SPORT SPEL BUITENLAND MAANDAG 2 JANUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 DUITSCHLAND DE JAARWISSLING. De receptie bij von Hindenburg. De gebruikelijke Nieuwjaarsontvangst door RijKspresident Von Hindenburg werd ingezet met het optrekken van de wacht die met muziek voorop, het plein van de „Reichkanslerei" binnenmarcheerde. Om 12 uur verzamelde het diplomatieke corps zich in de Congreszaad en de Nieuw- jaarswen6chen namens het Corps werden tot uitdrukking gebracht door den Pause lijken Nuntius, Mgr. Orsenigo. De Nuntius sprak de hoop uit, dat het jaar 1933 den volken den waren weg mocht doen vinden naar het economisch herstel, door gezonde internationale handelsbetrek kingen. De Rijkspresident sprak woorden van dank en zeide vervolgens: onze zorg voor ue toekomst worilt versterkt, doordat be langrijke internationale vraagstukken zon der oplossing van heb eene jaar in het an dere gesleept worden en steeds zwaarder op de wereld drukken. Uit naam der regeering sprak daarna de Rijkskanselier von 8chleioher den Rijics- president toe. Hij zeide o-a. het volgende: Mijn beide voorgangers in het ambt van Rijkskanselier is het gelukt, Duitschland to bevrijden van den last der herstelbeta lingen. in de ontwapeningskwestie ie het prin cipe der rechtgelijkheid door de gïoote mo- gondheden nadrukkelijk erkend en aan de ontwapeningsconferentie is de taak opge dragen voor do verwezenlijking van dit principe te zorgen. Wij keeren naar do ontwapeningsconfe rentie terug, om een werkelijk algemeene ontwapening te verkrijgen en om ons de zelfde veiligheid te verschaffen als ieder ander land geniet. Indien het daarbij gelukt de Duitsche jeugd m het raam der militie het recht t-ot verdedigenden staatsdienst terug te ge ven, dan wordt tevens een groote stap ge daan tot vereffoning der binnenlandsoiio tegenstellingen en tot herstel van den vre de in ons vaderland. De rijksregeering zal zich tot richtsnoer stellen het verschaffen van werk en het verminderen der spanning in het binnen land, terwijl zij tevens de zwakken en noodlijdenden te hulp zal komen. Politieke relletjes. In den Nieuwjaarsnacht hebben in Ber lijn verscheidene schietpartijen en over vallen plaats gehad, die twee dooden en ecmge gowondeu geëischt hebben. Bij politieke botsingen werden in totaal 28 personen gearresteerd. In Lichtenrade, een Berlijnache voorstad, werd kort voor middernacht een Rijksban- nerman door ca. 15 geüniformeerde S. A. leden overvallen. .Hij werd met een lichte h -senschudding naar het ziekenhuis ver voerd. In dezelfde voorstad werd op Nieuw jaarsmorgen een nog onbekend lid der Communistische partij dood aangetroffen ten gevolge van een messteek. Men ver denkt een geüniformeerd Nationaal Socia list. De politie heeft 25 Nationaal-Sociaiis- ten in verzekerde bewaring gesteld. In het Noorden van Berlijn is een 37- jarige vrouw door een schot in d« hart streek gedood, De dader i6 ontkomen. Eveneens in het Noorden is een 16-jarig Nat. Socialist door onbekenden met een mes-steek levensgevaarlijk gewond. In het oentrum der stad, in de Potsdammer stras-se, heeft men een politio-beambte, die buiten dienst was, aangetroffen met een ernstige hoofdwonde. STORM VERWACHT. Door de Nazis. De chef v-an den staf der S. A„ Roehn, heeft in den „Voelkischer Beo bach ter" een oproep aan de S. A. gericht, waarin hij oa. zegt „Alles wijst er op, dat storm verwacht moet worden. Do eindstrijd zal spoedig plaats vinden. Bolsjewisme of nationaal- socialisme, daarover wordt op het oogen- blik in Duitschland gestreden. Het jaar 1933 moet do beslissing bren gen. Leuze moet zijn: „Dood aan het bolsje wisme". Duitschland aan de Duitschers. De nationaal-socialisten zijn tot dezen strijd bereid. Meer dan een half millioen strijders ecliaren zich om de vaan van Adolf Hitler. De hoofdredacteur van do „Voelkischer Beobachter Alfred Rosenberg, verklaart, dat onmiddellijk na den tweeden Januari het groote offensief der N. S. D. A. P. voor 1933 zal beginnen. SPANJE HET COMPLOT TE BARCELONA. Ook te Sevilla revolutionnaire stroomingen. In \crband met de revolutionnaire voor bereidingen in Barcelona wordt nog ge meld, dat in t-otaal 1600 bommen gevonden zij.n Hiervan waren er 1400 geladen. Hot Madrileensche avondblad „Vaz" pu bliceert in dit verband nog berichten uit Sevilla, volgens dewelke ook daar door de politie rekere revolutionnanre voorberei dingen van de anarchisten en syndicalisten zijn ontdekt, welke in verband staan met de beweging in Barcelona. Er zouden in Sevilla tevens verscheidene arrestaties, waaronder van twee onderofficieren van de luchtmacht, zijn verricht. De officieele instanties bewaren een streng stilzwijgen over deze gebeurtenissen. Do Madrileensche „Nación" verwacht .voor Zaterdag het proclameeren van do spoorwegstaking door de Spaansche vak- vereeniging van spoorwegarbeidere. De ra dicale elementen pogen vooral in Catalonië, Aragon en Andalusië deze stakngsbewQgmg voor hun doeleinden uit le buiten. BULGARIJE DE ONRUST IN BULGARIJE. Godsdienstloosheid de grootste oorzaak. De officieuze „Bulgarie" bevatte dezer dagen een artikel, waarin met prijzenswaar dige openhartigheid de diepere oorzaak wordt genoemd van de geweldige onrust, wolke op het oogenblik in Bulgarije heerscht. Het blad verklaart onomwonden, dat het groeiende communistische gevaar zijn oor zaak vindt in het gebrek aan godsdienstzin bij het volk en in het godsdienstlooze ou derwijs op scholen, welke vijandig tegen over de Kerk staan. De vorige regeering heeft het godsdienst onderricht van het schoolprogramma ge schrapt. Daarentegen heeft zij tal van mid delbare 6cholen geopend, waar les wordt gegeven door godsdienstlooze, of den gods dienst vijandige onderwijzers. Van deze scholen komt thans een academisch prole tariaat, dat een geschikte voedingsbodem vormt voor het communisme. Merkwaardig is ook, dat 't blad de ab solute machteloosheid van de orthodoxe geestelijkheid erkent welke niet in staat is de opdringende bolsjewistische godloo- zen-propaganda te weerstaan. Het lilad ziet, naar Kipa meldt, in de jeugd, die zonder godsdienst opgroeit, het grootste gevaar voor de toekomst van den staat. RUSLAND. GEDEELTELIJKE MISLUKKING VAN HET VIJFJARENPLAN. Nog geen tweederde van het project uitgevoerd. In den nacht van 31 December op 1 Janu ari om 12 uur eindigde in Efusland het Vijf jarenplan. Deze nauwkeurige tijdsbepaling is natuurlijk louter formeei want reeds we ken, zelfs maanden te voren stond in groote lijnen het resultaat vast. Welnu, dit resultaat is, dat het plan een godeelte.ijke mislukking is geworden. Min der dan twee derde dee) van de gestelde doeleinden zijn bereikt en de verpletteren de slag, die Stalin en zijn mannen door dit plan aan de „kapitalistische'* were.d wil den toebrengen is niet krachtig genoeg ge bleken. Indien de plannen van de Sovjet-leiders verwezenlijkt waren, zou Rusland op het oogenblik de machtigste industrieel© en economische staat ter wereM zij.n Thans echter neemt Rusland die positie niet in. Ondanks alles moei echter werden toe gegeven dat, wat onder het Vijfjarenplan is totstandgekomen tooh indrukwekkend is. In vijf jaren tijds heeft Rusland immers zijn industrie van een gedecentraliseerde improductieve chaos omgesmeed in een ge centraliseerde productieve chaos. Het heeft het Russische volk uit zijn staat van serviele inertie opgeheven tot een toestand van gecontro.eerde activiteit en mechani sche slavernij. Met de resultaten van het Vijfjarenplan is het een soort gelijk geval als met de pyramiden van Egypte: zij zijn in verschillende opzichten grootsch, maar men moet eigenlijk niet vragen volgens wolke onmenschelijke methodes en dank zij welke gruwelijke offers zij ontstaan zijn. Vooral het laatste "jaar, 1932, is voor het Vijfparenplan funest geweest. Hiermede wordt meteen voor een goed deel de bewe ring gelogenstraft als zou het Vijfjaren plan de wereldcrisis hebben veroorzaakt; het blijkt immers dat Rusland zelf zwaar door deze crisis is getroffen. JAPAN MANDSJ0EK0E0. Japarts strijd tegen de „bandieten". Kolonel Homma, pers-chef van het Ja- pansche ministerie van oorlog, heeft ver klaard, dab men van den nieuwen Mand- sjoekoe-staat niet moet verwachten, dat deze binnen enkele jaren een geheet geor dende staat zal worden. Men verwijt Japan, zoowel in het eigen land als daarbuiten, dat er niet krachtiger wordt opgetreden tegen de Chineesche ban dieten en dat er geen groote troepenmacht wordt gezonden, om het banditisme defi nitief uit te roeien. Dergelijke verwijten zijn ongemotiveerd en bewijzen gebrek aan kennis van het Chineesche bandieten-*. ..i en den plaat selijken toestand. De moderne wijze van oorlogvoering heeft geen middel voor het uitroeien van bandieten. Hen te bestrijden is even moeilijk als hetu itroeien van sprinkhanen. Zij zijn overal en nergens. Het moderne oorlogstuig kan dezen toe stand niet in het reine brengen. Voedsel en werk zouden de eenigc wa pens zijn, waarmede men dit probleem kan oplossen. Geef dezen zoogenaamden ban dieten betrekkingen en zij zullen hun te genwoordige gevaarlijke levenswijze opge ven. Dit is onze opvatting van het vraag stuk. Japan zal zooveel mogelijk met de re geering van Mandsjoekoeo samenwerken, om den toestand te verbeteren. Het resultaat van onze operaties is tot- dusver zeer bevredigend. Sedert wij ons hoofdkwartier onder generaal Muto in Mandsjoerije hebben gevestigd, hebben wij ons er van kunnen overtuigen, dat de staat Mandsjoekoeo krachtig wortel heeft ge schoten. Het onafhankelijke Mandsjoekoeo is een feit, dat door geen conferentie of overeen komst tusschen andere mogendheden kan worden ontkend of gewijzigd Een poging dit toch te doen, beteekent een chaos in het Verre Oosten, met gevaar voor den vrede in de gehecle wereld. MEXICO DRIE PRIESTERS IN MEXICO VEROORDEELD. Uit Toluca wordt aan „J£l Universal" ge meld, dat in eenige dorpen drie priesters zijn gearresteerd, die er van beschuldigd worden hun geestelijken arbeid verricht te hebben, zonder daartoe van de regeering verlof te hebben. Een hunner is gestraft met een boete van 500 pesos plus vijftien dagen gevangenisstraf, omdat hij al eer was gestraft, de tweede is beboet met 500 pesos en de derde werd veroordeeld tot 15 dagen gevangenisstraf, omdat hij de boete niet kon betalen. BUITENL. BERICHTEN EEN SCHIPPERSFAMILIE VERSTIKT. Twee knaapjes vonden den dood. Zaterdagmorgen waren de bewoners van het „Sas" te Asper in België uiterst ver wonderd dat ze rond 7 uur nog niet de min ste beweging zagen op het aldaar gemeerd schip „Lucia". Niemand antwoordde op hun geklop, maar uit den voorsteven kwam een 17-jarige jongeling gekropen. Met veel omzichtigheid werd het slaapvertrek ge opend waar het geheele gezin verstikt werd aangetroffen. In één zelfde bed lagen de moeder met aan iedere zijde een zoontje, terwijl vóór het bed de vader op den grond lag. Terstond werd de politie gewaarschuwd en een geneeskundige ontboden. Deze laat ste stelde vast dat de man en de vrouw slechts bewusteloos waren, maar dat bij de twee broetjes den dood reeds was ingetre den. BIJ NIEUWJAAR INSCHIETEN ZICHZELF GETROFFEN. Toen een inwoner uit Asfeld bij Goslar het nieuwe jaar wilde inschieten, weigerde zijn revolver. Bij het onderzoeken ging het schot plotseling af waardoor een der om standers een 22-jarige in het oog werd ge troffen. De getroffene overleed enkele oogenblikken daarna. De onvoorzichtige werd gearresteerd. EEN AARDBEVING IN ZUID-AFRIKA. Johannesburg opgeschrikt. Zaterdagmorgen is te Johannesburg een aardbeving gevoeld, de eerste werkelijke aardbeving, die sinds lang in Zuid-Afrika is waargenomen. Men gelooft, dat het cen trum der beving op 300 mijlen afstands is gelegen. De eerste beving duurde dertig seconden, doch langen tijd daarna bleet de aarde trillen. In Johannesburg trilden verscheiden groote gebouwen, zoodat de menschen in allerijl naar de straat vlucht ten. Volgens nadere berichten zijn eenige ge bouwen te Johannesburg beschadigd als gevolg van de aardbeving, doch er wordt geen melding gemaakt van persoonlijke ongevallen. De aardbeving is over een gToote opper vlakte waargenomen en is de hevigste, die men in Zuid-Afrika heeft meegemaakt. De eerste beving, die volgens berichten uit sommige plaatsen wol 100 esconden duur de had plaats om 8.32 in den morgen zij werd door het geheeie gebied der Unie gevoeld en vooral in het Zuid-Oosten van den Oranje Vrijstaat. Daarna hadden nog gedurende ruim een uur periodieke schok ken plaats, waardoor in tal van plaatsen onder de bevolking een paniekstemming ontstond. GROOTE HOTELBRAND. Het bekende „Cl if ten House-hotel", bij de Niagara-watervallen, is door brand verwoest. De schade wordt cp een half millioen dollars geschat. Het hotel is 's winters gesloten. WAT ZAL 1933 BRENGEN? Hoopvolle prognoses. Dc „Nordische Verkehrsgesellschaft" heeft zich tot verschillende bekende per soonlijkheden gewend, om hun oordeèl over de vooruitzichten voor het jaar 1933 Voor het grootste gedeelte hebben de gevraagde personen een optimistisch ant woord, dat van veel vertrouwen in de toe komst getuigt, gegeven, hoewel aan den anderen kant ook er op gewezen wordt, dat nog vele moeilijkheden te overwinnen zijn. Robert Bosch, de bekende Stuttgarter groot-industrieel is van oordeel, dat een opleving in ret economische leven merk baar is geworden. Een overeenstemming tfieb Frankrijk en een verwijdering van de belemmenrgen van binnenlandschen poli- tieken aard zullen wonderen doen. Dr. Hugo Eckener is eveneens van op vatting, dat een verbetering in het econo misch organisme merkbaar is geworden. Frowein, de president van de interna tionale kamer van koophandel acht het ge rechtvaardigd, voor 1933 een meer hoop volle prognose te stellen. De bekende bankier Fürstenberg meent eveneens bet begin van een verbetering te kunnen vaststellen. Oud-minister dr. Gröner spreekt de hoop uit, dat het den nieuwen rijkskanselier zal gelukken de politieke onruststokers in be dwang te houden en weder een samenwer king tusschen regeering en parlement tot stand te brengen. Indien het dan nog ge lukt een isolatie op buitenlandsch politiek gebied te vermijden, zal het in 1933 op waarts gaan. DE EERSTE BANKOVERVAL OP IJSLAND. 70-jarige beambte bewusteloos geslagen. Voor de eerste maal sedert menschen- heugenis heeft op IJsland een bankoverval naar Wild-West-model plaats gehad. Dei avonds omstreeks 5 uur verscheen eea tweetal jonge lieden in het Visscherijkan toor, dat ondergebracht is op de derde ver dieping van de Deensche rijksbank te Reykjavik. Alleen een 70-jarigo ambtenaar was daar aanwezig voor het uitbetalen van de loongelden. De roovers wierpen hem een regenjas over hot hoofd, sloegen hem tegen den grond en bonden hem vast. Nadat zijn familie tot 's avonds 8 uur te vergeefs op hem had gewacht, begaf de roon zich naar do bank, waar hij zijn vader bowusteloos von.l. De kas met 2100 k'ouen was gestolen. De ambtenaar heeft door den overval zooveel schade aan zi;n gezondheid gele den, dat hij zijn functie waarschijnlijk niet meer zal kunnen uitoefenen- De roovers zijn onllomen zonder her kend to zijn. NOODTOESTAND IN CHILI'S GRENSGEBIED. Ten gevolge" van de aschregens. Op verzoek van den Chileenschen presi dent Alessandri is door ingeneur Waltei Bushman een onderzoek ingesteld in het aan Argentinië grenzende gebied, dat on langs is geteisterd door vulkanische uit barstingen. Ingenieur Bushman heeft thans een aangrijpend beeld gegeven van den noodtoestand, dien hij heeft aangetrof fen; uitgestrekte landerijen zijn bedekt met de asch, die na de vulkanische uitbar- tingen in verren omtrek op de akkers is gevallen. Deze afschregens hebben overal het gewas verstikt; de landbouw is onmo gelijk geworden en overal streft het vee. Volgens ingenieur Bushman bestaat er ern stig gevaar, dat 2000 gezinnen den honger dood sterven, indien niet onmiddellijk hulp wordt verleend. Men verwacht, dat spoedig een hulp-expeditie naar de geteisterd© streken zal vertrokken. Oudejaarsgrap in Weerren. Dezer dagen werden, zooals gemeld, in het gebouw van de postspaarbank te Wee- nen rookbommen geworpen; Zaterdagoch- tend vond men in den hoofdingang een houten kistje, waarop stond: „Opgepast, gevaar" en men hoorde een uurwerk tik ken, terwijl uit het kistje draden staken. Daar men vreesde voor een ontploffing werd zeer voorzichtig een onderzoek inge steld, waarbij men vaststelde, dat de kist geen bom bevatte, maar een groot geluks- zwijn en dergelijke, alsmede een nieuw- jaarswensch voor de spaarbank. De grap penmaker kon niet ontdekt worden. VOETBAl DIOC. HAARD. VOETBALBOND. R. K. Ath|. en Sportver. „Rood-Wit". V o e t b a 1Onze jongens zetten het nieuwe jaar uitstekend in met een over winning op Alph. Boys I. De wedstrijd ont aardde, vooral na de rust in een buitenge woon ruw spel en een woord van hulde brengen wij op deze plaats aan alle Rood- Wit-spelers, voor huil kranig volhouden, vooral in de tweede helft. Proficiat R.W.D.- A.s. Woensdag half drie speelt een ju nioren-combinatie tegen een dito van S.M.C. Vertrek half 2 vanaf Den Burcht. R.W.D. IAlph. Boys I 5—1. Onder groote belangstelling trappen de Boys na een Zalig Nieuwjaarswensch voor de R.WD.-ers om 2 uur af. Het begin is voor de Duivels, maar spoedig trekken ook de Boys ten aanvaL De verdediging der Rood-Witters geeft voorloopig geen kans. Bij een plotselingen aanval der f?ood-Wit- ters vo.gt een free-kick bal binnen het be ruchte gebied. Penalty. Onder doodsche stilte plaatst de rechtsbinnen zich achter, den bal en onder luide toejuichingen van het publiek kanjert hij het leer in de tou wen (10). Na aftrap zijn de Duivels dadelijk terug en zij spelen enthousiast verder. Zij bele geren voortdurend het A. B.-doel en einde lijk weet de linksbinnen uit een goede pass een schitterend schot te lossen. De keeper slaat den bal terug, maar dezelfde speler kopt den bal onhoudbaar in doel. (20). Dit wordt A. B. te bar en geregeld zit ten zij voor het doel, maar de keeper is in buiten£ewonen vorm en weet tot driemaal toe schitterend te redden. Dan een ver schot van een der Boys, een ieder denkt dat de bal naast zal gaan maar hij ver dwijnt precies langs de paal in het net. (21). Na nog eenige wederzijdsche aan vallen is het rusten. In de tweede helft loopt Alphen direct hard van stapel en tracht den achterstand in te loopen. Aile aanval.cn worden echter hetzij door backs of keeper geretourneerd. Aangezien dit niet het gewenschte resul taat heeft, ontaardt het spel hoe langer hoé meer. Waarschuwingen, strafschoppen enz. enz. zijn niet van de lucht. Als dan onze midhalf protesteert wegens het niet toekennen van een handsbal wordt hij naar de kleedkamers verwezen. Dit feit blijkt beslissend voor de rest van den wedstrijd, PROGRAMMA 1933. Eerst nog eventjes geklonken, Oogen tintelend van pret, Toen een handdruk of©en kusje En dan gingen we naar bed. Dat was het begin van 't einde En het einde van 't begin, En we gingen blij en moedig Hoopvol 't nieuwe jaar weer in. En.... nu zijn w© weer begonnen En we zeiden tot elkaar Voor den aanvang van den arbeid: Een gelukkig nieuwe jaar. Goed, dat kan, ©en beter nieuw jaar Zonder crisis, zonder strop, Maar dan maken wij eerst ©ven Samen het programma op. Vooreerst dit: we spreken niet meer Over crisisnarighcid, Vroolijk doen wij onzen arbeid En wij lachen op z'n tijd. Want al gaat het ook zoo goed niet Als het eigenlijk wel kan, He us oh van al dat leelijk kijken Wordt het ook niet beter van. Verder klagen we ook niet meer, Maar de arboid blij verricht, Want uw klanten zien veel liever 'n Blij en opgewekt gezicht. Kom, probeer dat eens een jaartje, Nu al, van vandaag af aan, In December zult u zeggen; 't Is mirakels best gegaan. Afgesproken! En aan 't einde Zeggen wij dan tot elkaar: Ondanks crisis en malaise Was dit werk'lijk een nieuw jaar. TROUBADOUR. NIEUWE UITGAVEN. Wij ontvingen dit jaar goed verzorgd© maand kalenders, van: de Nederlanden van 1845, N.V. Rutgers Drukkerij en Carton- nagefabriek te Leiden, N.V. Levensverze kering Maatschappij Utrecht, E. R. K. Ver zekerings Maatschappij te Nijmegen, Na tionale Levensverzekeringsbank te Rot terdam, N. V. Ned. Levensverzekering Mij. SL Willibrordus te Utrecht en een dagka lender van den Pfaff Naaimachinehandel (O. F. Meerpoel, Leiden). want de Duivels werpen zich zoo enthou siast in den strijd, dat doelpunten niet kun nen uitblijven. In deze omstandigheden zag de scheidsrechter zich genoodzaakt door het steeds ruwer wordende spel twee der A. B.-menschen het veld uit te sturen. Een snelle aanval der Rood-Witters brengt dan het Boys-doel weer m gevaar. Steeds ko men de onzen terug en binnen weinige mi nuten weten zijn den stand tot 51 op te voeren. Spoedig hierna fluit de scheids rechter einde van dezen zeer onaangena- men wedstrijd. S. M. C. Warmond, De eerste dag van het nieuwe jaar is voor S.M.C. een succesvol begin geweest. Om 2.15 klonk het signaal en al dadelijk zetten onze spelers eenige fiksche aanval len op, die gevo.gd werden door een ge vaarlijken aanval van N.V.C. Het spel ging in het begin over en weer en de beide kee pers werden aan de tand gevoeld zonder resultaat. S.M.C. verslapte. N.V.C. drong op zoodat na 20 minuten spe.en een doel punt onvermijdelijk was. N.V.C. scoorde en nam de leiding met 10. Dit prikkelde schijnbaar onze spelers en aangemoedigd door het publiek kwamen zij er beter in en al spoedig bracht de rechtsbuiten met een fraai schot den stand gelijk. (1—1). Met deze cijfers trad de rust in. Na de thee ging het met S.M.C. beter en beter, onze spelers zaten er nu flinker op. De N.V.C.-keeper moest herhaaldelijk op treden, de beide backs redden op allerlei wijze en eenige corners brachten geen ver andering. Het waren voor het N.V.C.-doel benauwde momenten, totdat een N.V.C.- spe.er hands maakte en een penalty werd toegekend. De spil zorgde er voor dat S.M.C. de leiding overnam. (21). Tien mi nuten daarna veranderde de rechtsbuiten den stand in 31. Met een groot overwicht van S.M.C„ dat onbenut bleef, eindigde een fraaie en goed geleidde wedstrijd, waaraan spanning tot de laatste minuut niet ontbrak, in een ver diende overwinning. Het tweede ging naar Leiden III. Door een plotseling ongeval onderweg, konden enkele spelers niet meedoen, zoodat beslo ten werd dezen wedstrijd af te zeggen. Het derde speelde op eigen veld tegen Kolping Boys II. De rust ving aan in het voordeel van Kolping Boys (10), doch in de tweede helft wisten onze jongens niet minder dan 5 maal te scoren, zoodat deze wedstrijd eindigde in een 5—1 zege voor S.M.C. III.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6