijf mogendheden worden gehou den, deze te Genève zullen plaats vinden, als de conferentie weer bijeen is. (Tel.). BELGIE CAMIEL HUYSMANS BURGEMEESTER VAN ANTWERPEN. Het benoemingsdecreet van oud-minister Camiel Huysmans tot burgemeester vau Antwerpen is door den koning geteekend. De heer van CauweLaert, die na een 11- jarige bowindsperiode aftreedt, zal nu als gewoon Katholiek gemeenteraadslid optre den als leider der oppositie. OOSTENRIJK BOER EN DEMONSTRATIE IN STIERMARKEN. Geen ernstige incidenten. In de plaatsjes Vorau en Harzberg ïn Stiermarken heerscht in de laatste dagen onder de boerenbevolking een voortdurend stijgende opwinding, die haar oorsprong vindt in een poging, om een executorialen verkoop met geweld te verhinderen. Toen hiertoe enkele dagen geleden zou worden overgegaan, viel de bevolking de met den verkoop belaste ambtenaren aan, naar aan leiding waarvan negen personen werden ge arresteerd. Daarop besloot de bevolking, een demon stratieven optocht te organiseeren, die 's middags zou plaats vinden- Daar in ver band met de bestaande opwinding nieuwe ongeregeldheden mogelijk werden geacht, had de Oostenrijksche bondsregeering 100 Alpenjagers en 100 gendarmes, die van ma chinegeweren waren voorzien, voor Vorau gedirigeerd. Ook de „Landeshauptmann", dr. Rintelen, was voornemens zich naar Vo rau te begeven, ten einde te trachten, de bevolking te kalmeeren. Te Vorap werd heden een militair draadloos station geves tigd, terwijl ook een postduivendienst is georganiseerd. Nadat de ochtenduren betrekkelijk kalm waren verloopen, kwam het reeds gister middag te Vorau tot heftige demonstraties op het marktplein, waar zich honderden boeren hadden verzameld. Het aantal de monstranten nam nog voortdurend toe en langs alle toegangswegen naderden met knuppels gewapende boeren de stad. De betoogers werden aangevuurd door agi tators, die tot een opmarsch naar Graz aan spoorden. Een der onruststokers, Hiss ge- heeten, die vermoedelijk communist is werd gearresteerd, evenals drie andere personen. Intusschen breidde de beweging zich verder uit, daar de bewoners der gemeen te Pollen zich solidair met de bevolking van Vorau en Harzberg hadden verklaard. 's Middags had te Vorau de protestver gadering plaats, waaraan door ongeveer 1500 boeren werd deelgenomen. Tegelijker tijd onderhandelden delegaties met de ver tegenwoordigers der regeering, den burge meester en den rechter van instructie over het in vrijheid stellen der vier gearresteer den. Nadat de rechter van instructie ver klaard had, dat de boeren de orde bewaar den, dat er niets onwettigs was voorgeval len en dat men niet behoefde te vreezen voor een herhaling der samenscholingen, werd bevel gegeven, de gearresteerden in vrijheid te stellen. Tegen den avond vertrokken de boeren uit Vorau. CHINA KANONGEBULDER BIJ EN CHINEESCHEN MUUR. Sjanhalkwan door de Japanners bezet. Zondagavond is, volgens berichten uit Peking en Tientsin, te Sjanhaikwan (in Noord-China aan den Grooten Chineeschen Muur) plotseling een vuurgeveoht begon nen, dat den geheelen naoht voortduurde en des ochtends nog niet was beëindigd. Volgens Chinecsche berichten uit Peking openden de Japanners om onbekende re den het vuur, hetgeen de Ohineezen tei verdediging van hun stellingen beantwoord den. In Japansche kringen te Tienssin loopt het gerucht, dat Zondagavond op het station bij het spoorwegkruispunt te Sjanhaikwan, dat door Japansche gen darmes wordt bewaakt, twee bommen zijn gevonden. Daarop werd een Japansch de tachement naar de stad gezonden om de daar wonende Japanners te beschermen. Naar „United Press" nader meldt, wer den gisterochtend te Sjanghaikwan drie Japansche soldaten en een Japansche lui tenant gedood, hetgeen tot gevolg had, dat de vijandelijkheden tusschen de _Chi- neescbe en de Japansche troepen opnieuw oplaaiden. De gevechten duurden den ge heelen dag voort. Tegen den avond slaag den de Japansche strijdkrachten er in, de hoofdtoegangspoort en vervolpens de ge- heele stad te bezetten. Uit Moekden zijn Japansche vliegtuigen ontboden. Daar in de nabijheid der stad sterke Ohï- neesche afdeeliugen zijn geconcenteerd, is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat het tot uitgebreide militaire operaties zal ko men. Over hoeveel man de Japanners in de streek van Sjanhaikwan beschikken, is niet bekend. In verband met de groeiende bedreiging, die de Chineesche troepen in de laatste veertien dagen hebben gevormd, neemt men echter aan, dat ook Japan over sterke strijdkrachten in die streek be schikt. In de laatste weken werd door de Japanners tusschen Sjanhaikwan en Ta- hoesjan met pantsertreinen geopereerd. Op 3 K.M. ten Westen van de stad hebben de Chineezen in verband daarmede een spoorwegbrug in de lucht laten vliegen. Naar in Tokio naar aanleiding van de nieuwe gevechten nabij Sjanhaikwan wórdt verklaard werd door do Ohineezen de neu trale zone geschonden, waarover na de be zetting van Tsjintsjau door de Japansche troepen overeensteming werd bereikt. Hier aan moet naar Japansche opvatting het uitbreken der vijandelijkheden te Sjanhai kwan worden geweten. Naar voorts wordt gemeld, heeft maar schalk Tsjang Hsoe-liang in Jehol zee bri gades geconcenteerd, uit vrees voor de thans mogelijk geachte bezetting door de Japanners van dit gebied. AMERIKA DE SOCIALE KWESTIES IN DE VER. STATEN. Revolutiegevaar niet uitgesloten? Drie jaar geleden heeft president Hoo ver een commissie benoemd, welke tot taak had, het geheele leven en bedrijf in Ame rika aan een onderzoek te onderwerpen. Deze commissie heeft thans rapport uitge bracht, waarin zij oa. aanbeveelt, een na- tionaal-economisch en sociaal program, betere verdeeling van het inkomen, ver hooging van de koopkracht der massa's, den zesurendag en de vijfdaagsche werk week, deze laatste twee om de werkloos heid te bestrijden. Verder wordt geadvi seerd een werkloosheidsfonds in te stel len, het ouderdomspensioen uit te breiden, de openbare controle over de public utili ties (met inbegrip wellicht van de kolen- industrie) te vergrooten en de successie belasting te verhoogen. De commisie wijst vervolgens op de mo gelijkheid van een ernstige revolutie, van donkere tijden van achteruitgang voor li berale en democratische bewindsvormen en het verlies van vele nuttige elementen in het huidige productiestelsel, tenzij de so ciale doeleinden beter worden nagestreefd. In het rapport wordt verder bezorgdheid te kennen gegeven over de omkooperij en het geknoei bij de regeerings- en justitiee- 1© instanties en wordt gewezen op de toe neming van de misdaad sinds 1900. Aange drongen wordt op de sterilisatie van min derwaardigen. De commissie heeft voorts geconstateerd dat de Amerikanen langer worden, hetgeen een gevolg is vau het veranderde voedsel en de vermindering der kinderziekten. In een voorwoord zegt president Hoo ver, dat het rapport allen moet helpen om te zien, waar de socialo fouten te vinden zijn en waar gehandeld moet worden, om die fouten uit den weg te ruimen. BUITENL. BERICHTEN SCHOTSCHE ST00MTREILER GESTRAND. Negen personen verdronken. Boven Groot-Brittannië heeft een hevige storm gewoed, welke in het bijzonder aan de Oostkust van Schotland ernstige scha de aanrichtte. De Schot9ohe stoomtreiler „Venetië" werd bij Stonehaven op de rot sen geworpen. De uit negen koppen be staande bemanning heeft den dood in de golven gevonden. Ook bij Holyhead is een stoomboot op een klip geloopen. De equi page kon met een reddingslijn worden ge red. TREINBOTSING IN WESTFALEN. Gisteravond is in het station Letmaten (Westfalen) een goederentrein tegen oen personentrein aangereden, die in het sta tion gereed stond om te vertrekken. Door den geweldigen stoot werd de hoofdcon ducteur van het balkon van den achtersten wagen, waarop hij juist stond, geslingerd; hij kwam onder den goederentrein terecht en werd op slag gedood. De twee machinis ten en twee reizigers werden gewond. ONDERWIJZERES DOOR WOLVEN VERSCHEURD. Tengevolge van de koude zijn in ver- sóhillende deelen van Portugal kudden wol van uit de hooggelegen wouden naar de dalen gekomen. Te Valpacos werd een on derwijzeres door wolven verscheurd. In de dalen van de Sierra de Estrella hebben de wolven eenige kudden vee overvallen en talrijke schapen en runderen gedood. STORMEN AAN FRANSCHE ZUIDWEST-KUST. Tot dusver zeven dooden. Onder de bevolking van Lorient heerscht groote ongerustheid over het lot van ver scheiden visschersbootén en stoomschepen, die nog niet in do haven zijn teruggekeerd. Men gelooft, dat de sinds eenige dagen aan de Zuidwest-kust heerschendê stormen vele slachtoffers hebben geëisèht. Tot dusver staat vast, dat een zeilschip met een be manning van zeven koppen is vérgaan. KERK IN BRAND GESTOKEN. Te Sevilla, tijdens godsdienstoefening. Tijdens een dienst in een kerk te Arahal (Sevilla) trachtten extremistische elemen ten het gebouw in brand te Steken. Zij go ten verscheidene blikken benzine uit op bet houtwerk der kerk aan den buitenkant en staken er toen de vlam in. De geloovigen in de kerk bleven bewon derenswaardig kalm. Bij het zien der vlam men verlieten zij ordelijk de kerk, blueschten met vereende krachten het vuur en, ter wijl een aantal hunner de brachtstichters in de heuvels achterna zetten, keerden de anderen* naar de kerk terug en woonden den dienst, verder bij. DE AANSLAG OP DE KATHEDRAAL TE SOFIA. De dader thans bekend. Beschuldigd van moord op een geestelij ke had onlangs een zekere Konstantinof voor de rechtbank te Luxemburg moeten verschijnen. Op den dag der terechtzitting kwam men echter tot de ontdekking, dat de moordenaar zich in zijn cel had opge hangen. Intusschen hebben de gerechtelijke in stanties vastgesteld, dat Konstantinof ook de bedrijver is geweest van den ontzetten- den bomaanslag, die in 1925 op de kathe draal te Sofia werd gepleegd en die aan ruim 100 personen het leven kostte. ECHEC DER „VLIEGENDE FAMILIE". Hutchinson mag niet optreden in een variété in Brooklyn, Den Oceaanvlieger Hutchinson heeft zijn roekeloos avontuur van September j.l„ toen het maar een haar had gescheeld, of hij was met zijn heele gezin in de Noorde lijke IJszee verdronken, nog altijd niet kunnen ontmoedigen. Onmiddellijk na zijn wonderbaarlijke redding door een Britschen trawler heeft hij een nieuw grootsch plan ontworpen. Ditmaal ligt het in zijn voor nemen, met zijn huisgezin van Londen naar Australië te vliegen. Voor zulk een tocht heeft Hutchinson echter veel geld noodig, want zijn vlieg tuig is bij zijn mislukte New York-Europa- vlucht verloren gegaan. Niet minder dan 100.000 moet hij bij elkaar zien te krij gen. Zelfs onder normale omstandigheden zou het vermoedelijk al een heele toer zijn, om uit de zakken van geestdriitige bewon deraars zulk een kapitaal te kloppen, maar voor pa Hutchinson zijn de moeilijkheden al bijzonder groot. Want al is een groot deel van het publiek vaak gauw geneigd recordprestaties toe te juichen, in dit ge val is van de bewondering, die vroeger velen voor den stoutmoedigen Oceaanvlie ger hebben gekoesterd, niet veel meer te bespeuren. De roekelooze wijze, waarop hij tijdens zijn jongste vlucht niet alleen zijn eigen leven in de waagschaal stelde, doch tevens dat van zijn vrouw en van zijn bei de dochtertjes, deed eerder weerzin dan bewondering rijzen. Hutchinson heeft thans op gevodlige wij ze den invloed der tegen zijn waaghalzerij gekante openbare meening óndervonden. Hij had namelijk den burgemeester van New' York, McKee, om toestemming ge vraagd ,om samen met zijh vrouw en doch tertjes te mogen optreden in een variété in Brooklyn, dat zich hiervan ©en schitte rende reclame en avond aan avond volle zalen had gedroomd. De opzet mislukte echter, want MéKee gooide roet in het eten. Toen Hutchinson te New York arriveerde en zijn opwachting maakte op het stad'hüis ontving McKee hem niet. Een paar dagen later kreeg de Oceaanvlieger het officieele docutóent toe gezonden, waarin hém de vergunning om in eén variété te Brooklyn op te treden werd geweigerd. Hufcchihson zal dus thans moeten trach ten, langs anderen weg het geld bijeen te krijgen, tenzij de weigering, die McKee hem deelachtig deed worden, hem heeft doen begrijpen, dat zelfs de recordhonger van een jachtige moderne menschheid gren zen kent en dat ook velen van hen, die slechts in allersterkste prikkels bevredi ging kunnen vinden, zich afwenden van hun held, wanneer het kinderlevens zijn, die bij zulk een recordjagerij mede in de waag schaal worden gesteld. JUWELIERSWINKEL TE MINDEN GEPLUNDERD. Op Nieuwjaarsdag hield voor de juwe lierswinkel van de fa. Brandenburg in de Obermarketrasse te Minden een elegante limousine, genummerd II B 1616, stiL Een inzittende sprong uit den wagen, wierp een steen door het etalagevenster en greep een aantal ringen en andere siera den, ter waarde van ongeveer 3000 mark. Hij sprong weer in de auto en deze ging er dadelijk in volle vaart van door. Van de daders ontbreekt elk spoor. Het auto- nummer is zeer waarschijnlijk vervalscht. Men veronderstelt, dat te Minden de zelfde personen aan het werk zijn geweest die verleden week op dezelfde wijze een juwelierszaak te Hannover hebben geplun derd. NAAR TIBET. Twee monniken van St. Bernard naar Azië vertrokken. De twee jeugdige monniken Melly en Cugmoz van het beroemde klooster op den St. Bernard in Zwitserland, die onlangs door het kapittel zijn uitgekozen, om een klein klooster te bouwen op den Si-La-pas op de grens van Szechwan en Tibet, zijn Donderdag ji. na een ontroerende plech tigheid, welke werd bijgewoond door mgr. Bourgeois, gemijterd abt van het klooster, naar Tibet vertrokken. De twee monniken worden vergezeld door leeken-arbeiders en een aantal be roemde St. Bernardshonden. Bij den bouw van het nieuwe klooster zullen zij worden bijgestaan door de Fran sche missionarissen van Tibet. In het klooster op den St. Bernard zal een instituut in het leven worden geroepen vóór de opleiding van Tibetaansche mon niken. Senator Marconi heeft den twee jeugdi gen monniken een radiotoestel voor de korte golf, aangeboden, hetwelk hen in staat zal stellen, van den Si-La-pas uit in verbinding te komen met het moederkloos- ter. De H. Vader heeft mgr. Bourgeois zijn apostolischen zegen gezonden voor de *er- trekkende monniken tegelijk met een bood schap, waarin hij tot hen een woord van bemoediging richt. BOEDDISTISCHE ZENDELINGEN. Per voet uit Rangoon door Azië en Europa. Een aantal Boeddistische zendelingen zijn te voet uit Rangoon vertrokken om een tocht te maken door Azië en Europa tot uitbreiding van hun geloof. De leider der missie is Bhikku Loknath, een Ibaliaansche Boeddist, opgevoed in Amerika. De zendelingen willen van Burma naar Calcutta loopen en daarna gedurende ze ven jaar door Azië trekken, waar zij de voor Boeddisten gewijde plaatsen zullen be zoeken. Hun doel is, het Boeddisxne te ver» sterken in Indië, waar Boedda geboren is. Na Indië, Tibet en Afghanistan te heb ben doorkruist, zullen zij naar Jerusalem gaan en vandaar naar Rome en andere Europeesche steden. Loknath heeft aan een Reuter-correspon dent verklaard, dat de Westersche landen verlangend uitzien naar het Boeddisme en dat hij daarom een missie in Europa wil beginnen. Een lugubere vondst. Volgens een bericht uit Santiago de Chili heeft een duiker in de haven van Valpa raiso een lugubere ontdekking gedaan. Hij vond op den bodem van de haven 10 lijken, die aan ijzeren rails waren vastgemaakt. Men meent, dat het hier een politieke moord op groote schaal betreft, daar een der lijken dat van den sedert Juni verdwe nen communistischen leider Anabalon moet zijn, die tijdens de campagne voor de ver kiezing van president Davila als propagan dist zeer op den voorgrond was getreden. KERKNIEUWS MGR. H. PAULISSEN S.M.A. Het staat thans vast, dat Z. H. Exc. Mgr. Hubert Paulissen S.M.A. geconsecreerd zal worden in de St. Servatius-kerk te Maas tricht. De Consecratie zal met dispensatie van den Heiligen Stoel, plaats vinden op Zaterdag 11 Februari a.s., feestdag van O. L. Vrouw van Lourdes, tevens patrones van het missiehuis der Afrikaansche Missiën v&n Cadier-en-Keer, waar Mgr. Paulissen als Provinciaal was gevestigd. Als Consecrator zal Z. H. Exc. Mgr. Lemmens, bisschop van Roermond, fungee- ren, zoodat Mgr. Hubert Paulissen de eer ste bisschop zal zijn, die door Monseigneur Lemmens zal worden geconsacreerd. Pater H. v. d. Elzen O.S.Cr, t In het Kruisheerenklooeter te Uden ia overleden de zeereerw. heer Henricus van den Elzen, procurator der Kruisheeren al daar. Op 26 Mei 1863 te Sint Anthonis (N. Br.) geboren, maakte hij zijn lagere stu dies te Gemert en te Vennay; werd op 30 September 1886 te Sint Agatha geprofest en op 20 December 1890 priester gewijd. Enkele jaren was hij professor aan het Col lege te Uden, waarop zijn benoeming tot procurator van het Udensche klooster volg de, welk ambt hij tot zijn dood heeft uitge oefend. LETTEREN EN KUNST DIE EERSTE BLISCAP VAN MARIA. Zooals reeds werd aangekondigd, zal, op verzoek van verschillende zijden, een reprise worden gegeven van de zoo suc cesvolle opvoeringen van dezen zomer ter gelegenheid van het Nationaal Maria-Con gres. De enthousiaste leider, Pastoor Wil lem Smulders, de ontwerper der terecht geprezen décors en costumes, Piet Ger- rits, de toegewijde speelsters en spelers en organisators der uitvoeringen, rekenen op volle zalen. Er zijn nog zoovelen, die dit schoone, verheven en verheffende spel niet zagen, al hebben ruim dertien dui zend toeschouwers een der vroegere op voeringen bijgewoond. Thans zal aan drie duizend menschen de gelegenheid worden geboden alsnog het oude, mooie spel te zien en te hooren. De opvoeringen zijn vastgesteld op Za terdagavond 11 Februari en op Zondags middag 12 Februari a.s. «Tijd." DE POST IN 1932. Nieuwjaarsrede van den directeur-generaal. Maandagmorgen heeft de dir.-gen. der posterijen, telegrafie en telefonie, ir. M. H. Damme, in het gebouw vau het Hoofdbe stuur der posterijen te Den Haag voor d© ambtenaren van het Hoofdbestuur ©en nieuwsjaarsrede gehouden. Wij hebben, aldus de dir.-gen. gestreefd naar verdere verbeteringen in den dienst en moesten van den anderen kant terug nemen, wat verouderd is, daarbij rekening houdend met het publiek dat het bestaande niet gaarne los laat. Door het tijdig nemen en geleidelijk doorvoeren van de noodza kelijke maatregelen kan het bedrijf zicb financieel handhaven. Tot 1932 was de ver- keersindex stijgende. Leverde 1929 een overschot van 10.000.000.1930 gaf er ©en van 6.500.000.—, 1931 van ruim 6.000.000.—. Pas in 1932 is de omvang van het verkeer verminderd en werd inkrimping van den dienst geboden. Maatregelen daar toe waren reeds genomen in het begin van het jaar, nog voordat de nood aan den man kwam. Wij gevoelen ons, aldus spr., den laatsten tijd meer zakenman dan ambte naar. Als een bepaling niet nuttig is, moet men niet bang zijn, een afwijking daarvan tot stand te brengen. Alleen een juiste aan passing aan de omstandigheden kan hei belang van bedrijf en publiek duurzaam dienen. De' vervoersomstandigheden, de bestel lingen enz. zijn gerationaliseerd en in som mige opzichten verbeterd. Spr. prees d© snelheid, maar vooral de regelmatigheid van den luchtdienst op Indië, en bracht hulde daarvoor aan de KL L. M. Terwijl bijna alles achteruit gaat, gaat de lucht post naar Indië vooruit. Thans toonen ook de scheepvaartmaatschappijen bereidheid tot samenwerking en in verdere verlaging van de kosten der luchtvaart waarschijnlijk mogelijk. Over de scheepvaart sprekend©, betwijfelde ir. Damme de juistheid van het streven, om het passagiersvervoer te ont wikkelen in de richting van dure accomo» datie. Wat betreft do telegrafie, zij heeft ©en voortdurenden strijd te voeren met een ernstig tekort. Wel wordt dit getemperd door de uitkomst van de radio-telegrafie, maar de telegrafie bedruipt zichzelve niet. Waar dit mogelijk ie, worden de uitgaven beperkt. De dienst der telefonie werd in het bij zonder geprezen. Hij ontwikkelt zich ge stadig en volgt den vooruitgang der tech niek op den voet. Over de nieuwe organi satie kan nog geen definitief oordeel wor den uitgesproken. De samenwerking der districten is bevredigend. Spr. wees op den telefoonboodschappendienst te Utrecht, eii op het aanbrengen van vele telefooncellen. Spr. bracht hulde aan den postchèque- en girodienst, die met minder personeel uitgebreide werkzaamheden heeft verricht. Hij memoreerde de totstandbrenging van de Tico, de telefoon-incasso, centrale tot inning van telefoon-gelden. Waardeering betuigde spr. voor de amb tenaren, die dit jaar het congres te Ma drid hebben bijgewoond, en daar uitstekend werk hebben verricht. Spr. besloot met als zijn meening te uiten, dat als de tijden niet veel ongunsti ger worden dan zij nu zijn, men er zal ko men zonder ingrijpende maatregelen dan men nu neemt. Dan zal 1933 een sluitend© uitkomst geven. Tn zijn antwoord deelde de heer Lazon- der, directeur van den postcheque- en giro dienst nog mede, dat in 1932 bij dezen dienst 24.00 nieuwe rekeningen geopend zijn, d.w.z. 3000 meer dan in 1931. Het vast gelegde kapitaal bedraagt 106.000.000.— bij den dagelijkschen omvang van het ka pitaal van 160.000.000.Spr. prees dea heer Damme voor zijn medeleven met zijn personeel, nog onlangs gebleken in de op richting van het P.T.T.-fonds, waarbij de aanwezigen door een hartelijk applaus in stemden. „Is dat alles?'' „Neen, ik heb nog een goud vulling in mijn ééne kies."

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6