'AME5 RUBRIEK GOEDKOOPE PATRONEN. Patronen (in de maten 4250 a 58 et.) kunnen per giro (125025), per postwissel of per brief met bijgesloten postzegels wor den besteld bij de redactrice Damesrubriek, Laan van Meerdervoort 45a, Den Haag. Maat en nummer van het gewenschte mo del s.v.p. duidelijk vermelden De bestelde patronen worden binnen 5 6 dagen aan do aan vraagsters toegezonden. EEN EENVOUDIGE JAPON. Xo. 383 geeft U te zien een zeer eenvou dige japon buitengewoon geschikt, om als daagsohe japon te worden gebruikt. Het model bestaat uit een lijfje met aparte schouderstukken, de v-vormige hals heeft geen kraag, doch is naar binnen geslagen afgewerkt. De mouw sluit goed aan en wordt eveneens naar binnen afgewerkt. De rok bestaat uit een heupst.uk, van voren puntig naar beneden toeloopend. terwijl het van achteren recht is. De rokpanden worden glad aan het" heupstuk gezet en krijgen pas even boven de knie wat meer wijdte, terwijl zij naar onderen toe klok kend uitloopen. Een zeer eenvoudig te maken japonnetje, dat zoowel van fluweel als was wollen stof kan worden gemaakt. Patroon verkrijgbaar a 0.58 (Laan van Meerdervoort 45a, Den Haag). DE GEVOERDE MANTEL. Buitengewoon mooi zijn de modellen van de lange mantels dezen winter. Onze tee- kening No. 3S4 laat u een zeer goed mo del zien. De mantel is van donkere wollen stof gedacht met een bontvoering. Het model van den mantel zelf is nauwsluitend en heeft als garneering koordplooien. De sluiting bestaat uit drie knoopen, terwijl even naast dc bovenste knoop een. puntig stukje is aangeknipt, dit is aan de rech- terzijde precies hetzelfde, terwijl daar drie fantasieknoopen zitten. De kraag is smal en loopt uit in breede revers, die ook hoog gesloten gedragen kunnen wor den. Op den mantelkraag wordt een bont kraag bevestigd, die men kan maken van ieder gewenscht bontsoort, al naar gelang uw beurs dit toelaat. De voorpanden slaan ver over elkaar heen, zoodat de mantel inderdaad aan het doel beantwoordt en flink warm zit. Het link er voorpand wordt eerst met een bin- nensluiting gesloten en dan pas wordt het rechtervoorband met de drio knoopen vast gemaakt. Door deze. binnensluiting blijft niet alleen het lipkervoorpand beter zit ten, maar hij zakt ook niet onder den mantel uit. wat anders gauw het geval is. De mantel loopt naar onderen toe veel wijder uit en de klokken zijn over den ge beden omtrek gelijkelijk verdeeld. Do mouw is betrekkelijk wijd en heeft een zeer moderne manchet, die meor het idee geeft van een wijd uitstaande kap. De stof wordt in twee lichtingen gebruikt, terwijl drie koopen niet in de lpiigtc, zooals ge woonlijk. maar in de breedte worden opge zet. De knoopen zijn kleiner dan dit voor de sluiting zijn gebruikt. De mantel heeft een bontvoering. Het model van de voering is eender als van den mantel. De voering wordt eerst even eens in elkaar gezet en dan tegen den mantel aan rondom gezoomd. De mouw wordt gevoerd met zijde, eveneens de bin non kant van de mouw kap. Patroon verkrijgbaar a 0.58 (Laan van Meerdervoort 45a, D«en Haag). EEN BLOUSE MET 0VERG00IER. No. 385 is een blouse van gespikkelde mousseline, die onder een overgooier wordt gedragen. De hals is rond geknipt en wordt ingehaald en op maat gerimpeld. De mouw heeft een pofmouwtje met daaraan een strakke in een punt uitloopende mouw. Om dit pofmouwtje te krijgen, zet men het op een kort voeringmouwtje, waaraan men dan de ondermouw bevestigt. De overgooier bestaat uit een rechten rok met een lijfje, dat van onder de ai- men naar den schouder toe puntig op loopt. De achterkant loopt tot aan den bals in één stuk door. Een paar korte schouderbandjes worden met een knoopje vastgemaakt, waardoor* de overgooier ge makkelijk uit- en aangetrokken kan wor den. Ter versiering is van achter aan den hals een kleine strik bevestigd. Een smal le ceintuur, op dezelfde manier puntig toeloopend als de sohouderbandjes en slui tende met dezelfde knoopen, maakt het ge heel af. De overgooier heeft midden vooi EEN JUWEELENKISTJE. Nu St. Nicolaas weer achter den rug is, en wij eens onze geschenken gaan bekijken en er over nadenken, wat wij onze familie leden en vrienden gegeven hebben, dan zul len wij ons herinneren, hoe er verschillen de aardige geschenken waren bij on«e vrienden, waaraan wij zelf niet gedacht hebben, die te koopen of liever nog zelf te vervaardigen. Daarom doet U verstandig dergelijke voorwerpen niet uit Uw geheu gen te laten gaan, doch vast op Uw kalen der voor 1933 te plaatsen zoo ongeveer een maand of langer voor St. Nicolaas van het volgend jaar, zoodat U dan nog altijd tijd genoeg hebt, om een dergelijk geschenk te maken. Het is ook van groot belang om zoo het geheele jaar door Uw oogen en ooren open te zetten en niet alleen te zien maar ook te hooren, wat Uw familieleden of vrienden U vertellen, wat zij graag zouden willen hebben. Teekent U deze voorwerpen in Uw zakboekje aan of in Uw memoran dum onder den naam van degene, die het zeide, dan zult U bij verjaardagen, St. Ni colaas of Kerstmis niet de minste moeite hebben om inderdaad Uw vrienden te ge ven, wat zij graag willen hebben en wat ook voor het dagelijksch gebruik nuttig kan zijn. Tevens hebt U steeds de voldoe- tot aan den zoom toe een naad, welke ge maakt is door twee naar elkaar toeval lende zoomen. Naar verkiezing kan men natuurlijk het voorpand ook uit één stuk maken, zoodat de voornaad dan geheel komt te vervallen. Patroon verkrijgbaar a 0.58 (Laan van Meerdervoort 45a-, Den Haag). VERPLEEGSTERSKLEEDING. Een buitengewoon goed zittend vei- pleegstersschort laat No, 380 U zien. Het bovenstuk valt van boven van den hals af mooi glad tot aan de middellijn. De daar onder komende rok sluit den rok van de japon heelemaal a-f, terwijl juist door het vrije bovenstuk de mouwen vrij gelaten worden en daardoor geen ongemak geeft met het bewegen. Een flinke zak komt juist onder het ceintuurtje. De sluiting ge schiedt met losse dubbele knoopen, terwijl de ceintuur juist ora het middel sluit en aan weerszijden knoopsgaten heeft, waar door de dubbele knoopen worden gehaald. No. 3S7 is een verpleegstersjapon van een stijlvol en strak model. Het middel is iets overbloesend en sluit met een rij knoopjes. Het boord is hoog en dubbel, zoo- dat er een kleine strik in gedragen kan worden. Men kan den hals ook zoo afwer ken. dat er een gesteven wit boordje op ge dragen kan worden. De rok is over de heup goed aansluitend en loopt naar onderen toe klokkend uit, doch niet te veel. De lengte is ongeveer 20 centimeter van den vloer. De zoom van de japon maakt men door de stof zoo klein mogelijk naar bin nen om te slaan, te stikken, zoo dat het aan den buitenkant zichtbaar is en nadat dan de rafels voorzichtig langs het ge stikte zijn afgeknipt en de zoom even is ge streken, wordt hij. weer zoo smal mogelijk omgeslagen en op nieuw gezoomd, Losgaan is abosluut uitgesloten, terwijl door dien small en zoom de klok goed blijft vallen. Patroon (van ieder afzonderlijk ver krijgbaar) a 0.58 per stuk (Laan van Meerdervoort 45a, Den Haag). ning, dat zij zullen zeggen: „Ach, wat leuk, dat je dat onthouden hebt". Sommigen onder U zullen ïnplaat-s van St. Nicolaas misschien liever het stemmi ger Kerstfeest vieren en onder den Kerst boom geschenken neerleggen. Een zeer dankbaar geschenk is ook altijd een juwee lendoos, een theeblad of dergelijk geschenk van brandschilderwerk, desnoods daarna gekleurd. U kunt daarvan zeer mooie voor werpen maken. Het eenvoudigste is een doos als op de afbeelding is weergegeven, kant en klaar te koopen, met slot en alles. Het brandschilderen kan zeer goed daarna gebeuren, wat bij houtsnijwerk niet het ge val is. U hebt daarvoor noodig een stift van platina, die verbonden is met een gum mi-slangetje aan een bal De platina punt wordt gloeiend gemaakt en door in het bal letjes te knijpen, dat dus dienst doet als blaasbalgje, houdt U den punt gloeiend. Dit is echter heelemaal een kwestie van oefening en alvorens U aan een goed stuk begint, doet U verstandig, b.v. eerst de houten lepels, die U bezit, mooi te branden. De stift mag maar heel even het hout ra-ken het figuur moet er als het waren in ge schroeid worden. Hebt U de gewenschte teekening op deze manier op het voorwerp aangebracht, dan kunt U met daarvoor in den handel gebracht verf de figuren al of niet kleuren. Het is echter niet noodiig, dat er kleuren worden gebruikt. Wel echter ver dient het aanbeveling om de voorwerpen met blanke vernis te vernissen, daardoor wordt het hout zelf mooier en de teekening komt er dieper door uit. Het motief, dat op het juweelenkistje op de afbeelding staat, is betrekkelijk eenvoudig. Eerst brandt U er de omtrekken van de bloemblaadjes en stelen en bladeren in, daarna pas de harten der bloemen en tenslotte de streepjes, die de achtergra-nd vormen, waarvoor de bloe men meer naar voren springen. Na wat oefening kunt U natuurlijk de versieringen steeds ingewikkelder maken en U zult on dervinden, dat het een buitengewoon dank baar werkje is, wat heelemaal niet lang duurt-, integendeel, na wat oefening kunt U in een paar uur al iets moois brand schilderen. DE MODERNE HANDTASSCHEN. Op het oogenblik stallen de diverse winkels die voorwerpen uit, die bet meest geschikt zijn voor geschenken. En onder deze voorwerpen neemt de handtasch ze ker wel een eerste plaats in. En. terecht, want iedere vrouw, rijk of arm, draagt om te beginnen haar portemonnaie en zak doek, misschien ook nog haar sleutels, in haar taschje. Zelfs a-1 heeft men een man tel met zakken erin, dan zal de vrouw toch al de verschillende voorwerpen, die zij bij zich draagt, liever in haar ha.nd- taschje bij zioh hebben, want doet zij haar mantel ergens uit, dan zou zij verplicht zijn al die voorwerpen steeds door in haar hand te houden. Het is dus niet te verwonderen, dat de tasch steeds meer burgerrecht heeft ver kregen en dat de fabrikanten hierin een bron van fantasie zagen en tevens een bron van inkomsten. In alle prijzen en uitvoeringen kan men zich een tasoh aan schaffen. Van de goedkoopste leersoorten of liever gezegd geperst papier af tot de mooist uitgevoerde exemplaren 2det men nu allerwege uitgestald. Er is dus keus genoeg. Onze teekening geeft u een viertal tas- schen te zien, die op dit winterseizoen wel het meest op den voorgrond zullen treden wat hun model betreft. Het eerste model is van lichtgekleurd leder en trekt het meest de aandacht door de manier waarop hij wordt gesloten. Als de voorklep wordt losgemaakt, dan nog is men niet in staat iets uit de tasoh te halen, want eerst moet men dan nog de ripssluiting openmaken. Het is dus een safe soort van sluiting. Het tweede exemplaar is van zwarte moiree-zijde, versierd met een wit zijden bies en opgewerkt met een ivoor-garnituur Ook hier heeft men onder de klep, die los neerhangt, de ripeluiting. Deze sluiting vindt men tegenwoordig bij bijna alle tasschen, omdat men geen Last heeft van het losgaan van den beugel en daardoor verliezen van onze portemonnaie of eenig ander voorwerp uit onze tasch. Het derde model is weer van leer. De klep, die hier weer los hangt, is uit twee deelen samengesteld en geeft den indruk alsof zij met vier groote galalith knoo pen gesloten wordt, wat echter niet het geval is, daar de beide stukken aan elkaar gehecht zijn en de knoopen slechts als versiering dienst doen. Het vierde en laatste model is van twee kleuren leer gemaakt. Het leer van de tasch zelf is lichtgekleurd, terwijl de opgestikte ver sieringen bestaan uit banden van don kerder leer. De klep sluit hier met een drukker aan de tasoh, terwijl aan den buitenkant op de plaats van den drukker een driehoekje van het donkerkleurige leer is gehecht. De voering van de tasschen verschilt ook geheel van den prijs, die men kan en wil besteden, doch meestal ziet men hier voor ripszijde of moireezijde gebruikt. Bij heele dure tasschen voert men deze met wit of licht gekleurd glacéleer, wat de tasch wel sterk maakt, doch het witte leer wordt bij het gebruik wel gauw smoezelig en het schoonmaken van zoo'n leeren voering is niet ieders werk. Vooral als men losse sleutels of geld in zoo'n voe- ringtasch draagt, ziet men dadelijk groene en zwarte vegen, wat onsmakelijk staat. Daarom is een donkere zijden voering al tijd aan te bevelen boven iedere andere. ONZE ERKER. Veel huizen hebben een erker, niet al leen huizen, die op een hoek zijn ge bouwd, of landhuizen hebben een erker, ook vele huizen in een straat kunnen zich in het bezit er van verheugen. Ja, met recht verheugen, damesWant bijna nooit wordt er uit een erker gehaald, wat mo gelijk is. Meestal is het een uitwas van de kamer, waar een kleine tafel en twee stoe len worden neergezet en waar groote zware gordijnen voorhangen, die 's avonds worden dichtgetrokken, zoodat dan ook de heele erker uit de kamer verdwenen is. En toch is deze opvatting niet de juiste. Om U eenig idee te geven van de aanklee- ding van een erker laat ik u hierbij een binnenihuis-teekening zien. Gelijk met de kozijnen is een bank ge maakt, waarop een juist op maat gemaakte matras, waarop men kussens kan plaatsen. Zooals U ziet, is de onderkant van de matras geheel met kastjes gevuld, waarin boeken, tijdschriften, muziek en allerlei ander leesgerei een plaatsje kunnen vin den. Een aardige staande leeslamp zorgt voor voldoende verlichting. U kunt natuur lijk ook wandlampjes laten aanbrengen, wat veel voordeeliger uitkomt. Hangt U nu nog een aardige hangplanfc in het mid den en zoo mogelijk op de vensterbank hier en daar een cactus of een pot met een bloeiende plant, dan hebt U den erker omgetooverd in een heerlijk leeshoekje. Voor hen, die buiten wonen en geen over buren hebben, verdient het aanbeveling inplaats van vitrage-gordijnen alleen lichte, ondoorzichtige overgordijnen te nemen, die op de vensterbank hangen en dus niet hin deren bij het lezen op de bank. Dit kan natuurlijk niet bij huizen, die in een straat gelegen zijn, omdat men dan niet ongehinderd in den erker zou kunnen lezen. Voor zulke huizen dient men dus wel vitrage te gebruiken, doch dan zoo doorzichtig mogelijk. En ook de overgor dijnen zal men "iets dikker moeten nemen. Indien U op een dergelijke manier Uw er kerruimte gebruikt, dan is niet alleen Uw kamer zooveel grooter, maar tevens hebt U een gezellig hoekje meer, midden in de groote muur van de kamer, waar het juist het moeilijkst is, om iets van te maken. Ik hoop, dat er onder de lezeressen zullen zijn, die van deze gedachten profijt zullen trek ken en daardoor de huiselijkheid van de kamer nog verhoogen.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 12