WOENSDAG 28 DECEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 NOORDWIJKERHOUT. Tuindcrsvereeniging „De Eendracht". Dinsdagavond te 7 uur vergaderden de le den der Tuindersvereeniging „De Een dracht" in het café van de Wed. Brama, alhier. De voorzitter, de heer P. A. War merdam, opende de vergadering en heett-e de aanwezige leden hartelijk welkom. Hier na las de secretaris, de heer L. M. vau Koort de notulen der vorige vergadering voor en werden deze, behoudens een kleine opmerking, goedgekeurd. Vervolgens werd een kort verslag uitgebracht over het sei zoen 1932, waaruit bleek, dat voor pijn. 40.000 was omgezet en dat dubbele boo- nen met draad en goede snijboonen zeer gewild waren, terwijl enkele soorten boo- nen niet meer zoozeer in tol zijn. Dit is voor de tuinders dus eene vingerwijzing om hiermede voor het volgend jaar rekening to houden. Hierna kwam aan de orde punt 4 der agenda namelijk de verkiezing van een voorzitter wegens periodieke aftreding van den heer P. A. Warmerdam. De heer War merdam stelde zich niet meer herkiesbaar. De heer L. P. Heemskerk, 'welke candidaat was gesteld, werd met groote meerderheid van stemmen gekozen. De oud-voorzitter dankte voor het vertrouwen, dat steeds in hem werd gesteld en sprak de hoop uit, dat den nieuwen voorzitter eveneens het volle vertrouwen der leden zal genieten. Hierna verkreeg de heer L. P. Heems kerk het woord en bracht zijn hartelijkcn dank uit aan de leden, die hem tot hun voorzitter hadden gekozen. Vervolgens kwam aan de orde punt 5: Verkiezing van 2 commissarissen wegens periodieke aftreding van de heeren P. Bek kers en H. G. Granneman. Beide heeren werden bij enkele candidaatstelling herko zen. Bij punt 6 werd besproken om het be stuur voortaan uit 3 leden te laten bestaan. Het voorstel werd evenwel aangehouden daar bezwaren werden ingebracht, dat het niet in overeenstemming was met het re glement. De nadere behandeling zal in Juni 1933 plaats hebben. Vervolgens werd bij punt 7: Bond vraag, de vraag gesteld of aan de tuinders nog steun verleend zal worden. Medegedeeld werd. dat deze aangelegen heid de volle aandacht van het bestuur heeft en dat men zooveel mogelijk zal trachten om steun te verkriicen. Hierna sprak de heer L. M. van Noort jegens den heer P. A. Warmerdam zijn op rechten dank uit voor de keurige wijze waarop deze het voorzitterschap der ver eeniging heeft waargenomen en prees hem vooral omdat hij altijd zoo'n onpartijdi? voorzitter is geweest. Niets meer aan do orde zi.inde wordt de vergadering gesloten met de beste wenschen voor het nieuwe jaar. SASSENHEIM. IJsclub. Gisteravond hield bovenge noemde vereeniging een algemeene verga dering in het Bruine Paard. De voorzitter, de heer G. Vlasveld, open de deze bijeenkomst en verwelkomde alle leden. Spr. betreurde de slechte opkomst-, welke te wijten valt aan de minder belang rijke agenda. Een bijzonder welkomstwoord richtte spr. tot de niéuwe bestuursleden welke deze algemeene vergadering voor de eerstemaal bijwonen. De notulen der vorige vergadering wer den onveranderd vastgesteld. Hierna volgde de clou van dezen avond: bestuursvoorstel tot verlaging van contri butie. De voorzitter lichtte dit punt toe. De tijdsomstandigheden leiden ertoe om de conributie te brengen op 1.25 per jaar. Hiertoe wordt besloten. Door den penningmeester werd verslag uitgebracht over de financiën, welke dit jaar zeer aanzienlijk minder zijn dan voor gaande jaren. Ingekomen was 371.10; uit gegeven 304.33, zoodat het batig saldo bedraagt 66.77. De penningmeester doet een beroep op de leden om meer propagan da. te maken en ieder lid meer vrienden en kennissen mee te brengen, nu de contribu tie is verlaagd. Door den voorzitter werd dank gebracht voor het accuraat beheer. Vervolgens wer den de heeren A G. J. C. v .Breda, C. P. v. d. Berk, G. Vlasveld. Jac. Bakker en J. W. de Gruyter bij acclamatie herkozen. Door den voorzit'er werd verslag uitge bracht van den Zuidho'landschen Ijsbond, welke gehouden is in den Haag, welk ver slag met applaus werd beloond. Hierna werd de rondvraag gehouden welke weinig opleverde. Tot slot verloting van planten en sigaren. R. K. S. V. „Teijlingen". Gisteravond om 7 uur hield de B. K. S. V. Teijlingen een feestavond, waarbij een keurige de monstratie werd gegeven door de afd. Athletiek onder bekwame leiding van den heer A. Goddijn. De vroolijke muziek bracht reeds dadelijk een goede stemming in de stampvolle zaal. De voorzitter, de lieer Rozema, sprak het welkomstwoord en vroeg aller medewerking, zoowel moreel als financieel voor Teijlingen. Daarna werd begonnen met de afwerking van de nummers athletiek. Het zou to veel wor den om alles te beschrijven, wat er voor het voetlicht w-erd gebracht, maar vast staat dat een ieder der aanwezigen vol daan huiswaarts keerde. Omstreeks 8 uur hadden wij nog de eer om onzen nieuwen herder, pastoor De Haan, en de geest, adviseur kapelaan Wes terkamp, in ons midden te hebben. De voorzitter verwelkomde den nieuwen Pastoor, waarna de geest, adviseur het woord verkreeg. Spr. zeide dat er in Sas- senheim heel wat meer steun verleend moet worden voor de katholieke jeugd, als thans het geval is, zoowel moreel als financieel. Spr. drukt er nog eens op, dat er velen zijn, die alles maar zoo laten, en niets gevoelen voor de Sportbeweging. Dit moet veranderen. Tusschen de rust werden eenige laoh- stukjes ten tooneele gebracht, welke zeer in den smaak vielen. Om 9.30 waren de nummers der athletiek afgeloopen en werd nog menig dansje gemaakt. Ook een verloting had veel succes. TER-AAR. Dat was een mooie feestavond. Op uitnoodiging van de Lidwinavereeniging werd Tweeden Kerstdag in het R. K. Ver- eenigingsgebouw een liefdadigheids-uitvoe ring gegeven ten bate van arme mensehen. Wanneer ruim zeven uur de Pastoor deze feestbijeenkomst opent met den Chr. groet, heet hij welkom ruim 350 aanwezigen. Spr. is verheugd over de zoo groote belang stelling voor dit schoone, mooie doel, en wenscht allen een genoeglijken avond. Als eerste stuk werd opgevoerd „De Twee Moeders tooneelspel in 4 bedrijven. We hebben genoten tijdens deze opvoering. De dames vertolkten hun rol.en die lang niet gemakkelijk waren op een treffende wijze. Het telkenmale herhaald applaus tusschen de verschillende bedrijven door, bewees- wel hoe het stuk in den smaak viel. Tijdens de pauze declameerde Mej. C. Kroft „De Kwartel" van B. van Meurs, wat werkelijk wel interessant was. De zoogenaamde tombola brengt altijd ietwat spanning in de zaal en deze is niet eerder verdwenen vooraleer al de prijzen weg zijn. Na de pauze kregen we de opvoering te zien van „De fami.ie Schelvisch'' een blij spel in 3 bedrijven. Een prachtstuk. De dames waren precies „geknipt" voor <Ieze f-ollen. Het ging allemaal zoo vinnig af, zoo in vorm, dat het een lust was om te hooren, al moeten wij toegeven dat de rol len van zoo'n blijspel niet zooveel „inwer king, toewijding" vragen, als van het eerst genoemd tooneelspel. Juist daarom is het zoo mooi, dat mej. van Zwieten-Spieren- burg met de dames van de Naaikrans be schikt over speelsters die goed zijn voor meer dramatische en speelsters die goed zijn voor blijspelen. Ook deze avond kun nen we vaststellen, dat het was een mooie avond, waarbij ongetwijfe'd eenieder heeft genoten. Jammer dat nog verscheidenen te leurgesteld moesten worden, aangezien de zaal eenmaal vol was en om nog een feest avond te geven kon wel een beetje riskant zijn. WARMOND. De burgemeester. De photopagina geeft een photo die gisteren door onzen photograaf is genomen na de door de wet voorgeschreven plechtigheid op het stad huis. Zooals gemeld, zal het huwelijk van den burgemeester en mej. Peek worden gesloten Donderdag 5 Jan. te 11.30 in de parochie kerk te Büderioh bij Düsseldorf. ZOETERMEER—ZEGWAART. Varen met motorbooten. Van bevoeg de zijde deelt men ons mede, dat tusschen de betrokken polderbesturen en het bestuur van do Stompwijksche en Elleboogsche Verlaten een regeling tot stand is gekomen inzake de toelating van de motorvaart in de Jan Koenensloot, de Ommedijksche wa tering, de Noord- aan de Noordaasche Vliot, de Elleboogsche wetering en de Leidsch© Wallenwatering. Dijkgraaf en Hoogheem raden hebben hun goedkeuring aan deze regeling, die op 1 Januari 1933 in werking treedt, gehecht. Hierdoor is het duidelijk mogelijk geworden Zoetermeer en Zeg- waart op wettelijke wijze per motorboot te bereiken, hetgeen tot nu too voor een ge deelte van het traject slechts oogluikend werd toegestaan, waarbij de schippers ech ter steeds de kans op een bekeuring liepeu. De regeling komt op het volgende neer. De vergunning om het bovengenoemd traject met motorbooten te bevaren, wordt verleend door Dijkgraaf en Hoogheemra den van Rijnland, wanneer deze wordt gevraagd voor een termijn van een half jaar of een jaar, nadat de vergoeding van onderscheidenlijk 17.50 en 35.ie be taald aan den penningmeester van het Verlaten-bestuur te Zoetermeer. Bij de aan vraag van een vergunning aan Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijnland moet de kwi tantie van het Verlaten-bestuur worden overgelegd. Vergunning voor het uitsluitend bevaren van de wateren behoorende tot Rijnlands boezem (dus met uitzondering van de Leid- sche Wallenwatering) wordt verleend na betaling van 12 voor een geheel jaar en 6 voor een half jaar. Voor het eenmaal varen heen en terug, zoowel voor het geheele traject als voor de wateren tot Rijnlands boezem behoo rende, is verschuldigd 1.50, te betalen aan i den sluiswachter van het Elleboogsche Ver laat. Een exemplaar van de regeling is voor belanghebbenden te krijgen bij den pen ningmeester van het Verlaten-bestuur, den heer J. G. Koole te Zoetermeer. Door deze regeling is aan een gerecht vaardigde wensch van de schippers tege moet gekomen. Wij hopen dan ook, dat de motorvaart op ZoetermeerZegwaart daardoor zal worden gestimuleerd tot ver- meerdering van de bloei" dezer beide Ge meenten. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Bioscoop. Door de Witte film vereeni ging zullen Donderdag en Vrijdag film avonden worden gegeven in de St. Joseph zaal, voor bijzonderheden verwijzen we naar een kleine annonce in dit Aanrijding. Gistermorgen werd in de Van Mandersloostraat een bakkerswagen aangereden, die hierdoor terecht kwam tegen een groote étalage ruit van het magazijn van den heer v. d. H. De ruit werd grootendeels verbrijzeld. Verzeke ring dekt de Bchade. BODEGRAVEN. Kinderfeest Tweeden Kerstdag des middags halfdrie was de bovenzaal van het Patonaat tot in de hoeken gevuld met kinderen van do verschillende R.-K. scholen voor het kinderfeest, hetwelk de kapelaan georganiseerd had voor de mooie uitvoeringen, welke de kinderen hadden ten beste gegeven ter gelegenheid van zijn 121/2-jarig Priesterschap. Dezen middag werd verzorgd door een goochelaar uit Leiden, die verschillende staaltjes betref fende goochelarij en poppenkast ten beste gaf. De muziek was wederom in goede han den van het R.-K. muziekclubje. Onder het spel werden de kinderen onthaald op limo nade, biscuits, terwijl ze na afloop van dezen goedgeslaagde middag nog op pinda's getracteerd werden. Volksbond. Gisteravond vergaderden in het Patronaat de leden van den R.-K. Volksbond tot oprichting, reglementsbe handeling en bestuursverkiezing van een onderaf deeling: de retraiteclub. Reeds in een vorige ledenveragdering, waar de gees telijk adv„ de weleerw. heer kap. J. H. van Kessel over de retraite een lezing gehou den had, hadden zich reeds 35 leden hier toe opgegeven. De voorz., de heer S. Steen bergen, opende deze vergadering en heet te de aanwezigen van harte welkom, in 't bijzonder de geest. adv. Spr. wensch te, dat er eenige candidaten uit de leden naar vo ren gebracht werden voor de te vervullen bestuursfuncties. Na gehouden stemming werden gekozen de heeren G. Stolwijk, voorz., B. v. Dijk en Th. v. d. Maat, secre taris en penningmeester, welke functies onderling verdeeld zullen worden. De geest. adv. sprak enkele waardeerende woorden ter aanmoediging tot het nieuw benoemde bestuur. Na eenige bespreking ontving deze club de naam „St. Ignatius van Loyola". Nadat onder praesidium van den pas be noemde voorzitter het reglement behan deld was, en na enkele opmerkingen door de vergadering was goedgekeurd, werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. Te water. Zekere H. v. D., uit de Weije reed gisteravond, door de duisternis mis leid met zijn rijwiel te water. Na lang tobben gelukte het hem, zich uit de mod der te bevrijden. Gelukkig, dat genoemde persoon een geroutineerd zwemmer is, daar hij anders zeker zou zijn omgeko men. Rijke vangst. De visscher T. aan de Molenbrug, had gistermiddag het geluk, met de zegen en karper te vangen van niet minder dan 31 pond, plus verschillende groote snoekén enz„ en dat nog wel uit den Rijn. BOSKOOP. Opbrengst speldjesverkoop. Do gehou den speldjesverkoop ten bate van het plaatselijk comité van Herwonnen Levens kracht heeft opgebracht 95.33 1/2. PluimveetentoonsteMing. Ter eelesren- heid van het 10-iarig bestaan der Raspluim vee en konijnenfokkersver. „Nut en Sport" werd op 24 en 26 Dec. in 't Veilinggebouw, weder een tentoonstelling georganiseerd, welke evenals andere jaren uitstekend ge slaagd mag heeten. Bij onzen rondgang viel ons direct het groot aantal inzendingen op. Naar wij ver namen ruim 700. Dit getal geeft de overtui ging, dat de tentoonstellingen gedurende de eerste 10 jaren van het bestaan der ver eeniging steeds in omvang zijn toegeno men. Wij vermelden, dat de le clubtentoon stelling 213 inschrijvingen had. De le Na tionale had 314 inzendingen. Steeds Steeg dit aantal: in 1930 565 inzendingen en in 1931 waren er 658. De inzendingen hoenders op deze ten toonstelling was zeer uitgebreid, speciaal de Wyandottes in alle kleuren. Patrijs- en witte Leghorns welke in de bedrijfsklasse uitkwamen. Een zeer belangrijke inzending was de afdeeling krielen w.o. de Ned. Sabelooot- krielen met en zonder baard, rood en blauw bont. alsmede Javakrielen, oud en modern ngelsche Vechtkrielen, Wyandottekrielcn, Antwerpsche Baardkrielen en Cochinskrie- len. Ook de afdeeling fazanten wa3 in alle kleuren vertegenwoordigd. Verder was er een reuzencollectio konij nen ingezonden en een zeer groot en uit gebreid sortiment duiven, eenden enz., al les maar wat tot een pluimveetentoonstel ling behoort. Een opsomming te geven van alle be schikbaar gestelde prijzen, zou ons te vei voeren, daar dit getal de 500 overschrijdt. Wij zullen ons alleen beperken, met mede te deelen, dat de groote bronzen medaille, uitgeloofd door H. M. de Koningin, voor het mooiste trio groote hoenders en kriel- hoenders gewonnen werd door den heer R. de Groot te Alphen aan den Rijn. De groote bronzen medaille uitgeloofd door H. K. H. Prinses Juliana voor het mooiste koniin werd toegekend aan den heer J. G. Wassing te Gouda. Aan den heer J. de Granff te Waddinx- veen werd de prijs van 25.toegekend, voor het hoogst aantal punten in één ras en één kleur, één type. De door het Ned. Merkenbureau (N. M.) uitgeloofde prijzen van 2.50 konden al leen gewonnen worden door de leden van deze vereeniging. Nog zij vermeldt, dat de belangstelling evenals vorige jaren wederom zeer bevre digend was. Geboren: Laban Jermeko z. van A. Jopce en J. H. Blanken. Marinus Ma ria z. van G. Bezuyen en A. Ml van Leeu wen. Overleden: J. M. van Steinvoort wed. van P. Kolster 78 j. K. Havolaar, wed. van A. Gentenaar 72 j. per brancard naar het R.-K. Ziekenhuis worden vervoerd. Zijn toestand is redelijk wel. De aangereden kwam hoegenaamd met den 'schrik vrij. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt in openbare vergadering bij een op Donderdag 29 Dec. a.s. 's namid dags 3 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Gemeenschappelijko regeling Vloesoh- keuringsdienst. 3. Wijziging rckening-cou- rant-overeenkomst. NOORDEN. Naaikrans. Tweeden Kerstdag heeft de R. K. naaikrans haar jaarlijksche ten toonstelling gehouden, waar niet minder dan 3-12 verschillende kleedingstukken te bezichtigen waren, die aan behoeftigen zullen worden uitgedeeld. De kleedingstukken zullen in deze be narde tijden zeker met dank worden aan vaard. Ook was er een verloting aan ver bonden waarin 67 mooie prijzen waren. Do hoofdprijs, een keukenkast, een pracht stuk, werd gewonnen door J. Fransen. Een woord van lof en hulde voor de of fervaardigheid, die deze jonge dames heb ben betoond, is wel op zijn plaats. NIEUWVEEN. IJsclub. Deze vereeniging hield Vrij- dagvond te acht uur in café Schreuder baar jaarvergadering. Het bestuur inbe grepen waren in totaal zestien leden pre sent. De voorzitter, de heer M. Karso- meyer, spreekt in lyrische bewoordingen het openingswoord. De huidige slechte tij den dwingen spr. de hoop te uiten, dat de sluimerende activiteit der vereeniging nog bestendigd mag blijven, ofschoon het in normale tijden een vreemde wensoh voor een ijsclub-voorzitter zou wezen. Toch die nen er maatregelen genomen te worden in geval de winterkoning zijn strengheid mocht willen toonen. Het woord is vervolgens aan den secre taris, de heer A. J. v. d. IJssel, die in eou keurig, uitgebreid verslag het verloop geeft der vorige jaarvergadering. Onder dank wordt het ongewijzigd aangenomen. Een jaarverslag ontbreekt wegens do ijsvrije periode van den vorigen winter. De penningmeester, de heer Abr. van Poelgeest, heeft door dezelfde oorzaak geen jaarverslag behoeven te maken. Nog 3teeds is er 263.04 in kas plus de rente der Boerenleenbank over twee jaar. Verleden jaar had de vergadering beslo ten geen contributie te innen, ook al zou er ijs geweest zijn. Wel zouden de leden baankaartjes hebben moeten koopen. Het bestuur adviseert thans slechts dan kwi tanties aan te bieden als er van schaat senrijden sprake mocht zijnin het tegen overgestelde geval zullen do leden van be talen vrijgesteld worden. De heer van An keren wil, ijs of geen ijs, toch contributie innen om de kas te spekken. De overige bestuursleden ontraden dit, uit vrees dat 't ledental zou kunnen dalen. Staan do ver gadering wint de ijsclub er nog twee leden bij waardoor het aantal thans bedraagt 111. Het bestuursvoorstel rakende de con tributie "wordt zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Van het psychologisch „ijsraoment" zal de penningmeester ge bruik maken om de leden hun beurs to ver lichten, aldus de voorz. Bij de bestuursverkiezing worden de heeren J. Augustinus, P. van Ankeren en W. de Boer, die aftredend waren, herko zen, met een overweldigende meerderheid. De heer Van Ankeren, die van de drie al leen aanwezig is, neemt „dolgraag" de herbenoeming aan. De voorz. maakt van deze gelegenheid gebruik hem tevens na mens de vergadering geluk te wenschen met zijn 25-jarig jubileum als bestuurslid. De jubilaris heeft zich in die kwart eeuw doen kennen als een dhr goede de jubi laris voegt er bij „oude" zielen van het j bestuur. j Volgt een verloting van vier kistjes siga- 1 ren. De winnaars zijn de heeren A. van Poelgeest, C. Verkerk, H. Campfena en de j persvertegenwoordiger. De rondvraag verloopt stilzwijgend, J waarop de voorz. onder dank voor do op- J komst de bijeenkomst reeds tegen kwart j voor negen weet te sluiten. Huiscollecte en speldjesdag. Het plaat- selijk crisis-comité zal op 28 en 29 Decem- ber een huiscollecte en speldjesdag hou- j den. Een ieder raden wij ten sterkste aan j naar vermogen aan het welslagen dezer j geldinzameling bij te dragen. j Geboren: Wilhelmina Meohelien, d. i van G. Romeijn en M. D. v. Ooyen. j Ondertrouwd: A. J. Theuns 54 j., te Amsterdam en N. Stichter 60 j. Overleden: P. J. Bos 67 j. W. Stichter 85 j., weduwn. v. S. Dos. Adr. v. d. Mey 79 j., echtgenoot van N. Spek. Gevestigd: C. Koeleman en gez. vau Leimuiden. Corn. H. Bakker van Zo- venhoven. Gr. L. Geub van Woerden. Vertrokken: J. F. Andriga naar Bloemendaal. J. M. Janmaat naar Am sterdam. Herm. Freijee naar Alphen a. d. Rijn. H. Stek en gez. naar Zeven hoven. Dronken op de motor. Gistermiddag had op de Utrechtsche Straatweg een ernstig motorongeluk plaats Een zekere v. E. uit Soest, hoewel gewaar schuwd dcor de eigenaar van een café, dat hij had bezocht, ging toch op zijn motor verder in beschonken toestand. Een zekere V. uit Harmeien, die met zijn fiets aan den rechterkant van den weg stond, werd door hem in de rug aangereden, waarna hij zelt van zijn motor geslingerd werd en bewus teloos bleef liggen. Dr. v. Giesen verleen de de eerste hulp. Het slachtoffer, dat bloedend aan zijn hoofd gewond, was, moest RECHTZAKEN HAAGSCH GERECHTSHOF. Hedenmorgen deed het Hof uitspraak in de zaak tegen J. van E. uit Leiden, (thans gedetineerd voor eon ander feit), j die op 14 dezer terocht stond in hooger bo- roep terzake van wederspannigheid tegen j de Leidsche Politie op 25 Juni op de j Steenstraat. Verdachte was bij vonnis van i den Haagschen politierechter veroordeeld i tot 3 mnd. gevangeuisstraf. De Procureur- generaal had bevestiging gevraagd van het vonnis. Het Hof veroordeelde verdachte hedenmorgen tot 14 dagen gevangenisstraf. Poging tot doodslag op een vrouw. De Rechtbank te Rotterdam heeft gis teren uitspraak gedaan in de zaak van den 26-jarigen schoenmaker A. W., die in een zitting met gesloten deuren terecht gestaan heeft ter zake, dat hij op 5 Octo ber in een pand aan de Doel straat een poging tot doodslag gepleegd zou hebben op de vrouw H. A. Stolz, wie hij in haar kamer getracht zou hebben de keel dicht te knijpen, doch wiens opzet niet gelukt zou zijn door de omstandigheid, dat de vrouw kans zag om hulp te roepen, waar op verdachte de vlucht had genomen. De rechtbank heeft hem ter zako van mis handeling veroordeeld tot 1 week gevan genisstraf met aitrek der preventieve hechtenis. Het O. M. waargenomen door mr. J. Loko had wegens poging tot doodslag ge- eischt 2 jaren gevangenisstraf. AUTOMOBILIST! „Autorijder, ken uw plichten, Doof op den weg bijtijds uw lichten!" WILT U IETS WETEN? Vraag: Welke is de kortste weg van Wassenaar naar Berkel? Hoeveel K.M.? Is Borkel ook per spoor, tram of autobus te bereiken? Antwoord: Wassenaar, Voorburg, Nootdorp, Berkel. Afstand 26 K.M. Berkel ligt aan den electrischen locaalspoorweg ScheveningenV/assenaariRVjtterdam. "V raag: Gaarne zou ik van U vernemen de privé namen en adressen van de hoof den der scholen, zoowel katholieke als an dere. Bedoeld is hier in de stad Leiden. Antwoord: Bedoelt de inzender a 11 onderwijs-inrichtingen? Wij zouden dau een gedeelte van het Adresboek moeten overschrijven, wat toch wel niet van ons gevraagd zal worden. V raag: Welke is de kortste weg van Alphen aan den Rijn naar Klundcrt en hoe veel K.M.t Antwoord: Alphen aan den Rijn, Gouwesluis, Waddinxveen, Gouda, Stol wijk, Berkenwoude, Lckkerkerk, Elshout, Kinderdijk, Alblasserdam, Papendrecht, Dordrecht, Willemsdorp, Moerdijk, Loglen- burg, Roode Vaart, Klundert. Afstand 72 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Sassenheim naar Onderdijk gem. Wervershocf (N.-H.), hoeveel K.M.? Hoe veel K.M. is de afstand Sassenheim Alk maar? Antwoord: Sassenheim, door do Haarlemmermeer naar Amsterdam, Buik sloot, Watergang, Ilpendam, Purmercnd, Oosthuizen, do Hulk, Hoorn, Koepoortsweg, Wester- en Oostcr-Blokker, Westwoud, Zwaagdijk, Hoog- en Laag Zwaagdijk, On derdijk. Afstand 88 K.M. De afstand SassenheimAlkmaar is 51 K.M. „Waarom heb je mevrouw Jansen niet uitgenoodigd?" „Omdat haar japon niet bij onze gordij nen kleurt."

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7