ZATERDAG 31 DECEMBER lf32 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 15 UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN Personalia. De heer G. Vooys, opper- brandmeester, heeft met ingang van 1 Jan. 1933 eervol ontslag gevraagd en verkregen in die functie. Tot zijn opvolger is door B. en W. benoemd de heer J. Slingerland alhier. Vermeldenswaard is zeker, dat de heer Vooys sinds 48 jaar aan de brandweer verbon den is, waarvan 20 jaar als opperbrandmees- ter. De heer V. is gedurende al dien tijd nimmer, om welke reden ook, absent geweest, ook nimmer ziek geweest. Een mooie prestatie De heer Vooys is thans 67 jaar oud. LISSE Aanbesteding. Voor rekening van uen heer N. van Tol, manufacturier alhier, is door het Architectenbureau Lohmann en Ponsen te Sassenheim aanbesteed het bouwen van een winkelhuis op een terrein aan den Heerenweg, nabij de 3e Poellaan in deze gemeente, waar van de uitslag is als volgt: L van Burg en R. P. Vergunst, Oegstgeest Leiden f 8.900. P. Meeuwissen, Sassenheim 6.980, B. J. Meeuwissen, Lisse f 6.900, N. v. Wieringen, Oude-Wetering f 6.839, Gebr. Z. en A. vxan Breda, Sassenheim 6.764, fa. K. W. van Breda en Waasdorp, Sassenheim f 6.736, A. Zuijderdijn, Katwijk aan den Rijn f 6.600, A. L. Beugelsdijk, Lisse f 6.287, J. W. en L. Jansen, Rijpwetering 6.243, J. Elskamp Haarlem f 6.195, J. de Gelder, Oegstgeest 5.990, Bern. de Vries, Nieuw-Vennep f 5.990 Bebr.'s J. J. A. Bons, Alphen aan den Rijn, 5.795, J. en P. van Wijk, Alphen aan den Rijn 5.787. Begrooting f 6.716.73. Gunning aange houden, RIJNSBURG Bloemenhandel. De aanvoer wordt steeds grooter en is al van beteekenis. Ook is er veel animo om te koopen. Meest voor binnenland al wordt door de exporteurs ook al aardig wat gekocht. We noteeren de volgende prij zen: per 100 Proserpine f 1.401.50, Scarlet due 11.10, Witte due maximus f 2.302.50, La Matalas f 3.40—3.60, Due de Berlin 1.90— 2.10. Per dozijn Brilliant Star f 0.200.24, Wil liam Copland J 0.700.80, King of the Yellow 0.220.30, Gele Prins f 0.600.62, Narcissen per 100 3.504, Hyacinthen wit 7.508, id rose 7.608.30. Handel vlug. TER AAR. Aansluiting waterleiding. In verband met de gezonden circulaire van gemeente wege, aan hen die niet bij de drinkwater- voorzienig zijn aangesloten, werd door be langhebbenden een vergadering gehouden in het café Verhoef; een vijftigtal had aan de oproep gevolg gegeven. De lieer J. W. Valentijn, als voorzitter van de commissie, zette na een flink be toog uiteen, de noodtqetand in onze ge meente, niet alleen onder d land- en tuin bouwers doch ook voor den middenstand. De vergadering was van oordeel, dat. het gemeënte-bestuur, zonder met het belang van vele ingezetenen rekenig te houden en de financieele draagkracht, 'n te groot per centage verplichte aansluitingen met de Elf Gemeenten heeft gewaarborgd. De aanwezigen meenden, dat door de zeer bescheiden inkomens, de toestand zoodanig is, dat. men verplicht wordt wa ter voor brood te koopen. Na uitvoerige besprekingen werd een adres geteekend door een groote meerder heid, welke zich verplichten, elkaar met advies en rechtskundige bijstand bij te staan. De lijst zal door de gemeente cir- culeeren, en door de commissie zal een on derhoud met B. en W. worden gevraagd. De Graalwacht. Zondag, dus Nieuw jaar, zijn er geen clubs, maar dringend wordt gevraagd aan leidsters en leden dien dag een extra gebedje om zegen voor de bloei van onze jonge Graalwacht. In de week zijn de clubs als volgt: Dins dag om 7 uur zang, Woensdag 'van half drie tot 5 uur en van 7 tot 9 uur handwei- ken, en Zaterdag van 6.30 tot 7.30 en van 7.30 tot 8.30 uur tooneel en declamatie, reso. voor afd. 1 en 2. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Jubileum Mej. Toos Schellekeris. Zoo als reeds eerder gemeld, heeft zioh een comité gevormd om het 25-jarig ambtsju bileum van mej. Toos Schel.ekens op waar dige wijze te vieren. Hoewel het een beslist verlangen van de jubilaresse zelf is. dat een en ander op een voudige wijze moet geschieden, 't heeft wat moeite gekost, haar tot zoover te krij gen heeft het comité toch reeds de noo- dige stappen gedaan. Wat betreft de schoolkinderen, daar zorgt het onderwijzend personeel voor. Een minder gemakke.ijk punt was echter de groep oud-leerlingen. Zooals bekend, heeft het school-comité zich voor die afdeeling de medewerking verschaft van twee oud-leerlingen, de hee- ren Jac. Allart, apotheker, Raadhuisstraat Andries v. Enge'en, aannemer, Gouwsl. weg. Zulks was noodzakelijk, omdat vele oud leerlingen zich niet onbetuigd wenschten ie laten ten opzichte van hun oud-onderwij zeres. Het indertijd gedaan verzoek, zich aan een van die twee heeren op te geven, in dien men op een of andere wijze van zijn sympathie voor Mej. Schellckens blijk wil de geven, is reeds door velen opgevolgd. Toch b.ijkt het gewenscht. deze oproep nog eens te herhalen, daar om ter oore kwam, dat velen niet kennis hadden geno men van deze mededeeling. Daar evenwel de viering van het feest niet zoo ver meer van ons verwijderd ligt, de tweede week van Januari zal het plaats hebben raden wij die oud-leer lingen, die nog niet juist wisten, tot wie zij zich wenden moesben, er nu werk van te maken. Wat haar zal worden aangeboden, hangt vanzelf af van het totaal bedrg, doch het comité zal wel zorg dragen, dat het de ju bilaresse naar genoegen zal zijn, zoodat er voor haar deze heerlijke kant aan zit, te kunnen aanvoelen, dat al haar werk in do afge.oopen 25 jaren, al de liefde ,die zij aan haar werk gegeven heeft, met wederliefde wordt beantwoord. HetComitó. Gevonden voorwerpen. een looden maat stok drie portemonnaies met inhoud een belastingplaatje een bruin taschje met handschenen een zilveren potlood. BODEGRAVEN. St. Elisabeth-vereeniglng. U had die blijde dankbare kindergezichten eens moeten zien, toen ze met St. Nicolaas uit handen van de St. Elisabethvereeniging verschillende kleeding- stukken ten geschenke kregen; wat waren ze blij, naar huis te mogen gaan, met zoo'n mooi cadeau, om het hun ouders te geven, wien het zeer zeker ook dankbaar stemde, dat deze vereeniging wederom zoo ijverig had gearbeid om eenigszins in hun dringende behoeften, om de kinderen te kleeden, had voorzien. Dank zij de krachtdadige medewerking van vele weldoeners, was genoemde vereeniging gisteren wederom in staat, verschillende kleedingstuk- ken uit te reiken, deze maal aan ouden van dagen. Nu zult u mischien denken, dat men nu weer wacht tot het volgend volgend jaar met St. Nicolaas1? Dit is echter niet het geval, daar ook geregeld door het jaar kleeding verstrekt wordt aan zieken enz. Indien u met deze vereeniging sympathiseert, zult u haar zeker blijven steunen. Het is en blijft toch altijd een van de mooiste daden, uw giften te schenken jen behoeve der arme menschen. En zij van hun kant zullen dan ook ongetwijfeld een „Aveke" bidden voor uw welzijn. Inbraak. In den na-nacht van Woensdag heeft men ingebroken in de kapel van de alge- meene begraafplaats, waar de dieven echter, niets hebben kunnen bemachtigen. Daarop zijn ze naar het huis van den burgemeester nota- bene het hoofd van de politie, gegaan, waar de inbrekers de geheele benedenverdieping hebben doorzocht met een zoo poover resultaat Tot op heden zijn de daders nog niet inge rekend. Arbeidsbemiddeling. Het aantal inge schrevenen bij het correspondentschap der Arbeidsbemiddeling in deze gemeente is in de afgeloopen week wederom met 2 personen gestegen. Alle ingeschrevenen bij het plaatselijk orgaan der Arbeidsbemiddeling in deze ge meente worden er nogmaals aan herinnert de z.g. „Groene Kaart" voor of op 2 Jan. 1933 ter secretarie in te leveren. Kaasmarkt. In het afgeloopen jaar werden op de wekelijksche markten alhier aangevoerd 14013 wagens Goudsche kaas (waaronder 13S55 partijen gestempelde kaas) met 582457 stuks, vertegenwoordigen de een gewicht van ongeveer 5243063 K.G. In 1932 werden 1217 wagens met kaas minder aangevoerd dan in 1931. Voorts werden er ten markt gebracht 687 lamme ren, terwijl het aantal uitstallingen 887 bedroeg. Geboren: Bregje, d. van R. van der Poorte en van W. P. Lekkerkerker. Theodor Cornelis Gerardus z. v. A. H. Wieman en vail S. J. Lampe. Everdina d. v. J. Lunenburg en M. A. van het Schip. Aaltje d. v. J. Burggraaf en G. Vreeken. Ondertrouwd: A. N. Jansen 31 j. en Ck P. Kniqman 27 j. J. W. de Bruyn 25 j. en E. J. Zeeuw 23 j. Getrouwd: H. Pranger 25 j. en A. de Vos 20 j. Overleden: Te Leiden Johannes Bernardus Koster 56 j. geh. met A. M. Nie- kerk. Gevestigd: C. van Ingen, van Lopik Wed. ZevenbergenHagestein van Zuidland. H. Ravenhorst, van Ede. Anna Alberts, van Maorburg (Dl.) V er trok ken: W. C. Bakker naar Rceuwijk. H. G. de Klerk naar Woer den, C. Wolswijk en gezin, naar Woer den, D. Hoogeveen en gezin naai Zwammerdam. G. Th. van Benten naar Gouda. A. Pisarz naar Bochum (Dl.) N. A. Bolt en gezin naar Karlsruhe (Dl.). L. J. Harskamp naar Zegveld. O. de Vries naar Waddinxveen. E. W. Lin- sohoten naar Woerden. H. Verboom n. Waarder. STADSNIEUWS ENDEGEEST, VOORGEEST EN RH IJNGEEST. Verslag over 1931. Aan het verslag over 1931 van het Krankzinnigengesticht „Endegeest", de af deeling voor jeugdige zwakzinnigen „Voor- geest" en. het Sanatorium „Rhijngecst" is het volgende ontleend: De verpleging en de behandeling onzei zenuw- en geesteszieken onderging in het jaar 1931 geen vermeldenswaardige veran deringen. Na de belangrijke reorganisatie van de behandelingsmethode door de in voering in 1927 en 1928 van de z.g. actieve therapie volgens Simon, is de verpleegwij- ze wederom stationnair geworden. Er be hoefden dus in het afgeloopen jaar geen veranderingen van beteekenis in den ver- pleegdienst, noch in den dienst der bedrij ven gemaakt te worden. De belangrijkste gebeurtenis voor de inrichting in 1931 is wel het tot stand ko men van een belangrijke salaris-verbete ring voor het verplegend personeel. De nieuwe regeling, die op 1 Juli 1931 in werking trad, heeft de salarissen onzei verplegenden thans op een behoorlijk peil gebracht, dat de concurrentie met naburige gestichten kan weerstaan. De gunstige gevolgen er van waren al spoedig merk baar. De bezetting in 1931 was heel goed. Het gemiddeld aantal open plaatsen bedroeg 2, tegen 6 in 1930. De Mannen-af deeling was op een en kele uitzondering na, gedurende nagenoeg het geheel© jaar volledig bezet, terwijl bij de Vrouwenafdeeling alleen gedurende de laatste twee maanden van het jaar, in verband met de in November plaats ge had hebbende evacuatie naar het St. Ma- ria-gesticht te Noordwijkerhout, een aan tal- plaatsen onbezet \yaren. Opgenomen werden in 193142 mannen en 39 vrouwen tegen 53 m. en 57 vr. in 1930, 54 m. en 61 vr. in 1929, 48 m. en 78 vr. in 1928, 41 m. en 59 vr. in 1927. Ook „Voorgeest" was in het afgeloopen jaar goed bezet. Gedurende het geheele jaar waren alle Jongensplaatsen ingeno men. Op de Meisjesafdeeling vielen daar entegen geregeld enkele open plaatsen te noteeren. Gemiddeld waren er 5 open plaatsen te gen 3 in 1930, 7 in 1929 en 11 in 1928. Opgenomen werden in 1931: 20 jongens en 19 meisjes tegen: 22 jongens en 22 meis jes in 1930, 19 jongens en 18 meisjes in 1929, 10 jongens en 16 meisjes in 1928, 12 jongens en 15 meisjes in 1927. De bezetting van „Rhijngeest" was dit jaar, wat betreft de le kl. en 2e kl. A iets ongunstiger dan 1930, n.1. gemiddeld 75.5 tegen 80.3 in 1930 en 72.3 in 1929. In de le klasse gemiddeld 7.4 ner dag (1930: 8.5), in de 2e klase A gemiddeld 36.7 per dag (1930: 40.6), in de 2e klasse B. ge middeld 12 per dag (1930: 12), in de rijks- af deeling gemiddeld 19 per dag (1930: 19.2). De verpleegprijs voor „Endegeest" en „Voorgeest" bleef gehandhaafd op 825.— per jaar. Het aantal-inbewaring-stellingen bleef vrijwel constant. Van de 85 nieuw opgeno men patiënten kwamen er 40 (26 mannen en 23 vrouwen) met een in-bewaring-stel- ling in het gesticht, tegen 46 (26 mannen en 20 vrouwen) met een machtiging van den kantonrechter. Van de 49 in-bewaring-gestelden werden later 35 (16 mannen en 19 vrouwen) in „En degeest opgenomen, 2 mannen en 1 vrouw in andere gestichten (resp. in Heiloo, in Wassenaar en in Santpoort); 7 mannen en 3 vrouwen konden, nadat soms de in bewaringstelling eens of tweemaal ver lengd was, als genoegzaam hersteld uit de in-bewaring-stelling ontslagen worden. Aan het einde des jaars bevond zich nog 1 man in bewaring. Afgeschreven werden nit „Endegeest" als: (Genoegzaam) hersteld 23 mannen en 13 vrouwenverbeterd 6 mannen en 9 vrouwen, niet verbeterd 1 vrouw; overge plaatst naar andere gestichten 2 mannen en 7 vrouwen, overleden 15 mahnen en 15 vrouwen. Totaal 46 mannen en 45 vrou wen. Terwijl de mutatie der vrouwen vrijwel dezelfde was als het vorige jaar, was het aantal mannen, dat als genoegzaam her steld ontslagen kon worden verdubbeld, terwijl het aantal overleden mannen daal de van 23 op 15. 30 patiënten konden reeds binnen een half jaar als genoegzaam hersteld worden ontslagen, d.i. bijna 60 pet. van het totaal aantal ontslagenen, tegen 53 pet. in 1930. Na één jaar waren van de 106 patiën ten, die niet naar een ander gesticht wa ren overgebracht 40 pet. ontslagen 11 pet. overleden en 49 pet. nog in 't gesticht aan wezig. Uit „Voorgeest" werden afgeschreven: als (genoegzaam) hersteld 1 jongen en 1 meisje, op verzoek der familie 12 jongens en 7 meisjes, wegens bereiken der leeftijds grens 2 jongens en 1 meisje, overleden 2 jongens en 8 meisjes. Het aantal ontvluchtingen was dit jaar gering( namelijk slechts 5 (4 mannen en 1 vrouw)'. Helaas pleegde één der ontvluch ten zelfmoord. Naar de godsdienstige gezindten wer den in 1931 verpleegd 638 Protestanten, 161 R.-Katholieken en 6 Israëlieten. De geestelijke bediening voor de Katholie ken werd waargenomen door kapelaan N. F. J. van Schaik. Deze werd echter in Augustus overgeplaatst naar Amsterdam en vervangen door den kapelaan C. J. Roest, komend van het seminarie te War mond. Het vertrek van Kapelaan Van Schaik was zeker een groot verlies voor onze Ka- tholieke patiënten en de Katholieken on der ons personeel. Zijneerw. gaf zich ge heel aan zijn werk en door zijn langdurig* werkzaamheid alhier kende hij de nooden van al zijn menschen. Hoezeer zijn ver trek dan ook betreurd werd, bleek vooral bij zijn afscheid, waarbij de Hoofdver pleegster Zr. van Meel zich tot tolk var» patiënten en personeel maakte en den scheidenden geestelijke een fraai geschenk aanbood. Kapelaan Roest meldt inhet verslag: „Kapelaan van Schaik, die na een vier jarige zielzorg op „Endegeest" dit afge loopen jaar vertrok, had in jiet jaarverslag van 1929 voor iederen opvolger liet gods dienstig program aangegeven n.l. „Als geestelijk verzorger trachten zooveel mo gelijk den R.K. patiënten te geven, wat zij anders in het parochieel leven kunnen ge nieten." „In overeenstemming met dit ideaal pro gram werden de langzaam gegroeide tra dities omtrent het bezoeken der patiënten en de godsdienstoefeningen ook dit jaar voortgezet n.l. des Zondags het H. Misof fer. het maandelijksch Lof, Biechten en Communiceeren, het wekelijksche Lof in den zomer. Dank zij de welwillende medewerking van de directie werd besloten voortaan ook op den tweeden feestdag van Kerst mis, Paschen en Pinksteren alsmede op den Nieuwjaarsdag het H. Misoffer in de kanel op te dragen. Wat de persoonlijke cura betreft: Vooral op het Sanatorium „Rhijngeest" bleken ook in godsdienstig opzicht, bij volhardende en hartelijke bemoeiingen vaak zeer goede resultaten te bereiken, waarvoor de ver klaring o.i. moet worden gezocht in de serene harmonie van medische en gods dienstige „behandeling" van natuurlijke en bovennatuurlijke geneesmiddelen. „Ook op „Èndcgeest" werden de patiën ten wekelijks allen bezocht en werd ge tracht te troosten waar troost noodig wa« en te wijzen op Gods Voorzienigheid en vergeldende Gerechtigheid. Aan een 10-tal kinderen op „Voorgeest" werd Katechismus-ondorricht gegeven." NIEUWE UITGAVEN. „Mijn land", VI Gronin gen. Uitg. Jb. Bussink, De venter. Als zesde nummer van de serie „Mijn Land" verscheen van de welbekende firma Jb. Bussink te Deventer „Groningen", met 100 kleine en 2 groote platen naar oor spronkelijke aquarellen. Zooals in het voorbericht van het album wordt medegedeeld, is de uitvoering we derom verzorgd door de firma Enschedé to Haarlem en, naar onze meening, met suc ces. „Grönnegerlaand" is als centrum van toerisme maar weinig bekend en velen zijn vaak verbaasd, als men hen opmenc- zaam maakt op zeker daar nooit ver moede schoonheden. Het landschapsbeeld is, dat moet worden erkend, op het eerste gezicht ietwat vlak. Niettemin kent de pro vincie Groningen vele, zeer velo plekjes van natuurlijk schoon. Veel meer trouwens, dan men oppervlakkig zou meenen. En dan: is ook die machtige zeedijk, met daarvóór vèr in de Waddenzee gestrekt de grijs en grauw beslibde kwelders niet van een geheel eigen te waardeeren schoonheid? En hoe pittoresk zijn hier en daar de veenderijen niet geworden? Zoodat naast het gezwoeg van het dagelijksch leven ook nog levens- vreugdig genieten mogelijk is in heerlijke natuur. De heer G. J. Nijland, die de tekst weer schreef, vertelt weer heel veel interes sants. Wij gelooven dan ook, dat dit album, evenals zijn voorgangers, een goed onthaal bij zijn talrijke spaarders zal vinden. Het aantal spaarders n.l. van de plaatjes „Mijn Land" gaat, naar de firma ons berichtte, in stijgende lijn, zoodat zij kan zeggen, dat de belangstelling voor de album» steeds ver meerdert. Dit komt ook door de gemakkelijke ge legenheid tot ruilen. Bij de fa. Bussink is het n.l. mogelijk plaatjes altijd cn van alle albums onderling te ruilen, zoodat thans nog alle gewenschte plaatjes voor ieder album door ruiling verkrijgbaar zijn. Hier door zijn ook de kleine „koeketers" in staat rustig hun albums vol to spareu. Wel blijft de firma het publiek er steeds op wijzen toch bijtijds het album to koo pen. Wordt hiermede gewacht, dan bestaat de mogelijkheid, dat de albums zijn uitver kocht en een herdruk verschijnt niet. Men is hiervan echter nog niet goed doordron gen. Dit is wel gebleken met het eerste album „Overijsel", dat reeds meer dan een jaar is uitverkocht. De firma is bang, dat zij met het tweede album „Gelderland", dat thans ook uitverkocht is, weer hetzelfde moet constateeren. WEEKAGENDA R.K. VEREENIGINGEN TE LEIDEN. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIOEN Secretariaat: Leliestraat 7. Zondag. Het Bondsgebouw geopend vanaf 6.30 uur. Maandag. .Rechtskundig Bureau voor de leden van de afd. Leiden en Omstre ken, 's avonds van C.308 uur Bondsge bouw, Steenschuur 15. Dinsdag, Ontwikkelingsavond R. K. Werkloozon 8 uur, dien avond beantwoor ding der gestelde vragen. Woensdag Propaganda Feestavond van de Propaganda-club „St. Petrus" in het gebouw Concordia. Vrijdag Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio", 8 uur. Zaterdag. Spaar- en Voorschotbank 7—8 uur. Brandstoffencommissie 78 uur. Bibliotheek 7.308.30 uur. Ziekenkas 7 uur. Zondag Sluitingsfeestavond van wege de Propagandaclub „St. Petrus" in Con cordia. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREEN I GING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen lllen Maandag van de maand, 's avonds om half 9 in de Presi dentskamer vaD het Gezellenhuis. Heden Zaterdag Oudejaarsavond is de zaal gesloten, ook geen bibliotheek. Zondag u de zaal geopend van 12.30 uur tot 2.30 uur, en van 7 tot 10.15; verplichte bijeenkomst van 8.159.45 uur. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Geen zitting St. Josephspaarkas. Van 1 tot 2 uur zitting bibliotheek. 8.15 Prijsbiljarten om prachtige prijzen Maandag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. S.30 uur maand el ijksche afrekening voor de Zelateurs van het St. Petrus Liefde werk. 8 uur turnclub Oranje Zwart, lokaal Pieterskerkhof. 8.15 uur Damclub do 2 sleutels onderlin ge wedstrijden. Dinsdag. 8.30 uur verplichte maandver gadering Afd. Gehuwde Gezellen. Te 8 uur beginnen reeds de wedstrijden in kaarten en biljarten, wat wordt onder broken door de inleiding van den Eerw. Vicc-Preses. Woensdag 8.15 uur Liedertafcl „Sebas tian Schaeffer", Allen op tijd aanwezig. Nieuwe leden zijn welkom. 8.30 uur Vergadering Raad van Be stuur. Donderdag bij^pkomst voor de leden van 810.15 uur. 8.30 repetitie tooneelcub „Adolf Kol- ping". 8.30 uur op de bovenzaal Studieclub St. Petrus Canisius. Vraagavond Elk wat wils. Vrijdag 8.15 uur Symphonie „Franz Schweitzer". Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15. 8.15 uur Kegelclub de Poe delaars. Iederen Zondag van 1 tot 2 uur en iede ren Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Lees bibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. Verdere mededeelingen: Dinsdag 10 Januari a.s. verplichte maandvergadering Afd. Gezellen. Onze Kerstretraito to Noordwijkerhout is uitnemend geslaagd* Nu allen weer geregeld sparon en propa gandist zijn voor het Re traite werk. ST. PETRUS-PATRONAAT. Rapenburg 52. Zaterdag Leesbiblotheek gesloten. Zondag vaji 1 tot 2 uur Bibliotheek. 4.15 uur Ontspanning en contributie be talen. Dinsdag 8.15 uur Aloysi us groep. Vrijdag 8.30 uur Ontwikkelingsgroep. SINT FRANCISCUS LIEFDEWERK. Nieuwe Rijn 52. Postrek. 70108. Zondag 9 uur Morgengebed waarna H. Mis mot algemeene H. Communie. Na de H. Mis ontbijt. ONS CLUBHUIS „ST. ANT0NIUS". Zondag 4.30 uur Contributie betalen en ontspanning voor (jongens onder de 14 jaar Damwodstrijd. 7.30 uur Ontspanning voor jongens bo ven de 14 jaar. Dinsdag geen club. Woensdag 10 uur Botanieclub. 6 uur Postzegelclub, jongste afd. 6.45 uur Postzegelclub hoogste afd. 7 uur Zaagclub. Jongste afd. 8 uur Zaagclub Hoogste afd. 8.15 uur Tooneclclub. Donderdag 6.30.uur Teekenclub. Vrijdag 7.30 uur Groep K en P. Allen worden verwacht. Zaterdag 7 uur Contributie betalen. Bi bliotheek en spaarbank. ZITA-VEREENIGING Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag van 8.00—11.00 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsohe meis jes op Zondag en Donderdag van 810.30 DE GRAAL. Voor Leiden en alle stootbrigades. Hedenavond van 6.309 uur en morgen namiddag van 5—7 uur is er gelegenheid tot betalen van contributie. De clubs gaan Maandagavond gewoon door. STOOMVAARTBERICHTEN ST00MV. MIJ. NEDERLAND- JOHAN VAN OLD EN B A RN E VELT (thuisr.) vertr. 30 Dec. van Port Said. TA BI AN (thuisr.) vertr. 30 Dec. van Barcelona. TARAKAN (thuisr.) pass. 28 Dec. Perim KON. HOLL. LL0YD. FLANDRIA (uitr.) pass. 30 Dcc. voorm. 11 uur Fernando Noronha. ORANIA (thuisr.) vertr. 30 Dec. van Bahia. KON. NED. ST00MB. MIJ. ACHILLES .vertr. 30 Dec. van Rotter dam naar Amsterdam. BAR ALT vertr. 26 Dec. van Kingston. BERENICE vertr. 30 Dcc. van Rotter dam naar Yigo. CALYPSO Amsterdam naar Carthage- na, pass. 29 Dec. Gibraltar. ORLTNSSEN vertr. 30 Dec. van Am sterdam naar West-Indië. PERSEUS arr. 30 Dcc. van Danzig te Stettin. RHEA Amsterdam naar Napels pass. 29 Dcc. Gibraltar. TRITON vertr. 30 Dec. van Rotterdam naar Amsterdam. HOLLAND—AFRIKA LIJN. NIJKERK (uitr.) arr. 30 Dcc. te Beira. HOLLAND- AMERIKA LIJN. MURILLO, Pacifickusfc n. Rotterdam, vertr. 29 Dcc. van St. Thomas. STATENDAM arr. 27 December van New York te Kingston (Ja). KON. PAKETV. MIJ. BARENTZ vertr. 29 Dcc. van Lorenzo Marques naar Port Natal. HOLLAND—OOST AZIE LIJN. MEERKERK (thuisr.) vertr. 29 Dcc. v. Shimonoseki. ZUIDERKERK vertr. 30 Dcc. van Rot terdam naar Hamburg. ROTTERDAMSCHE LLOYD. TOSARI vertr. 30 December van Rot terdam naar Batavia. ROTTERDAM-ZUID AMERIKA LIJN. ALCYONE (thuisr.) pass. 30 December Ouessant. ST00MV. MIJ. OCEAAN. AGAMEMNON vertr. 28 Dec. van Kobe naar Rotterdam. DEUCALION, Japan-Rotterdam arr. 30 Dcc. te Suez. DIOMEDl Japan-RotL, vertr. 29 Dec. van Marseille. EURYBATES, JavaAmsterdam, arr. 30 Doc. to Marseille. MEDOX. Rott.-Japan, vertr. 29 Decem ber van Singapore. PATROCLUS vertr. 29 Doc. van Tient sin naar Rotterdam. POLYPHEMUS. Batavia naar Amster dam vertr. 30 Dcc. van Marseille. STENTOR, Java-Amsterdam vertr. 29 December van Colombo.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 15