GESPRONGEN mmmtnimm KLOOSTiflBALSEM ZATERDAG 31 DECEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD fAG. 14 ELK JKËS? QKi&mS HAD ZIJ Dank zij dsn mOJSTERBSLSEM haeft zi| die nu nooit meerl m'tWas etn gruwelijke last en het deed geweldig zter. hel bloed stond er al' tijd voor. Allerlei huismiddeltjes deed ik er up, het beet geweldig, maar tel kens kwamen de kloven terug. Uewone h id-crêmes hielpen mij evenmin. Maar nu heb ik geen last meer ervan. Au wrijf ik eiken ochtend en avond Klooster- b dsem er op. Dat doet géén zeer en de huid is en blijft prachtig glad ön gezond, ook al k>m ik met mijn han den vaak m het water. Het was een uitkomst." H de j (e ,S.H> 'fiMER'3 ORIOINBBL TBR INZAQB „Geen goud zoo goed" Onovertroffen b!J brand-en snljwondon Ook ongeëvenaard a's wrijfmlddel HJ Rheumatiok, spit en pijnlijke spieren Overal por pot v. 20 gr. f 0.60 en 60 gr. f 1.— voorspelt in den herfst van 1933 weei nieuwe verkiezingen. Tallooze astrologen hebben horoscopen samengesteld voor de andere landen. De wensch is hier dikwijls de vader van de in den inhoud verwekte gedachte. Voor Frankrijk zien zij de beginnende jscnMie voor Italië ernstig oorlogsgevaar, in Enge land zal alles bij het oude blijven, in Oos tenrijk zal vrooliik verder gesukkeld wor den, in Japan zal de Yen gaan stijgen, do Polen zullen het noodlot der sterren zwaar te verduren krijgen. Het loont de moeite uit de astrologi sche kalenders van het jaar 1932 te memo- reeren, wat zij voor het afgeloopen jaar hebben vasteesteld. Zij hebben voorspeld, dat maarschalk Pilsoedski gewipt zou woi- denen de Japansche munt-eenheid een ge weldige hoogte zou bereiken, de nationaal- socialistische beweging haar uiteindelijke zege zou bereiken, in Engeland een regee- ringswisseling zou plaats vinden en nog veel andere dingen op grond van „weten schappelijke berekeningen" aangekondigd, die meestal anders uitkwamen. Men mag deze astrologische voorspellingen dus niet al te woordelijk nemen. In de meeste ge vallen worden zij door de feitelijke ont wikkeling gelogenstraft. Maar toch blijven de heeren hun toekomstmuziek verder bla zen. Te Leipzig verschijnt een ernsticr astro logisch tijdschrift „Sterren en Mensch" Het is niet al te critisch, maar doet ten minste moeite eerlijk te zijn. In een van de laatste nummers wordt de talismanragc besproken, die de astrologen tezamen met handiee juweliers in scène hebben gezet om uit het biigeloof klinkenden munt te slaan. Het wil al heel wat zeggen als een overtuigde astroloog schrijft: „In do astro logische kalenders wordt de aandacht ge- vestied op edelsteenen, die als amuletten kwade invloeden kunnen afwenden of als talisman de goede naar zich toe bunnen trekken. In bijna alle gevallen worden spe ciale edelsteenen aangegeven, die bij de planeten of teekenen van den dierenriem zouden behooren. Men kan deze astro logische mode niet anders beschouwen dan een middel om den door de crisis geteis- terden juweliersstand weer op de been te helpen." Ook in Nederland wordt de astrologie druk beoefend. In alle mogelijke bladen worden advertenties aangetroffen van „as trologen", die tegen betaling, welke va rieert van enkele dubbeltjes tot vele gul dens, wel zoo goed zijn uw horoscoop te trekken. In Den Haag is zelfs een „groot bedrijf in astrologie gevestigd, dat horos copen verzendt naar alle landen ter wereld. Keurig op kaartsysteem gebracht bevinden zich daar netjes gedrukte papiertjes, die verstuurd worden zoodra uit een of andere plaats een aanvraag om de toekomst te voorspellen binnen komt. Bij tienduizen den worden de voorspellingen in alle mo gelijke talen gedrukt, samengesteld dooi den opper-astroloog, terzijde gestaan dooi hulp-astrologen, die dag-in, dag-uit sterre- standen berekenen. Bij de astrologen heerscht geen malaise. Zij voorspellen en berekenen en evenals bij den sneler aan de roulette,, die er een ingewikkeld systeem op na houdt om te winnen, en één enkele zet wel eens suc ces heeft, zoo weten zij ook wel eens een enkelen keer werkeliik te „voorspellen". Maar in verreweg de meeste gevallen is do „toekomst, die in de sterren staat ge schreven" niet veel meer dan de stand van de willekeurig neergerolde oogen van dob- belsteenen. Voor 1933 heeft welhaast ieder mensch een vracht aan wensch en, de astrologen geven het ..op een briefje", dat zij uitko menEn de sterren schitteren onbe wust van al de geheime krachten, die men hen toedicht, rus'ig verder, hekommeren zich niet om de horosconen, die men uit hun st-nden heeft getrokken. SPORT VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBAT BOND. R.-K. Sportver. „R. W. D." Voor Nieuwïr"rsdag ;s slechts één wed- striid vastgesteld en wel tecen Al">h. Boys I. Het belooft voor ons eerste een zware wedstrijd te worden. Natuurli k verwachten wij. dat alle club- genocten hun favorieten komen aanmoedi gen. De wedstrijd vangt om 2 uur aan. R.-K. Sportver „Leiden". Voor a.s. Zondag zijn slechts twee wed strijden vastgesteld, beide op het Sport park. Leiden 2 speelt om twee uur tegen Voge lenzang I. Willen jullie winnen dan zal ei harder aangepakt moeten worden als vori ge week. Vogelenzang is de nederlaag op eigen terrein nog niet vergeten. Doet je best. Leiden 3 ontvangt bm 12 uur S. M. C. 2 uit Warmond Deze wedstrijd wordt ge speeld op het hoofdterrein. Spelers van het 3de elftal, zorgt op den eersten dag van het nieuwe jaar voor een succes. Komt dan allen op. Hinderlijk is 't voor de overige wanneer met 9 of 10 man begonnen moet worden. Het bestuur wenscht haar leden een Za lig Nieuwjaar. R.-K. Snortvereeniqino .Meerburg" Zoeterwoude (H.-R,). Voor Nieuwjaarsdag zijn er voor de Meerburg elftallen geen wedstrijden. De vastgestelde wedstrijd Meerburg IAdolf Koloing I werd op verzoek uitgesteld. En wij kunnen niet anders zeggen, dan dat het ons genoegen doet, dat de Meerbur- gers morgen „vrij" zijn. Voor Zondag 8 Januari is vastgesteld de wedstrijd Nubia I—Meerburg I. De eerste e'ftal'ers houden hier al vast rekening mede Maandag a.s. 2 Januari begint de ïn- door-training van de athleten. Groote op komst dringend gewenscht. Personen die daaraan nog wenschen deel te nemen, ge lieven zich op te geven bij den heer C. van Vel/.en. Volgende week ziin de gymnastieklessen weder als gewoonlijk. Aan alle leden en donateurs een Zalig uiteinde en een Zalig Nieuwjaar! R.-K. Sportver. „S. M. C." Ons eerste elftal zal Zondag N.V.C. I op eigen veld ontmoeten. Wij gaan in ge dachten vanzelf weer eens terug naar de vorige match, die op 't laatste moment in het nadeel der onzen verliep. Er werd toen gespeeld op een zwaar doorweekt terrein, waarvan onze spelers zeer veel hinder ondervonden. Maar nu zijn de rol len omgekeerd en op ons terrein zullen wij Zondag zien dat de S.M.C.'ers beter spel kunnen leveren dan voorheen, zoodat deze eerste dag van 't nieuwe jaar een goed be gin moge zijn. Het tweede elftal gaat uit naar Leiden III. De vorige wedstrijd is in gelijk snel verloopen. zorg nu voor een beetje beter samenspel en schotvaardigheid dan be hoeft de komende niet in ons nadeel te eindigen. Ons derde ontvangt thuis Koloing Boys II. Het voordeel van een thuiswedstrijd zal de kansen van ons derde vergrooten en ho pen ep een succes. R.-K. Sportver. „D. 0. S." Voor D. O. S. staan morgen 3 wedstrij den op het programma. Om 12 uur speelt D.O.S. 3 tegen St. Bernardus 2, terwijl om 2 uur D.O.S. 2 te gen Tevlingen 2 zal uitkomen. D.O.S. 4 moet naar Noordwijkerhout om daar te 2 uur N.V.C. III te ontmoe ten. A.s. Dinsdag 3 Januari om half 8 club avond in het clublokaal. R. K. Sportver. „N V C." Waren er 2de Kerstdag geen wedstrij den vastgesteld voor N. V. C. wegens ker kelijke redenen, voor morgen is er weer heel wat te verwerken N.V.C. I gaat naar Warmond om met S.M.C. I haar kracht te meten. Dat zal 'n spannende wedstrijd worden, daar het hier gaat tusschen de twee zwaksten uit de af- deelingHet eerste treffen eindigde in kleine overwinning voor N.V.C., maar of dit nu ook weer 't geval zal zijn We vertrouwen dat het een prettige en mooie wedstrijd wordt! N.V.C. II gaat de verre reis naai Stompwijk ondernemen, waar S.N A. II het hun wel lastig zal maken'n Gelijk spel is hier niet onmogelijk. N.V.C. III speelt thuis tegen D.O.S. 4 kan hier wel winnen, waar we dan ook op rekenenAanvang 2 uur. Ook N.V.C. 4 speelt thuis en wel tegen T.Y.B.B. 6 uit Haarlem. Aangezien de kracht van dit elftal ons onbekend is, zullen we maar geen voorspel lingen doen Aanvang van dezen wedstriid 12 uur. De junioren hebben een vrijen dag R.-K. Sportver. „Foreholte". Op Nieuwsjaarsdag is een klein pro gramma vastgesteld. Toch is het belang rijk genoog. Het eerste elftal gaat naai Nubia I in Wassenaar. Willen onze jpn- gens nog de kans op het kampioenschap behouden, dan mag er geen punt meer ver speeld worden en dient des van Nubia ge wonnen te worden. Adolf Kolnine I heeft de leiding in deze afdeelinq met 13 punten en daarachter volet „Foreholte" met 9 p. en 1 wedstrijd minder gesoeeld. Laat deze achterstand niet grooter worden en tege lijk een goed begin in het nieuwe jaar. Foreholte III heeft thans het rijk alleen en speelt tegen BI. Zwart II uit Wasse- R.-K. Sportver. „St. Bernardus". Voor a.s. Zondag zijn de volgende wed strijden vastgesteld: Het eerste elftal ontvangt to 2 uur be zoek van „St. Bavo" I uit Noordwijker hout. Het tweede speelt tc 12 uur te Roe- lofarendsveen tegen „D. O S.1' 3. Vooi deze jongens is. het vertrek vastgesteld op uiterlijk 10 30. Het derde elftal moet een bezoek gaan brengen te Langeraar. alwaar t\\ te 2 uur moeten kampen tecen Adolf Kolping" 2. Deze jongens vertrekken te 12 uur vanaf het terrein. U.V.S.—D.C.L, U.V.S. ontvangt Zondag op haar terrein de sterke Rotterdamsche tweede klasser D.C. L., die momenteel in de tweede klasse A ach ter H.V.V. de tweede plaats inneemt De Rotterdammers komen geheel volledig uit U.V.S. komt uit met het volgende elftal: H. Kramp Burgy Graafmans J. Harteveld P. Hansen de Lange Arbouw H. Laman Platteel Kantebeen Onvlee Leidsche Bakkersgezellen—Zuidwijck Op Nieuwjaarsdag spelen de Bakkersge zellen een medaillewstdijd tegen Zuidwijck I op het Zuidwijck-sportpark te Wasse naar halte H T.M. Aanvang 2 uur. Deze wedstrijd staat onder leiding van den heer E. v. d. Blom. SCHAKEN Het tournooi te Hastings. In de tweede ronde van het schaaktour- nooi te Hastings verloor Tylor van Jack son Sultan Kahn verloor van Pirc, terwijl Thomas van Steiner wonMichell speel de remise met Flohr De partij Alexander Miss Menchik werd afgebroken. De afgebroken partijen uit de eerste ronde: AlexanderJackson en FlohrSul tan Kahn eindigden in overwinningen voo» eerstgenoemde spelers. In het major-tournooi waren de resulta ten der deelnemende Nederlanders als volgt: MorrisonBach afgebroken; Wolt huisSutherland afgebroken; Prins ver liest van MorryMulder verliest van O'Hanlon. Derde ronde. De resultaten van de derde ronde zijn: Miss Menchick verliest van Tylor. Stei ner wint van Alexander. Jackson verliest van Sultan Kahn. Pirc wint van Mitchell. Flohr wiDt van Thomas. De voortgezette partij uit de tweede ronde MenchickSteiner eindigde in re mise. De resultaten der deelnemende Neder landers in het Major-tournooi zijn: Dunkelblom wint van MorrissonWolt huis wint van Shernetzki; WeichertPrins remiseBonwick wint van Mulder. WIELRENNEN Rijden Piet van Kempen en Pijnenburg niet meer samen? Naar wij vernemen zou Jan Pijnenburg aan de directies van onderscheidene wie lerbanen het verzoek gericht hebben hom voortaan in koppelwedstijden niet meer te laten samenrijden met Piet van Kempen. De oorzaak hiervan zou volgens Pijnenburg gelegen zijn in het feit, dat deze niet goed met zijn koppelgenoot van verschillende Zesdaagsche wielerwedstrijden kan op schieten. GEMENGDE BERICHTEN AUTO-AANRIJDING BIJ LAREN. Twee ernstig gewonden. Gistermiddag omstreeks vijf uur heeft op den Hilversumschen weg bij Laren een ern stige aanrijding plaats gehad. In de rich- tins Laren liepen twee tuinlieden, zekere J. de Leeuw en J. Bouwman, beiden woon achtig te Laren, een handkar voortdu wend. Deze handkar was niet voorzien van een reflector. Zij werden achterop ge reden door een auto bestuurd door den heer H. te Bussum. Deze verblind door het licht van een tegenkomer zag de beide mannen niet en reed in volle vaart on hen in. De slachtoffers werden over den weg geslingerd en zeer ernstig gewond. D L. was er het ergst aan toe. In zorgwek- kenden toestand werd hij naar het St. Jansziekenhuis te Laren overgebracht, waar j hij tor verpleging is opgenomen. De dokto- I ren achtten operatief ingrijpen nnodzake- lijk. Men vreest voor ziin leven. J B. werd eveneens naar het St. Jansziekenhuis Ver voerd. Zijn toestand is minder ernstig. ROEIBOOT OVERVAREN. Heen-en-weer-boot'e maakt een doodelijk slachtoffer. Gisteravond heeft een heen-en-w eer bootje, van de Schiemond te Rotterdam komende, een roeiboatje, waarin 2 roeiers van de vereeniging „De Eendracht" zaten, aangevaren, tengevolge waarvan de ioei- boot is omgeslagen. De beide roeiers hebben om hulp geroe pen en eenige collega's zijn met een roei boot naar hen toe gevaren, waarna het hun gelukte beiden in de boot te krijgen. Een van de mannen, de 54-jariee J. de Reus uit do Westduelstraat. heeft een schedelbreuk opeeloopen. Hij is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht, waar hij na aankost is overleden. De ander man kon, na van droogo klee- ren te zijn voorzien, naar huis terugkeeren. BOTSING TUSSCHEN TWEE TRAMS. Kwajongensstreek? Gisteren om kwart over vijf is een uit Rotterdam komende naar Numansdorp gaande stoomtram op de wisselplaats op den hoek van de Groene Hilledijk en de Dordtsche straatweg opgereden tegen een uit Barendrecht komende stilstaande tram. Waarschijnlijk hebben kwajongens den wissel omgelegd, want de tram uit Nuim-'sdorn ri:d< anders altijd over den wissel om de st:,ctaande tram heen, zoo dat de machinist daar ook ditmaal weer op gerekend had. Ten gevolge van de botsing zijn de beide machines en de postrijtuigen achter de machines uit de rails geworpen. Er is een vrij aanzienlijke materieele schade aan gericht. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Men heeft een machine uit Barendrecht ontboden en daarmede is het gedeelte van de tram, die uit Barendrecht gekomen was, verder gegaan met de passagiers voor Nu mansdorp. De passagiers uit Barendrecht zijn in Rotterdam met de electrische trams verder gegaan. Omstreeks kwart over zes is een werk- tram ter plaatse gekomen, waarna onmid dellijk met het opruimingswerk is begon nen, dat tot half acht heeft geduurd. Tot dien tijd is het verkeer met de eilanden per stoomtram gestremd VAN HET SMOKKELFRONT. DRIE SMOKKELAUTO'S IN BESLAG GENOMEN. In den nacht van Woensdag op Donder dag werd door de Duitsche politie en be ambten jacht gemaakt op een auto uit Heerlen, die bij Kerkrade op Duitsoh ge bied was gereden, en reeds langen tijd ver dacht werd smokkelwaar te vervoeren. Na een wilde jacht, die in de gemeente Her- zogenrath begon en in Durzelen eindigde, kon op de auto worden beslag gelegd. Twee Duitschers en twee personen uit Heerlen werden gearresteerd. In de auto bevonden zich 17 revolvers en 25 patronen. Verder werd een Nederlandsche auto aangehouden, die 7000 dure sigaretten ver voerde. Twee Nederlanders werden gear resteerd. Bij Kohlscheid werd een Neder landsche smokkelauto met 100 pond kof fie in beslag genomen. Do bestuurder kon vluchten. SMOKKELAAR DOODGESCHOTEN. Bij een achtervolging. Vrijdagavond omstreeks half zeven werd op den weg KaldenkirchenVenlo een luxe-auto door douane-beambten tot stil houden gesommeerd. De bestuurder gaf geen acht op het stopteeken en reed door, aarna de beambten het vuur openden en den auto in de banden troffen, zoodat de bestuurder tot stilhouden gedwongen werd. De beide inzittenden trachtten in 't omliggende veld te vluchten. Bij de achter volging, die door de beambten werd be gonnen werd de 25-jarige L. W. Meijer uit Crefeld door een schot in den rug doode lijk getroffen. De gewonde werd door de douanebe ambten opgenomen en naar het Ziekenhuis te Kaldenkirchen overgbracht, waar hij, na nog van de laatste H.H. Sacramenten te zijn voorzien, spoedig overleed. De auto, die in beslag genomen werd, bevatte een zeer groote partij tabak en koffie. De tweede inzitende van den auto wist te ontkomen. DRAMA TE HEERLEN. Mijnwerker pleegt moordaanslag op zijn vrouw. Gistermorgen heeft de 51-jarige mijn werker L. M. uit Valkenburg, gehuwd en vader van een drietal kinderen in de Laanderstraat te Heerlen een aanslag ge pleegd op de 32-jarige vrouw E. H. uit de Stationsstraat aldaar. Met een mes heeft hij de vrouw een groot aantal steken in borst en onder lichaam toegebracht. Nadat geestelijke en geneeskundige hulp waren verleend is de iw in levensgevaarlijke toestand, naar het St. Josephziekenhuis overgebracht. De dader is in arrest gesteld. EEN MISLUKTE RFR00VING OPGEHELDERD. Belangrijke arrestatie. In den middag van den tweeden Maart van dit jaar is op den Singel te Amster dam bij het gebouw van de gemeente-tele foon een overval gepleegd op een bank- looper van de Associatie Cassa. De bank- looper. een reeds bejaard man, had geld geind en liep met een tasch. waarin geld en geldswaardie papieren zaten tot een gezamenlijke waarde van ongeveer 65.000 gulden. Langs het trottoir stond een auto, waar van het portier geopend was. Nauwelijks was de banklooper den wagen gepasseerd of een man stapte uit den wagen en liep den bankbediende achterna. Hij rukte hem de tasch met geld onder den arm en snel de terug naar den auto, waarvan de motor nog aanstond. De bankloooer had zooveel tegenwoordigheid van geest dat hij zijn beroover onmiddellijk nazette. Hij slaagde er zelfs in ziin tasch uit de handen van den roover te rukken. De onbekende nam toen haastig de vlucht en reed met groote snelheid door de Raadhuisstraat en de Spuistraat in de richting van het Centraal Station. Een agent van de motorpolitie trachtte hem nog in te halen maar geraakte op de Martelaarsgracht het spoor bijster. Gisteren is door de centrale recherche een 24-jarige kantoorbediende gearresteerd die er van verdacht wordt, zich aan deze brutale poging to roof te hebben schuldig gemaakt. Hij is ingesloten in het huis van bewa ring. Nader verneemt de ..H"bd.", dat de ge arresteerde tegen wien sterke aanwijzingen bestaan, alle schuld ontkent. Het is de eei- ste maal, dat hii met de politie in aanra king komt. Hii is nog niet geconfronteerd met den banklocer en de politie verwacht van de coufron^Fe oo'- wemig resultaat omdat de banHon~e'1 destijds slechts een zeer vaag signalement van den aanvallei heeft kunnen opgeven. 'f* ipfocf. uiteinde, en, 'ft (feed be$i*t Laten automobilisten, die Oudejaar vieren, er toch vooral om denken, dat „onder drankinvloed rij den" juist 'n heel slecht begin is! Géén Drank op den Weg Geheime distilleerderij ontdekt. De_ politie te Enschede heeft gistermor gen in samenwerking met de belasting ambtenaren een inval gedaan in een per ceel aan de Ledeboerstraat aldaar. In een schuur achter dit perceel werd een volledig distilleertoestel aangetroffen. Naar de bewoner van het huis K. gehee- ten, verklaarde, zou hij juist gisteravond beginnen met het stoken van sterken drank, waarvoor hij bezig was de laatste hand aan de installatie te leggen. Het toestel is in beslag genomen, terwijl de bewoner, na verhoord te zijn, in vrij heid is gesteld. Wethouder uit de Raadszaal gezet. Toen gistermorgen de raad van do grensgemeente Ossendrecht in vergadering bijeenkwam, werd door den burgemeester het voorstel gedaan, in verband met de beleedigingen, welke wethouder M. vrij wel ieder vergadering den burgemeester en meerdere leden van den raad naar het hoofd slingert, dezen wethouder den toe gang tot de raadsvergadering te ontzeggen De raad ging met dit voorstel accoord en toen de heer M. hierop de vergadering niet wilde verlaten, werd de politie er bij geroepen, om hem uit de zaal te zetten. „Msbd." WILT U IETS WETEN? Vraag: Is het IJ bekend of de trek king reeds is gehouden van de „Groote Na tionale Serie-loterij ten bate van de Ned. R.-K. Bond voor Groote Gezinnen"? Zoo ja, weet u dan misschien of er een prijs ge vallen is op serie A No. 4810, 4811 en 4S12 en serie B No. 24760, 24761 en 24762? Antwoord: Wij kunnen u daarom trent niet inlichten. Vraag: Voor ons land heeft men de lengte van de duur esner seconde bepaald op 0.9943 M. Hoe heeft men deze bereke ning gevonden? Antwoord: Wij zouden u willen ant woorden met een wedervraag: Waar hebt u die geleerdheid gevonden? Vraag: Hoe ontfetaan de verschillende manen, bijvoorbeeld volle en donkere maan en eerste en laatste kwartier. En hoe ont staan de maansverduisteringen 1 Antwoord: De aarde draait behalve in 24 uur om haar eigen as ook in een jaar rondom de zon. De man draait in een maand rondom de aarde. Wanneer nu als gevolg van de draaiende beweging van de maan om de aarde de maan staat tusschen de zon en de aarde in. kijkt men op aarde tegen de donkere zijde van de maan en dan is het, „donkere maan". Langzamerhand schuift de maan meer van de zon af en komt op gelijke hoogte met de aarde te staan en dan ziet men de helft van de naar de zon gekeerde gedeelte van de maan. Dat is de halve maan. Staat ten slotte de aarde tusschen de zon en de maan in, dan ziet men op aarde het ge- heele verlichte gedeelte van de maan en dan is het volle maan. Bevinden zich de zon, do aarde en de maan precies op een lijn, wat niet iedere maand voorkomt, dan komt de maan in de schaduw van de aar de en dat noemt men een maansverduis tering. Staan zon, maan en aarde op één lijn (dus de maan in het midden) dan schuift de schaduw van de maan over de aarde en in die schaduw is dan de zon ver duisterd. Vraag: In uw blad van 20 December j.l. staat een art. over de wijziging der Cri sispachtwet, waarin staat, dat ook de tuin bouw onder deze wet zal komen te vallen. Daar ik nu tuinbouwer ben. heb ik mij de zer dagen aan het Kantongerecht vervoegd met het verzoek om ontheffing van de be taling van een termijn welke op 24 De cember 1932 is vervallen. Daar heeft een ambtenaar mij wel heel beleefd ontvangen maar mij tevens gezegd, dat ik mijn verzoek kan indienen, maar dat bet bij hem vaststond, dat ik toch nul on het request kreeg, daar de tuinbouw niet onder de wet viel. Wat moet ik nu doen? In uw blad staat, dat een dergelijk verzoek binnen de. 14 daven aan het kan tongerecht moet zijn ingediend na den ver valdag. Antwoord: Op het oocenblik vallen de tuinders nog niet onder de Crisispacht wet. doch zullen er waarschijnlijk binnen kort wel onder vallen. Wij geven u in over weging. uw verzoekschrift alvast in te die nen. Wordt uw verzoek niet ontvankelijk verklaard, dan kunt u hot onnieuw indie nen binnen 14 dagen na de inwerking tre- dine van de nieuwe C~:-:t""t.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 14