MAANDAG 2 JANUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 gemeentelijke geneeskundige en gezondheidsdienst. Aan het verslag van den Gemeentelijken Geneeskundigen en Gezondheidsdienst te Leiden over het jaar 1931 ontleenen wij het volgende: Het aantal sterfgevallen bedroeg S34, waarvan 262 afkomstig waren uit andere gemeenten. De sterfgevallen waren als volgt ver deeld: Mannen, afkomstig uit Leiden' 25S, uit andere plaatsen 153; vrouwen afkomstig uit Leiden 333, uit andere plaatsen 109. Beneden den leeftijd van 1 jaar stierven 85 kinderen, waarvan 53 uit andere plaat sen. Van deze kinderen zijn er 16 uit Lei den en 38 uit andere plaatsen (respectieve lijk 50% en 71.69%) overleden aan oorza ken, welke met de voeding geen verband hie.den. Volgend staatje geeft een overzicht van de zuigelingensterfte in Leiden, vanaf het jaar 1926. Sterfte beneden het jaar, per 1000 levens aangegevenen 1926 33.31; 1827 27.22; 1929 39.74; 1929 33.19; 1930 33.60; 1931 23.02. De in 1930 heerschende diphterio-epide- mie vertoonde in 1931 neiging tot dalen, zoodat de Caeciliabarak den 17den Januari gesloten kon worden. Töch bleef tot einde Maart het aantal aangiften nog te hoog. In het geheel zijn 30 patiëntjes in de barak verp.eegd met 654 verpleegdagen. De kos ten per verpleegdag zonder afschrijving en onderhoud bedroegen 2.59 per dag. Hierbij moet in aanmerking genomen wor den, dat zeer veel nieuw moest worden aan geschaft, doch dat aan den anderen kant het Rijk's Academisch Ziekenhuis eenigê weken gratis een zuster afstond en linnen goed in bruikleen gaf Aan de directie werd voor hare medewerking een dankbetuiging gezonden. Het vervoer der lijders aan besmettelijke ziekten werd op moderne leest geschoeid, en geschiedt nu per auto met begeleiding van een verpleegster en zoo noodig van een helper. Aan de firma Wed. C. Dieben Zn., die reeds jaren lang op zoo uitnemen de wijze ook de E. H. Dienst vervoert-, werd liet vervoer opgedragen tegen een vergoe ding van 4.— per geval, verhoogd met l.-T- voor vervoer naar- en van de ont smettingsinrichting. De Gemeente draagt sorg voor een verpleegster en eventueel voor een he.per. Evenals het vorig jaar bleef het aantal vaccinaties gering. Teneinde de genees- lieeren niet onnoodig in beslag te „nemen, werd het aantal zittingen beperkt. Compli caties deden zich niet voor. Voor kosteloos© genees-, heel- en verlos kundige huip werden 662 kaarten uitgereikt waarvan 253 gezinska arten en 409 persoons kaarten. 25 Aanvragen werden afgewezen. Het aantal onderzoekingen verricht in het Instituut voor Tropische Geneeskunde, bedroeg tptaal 650. Aan 16 personen werden geheel of ge deeltelijk voor rekening der Gemeente ge bitten verstrekt. Door semi-artsen werden, onder toezicht van den 6tadsvroedmeester 800 verlossin gen in de stad geleid, terwijl 295 te Leiden wonende vrouwen in het Academisch Zie kenhuis werden geholpen. De stadsvroed- vrouw ver'eende haar hulp bij 21 verlos singen in de stad. Dit aantal bedroeg in 1927: 45, 192S: 43, in 1929: 35 en in 1930: 11. Door de Vereeniging ,.Hulp in de Huis houding" werd ISO maal hulp verleend aan kraamvrouwen, waarvan 100 gevallen voor Gemeente-rekening waren, en de overige 80 voor particuliere rekening. Een tweede zuster werd aangesteld in vasten dienst. Op de verkooping van het Brokkenhuis, bij de firma de Wi'de en in het „Pakhuis" werden wiegen, bedden, matrassen en klee- ren gekocht om in gezinnen waar het noo- dige ontbrak, daarin te voorzien. Door do K. K. Vereeniging voor kraam- verzorging werd in 56 gevallen hulp ver leend gedurende dag en nacht; 24 twee maal daags; 11 drie- of tweemaal d.; 2 driemaal daags: 3 gedurende den dag; 32 voor rekening der Gemeente. In particuliere ziekenhuizen werden 28 patiënten voor rekening der Gemeente ge opereerd, te weten: in het St. E.isabeth- Ziekenhuis 24; in het Diaconessenhuis 4. In de Anna-kliniek werden 4 patiënten geopereerd, welke geheel voor rekening der gemeente Leiden werden geholpen. Aan brillen, breukbanden, orthppaedi- sche apparaten, enz. werd uitgegeven 7214.15. Door de Gemeente werd in het geheel voor Maatschappelijke hulp bij ziekte uit gegeven 3631.91. Voor 34 zwakke huisvrouwen werd de wasch uitbesteed, waarvan de kosten be droegen 1073.96. Aan 32 gezinnen werd hulp in de huis houding gegeven, waarvan de kosten 2109.90 waren. Aan 93 personen werden versterkende middelen gegeven; de kosten ■waren 150.59. Aan andere Maatschappelijke hulp werd uitgegeven 213.en wel voor uitzending van kinderen voor huiselijke omstandighe den. Gezonden werden naar de Margarita van Cortonastichting 1 kind, naar Christe lijke Jeugdhulp 2 kinderen, naar het R. K. gesticht „de Voorzienigheid'* 1 kind en naar het. Carmelitesseugesticht 6 kinderen. Wijkgebouw Lenrestraat: Behandelingen 6915. Patiënten 708. Baden 31. Aan huis ge brachte bezoeken 4518 aan 226 patiënten. Hoogtezonbehandeling aan 36 patiënten. Wijkverpleging Prinsenstraat: Behande lingen 3830. Patiënten 348. Baden 6. 3394 aan huis gebrachte bezoeken aan 239 pa tiënten. Hoogtezonbehandeling aan 35 pa tiënten. -K- Vereeniging tot wijkverpleging Wijkgebouw aan de Middelstéeracht: 7506 behandelingen. 737 patiënten. Aan huis ge brachte bezoekeD 725 aan 465 patiënten. Baden 10. Verder werden verstrekt levens middelen. kleedingstukken en verschillen de benoodigdheden in bruikleen gegeven. Wijkgebouw aan de Oostdwarsgracht: Behandelingen 6985 .Patiënten 1013. Aan huis gebrachte bèzoekeh 8033 aan 556 per sonen. Baden 130. Voorts werden levens middelen en vele kleedingstukken verstrekt en verschillende artikelen in bruikleen ge geven. Wijkgebouw aan de Boerhaavestraat: Behandelingen 6836. Patiënten 778. Aan huis gebrachte bezoeken 7842 aan 569 pa tiënten. Baden 48. Verder werden verstrekt levensmiddelen en vele kleedingstukken en werden vele verplegingsartikelen in bruik leen gegeven. Wijkverpleging „Bethesda". Huisbezoe ken 3511. Aantal patiënten 364. Ba-den 64. Patiënten in het wijkgebouw 2266. Aantal polikliuiekpatiënten 20S. Aantal thuis ver pleegde patiënten 203. Verder werden eieren en melk verstrekt. Wijkverpleging „Phebe". Aan 105 per sonen werd in hupne woning 3337 keer hulp verleend; in het wijkgebouw zelf geschied de dit 3975 keer aan 368 personen. Aan ar men en zieken in de wijk werd 68 maal een bezoek gebracht. Bestraling met de hoogte- zon had 744 keer plaats. Voorts werden vele verstrekende middelen uitgereikt, als mede kleedingstukken en ook verscheidene porties warm eten. Christelijke wijkverpleging Levendaal. Bij zieken werdeli 3028 bezoeken gebracht. In het wijkgebouw werden 5904 patiënten behandeld, en werd 320 L. melk uitgereikt. Vooronderzoek bij opname in krankzin nigengestichten. Gedurende 1931 werden in het gesticht „Endegeesf' voor rekening der Gémeente 38 personen opgenomen t.w. 15 mannen en 23 vrouwen, waarvan 20 in be waring werden gesteld. Vooronderzoek had plaats in 60 gevallen. In het gesticht „Voorgeest" werden 5 kinderen opgenomen en wel 3 jongens en 2 meisjes. Over het Consultatiebureau voor zenuw en geesteszieken wordt gezegd: Het aantal bezoeken door de verpleeg ster in de stad afgelegd vermeerderde, ver geleken bij vorige jaren, n.L 939 gedurende het jaar 1931. Het spreekuur van het Consultatiebureau mocht zich in een druk bezoek verheugen. In 52 zittingsavonden werden 536 consulten geteld. Op de Consultatiebureaus van de Ver eeniging „Zuigelingenzorg" werden inge schreven 602 nieuwe kindéren en 302 kinde ren die reeds in hot vorig jaar op het spreekuur gekomen waren, dus een totaal van 904 kinderen Het aantal bezoeken op de bureaux be droegen: Boerhaavestraat 15S3; Prinsen straat 1435; Heerenstraat 199S. Totaal 5016. Het aantal kleuters düt de spreekuren bezocht was 385. het vorig jaar was dit 132. Het aantal bezoeken bedroeg het vorig jaar 4384. Door de Vereeni gingen tezamen werden 137 kinderen uitgezonden, te weten: 32 kinderen met T320 verpleegdagen door de Afdeeling Leidon der Vereeniging voor Chr. Gezondheids- en Vacantiekolonies; 50 kinderen met 1766 verpleegdagen, door den kring Leiden van het R. K. Huisves- tings-Comité; 23 kinderen met 695 verpleegdagen door de Vrijz. Vacantie-kolonie „Naar Buiten''; 32 kinderen met 1215 verpleegdagen door de Afdeeling Leiden van het Centraal Ge nootschap voor Ivinderherstellings- en Va cantiekolonies. De auto voor de Eerste Hulp bij Onge lukken bleef goed voldoen, doch de con structie van de brancard bléek gebrekkig. Eenmaal verloor men zelfs het groote ge wicht dat de brancard in evenwicht moet houden. Nadat de inrichting zeer was ver eenvoudigd kwamen geen klachten meer voor. Een signaal-hoorn werd aangeschaft, waardoor politie en wachters de auto reeds in de verte hooren aankomen en den voor rang kunnen geven. Ook werd een Nieuw- land-spalk aangeschaft, die vaak wordt ge bruikt. Door den Baad werd een bedrag toegestaan voor aanschaffing van gasmas kers. Door den heer J. Rentmeester, arts, werden herhalingscursussen gegeven aan agenten van politie in eerste hulp bij on gelukken. In het geheel werd 406 maal hulp ver leend. Op de scholen werden door de schoolarts sen 31081 kinderen nagezien; afwezig was de leerling 1772 maal. In het geheel wer den 3785 briefjes uitgereikt op 478 scholen. De uitgereikte briefjes waren als volgt ver deeld Briefjes A 295; B 65; C 3425. UIT DE OMGEVING HILLEGOM Kiesvereeniging. Deze politieke organisa tie hield in hotel Sistermans haar jaarvergade ring. De belangstelling was slechts matig. De voorz., de heer C. Seijsener, opent te rond half 8 met den chr. gr. en een woord van hartelijk welkom. Het bestuur vindt het jam mer, dat voor zulk een belangrijke vergadering de opkomst niet veel grooter is, al zijn er redenen voor eenige excuus. Vertrouwd wordt dat de besprekingen vruchtdragend zullen zijn De secretaris leest nu de notulen, die onver anderd worden vastgesteld onder dank voor de trouwe weergave. Het jaarverslag kon ditmaal kort zijn, wijl 1932 geen actie jaar was. Vermeld werd, dat 3 bestuursvergaderingen werden gehouden en het ledental 1000 bedraagt. De penningmeester sloot zijn kas met een batig saldo van 77.44. Tot leden der con trole-commissie werden benoemd de heeren H. Meijer, L. Seijsener en L. Pieters. Daarna hield de heer B. N. Loerakker een lezing over de gemeentepolitiek. Hierna kwam aan de orde: verkiezing van een voorzitter. De heer F. C. v. Lierop Jzn. bepleit, dat de heer Seijsener het voorzitter schap nog één jaar ial continueeren. Deze wijst erop, dat degenen, die niet hier zijn verkeerd handelen en de katholieke belangen niet be grijpen; men krijgt zoo weinig medewerking Spr. wil dit voorzitterschap noodgedwongen en opnieuw aanvaarden, omdat hij de katholieke belangen hoog stelt; alleen uit katholiek oog punt blijft spr., maar hij vraagt dan ook meer meeleven der kiezers, wijzend, op Frankrijk, Spanje en Mexico, om van Rusland nog te zwij gen. Om leiding te kunnen geven móet spr. steun ontvangen en hij hoopt, dat wij allen als propagandist van deze vergadering zullen weg gaan, al wordt er dan ook mee gespot (ap plaus). De heeren W, Kuitems, W. Mesman en J. M. van der Weijden, aftredende bestuursleden, werden bij acclamatie herkozen. Nog moesten 3 nieuwe bestuursleden worden gekozen. De heer J. van Deursen trad af omdat hij als lid van den Raad moet aftreden; rar. J. B. Sens is uit de gemeente vertrokken en de heer L. Seijsener heeft zijn benoeming niet aanvaard. De voorz. adviseert de verkiezing zoo even redig mogelijk te doen plaats hebben. Geko zen worden de heeren P. W. Nederstigt, J. G. Berk en J. van Beek. Inzake candidaatstelling voor de groslijst der Tweede Kamer is een aanbeveling binnen gekomen voor den heer M. P. van der Weij den te Zevenhoven en 35 kiezers hebben een lijst ingeleverd voor den heer G. Bulten te Voorhout. Met alg. stemmen wordt als no. 1 (omschreven en zetel) gesteld de heer A. J. Loerakker (aftr.)als no. 2 de heer Kamp- schoër (aftr.) De heer Lieverse heeft groot bezwaar tegen den candidatuur Bulten, die ons in 1922 in 't moeras gebracht heeft. De héér Loerakker laat de namen oplezen en merkt op dat 95 pet. dier 35 personen niet aanwezig zijn. De heer M. P. van der Weijden kan niet gesteld worden omdat hij niet gesteund wordt (als hier onbekend). De heer Koop beveelt aan den heer B. N. Loerakker, die geen candida tuur wenscht om hoogere belangen. Waar de handteekeningen inzake den heer Bullen gel dig zijn, wordt deze als no. 3 gesteld. Nog is ingekomen 'n voorstel-Berk, om het reglement der kiesvereeniging zóó te wijzigen, dat voortaan een bestuurslid niet behoeft af te treden, indien het raadslid wordt. Hierbij was een memorie van toelichting gevoegd. Dc heer Loerakker acht dit onderwerp belangrijk genoeg om het aan te houden om bij een volgende vergadering te worden geconvoceerd. Waar de voorsteler hiermee gaarne aecoord gaat, wordt zóó besloten. Nog is ingekomen een schrijven, waarin gevraagd wordt 1 per raadslid uit de kas te voteeren als tegemoetkoming in de contributie der Raadsleden voor het lidmaatschap der Kringvereeniging van R.K. Raadsleden. Waar deze vereeniging een nuttige instelling wordt geacht en als inlichtingsinstituut juist in dezen tijd goede diensten kan verrichten, wordt tot de bijdrage met alg. st. besloten. Na rondvraag sluiting der vergadering. Handelsen Kantoorbedienden. De afdee ling Hillégom, van den R.K. Bond van Han- dels-, Kantoor- en Winkelbedienden „St. Fran- ciscus van Assisië" hield een goed bezochte ledenvergaderign in de Tooneelkamer van café „Flora". Een tweetal nieuwe leden werdeg door den voorz. met een kort woord geïnstalleerd; ge constateerd wordt dc voortdurende groei der afdeeling, die thans bijna 70 leden telt. De behandeling van de agenda bad een vlot verloop, o.m. werd besloten, voorbereidende maatregelen te treffen om te komen tot een excursie in den a.s. zomer, naar het nieuwe sanatorium van „Herwonnen Levenskracht", dat nu in aanbouw is, Verder zal de eerw. adviseur der afd., kape laan Olsthoorn, worden aangezocht, om in een der eerstvolgende maandelijksche vergaderin gen wederom een lezing te houden over een of ander actueel onderwerp. Na de rondvraag, waarvan een flink gebruik werd gemaakt, dankte de voorz. de vergade ring voor de op aangename wijze gevoerde be sprekingen, waaruit ook thans weer de goede geest in de afdeeling is gebleken, en sloot vervolgens met dén christelijken groet. R.K. Ver. voor Kraamverzorging. Wij ves tigen de aandacht op een advertentie in dit nummer betrefende de R.K. Ver. v. Kraam verzorging, voor alle gezindten, welke is ge vestigd, Boerhaavestraat 30, Leiden. WASSENAAR. AUTO'S IN ELKAAR GEDRUKT. Twee kraanwagens waren noodig om de auto's los te krijgen, BESTUURDER SLOEG OP DE VLUCHT Zondagmiddag, ongeveer drie uur, heeft op den Rijksstraatweg, op den hoek van de Van Oldemeulenlaan, een aanrijding tus- schen twee auto's plaats gevonden, ten ge volge waarvan beied wagens zwaar werden beschadigd. De bestuurder van den eenen wagen ver keerde vermoedelijk onder den invloed van sterken drank. De eene auto, bestuurd door dr. J. W. O., wonende in de Riouwstraat te Den Haag, reeds in de richting Wassenaar en wilde links do Van Oldemeu'enlaan indraaien. Dc tweede auto, bestuurd door den heer A. K. wonende in de Pletterijstraat te Den Haag, die uit Leiden kwam, heeft dit waai'schijn- lijk te laat opgemerkt. De heer K. had ver moedelijk te veel aan Bacchus geofferd. Dr. O. had den wagen van K. aan zijn rech terhand, zoodat hij dezen voorrang had moeten verleenen, doch dit neemt niet weg, dat K. bij beter opletten de voorgenomen manoeuvre van dr. O. wel had kunnen op merken. De auto's botsten tegen elkaar aan en werden zoo in elkaar gedrukt, dat er twee kraanwagens noodig waren, ora de auto's weer los te krijgen. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. De bestuurders hebben beiden schuld aan dit ongeval. De politie, die zich verder in deze zaak zal verdiepen, maakte proces verbaal op. Vlak na de aanrijding heeft de heer K-, versch onder den indruk van de catastro phe en waarschijnlijk met een bezwaard geweten, zijn wagen verlaten en de vlucht genomen. De politie heeft hem echter spoe dig gegrepen en op het bureau ingesloten. Kapelaansbenoeming. Tot kapelaan der St. Willibrorduskerk is benoemd de weleerw. zeergel. heer dr. A. J. M. Kat, die eenige we ken geleden te Rome promoveerde tot doctor in de muziekwetenschappen. Dr. Kat was, na zijn priesterwijding in 1929, als student naar Rome vertrokken. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Jubileum. 13 Januari a.s. hoopt onze plaatsgenoot de heer A. v. Berkel, zijn 25- jarig jubileum te herdenken als schilders- knecht aan de inrichting van de fa. N. Sams om N.V. alhier. Oplichters. Zeker H. alhier was vorige week, in gezelschap van twee personen uit Bleiswijk met een vrachtauto geladen met vee naar Hillegersberg gereden- Tóen het diretal daar aankwame blijek, zooals wij verleden week reeds meldden de ben zine voorraad verbruikt^, weshalve bij een garagehouder andere benzine werd opge daan. Daarna verzocht H. de garagehouder om een emmer water voor bijvulling van de regulator der auto en toen deze tich hierop verwijderde om aan een en ander te voldoen, maakte het drietal zonder te be talen zich ijlings uit de voeten. De garage houder kon evenwel nog op de auto sprin gen, doch hij werd door een der onzittenden zekere P, van de wagen geduwd. Op aan wijzig der recherche werd H. Zaterdag door de politie alhier aangehouden en, daar hij bleef ontkennen, op transport ge steld naar Hillegersberg. De beide andere personen hebben bekend en zijn voorloopig op vrije voeten gesteld. bodegraven. Concierge Patronaat. De heer J. v. d. H., welke vorige week benoemd was voor concierge, heeft voor deze functie bedankt. In diens plaats is thans gekozen de heer B. v. d. Star, welke de benoeming heeft aangenomen. FAILLISSEMENTEN Opgeheven: B. J. Hoogwcg te Noordwijk. G. F. Kooyman te Voorhout. CORRESPONDENTIE. P. te L e i d e n. Wij meenen, dat deze kwestie van beide zijden voldoende ia toe gelicht en achten het ook om andere rede nen niet gcwcnscht opnieuw hierover te debatteeren. Overigens is het stuk bovendien toch ter bestemder plaatse gekomen. LAATSTE BERICHTEN DE COMMISSIE VERKORTING ARBEIDSDUUR. Inlichting gevraagd. Naar wij vernemen heeft het. bestuur van het Christelijk Nationaal Vakverbond aan den voorzitter van den Hoogcn Baad van Arbeid inlichtingen gevraagd over de sa menstelling der Commissie uit dien Kbad, welke prae-advies zal uitbrengen over do vraag of het al of niet gewenscht is ter be perking van de crisiswerkloosheid tijde.ijk wettelijke maatregelen te nemen, welke kunnen leiden tot verkorting van den ar beidsduur en eventueel daartoe strekkende voorsteken zal doen. Blijkens een persbericht zijn in deze com missie benoemd zes leden die geacht kun nen worden de werkgevers-, boeren- en middenstanders-organisaties te vertegen woordigen en slechts vier, die geacht kun nen worden vertegenwoordigd te zijn van de arbeiders vakcentrale, te weten twee van het Nederlandsch Verbond van Vak verenigingen en tweo van het R. K. Werk lieden Verbond. Het C.N.V mot zijn 116555 leden heeft, indien deze berichten juist zijn, geen enkele vertegenwoordiger in deze commissie. BRANDSTICHTING. Door de politie te Lonncker is aange houden de caféhouder N. die wordt ver dacht van brandstichting in zijn aan den Buurschen weg onder Lonneker gelegen café. In 't café werd door de buren brand ontdekt. Zij verschaften zich toegang tot het café door het inslaan der ruiten en bluschten den brand door emmers water. Bij onderzoek blerir, dat overal in het huis oude kleeren, zakken enz. lagen, welke in petroleum waren gedrenkt, Bij zijn thuis komst werd N. gearresteerd. Ilij is naar het Huis van Bewaring overgebracht. TELEGRAMMEN LEVEND VERRAND. PARIJS, 2 Jan. (V. D.). De vroegere actric© Fanny Desgrande, die sedert eeni ge maanden geheel is verlamd is en het bed moest houden, is gisteren in haar wo ning te Parijs op vreeselijke wijze om het leven gekomen. Uit de open haard in haar slaapk.imer was een brandend houtblok ge vallen. Het vuur breidde zich langzaam uit en bereikte het bed, waarin de 71-jarige vrouw hopeloos lag. Toen andere bewo ners van het huis door de rook iets be merkten. en de brandweer waarschuwden. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Ondertrouwd: A. va n Polanen en P. Spierenburg. H. v. d. Meij jm. 25 j. cn M. de Beer jd. 21 j. Geboren: Bernard z. van W. Mar- qunie en W. van Opijnen. Hermanus z. J. J. Flippo en E. Bodrij. Hendrik Jo hannes d. v. J. Brugman en K. Teijn. Overleden: G. J. Palm m. 59 j. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. City; Volwassenen. Luxor: Volwassenon. Trianon: Volwassenen. was het reeds te laat. De ongelukkige vrouw was levend verbrand. Een soortgelijk ongeluk heeft zich voor gedaan te La Rochelle, waar een 60-jarig cantinehouder en zijn 6-jarig kleindochter tje om 't leven kwamen, terwijl zijn. vrouw en een tweede kleinkind ernstige brand wonden opliepen. Door tot nog toe onbe kend© oorzaak brak in do cantine van oen fabriek brand uit. De cantinchoudor en. het gezin waren in een oogwenk door de vlam men ingesloten cn toen de brandweer arri veerde konden nog slechts de vrouw en een der beide klinkindem gered worden. TRAGISCHE ZELFMOORD. HANAU, 2 Jan. (V. D.). Op den spoor weg van Frankfort am Main naar Hanau werd gistermorgen het lijk van don 33-ja- rigen Adolf Babe gevondc, die zich. zooals het onderzoek uitweos, met het doel zich van het loven tc berooven, voor een trein had geworpen. D© ontdekking van het lijk geschiedde door den politiebeambte Robe, die in het slachtoffer lot, zijn ontzetting i zijn zoon horkende. UIT HET RAAM GEVALLEN EN GEDOOD FRANKFORT, 2 Jan. (V. D.). Een 76-jarige gepensionneerd postbeambte, die gistermiddag het raam van zijn kamer wilde openen, had het- ongeluk daarbij uit de derde verdieipng op straat to vallen. Hij werd ernstig gewond en overleed kor ten tijd later aan de gevolgen. EEN TANKSCHIP VERBRAND. Acht opvarenden gedood. TOKIO, 2 Jan. (V. D.), Aan boord van een Ja-pansch tankschip, op weg naar Siui chalin, brak brand uit. Het schip werd ge heel vernield en acht leden van de beman ning kwamen in dc vlammen om. De overi ge 22 opvarenden konden door een te hulp gekomen schip gered worden. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 2 Jan. Vee. Aanvoer 537 koeien en ossen, 305 vette kalveren, 4S0' schapen of lammeren, 761 varkens en overloopers. Prijzen per half kg.: koeien' 1317, 2-127 en 2931 cent, ossen 1516, 2123 en 2629 cent, vette kalveren 25 30, 3540 eu 50cent. varkens 14.515 en 15.5 cent, lammeren G10 per stuk. Overzicht. De aanvoer van koeien cn os sen wat matig, handel kalm en de prijzen van tweede cn derde soort, waren iets be ter dan vorige week Dinsdag. Een primal koe ging nog tot 1 cent boven noteering. Stieren worden niet genoteerd', vegen* onvoldoende aanvoer. Vette kalveren wa ren ruim ter markt, handel tamelijk vlug, terwijl de prijzen trots den grooten aan voer toch gemakkelijk te handhaven wa ren. Een best kalf ging nog tot 2.5 eenb boven noteeriug. Do aanvoer van scha pen en lammeren was gering, handel ging vlotter en do prijzen waren con tikje ho<>- ger, Varkens aanvoer zeer gering niet als gevolg een vluggo handel, terw ijl do prijzen ook een tikje booger waren. Zou ters niet aangevoerd. AMSTERDAM, 2 Januari. Vee. Aan gevoerd werden 2 wagons geslachte rudc- ren uit Denemarken. 55S vette koeien, waarvan de prijzen waren: lc kw. 5863 et., 2o kw. 4866 ct., 3o kw. 1046 cfc. Mindere soorten 30—38 per K.G. slaclit- gewicht. 92 melk- en kalfkoeion 195240 per stuk. 109 vette kalveren. Ie kw. 6-172 et., 2e kw. 55—63 ct., 3e kw. 4252 ct.., pep K.G. levend gewicht, 05 nuchtere kalveren ƒ5.10 per stuk. 689 schapen 12—15.— per stuk, lammeren 1013 per stuk. 770 vleeschvarkens wegend van 90—110 K.G. 3435, Zware varkens 3133 cl., vette var- kes 3031 ct. per K.G. slachtgewicht. 29 paarden 6090, per stuk. Overzicht i Ruderfen met tamelijken aanvoer, sleepen- de handel en zakkende, prijzen. Vette kal veren, weinig aanvoer, handel zeer vlot en afloopcnd© prijzen. Nuchtere kalveren ruimere aanvoer, vlotte handen cn oploo- pende prijzen. Schapen en lamineren tame lijke aanvoer, vlotte handel en constante prijze. Varkens ruime aanvoer, bundel zeer stil, prijzen iet-s lager. Slachtpaarden wei nig aanvoer, handel sleepend en dalende priizen. -J W ISSELIN OT F F RIVFt A MSTE R DA M) (Niet officieel). Berlijn 59.231/2 Londen 8.31 New York 2.48.92 Parijs 9 7I V Brussel 34.45 Zwitserland 4 7 88 Milaan 12^74 Madrid 20.301 Oslo 12.70 Kopenhagen 42.85 Stockholm 45.'37l/9 Weenen 3t.50noni. Praag 7.371/2 Boedapeab

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3