WOENSDAG 21 DECEMBER 1932 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 GEMEENTERAAD VAN TER AAR GEMEENTERAAD VAN NOORDW1JK Maandag kwam de Gemeenteraad in openbare zitting bijeen ten Gemeentehuize des voormiddags 10 uur. Afwezig met ken nisgeving de kceren P.Hoogervorst en P. Post. Wanneer de voorzitter. Jhr. K. de Mu- ralt, de vergadering geopend heeft, wordt de aandaoht gevraagd tot voorlezing van gebed. De secr., de heer B. Hoogenboom, las de notulen van de vorige vergadering, welke zonder op- of aanmerking worden goedgekeurd en vastgesteld. Ingekomen stukken. Een schrijven vau Ged. Staten, dat met ingang van 1 Januari a.s. de jaarwedden van Burgemeester, Wet houders, Secretaris, Gem.-Ontvanger en Ambtenaar van den Burgclijken Stand met 5 pet- verlaagd worden. Dit beteekent een bezuiniging van 450.-— voor het aanko mend dienstjaar. Een request van den heer M. Boberts om zijn schoolgeld-aanslag te herzien, daar 2 kinderen van adressant de school hebben verlaten, wordt een reductie gegeven van 16.83. De IJsclub vraagt subsidie. Punt 2. Adres inzake subsidie aan de IJsclub. De voorz. leest het schrijven voor van de Groote IJsclub, waarin wordt uit eengezet het doel van de vereeniging, n.L het maken van banen, het strooien van zand op de wegen, het opruimen van sneeuw enz. Om deze werkzaamheden te laten verrichten kunnen er wel eenigo werkkrachten aangenomen worden. Nu vra gen zij een gulden per dag voor elke werk kracht, die aangenomen wordt. De voorz. vindt de bedoeling van die ver eeniging zeer sympathiek, doch het oprui men van sneeuw en anderszins behoort tot de bevoegdheid van de Gemeente. Weth. v. d. Hoorn zet de bedoeling van de IJsclub nader uiteen. Zij wil de ge meente van werk ontlasten, en die moa- echen het werk laten verrichten, die inge- «ohreven staan als werkloos, en dat de Ge meente dan personen aanwijst. De Ijsver, zal dan een gulden geven en de Gemeente ook een gulden per dag. De heer Apeldoorn wil de hoofden van groote gezinnen dan het eerst in aanmer king laten komen. Nu ontstaan discussies wie wel en wie niet in aanmerking komen voor deze werk zaamheden „ik meen, mijnheer de voor zitter", aldus de heer Kroon, „dat we de buit al aan 't verdoelen zijn, die er nog niet is". Spr. is er voor in deze benarde om standigheden niet meer subsidie te geven dan hoogst noodzakelijk is. Wanneer aau deze vereen, subsidie gegeven wordt is spr. (bang dat ook de andere IJsclub met een dergelijk voorstel zal komen, en waar blij ven we dan? Do heer v. Vliet is er ook niet voor om subsidie te geven voor werkverschaffing aan deze vereen., daar zij tevens feesten organiseert, welke bestreden worden uit de contributie. Laten zij deze gelden be daren voor het werk. Weth. v. d. Hoorn was het niet bekend, dat er nog een IJsclub was. Nu komt spr. zwakker te staan om subsidie te geven, daar wij dan meer vereenigingen moeten steunen. Met algemeene stemmen wordt besloten geen subsidie te geven. Punt 3. Verzoek tot kwijtschelding van ihuursommen in verband met pacht van grasgewas. De pachter van het grasgewas, de heer G. Broer, die het traject heeft van Kor- ieraar, wil gaarne vrijspraak van pacüt daar hij zelf in nood verkeert. Advies B. en Vniet op in te gaan, daar zij vernomen iheb'oen dat de pachter aan anderen onder verhuurd. De heer Hendrikse vindt het bedrag 20-veel te hoog. Spr. is bang wanneer die man zioh beroept op de Pachtwet hg geneele kwijtschelding krijgt. De heer Kroon wil gedeeltelijke kwijtschelding ge ven. Gehoord de besprekingen wil de voorz. het terugbrengen op de helft. Dit wordt met algemeene stemmen aangenomen. Punt 4 Herziening der Gemeentelijke bij dragen in de kosten bedoeld in art. 13 der Lager Onderwijs-Wet 1920. B. en W. stellen voor dezelfde regeling te handhaven als voorneem Aangeuunxeu. Een verzoek van den heer Alb. Vork, o-m vergoeding voor vervoer van een school kind naar de R. K. school te i>anöe»aar. De afstand vanaf den hoek van Schouder bedraagt 4 K.M. B. en W. adviseeren afwij zend, gezien het kind de school kan bezoe ken te Aarlanderveen, wat binnen de 4 K.M. blijft. Aangenomen. Punt 5. Vaststelling verordening op de heffing van keurloonen voor vee en vleesoh. In verband met de regeling van Invoer keuring wordt het wenschelijk geacht een algehecle verordening in elkaar te zetten. De keurloonen zijn op de basis genomen van Nieuw veen. Vlot gaan eenige cijfers onder de hamer door, nxaar daar komen wij aan heffing van loonen voor invoerkeuring 1H oent per pond. „Wat een verhouding", in terrumpeert de heer v. d. Weijden. Wanneer een kleine slager een halve koe afneemt per week moet hij ongeveer 7.50 betalen, terwijl een groote slager maar ruim 5 gul den heeft te betalen voor een heele koe. Dit hebben wij te danken aan de Invoer keuring. Kan de Gemeente niet een weinig daarvan betalen? Ook de loonen voor huis- slaohting vindt de heer Hendrikse onbil lijk. De heer v. d. Weijden haalt een wets artikel aan dat, wanneer de Centrale Ge meente het wil, huisslachtingen vrij zijn. Spr. stelt voor eens te informeeren bij de andere Gemeenten, die ressorteeren onder dezen kring of zij in beginsel eens zijn de huisslachtingen vrij te houden. Goedgevon den. Tot slot wordt de nieuwe regeling aange nomen met deze wijziging: „het loon voor invoerkeuring wordt bepaald op 2 cent per kilo". De belastingschroef. Punt 6. Voorstel inzake de heffing van opcenten op den Hoofdsom der Personeele en Gemeentefondsbelasting. Er wordt voorgesteld de opcenten op de Personeele Belasting van 140 tob het maxi mum 150 te brengen en van de Gemeente- fondsbelasting deze te brengen van 80 tot 91. De benarde omstandigheden eischen dit. De heer v. d. Weijden wil geen verhoo ging van opcenten en kijken hoe het loopt. De schroef is al aangehaald, nu wordt hij nog viaste aangedraaid. Laten wij de Per soneele Belasting niet hooger opvoeren. Zouden zo in Den Haag wel weten, hoe arm of Ter-Aar is? Kan alleen de Gemeentefondsbelasting niet verhoogd worden, vraagt de heer v. d. Weijden? Neen, zegt de voorzitter. Wan neer de opcenten op de Personeele Belas ting niet tot de 150 gestegen zijn, mogen wij deze niet verhoogen. Andere middelen staan de vroede vaderen niet ten dienste. Het huishouden moet gedreven worden, de toekomst zien zij donker in. Ten lange leste besluit de Baad de voorgestelde opcenten te heffen. Punt 7. Voorst el tot het aangaan van een Rekening-courant-overecnkomst voor bui tengewone uitgaven tot een maximum ad 17.000.—. Eerst hebben B. en W. zich in verbinding gesteld met Ged. Staten, die meenden dat er niet geleend mocht worden voor werk verschaffing. Later zijn deze bezwaren ge deeltelijk weggenomen. Momenteel hebben B. en W. de toezegging gekregen van de Bank van Ned. Gemeenten, dat zij een Rekening-Courant van 17.000.kunnen openen bij haar. Dit vond men beter dan de Gemeente kan opnemen naar behoefte. In hoofdzaak zijn deze bedragen voor de aan te leggen wegen, waartoe de Raad reeds heeft besloten. Toezeggingen hebben wij van het Rijk ontvangen, dat het 50 pet. betaalt van de arbeidsloonen. De heer Kroon vraagt naar het rente type van de Bank van Ned. Gemeenten, voor debet is dit 1% pet-, voor crediet 1 pet- Door enkele leden wordt aangedrongen de meest mogelijke spoed te betrachten met het aanleggen van deze wegen. Doch de voorz. antwoordt, dat hij wil afwachten totdat de arbeiders uitgetrokken zijn bij den Bond. Dit zal, wanneer den Minister oestemming geeft, ongeveer zijn tot in het laatst van Februari Dan zal begonnen wor den met het aanleggen. Goedgevonden. Hulpverleening bollentrekkers. Put 8. Voorstel ter zake hulpverleening aan noodlijdende bollentrekkersbedrijven. De voorz. releveert de besprekingen die zijn gehouden tot ve.ieening van steun aan de bollentrekkers. Door den Minister van Financiën is een voorschot gegeven van 6052.uitsluitend te betalen aan de crediteuren wanneer zij 50 pet. van haar vordering annuleeren. In de termen vallen zij, die het bollentrekkersbedrijf als hoofd beroep hebben. Wanneer do Gemeente dii geld nu heeft uitgegeven, heeft zij de vol gende regeling ontworpen om dit voorschot terug te ontvangen. De bollentrekkers moe een een contract teckenen, dat de Veilingen een zeker percentage van hun geveilde pro ducten afhoudt en op een Bank stort voor de Gemeente. Mocht intussohen een wets ontwerp aangenomen zijn voor bollentrek kers, dan behoeven misschien de trekkers niets meer terug te betalen. Laten wij ho pen, zegt de voorzitter. De heer Kroon brengt hulde aan B. en W. voor hun werkzaamheden tot steunver- leemng aan de bollentrekkers, doch het risico nemen voor de Gemeente vindt spr. gevaarlijk, vooral wanneer het wetsontwerp nog niet is aangenomen. Weth. Hölsoher zegt, dat ook een ze ker percentage van de groenten ingehou den zal worden, doch wij moeten voorzich tig zijn, anders kunnen de „trekkers" het niet Langer meer volhouden. De heer v. Vliet kan zioh volkomen ver eenigen met het standpunt van B. en W. De heer Hendrikse wil eerst eens het wets ontwerp afwachten. Wanneer wij geen vaste waarborg hebben moet de gemeente er niet op ingaan. Dit vindt spr. gevaar lijk. In beginsel wordt besloten mee te wer ken tot steun aan de bollentrekkers, doch geen definitief besluit te nemen vooral eer het ontwerp komt. Dan zullen B. en W te gelegener tijd de zaak verder afhande len, bijgestaan door de commissieleden de Boer, Kroon en Valentijn. De Raad vereenigt zioh hiermee. De heer v. Vliet is er tegen. Tot geneeskundigen belast met den doodschouw over het jaar 1933 worden met algemeene stemmen benoemd dr. Post- Uiterweer en dr. Quartel. Op eervolle wijze wordt mej. Dertien ont- slag verleend, niet met 1 Januari, doch op voorstel van den heer Kroon met 1 Fe bruari, als onderwijzeres aan de Openbare School. Het dalend kindertal aan de O. L. School is oorzaak van dit ontslag, daar het salaris van deze onderwijzeres dan niet meer vergoed wordt door het Rijk. Eenige comptabiliteifcsbe sluit en worden genomen. Het plaatsen van een lichtpunt aan de sluis bij het Papeveer zal nu de opgaaf van kosten zijn binnengekomen direct besproken worden. Dan zullen de noodige stappen gedaan worden. Weth. v. d. Hoorn brengt in het midden, dat de Gemeente eigen woningen heeft. Deze zijn aangeslagen voor het tarief van de Waterleiding wat de Gemeente moet betalen. Gezien nu de inkomens van hen die deze huizen bewonen en de huur, die aan den lagen kant is, wil spr. verplichten, dat de bewoners zelf de waterleiding beta len. Gaarna zou spr. willen, dat de Raad zich hierover uitsprak. Vele leden schaarden zich aan do zijd© Dinsdagmiddag kwam de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen Voorzitter de burgemeester. Alle leden zijn aanwezig behalve de hee- ren Meijer, wesens ziekte, en C. W. Alke made wogens verblijf in het buitenland. Ingekomen is een adres van Th. Over- meer, alhier, houdende verzoek in aanmer king te mogen komen voor het doen van een prijsopgaaf voor het maken van re- visie-kaarten ten behoeve van gas-, water en electriciteitsbedrijf. B. en W.# meenen, dat daarvoor eerder in aanmerking komt de heer Th. Theunisen, die wegens gebrek aan werk ontslagen moest worden bij den dienst van Openbare Werken. Na eenig debat wordt besloten de beslissing over de vraag aan wien de hier bedoelde werk zaamheden zullen worden opgedragen uit te stellen tot dit werk zelf aan de orde wordt gesteld. Schoolkindervoeding. De heer Krau heeft een schriftelijk voor stel ingediend om een raadscommissie in te stellen, die den Raad zal adviseeren over de wenschelijkheid van schoolvoeding en schoolkleeding in deze gmeente. Bij dit voorstel is tevens overgelegd een lijst van ouders, die te samen méér dan 300 schoolgaande kinderen hebben en ver klaren, dat zij gaarne voor hunne kinderen gebruik zullen maken van schoolvoeding en sohoolkleeding. De voorzitter zegt, dat die handteeke- ningen hem niet veel zeggen. Het is geen kunst om handteekeningen bij elkaar te krijgen als het om geld of levensmiddelen* gaat. Spr. meent, dat hierin het particn- I lier initiatief moet voorgaan. De heer Lief- forink vindt het wel van beteekenis te we ten of de handteekeningen werkelijk van ouders zijn wier kinderen behoefte aan schoolvoeding hebben of van propagan disten. Do heeren van der Wiel en van der Niet hebben principieele' bezwaren in het algemeen tegen schoolvoeding en school kleeding. Wij moeten onze kinderen niet laten opvoeden als kinderen van den Staat. Als er in bepaalde gevalen behoef ten op dit gebied bestaan, dan moeten de armbesturen en diaconiën daarin voorzien en voor menschen, die tot geen kerkelijke gezindheid behooren, de gemeente. Daar het voorstel van den heer Krau al leen gesteund wordt door den heer den Hollander, kan het niet in behandeling worden genomen. Het verslag van de Spaarbank voor Noordwijk en Omstreken wordt hierop vastgesteld alsmede de begrooting voor het Weeshuis voor het jaar 1933 met de daarbij behoorende lijst van uitkeeringen aan weezen en halfweezen. De heer van der Meer stelt voor de uitkeeringen voor de half-weezen te verhoogen omdat de financiën van het weeshuis dit best toe laten. Burg. en Weth. zeggen toe hierover advies te zullen uitbrengen. Goedgevonden wordt opname in het Gasthuis te Noordwijk aan Zee van A. de Haas. Met algemeene stemmen, behalve die van den heer Krau wordt besloten do ge bruikelijke schenkingen van de Mij. Zee bad, Huis te Duin en de Pensions Hoek, Noordzee en Den Hollander, bedragende 10 oct van de bruto-opbrengst van de Ex ploitatie van strandstoelen en badbedrijf. Herbenoemd worden de aftredende le den van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs, de heeren H. de Boer en H. G. de Boer. Als Gasthuismees- ter wordt herbenoemd de heer J. de Witt. Zonder hoofdeliike stemming wordt goed gevonden een wijzieing van de regeling van den Schoolartsendienst, dat vervanging mogelük maakt van den burgemeester bij veruaderingen van de beheerscommissie. Met algemeene stemmen wordt afgewe zen een voorstel om aan den schoolarts een verhooging van vergoeding toe te kennen voor gebruik van een auto in verband met steiging van de benzine-prijzen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten afwijzend te beschikken op een verzoek van de Ned. Bankerbak- kersvereeniging te Leiden om banketwin kels op Eersten Kerstdag geopend te mo gen hebben. Begrooting 193». Hierop wordt aan de orde gesteld de behandeling van de Gemeenterekening 19&1 en de begrooting voor hot 4 jaar 1933. De heer O. G. J. Alkemade houdt uitvoe rige en diepgaande algemeene beschouwin gen over het belastingstelsel der gemeente, waarin naar zijne meening niet voldoende rekening wordt gehouden met. de groote gezinnen en het beginsel der draagkracht. Voorstellen tot wijziging van het plaatse lijk belastingstelsel laat hij op het oogen- blik achterwege in verband met de tijds omstandigheden en de belastingplannen der Regeering. De heer Krau houdt een pleidooi om de van den wethouders, vonden het niet pret tig dat hierover nog gesproken moest wor den. Tenslotte werd besloten, dat B. en W. de huurders in kennis zal stellen, dat zij de waterleiding moeten betalen, anders zal de Raad stappen doen om dit nader te re gelen. Goedgevonden. De heer Apeldoorn brengt dank aan B. en W. voor hun bemoeiingen tot het verstrek ken van een gulden toeslag voor brand stof. De heer Vliet brengt de gladde we gen onder de aandacht van den voorzit ter. Een schuitje zand aan laten rukken en er kan gestrooid wordon. De heer v. d. Weijden vraagt aan welke vereen, subsidie is verstrekt, waarop de voorz. antwoordt van aan de T.B.O.-ver- eeniging. De heer Kroon deelt naar aan leiding hiervan mede, dat een contact-oom missie is tot stand gekomen tusschen het Wit-Gele Kruis en de T.B.C.-vereenigiug. Hierna volgt sluiting. werkloozen van de gemeente niet te werk te stellen in de duinen omdat de gemeente in lange jaren van dit werk niet profiteert, doch méér werk te zoeken dichtbij do ver betering van straten en wegen. Achtereen volgens worden vastgesteld de rekeningen van het Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf en het GaB- en Waterleidingbedrijf en de Gemeenterekening. De gemeenterekening 1931 eindigt wat den gewonen dienst betreft met een totaal aan ontvangsten van 984.92 aan uitgaven van 902.699,28, alzoo met een batig saldo van 82.285.64 en wat den kapitaaldienst betreft met een totaal van inkomsten van 1.218.079.85 en aan uitgaven met een to taal van 1.341.487,73, alzoo met een na- deelig saldo van 123.407.S8. Bezuiniging. Hierna wordt overgegaan tot artikels- gewijze behandeling van de begrooting voor 1933. Uitvoerig wordt gedebatteerd over een voorstel van de Commissie tot Onderzoek van de rekenig en begrooting om 10 pet. salarisverlaging toe te passen. Ten slotte wordt besloten hierop geen be slissing te nemen, dooh af te wachten het advies van de Commissie voor Personeels aangelegenheden omtrent en veel minder vérstrekkende salarisverlaging van burge meester en wethouders. De heer Krau stelt voor te wijzigen de bepaling, dat toch be taald moet worden voor electriciteit, die niet- wordt afgenomen. B. en W. zeggen onderzoek toe. Het voorstel van B. en W. om te bezuinigen op koffie en sigaren voor raad, commissies en burg, en weth. valt niet in goede aarde. Er wordt van meer dere zijden op gewezen, dat geen presentie geld wordt genoten voor vaak langdurige commissie-vergaderingen. De heer Lieffe- rink zegt namens de Commissie van on derzoek, dat zij van de door B. en W. voor gestelde subsi Veverlaging van 25 pet. in ieder geval willen uitsluitend het reclame- fonds en de bewaarscholen. De voorzitter zegt, dat B. en W. op het standpunt staan, dat of alle subsidies moeten worden ver laagd of op het oude bedrag moeten wor den gehandhaafd. Gaat men verschil ma ken, dan komt men er nooit uit. Besloten wordt zonder hoofdelijke stemming geen enkele subsidie te verminderen, De heer Braun vindt de vergoeding voor schoeisel van 30.— per agent te hoog. Hij stelt voor hiervan 20— te maken. De voorzit ter zegt een onderzoek toe. Op voorstel van den heer van der Wiel wordt besloten in verband met de vele uitgetrokken buitengewone werken een post van 600 uit te trekken voor teekenwerk voor Openbare Werken. De heer Krau verzoekt het tarief voor de rioolbelasting te herzien in verband met de groote kos ten die den laatsten tijd aan de rioleerin- zijn gemaakt. De voorzitter zegt onderzoek toe. De heer den Hollander merkt op, dat geen post is uitgetrokken voor onderhoud van de Openbare School. De/.e moet o.m. noodig eens gewit worden. De voorzitter vindt dit ook al gezien de tijdsomstandig heden niet noodig. Een bedrag van ƒ50.— wordt hiervoor uitgetrokken. De heer den Hollander vraagt of do gomeento er wel genoeg werk van maakt oin bijdragen te kmjgen van familieleden bij opname van familieleden. De voorzitter zegt, dat dit steeds geschiedt. De heer Lieffcrink dringt er op aan spoed te maken met het over nemen in eigendom van particulier wegen. De Voorzitter zeet. dat dit bezien wordt aan de hand van de Wegenwet. Do hoer v. d. Wiel dringt er in ieder geval op aan den Lijnbaanweg in orde te brengen. Dit is zeer urgent. De voorzitter zegt besprc- j 'l- en *oe' Achtereenvolgons wordt hierop vastgesteld de verschillende bedri fsbegrootingen en de gemeentebc- grooting. Do gemeentebegroting wijst aan aan inkomsten en uitgaven wat betreft den gewonen dienst een bedrag van ƒ802.065.51 en wat betreft den kanitaal- dienst. in ontvangst en uitgaaf een bedrag van ƒ266.587.59. Bij de rondvraag vestigt de heer Lief- fennk do aandacht op het hoogteverschil tusschen do Huis ter Duinstraat en het achterliggende terrein. De voorzitter deelt mede. dat hierover reeds meerdero confe renties met de tram zijn gehouden. Hii zal hierover nogmaals confereeren. Hierop sluit de voorzitter de vergadering. FIETSRIJDER! „Wil 't fietsen op den rijweg mijden. Als ge een fietspad kunt berijden" 63. „Wat is dat?" „Moppie, kom dan, kijk eens!" Ik vlug naar hem toe en hij zei: „Weer zoo'n fijne kluif". Ik pakte hem gauw aan en begreep niet, dat hij al mijn kluiven op harkte. Het eenige was, dat ik er maar een nieuw plaatsje voor ging zoe ken, maar dan ergens, waar de baas niet hoeft te harken. Ik liet mijn kluif onder den b .om even in den steek en gingop zoek naar een geschikt hoekje. KATWIJK. Gemeenteraad. De gemeenteraad ver gadert Woensdagmorgen te 7.30 uur. Pun ten van behandeling: 1. Vaststelling notu len, d.d. 4 Aug. 1932, No. 298, 19 Septem ber 19?2, No. 299, 13 October 1932, No. 300. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Voorstel tot liet benoeemn van drie Coni- missarissen der Gemeente-Spaarbank. 4. Voorstel tot verhuring van grond. 5. Voor stel tot het verleenen van korting op be taalde landhuur 1931. 6. Voorstel tot het verleenen van korting op te betalen land huur 1932. 7. Voorstel op het adres van den R. K. Landarbeidersbond en den Ned. Chr. Landarbeiders bond inzake het verleenen van een toeslag op de uitkeeringen uit do werkeloozenkassen. 8. Voorstel tot: a. ver lenging van de steunregeling voor werk- looze arbeiders, b. verbooging van den ge zinstoeslag en verstrekking huurtoeslag. c. toekenning van ©en Kerstgave. 9. Voorstel tot aankoop van grond. 10. Voorstel tot verbetering van den Zeeweg, de Kerkstraat en don Valkouburgschen weg, enz. 11. Voorloopige vaststelling van de: a. Reke ning van de Bedrijven Electriciteit, Gas, Water, 1931. b. Rekening van het Grond bedrijf 1931. c. Rekening van don Vleesoh- keuringsdienst 1931. d. Rekening van den Schoolartsendienst 1931. e. Rekening van de Gemeente 1931. 12. Voorstel tot wijziging Gemeente-begrooting dienst 1932 (model D.J 13. Voorstel inzake wijziging van de be- groobing 1933 en vaststelling beLastingver- ordeningen in verband met de niet goed keuring van het raadsbesluit inzake bestrij ding van gewone uitgaven uit do reserve van hot grondbedrijf. 14. Behandeling be zwaarschriften tegen belasting-aanslagen met staat van oninbare posten. 15. Voor- f' tot het verleenen van dispensatie, be doeld in art. 22 der Bouwverordening, enz. 17. Rondvraag. Werkloozenzorg. Naar wij vernemen bestaan bij B. en W. plannen, om gelegen heid te scheppen dat jongelieden zich, nu er door do crisis geen werk ls en er kans is dat zij in kennis van hun vak met voor uitgaan, op andere wijze in de toekomst hun vakkennis kunnen verrijken. Met eeni ge besturen van vakorganisaties werd hier voor al geconfereerd. De bestaande regeling loopt deze maand af. Naar wij vernemen, bestond bij het col lege van B. en W. reeds het plan, voordat eenige bonden verzoekschriften daarom trent hadden ingediend, in de a.s. raads zitting voor te stellen, de kindertoeslag te verhoogen en een huurtoeslag van maxi mum 2.50 toe te kennen bij een huur van boven de 3. Belastingverhooging. Ged Staten hebben het in de vorige raadszitting op voorstel van den heer C. van Tongeren aan genomen raadsbesluit om uit de reserren van het grondbedrijf 15.000 te hemen, ten einde de belastingen niet hooger op te voe ren, niet goedgekeurd. Het gevolg daarvan zal waarschijnlijk zijn, dat het plan van B. en W. n.h verhooging van de opcenten op de gemeentefondsbela.sting en op (de ge meente) de personeele belasting, opnictiw ingediend zullen worden. WASSENAAR. Aanrijdingen. Op den Katw.weg had narijd ing plaats tusschen do auto's van v. N. uit Katwijk en S. uit Amsterdam. De belangrijke materieele schade zal ondor- ling geregeld worden. Plaatsgenoot v. d. H. die op den Rijksstraatweg, hoek Raaphorstlaan, plot seling een auto voor zich opmerkte, kwam met zijn 3-wielig motorrijwiel te slippen. Dit sloeg om en de hoer v. d. II. werd daar door bloedend aan het hoofd verwond, ter wijl hij ook nog klaagdo over pijn in den rechterschouder. Op advies van dr. Boaib de la Faille is de heer v. d. H. per zieken auto van den heer Goomans overgebracht naar hel Acad. Ziekenhuis te Loiden. Op den hoek RijksstraatwegNarcis laan had een aanrijding plaats tusschen den auto G. 94950 en een auto, bestuurd door den heer K. alhier. Eerstgenoemde auto reed daarbij tegen een boom en moest door Garage Knijnenburg worden wegge- sleept. Ook de auto van den heer K. werd beschadigd. 64. De meest geschikte plaats leek mij de hoop bladeren, die hij zoo juist bij elkaar geharkt had, want daar gaat hij vaat niet gauw weer harkon. Ik begroef daar eerst do eene kluif, en bracht de kluif, waarmee ik zoo juist gespeeld had er ook heen, want ik had eigenlijk hcelc- maal geen honger. Toen de tuin klaar was, zette de baas de hark weer in het schuurtje en even later zaten wc weer binnen. Van al dat draven en spelen was ik zoo moe geworden, dat ik bij de verwarming in diepen slaap viel MIJN BAAS EN IK.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 11