UIT DE RIJNSTREEK DINSDAG 20 DECEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 Arbeidsbemiddeling. Aan het einde van de vorige week stonden bij den agent der Arbeidsbemiddeling als zijnde geheel werkloos ingeschreven: 243 landarbeiders, 6 opperlieden 16 timmerlieden 1 metaal bewerker, 1 betonwerker; 7 metselaars1 kisteimaker, 1 bakker, 1 chaffeur. To taal 277, Aanrijding. Gistermiddag t© om streeks 12 uur had op het kruispunt Dorps straatHavenstraat—Zeestraat alhier een aanrijding plaats tusschen twee auto's. De eene auto werd bestuurd door den heer Th, v. d. P. uit Zoeterwoude, de andere, doer P. de V. uit Voorburg. Beide auto's werden vrij ernstig beschadigd. De door v. d. P. bestuurde auto, welke uit de Ha venstraat kwam, werd te veel links van de straat gereden, de uit de Dorpsstraat ko mende auto. waarvan de remmen krachtig werden gebruikt, slipte door, en had als gevolg van het een en ander de botsing plaats. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De gemeente-politie stelde een onderzoek naar de schuldvraag in. Geboren: Gerardus Adrianus z, v. H. M. Granneman en Wijnands. Alida Jo hanna d. v. A. Duivenvoorden en van Roode. Martinus Theodorus Jozef z. v. A. H. Verheijen en de Haart. Catharina Johanna d v. W J. van Duijghuijzen en Meurs. Cornelia Margaretha Maria d. v. J. P. van der Ploeg en Beelen. Mau- rit8 Alexander Tzaak z. v. M. W. A. H. Raasveldt Sinke Elizabeth Francina Maria d. v. F. P. W. de Groo:fc-Ruigrok. Adriana Petronella d. v J. C Kortekaa» en Passchier Adriana Helena d. v. J. Pas-s •'hier en Vink. Jacobus Johannes Thomas z. v. J. P. van der Klugt en Hoo- genstraaten. Johannes Nicolaas Maria d. v. J. G. Duivenvoorden en Bakker. Hen- drikus Petrus Johannes z. v. C. A. van den Berg en van Emmerik. Hubertus Johan nes b. v J. G. van der Sluis en van Bemme- len. Petrus Hubertus z. v. Th. H. Dui venvoord' i en van Bohemen. Theodorus Petrus z. v. J van der Eelst en van der Laan Antonius Leonardus z. v. A. G. Meijer en Christiaanse. Petrus Johan nes Jozef z. v. P. J. Warmerdam en Dui venvoorden. (Jacoba Johanna d. v. C. A. Duivenvoorden en van der Meer. Overleden: Johanna Smit 49 j. echt genoot© van Franciscus Smit. Franciscus Tousaint 78 j. R. J. J. de Groot 2 j. Gerardus Staal 84 j. Petrus van Lierop 50 j. Margaretha Boon echtgenoote van C. J. Schenk. KATWIJK. Geboren: Pieter, z. van C. van der Bent en G. Hock. GeeTtje Maartje Cor nelia, d. van C. Remmerswaal en M. Vooijs. Arie, z. van C. van der Plas en M. van der Keijl. Aaltje, d. van B. van Dijk en A. van Duyn. Wilhelmina Cornelia Lu cretia, d. van P. van Iterson en C. J. Boon stoppel. Leendert, z. van C. Guyt en J van der Plas. Joannes, z. van W. de Mol en A. van Pelt. Joannes, z. van M. van Duyn en M. Schalkers. Cornelia, d. van J. van Duyvenbode en A. van der Plas. Ondertrouwd: J. Haasnoot en D. van Duyn. A. van der Plas en C. Barn- hoorn. P. Guyt en L. Snijders. H. Haasnoot en J. van Dijk. W. Ouwehand en C. van Duyn. K. Dubbeldam en D. Barnhoorn. Getrouwd: G. Pronk en C. Vlieland. Overleden: J. Verburg 67 j., z. van C. Verborg en S. Moens. A. Kruit 85 j., echtgenoot van A. Parlevliet. LEIMUIDEN. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt Donderdag 22 Dec. 1932 de3 voormiddags te tien uur in openbare ver gadering bijeen. Agenda: 1. Notulen. 2. In gekomen stukken. 3. Voorstel van B. en W. tob vaststelling eener verordening re gelende do genees-, heel- en verloskundige armenpraktijk. 4. Voorstel van B. en W. tot het vaststellen van*een tarief waarvoor deskundig advies kan worden verstrekt inzake te verleenen bouwvergunningen en het maken van eventueele ontwerpen en het aanstellen van een persoon die tegen deze tarieven bereid is advies uit te breu- geu. 5. Voorstel van B. en W. tot het uit trekken van een post op de begrooting 1933 ad 500.voor een tijdelijk ambtenaar t er gemeente-secretarie. 6. Behandeling schrij ven Ged. Staten inzake begrooting 1933. 7. Wijziging verordening op de heffing van opcenten op de eprsoneele belasting. 8. Voorstel tot het heffen van 40 opcenten op de gemeentefondsbelasting. 9. Comptabel besluit. Geboren: Karei August, z. van A. de Prie en G. W. Fehr, Johanna Hendrika Wilhelmina, d. van A. N. Straathof en M. J. Janmaat. Ondertrouwd: J. W. van dor Kwaak jra. en 0. A. van Pelt jd. Getrouwd: L. Mesken jin. en A Bos eh jd. Vertrokken: naar Nieuwveen C. J. J. Ivoeleman en gezin; naar Koudum G Hiemstra; naar Amsterdam B. B. van Ipe- ren. Gevestigd: van Alkemade H. Wee- nink; van Wedde O. D. Offringa. LISSE. Inenting. Op Donderdag den 29 De cember 1932 zal op de gewone spreekuren van de geneeskundigen, alhier, de ge.egen- heid zijn opengesteld t-ot kostelooze inen ting en herinenting. Hinderwet. Ter gemeente-secretarie alhier ligt ter inzage een verzoek met bij lage van den heer J. Mijnders, winkelier, alhier, om vergunning ingevolge de Hin derwet, tot het hebben van een bakoven in een bakkerij, annex werkplaats van het perceol plaatselijk gemerkt Kanaalstraat no. 94, kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie D no. 1926. Op Maandag 2 Januari 1933, des voor- middags om 11 uur, kunnen bezwaren te gen dit verzoek worden ingebracht ten ge meentehuize. Zangvereeniging ,,St. Gregorius". Gis teravond hield de R. K. Gemengde Zang vereeniging „St. Gregorius' oJ> een der bo venzalen van het Bondsgebouw hare 12e jaarvergadering. De opkomst was goed. De voorzitter, de heer F Beijssens, open de met den Chr. groet en heette allen wel kom. Hij wierp een terugblik op het afge- loopen jaar en mochi met genoegen con6ta- teeren, dat de vereeniging op het concours te Weesp een mooi succes te boeken heeft gehad en voorts dat ze het voorrecht heeft genoten op verzoek van den K. R. O. voor de microfoon to concerteeren Spr. drong erop aan trouw de contributie te voldoen daar dat de admiuistratie van den pen ningmeester vergemakkelijkt. Op de notu len waren geen aanmerkingen. Vervolgens bracht de secretaris een mooi gestyleerd en zake.ijk jaarverslag uit, waar voor hem een dankbaar applaus gegeven werd. De voorzitter dankte hem in eenigo goedgekozen woorden voor het prachtige jaarverslag en hij wees daarbij op de groote werkzaamheid, welke de secretaris voor de vereeniging aan den dag legt.. Uit het financieel verslag van den pen ningmeester bleek, dat was ontvangen 1146,45 en uitgegeven 1047.04, alzoo een kassaldo van 99 41. Bij monde van den heer C. v. d. Reep verk.aarde de commissie van verificateurs de bescheiden accoord. In de nieuwe commissie werden benoemd de heeren Wassenaar, Veldhoven en Mej. Btréng. De voorzitter deelde mede, dat in Juni e.k. de vereeniging 12J/a jaar zal bestaan. Ter herdenking van dit feit stelde het Be stuur voor omtrent dien tijd een bazar te houden om door de baten te kunnen komen tot verkrijging van een vaandel. Daarvoor is aller medewerking noodig. De initiatief neemster, het bestuurslid mej. M. Halfsche- pel, lichtte een en ander nader toe, vooral voorzoover het betreft heb vervaardigen van prijzen door handwerken e.d. De voor zitter deed met klem uitkomen, dat men zich wel bewust moet zijn. dat als men dit voorstel accepteert, dan alle leden, niemand uitgezonderd, moeten medewerken om het plan tot.een goed einde te brengen. Na re en dupliek ging men over tot stemming. Met 38 tegen 14 stemmen werd het voorstel aangenomen. Alhoewel de meerderheid groot is had de voorzitter liever aller mede werking gezien. Een commissie werd be noemd bestaande uit de dames M. Half- schepel, R'. Broeghof, M. do Haas, Corrie v. Kesteren en de heeren Jac Snaar, Beijs sens en A. Wassenaar. Vervolgens deelde de voorzitter mede dat de feestavond is vastgeste-d op Don derdag 2 Februari. Het bestuur kreeg machtiging om te zorgen alles voor en op den feestavond te regelen. Besloten werd een feestcommissie te benoemen. In de commissie werden benoemd de heeren J. Veldhoven, Joh. v. Nobelen en B. Borst en de dames A. Halfschepel én T. Deutekom. De bestuursverkiezing had tot uitslag dat de aftredende bestuursleden, de hee- Th. Wassenaar, M. Schrama, P. v Opree- land en Mej. M. Halfschepe! bij enkele candidaatstejling werden herkozen- De voorzitter deelde mede. dat de jaar- lijksche uitvoering zal plaats hebben op Dinsdag 24 en Woensdag 25 Januari. De medewerking is weer toegezegd door het K.R.O.-sextet. Voor het welslagen van den kaartenverkoop wees de voorzitter erop, dat alle leden hiervoor hun uiterste best moeten doen. Bij de rondvraag werd erop gewezen, dat er onder de leden zijn welke maanden weg blijven en tegen de uitvoering of feest avond weer op de repetities komen. De voorzitter beaamde .dit, doch merkte op, dat er leden zijn welke door werkzaamhe den buiten de plaats niet kunnen. Die ech ter om luttere reden verzuimen, voor hen hoopte de voorzitter dat zij hun handel wijze zullen herzien. Een dei leden stelde, voor den gehuwden werkloozen vrijstelling van contributie te geven. De voorzitter schetste hiervan de moeilijkheden ten op zichte van de andere leden. Hierna sluiting met den Chr. groet. LEIDSCHENDAM. R. K. Sportvereniging A.V.V. A.V.V. 2S.D.C. 2. Voor rust wegen dc partijen goed tegen elkaar op S.D.C. nam de lei ding, maar A.V V. maakt spoedig gelijk (11). Uit een pnealty herneemt S.D.C. de leiding (12), met welken stand gerust wordt. Na rust is A.V.V. in het offensief, maar half S.D.C. verdedigt zoodat er voor A.V.Y. welke het spel te kort hield, geen doorko men aan is. Zelfs ziet A.V.V. geen kans een tweetal penalty's te benutten. De druk op het S.D.C-doel houdt aan en even voor tijd maakt de A.V.V.-linksbuiten mooi ge lijk (22). S.D.C. kreeg met het gelijke spel meer dan haar toekwam. A.V.V. 3Westlandia 3 eindigde ook in een gelijk spel. De wedstrijd op zich zelf was'niet veel, daar van A.V.V/s zijde slecht gespeeld werd. Bij de rust had Westlandia met 1—0 de leiding. Na de rust wist A.V.V. tenslotte gelijk te maken. N00RDWIJK. Crisis-Comité. De straatcollecte met muzikaien rondgang door het dorp van Za terdag j.l heeft de mooie som opgebracht van 384.Naast den milden gevers komt we] een woord van lof toe aan de mu zikanten en de heeren collectanten. Hulp in de Huishouding. Menigeen zal wel verrast hebben opgekeken bij den aanblik der gehouden tentoonstel ling van gemaakte goederen door de Hulp in de Huishouding, welke zoo groot in getal waren, dat dit jaar werd overgegaan om deze te doen tentoonstel- lei; in de groote zaal van 't Juvenaat. Vooral in dezen tijd, nu velen aan kleu ren zoo'n gebrek hebben, is het werk van de dames der Hulp in de Huishou ding niet genoeg te waardeeren en daarom is verheugend te mogen melding maken, dat de opzet der gehouden ten toonstelling n.l. stijving der uitgeputte kas tot volle tevredenheid is geslaagd. In de groote zaal waren allereerst uit gestald plan. 60o stuks wollen onder- kleeding en kinderkleeding, vervaardigd door de naaikring der vereeniging, wel ke bestaat uit een 20-taljongedames, die iedere week met hun bekwame leid sters een dag afzonderen om in een lo kaal bij de Eerw. usters in de Bronck- horststraat, dit verrassende aantal te vervaardigen. Verder werd ons oog aan getrokken door ten honderdtal fraaie voorwerpen als kussens, theemutsen, kleedjes enz., welke producten waren van de Handwerkchrb, bestaande uit ©en 16-tal jongedames, die wekelijks een avond bij elkaar komen in het R. K. Wijkgebouw en zelf zorg dragen voor de ingrediënten welke voor de aanmaak be- noodigd zijn. Deze voorwerpen waren bestemd voor de verloting ten bate van Hulp in de Huishouding. Naast de pres taties van de beide onderafdeelingen was door de dames van H. i. d. H. nog aangemaakt een flinke partij baby-arti kelen en beddengoed, zoodat deze week menige huismoeder verblijdt zal kunnen worden in onze parochie De tentoonstelling stond in het tee- ken van groote belangstelling en, mede door de verschillende attracties als het rad van avontuur, heerschte er een ge zellige sfeer, waarbij de vereeniging wel heeft gevaren. Aan de heeren v. d. Werf en de Groot komt wel ten woord van dank toe, terwijl ook de dames ver koopsters zich zeer verdienstelijk hebben gemaakt. De fleseh met boonen bevatte 5246 stuks. Bij het raden hiervan be kwam de le prijs C. v. d. Poel 5105; 2e A. Pospieth 5001, 3e na loting Pol Tromp 5000 stuks. De naam van de pop was Suzanna, welke niet was geraden; de tweede naam w{ts Agnes. Na loting be kwam de prijs Mej. M. v. Bohemen. Dt geboortedag was 11 November. Dichtstbij wa-s Mina Groenendijk met 13 Novem ber. De verloting verliep eveneens vlot. De nog niet afgehaalde prijzen kunnen alsnog worden gehaald bij den heer C. v. Gerwen, waar de prijzen reeds eerder waren tentoongesteld. Bij dezen kan men ook inzicht krijgen van de trekkingslijst. Het bestuur van de Hulp in do Huis houding kan met genoegen op dezen dag terugzien, waardoor zij weder in staat zijn gesteld, fcusschentijds behoef tige gezinnen bij te staan en met fris- sehen moed weer beginnen tot aanmaak van kleedingstukken voor een volgend jaar. Hiervoor is echter veel noodig, zoo dat giften bij het bestuur stteds welkom zijn. Dankbaar doch ook trotsch mag Noordwijk's parochie gaan op deze heil zame instelling gebaseerd op de ware christelijke naastenliefde. R0EL0FAREENDSVEEN. R. K. Schaakclub „Utuli Duici". De uitslag van den gehouden schaakwedstrijd tusschen R'veen en Deliciae Nostrae (Zoe terwoude H.'K'.) is als volgt: R'veen„Deliciae Nostrae''. G. A. v. Rijn—W. Demmendaal 01 Th. OlyzerhoekF. de Bruin 10 J. A. HillebrandB. J. Wittenberg 01 J. F. HuigslootE. v. d. Valk 01 A. P. v. PeltH. J. Suarts 01 Joh. OomenP. v. d. Hoeven 01 Paul v. DoornN. F. v. d. Poel 01 J. Heemskerk Sr.W Hoogzaad. 1/21/2 J. BotH. v. d. Poel 01 W. P. v. RuitenF, A. Grimberg 10 J. Heemskerk Jr.Th. G. v. d. Poel 10 P. SeipC. Rodenburg 1—0 4 1/2—7 1/2 RIJNZATERWOUDE. Ondertrouwd: G. Eikelenboom jm 25 en C. van Elderen jd. 23 j. Overleden: Gijsberta Agnes, d. van C. M. Rkelijkhuizen en C. Warmerdam. SASSENHEIM. Kiesvereeniging. Gisteravond hield de R. K. Kiesvereeniging „De Eenheid" een jaarvergadering in het K.S.A.-gebouw. De opkomst was flink De voorzitter, de heer H. Bader, opende met gebed en herdacht in zijn openings woord den over.eden Pastoor, voor wiens zielerust werd gebeden. De notulen der 115e vergadering werden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Hierna stelde de voorzitter voor den ijverigen voorzitter van de propagandaclub toe te voegen als bestuurslid, opdat be stuur en propagandaclub meer voeling met elkaar hebben. Hiertoe werd besloten. Ver volgens werd een schrijven voorgelezen, waarin de heer J. v Geest bedankt als be stuurslid. De voorzitter schetst wat de heer v. d. Geest voor de vereeniging is geweest. Hem zal schriftelijk dank worden betuigd. De secretaris gal een overzicht van het afgeloopen vereenigingsjaar, waaruit viel op te merken, dat dooi het ijveren van de propagandaclub het ledental is gestegen tot 720 en van degenen, die hadden be dankt, weer velen zijn teruggebracht. Door den penningmeester werd verslag uitgebracht over de finantiën: uitgaven 245.28, ontvangen 353.35, zoodat het ba tig saldo bedraagt 108.27. De bescheiden worden nagezien door de heeren Baggen, Otto en Kortekaas en in de beste orde be vonden. Alsnu werd verslag uitgebracht door den heer Rozema van de gehouden vergadering van de Kamercentrale te Gouda, waarvan hij een uitgebreid en keurig overzicht gaf. Ook door den heer Zwaan werd een resumé gegeven van een vergadering van de Ka mercentrale, gehouden te Leiden, waarna aan beiden dank werd gezegd. Aan de orde was verkiezing van be stuursleden wegens aftreden van den heer Sdhrama en bedanken van den heer J. v. d. Geest. Bij stemming verkreeg eerstgenoem de de overgroot© meerderheid. Bij een her stemming ter vervulling der vacature, werd de heer P. Elsgeest gekozen, die zijn be noeming aannam. Voorts werd de candidaatstelling bespro ken voor de a.s. verkiezing voor de leden van de Tweede Kamer der Staten Gene raal. Alvorens hiertoe over te gaan geeft de voorzitter eenige wenken, hoe de geest der ontevreden kiezers is in verschillende groepen van onze bevolking. Spreker con stateert, dat de R. K. Staatspartij er niet zoo slecht voorstaat als menig andere, maar daarom is en blijft de actie noodza kelijk om het aantal zetels te behouden. Spr. waarschuwt tegen het zoet gefluister van ontevreden vogelaars. Als algemeen candidaat werd naar voren gebracht de heer A. J. Loerakker, vervolgens G. Bulten J. Kampschoër, J. de Kok en H. Kuiper, allen met 15 handteekeningen ondertee kend. Hierna volgt rondvraag, waarvan door den heer Krom werd gebruik gemaakt-. Spr. vraagt, teneerste meer overtuiging en geest drift den Kath. kiezers bij te brengen on hen op de hoogte te stellen met de verschil lende vraagstukken, een of meer spreek- avonden te houden. Dit wordt door het be stuur ten volle onderstreept, mits de leden trouw komen. Besloten werd ah spreker uit te noodigen den heer Loerakker. Alvorens te sluiten sprak de voorzitter .van de propagandaclub een dankwoord voor het vertrouwen en bracht hot moeilijke werk naar voren van de propagandisten. Spr. verzocht de medewerking in deze moei lijke tij'den, daar velen te kampen hebben om hun contributie te voldoen. Hierna sloot de voorzitter de vergade ring en werd overgegaan tot de verloting van vleesch, worst, sigaren en koek. VOORHOUT. Geboren: Hendricus Mattheus, z. van W, H. van Wouw en E. de Braabnder. Nicolaas Johannes, z. van A .v. d. Nieuwen- dijk en E. C. Bougelsdijk. Pieternella Gerarda Antonia Maria Francisca, d. van A. P. H de Bekker en J. M. Berkelmans. Johanna Jacoba, d. van P. van der Hulst en M. W. den Dubbelden. Wilhelmus, z, van N. van Sohaik en M. Handgraaf. Petrus Johannes, z. van W. Borst en E. van Winsen. Ondertrouwd: J. P. Vink 34 j. te Noord wijk en M. E. Schulte 32 j. Voorhout. D. Kruithof 29 j. en G. Bakker 21 j., bei den wonende voorhout. Overleden: J. P. van den Boogaard 78 j., wede. van P. de Ridder te Voorh-out. Gevestigd: M. E. Sobulte van Noord-' wijk. A. L. Oudshoorn van Katwijk. G. H. Martens van Hillegersberg. G. Schijf geboren Damman van Haarlem. J. W. Oosten van Leens, Wehe. Vertrokken: H. Tj. Dijkhuis naar Amsterdam. M. Th. Zoet naar Lisse. A. H. M. Holla naar Amsterdam. M. J. C. van der Meij naar Oegstgeest. H. Ghr. Hoogland, C. H. van Heel, W. Thüring, A. C. J. van Corler, naar Bergen (L.) - H. A. M. Ruwiel naar Nieuwer-Amstel. J. Duin naar Medemblik. Th. C. Koedoo- der naar Werverskoof. G. J. Pierik naar Lichtenvoorde. E. Sicker naar Rotter dam. J. Cl. Spit naa-r Viezenveen. J. van der Wijst naar Heijbhuijsen. J. M. A. Wamsteker naar Nijmegen. H. A. van der Tuin naar Schiedam. B. H. Wetter naar Lisse. J. Havenaar naar Sassen- heim. W. C. van Tongeren geboren Ruijgrok naar Noordwijk. M, Havenaar naar Sassenheim. Th. C. van den Nou- land naar Lisse. WARMOND. Kinderfeest. Het bestuur van de R.-K. Hanze alhier heeft voor do kinderen van de leden een prettig kinderfeest gegeveu. Daartoe waren een 85-tal kinderen sa men gekomen in hotel de Sta-d Rome. Het is voor de kinderen een zeer prettige mid dag geworden en voor de Hanze een groot succes. Buiten de tractatie konden de kin deren ook nog genieten van de goocheltoe ren van prof. Antonini. Auto in brand. Een auto, toebehoo- rende aan do maatschappij „De Land bouw" geraakt© alhier in brand. Voordat eenige hulp kon worden geboden stond de wagen in lichter laaie zoodat de auto to taal is verbrand. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Werkloozen. Het aantal bij de ar beidsbemiddeling alhier ingeschreven werk loozen bedraagt momenteel 110. WASSENAAR. Voetbal. Nubia I-L.M.C. II 2-2. Het is Nubia niet mogen gelukken de beide puntjes thuis, to houden. Als om 2.15 de scheidsrechter de elftallen binnen de lijnen blaast, stellen beide elftallen zich volledig op. Nubia wint den toss en S.M.C. trapt af. Nubia neemt direct het leder over en weet door haar snellen midvoor onhoudbaar te doelpunten (1—0). Nauwelijks is er afge trapt of het is weer Nubia dat door prach tig samenspel den keeper het nakijken geeft Er is dan nauwelijks 10 minuten gespeeld en de stand is 20. Dat prikkelt S.M.C. geweldig en zij komt dikwijls gevaarlijk op zetten. Maar de Nubia-achterhoede weet al het gevaar t© keeren. Zoo komt de rust met 20 voor Nubia. Na de thee wordt er aan beide kanten flink aangepakt, maar het spel wordt er niet mooier op. Herhaaldelijk moet de scheidsrechter waarschuwingen uitdeelen. En tenslotte wordt er een S.M.O.-er van heb veld gestuurd. Niet ontmoedigd pakken do S.M.C.-ers de zaken goed aan en door een fout in de achterhoede weet S.M.O. den achterstand te verkleinen. (21). Er wordt nu aan bei de kanten hard gewerkt. Als plotseling de S.M.C. voorhoede er van door gaat heeft een Nubia achterspeler het ongeluk om den bal in eigen doel te werken en S.M.C. komt goedkoop aan den gelijkmaker 2—2. ALPHEN AAN DEN RIJN. Gemeenteraad. Woensdag 28 Des. des avonds te 7 uur. Agenda: 1. Voorstel van B. en W. tot onderhand- sche gunning van de gemeentereiniging voor 1933 aan M. van Essen, Steek ter weg 38, alhier. 2. Voorstel van B. en W. om op de ver zoeken van G. Bosman e. a. om verhooging der steunuitkeering aan onvrijwillig werk- looze arbeiders, afwijzend te beschikken. 3. Voorstel van B. en W. om op het adres van de Alphensche Voetbal vereeniging „Alphen" alhier, om wijziging van de ver ordening op de vermakelijkheidsbelasting, afwijzend te beschikken. 4. Advies van B. en W. naar aanleiding van het voorstel van het raadslid H. van Kleef, in zake verlaging van bouwgrond prijzen. 5. Voorstel van B. en W. om aan het Bestuur der Vereeniging „Scholen met den Bijbel" te Alphen aan den Rijn, me dewerking te verleenen voor de verande ring van inrichting der sühool aan de Hooftstraat, alsmede voor de aanschaffing van nieuwe schoolmeubelen en leermidde len, overeenkomstig art. 72 e. v. der L. O. wet 1920. 6. Voorstel van B. en W. naar aanleiding van het adres van de fa. C. Jo.ngenburger en B. A. Wille, betreffende de levering van brandstoffen voor de gemeen te gebou wen en ten behoeve van het Algemeen Armbestuur. E. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een nieuwe •erordening ex art. 9, 2e lid en art. 43, le lid der Drankwet 1931 voor vergunnings- en verlofslocaliteiten. 8. Voorstel van B. en W. om aan ver schillende pachters van landerijen der ge meente voor 1932 een verlaging van pacht te verleenen. 9. Voorstel van B. en W. om beschik baarstelling van een bedrag ad 825<— voor den aankoop van een bra-ndkast. 10. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van bouwvoorschriften voor de ge deelten der gemeente, vallende buiten hét uitbreidingsplan en de bebouwde kom. 11. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan van een overeenkomst met het Rijk in zake de verbetering van den Rijks straatweg van de „Laatste Stuiver" tot de brug bij Oosthoek. 12. Voorstel van B. en W. tot onderhand - sche gunning van de schoolsohoonmaak voor het jaar 1933. 13. Voorstel van B. en W. tot verhuring van de woning bij den Landbouwhuis-houd- school. 14. Benoeming van een lid der Commis sie van toezicht op het Middelbaar On derwijs, wegens periodieke aftreding van Ds. J. de Bruijn. 15. Benoeming van 7 leden van de Com missie van toezicht op het Lager Onder wijs, wegens periodieke aftreding en het niet voldoen aan de bij de wet gestelde eischen, 16. Benoeming van een lid van het Alge meen Armbestuur wegens het overlijden van den heer J. W. van Muiswinkel. Aanbevolen worden: 1. J. C. Ohr. Hen- drioh8; 2. Jac. Splinter. 17. Benoeming van een lid der le Oom missie tot Wering van schoolverzuim we gens het bedanken van den heer L, van Wouw. 18. Benoeming van de leden en plaats vervangende leden van verschillende oom missiën. Winkelsluiting. In verband met Kerst mis mogen deze week de winkels tct 10 uur des avonds geopend blijven. Gunning. Aan de firma W. v. d. Helm is opgedragen het verbouwen van een per ceel benevens het bouwen van een winkel huis in de Hooftstraat voor rekening van den heer Jac. v. Vliet en Zn. BOSKOOP. Geboren: Theodoor, z. v. W. B. v. d. Vis en C. van Ghesel Grothe. Ondertrouwd: A. Sluys en C. M. v. d. Werf. J. de Jong en A. Verwcy, Getrouwd: C. v. d. Welden, 53 jr. en F. Tegchelaar, 52 jr. J. Kant, 22 jr. en I. Pikull, 20 jr. HAZERSW0UDE. Gemeenteraad. De gemeenteraad ver gadert Donderdagmorgen te 10 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken; 2. Voorstel i.%. aanvullende steun aan werkloozen die uit de werkloozenkas trekken en het verstrek ken van een kerstgave; 3. Voorstel tot on- derhandsche verhuring van een stukje tuingrond achter de Openbare School aan J. van Pijlen; 4. Voorstel tot voorloopige aansluiting bij 'het Destructiebedrijf te Overschie i.z. de vernietiging van afgekeurd vee en vleesch; 5. Voorstel tot vaststelling van de gemeentelijke vergoeding bedoeld in artikel 101 der L. O.-wet en der U.L.O.- school ever 1930 aan de bijzondere lagere scholen; 6. Voorstel tot hernieuwde vast stelling van de verordening op de heffing van keurloonen en slachtrechten; 7. Voor stel tot hernieuwde vaststelling van do verordening op de heffing van leges; 8. Be noeming van twee leden van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. Aan beveling: A. Th. de Ruyter en B. Knuitj H. J. de Jong en J. Th. Wesselingh. 9. Ver zoek van het Hoofd der openbare school om ontslag; 10. Verzoek om afstandsver goeding voor schoolkinderen; 11. Voorstel tot salarisverlaging; 12. Uitslag van de ver pachting van tuingrond achter de open bare lagere school en van het vischrecht; 13. Wijziging begrooting voor 1932 en 'het geen verder door den voorzitter of de leden mocht worden ter tafel gebracht.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10