Bij Pijnen t DE ZiLVERKONING MAANDAG 2 JANUARI 1933 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN AUTO TEGEN BOOM. Twee gewonden. Gietermiddag te omstreeks drie uur is in óe Oldenzaalschestraat te Lonneker na bij de steenfabriek der firma .Smulders Mulder door tot nu toe onbekende oor zaak een personenauto met drie personen, twee heeren en een dame, tegen een boom gebotst. De botsing was vrij hevig en de wagen werd geheel vernield. Alle drie in zittenden geraakten bewusteloos. Spoedig was dokter van Ithijn ter plaatse, die do eerste hulp verleende. Het bleek, dat de dame een bovenbeen-fractuur had opge- loopen, benevens verschillende snij won den. Een der beide heeren had eveneens een aantal snij wonden,, terwijl de derde in zittende geen verwondingen had gekregen, wel was hij geheel -versuft. De drie perso nen kwamen vrij spoedig weer bij kennis. Alle drie zijn zij .opgenomen in het zieken huis „Ziekenzorg", te Enschede.-Gezien de hevigheid van de botsing, kan gezegd worden, dat het ongeluk betrekkelijk goed is afgeloopen. KNAAPJE DOOD GEVONDEN. In het schommeltouw verward. Het twaalfjarig zoontje van den heer M. Velthuis te West Graftdijk was Zater dagmiddag omstreeks een uur op zolder aan het schommelen. De jongen was er al leen en zoo kon liet'gebeuren dat hij met zijn hoofd in het schommeltouw verward raakte. Later vond men den jongen levensloos aan het touw hangen. „Vooruit". SPOORWEGONGEVAL BIJ ABCOUDE. Gisternacht, omstreeks een uur is op het baanvak UtrechtAmsterdam tus- s-chen LoenenVreeland .en Abcoude een vooras van een der wagons van een lan gen kolentrein, welke op weg was naar Amsterdam, gebroken. Als gevolg hiervan is het achterste gedeelte van den trein he vig gaan schommelen, waardoor de kop peling van den achtersten wagon, waarin zich een remmer bevond, is gebroken en deze wagon is ontspoord en alleen op de spoorbaan is achtergebleven. De machinist had niets van het ongeval bemerkt. Te Abcoude werd door den ovcr- we.gwachter geconstateerd, dat er iets niet in den haak was. O.m. zag hij vonken langs de rail, welke, naar later bleek, waren ver oorzaakt door het feit, dat het voorgedeel te van de bak van den wagon over de spoorstaven schoof. De overwegwachter- te Weesperkarspel werd telefonisch gewaar schuwd, en deze heeft den trein laten stop pen. De machinist verklaarde toen, wel en kele schokken te hebben gevoeld. Onmid dellijk werd het treinverkeer in beide rich tingen stopgezet en werd. het spoorweg personeel langs de baan gewaarschuwd, terwijl ook de ingenieur van de afdeeling tractie te Amsterdam van het ongeval in kennis werd gesteld. Deze verscheen spoe dig ter plaatse met een werkwagèn éh een' kraanwagen. Bij het ingestelde onderzoek bleek, dat over een afstand van 5 a 600 Me ter een groot aantal dwarsliggers was ver nield. Bovendien wa-s langs de baan, op verschillende plaatsen, o.a. aan het perron van het station te Abcoude, schade toege bracht, veroorzaakt door een over een breedte van vier Meter uitstekende balk. De wagon, welke was losgeraakt, werd weer op de baan gebracht. De andere wa gon, waarvan de as was gebroken, is ge ledigd en ter zijde geplaatst. Het voorste gedeelte van den trein is. daarna naar Am sterdam vertrokken, terwijl het achterste gedeelte in den loop van gistermiddag naar Amsterdam is gedirigeerd. Gister morgen en een deel ran den middag is door- personeel uit Duivendrecht, Abooude, Loenen, Vreeland, Nieuwersluis en Harme- len hard gewerkt om de schade langs de spoorlijn te herstellen. Om twee uur wa ren alle vernielde dwarsliggers door nieu we vervangen en kon het spoorwegverkeer, dat tot dat tijdstip over één spoor werd geleid, weer op de normale wijze plaats vinden. ONGEVAL BIJ DE LARENSCHE HEIDE Twee ruiters gewond en een hollend paard gedood. Zaterdagochtend omstreeks tien uur re den drie Amsterdammers, de heeren Blank, Herkenhof en Korndorffer te paard op de Larensche heide nabij „De Witte Bergen". Zij hadden juist de manege in de St. Jansr- laan verlaten. Het paard van den heer Korndorffer werd schichtig, wierp zijn be lijder af en galoppeerde in de richting van den Rijksweg. De heer Blank zette het ont snapte paard achterna. Uit de richting van Eemnes kwam op dit oogenblik een auto. De heer Blank kon zijn viervoeter nnet meer in bedwang houden. Het paard begon te steigeren en kwain met zijn berijder op het voorste gedeelte van den auto terecht. Het dier brak zijn voorbeenen en werd ook aan de schouderbladen ernstig gewond. Spoedig gaf het den geest. Politie en dr. Holtman waren spoedig ter plaatse. De heer Blank had een- dubbele beenfractuur en een her senschudding bekomen. Hij is per rijwiel- brancard "naar hét St. Jansziekenhuis te- Laren vervoerd. De heer Herkenhof was achtergebleven* bij den heer Korndorffer. Deze bleek aan het hoofd gewond te zijn, doch niet ernstig. Hij was ecnigen tijd bewusteloos geweest. Ook de heer K. werd per auto overge bracht naar het St. Jansziekenhuis. Het omgekomen paard behoorde aan de Laren sche manege. De chauffeur van de auto ver klaarde dat hij nog geremd had, doch dc aanrijding, niet meer kon voorkomen. „Tel." IN £EN ROEIBOOT OP ZEE. Door Vlaardingschen stoombeuger gered. Woensdagmorgen waren twee Scheve- ningers in een open roeibootje de zee op gegaan om te trachten met een klein net eeu braadje te vangen. Doordat de wind van de kust woei konden ze niet meer te- rugkeeren en dreven hoe langer hoe verder zee inu Donderdagmorgen tegen 12 uur werden ze opgemerkt ter hoogte van Sche- veningen door de bemanning van den Vlaardingschen stoombeuger VL. lit, schipper T. Eijgenraam, van de reederij Dogger Maatschappij te Vlaardingen, ko mende van IJmuiden. De beide inzittenden, die verkleumd waren van de koude, wer den aan boord genomen, waar zij zich m de machinekamer konden verwarmen. Daar ze bovendien in geen 28 uren iets te eten of te drinken hadden gehad werden ze hiervan volop voorzien. Het bootje werd op sleep touw genomen. Van Vlaardingen uit bega ven de twee visschers zich zoo spoedig mogelijk per trein huiswaarts. BRAND IN HET SANATORIUM HUIZE „0VERD0NCK". Gistermiddag te ongeveer twee uur is door tot nu toe onbekende oorzaak te Don gen brand uitgebroken in het Sanatorium der Broeders van Onzo Lieve Vrouwe van Lourdes „Huize Overdonck". Het pavilloen, waarin de brand ontstond, deed dienst als noviciaat en was sinds enkele dagen ont ruimd". De brandweer, die spoedig ter plaatse was, kon door kordaat optreden erger voorkomen. Slechts een gedeelte van het dak is door brand vernield. DE BRAND TE HEILO. Heldhaftig optreden der Broeders. In verband met den brand die in een der paviljoens van het St. Willibrordusge- sticht te Heiloo heeft gewoed schrijft men aan de „Msb.' nog over het zeer bijzondere en ook gevaarlijke reddingswerk dat daar bij is verricht om de niet minder dan 130 ernstig zwakzinnigen aan den dood in de vlammen te ontrukken. Zou het met volkomen normale menschen reeds beleid en doortastendheid hebben vereischt om allen tijdig in veiligheid te brengen, thans was dat wel heel bijzonder het geval. En niet alleen dat moed en op offeringsgezindheid de redders in niet go- en vele ongesteldheden, zullen U de hier genoemde genezende en pijnstillende Mijnhardt's Poeders spoedig helpen: Mijnhardt's Hoofdpijn poeders Kiespijnpoeders Verkoud- heidspoeders Hoestpoeders Rheu- raatiekpoeders Maagpoeders Pijn stillende poeders. Op poeders en doos staat de naam Mijnhardt. Let bij het koopen hieropPrijs per poeder S ct. en per doos 45 ct. Verkrijgb. bij uw drogist. 9824 ringè^mate moesten bezielen daar zij steeds door zelf bij hun pogingen om de ongeluk kige patiënten te redden door den dood werden bedreigd. Die 130 waren van de ongelukkigsten van heel het gesticht. Geheel of half lammen die zelf niets konden doen waren nog de gemakkei ijkstcn. Zij immers werkten tenminste niet tegen. Maar er was ook een afdeoling „kwaadwilligen" die on der- zoogenaamde spanlak ens in toom moe ten worden gehouden. Zoodra ze los waren, zouden ze tot razernij komen on dat moest natuurlijk.voorkomen worden. Hoe dreigend het vuur dan ook was, zij moesten in bei blijven en met ledikant en al droeg men hen de trappen af naar buiten. Dan was er een afdeeling „gevaarlijken voor zich zelf"; deze patiënten trachtten zich nu te verbergen om eindelijk hun kans waar te nemen en onder bedden en op W.CJ.'s moesten zij worden opgespoord en naar buiten gebracht. Ondanks al d'e moeilijkheden slaagden de broeders er in in een half uur a 3 kwartier allen in veilig heid te brengen. Nauwelijks had het vastgestelde electri- sche noodsein „brand" in alle pavilj-oene geklonken of de Broeders, 62 in getal, kwa men, sommigen half gekleed of blootsvoets, toesnellen naar het bedreigde gedeehe. Ieder kende zijn plicht en het parool luid de: De menschen redden. Aan laboratorium, operatiezaal, apotheek of archief dacnt niemand, nog minder aan zijn eigen bezit tingen, het gold slechts mensehen te red den. Geen woord bijna werd gesproken, zoodat vele patiënten niet eens wisten, waarom ze naar buiten werden gesjord en alle 130 wer den gered zonder het geringste ongeval. Tot het laatste oogenblik bleven de Broeders zoeken naar „verstekelingen", zelfs tot de plafonds op eenige nieters achter hen in stortten! De 40 psychopaten van het St. Paulus paviljoen dat vlak bij het brandende St. Joseph-paviljoen Lag, mochten, zoolang het donker was, niet helpen. Ofschoon al'.e Broeders op één na weg waren, hielden zij zich als bij afspraak rustig cn ook toen het licht werd en de meesten mochten helpen, heeft geen hunner gepoogd te ontvluchten. Uur na uur hebben zij meegezwoegd om do dakloozen zoo góed als het kon onder te brengen in de talrijke andere paviljoens en de minister, die van hun prestaties op dc hoogte was gestéld, gaf telefonisch o^lcr hen op rijkskosten daarvoor te onthaleji. De Broeders zelf ondervonden ook waar deering De generaal hunner Congregatie, die gereed stond om een reis te onderne men naar den Belgischen Congo kwam des ondanks nog een dag naar Heiloo over cn gaf, wat nog nooit gebeurd is, aan alle broeders van het huis een dag extra ver lof voor hun heldhaftig gedrag. Wat de oorzaak van den brand bètreft., daaromtrent staat ook thans nog niets vast. Wel is het onjuist dat in de kapel bij de kerstkrib nog kaarscfl zouden hebben gebrand. Twee personen hebben afzonder lijk van elkaar gecontroleerd of groote en kleine lichten uit waren. De brand is dan ook niet ontstaan bij de kerstkrib en hoogstwaarschijnlijk ook niet in de kapel of de sacristie. In het be gin was de vuurhaard wel achter de kapel, maar hoe, waar of wanneer de brand is ontstaan weet niemand. Vermelding verdient nog, dat een vier tal jonge Broeders boven zoodanig door het vuur waren ingesloten, dat zij door het glas van een serre moesten springen om zich te redden. Zij kwamen er vrijwel zon der kleerscheuren af. UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Dinsdag 3 Januari. Huizen, 296 M. Uitsluitend K. R. O.-programma. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.13 Lunchconcert door het Con Brio Trio. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Modecursus. 4.00 Het K.R.O.-orkcst o.l.v. Joh. Ger ritsen, met gramofoonplaten-intermezzo en te 6 uur causerie door dr. Felix 'FAitten over „Polen". 6.30 Esperanto-eursus. 6.50 ..Nieuwjaar" door prof dr. J. Tea- lings. 7:20 Relais met de R.A.V.A.G. te Wee- nen vóór de uitzending van een orkestcon cert, gewijd aan werk van Johannes Brahms. Te plm. 8.15 Vaz Dias. 9.20 Gramofoonplaten. 9.45 De Iv.R.O.-Boys o.l.v. Piet Lusten- houwer. Te 10.10 spreekt pater H. Geurljens over „Zuid Nieuw-Guinea'". 11.30 Gramofoonmuziek. H i 1 v e r s u m, 1875 M. AVRO-uitzending. 5.35 VPRO. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Concert. Malka Sluzewski, viool en H. Silzer, piano. 11.00 Voordracht door F. Hulleman. 11.30 Vervolg concert. 12.00 Orgelconcert uit Schiedam door Pierre Palla. I.30—2.00 Drs. P. Dijkema: Het ziele- leven van onze rijpere kinderen. 2.15 Gramofoonplaten. 3.00 Knipcursus. 4.00 Pianorecital Marie d'Oliveira. 4.30 Kindervertellingen. 5.00 Omroeporkest o.l.v. N. Treep. 5.30 Jeugdhalfuurtje v. d. VPRO. 6.00 Vervolg concerten Gramofoonplaten 7.30 Enge'.sche les. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gramofoonplaten. 8.15 Het ensemble „Russia", o.l.v. A. Doubatoff. 9.00 Paul Ostra zingt chansons. Begelei ding: K. Vermeulen. 9.20 Omroeporkest o.l.v. N. Treep m.m.v. Lia Fuldauer, sopraan. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. Re freinzang: Bob Scholte. II.00 Vaz Dias. 11.05 Gramofoonplaten. 11.15—12.00 Vervolg Kovacs Lajos. Daventry, 1554 M. 8.253.35 Cricket-reportage. -40^5-Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 12.20 Orgelconcert Harold Rhmsay. I.05 Commodore Grand orkest o.l.v. Mus- cant. 2.20 A. Salisbury's orkest. 3.20 Eugene Pini en zijn tango-orkest. 4.05 Concert. Fl. Hooten, cello en D. Ma- ley, piano. 4.35 R. Tapponier en zijn orkest. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Bach's pianomuziek door J. Ching. 7.10 Lezing. 7.40 Werken van P. Fletcher, BBC-orkest o.l.v. Lewis. 8.30 „Jane Eyrc", van Ch. Brontë. Arr. B. Couper en H. Rose, 10.20 Orgelconcert door G. Ra min. II.0512.20 Lew Stone en zijn Band. R a d i o-P a r i s, 1724 M. 12.20 Concert door orkest Krettly. 7.40 Concert door orkest Krettly. j 8.20 Cabaretprogramma. 9.05 Li terair-muzikaal programma. Kalundborg, 1153 M 11.201.20 Concert uit het Bellevue- Strandhotel. 2.004.00 L. Preil's orkest m.m.v. K. Kamp, zang en V. Fischer, piano. 7.20 ltaliaanscbe muziek door het Om roeporkest o.l.v. Reesen. 8.05 Zang door V. Kundsen m.m.v. V. Fi scher, piano. S.20 Hoorspel. 9.00 Franséhe pianomuziek door F. Jen sen. 9.35 Offenbach-conccrt door het Omroep orkest o.l.v. Reesen. 10.2011.50 Dansmuziek o.l.v. Jens War- Langenberg, 473 M. 6.257.20 en 10.4012.10 Gramofoonpl. 12.201.50 Omroeporkest o.l.v. Buseh- kötter m.m.v. M. Münstermann, sopraan. 4.205.35 Concert o.l.v. Eysler m.m.v. saxophoon. 7.25 Concert o.l.v. Wolf. In dc pauze: Mozart-concert door het Omroeporkest o.l. v. Kühn, m.m.v. solisten. 8.40 „Musikalische Drehbiihne'", piano cabaret (Debusy-Niemann-Toch-Satie), m. m.v. F. Ludwig, piano. Rome, 441 M. 8.05 „II natale del redentore", orato rium van Perosi. Orkestleider: A. Paoleii. Koorleider: E. Casolari. 9.35 Kamermuziek m.m.v. koor cn orkest. 10.15 Berichten. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 12.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 1.30 Gramofoonplaten. 1.50 Pianorecital Mej. Sarrica. 2.05—2.20 Gramofoonplaten. 5.20 Omroeporkest o.l.v. Walpot. 6.35 Gramofoonplaten. S.20 Weensch concert o.l.v. Walpot. 8.50 Zangvoordracht door Hél. Paul. 9.20 Mozartconcert o.l.v. A. Meulemans. 10.3011.20 Gramofoonplaten 338 M.: 12.20 Gramofoonplaten". 1.30 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 5.20 Gramofoonplaten. 6.50 Omroepkleinorkest cn Dtibbelman- nenkwartet. 8.2011.20 Bonte Avond m.m.v. solisten, mannenkwartet en orkest o.l.v. A. Meule mans. DE „POLITIE" SOLIST IN EEN BRAHMSCONCERT UIT WEENEN. Men schrijft ons: Op Dinsdagavond, 3 Januari a.s. zal de K. R.. O. een concert relayeeren uit Weenon, gewijd aan work van J. Brahms o. 1. v. Prof. Robert Hegcr. Wij willen de luisteraars reods nu voor een onverwachte teleurstelling waarschu wen door hen oumerkzaam te maken, dat de uitzending plotseling onderbroken zal moeten worden voor het omroepen der politieberichten. Hoewel tijdig tevoren door den K. R. O- aan den Poli tie-Radio Omroep beleefd verzocht werd om zijn berichten iets later in den avond te plaatsen, werd toch be leefd medegedeeld, dat cr niet mee ac- ooord kon worden gegaan. De luisteraars in geheel Nederland zul len dus terwille van een verloren hondje of gestolen paard hun muzikale ooren even rust. moeten gunnen. Misschien kan de politieagent, die naast den commissaris van politie voor de mi crofoon zit, op zijn bekende wijze met een fluitconcert suppleeren, wat door het ge mis van Br^hm's muziek ontbeerd wordt. Wij willen hopen, dat eindelijk van hoo- gor hand aan dergelijken wantoestand een einde zal worden gemaakt. EEN GROOTE STUDIO BIJ MOSKOU. Binnenkort zal nabij Moskou worden begonnen met het bouwen van oen kunst- studio van enorme afmetingen. De nieuw© studio zal plaats bieden aan 3000 artisten en een uitgestrektheid hebben van 10 HA. Zij zal afdeelingen bevatten voor beeld houwers, kunstschilders, modeltoekcnaars, componisten en bewerkers van brons, mar mer en graniet. Het doel is om op deze wijze aan de artisten gelegenheid te geven zich geheel aan hun kunststudies te wijden. FEUILLETON. Uit het Engelseh van ALFRED WILSON BARRETT. 5) Met eenige moeite was de. oude man langs-Corkett- en zijn vrienden gedrongen tot aan dc- toonbank. „Luister eens heeren", riep Corkett, „ik geef nog één rondje shampy en dan ga ik naar huis. Tk heb geld genoeg Hij zweeg plotseling, voelde haastig zijn zakken; zijn "kin ging naar beneden en een blik van schrik kwam in zijn oogen. „Wat is dat nou", stamelde hij .„Er heeft iemand mijn geld gestolen!" Verbaasd keek men op. Tubbs achter de toonbank, staakte zijn werk. „Wat! Nonsens, Enery", hijgde hij. „Er zijn geen dieven in mijn huis. Voel nog eens jongen." Hij klauterde onder de toonbank uit en kwam in de gelagkamer om te helpen-zoe ken. Maar al het gezoek in Corkett's zak ken was tevergeefsch. Geen enkel bankbil jet kwam voor den dag. De jongeman was buiten zichzelf. „Het is weg", gilde hij. „Het is - weg. Mijn geld is weg", gilde hij. „Het is weg. neerd. Hier, geef me mijn geld terug, hoor e niet! Geef ri ii mijn geld of ik zal" Moest ke-k hij in liet rond en toen ziiu iog op Bilcher viel. die het dichtst bij hem stond met een lichtelijk spottende trek om tijn mond, vloog hij hem Daar de keel. De groote bookmaker wankelde even, maai herstelde zich direct. Den woesten be diende bij den kraag pakkend, schudde hij hem ruw door elkaar en smeet hem in de armen van Tubbs. „Blijf met je handen van me af, idioot, of ik zal je je gezicht in mekaar slaan. Ik hem jouw geld niet 1" Corkett keek hem huiepoos aan. „Iemand heeft het. Iemand moet het hebben", jammerde hij. Tubbs trachtte hem te kalmceren, maai dn aiideren schenen weinig vriendelijk ge stemd te zijr jegens den man op wiens kosten ze pas champagne hadden zitten drinken. Alleen de oude meneer, in zijn wij de zwarte jas had een woord van sympa thie „Nu heeren, zei hij, houdt dien jongen man nu niet voor den gek. Als iemand het geld heeft, laat hij het dan terug geven." De bookmaker keek den raren man spot tend aan. terwijl Corkett door bleef jam meren: „Ik ben geruïneerd, ik ben geruï neerd De tranen liepen over zijn wangen. Het goedhartige oude heertje scheert plotseling een inval te krijgen. „Ja, natuurlijk," riep hij, „dat is de man die het moet hebben gedaan „Wie. die," schreeuwde Corkett. en hij rukte zich los van Tubbs die hem nog steeds vasthield. ,,Nu. heb je dien man niet gezien met. een bolhoed op en die geruite broek aan die velit', die daar de krant zat te lezen. Tk heb riem langs je zien loopen, juist toen je uit de biljartzaal gekomen was. Reken maar. bi beeft het." Corkett kreeg weer- hoop. „Waar is hij heengegaan", riep hij opge wond en. „De deur uit en de straat op. Ik zag hem links afsiaan We hebben nu allen tijd. Ik zal je heipen cm hem te vinden. Ik ken hem direct terug als ik hem zie. Vooruit, ga mee." Al sprekende opende hij de deur ei» wachtte op Corkette. De anderen haalden hun schouders op en schenen niet te veel te voelen voor zoo'n achtervolging. Cor kett's „vooruit heeren, help me zoeken" was voor doovemans ooren gesproken. De jongeman keek nog eens rond en de her innering aan zijn verlies kwam weer boven: „Als ik hem niet tc pakken krijg, ben ik geruïneerd 1" gilde hij weer. Zijn oude vriend pakte hem toen reso luut onder den arm en Corkett ging met hem mee de straat op. HOOFDSTUK IV. „Wat, een ander geruïneerd'! Wat zou dat! Dan kunnen we elkaar troosten!" Die spottende woorden deden de bezoe kers van de bar in de richting van don spreker kijken. Het was Denver, die tegen de deur van de biljartzaal leunde. Hij nam de omgeving op met een koude uitdruk king op zijn gelaat. Toen liep hij op het ge zelschap toe en drong tusschen de bezoe- kes door naar de toonbank. „Allé, Tubbs, geef me een ander glas", riep hij. „Nu, meneer Denver, me dunkt, dat u nu genoeg gehad hebt", vond de waard. „Dat zal ik toch moeten beoordeelen", meende Denver, verstoord. „We leven in een vrij land." Hij greep het glaa, dat de waard hem nogal onwillig overhandigde, ging er mee naar zijn oude taifeltje en viel weer in zijn stoel neer. De straatdeur ging open en een man stapte naar binnen. Toen hij Denver zag, bleef hij staan en een triomfantelijke lach krulde zijn lippen. Geoffrey Ware keek op dat moment, alsof hij zich verheugde over het welslagen van een lang gekoesterd plan, alsof een gehate tegenstander ten langen leste ver slagen aan zijn voeten lag. Ware stapte op Denver's stoel toe en gaf hem een klap op den rug: „En, Will ouwe jongen, hoe gaat het?" Denver ging rechtop zitten en keek den vrager aan. Hij fronste de wenkbrauwen. „Ik ben niet meer bij mijn volle ver stand cn verder gaat het ellendig", ant woordde hij stroef. „Dus blijf maar uit m'n buurt, Geoffrey Ware." Ware lachte gedwongen. „Onzin, Will", zei hij, „ik heb je nooit zoo helder zien kij ken. Ik ben er erg blij om.... ter wille van Nelly. Denver sprong overeind; hij zag er op gewonden uit en balde de vuisten. „Ter wille van wie", zei hij. „Van mevrouw Denver.... je vrouw. Neem me niet kwalijk dat ik haar bij de naam noemde", antwoordde Ware, terwijl hij een pas achteruit ging. „Zooals je weet, Denver, ben ik met haar verloofd ge weest." De blikken der beide maunen kruisten el kaar. „Ze was te verstandig om met jou te trouwen hè?" zei Denver met een lach, welke onaangenaam klonk. Ware kreeg een kleur. „Haar keus doet haar eer aan, dat moet ik zeggen", grijnsde hij. .Ja, en ze zal me trouw blijven door dik en dun", riep Denver met warmte. „Dacht. je soms, jou gluiperd, dat mijn vrouw jon niet doorzag? Dacht je dat ik niet wist, waarom jij altijd om mijn huis hoon sluipt, onder voorwendsel, dat je mijn vriend bent." Ware had moeite zich in bedwang te houden, maar hij slaagde er toch in. „Kom. Will", zei hij, „je weet, dat ik het je niets kwalijk neem, dat je mij destijds mijn verloofde hebt afgetroggeld. Ik ben al leen maar blij, dat ze zoo'n aardige, nette echtgenoot heeft gekregen." Denver spande zich in, om zich goed te houden. „Ik heb je gewaarschuwd", schreeuwde hij meer dan hij sprak. „Neem mijn raad nu aan en blijf uit mijn buurt." Maar Ware wilde niet gewaarschuwd wezen. Jaloezie brandde in zijn hart. en die overschaduwde ieder ander gevoel. Hoe haatte hij dezen mail, die hem nu de baas was, zooals hij dat vroeger ook al een# geweest, was. Zou zijn lang gedroomde triomf hem nu nog geen voldoening ver schaffen? Hij knaste niet de tanden. Toch trachtte hij zijn gezicht, weer tot een glimlach te dwingen een glimlach, die nog boosaardiger was, dan die welke hij een paar minuten geleden vertoond had. „Nu, goed", zeide hij. „maar pas maar op fc zelf, beste jongen. En doe m'n vriende lijke groeten aanNelly!" (Nadruk verboden).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9