WOENSDAG 28 DECEMBER 1S32 DF LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 BUITENLAND BELGÏE KAPELAAN UIT EUPEN VERBANNEN. De in de St. Nicolaaskerk te Eu pen werkzame kapelaan Gilles werd Zaterdag avond j.l. uit den bioktstoel geroepen om van een deurwaarder een koninklijk bevel in ontvangst te nemen, waarin zijn uitwij zing uit België binnen 24 uur gelast werd. De termijn werd evenwel tot Dinsdag verlengd om kapelaan Gilles in de gelegen heid te stellen zijn pas in orde te maken. Deze uitwijzing heelt onder de katholie ke bevolking groote verbittering gewekt. Kapelaan Gilles is rijks-Duitscher. Naar uit goed-ingelichte kringen ver luidt, wordt hem ten laste gelegd, dat hij bij een uitstapje van een jongelingsvereeni- ging, waarvan hij voorzitter is, het voor lezen uit de „Grenzeeho" een bekend Bel gisch propagandablad, verboden heeft, het geen ïntussehen reeds is tegengesproken In hooger bedoelde kringen heelt men den indruk, dat de maatregel niet zoozeer den kapelaan geldt, als wel den voorzitter der jongelingenvereeniging. Het is n.l. be kend, dat in zekere Belgische kringen ern stige ontstemming heerschte over het feit. dat aan het hoofd dezer vereeniging een rijks-Duitscher staat. FRANKRIJK CHéRON'S SANEERINGSPLANNEN. Naar gemeld wordt is de Fransche mi nister van Financiën voornemeus de sa- neering der Fransche financiën tot stand te brengen mee behulp van de volgende vier maatregelen: 1. Het uitgeven van een leening; 2. De invoering oener burgerbelasting; 3. Scherpe bestrijding van belastingont duiking 4. Het verminderen van het aantal le gerdivisies van 20 op 14, waardoor bespa ringen mogelijk worden tot een totaal van 1J4 milliard francs. SPANJE POGING TOT OPSTAND IN SPAANSCH MAROKKO. Tijdig ontdekt. Blijkens een bericht uit Madrid aan „Le Journal" is er kortgeleden een poging tot opstand ontdekt onder inlanders te Ceuta. De beweging kon echter verijdeld worden. Er zijn verscheiden aanhoudingen verricht. Volgens de „Heraldo" zouden officieren van het oude regime niet VTeemd zijn aan dit complot. Het blad dringt op strenge maatregelen aan tegen deze elementen, die in Marokko tegen de republiek werken. STAATSPENSIOEN AAN GEESTELIJKEN. Desbetreffend voorstel verworpen. In de Cortes heeft de minister van finan ciën, Albornoz, bij de behandeling van het voorstel om aan geestelijken boven de zes tig jaar van staatswege een pensioen toe te kennen, een rede gehouden, die in katho lieke kringen groote verbittering heeft ge wekt. De minister verklaarde, dat het on rechtvaardig zou zijn indien de staat aan do geestelijken een pensioen zou toeken nen en ze dus op één lijn stellen met de staatsambtenaren, daar geestelijken ook Loven de zestig jaar nog steeds hun werk zaamheden konden verrichten. Bovendien zeide de minister, dat de Ka tholieke Kerk rijk genoeg was om zelf voor haar geestelijken te zorgen. Na de redo van den minister werd het voorstel bij stemming met 159 tegen 35 stemmen verworpen. AMERIKA NORMAN DAVIS BIJ ROOSEVELT. Reeks wereldkwesties. De toekomstige president der Ver. Sta ten, Roosevelt, heeft een belangrijke con ferentie gehad met Norman Davis, den Amerikaanschen gedelegeerde op de ont wapeningsconferentie en bij andere inter nationale besprekingen. In den loop dezer conferentie werd door de beide staatslie den gesproken over de ontwapening, de economische wereldconferentie, de douane tarieven, de stabilisatie van het muntwe zen en andere financieele problemen. „Ontwapening hebben wij noodig'', zoo zeide Norman Davis, „voor het herstel van het vertrouwen en dientengevolge van not crediot, dat de dynamo is van den han del". Roosevelt gaf als zijn meening te ken nen, dat het gevoel van veiligheid onder de landen zou toenemen in directe verhou ding van de vermindering der bewapenin gen; hij herinnerde in dit verband aan de woorden, die Clemenceau heeft gesproken cedurende de vredesonderhandelingen te Versailles, n.l. dat een garantie, dat er geen oorlog meer zal zijn met Duitschland, voor Frankrijk de veiligheid vormt. Norman Davis antwoordde hierop, dat hij onder de Franschen een gunstige ver andering had waargenomen van hun hou ding ten opzichte van Duitschland; hij go- loofde, dat degenen, die voor de ontwape ning werken in staat zouden zijn de duik boot af te schaffen ondanks de bezwaren van Japan en Frankrijk. Hij bepleitte voorts de totstandkoming vSn een vloot- overeenkomst tusschen Frankrijk en Itanë overeenkomstig het verdrag van Londen, zoomede het buiten de wet stellen van Lichtbommen, gifgassen, zware mobiele ar tillerie en bombardementsvliegtuigen. Roosevelt en Davis hebben ook gespro ken over de kwestie der oorlogsschulden, doch niets wijst er op, dat Roosevelt in dit opzicht van opvatting Veranderd is. Wat aangaat de economische wereldconferentie toonde Roosevelt er zich voorstander van, dat er ten aanzien van het programma geen enkele beperking zou worden toegepast. Na zijn conferentie met Roosevelt is Nor- man Davis weer naar Washington terugge keerd, waar hij zijn besprekingen mot de verschillende regeeringspersonen zal her vatten. Wat de schuldenkwestie betreft, deze wordt zooals bekend verdaagd tot na 4 Maait, den dag waarop Roosevelt het be wind aanvaardt. Naar vernomen wordt ziet Hoover er geen heil in, een commissie in te stellen, die alleen tot taak heeft de fei ten vast be stellen en helt hij dus tot de meening over, dat het geheele probleem aan Roosevelt moet worden overgedragen. Laatstgenoemde zal in dien tusschentijd ongetwijfeld met zijn adviseurs over deze problemen van gedachten wisselen, doch deze besprekingen blijven strikt geheim en er zijn geen aanwijzingen aangaande het standpunt, dat hij jegens de debiteuren zal innemen. Staatssecretaris Stimson heeft gisteren opnieuw verklaard, dat er geen onderhan delingen met de Fransche regeering over een herziening van de schuldenovereen komst gevoerd worden. Frankrijk moet eerst den December-ter- mijn betalen, voordat er kwestie van kan zijn, dat dit vraagstuk besproken kan wor den. HET CONFLICT TUSSCHEN COLUMBIA EN PERU. Om de havenstad Leticia. Op de Pararivier nabij de monding van de Amazone-rivier wordt op het oogenblik een aanzienlijke Columbiaansche leger macht geconcentreerd tegen de stad Leti cia, welke stad, gelegen op de grens tus schen Columbia en Peru, het voorwerp ia van een geschil tusschen beide staten. Twee kanonneerbooten, de „Cordoba" en de „Mosquera" liggen reeds gereed om de stad, welke kort geleden door Peru werd bezet, te heroveren. Naar verwacht wordt, zullen nog drie an dere kanonneer-booten en een transport, bestaande uit tweeduizend man troepen, infanterie en artillerie, naar het tooneel van den strijd vertrekken. Met toestemming van de Braziliaansche autoriteiten is men voornemens tweedui zend mijlen de Amazone-rivier op te varen naar Leticia. Naar een H.N.-berioht uit Rio de Janei ro meldt, heeft de regeering van Peru bij de Braziliaansche regeering een protest ingediend tegen de maatregelen welke de Columbiaansche regeering treft om de ha- venstad Leticia te heroveren. In het pro test wordt er op gewezen, dat de schepen, indien zij naar Leticia willen varen, Brazi- liaansch gebied moeten passeeren. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKENBALANS VAN DE KERSTDAGEN. 311 dooden en 500 gewonden. Gedurende de Kerstdagen' zijn in de Vereenigde Staten door ongelukken van allerlei aard, vooral echter door auto-onge vallen, 311 personen om het leven geko men, terwijl 500 menschen gewond werden. Vijfentwintig dooden in Engeland. Gedurende de Kerstdagen zijn in Engeland in totaal 25 personen door ongevallen om het leven gekomen en wel elf personen ten gevolge van brand en veertien personen bij verkeerson gelukken. KLOOSTERBRAND IN BELGIE. De Brusselsche correspondent van de „Msbd." meldt: In het klooster der Fran ciscanen te Groot Bijgaarden bij Brussel, heeft Maandagnacht een hevige brand ge woed. Doordat de brandweer snel ter plaat se was, kon het hoofdgebouw gespaard blij ven één der zijvleugels echter werd geheel vernield. De oorzaak ligt vermoedelijk in de over verhitting van een kachel. Twee kloosterlingen werden aan de han den gewond. ZWARE DORPSBRAND IN BADEN. Gistermorgen is in een schuur te Sin- dolsheim (Baden) brand uitgebroken. Bin nen korten tijd waren nog zeven andere- schuren en twee woonhuizen door de vlammen aancetast. Alles brandde af tot den grond. Alle voorraden en landbouw werktuigen gingen verloren, zoodat de schade zeer groot is. Het vee kon gered worden. De oorzaak van den brand is tot dusver nog niet opgehelderd. Levende „Kerstman" In brand. Op Kerstavond is in een gezin te Ko penhagen een tragisch ongeluk gebeurd. Een jongeman, die zich als Kerstmannetje verkleed had, schreeuwde plotseling om hulp. De huisgenooten, die in de kamer er naast waren, dachten, dat dit bij het snel behoorde en wachtten verder af. Eerst toen het geschreeuw steeds erger werd, gincen zij kijken en zagen tot hun schrik, dat de 'Kerstman in lichtelaaie stond. Zwaargewond is de jongeman naar het ziekenhuis gebracht. BLOEDIG STRAATGEVECHT TE KILRUSH. Een Kerstavond van strijd en ergernis. Te Kilrush in het graafschap Clare is het, volgens een bericht uit Dublin, op Kerstavond tot een straatgevecht gekomen tusschen leden van twee vakvereenigingen, welke verschillende opvattingen in een loongeschil hadden. Ongeveer 200 personen namen aan het gevecht deel, dat eenige uren duurde en waarbij men elkaar met revolvers, hooivor ken, steenen, bierflesschen enz. te lijf ging. De plaatselijke veiligheidscommissie, die slechts uit 12 man bestaat, stond machte loos. Ongeveer 100 personen werden gewond. Een zesjarig kind werd door een schot in den arm getroffen. De vechtenden drongen ook drie huizen binnen, waar alles kort en klein werd ge slagen. Ook drie auto's, die op straat ston» den, zijn vernield. „KONING DER SMOKKELAARS" GEARRESTEERD. Smokkelwaar in een poot van Het ledikant. De politie te Alexandrië is er eindelijk in geslaagd, Leboutis, den „koning der smokkelaars" van narcotische middelen, te arresteeren. De autoriteiten hadden den smokkelaar op het politiebureau ontboden met het oog op zijn uitwijzing uit Egypte. Terwijl Le boutis daar was, doorzochten politieman nen zijn huis en ontdekten in een hollen poot van zijn ledikant in papieren zakjes een groote hoeveelheid verdoovende mid delen. De smokkelaar werd terstond opge sloten. Volgens de nieuwe wet op de ver doovende middelen zal hij veroordeeld wor den tot vijf jaar gevangenisstraf en een zware boete. POLITIEKE WRAAKNEMING? Den eersten Kerstdag is het des morgens vroeg te Bottrop tot een bloedig drama ge komen. De mijnwerker Contura, die met zijn zwager Szezotk een huis bewoont, vierde met diens familie het Kerstfeest. Plotseling werd geklopt Toen Szezotk naar buiten wilde gaan, werd op hem ge schoten. Er violen zeven of acht schoten, tengevolge waarvan Szezotk aan do armen en in de buikstreek werd gewond. De familie ijlde toe, doch van de daders was geen spoor meer te bekennen. Szezotk is in het ziekenhuis overleden. Hij laat een vrouw en twee kleine kinderen achter. Ter plaatse zijn zeven patroonhulzen van verschillend kaliber gevonden. Twee man nen zijn als verdacht van medeplichtigheid aan deze overval gearresteerd. Zij ontken nen. Het is niet uitgesloten, dat hier sprake is van een politieke wraakneming. Szezotk was partijloos, terwijl zijn zwager Contura lid der N. S. D. A. P. was. Het is mogelijk dat de kogels voor hem bestemd zijn ge weest. Deze onderstelling wordt versterkt door het feit, dat één der gearresteerden heeft verklaard, dat wanneer Contura weer eens buiten de deu zal komen, hij in stuk ken zal worden geschoten. MUITERIJ IN TUCHTHUIS TE RIO. De gevangenen van het tuchtuis te Rio de Janeiro hebben den tweeden Kerstdag uit ontevredenheid gemuit. Nadat zij door de bewakers die gebruik van traangasbommen maakten, waren overweldigd kon de orde worden hersteld. Er werd niemand gewond. DE VAART OM DE NOORD. De raad van volkenbondscommissarissen der sovjet-unie heeft een commissie be noemd voor de Noordelijke doorvaart, die tot taak heeft, deze doorvaart van de Witte Zee tot aan de Behringstraat defi- nitef bevaarbaar te maken en de gevaren voor de scheepvaart op dit traject te on derzoeken en zooveel mogelijk weg te ne men. De commissie heeft de beschikking ge- kTeeen over alle meteorologische posten en radio-stations aan de kust en op de eilan den van de Noordelijke IJszee. Mist boven de Beneden-Elbe. Sedert Zaterdagavond hangt boven de Beneden-Elbe en de Noordzee-kust een dichte mist, waarvan de scheepvaart groot nadeel ondervindt. Talrijke schepen waren gedwongen beter weer af te wachten. Gis termiddag trok de mist plotseling op en werden vele ankers gelicht, doch in den namiddag kwam opnieuw een dichte nevel uit de Noordzee opzetten, die ook vandaag bleef hangen. Uit Kiel wordt gemeld, dat gistermorgen waarschijnlijk ten gevolge van den mist 't Finsche stoomschip „Ester Thorden" in het Kaiser Wilhelmkanaal bij kilometerpaal 64 in aanvaring kwam met den Hamburg- schen motorschoener „Jupitcr". De „Jupi ter" werd aan bakboordzijde zwaar be schadigd. In totaal moesten circa 150 schepen voor anker gaan; een deel hiervan ligt nog steeds stiL Een bewogen Oceaan-reis. Het Britsohe passagiersschip „Camero- nia", dat Zaterdag, komende uit Amerika, te Glasgow is binnengeloopen, was op den Atlantischen Oceaan in een hevieen storm geraakt. Zes passagiers hebben ten gevol ge van de hevige bewegingen, die het schip maakte, verwondingen bekomen en moes ten onder geneeskundige behandeling worden gesteld. Tijdens den overtocht wa ren 100 passagiers ziek door een aanval van griep. Goed nieuws voor de automobilisten. De Brusselsche correspondent van de „Msbd." meldt: Ingevolge een accoord be reikt tusschen de Belgische Regeering en de stad Antwerpen, zal de weg naar Ne derland aan de Schijnpoort tot 40 M. ver breed worden. In het midden zullen de trams rijden, waarvan aan beide zijden een autoweg van 8 M. breed en een trottoir van 5 M. De stad Antwerpen deelt in de kosten met één millioen frs. NED. 00ST-INDIE AMOKPARTIJ OP OOST-SOEMBAWA. Militaire hulp gevraagd. Aneta seint uit Bima: Gisternacht had in kampong Sapé, ter Oostkust van het eiland Soembawa, een ernstige amokpartij plaats. Reeds zijn enkele slachtoffers ge vallen. Het Binnenlandsch Bestuur riep de hulp in van militairen. Hedenochtend zijn een controleur en de zelfbestuurder van Bima met een halve brigade militai ren, onder commando van een sergeant, in allerijl in vier auto's naar Sapé vertrok ken. Verdere gegevens ontbreken. SLUITING VAN 2750 STROOTJES- FABRIEKEN? Aneta seint uit Solo: Blijkens door B. B. verzamelde gegevens vroegen 250 van de 3C00 strootjesfabrieken bedrijs vergunning aan, waaruit het dagblad „Mataram" af leidt, dat de rest wegens invoering van den tabaksaccijns wordt gesloten. KERKNIEUWS BENOEMINGEN. Paters Minderbroeders. Op voordracht van den Hoogeerw. pater Provinciaal der Minderbroeders werd door Z. H. Exc. den Aartsbisschop van Utrecht benoemd tot kapelaan te Bolsward pater H. F. W. Goosen, die kapelaan was te Am sterdam, H. Franciscus van Assisië; en door Z.H. Exc. den Bisschop van Haarlem tot kapelaan te Amsterdam H. Franciscus pater L. C. M. Wildenburg, tot kapelaan te 's-Gravenhage, H.H. Antonius en Lodewijk, pater A. J. Dolle, tot kapelaan te Rotter dam H. Rosalia pater G. J. van der Schoot, tot kapelaan te Gouda H. Joseph, pater H. J. A. de Wit, die kapelaan was te Bolsward EM. PASTOOR A. VERBERNE t In huize Duinrust te Overveen, waar hij sinds September 1926 verblijf hield, is in den namiddag van den eersten Kerstdag overleden de Zeereerw. heer A. H. J. Ver- berne, oud-pastoor van 't Veld. 's Morgens had Zijneerw. nog de H. Mis gelezen, 's Middags werd hij overvallen door een hartzwakte, tengevolge waarvan hij, nadat hij nog ijlings was voorzien van de laatste H.H. Sacramenten, spoedig over leed. Woensdagavond om half acht zullen de Metten worden gezongen in de parochie kerk te Overveen. Donderdagmorgen om 9 uur de Lauden en daarna de H. Mis van Requiem. Na de H. Mis wordt het stoffelijk overschot in het priestergraf bijgezet. Alphonsus Henricus Joannes Verberne, werd geboren te Banjermasin (Borneo) 11 Mei 1864 en priester gewijd 15 Aug. 1839. Achtereenvolgens werd hij benoemd tot kapelaan te Noordwijkerhout 17 Aug. 1839. te Nes en Swaluwebuurt- 16 Sept. 1890; en te Bovenkerk 21 Aug. 1894; tot pastoor te Halfweg—Houtrakpo'.der 24 Nov. 1906; en te 't Veld 18 Maart 1916. In 1925 Werd hem uit laatstgenoemde functie op zijn verzoek eervol ontslag verleend. Pater F. v. d. Maagdenberg. Naar de „Msb." verneemt, heeft de zeer eerw. pater F. v. d. Maagdenburg C.s.s.'R'., die tijdens de H Missie in October j.l. te Arnhem bij een avondpredikatie in de St. Eusebiuskerk plotseling onwel werd en sinds dien in het St. Elisabeths-gasthuis al daar werd verpleegd, Zaterdag j.l. deze in richting kunnen verlaten. Pater v. d. Maagdenberg zal evenwel nog eenigen tijd rust moeten nemen om weer geheel op krachten te komen. Liefdewerk „St. Franciscus Xaverius". Aan hét zestiende jaarverslag over het boekjaar 1 Sept. 19311 Sept. 1932 van het Liefdewerk „St, Franciscus Xaverius-', Se minarie Warmond, is het volgende ont leend: Onze plicht om God lief te hebben vor dert niet alleen, dat- wij naar onze krachten het getal vergrooten dergenen, die Hem kennen en aanbidden" in geest en in waar heid, Hij eischt nog, dat wij zoo velen mo gelijk onder het gezag van den aderbemin- nelijksten Verlosser brengen, opdat daar door met den dag overvloediger zij „het nut van zijn bloed" en wij aangenaam wor den aan Hem, wien niets aangenamer zijn kan dan dat menschen gered worden en tot kennis der waarheid komen Alwie dit werk van liefde beoefent zoo veel hij kan, toont de gave des geloofs zoo hoog te schatten als billijk is'\ Deze woorden van Pius XI in zijn ency cliek „Rerum Eeclesiae", waarin de Paus den missieplicht aan do Katholieke wereld voorhoudt laten aan duidelijkheid niets te wenschen over. We meenden goed te doen deze woorden aan 't hoofd te plaatsen van ons jaarverslag om een dubbe'e reden. Vooreerst, cmdat d:t jaarverslag een uiting is van onze gicote dankbaarheid tegenover de ijveraars van „Xaverius". Vervolgens citeeren wij de uitspraak van Pius XI omdat helaas ons jaarverslag een teeken is van groote bezorgdheid. Want on danks den ijver van zoo velen, ondanks een zelfde uitkeeringscijfer als het vorig jaar hebben wij redenen te o-ver om een meer dan gewonen ijver te vragen aan al onze leden. De inkomsten der laatste maanden wij zen op een gedurigen teruggang. Alleen een legaat van 500 heeft ons in staat ge steld de uitkeeringen op 't peil te houden van vorige jaren. De bedragen der busjes worden, op eenige uitzonderingen na, steeds kleiner; gelukkige concurrentie en crisis omstandigheden zullen hieraan niet vreemd, zijn; maar zou die afname geen prikkel kunnen worden om het aantal busjeshou ders te vergrooten? Ook de kalenderver koop is sterk verminderd. Welke waren nu de resultaten van het 1.1. boekjaar? Onze busjes brachten onge veer 3100 op. De brokken gaven ons een winst van 100, terwijl de kalenders ons een netto winst van 350 bezorgden. Wij ontvingen nog aan giften 550, zoodat wij dit jaar 4100, kunnen uitkeeren. Zoo is dus de stand van zaken; over de geheele linie is vermindering te bespeu ren, die alleen door de giften wordt goed gemaakt. Vandaar doen we een beroep op de me dewerking van de Z.E. H.H. Pastoors en Kapelaans. Het bestaan van „Xaverius" is een eerezaak voor den Haarlemschen cle rus, haar stichting en bloei heeft zij aan dien clerus te danken, aan dienzelfden cle rus dus de taak om haar „saevis tranquil'ua in undis" te behouden temidden van de wilde golven van deze crisis. Aan de zelatricen en zelateurs vragen wij voor dit komende jaar een dubbele animo. Uw program moet zijn: Meer busjes, meer kalenders, meer brokken! UIT DE OMGEVING LISSE. Vrouwenbond. Gisteravond werd voor de leden van den R. K. Vrouwenbond een lezing gehouden. De opkomst was heel goed De Pastoor woonde de vergadering bij. Na een openingswoord van Mevr. Vree burg was het woord aan kapelaan M. Kui pers, die dezen avond sprak over „Moeder en Kind". Spr. gaf een schoone uiteenzet ting van het verheven moederschap en van de opvoeding der kinderen in den geest van het huisgezin te Nazareth. Ook behan delde spr. de opvoeding der groote jongens. Een goede, waakzame moeder kan een jon gen beter behoeden voor den ondergang dan een gestrenge vader. Met een dankwoord van de Presidente werd de bijeenkomst gesloten. Bouwmeester-avond. Evenals vorige jaren, zal ook in 1933 en wel op 10 Janua^ ri a.s. het Frits Bouwmeester ensemble een uitvoering komen geven ten bate van Herwonnen Levenskracht Comité Lisse. In het Eere-comité hebben zitting geno men Dr. F. G. M. Haase, med. adviseur, de heer P. Warmerdam, webhouder en de heer M. v. d. Linden. Door het gezelschap zal worden opgevoerd „De huizen van den weduwnaar", spel in 3 bedrijven van Ber nard Shaw, naar Hollandse-he bewerking van Ed. Verkade. Zij die willen genieten van een mooien Tooneelavond, moeten dezen avond reserveeren. De entree is zeer laag gesteld. De dames van het Co mité zullen evenals voorgaande jaren met kaarten langs de huizen komen. Helpt al len dit schoone doel steunen. LEIDSCHENDAM. Harmonie „St. Cecil ia''Op 2en Kerst dag gaf de harmonie „St. Cecilia" te Leid- schendam haar jaarlijksche uitvoering in het Patronaat. Deze avond werd aangebo den aan haar donateurs en begustigers, ter wijl de zaal tevens opengesteld was voor hen, die tegen kostenden prijs dezen avond ook wenschten bij te wonen. Deze avond is voor „St. Cecilia'' een succes geworden. Het muziekprogramma werd onder leiding van den heer B. H. v. Veen vlot afgewerkt. De harmonie had dan ook telkens een har telijk applaus in ontvangst te nemen. De tooneelver. „St. Genesius"' bracht ter afwisseling een blijspel voor het voetlicht, dat bij het publiek zeer in den smaak viel. Het bestuur mag zeker met voldoening op dezen goedgeslaagden muziekavond terug zien. NOORDWIJK. Personalia. Geslaagd te Rotterdam voor het examen costumière de diames C. Steenvoorde, H. S. A. van Riel en J. Vink, alle leerlingen der Modevakschool Voorstraat UI te Noordwijk. Geboren: Wilhelmina Cornelia, d. van L. J. Steen voorden en W. M. Wasse naar. Maria Johanna, d. van J. G. Has- sing en M. v. d. Berg. Ondertrouwd: A. Waasdorp 24 j. en W. Klop 19 j. A. H. Hempel 32 j. en J. Waal 27 j. Getrouwd: W. J. Turnhout 25 j. en M. P. Kapel 24 j. J. Korbee 23 j. en L. v. d. Zwan 20 j. Overleden: Franciscus Steen voorden iLi.zn. ongeh. 57 j. Margaretha Versteege ongh. 44 j„ Willen v. d. Schoor 8 j. Mar garetha Jonkheer 77 j. wede. van P. A. Al kemade. Maria v. d. Raad 76 j„ wede. van G. v. Eeden. Nicolaas Passchier ö8 j., wednr. van M. L. v. Weede. Marijtje v. Roon 61 j., geh. met C. v. Duin. Pe trus Wilhelmus Slats 3 mud., z. van J. Slats en A. A. Steenvoorden. Abraham Corne lls v. Dijk 14 dg., z. van A. J. v. Dijk en A. C. M. Versluijs.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6