BOELHUIS DINSDAG 20 DECEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. STEUNREGELING WERKLOOZE AR BEIDERS. Door werkloozen is het volgende adres aan den Raad gezonde© Ondergeteekenden nemen hiermede de vrijheid Uwen Raad bijgaande motie aan te bieden, waarin tot uitdrukking komen de gevoelens, welke in eenige honderden werklooze arbeiders, ten aanzien van de door Uw College genomen, of nog te nemen Steunmaatregelen, leven. Eenzelfde motie is, begeleid van pl.m. 260 handteekeningen van werkloozen, aan het College van Burgemeester en Wethou ders toegezonden. Met klem dringen zij er bij uw Geacht College op aan, om, rekeninghoudende met den komenden winter, welke onge twijfeld meerdere zorgen en behoeften met zich brengt, de steunmaatregelen uit te breiden, en te verbeteren. Tengevolge van inmiddels in werking getreden Ministeriëele bepalingen, waar door het grondbedrag der uitkeering is of wordt verlaagd, terwijl ook door het opvoeren der prijzen van levensmiddelen de koopkracht van het steunbedrag is verminderd, meenen zij Uw College te moeten verzoeken de gronduitkeeringen met 1.te verhoogen, waardoor de werkelijke verlagingen, waarvan hierboven wordt gesproken nog slechts voor een deel zal worden gecompenseerd. Daarnevens meenen zij dan ook te mo gen verzoeken de kindertoeslag, welke voor deze gemeente op 0.75 is gesteld, te verhoogen tot 1.25 per kind. Alleen dan zal het de grootere gezin nen welke nu veelal in zeer moeilijke om standigheden zijn komen te verkeeren, mogelijk zijn de ergste moeilijkheden het hoofd te bieden. Voorts zal naar hun meening, direct van gemeentewege, of door de daartoe geëigen de lichamen, in do schreeuwende behoefte aan kleeding, schoeisel, etc. moeten wor den voorzien. In de redelijke verwachting, dat het Uw College gegeven en mogelijk zal zijn, de troostelooze materiëele toestand, en drei gende psychologische depressie waarin vele werklooze gemeentenaren zijn komen te verkeeren te kunnen peilen en begrij pen, cn voor wien's welzijn uw College be roepen of aangewezen is, te waken, verblij ven wij. Met verschuldigde hoogachting, enz. B. en W. adviseeren afwijzend te be schikken en motivecen dit als volgt: Voor het toestaan van het verzoek om verhooging van de steunbedragen is wijzi ging noodig van de regeling voor het ver- lcenen van ondersteuning aan onvrijwilli ge werklooze arbeiders. Een dergelnke wüziging behoeft de goedkeuring van den Minister van Binnenlandsche Zeken. Wij hebben doen nagaan, welke uitga ven het van do gemeentekas zou vorderen, wanneer de steunbedragen werden ge bracht op de in het adres genoemde cij fers. Per week zouden do uitgaven meer bedragen rond 650.waartegenover een Rüksh'':drage van rond 3*25.— kan worden gesteld. Voor de gemeente blijft dus zui ver te betalen over per week rond 325.— Te^en het nemen van 'deze uitgave voor rekening der gemeente hebben wij be zwaar. In verband hiermede brengen wij onder uw aandacht dat voor verstrekking van extra hulp aan de werkloozen in den vorm van kleeding, schoeisel, liggingsstukken en dergelijke reeds in de vergadering van uw Raad van 17 October 1932 naast een uit keering van 1800.— van het Nationaal Crisis-comité, een crediet tot gelijk bedrag is toegestaan. Voorts heeft de Minister van Binnen landsche Zaken toegestaan, dat voor de wintermaanden (1 November1 April) ho vende gewone steunbedragen een brand- stoffentoeslag van 1.per week kan worden verstrekt. Deze bijslag, die in deze gemeente verstrekt wordt in den vorm van 1 H.L. Cokes ter waarde van 0.50 en 0.50 in contanten, is voor de eerste maal verstrekt op 5 November 1932. KOUDEKERK. Benoeming gemeenteontvanger. In de hedenmorgen gehouden raadsver gadering is tot gemeente-ontvanger be noemd de heer G. J. Corts, ambtenaar ter secretarie alhier. Crisis-Comité. Op verzoek van den Burgemeester als voorzitter van het plaat selijk Crisis-Comité alhier, is door do firma Douwe Egberts te "Utrecht, ten behoeve van de werkloozen in deze gemeente, gra tis ter beschikking gesteld, twee honderd pakjes D. E. Echte Friesche Heerenbaai, alsmede een vijftal gezelschapspelen, keu rig uitgevoerd op carton. Voorwaar een prachtig aanbod, waarvoor de commissie deze firma zeer erkentelijk is. Raadsvacature. De heer J. van der Sterre, heeft zijn benoeming tot lid van den gemeenteraad, vacature D. Dorrepaal aangenomen. Aanrijding. Gisterenmiddag had op den hoek van de Gemeeneweg aan den Hoogen Rijndijk een botsing plaats tus- sc-hen een bestelauto ran den heer Smits uit Woubrugge en een luxe auto van den heer Frank uit Den Haag. Beide auto's liepen hierdoor belangrijke schade op, terwijl eerstgenoemde door een kraanwagen moest weggesleept worden. Tegen den bestuurder van de bestel-auto aan wiens schuld de aanrijding te wijten moet zijn, is prooes-verbaal opgemaakt. Z0ETERW0UDE. Roomsch Tooneel. De tooneelclub van den R. K. Vrouwenbond heeft onder de bekwame leiding van Mevr. Steijger- Asperslagh, een möoi tooneelspel in stu die genomen en zoo zal op Tweeden Kerstdag opgevoerd worden „St. Elisa beth van Hongarije". Hoewel wij in onzen tijd alom leeken- spelen als het eenige middel van de uitingen van het volk zien aanbevolen, prijzen wij ons gelukkig nog eenmaal, voordat het liefhebberij tooneel geheel door de nieuwe strooming verdrongen is, een mooi tooneelspel van onze tooneel club opgevoerd te zien. Wij kunnen met een gerust hart het bezoeken van de uitvoeringen op 27 December komt de herhaling aanbe velen. Een nieuw kerkorgel. In den Kerst nacht zal het nieuwe orgel in de pa rochiekerk van St. Joannes Onthoofding, hetwelk de vorige week Zondag werd ingewijd, in gebruik worden genomen. Het orgel is gebouwd door de beken de firma Vermeulen te Alkmaar; het bestaat uit 18 sprekende registers aan gevuld met 7 nevenregisters verdeeld over twee klavieren en vrij pedaal.. Het instrument is van de moderne vindingen ruimschoots voorzien. Als generaal-regis- ter-crescendo met scala, automatische pedaalomschakelingen mot drie graden van klanksterkte, zwelkast voor het tweede manuaal en vijf vaste combina ties. Bij de samenstelling van de dis positie van het orgel, is het streven voor opgesteld om in het volle werk alle schelheid van het geluid te vermijden een een massalen, afgeronden ensemble klank te verkrijgen. Een overzicht van de geheele disposi tie en do uitstekende faam van den or gelbouwer beloven ons inderdaad, dat dit instrument volkomen waardig zal zijn de kerkelijke dienst op te luisteren. De parochie ziet thans de Sint Jans- kerk in één jaar verrijkt met nieuwe klokken en een nieuw orgel. Met veria n- gen zien wij dan ook den Kerstnacht tegemoet om de schoone metalen stem men te hooren jubelen over de komst van den Zoon van God on aarde. Gesloten Retraite. Hedenavond te zeven uur zal de zeereerw. pater Lou- rijssen in het Gezellenhuis komen spre ken voor de St. Joseph-gezeilen en Jon ge Wachters over de gesloten retraite, om daarna over hetzelfde onderwerp te half negen in het Jeugdgebóbuw te spre ken voor de leden van de drie stands organisaties. STADSNIEUWS „GELOOF EN WETENSCHAP". Door mevrouw Tula Schmidt-di Vista uit Blaricum werd gisterenavond voor „Geloof en Wetenschap" een lezing met lichtbeelden gehouden over het land der Boschnegers en der Magiërs. Mevrouw Schmidt, die een Portugeesche van geboorte is, heeft een reis gemaakt, naar Afrika met haar vader, die in de Por tugeesche koloniën groote factorijen be zat. Aan deze reis naar Angola werd ook een tocht verbonden door de woestijn Katsbari naar het Noorden van Transvaal. De spreekster bleek op deze reizen heel wat avonturen te hebben meegemaakt. In de wildernissen van Afrika maken allerlei wilde beesten, den mensch het leven on veilig, maar het ergste is nog dat de mensch den mensch zoo dikwijls naar het leven staat. De Negers, die dit gedeelte van Afrika bewonen, zijn over 't algemeen goed, maar er komen ook zeer wreede stammen voor. Mevr. Schmidt verhaalde uitvoerig van de zeden en gewoonten der inlanders, van den toestand der vrouwen aldaar (welke zeer droevig is) van de eigenaardige ge neesmethoden en de verschrikkelijke ziek ten, welke de bevolking uitdunnen. De spreekster had voor haar reisverhaal een aandachtig gehoor. Toch meenen wij, dat het niet geheel en al in overeenstem ming is met het karakter van G. en W, om vele lezingen te geven, zooals deze en de vorige hoe belangwekkend deze ook zijn. ERNSTIGE AANRIJDING. Getuigen gezocht Hedenmiddag omstreeks 12 uur heeft op den Hoogen Rijndijk een aanrijding plaats gehad tusschen een auto bestuurd door E. W. P. P. en een wielrijder, genaamd T., afkomstig uit Valkenburg. De wielrijder werd zeer zwaar gewond. Hij liep een schedelbreuk op. De man is door de E. H. D. naar het Academisch Zie kenhuis vervoerd. De commissaris van politie verzoekt de genen, die getuige zijn geweest van dat ongeluk zich ten spoedigste op te geven aan het politiebureau afd. recherche. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 4475. Naamlooze Vennoot schap Consumptie Handelssonderneming Prakticus. (f) Leiden, Pieterskerkgracht 8. Hoofdz.: Rotterdam, v. Speykstraat 26. Het filiaal te Leiden is opgeheven. Opheffing. 4332. Leidsche Conser- venbandel C. Witte, Leiden, Hoefstraat 53. Handel in vruchtenconserven. Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige opname. GEMEENTERAAD. Voorz. de burgemeester mr. A. van der iSande Bakhuyzen. Afwezig met kennisgeving de heer Wil- m er. Onder de Ingekomen Stukken bevindt zich o.a. een adres van de O. S. P. inzake de tarieven der Lichtfabrieken, welk adres in handen van B. en W. wordt gesteld om prae-advies. De heer K o o 1 e heeft verlof gevraagd, B. en W. te mogen interpelleeren over de sohoolbaden. Deze interpellatie wordt toe gestaan aan het eind der agenda. Naar aanleiding van een verzoek van een werkloozen-comité inzake Kerstgaven, wijziging van stempelplicht en kolentoe- slag ontstaat een debat over de volgorde der agenda. De heer Knuttel wil speciaal de ko- lentoeslag direct in behandeling brengen, omdat er een groot aantal werkloozeD op de publieke tribune op den uitslag wach ten. Het voorstel van den heer Knuttel wordt echter verworpen. Een voorstel van B. en W. om dit go- deelte van het verzoek (kolentoeslag) voor kennisgeving aan te nemen, wordt aange nomen met 14 tegen 13 stemmen. Het gedeelte van het verzoek wat be treft den stempelplicht wordt door B. en W. in prae-advies genomen. Verder is een verzoek ingekomen van de afd. Leiden der Ned. Organisatie van Banketbakkers, om te bepalen met ge bruikmaking van art. 9 der Winkelslui tingswet, dat op len Kerstdag banketbak kerswinkels geopend zullen mogen zijn bui de toegestane 4 uren. B. en W. stellen voor dit verzoek af te wijzen. De heer Knuttel verdedigt het ver zoek. Het voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken wordt aangenomen met 15 tegen 14 stemmen. Tegen: de S. D. A. P. en de heoren van Eecke, Knuttel, Voe, Bosman en Romijn. Daarna wordt overgegaan tot behande ling der Agenda. lo. Benoeming van 5 leden der Com missie, bedoeid in art. 2, le lid, sub 3o der verordening, houdende Reglement voor de Gommissiën van Advies betreffende de ai- beids- en dienstvoorwaarden van het per soneel in dienst van de gemeente Leiden, (vacatures: de heeren F. Eikerbout, J. Wil brink, Y. Kuipers, Th. M. W. Bergers cn R. van Eecke). De aftreden worden herkozen. 2o. Benoeming van 5 plaatsvervangende leden dier Commissie, (vacatures: de hee ren Mr. C. Beekenkamp, J. A. van der Reij- den, J. J. Vallentgoed, C. J. van Tol en J. M. Vos). De aftreden worden herkozen. 3o. Benoeming van een lid der Gemeen- telijke Commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon. (Voorgedragen worden de aftr. mej. F. W: C. Riphaagen en mej. A. C, van Nes). Benoemd wordt mej. F. W. C. Riphaagen 4o. Benoeming van eene tijdelijke lee- rares in het NederLandsch aan het Gym nasium en de Hoogere Burgerschool voor Meisjes. Benoemd wordt mevr. T. J. Jelgersma. 4a. Prae-advies op het verzoek van J. Broeze om eervol ontslag als hoofd der school aan de Medusastraat B. Goedgekeurd. 4b. Benoeming van een hoofd der school aan de Medusastraat B. De heer Knuttel heeft bezwaar te gen no. 1 van de voordracht, die te Bos koop hoofd is van een bijzondere school, is dat een confessioneele school? De voorz.: Dat is een bijzondere neutrale school. De heer Knuttel: O, dan heb ik geen bezwaar. De heer Kooistra verklaart, dat de fractie der S. D. A. P. blanco zal stem men. Benoemd wordt daarna de heer J. Hok- keling te Boskoop. 5o. Praeadvies op het verzoek van F. J. de Ridder, om eervol ontslag als Technisch- Ambtenaar bij den Gemeentelijken Reini- gings- en Ontsmettingsdienst (wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd). Goedgekeurd. 6o. Balans en Verlies- en Winstrekening, dienst 1931, van den Keuringsdienst van Waren in het district Leiden. Goedgekeurd. 7o. Rekening, dienst 1931, van de Ge zondheidscommissie. Goedgekeurd. 8o. Voorstel tot goedkeuring van de Ba lans en Verlies- en Winstrekening, dienst 1931, van de Vereeniging tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen en tot vaststelling van den deebetreffenden begroot ingsstaat. Goedgekeurd. 9o. Rekening van de ontvangsten en uitgaven der gemeente over het jaar 193L Goedgekeurd. lOo. Voorstel in zake de tijdelijke be legging van kasgelden. Goedgekeurd. llo. Praeadvies op het verzoek van de N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij, om goedkeuring tot het wijzigen van drie der vier bestaande filterbakken volgens het filtreersysteem „Paterson". Goedgekeurd. 12o. Voorstel in zake de verkrijgbaar stelling van vuilnisemmers van den Reini gingsdienst tegen den prijs van ƒ2.per stuk. Goedgekeurd. 13o. Voorstel in zake de verhooging van de subsidie over 1932 aan de Vereeniging voor Schoolkindervoeding en Sohoolkin- derkleeding en de verstrekking van voe ding in de a.s. Kerstvacantie. Goedgekeurd. TELEGRAMMEN GRIEPEPIDEMIE IN DE VEREENIGDE STATEN. Ruim 800 dcoden in één week. WASHINGTON 20 Dec. (VD.) Do griep, die in hevige mate in enkele staten aan de Pacifickust heeft geheerscht, heeft zich thans uitgebreid naar de zuidelijke 'Staten en heeft het karakter van een kwaadaari- ge epidemie aangenomen. De gezondheids dienst te Washington deelt mede dat in de afgeloopen week in 89 steden 807 personen aan griep en daardoor veroorzaakte long ontsteking zijn overleden. In de meer oos telijk gelegen staten, waar eveneene griep beeft geheerscht, begint de ziekte thans af te nemon. DE VERMISTE FILMEXPEDITIE IN BRAZILIË AANGEKOMEN? PARIJS 20 Dec. (V.D.) De „Matin" bevat een bericht, volgens hetwelk het jacht „Sita", dat met een uit 28 personen be staande filmexpeditie aan boord op 8 No vember uit Marseille vertrok om een film te draaien aan de oevers der Amazone en dat reeds meer dan tien dagen over 'tijd was, te Para zou zijn aangekomen. Uit Milaan wordt gemeld dat de corres pondent te Buenos Aires van de „Oorriëro dclla Sera" reeds Zaterdag do aankomst van do „Sita" aan zijn blad heeft geseind. Te Parijs zelf heeft men nog geen bevesti gingen van deze berichten ontvangen. CORRESPONDENTIE. De B. Waarom juist deze sproker is gevraagd en niet een ander weten wij ook niet. De meening van den spreker over zelfverdediging met de wapenen, als er redelijke kans is op succes, kan zeker worden weersproken. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 19 Dec. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie 0.502.bloem kool I 7.20—15.80. idem II 1.50—7.00, roodekool 1.507.90. savoyekool 1.90 9-groenekool 1.504.40, pieterselie l-?01.80, prei 1.003.10, kropsalade 0.80—2.80, selderie 1.00—2.40, kuol&el- derie 0.903.per 100 kg. kroten 12 kroten gek. 3—6, witloof 18—21, boe renkool 4—7, uien 3.004.80, wortelen 2—5, spruiten I 812, spruiten II 26, 20 Dcc. Vette Varkens. Aangevoerd 500 stuks, waarvan 460 zwaar 2728 cent en 40 licht 2628 cent per kg. levend go- wicht. Handel zeer matig wegens zeer groote aanvoer. ROTTERDAM, 20 Dcc. Vee. Aanvoer: 223 paarden, 3 veulens, 1164 magere, run doren, 972 vette runderen, 220 vette kal veren, 637 nuchtere kalveren,' 308 graskal veren, 127 schapen of lammeren, 3 varkens en overloopers, 48 biggen, 12 bokken of geiten. Prijzen per half kg.: koeien 12.516 2326 en 2931 cent, ossen 15—16, 2123 en 26—29 cent; stieren 1416, 1820 en 22.5—24 cent, vette kalveren 2530, 35 42.5 en 52.555 cent. Prijzen per stuk vaji mager vee: melkkoeien 120—235, stieren 60290, graskalveren 2040, werkpaar den 100230, slachtpaarden 65140, hitten 4080, veulens 3070, nuchter© fokkal veren '1—9, kalf koeien 130—245, pinken 5085, vaarzen 80125, big gen 36, biggen per week 3060 cent, Overzicht: De aanvoer van vette koeien en ossen was ruim, handel tamelijk vlot niettegenstaande de prijzen iets lager wa ren. Een enkel prima spoelingbeest ging tot 2 cent boven noteering. Stieren waren tamelijk aangevoerd, handel traag en de zelfde prijzen konden moeilijk bedongen worden. De aanvoer van vctto kalveren was groot, handel stroef en de prijzen wa ren iets lager. Een enkel prima kalf ging tot 5 cent boven noteëring. Op de magere markt was de aanvoer van melkkoeien flink handel stug. Hier konden de prijzen met zeer groote moeite gehandhaafd blijven. De aanvoer van graskalveren was niet bijzon der groot, handel stug en de prijzen van vorige week waren niet gemakkelijk te be dingen. De aanvoer van paarden enz. was flink. De prijzen van werkparden bleven gelijk; die van slachtpaarden en veulens waren iets hooger. Biggen met tamelijken aanvoer, stroeven handel en prijzen van vorige week, nauwelijks te bedingen. De aanvoer an schapen was niet groot, han del iets williger en de prijzen iets stijver. Z0ETERW0UDE, 20 Dec. Veiling „Ik leer nog". Prijzen: kippeneoeren 4.80 5.60, kuikeneieren 4.304.70, eendeneie ren 3.30—4.per 100 stuks, boter 70 cent en kaas 1230 cent per pond, kippen 0.70 1.25, hanen 1.001.25, duiven 12 cent, eenden 6575 cent, en konijnen 1.10 3.10 per stuk. BODEGRAVEN, 20 Dec. Kaas. Aange voerd 221 partijen Goudsohe kaas, waar onder 218 met rijksmerk, totaal 7914 stuks wegende 71226 kg. Prijs met rijksmerk le soort 31—33, 2e soort 27—29, Han del Lauw. BOSKOOP, 19 Dec. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Op helia 3060 cent, Hadley 6090 cent, Claudius Pcrnet 1.30—1.90, Butterfly BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen- City: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Trianon Afgekeurd. 0.751.00, Wilh. Kordes 1.702.10, Ro- salandia 6090 cent, Florex 0.901.40; Aug. Noack 0.801.20, Eist Poulsen 251 45 cent, Lady Stuarfc 0.601.10, Briar- cliff 0.801.30: Chrysanten, grootbloe- mig 1.001.50, idem tros 18—33 cent, Hel- leboris 25—37 cent, Andriomeda 49 cent, Mahonia 47 cent, Judaspenning 2635 oent. Beshulst 0.701.05, Bonte hulst 60 80 cent, sparren groen 3555 cent. AMSTERDAMSCHE 8EURSN0TEERING Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN 20 Dec. 1932 Industrie: Alg Kunstz. Unio 40 39% Berkels Patenl 16% Calré Delft crt. A 61 Kücbenm. Accouet 3%o Ned Ford 116 Philips Gem. Bezit 130% Uni Lever 106Vs Petroleum: Kon. Olie 150% Perlak 811/2 Rubber: A'dam Rubber 62% Deli Bat. Rubber 26% Vico 32 Serb&djadi 22% Scheepvaart: Oude Vaart 3% Ned. Scheepv* Unie 57% Oude Boot 17 Mijnbouw: Boeton 14*/* Alg. Exploratie Mi 126^/4 Suiker: HV A'dam 170% 169l/a Vorstenlanden 39% Java Cultuur 101 N I S U. 75i/2 Tabak: Deli Mij. 114i/2 114% Senembah 130 Deli Bat Tabak 140 Oostkust 16% Amerik. Fondsen: Am Smelting j3&/8 18% Anaconda 7 7% Ass Gas Electr 2% 21/iu Bethlobem Steel 15u/m Cities Service 31/.- 3%* Central Public. 7 Continental Oil 6%,j Gen Aviation 2% Int Nickel s%6 Kennecott Copper 911,1 Milwaukee 2%« ld Pref. 2% Kocsport Tin Plate 46 North American 30% Nevada 4% Shell Union h<i 5% United St Leather 3"/w Union Pacifio 74 Wabash 2% 2% Tidownter Ass. Oil 4%« United St. Steel 81% 20% W1SSELNOTEERINOEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn Londen New York Parijs Brussel Zwitserland Milaan Madrid Oslo Kopenhagen Stockholm Weenten Praag Boedapest 59.26 8.25 2.491% 9 721/4 34.47 47.971/« 12.721/2 20.30 42.55 42.80 45.10 7.38 (wegens opheffing bedrijf) TE DELFGAU (gem. Pijnacker aan bet Zuideind© op de Hofstede en Kwceke- rij, bewoond door Mej. do Wed. W. VAN DER KOOY op Vrijdag 23 December a.s. voorm. 10 uur van: BOERDERIJ-INVENTARIS 20 koelen, 1 'paard, varkens, 30 kipp Melkwagen, hooiwagen, blokwagen, drijpieftle.kar, schouw, lajndbomcn,! hooi- machine, grasnpAiina bie tenmachine, -égg4 tuiwa- gens, melkeinmc», kaas planken, kaaspersl ten, zeunings, 'tuig rol en verder inventaris. Voorts 30.000 K.G. best gewonnen hooi. KWEEKERIJINVENTARIS 900 eenruiters, laddere, ijzeren schouw, 300 rietmat ten, benzinemotor, spoeling wagen, 40 M. slang, bascu les, tomatensorteermachinc, 2 gierbakken, gieters. Voorts kipkarren, lorrio's en 240 M. rails. Aanvang verkoop vee n.m. 1 uur. Deurw. DE KOOL,

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3