HET HULS OP HET EILAND DINSDAG 20 DECEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 12 BUITENL. BERICHTEN HOOG WATER BIJ PERPIGNAN. Eenige dorpen in gevaar. Perpignan, dat reeds eenigen tijd geleden ernstig door overstroomingen werd geteis terd, verkeert opnieuw in gevaar. Sinds gisternacht regent het hevig. Reeds Maan dagochtend was het water in de Lager ge legen deelen der stad gestegen, zoodat de brandweer hulp moest verleenen. De spoor lijn PerpignanNarbonne en het traject PerpignanThuir worden door het hooge water bedreigd. Men vreest dat het verkeer opnieuw zal moeten worden gestaakt. In de gemeente Sahotrre vreest men dat rotsgesteente zal losraken en terechtkomen op een groep huizen, welke derhalve zijn ontruimd. In het dal van Ol.ette zijn zes dorpen geheel geïsoleerd. Te St. Paul is de eleotrische centrale onder water ko men te staan. De omgeving ligt in het don ker. De .verzorging der geïsoleerde dorpen met levensmiddelen en post wordt met vliegtuigen onderhouden. HOOG WATER IN SCHOTLAND. In een aantal districten van Schotland hebben ernstige overstroomingen plaats ge had. Bruggen werden door den vloed ver nield en een aantal wegen kwam blank te «taan. Te Hamilton heeft het water een minia tuur zee gevormd, welke zich uitstrekt over een oppervlakte van twee en een halven mijl. In het district Morayshire is gisteravond een grootc uitgestrektheid bouwland onder water geloopen. VAN DE WITTE ZEE NAAR DEN STILLEN OCEAAN. Hachelijk avontuur van een weten schappelijke expeditie. Een der leiders van de „Sibiriakof"-ex- peditie, dr. Schmidt, die juist te Moskou is teruggekeerd, heeft een indrukwekkend relaas gegeven van de lotgevallen dezer wetenschappelijke expeditie. Op 28 Juli jJ. verliet de ijsbreker „Sibi- riakof" met geleerden en geographisohs deskundigen aan boord, met de bemanning mee "71 koppen, de haven van Archangel. Na zonder moeite door de Kara-zee en de Bering-Zee te zijn gevaren, kwam men van de Bering-Zee, bij 'het doen van onder zoekingen in drijf ijs terecht. De ijsmassa's hadden zoo'n kracht, dat eenige bladen van de schroef afbraken en op 10 Aug. brak ook het laatste blad, waar door de schroef waardeloos was geworden. Gedurende vijf dagen, aldus dr. Schmidt, hielpen wij de bemanning de steenkool van den achtersteven naar den voorsteven te brengen, daar 400 ton kolen moesten wor den verplaatst, ten einde den achtersteven te lichten en een nieuwe schroef te kunnen aanbrengen, hetgeen ten slotte gelukte. Doch de drang van het drijf ijs hield niet op en op 16 September brak tot overmaat van ramp de as* van de schroef. Wij gaven echter den moed niet op en achttien dagen lang vochten wij tegen het ijs. Met ijzeren kabels, die aan het schip bevestigd waren, trokken wij de „Sibiria- kof" van ijsschots tot ijsschots en eindelijk op 1 October konden wij in vrij water een zeil hijschen. Ten slotte kwam een sleep boot, die onze draadlooze noodseinen had opgevangen, ter hulp en sleepte ons naar een Japan sehe haven. Dit is de eerste maal in de geschiedenis, dat men in één zomer den tocht van de Witte Zee ifaar den Stillen Oceaan heeft gemaakt. Capone's opvolger neergelegd. Frank Nitti. die Al Capone als koning der onderwereld te Chicago is opgevolgd, is gister doodelijk gewond in een gevecht met pol itie-beambten, die hem in een kan toorgebouw wilden arresteeren. FEUILLETON. Naar het Engelscb van ARCHIBALD MARSHALL. (Nadruk verboden). 82) MevTouw Herbert stond op en een kan delaar van tafel nemend, hield zij het licht voor het geschilderde portret van Sir Roderick Bertram. De twee jongelui richtten hun oogen naar het schilderij en vervolgens keek Guy naar George. „De gelijkenis is buitenge- woon", verklaarde hij„ik begrijp gewoon niet, dat niemand dat nooit eerder heeft opgemerkt." „Het kan niet als een wettig bewijs die nen", was alles wat George, die met moeite zijn emotie bedwong, zei. Mevrouw Herbert zette de kaars op ta fel, ging weer zitten en hervatte haar me- dedeelingen. „Mevrouw Greenfield verliet dus het ho tel met Sir Roderick en Lady Bertram en al haar rekeningen werden betaald. Toe vallig gingen mijn man en ik ook naar Fo- ligno, waar Lady Bertram gestorven was. Daar hoorde ik, dal mevrouw Greenfield na Lady Bertram's dood met Sir Roderick •was meegegaan en dat haar kind leefde en aan haar zorgen was toevertrouwd. U vertelde mij, dat zij in Highgate leefde van baar eigen geld en dat haar zaken voot baar beheerd werden door meneer Ri chards, van wien wij weten, dat bij iden- CHICAGO VRIJ VAN BANDIETEN VÓÓR KERSTMIS? Burgemeester Cerrnak van Chicago heeft volgens V. D. uitvoering gegeven aan zijn voornemen om nog vóór de Kerstdagen Chicago zooveel mogelijk te zuiveren van „gangsters" en andere elementen, die het openbare leven dër stad onveilig maken. In totaal werden dc afgeloopen week 350 per sonen uit de onderwereld gearresteerd, terwijl gedurende het jongste week-end 216 eigenaars van bierhuizen en speakasies werden gearresteerd, waarna proces-ver baal werd opgemaakt. Oood op het voetbalveld. Tijdens een voetbalwedstrijd bij Man- derscheid in de Eifel is Zondag de 22-jarige speler Klas uit Ober Oeffingen zóó onge lukkig met een anderen speler in botsing gekomen, dat hij den hals brak. Hij was op slag dood. De wedstrijd werd terstond ge staakt. STADSNIEUWS LEIDSCHE MIJ. VAN WELDADIGHEID TER VOORKOMING VAN VERVAL TOT ARMOEDE. Onder voorzitterschap van mr. P. A. Pijnacker Hordijk werd gistermiddag in een der bovenzalen van café-restaurant „In den Vergulden Turk" de jaarvergade ring gehouden van bovengenoemde Maat schappij. Na een kort openingswoord van den voorzitter werden de notulen der vorige vergadering, door den secretaris, mr. H. R. Goudsmit, gelezen, ze werden onver anderd goedgekeurd. Het verslag van de kasoommissie, uit gebracht door den heer ir. P. Fehmers, luidde gunstig, waarop de penningmeeste- resse décharge verkreeg voor haar gé- houden beheer, onder dank van den voor- zi tter. De aftredende bestuursleden, mej. D. Coebergh en de heeren mr. P. E. Briët en D. Koremans werden bij acclamatie her benoemd. Aan het jaarverslag van den secretaris ontleen en we, dat het voor de Mij. een moeilijk jaar was. Aan den eenen kant viel er een vermindering aan inkomsten te constateeren en mindere inkomst aan rente, terwijl aan den anderen kant de aanvragen veelvuldiger waren. Van H. M. de Koningin en H. M. de Koningin-Moeder werden weer de gebrui kelijke giften en gaven ontvangen, hetzij in geld of in natura, zulks naar gelang het bestuur dit wenschte. De Leidsche Mij. van Weldadigheid ontving aan contributie en giften 1638.80 (vorig jaar 1671.Dit bedrag zal volgend jaar aanzienlijk minder zijn, waarom de secretaris gaarne opwekt om contribuant te worden. Uit het Kuypersfonds werd een bedrag van 3409.85 uitgekeerd aan „Pauvres Honteux". Het verslag eindigt met een woord van dank aan de Armenraad voor de inlichtin gen, die hij over de gezinnen door middel van schriftelijke rapporten verstrekte. Vervolgens werd verslag uitgebracht van de Hulpbank der Mij. Hierin werd gememoreerd het overlijden van den com missaris, den heer Egberts, die steeds het werk der Hulpbank met alle krachten steunde. Het netto provenu bedroeg in het afge loopen jaar 1300.49. Het kapitaal, door de Mij. beschikbaar gesteld, bedroeg op 31 Dec. 1931 45.000. De jaarverslagen werden onder dank goedgekeurd. De rondvraag leverde geen stof tot be sprekingen op, waarna de vergadering werd gesloten. tiek was met Martin. Waar kwam het gel<l vandaan? Zij had haar man vóór de laatste weken van haar leven niet meer teruggezien en waande hem dood. En toen zij hem terugzag, verkeerde hij in behoef tige omstandighedenDus van hem kon dat geld nieL afkomstig zijn. En toch wa ren er voldoende middelen beschikbaai voor uw opvoeding en om u uw intrede in de maatschappij te laten doen. Ik vraag nogmaals: waar kwam dat geld van daan V' „Er werd mij gezegd, dat het van mijh vader afkomstig was", antwoordde George. „Het kwam van Sir Roderick en Mar tin, alias Richards was met de uitbeta ling belastverbeterd© mevrouw Herbert op gedecideerd en toon. Guy stond uit zijn stoel op en lachte witjes. „Geen wonder dat Richards met alle ge weld wilde weten, wat ik zou gaan doen, als ik alles kwijtraakte!", merkte hij. op. „Jij bent Sir George Bertram en ik ben., niemand.' „Kom. kerel", troostte George. „Jij bent, die je altijd geweest bent. De heele ge schiedenis lijkt mij onwaarschijnlijk; ik hoop, dat ii 't mij niet kwalijk neemt, me vrouw Herbert dat ik dat zoo onomwon den zeg. Wat u ons verteld heeft, is bui tengewoon merkwaardig en zooals u de feiten groepeert en uitlegt, is uw theorie moeilijk te weerleggen. Maar er zal onge twijfeld een andere verklaring gevonden kunnen worden en i k ben het, die zal blij ken „niemand" te zijn." „Ik geloof van niet", hield ze vol, „en ik hoop ook van harte, dat het niet het geval zal zijn, hoewel het mij natuurlijk vreeselijk spijt dat Sir Guy de dupe van dit mysterie zal worden." „Ik Toor mij twijfel niet asm uw conclu- DE BRANDWEER OVER 1931. Aan het verslag van de Brandweer over het jaar 1931 is het volgende ontleend: Gedurende het jaar 1931 hadden plaats: 18 schoorsteenbranden; 31 kleine binnen branden; 3 zware binnenbranden; 4 kleine uitslaande-branden; 4 zware uitslaande- branden 3 scheepsbranden; 18 buitengewo- ne-branden. Totaal 81 branden, terwijl nog 23 maal de Brandweer werd gealarmeerd op ver moeden van brand of voor het instellen van een onderzoek. Alarmeeringen te wijten aan kwaadwilligheid kwamen hier niet. voor. Tweemaal werd assistentie verleend bij het afbreken of herstellen van een bouwvalligen schoorsteen. Assitenbie door de Leidsche Brandweer voor de omliggende Gemeenten, waarme de de gemeente Leiden een overeenkomst inzake hulpverleening bij brand heeft ge sloten, werd niet ingeroepen. Bij het blusschen van de plaats gehad hebbende branden werd 4 maal gebruik gemaakt van een brandkraan en éénmaal van een brandput (Heerenstraat). De automobiel-motorbrancLspuit No. 1 (met afneembare mechanische ladder) rukte 42 maal uit en moest 15 maal in werking worden gesteld; de automobiel-motorbrand- spuit No. II respectievelijk 10 en 2 maal. De stoomspuit verleende éénmaal assisten tie hij het blusschingswerk in een groove houtzagerij ca. én bewees nog goede diensten. Van de ladder van Spuit no. 1 werd 2 maal gebruik gemaakt. Ook werd 2 maal gebruik gemaakt van het zuurstof- rookmaaker. Bij een kleinen binnenbrand op 23 Fe bruari in het perceel Jan Michielshof no. 5, ontstaan door het in brand geraken van de kleeding van een vrouw door het om- verloopen van een brandend petroleumstel bekwam deze 80-jarige vrouw ernstige brandwonden en is zij daaraan overleden. In de vuurwerkfabriek had 9 November een ontploffing van kardoezen plaats. De werkplaats, een afzonderlijk gebouwtje, werd gedeeltelijk vernield. De daar aan heb werk zijnde werkman werd zoodanig ver wond, dat hij aan de gevolgen daarvan is overleden. Het door de ontploffing ontstane brandje kon door personeel van die fabriek met eenige emmers water worden ge- bluscht. De vier zware uitslaande branden waren 19 Mei. Brand houtzagerij c.a. in de Waard. 10 October. Brand Pieterskerkgracht 18—20. 12 October. Brand Leege Werf steeg 9—9a. 17 November. Brand Heerengracht no. 34. Het Volksgebouw. Door het ontbreken van reserve-mate riaal kon de« hoogst noodzakelijke revisie van de beide auto-motorspuiten, welke res pectievelijk ruim 10 en 5 jaren in dienst zijn, niet plaats hebben. Eenmaal zal hiertoe tenslotte toch moe ten worden overgegaan op risico, dat tij dens de buitenwerkingstelling van een spuit een eventueele groote brand geen parten speelt. De watervoorziening blijft voortdurend grooten zorg baren en moet steeds worden nagegaan hoe de waterstand op verschil lende plaatsen is. Bij vervuiling van open baar vaarwater enz. wordt hiervan kennis gegeven aan den Reinigingsdienst. Door het plaatsen van brandputten wordt bij den aanleg van nieuwe straten zoo noo- dig de watervoorziening uit open water ondervangen. Dank zij de groote capacitei ten van de beide motorspuiten, welke het blusohwater over betrekkelijk groote af standen kunnen aanvoeren, heeft de af- of op grooten afstand aanwezig zijn van goed bluschwater, bij ©en brand nog geen .aanleiding gegeven tot een catastrophe. De commandant der Brandweer, de heer P. J. Verhoog, wijst tenslotte op de nood zakelijkheid van een meer moderne alar meering, uitbreiding van het groot blusch- materiaal en de watervoorziening ook in de oude stad, evenwel hieraan toevoegende, dat door den slechten algemeenen econo- mischen toestand aan verwezenlijking van sies, mevrouw Herbert", mengde Gny zich weer in het gesprek. „George, laat mij de eerste zijn, die je als hoofd van mijn fa milie en als mijn zeer vereerde neef te be- groeteu. Abes op de wereld is een kwes tie van geiuk en er is niemand, die ik méér van harte zijn deel er van gun dan jou. En nu ga ik naar bed." Behalve dat hij wat zenuwachtig-opge- wonden was maar er was ook zooveel schokkends gebeurd in een kort tijdsbestek toonde niets aan zijn houding hoe zwaar hij getroffen was door de onthullingen van mevrouw Herbert. „Arme kerelzuchtte George. „Als u ten slotte gelijk mooht hebben, mevrouw Herbert., zal ik mij als een indringer gaan voelen HOOFDSTUK XXVIII. Het licht breekt door. Zelfs in de hevigste crises is er altijd één mechanisme, dat intact blijft, de sleur van een groote huishouding en het ontbijt op Wetstones verliep dien ochtend van den veertienden Maart, naar de gewone, in zulk een deftige behuizing geldende re gels. De conversatie wa-s na de gebeunrte- nissen van den afgeloopen nacht niet bijs ter vlot, maar over die gebeurtenissen zelf, werd met geen enkel woord gerept. Toen de maaltijd afgeloopen was, trok ken Guy en George, Calthorp en Bobby Conder, zicb terug in de rookkamer, om krijgsraad te houden. Beide laatstgenoem den luisterden met de grootste aandacht naar het relaas van mevrouw Herbert's onthullingen. „Het verhaal van mevrouw Herbert zit zóó logisch in elkaar", oordeelde de ad vocaat, toen hjj alles had gehoord, „dat UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Woensdag 21 Dec. Huizen, 1875 M. N. C. R.. V.-uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.00 N. C. R. V.-Dameskoor. 10.30 Morgendienst. 11.00 Ohr. Lectuur. 11.3012.00 Zang door Mevrouw J. v. d. Rosière-v. Emmerik (mezzo-sopraan) en A. v. d. Rosière (piano). 12.15 Concert door een kwintet o. 1. v. F. v. d. Hurk. 1.00 Vervolg Zang en Piano. I.302.00 Vervolg kwintetconcert. 2.30 Orgelspel. 3.30 Concert d. h. Hendriks-Trio. z 3.30 Gramofoonplaten (Kinderliedjes). 5.00 Kinderuur. 6.00 Dr. F. J. Krop: Rusland en wij. 6.30 Engelsöhe les voor beginners. 7.00 Afgestaan. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 J. S. Bach's „Weihnaohtsoratorium" door de Orat.-Vereeniging te Harderwijk m. m. v. orkest en soslisten o. 1. v. M. van Roe ca. 9.40 10.10 Vaz Dias. en Gramofoonpla ten. 10.4511.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 296 M. V. A. R. A.-uitzending, 10.00 V. P. R. O. 11.00 en 6.30 R. V. U. 8.Ö0 Gramofoonplaten, 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. in de Continubedrijven: V. A. R. A.-Tooneel o. L v. W. van Cap- pellen, Gramofoonplaten en Voordracht. II.00—11.30 R. V. U. 12.001.45 Concert. Joh. Jong (orgel), W. Drukker (viool) en J. Drukker (cello) en Gramofoonplaten. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 V. A. R. A.-Maaidoline-orkest o. 1. v. J. B. Kok. 6.00 De Notenkrakers o. 1. v. D. Wins. 6.30 R. V. U. 7.00 Actueel Allerlei door het N. V. V. 7.20 De Flierefluiters o. 1. v. H. de Groot. 7.55 S. O. S.-Berichten. 8.00 Causerie over de vakbeweging. 8.20 V. A. R. A.-orkest o. 1. v. H. de Groot. 9.00 Voor de Centr. Bond van Transport Arbeiders; Joh. Jong (orgel), W. v. Cap- pellen (voordracht), F. Lohoff (zang) en J. Brautigam (toespraak). 10.00 Orgelspel Joh. Jong. 10.15 C. Sermani: De verlichting bij het wegverkeer. 10.20 Vaz Dias. 10.30 V. A. R. A-Klein-orkest o. 1. v. P. Duchant. 11.1512.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein. Berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspel Mac Lean. 1.05 Leonardo Kemp's Piccadilly orkest. 2.20 Gramofoonplaten. 3.20 Piano-recital B. Mason. 3.35 Sted orkest Bournemouth o. L van Dan Godfrey. 5.0 Orgelconcert R. Dixon. 5.35 Kinderuur. deze voorstellen ter zake wel niet zal kun nen worden gedacht. Het verslag besluit met overzichtstaatjes, waaruit o.m. blijkt, dat de brandweer m 1931 een bedrag van 30.302 vorderde, ter wijl de kosten per inwoner 0.43 bedroe gen. we het niet zoo maar naast ons kunnen neerleggen. Maar het eenige, wat met onweerlegbare zekerheid is komen vast te staan is het feit, dat George niet het kind is dat mevrouw Greenfield in Italië het leven heeft geschonken. Maar voor het overige is het heele verloop zoo gecompli ceerd en verward, dat bij nader onderzoek misschien een geheel andere verklaring mogelijk blijkt. Er kan zich tusschen de pa pieren van Martin wel iets bevinden, dat het juiste licht op de heele geschiedenis werpt. Er zijn nog verscheidene punten niet opgehelderd. Zoo bijvoorbeeld waarom Sir Roderick zijn eigen zoon zou hebben verstoeten. „Hij was dól op zijn vrouw", opperde Bobby Conder, „en de geboorte van het kind kostte haar het leven. Dat zou de verklaring kunnen zijn." „Het is inderdaad de eenige mogelijke", erkende de advocaat. „Martin maakte toe bereidselen ora vandaag het geheim te ont sluieren en de juweelen terug te geven vandaag, nu het op den dag af 25 jaar go- leden is, dat Lady Berram stierf en het kind geboren werd. Tusschen haakjes, George, wanneer ben je jarig?" „Veertien Maart, vandaag." De anderen keken elkaar aan. „Dat is het bewijs", oordeelde Guy. „Het kind van mevrouw Greenfield werd eenigen tijd eerder geboren." „Het is een nieuw stuk van het bewijs", verbeterde Calthorp. „Ofschoon ik al deze pas aan hei licht gekomen bijzonderheden niet kende en nog geen tijd heb gehad rustig mijn oordeel te vormen, heb ik in mijn geest de stukjes toch al zoo'n beetje aaneengevoegd en ik geloof in alle be scheidenheid te mogen zeggen, dat ik iets meer van bet raadsel begin te begrijpen dan ik gisterennacht deed. 6.20 Berichten. 6.50 Mozart's kwintetten. 7.10, 7.30 en 7.50 Lezingen. 8.20 „Bethlehem" Kerstspel van B. Walke. 9.20 Berichten. 9.40 BBC-orkest o. L v. J. Clifford, M. m. v. A. Benjamin (piano). 11.05 Lezing. 11.20—12.20 Ambrose's Blue Lyree. Dans muziek. R a d i o-P a r i s, 1724 M. 8.05 Gramofoonplaten. 12.35 Concert d. h. Omroeporkest. 12.50 Orgelboncer. I.25 Vervolg voncert d. h. Omroeporkest. 7.40 dito. 8.20 Gramofoonplaten. 8.50 „lm weissen Rössl", operette van Benatzky. Orkest o. 1. v. Dïot. Kalundborg, 1153 M. II.2012.20 Concert u. h. Belle vu e-Strand hoteL 2.004.20 Radio-Harmonica-orkest o. v. Gröndahl. 4.20-4.50 Gramofoonplaten. 7.50 „Martha" opera in 4 actes van Flo- tow. Dirigent: F. Mahler. 10.1511.50 Dansmuziek uit restaurant „Nimb". Langenberg, 473 M. 6-25 en 10.40 Gramofoonplaten, 11.20 Populair concert o. L v. W. Cas par. 12.20 Wtragorkest o. 1. v. Kühn m, m. v. J. Schömmer (tenor). 1.50 Gramofoonplaten. 4.20 Concert door Weragkamerorkest o. 1. v. H. Spitz m. m. van sopraan, tenor en cembalo. 6.30 Uit Berlijn„W eihnachtsidyll"" voor soli, koor, fagot, strijkorkest, orgel en piano van L. Hess. 7.50 „Der heitere Mittwoch", spel van M- Dey. Regie: Kandner. 10.0511.20 Concert uit Miinchen. Rome, 441 M. 8.05 Operaavond. I. Lohengrin, opera van Wagner m. b. v. orkest, tenor, sopraan mezzosopraan. Dirigent: R. Santarelli, TI. „Emiral", opera van Barilli. Dirigent: B. Barilli. Koorleider: E. Casolari. Brussel, 508 e n 338 M. 508 meter: 12.20 Concert door orkest o. 1. v. A Felleman. 5.20 Omroeporkest o. L v. Walpot. 6.35 Pianorecital door J. Wassenaar. 7.15 Gramofoonplaten. 8.20 Italiaansche muziek door orkest o. 1. v. A. Casella. 10.10 Gramofoonplaten. 10.3011.20 Max Alexys en zijn orkest. 338 meter: 12.20 A. Fellema-orkest. 1.302.20 Vervolg ooncert. 5.20 Sehumann-pianorecital door J. v. Durme. 6.20 Gramofoonplaten. 6.50 Saxofoonrecital P. Gason. 7.05 Gramofoonplaten. S.20 Omroeporkest o. 1. v. Ch. Walpot. 10.3011.20 Max Alexys en zijn orkest- Zeesen, 1635 M. 6.55 Avond der Humoristen. 8.20 Oude dansmuziek uit Heilsberg. 9.35 Berichten en hierna tot 11.20 Con cert uit Miinchen o. 1. v. E. Klose. Ge moet het zelf weten. Dat ge zeker wordt vergeten In stad en land, Zoo ge niet adverteert in: DE LEIDSCHE COURANT. In do eerste plaats wijst alles er op, dat er, als hij niet was gestorven, om streeks dezen tijd een groote verandering in het leven van Sir Guy zou zijn gekomeh. De omzetting van zijn vermogen in juwee len zou haar beslag hebben gekregenzijn, boek zou vojtooid zijn. Wat zou dat voor verandering hebben kunnen zijn?" „Hij wilde zijn zoon erkennen", meende Guy. „Dat k a n", gaf Calthorp toe, „maar al3 dat zoo is, zou heo niet in strijd zijn met wat ik mij voorstel dat gebeurd zou zijn. Jullie herinnert je het antwoord, dat Sir Roderick aan den bankdirecteur gaf, toen deze hem vroeg, hoc hij van plan was in de behoefte aan inkomsten te voorzien, ais zijn heele kapitaal was omgezet in juwee len." „Hij beweerde, dat hij aan het eind van deze 15 jaren geen inkomen meer noodig zou hebben", zei Guy. „Precies. Wij dachten, nietwaar, dat dit antwoord toegeschreven kon worden aan een voorgevoel van zijn naderenden dood. Maar hij stierf eenige maanden vóór het eind van deze 15 jaar en bleek er haei9- maai niet op voorbereid. Hij was een door en door gezond man zonder eenigen zi*- kelijken aanleg, verklaarde de dokter. Waarom zou hij dan den dood op een be paalden datum hebben verwacht? Er ia maar één conclusie mogelijk: als hij niet het vorige jaar Juni gestorven was, zou Sir Roderick zich vandaag zelf het leven be nomen hebben." (W ordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 12