DE BEGRAFENIS BELLO P3NG PING AAltKUAG 31 DECEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 NIET IN TRANEN Een treffende uitgeleide door HUlegom's burgerij. Zelden in de laatste jaren, bij uitzondering wellicht op de drukste bollen-Zondagen heeft het oude stoomtramraetje zulke goede zaken gedaan als op den avond van zijn sterven. De laatste trams, die de snuivende machine naar de Sleutelstad bracht, waren afgeladen vol van feestgangers voor de begrafenis van de oude, trouwe tram, die meer dan vijftig dienstjaren achter den rug had. Dat de Hillegommers nauw met het tram metje waren saamgegroeid bleek wel bij deze feestelijke uitvaart. Er had zich een „feestcomité" gevormd uit Hillegom's burgerij en er waren plannen ge smeed, om den uittocht van de laatste stoof zoo feestelijk mogelijk te doen zijn. Eilacie.... 't was of de natuur rouwde om den dood, want t regende er gisteravond aar dig op los. Maar voor de „feestgangers" was zulks geen beletsel. Het hoofdpeloton zetelde in „Zomer- zorg", waar het er, met het vooruitzicht op een heerlijk ritje, dat heugen moest, vroolijk toeging. En terwijl het afscheid van Bello werd be klonken, terwijl de muziek van director Baten burg allerlei droeve en niet-droeve liedjes speelde, om de stemming gaande te houden, betrad de heer B. Warmerdam het muziek- podium om een inleidende speech af te ste ken voor de tram, die sneuvelen ging. Hij richtte zich tot de burgers van het, be roemde Hillegom met de volgende woorden: Zoo zijn we hier bijeen gekomen in het zoo gunstig bekend staande hotel „Zomerzorg", dat zooveel jaren meegeleefd heeft met het landelijk publiek, aangevoerd door ons stoom trammet je. Ook nu zal dit hotel hel bijzonder voorrecht genieten, om te herbergen hel Hillegoms pu bliek, dat zich heeft opgemaakt, om vanuit Leiden de laatste reis te ondernemen met het voorwereldlijk trammetje, in den volksmond „Bello" genoemd. Bij dit verscheiden gaat voor ons dorpsbe woners een stuk historie heen. Was het in haar eerste jaren een oplossing, een verbetering, later kwam het meer en meer op den achtergrond door de steeds groeiende techniek. Wat betreft haar historie, doet ik op onze jeugd. De oude Bello roept jeugdherinneringen wakker. En wat is er mooier dan jufst die jeugd! Den meesten van ons ligt het nog versch in 't geheugen, dat we zoo baldadig konden stoeien op de balkons, wel zoo, dat als de tijd van vertrek daar was, de machinist en de conducteur met een ijzeren staaf de jongens van hun voertuig moesten slaan. En wee den- gene, die in bun handen viel; die kreeg vrij reizen, een pak slaag en loopen terug. Dat was een plaag voor het personeel. Maar voor het reizend publiek was ze in die dagen een en a\ gemoedelijkheid. Ze stopte waar men wilde, pofte, als ie platzak was, verdroeg kindergehuil, nam achter op 't balkon honden mede en katten, (dit laatste was geen bijzonderheid), nam jeugdige var kens mee, op de markt in Leiden gekocht; stopte, als je een zekere boodschap moest doen, kortom zij was de gemoedelijkheid zelve. En van onzen kant werd dat met gelijke munt betaald. Was ze over d'r adem been, allen gingen er uit en met man eti macht werd geduwd; er werd zand gestrooid, enz. We leefden met Bello geheel mee. Werd haar genegenheid steeds minder, ook al een gevolg hiervan dat de bevolking meer eischen ging stellen, ook de liefde voor elkan der verminderde, totdat de tijd kwam dat ze werd gehoond en beklad, vooral door de jon geren. Daarna werd het doodvonnis uitge sproken, waarvan de voltrekking zou plaats vinden dezen nacht, Vrijdag 30 December 1932 Zoo staan we gereed het sterfbed van onze Bello te naderen en met gemengde gevoelens: treurend en met vreugde bezield. Treurend, omdat er een leegte zal komen, wanneer zijn jonge zusje, leegte (in de lucht), passeert; geen rook, geen gestamp, gesidder, gesis, geblaas, gebel, maar vooral een leegte in onze herinneringen. En vreugde, omdat we weer iets rijker zijn geworden, iets hooger op zijn gzgaan, meer modern. KERKNIEUWS PRIESTERJUBILEA IN 1933. Aan een uitvoerige lijst van priester jubilea in 1933 in de „Maasbode" ontleenen we het volgende: Z. H Exc. Mgr. J. H. G. Jansen, Aarts bisschop van Utrecht, zal 15 -Augustus a.s. den dag herdenken, dat hij voor 40 jaar de H. Priesterwijding ontving. Bisdom Haarem. 50 jaar priester: 19 Augustus: Zeereerw. heeren: W. M. Nix. pastoor te Spierdijk; J. H. M. Peeperkorn, em. past. van Limmen verblijvend in Huize St. Augustinus te Alkmaar; J. J. M. Teule, past. te Grootebroek; H. J. Ph. Thomann. past. te Li 86 e (St. Agatha); H. J. v. d. Ven, past. te Scheveningen (H. Ant. Abt) en Eere-Kanunnik van het Kath. Kapittel, J. G. v. d. Weiden, past. te Volendam. 40 jaar priester: 18 Maart: Zeer eerw. heeren: J J. G. Hafkenscheidt, em. past. van de Ivwakel, verblijvend te Nijme gen, Berg en Dalsche weg 275; 15 Augus tus: J. G. Groot, pastoor te Overschie. GRAVE GEDRAGEN. En toch staan wij Hollanders, bij een ver nieuwing altijd wat onzeker. En met reden. Bello had zijn nukken. Ook haar jonge zusje Electra zal ze hebben. In dat opzicht kunnen trams toch ook menschelijk zijn. (Al is het al leen maar het springen uit de rails). Die troost kunnen we straks Bello geven. Dat zij roeste in vrede. Deze hartroerende toesoraak werd met luid applaus ontvangen en daarna trok men op naar het Stationsemplacement, waar achter nieuwe sporenloodren de oude getrouwe stond te wachten. Als ter bruiloft was de trein opgetuigd. Ja, 't was 'n heele trein die laatste. Zes wagens, een bagagewagen en nog een oud paarden- trammetje erachter.... De eerste wagen, waarin het feestcomité had plaats genomen, was versierd met lange guirlandes, evenals trouwens de reizigers zelf u-aren opgesmukt met allerhande sierselen. En ook de machine, die goedmoedige schui felende oude vrouw. Zij moest het zich laten welgevallen, dat haar kinderen in jeugdige ongebondenhei1 haar hadden versierd en opge tuigd met vlaggen, slingers enz. Voorop hingen twee kransen, één voor de oude, trouwe Bel* lo, één van de Hillegomsche burgerij. Een hevig en voortdurend gillen was het sein tot vertrek. Het was inmiddels middernacht geworden en onder hevig gezang begon Bello zijn laatste rit, afgeladen met trouwe vrienden. Wij hebben het feest der uitvaart niet mee gemaakt. Dat het er vroolijk is toegegaan.... Hoe zou het anders kunnen! In Hillegom was de belangstelling wel niet zoo groot als gistermiddag, maar toch waren er velen getuigen van de plechtige eind- ceremonie. Daar werd het testament van Bello aan den Directeur der tram voorgelezen en overhandigd Het luidde als volgt: TESTAMENT VAN BELLO PING PING Voor mij notaris ter standplaats Hillegom verscheen in tegenwoordigheid van getuigen Bello Ping Ping; getuigen J. Schoonderbeek Jz., J. van Rooden en L. Schoonderbeek. De comparant heeft buiten tegenwoordigheid der getuigen opgaaf gedaan van zijn uitersten wil aan den ondergeteekenden notaris, die I daarvan het volgende opstel heeft gereed ge maakt. De erflater beroept zijn vroegere uiterste wilsbeschikkingen en benoemt die en die tot erfgenaam van de zaken, die hij bij zijn over lijden zal nalaten en stelt hem oi haar aan van zijn uiterste wilsbeschikking. Alvorens de voorlezing is geschied heeft de erflater zijn wil nader zakelijk in tegenwoor digheid der getuigen opgegeven. Daarmede is in. tegenwoordigheid der getuigen de uiterste wil door den notaris voorgelezen en na die voorlezing is door hem in tegenwoordigheid der getuigen aan de erflater gevraagd of het voorgelezene zijn uiterste wil bevat, hetgeen de erflater toestemmend heeft beantwoord, waarvan akte in minuut is opgemaakt. Is verleden te Hillegom 30 Dec. 1932 in te- i genwoordigheid van den heer candidaat-notaris en overige getuigen allen als getuigen en evenals de erflater aan den notaris bekend. Bij voorlezing hebben de notaris en de ge tuigen en de erflater de akte onderteekend. De erflater: De getuigen: Bello Ping Ping. J. Schoonderbeek. J. v. Rooden. L. Schoonderbeek. EERVOL ONTSLAG AAN DE DIRECTIE. Voorts werd aan den directeur, den heer Burgersdijk, volgend eervol ontslag overhan digd: 1881—1932 Hillegom, 30 Dec. Bij deze verleenen wij aan de stoomtram eervol ontsbg uit den dienst HaarlemLeiden en betuigen hierbij onzen welgemeenden dank voor den ruim 50-jarigen trouwen dienst. Namens de burgerij: Het Feestcomité, afd. Hillegom 25 jaar priester: 16 Augustus: Zeereerw. heeren: N. Appelman, rector te Monster (pens.); H. N. P. J. Berkhout, rec tor te Amsterdam (Maagdenhuis); A. J. Boks. pastoor te Amsterdam (O. L. Vr. v. L.); H. Brouwers, past. te Amsterdam (O. L. Vr. v. A. B); dr. E. M. M. Hamer, past. te Lpendam; W. P. J. Janus, past. te Oude Tonge; B. P. M. de Jong, past. te 's-Gravenhage (H. Jeroen); J. G. Kerkvliet rector Alg. Hulpkerk van den H. Petrus te Rotterdam; P. A. Kleintjes, past. te Haarlemmermeer (H. Aug.)J. P. J. Kok, rector te Bloemendaai (St. Jos. I Gest.); A. P. C. Konijn, past. te Hoogkars- pel; W. H. Kooy, past. te Wormer; H. C. Koppert. past. te Wieringen; J. van Muyen, past. te Briel e; L. J. M. v. d. Pluym, Rot terdam; A. J. Ratté, past te Sloten-Os- dorp; J. Röben. past. te DuivendrechtA. Spijkerman, rector te Purmerend (St. Lid. Gest.); B. N. Terra, past. te Achthuizen; K. A. H. van Veen, past. te Helder (O.L.V. O.O.)J. M. Vermeul en. past. te Berg- schenhoek; 19 December J G. Verhoeff, past. te Breezand. 12'/2 jaar priester: 21 November: Weleerw. heeren: J. N. A. Beenakker, rec tor te 's-Gravenhage (St. Anna Gest.); J. Th. van Bemmelen, kap. te Delft (H. Hipp.) L. A. J. M. Beune, kap te Amsterdam (H.H. Nic. en Barb.); H. F Coppens, kap. te Amsterdam (O. L. V. Kon. des Vr.); J. P. Doeswijk, kap. te 's-Gravenhage (H. Ger. Maj.); J. Duyves. kap. te Amsterdam (H. Ger. Maj.); J J. Henneman, professor aan het Theologicum te Warmond; P. J. A. Juffermans leeraar aan het Seminarie Ha- geve d te Heemstede, N. Moolenaar, kap. te s-Gravenhage (H. Lid.); A. J. v. d. Oudenhoven, kap. te Haarlem (Kat.h.); P. Poppen, kap. te Rotterdam (H. Jos.); G. F. Schneiders, kap. te Amsterdam (H.H. Mart. v. G.); Th. J. J van Seggelen, kap. te Schiedam (H. Hart); Th. A. L. Sprenger, kap. te Haarlem (Kath.); J. J. A Starren- burg, leeraar aan het Seminarie Hageveld te Heemstede; N. M. A. Veizeboer, kap. te Rotterdam (H. Nic.); P. M. Verhoofstad, kap. te 's-Gravenhage (H. Ger. Maj.); P. C. Vollebregt. kap. te Amsterdam (O. L. V. v. L.); J. L C. Witkamp, kap. te Schevenin gen (O. L. Vr. v. Lourdes). 25 jaar pastoor: Zeereerw. heerep: H. N. Colla, Amsterdam (Maria Magdale- na (1 Febr.); W. Dirken Rotterdam (H. Martelaren van Gorcum) (29 Febr.); J. M. Hel egers, Alphen a'd Rijn (16 April); J. C. F. Jansen, Zoeterwoude (14 Nov.); J. A. M. Krook, Hillegom (10 Febr.); P. Nieman, Schoor] (14 Nov.) Anderv3 Jubilea: 50 jarig Klooster jubileum: 7 September: pater Vigilius Hoogenboom O.F.M., geb. te R'celofarendsveen, leeraar te S. Joao d' El Rey (Brazilië). 25 jaar priester: 16 Augustus pa ter Placidius Hoogenboom. Conventueel, geb. te Roelofarendsveen. te Brussel; 13 Juni pater P. Hofman, Orde der Kruishee- ren, geb. te Leiden, prior St. Agatha, 19 December pater Petrus van der 'Rhad, Missionaris van het H. Hart, geb. fce Noordwijkerhout, Apost. Vic. van Ned. N. Guinea. 25 jarig Klooster jubileum: 6 Januari: broeder W. v. d. Span, orde der Kruisheeren geb. te Zoeterwoude; 23 Sep tember pater P. Wijtenburg. Congregatie der priesters van het H. Hart, geb. te Lei den, Missionaris in Congo Basoko. 121/» jaar priester: 6 September: pater S. A. van der Burg (van de Abdij van Grunbergen, Orde der -Norbertijnen), geb. te Uithoorn; 25 Septerhber pater H. Hait- wijk, Congregatie priesters van het H. Hart, geb. te Leiden. Missionaris in Fin land, Parkgatan la, Helsingfors. 25 jaar Gelofte: 8 October broeder Willem Schrama, Congregatie Missionaris sen van het Onbevl. Hart van Maria, geb. te Lisse, Missionaris in Congo. MGR. J00STEN. Blijkens bij de familie en in het Missie huis Sparrendaal ontvangen berichten is Z. H. Exc. Mgr. Joosten, de Noord-Limburg- sche missie-bisschop, die door wijlen Kardi naal van Rossum in zijn Laatsten leveas- avond tot bisschop werd gewijd, behouden en wel in zijn missiegebied aangekomen. PASTOOR W. P. H. JANSEN. Gehuldigd als componist. Bij gelegenheid van zijn gouden pries terfeest op 26 dezer Werd Vrijdagavond in „Diiigentia" te Den Hacg aan den pastoor der Üt. Josephskerk aldaar den hoogeerw, heer W. P. H. Jansen een eere-avond aan geboden, welke onder leiding stond van prof. J. C. W. van de Wiel, van het Semi narie „Hageveld". De bedoeling van dezen avond was den jubilaris in bet bijzonder als componist, zoowel van kerkelijke als wereldlijke mu ziek te huldigen. Aan dezen avond werkten mede het da meszangkoor der Maria-congregatie, bet da-meszangkoor „Dorito", de kerkkoren ,.Te Deum Laudamus" (van Limburg Stirum- straat) en „Sursum C'orda" (Bezuidenhout) alsmede eenige kerkzangers. Als solisten traden op mej. Annie Klein Breteler, sopraan, en de heer Piet van den Oever, tenor. De begeleiding was in han den van den heer Jan Sicking. Uitgevoerd werden een tiental compo sities van pastoor Jansen, bestaande uit een kerstlied voor drie-stemmig gemengd koor, geestelijke liederen voer tenor-solo, Reizangen uit Vondel s „Joseph in Dothan" en „Lucifer", Kehr em bei mir, voor so praan-solo, „Ave Maria" voor vierstemmig gemengd koor, en Rheinfart, liederen voor sopraan-solo, Zweifacher Frühling voor vierstemmig gemengd koor met duet en een Vrouwenhand, Konmginnelied, voor vierstemmig gemengd koor en tenor-soio. Pater B. Brölman O.F.M. f In bet ziekenhuis te Heerlen is, 45 ja ren oud, overleden de weleerw. pater Balthasar Brölman O.F.M., leeraar te Garnstock bij Eupen. De overledene zou het volgend jaar zijn zilveren kloosterfeest hebben gevierd. Op Nieuwjaarsdag zal Z. H. Exc. do Bisschop van Haarlem receptie verleenen van 12 uur tot 1 uur voor do leeken ais- mede voor E.E. Broeders en Zu6ters en van 1 uur tot 2 uur voor de Eerwaarde Geeste lijkheid. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal Vrijdag en Zaterdag van de aanstaande week geen audiëntie verleenen. KOOPT BIJ ONZE ADVERTEERDERS RECHTZAKEN DE CRISIS-VARKENSWET. Men heeft er „gemoedsbezwaren" tegen. Voor het kantongerecht te Apeldoorn waren H. O. H. weduwe van G. J. M., land bouwster, en J. W„ landbouwer, beiden te Apeldoorn gisteren gedagvaard, omdat zij varkens in voorraad hadden gehad niet voorzien van het oormerk, ingevolge «ie crisisvarkens wet. De weduwe zeide: „ik heb gemoedsbezwaren. Dat ie geen wet. Het spreekt tegen Gods wet. En daar kan ik niet aan meedoen". De andere verdachte verklaarde: „Als de wet vei bood varkens te houden, dan kou ik daar wel in meegaan, maar als God ons zegent en wij vernietigen dat, dat mag niet. Daarom wil ik niet teekenen en ook geen lid van de organisatie worden". De kantonrechter meende dat zij eerst met hun gemoedsbezwaren zouden kunnen aankomen als zij geteeüend hadden en hot bleek <Lat zij vee moesten wegdoen. Maar de verdachten merkten op, dat, als zij tee kenden zij te kennen gaven er mee accoord te gaan en dat behoorde al niet. De ambtenaar van het O. M. vroeg 25 of 25 dg. hechtenis. Hij was van oordnel dat de landbouwers de steunwetten door hun organisaties zelf hebben afgedwongen, met gevolg, dat de verbruiker de boter, net brood enz. duurder moet betalen. Het is dan ook niet meer dan billijk dat degenen ten behoeve van wie die wetten ingesteld zijn, de enkele lasten die hun daarbij wor den opgelegd, prompt nakomen. De weduwe geraakte in vervoering en riep: „ik kan niet fceekenen, ik mag niet teekenen". Vonnis 10 of 10 dg. hechtenis. STAKINGS-WEE. De Amsterdamsche rechtbank heeft gis teren uitspraak gedaan in de zaak tegen den krantenbezorger die verdacht werd van poging tot doodslag, subs, poging tot zware mishandeling tijdens de stakingsrellctjes in Augustus, en hem wegens mishandeling veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf. Een chaufieur die bij die gelegenheid met steenen zou hebben gegooid werd we gens poging tot zware mishaondeling ver oordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf met aftrek van preventief. De Arbeidswet en de firma Jamin. De kantonrechter te Rotterdam, mr. J. H. v. d. Meulén, heeft gisteren schrifte lijk vonnis gewezen in de zaak van den 53-jarigen fabrikant P. H. L. J., lid der firma C. Jamin, die terechtgestaan- heeft terzake dat hij als hoofd of bestuurder van een worstmakerij geen maatregeten heelt genomen om te voorkomen, dat op 18 October in die onderneming arbeid werd verricht door twee groepen van arbeiders, welke in strijd was met de bepalingen van de Arbeidswet 1919. De kantonrechter, die verdachte ontsla gen heeft van rechtsvervolging, overweegt in zijn vonnis, dat het beroep op over macht niet opgaat, omdat het vleeseh voor de worstfabricage zich in koelcellen van de fabriek bevindt en derhalve niet van buiten af wordt aangevoerd, zoodat het ter beoordeeling van den bedrijfschcf van de worstmakerij staat, om in verband met den omvang der werkzaamheden meer of minder vleeseh uit de koelcellen te ne men, om dat tot worst te doen verwerken; dat ook het beroep op de kwestie van geval, welke de worstfabricage gedurende langeren of korterpn tijd onmogelijk maak te, o.a. door machine-defect, niet geble ken is; dat ook eht beroep op de kwestie van overwerk bij de Hero-fabrieken niet op gaat, aangezien daar de te verwerken goe deren van buiten af worden aange\oerd en doorwerken ter voorkoming van bederf noodzakelijk zou zijn; overwegende ten aanzien van het ver weer, dat verdachte gehandeld heeft inge volge art. 76 der Arbe.dswet 1919, dat dit artikel alleen dan het hoofd of bestuurder ontslaat van de verplichting te zorgen dat de bepalingen der Arbeidswet worden na geleefd, wanneer het hoofd of de bestuur der aantoont, dat door hem de noodige bevelen zijn gegeven en de noodige midde len zijn verschaft ©n het redelijkerwijze vte vorderen toezicht in gehouden om naleving der wet fce verzekeren; dat in casu is komen vast fce staan, dat verdachte een geheel systeem heeft inge steld met controleurs en bedrijfschefs in iedere afdeeling van haar bedrijf, ten ein de naleving der sociale wetten te verzeke ren, waardoor verdachte geacht moet wor den maatregelen te hebben getroffen dat een redelijkerwijze te eischen toezicht op de naleving der bepalingen der Arbeidswet 1919 wordt gehouden; overwegende, dat het ten laste gelegde hoewel wettig en overtuigend bewezen, te zijnen opzichte geen strafbaar feit oplevert, ontslaat verdachte van alle rechtsvervol ging. De ambtenaar van het O. M. had ge- eischt tweemaal 12 x 5 boete subs, fcwee- mael 12 dagen hechtenis. Wat anderen er van zeggen Ziende blind. Geachte Redactie, Het is naar aanleiding van het verga'de- ringverslag der R.-K. Kiesvereeniging te Nieuwkoop in het Tweede Blad van 22 December j 1. dat onderget. een klein plaatsje vraagt in uw veelgelezen blad. Genoemd verslag dan spreekt van een goede opkomst en een prettige en goed geslaagde vergadering. Ik zal even het verloop der vergadering nagaan, en con stateer een oukomst van even 40 leden voor het meerndee! landbouwers en tuin ders. Het ledental bedraagt 260 a 270 le den, de verkiezingen staan voor de deur, kan en mag hier nu sproken worden van een goede oukomst 1 Dat is toch al te gek en de oorzaak hiervan is m.i. de chaos op plaatselijk politiek gebied. Voor de a.s. Kamerverkiezingen werden candi-' daat gesteld de heeren Loerakker No. 1 en als No. 2 v. d. Weijden, landbouwer fce Ze venhoven, volgens verslag met groot© meerderheid van stemmen (Hier spreekt samenwerking). Daarna aanvulling bestuur met twee leden. De aanwezige arbeiders deden een poging een der hunnen in het bestuur te krijgen. Het ging eohter niet, gekozen toch werden een landbouwer en een tuinder. Hier sprak de goede wil der arbeiders, de samenwerking bovengenoemd echter ontbrak. De rondvraag bracht een voorstel tot vorming Centrale Nieuwkoop-Noorden, wat genoemd mag worden een stap in d© goede richting. Wij zien de activiteit der land- en tuin bouwers ten gunste van een der hunnen, waarbij de hulp der arbeiders en ander© niet versmaad zal worden. Dit is hun goed recht, maar hiervoor is noodig samenwer king, dit weet men. Maar als de arbeiders trachten de samenwerking sterker te ma- ken door een arbeider in bet bestuur te brengen en daardoor vertrouwen te wek ken bij de thuisblijvers en anderen die door de plaatselijke politieke chaos ver van ons staan, dan is men ziende blind en laat de goedwillende arbeiders alleen staan. Men schijnt niet te beseffen, dat men door het stellen van een dergelijke daad de chaos grooter maakt en een groo- te verantwoording op zich laadt. Dat men toch de blinddoek van de oogen rukken moge en de toestand zien zooals zij wer- kelijk is. Ons hoofdoel moet zijn de katholiek© eenheid hooghouden, naar buiten uitdra gen. Het is m.i. meer dan lijd hierin ver andering te brengen en niet voort te hol len op den ingeslagen weg totdat het te laat is. De kiesvereeniging moet zoo gaan werken, dat zij meer waardig wordt de letters R.-K. voor haar naam te brengen. Met dank voor de plaatsing. Een lid van bg, Kies vereeniging. Aan het bestuur cn leden van het R. K. Operette-Zangkoor „Ruim Baan". De laatste dag va.n het jaar 1932 geeft ons nog de gelegenheid u allen hartelijk dank te betuigen voor de schoone feest gave 28 Dec. 1.1. aan de R. K. Ver. „Hulp in de Huishouding en de Baby" geschon ken. Met vreugde en dank mochten wij het batig saldo ontvangen van 312.15, een be drag, dat onze verwachtingen ver heeft overtrofien. Een uitvoerig verslag over het genotene, het voortreffelijke spel, zang en voor dracht volgt in de eerstvolgende Vrouwen- bondrubriek. Doch het jaar 1932 mag niet sluiten, zon der een openlijk dankwoord aan de leid ster, mejuffr. Irma Timmermans, aan be stuur en leden, die eensgezind zich moei ten, zorg en offers hebben getroost, ten einde het saldo ten bate der Christelijke Charitas zoo hoog mogelijk op te voeren. God loone u allen voor deze daad van ech te, ware naastenliefde. Dank aan allen, die door hunne tegen woordigheid dit mooie doel «leunden; dank aan de lieve, jonge dames, zoo onver moeid bij den verkoop van tekstboekjes en bonbons. Dank aan allen, die hebben medegewerkt, om het 12-jarig bestaan onzer Vereemging voor ons onvergetelijk te maken. Bestuur en leden van de R. K. Ver- „Hulp in de Huishouding en de Baby", TH. L. ELSHOF, Presidente. H. v. KAMPENHOUT—R UHE, Secretaresse. „Alweer bruine boonen! Zeg eens, Ma rie, wordt er binnenkort geen contingen- teering van bruine boonen ingevoerd."

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10