DE ZILVERKONING WOENSDAG 28 DECEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN VAN DEN WEG GEREDEN. Vader van acht kinderen gedood. Te Weert werd Zondagmiddag telegra fisch bericht ontvangen uit Charville (Fr.) dat de heer N. D. uit Weert, die voor de Weertsc'he families C. en O. per vracht auto met aanhangwagen meubels naar Frankrijk vervoerd had, aldaar met zijn wagen van den weg was gereden, waarbij de wagen kantelde en D. doodelijk gewond werd. Hij laat een weduwe met 8 meest kleine kinderen, achter. ONDER EIGEN WAGEN GEDOOD. Gistermiddag is een voerman van de ge meentereiniging te Leeuwarden K, Meer- ding onder zijn wagen geraakt en gedood. Zijn hoofd werd onder een der wielen verpletterd. DOOR AUTO GEGREPEN. Gisteravond omstreeks negen uur was de 20-jarige Ebersen, garagehouder te Suste- ren, op den Rijksweg aldaar aan het wan delen. Plotseling werd hij aangereden door e-en auto, komende uit de richting Sittard. E. werd zeer ernstig gewond opgenomen en in stervenden toestand naar het ziekenhuis te Sittard overgebracht. ONTPLOFFING IN EEN FABRIEK. Een textielfabriek gedurende eenige weken stopgezet. Gistermorgen is in de transformator ruimte van de fabriek van N.V. Wisselink Textiel Mij. aan den Bleekweg te Ensche de, toen men den transformator wilde in schakelen, kortsluiting ontstaan, waardoor de oliedampen, welke zich ontwikkeld had den, vlam vatten. Hierdoor ontstond een hevige explosie, als gevolg waarvan de deuren opensprongen en een gat in het dak werd geslagen. Een arbeider liep lich te verwondingen op en moest zioh onder geneeskundige behandeling stellen. De schade is aanzienlijk. Het bedrijf' zal ge durende eenige weken moeten worden stopgezet. VERDRONKEN. De ruim S0-jarige heer W. Slob, woon achtig in do buurtschap Minkeloos, onder de gemeente Noordeloos, die Zondagavond den avonddienst in de Ned. Herv. Kerk te Hoornaar had bijgewoond, is, toen hij zich langs de z.g, Hooge Giessen naar zijn wo ning begaf, te water geraakt en verdron ken. Maandagmorgen vond men zijn lijk aan de overzijde van de wtering, die langs den weg loopt. Te Silvolde (Gld.) is het driejarige dochtertje van de familie Bangers in een waschtobbe gevallen en verdronken. NEDERLANDSCH SCHEEPSKAPITEIN OMGEKOMEN. Uit Swinemuende wordt ons gemeld: Op de Oostzee voor Arkona op Ruegen heeft zich tijdens stormachtig weer een tragisch ongeluk voorgedaan. Kapitein Weynhold van den Nederlandschen motor- schoéner „Watergeus'' werd bij het bergen van het groote zeil door den giek gegrepen en overboord geslingerd. Alle pogingen den drenkeling te redden waren vergeefsch. De ongelukkige vond den dood in de golven. Aan boord van het vaartuig bevonden zich de vrouw van den kapitein en 5 kleine kin deren van 3 tot 11 jaar, benevens een jonge matroos. De kapiteinsvrouw en de matroos zijn er met groote moeite ten slotte in ge slaagd den motorschoener tijdens een dieh- ten mist den haven van Swinemuende bin nen te brengen. BOTSING IN HET MERWEDEKANAAL. Gisteren heeft in het Merwedekanaal nabij Maarssen een botsing plaats gehad tusschen het sleepschip „Olazina" schip per Koenen en eenmo-torboot. De „Clazina" zonk door de aanvaring gedeeltelijk. He>t schip was op weg met een lading tarwe naar Amsterdam. In den loop van den dag heeft men getracht een deel van de lading te lossen in een lichter. KOLENDAMPVERGIFTIGING IN EEN BAKKERIJ. In een bakkerij, gelegen in een klein zij straatje van den Klarendalschen weg, tegen over de Tedingstraat te Arnhem, heeft zich gisteren een geval van kolendampvergifti ging voorgedaan, dat gelukkig nog betrek kelijk; goed is afgeioopen. In de morgenuren was in de bakkerij do ongeveer 25-jarige bakker Franken werk zaam met zijn ongeveer 16-jarige knecht Smits, wonende op de Geitenkamp. Waar schijnlijk door 't te heet stoken van den oven en door 't te veel afsluiten van de ka nalen schijnt een groote hoeveelheid ko lendamp in de bakkerij te zijn gekomen, waardoor de bakker en zijn knecht be dwelmd zijn geraakt. De oven is n.l. een heete luchtoven, welke met briketten ge stookt wordt. De beide personen hebben nog pogingen gedaan de deur te bereiken, maar dit is hen niet meer gelukt. Toen omstreeks tien uur een reiziger de bakkerij deur binnen ging, trof hij de beide bakkers in bewusteloozen toestand op den grond aan. Terstond is de Geneeskundige Dienst gewaarschuwd, die met een zuurstofappa raat de levensgeesten weer heeft trachten op te wekken. Dit gelukte alleen bij den knecht, die daarop naar zijn woning kon worden vervoerd. Bij het andere slachtoffer had men min der succes. Nog steeds in bewusteloozen toestand verkeerend, is hij naar het Ge meente Ziekenhuis overgebracht. Gister middag was hij nog niet bij kennis gekomen. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Brandwacht verongelukt. Door nog onopgehelderde oorzaak is de vorige week bij een springoefening in de hoofdwacht-Honthorststraat te Rotter dam een springzeil gescheurd, toen de brandwachtDriessen er van een hoogte van vijf M. op neerkwam. Hoewel zijn val door het zeil toch volkomen gebroken werd, kwam de brandwacht zoo ongeluk kig op den groncl terecht, dat hij gisteren aan de gevolgen van dien val overleden is. FABRIEKSBRAND TE WORMERVEER. In den ochtend van den Eersten Kerst dag omstreeks tien uur is brand uitgebro ken in de raffinaderij van de oliefabriek „De Engel" van de N.V. Crok en Laan te Wormerveer. Er steeg een zware rook uit het fabrieksgebouw en men dacht aan een zwaren brand, zoodat veel brandweermate riaal en publiek naar de fabriek trokken. Doch met drie stralen slaagde de brand weer er spoedig in het vuur meester te wordenin de afdeeling filterpersen van d© raffinaderij zijn eenige machinerieën verwoest. Oorzaak onbekend; verzekering op beurspolis dekt de aangerichte schade. Kerstboom in brand. Tweeden Kerstdag geraakte door on voorzichtigheid bij de familie C. D, te Haarlemmermeer een kerstboom in brand. Alhoewel het vuur spoedig gebluscht was, bekwam de heer des huizes, doordat zijn kleeren vlam vatten, ernstige brandwonden over het geheele lichaam. In zorgelijken toestand moest hij naar een ziekenhuis worden overgebracht, VAN HET SMOKKELFRONT. HEVIG VUURGEVECHT BIJ G0IRLE. Op tweeden Kerstdag heeft, tot groote consternatie van de bewoners van het rus tige Goirle, een hevige vechtpartij plaats gehad tusschen smokkelaars en douane-be ambten, waarbij zelfs van vuurwapenen ge bruik werd gemaakt. Ih een autobus, welke rijdt op het traject TurnhoutPoppelTilburg, passeerde een gezelschap, bestaande uit een twaalftal smokkelaars, eenige vrouwen en kinderen. Twe© douane-beambten hielden te Goirle de bus aan, om een onderzoek in te stellen. De smokkelaars verzetten zich hiertegen en er ontstond een vechtpartij, waarbij de douane-beambten uit de bus werden gewor pen. De politie te Goirle, gewaarschuwd door het rumoer, kwam te hulp geschoten en er ontwikkelde zich een geregeld vuur gevecht, waarna tenslotte drie smokkelaars konden worden aangehouden. De overige sloegen op de vlucht. In de zwaar gehavende bus werd een hoeveelheid smokkelwaar in beslag geno men. WAPENSMOKKEL TE ROTTERDAM. Rotterdam, als transitoliaven voor de Duitsche politieke partijen. Eenigen tijd geleden is door een geluk kig „toeval" ontdekt, dat Rotterdam een vrij belangrijke plaats is in den wapen smokkelhandel. Terwijl in de Wijnstraat voor een der expeditiekantoren een zware kist werd ver sjouwd moest een der knechten loslaten, de kist kwam te vallen en een der planken versplinterde. Tot verbazing van de expe ditieknechts viel er een revolver uit. De politie werd gewaarschuwd en stelde vast, dat de kist een zeer groote partij revol vers en patronen bevatte. Omdat op het vervóerbiljet „machine- onderdeelen" waren aangegeven wilde men wel eens wat nader in relatie treden met den geadresseerde en toen deze de kist kwam opeischen werd hij gearresteerd. Als ge volg daarvan werd een heel wapensmok- kelcomplot ontmaskerd. Na deze ontdekking is de recherche wat scherper gaan toezien op den wapensmok kelhandel, die klaarblijkelijk door velen over Rotterdam werd gevoerd. Als gevolg daarvan werd eind van do vorige week door een inspecteur van de recherche aan gehouden de koopman J. O, uit de Hugo Molenaarstraat, die in zijn auto 75 revol vers en een groote partij patronen verbor gen had. Tegen deze man werd proces verbaal opgemaakt, maar daarna moest men hem weer op vrije voeten laten. Het begrip „vrij" was in dit verband betrekkelijk, want 's mans woning werd onder controle gesteld. Een geslepen mis dadiger was de koopman O. zeker niet, an ders zou hij er wel voor hebben gezorgd, dat verdere wapentransporten niet over zijn woning zouden loopen. Toen Vrijdag avond een rechercheur op post stond en be merkte dat een heer met een blijkbaar zwaar pak onder den arm bij den heer O. aanbelde was hij er als een haas bij, greep den bezorger in de kraag eu nam 't pak in beslag. Het bleek een heel goede greep te zijn geweest, want het pak be vatte 24 revolvers en 500 patronen. Ook tegen den brenger van het pak, ze kere V. i6 proces-verbaal opgemaakt maar men maakt zich heelemaal nog niet geluk kig thans een' eind te hebben gemaakt aan de wa-pensmokkelarij. Uit tal van binnenkomende berichten is wel komen vast te staan, dat er een vrij drukke wapensmokkelarij wordt onder houden tusschen België en Duitschland, waarbij kooplieden in ons land als tus- sohenpersonen optreden. In donkere nachten worden de wapenen met auto's over de grens gebracht, waar bij men de groote grensplaatsen vermijdt. De smokkelaars zien zeer wel in, dat ook de groote rivierovergahgen voor hen ge vaarlijke punten zijn en daarom worden de gesmokkelde wapenen in Brabantsehe steden als Eindhoven en Tilburg netjes verpakt in kisten met opschriften als „glaswerk", „dit boven a.u.b.", „niet kan telen" alles met het doel om de zendingen ÜIT DE RADIO-WERELD Programma's van Donderdag 29 December. Huizen, 1875 M. 8.00 KRO, 10.00 NORV, 11.00 KRO. 2.00 NOR1V. 8.00—9.15 Gramofoorimuziek. 10.00 Gramofoonplaton. 10.15 Morgendienst. 10.40 Gramofoonplaten. 11.00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsd. halfuurtje. 12.15 Schlagermuziek. 2.00 Cursus Fraaie Handwerken. 3.00 Voor de vrouw. 4.00 Bijbellezing m.m.v. solisten. 5.00 Zang door J. v. d. Rovaert (tenor), aan den vleugelG. H. de Kruyff. 5.45 Handenarbeid voor de jeugd. 6.15 Lezing. 6.45 Knipcursus. 7.00 Weekoverzicht. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Gramofoonplaten. 8.10 „Oudejaarsgesprek", hoorspel van 0. Rijnsdorp. 8.45 „Terugblik over 1932J. 9.30 Orgelspel J. Zwart. 10.30 Var Dias. 10.3512.00 Gramofoonplaten. Hilversum, 296 M. A VR O-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 AVRO-kamerorkest o.l.v. L. Schmidt 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Concert. L. Fegel-Bloeme, piano; A.Rengers, zang en E. v. Veen, pianobeg. 11.00 Kook- en bakpraatje door Mevr. R. Lotgering-Hillebrand. 11.30 Vervolg concert. 12.002.15 Omroeporkest o.l.v. N. Treep en Gramofoonplaten. 2.30 Gramofoonplaten. 3.00 Kamremuziek door het AVRO- strijkkwartot. 3.30 Gramofoonplaten. 4.00 Ziekenuurtje. 5.00 Max Tak: F. von Suppé en Clarl Millócker (met gramofoonplaten). 6.00 Concert door „The Three Hawk- courts" (accordeon). 6.30 Spo.rtpraatje H. Hollander. 7.0Q Zang door het Kinderkoor tRf.V.O. 1.K. o.l.v. B. 't Hart. Begeleiding: M. v. Leeuwen 7.30 Causerie door J. Pelser Jr. 8.00 Vaz Dias. 8.05 AVRO-Kleinorkest o.l.v. N. Treep. 9.00 Gramofoonplatenrevue. 10,00 Kovaoa Lajos en zijn orkest. Re freinzang: Bob Scholte. 11.00 Vaz Dias. 11.05—12.00 Vervolg Kovaes Lajos. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspel R. Foojt. een zoo onschuldig mogelijk aanzien te ge ven. De Nederlandsche Spoorwegen ver dienen dan een kleinigheid aan het vervoer naar Rotterdam en ze verdienen nog iets als de kisten van hier naar Zevenaar wor den vervoerd als doodgewoon handelsgoed. In Zevenaar en andere grensplaatsen worden de wapenzendingen in kroegen^ e.d. afgeleverd om daar weer te worden uitge pakt, Weer met auto's gaat het dan de Duitsche grens over waar de leden dei extremistische partijen er goed geld voor betalen om elkaar het levenslicht uit te blazen De Rotterdamsche recherche blijft er op bedacht de bevolking van Duitschland zooveel mogelijk op peil te houden DE ROOFOVERVAL TE ROTTERDAM. Het voortgezette onderzoek in de zaak van den laffen overval op een oude vrouw in haar woning aan de St. Mariastraat te I.05 Solistenconcert (tenor-cello-alt piano). 2.05 Midland Studio-orkest o.l.v. F. Car tell m.m.v. M. Cooper (sopraan). 3.20 Kerkdienst. 4.05 BBC-Dansoi'kest o.l.v. H. Hall. 4.35 Moschetto's orkest, 5.3Ö Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Liszt-recital door M. Ree, piano. 7.10 en 7.50 Lezing. 7.55 Orgelspel door H. Ramsay. 8.20 Oude Favorieten door het BBC-or- kest, het Radiokoor en solisten o.l.v. J. Le wis. 9.20 Berichten en lezing. 10.00 Solistenconcert (alt-bariton-viool)- 10.50 Kerkdienst. II.0512.20 BBC-Dansorkest o.l.v. H. Hall. Kalundborg, 1153 M. 11.20—1.20 Concert uit rest. „Wixev". 2.204,r9 Rodio-Harmonie-orkest o.l.v. L. Gróndahl m.m.v. K. Fossing, zang en Y Fischer, piano. 7.20 Suppé-concert o.l.v. Fritz Mali Ier. 7.50 Gramofoonpmuziek. 8.05 Hoorspel. 8.35 Saxofoon-recital P. Strobock Kie- bye. 9.20 Pergolesi-concert door het Radio* Kamerorkest o.l.v. F. Mahler. 10.2011.50 Dansmuziek o.l.v. Kai Ju lian. „Radio Paria", 1724 M. 8.05 Gramofoonplaten. 12.50 en 6.50 Orkest concert. 7.40 Orkestconcert. 9.05 Concert door l'Assoc, des Concert» Colonne#o.l.v. Piernó. Langenbarg, 473 M. 6.25 en 10.40 Gramofoonplaten. 11.20 Concert o.l.v. Klosz. 12.20 Concert o.l.v. Eysoldt. 1.50 Gramofoonplaten. 4.20 Concert o.l.v. Wolf (alt). 7.20 „Tscherewitschki, der Pantoffelheld'' opera van Tschaikowsky. Dirigent: Sxcn- dar. 'Regie: Hofmiiller. 10.2011.20 Concert o.l.v. Eysoldt. Rome,441 M. 8.05 Gewijd concert m.m.v. orkest cn so listen. 8.35 „II natale del redentore", orato rium van Perosi. Dirigent: A. Paoletti. Koorleider: E. Oasolari. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 12.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 1.302.20 Gramofoonplaten. 5.20 Omroeporkest o.l.v. A. Meulemans. 6.35 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest o.l.v. K. Walpot nun. v. G. Hoyois (hobo en Eng. hoorn). 10.30—11.20 Gramofoonplaton. Z ee s e n, 1635 M. 7.20 Zie Langenberg. 10,05 Berichten en Hierna tot 11.20; Dansmuziek 1900—1932 uit Hamburg o.l.v, G. Maasz. Rotterdam heeft uitgewezen dab het ge stolen bedrag belangrijk hooger is dan aan vankelijk werd opgegeven. Vermoedelijk is er voor enkele duizenden guldens gestolen. GOEDE VANGST TE OSS. In verband met de jongste inbraak te Oss is gisteravond aldaar gearresteerd ze kere C. van G., bekend recidivist, verdacht van medeplichtigheid aan verschillende diefstallen. De andere daders, do 18-jarige van B. en de 25-jarige P., hebben een volledige be kentenis afgelegd. Van B. bekende ook eenigen tijd geleden in het kantongerecht te Oss te hebben in gebroken en daar 12 revolvers te hebben ontvreemd. De politie heeft op verschillen de plaatsen goederen, welke van diefstal len afkomstig waren, in beslag genomen. Men verwaoht nog meer arrestaties. FEUILLETON. Uit het Engelsch van ALFRED .WILSON BARRETT. (Nadruk verboden). 1) EERSTE DEEL. Hoofdstuk I. „En die drie bleven zoo doorgaan in een nek-aan-nek race juist totdat ze den hoek omdraaiden naar de finish; toen schoot Blue Riband vooruit als een pijl uit een boog en won met eon korte koplengto. Ik heb nooit van m'n leven zoo'n mooie finish gezien." Een lange, magere man, gekleed in een vreeselijk opzichtig costuum, dat gedeelte lijk bedekt werd door 'n lange, reekleurige overjas, sprak opgewonden tot een groep anderen, min of meer als hij bookma kers, helpers, touts (spionnen, die inlich tingen geven omtrent paarden, die voor wedrennen geoefend worden) enz. in de gelagkamer van de ouderwetsche „De Ko renschoof" in ClerkenwelL Het was de avond van Derby-dag echte Derby-dag een dag vol zonne schijn en stof en lawaaierige, goedgehu meurde menschen. De mannen, die in de bar bijeen waren, verkeerden in verschil lende stadia van opwinding en vermoeid heid. Sommigen van hun verheugden zich in hun 'winst, 'anderen trachten troost to vinden voor hun verliezen in de dranken, die de waard van „de Korenschoof" tap te. Deze bediende in zijn hemdsmouwen, achter de toonbank staande. De laatste lachte schouderophalend. „Verdubbeld ditmaal", antwoordde hij, en geen fout. „Die vent wedde op Patacak© en verloor alles hij is me een kleine 150 pond schuldig." Ware wendde zich af om de uitdrukking, die in zijn oogen gekomen was, te verber gen. „Ha", mompelde hij, half tot zich zelf, ,,'t is dan ten slotte toch gebeurd." Hij keerde zich weer tot den bookma ker: „Ben je er zeker van dat je hem hee lemaal hebt uitgeknepen?" vroeg hij. Bilcher lachte. „O ja", antwoordde hij, „ik en Braggins, tuschen ons gezegd, heb ben onzen slag goed geslagen. Wel be dankt, dat je hem bjj ons geintroduceerd hebt." Ware's oogen glinsterden even. „Hoe nam hij 't op?" /vroeg hij ten slotte, „Oh, hij probeerde te lachen en er een grapje mee te maken. Hij is dronken als een katrol. Hij was lichtelijk aangescho ten, tqen we vanmorgen begonnen en we hebben hem den heelen dag goed bezig ge houden. Ware glimlachte. „Dat is in orde", zei hij boosaardig. „Houdt hem aan den gang. Waar is hij?" „Toen wij weggingen zat hij te drinken in de bar bij Waterloo Station maar hij heeft belooft, dat hij hierheen zon komen." „Ha, ik zal er eens inloopen en straks naar hem gaan kijken." En met een korten knik tegen den book maker verdween Ware. „Geruïneerdmompelde hij. „Geruïneerd. Nou, Nelly Hathaway, me dunkt, dat ik je kan aantoonen, dat je een vergissing be gaan hebt door mij den bons te geven en Wilfred Denver te trouwen De bookmaker wierp nog een eigenaar- digen blik in de richting van den vertrek- kenden kennis en keerde toen terug naar het buffet, waar zijn makkers en cl© waard in een luidruchtig gesprek gewikkeld wa- „Die arme Denver is vandaag over den kop gegaan, hè vroeg de waard, terwijl de gasten opzij gingen om Biloher gelegen heid te geven bij zijn half geledigd glas te komen. „Ja". Het vroolijke, ropde gezicht van den herbergier betrok. „Arme kerel", zei hij. ,,'t Is jammer voor hem. Het is een echt goedhartige, aardige vent, die meneer Denver". Er klonk een gemompel van instemming en een van de bookmakers knikte. „Dat is-ie, Tubbs," zei hij, ,als hij nqchter is." Bilcher grinnikte. „En dat is hij in de laatste zes maanden niet geweest, daar zorgt Tubbs wel voor." Tubbs scheen vanzins om boos te woi- den over clit verwijt, tloeh voor hij een vinnig antwoord klaar had, ging de deur van de kroeg open on een dikke, bejaarde man trad binnen, angstig de gezichten van de leden van het gezelschap opne mend. Er zat iets eigenaardig vreesachtigs in de manieren van den ouden man, die niet on z':n nbats leek in het bonte gezelschap, dat rond de toonbank verzameld was. Hij had een rond gezicht en een neus, die er wel naar uitzag, dat hij wel eens in een glas wijn had gekeken. Zijn zwarte pa-k toonde teekenen van verval en zijn voorkomen gaf den indruk van tanende welvaart. Zijn binnentreden stoorde de gasten niet in hun bezigheden en zoo kon hij tel» tweede male dan kring rondzien, voor men hem opmerkte. Hij streek over zijn hoofd en stond wat besluiteloos tusschen de deur en het buffet, toen Tubbs, de waard, hem ontdekto temidden van den tabakswalm,' welke om de toonbank heen- bing. „Kijk", fluisterde hij Bilcher toe met zijn hoofd een beweging in de richting van den ouden man makend, „daar heb je den knecht van meneer Denver. Die komt zijn moester zoeken." De oude man, die de beweging gezien bad, kwam naar het buffet tee. „Goeden dag Tubbs", zei hij. „Goeden dag, JaikcB", antwoordde de waard. „Ik weet, die je zoekt, maar van avond moet je wat geduld met hem heb ben. Er is een heele reeks pleisterplaatsen voor dorstige kelen tusschen Epsora en hier, weet je." Jaikes zuchtte. „Ja, maar vanavond za: hij toch wel vroeg thuis zijn", zei hij met een poging om tc glimlachen. „Hij heeft het mevrouw beloofd en nu wou ik hem op pikken en naar bed helpen, voor hij haar onder de oogen komt, zie je?" De waard knipoogde vertrouwelijk, ,,'t Zou me niet verwonderen als hij een beetje aangeschoten was, hè I", merkte hij op. De oude man zuchtte opnieuw en dan met een zekere verlichting: „Nou 't kan den beste overkomen, op Derbyday, niet waar, Tubbs." „Hij is pas aardig aan den gang ge weest, is 't niet?" vroeg Tubbs. Jaikes beet op zijn lip. „Och, hij is wat roekeloos" gaf hij toe. „Maar er steekt geen kwaad in hem. Waarachtig, het zit-in 't bleod. Zijn vader was precies zoo, toen hij nog een jonge man was. Pretmakon, jar gon, drinken, vechten, paardrijden, allo pretjes naloopen die je maar bedenken kunt. lederen avond uit en 's morgens zoo frisch als een hoentje. En zijn grootvader, de oude jonker Denver, was cr net zoo een. Dat was een vent, alsjeblieft De oude butler vertelde smakelijk en voor oen oogenblik scheen hij zijn huidige narigheden te vergeten. „Nou, de oude jonker Denver is de laat ste tien jaar van zijn leven geen enkelen keer nuchter naar bed gegaan. O ja, toch, één nacht, toen do staljongen hem per on geluk in de stal had gesloten. En toei\ is hij een maand ziek geweest. Toen ik oen jaar of tien jonger was, kon ik mijn portie best aan, maar den ouden jonker Denver kon ik niet bijhouden En meneer Will heeft een aardig aardje naar zijn vaartje 1" Bilcher. de lange bookmaker, grijnsde. „Hij wordt een dolleman, als hij niet uit scheidt met drinken," zei hij. „Laat hem maar gaan", riep Jaikes ver ontwaardigd rondkijkend, ,,'t Is best in orde met mr. Will, hij is bost in orde Plotseling zweeg hij en bracht zijn hand aan den mond, want terwijl hij aan het woord was, was de man over wicn men sprak, do bar binnen gekomen. Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9