KERSTMISenNIEUWJAAR I EXPOSITIE 1 I ZIJDEN STOFFEN 1 1 WISH i LIFfil I MAANDAG 19 DECEMBER 193i DE LEIDSCHE COURANT 'EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 19 Dec. 1932, medegedeeld door bet Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: "778.6 te Weenen. Laagste barometerst.: 734.1 'te Isafjord. Verwachting tot den avond van 20 Dec.: Meest matige Zui- J delijke tot Zuid-Oos- WSPW&tftÊÊm teliike' tijdelijk wel- licht verder krim- ,v pende wind, nevelig jpty'ffijjl! tot half bewolkt, f fitM&ÈéBB&L. waarschijnlijk weinig I of geen neerslag en i-iets kouder. Het hoogedrukgebied over Centraal-Eu- ropa bleef stand houden terwijl het de pressiesysteem een weinig opvulde. Het zware daalgebied, dat Zaterdag nabij Schotland gelegen was, trok Noord-Oost- waarts af en veroorzaakte gisteren aan de Noorsc-hc kust zwaren storm, die thans in het Noorden nog niet geheel tot beda ren gekomen is. Ten onzent woei het gis termorgen vrij krachtig, doch later op den dag is de wind, als gevolg van de alge- n.eene gradientverniindering wat in kracht afgenomen. Ten Zuid-Westen van Ierland vormde zich een secundaire uifclooper, clie waarschijnlijk in Frankrijk de barometer reeds doet dalen. Tengevolge daarvan zal bij ons de wind waarschijnlijk krimpen, zoodat aanhouden van het mooie winter weer, doch met eenige afkoeling en kans op lichte morgennevel, te verwachten is. De warme luchtstroom uit Zuid tot Zuid- West heeft in Scandinavië den vorst ge heel verdreven. In Abisko is de tempera tuur thans ongeveer vijftien graden bo ven haar normale waarde gestegen. Vorst van beteekenis komt alleen in Zuid- Duitschland voor. Te Miinehen vroor het hedenmorgen ruim 8 graden.' Op grootere hoogten is het echter buitengewoon warm. Zoo werd bij de vliegtuigwaarneming te München hedenmorgen op 1200 meter een temperatuur van plus 14.3 graden Celsius aangetroffen, dat wil dus zeggen 23 gra den hooger dan op den grond, Neerslag viel alleen over de Britsche eilanden en Scandinavië. Vooral in Ierland werden betrekkelijk groote hoeveelheden afge tapt, Malinhead had 19, Blacksod 17 m.M. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur de* middag* te half drie 9.5 gr. G. LICHT OP VOOR FIETSERS e.au: Van Maandagnamiddag 4.15 uur tot Dinsdagmorgen 7.36 uur. MGR. L. SCHIOPPA. Een hooge Italiaansche onderscheiding voor den Internuntius. Z. M. de Koning van Italië heeft den in ternuntius Mgr. L. Schioppa begiftigd met het Grootkruis van de Orde van de Kroon van Italië. Heden heeft de nieuwe gezant van Ita lië, Taliani, die dezer dagen in Den Haag arriveerde, in de Nuntiatuur aan Mgr. Schioppa de hooge onderscheiding over handigd. Koning Victor Emanuel II stelde bij de creet van 20 Februari 1868 bij gelegenheid van het huwelijk van Kroonprins Humbert en Margaretha van Genua de Orde van de Kroon van Italië in. Zij wordt zoowel aan Italianen als aan vreemdelingen verleend, die zich buitengewoon verdienstelijk ge maakt hebben voor Italië. De decoratie bestaat in een afgerond gouden wit geëmaileerd kruis met vier keo- tingjes (nocus d'amour), in de hoeken en in het midden van twee gouden schildjes voorzien, het eene blauw geëmailleerd met de ij ze ren kroon in goud, het andere mot den zwarten adelaar mot uitgespreide vleu gel®, welke op de borst het kruis van Sa voy e draagt. Het kruis hangt aan een rood lint, dat door een witte streep, K der breedte vau het lint, verdeeld wordt. De orde bestaat uit vijf klassen: Grootkruis, het aantal dat verdeeld mag worden, bedraagt niet meer dan 60. Grootofficier, niet meer dan 150. Commandeur, niet meer dan 500. Officier, niet meer dan 2000. Ridder, onbepaald aantal. Het groot-kruis hangt aan een breed lint, dat als bandelier van de rechterschouder naar de linkerheup gedragen wordt; op de borst draagt men daarbij een zilveren ster, in welks midden zich een blauw ge ëmailleerd schild bevindt, waarop de ijze ren kroon in goud met het randschrift in gouden letters op witten grond: Victorius Emmanuel II, Rex Ifcaliae MDCCCLXVIII. Boven het -schild bevindt zieh de zwarte vliegende adelaar met het kruis van Sa- voye op de borst. Het grootkruis is 50 au. groot. UTRECHT'S RAADSKELDER EEN FIASCO? Exploitatie blijft ver onder de verwachtingen. Dat de exploitatie van den Utrechtschen raadskelder al geruimen tijd moeilijkheden opleverde was voor ingewijden geen ge heim en in zekeren zin komt de voordracht van B. en W., waarbij den raad wordt ge vraagd den pachter aanmerkelijk in de huur tegemoet te komen, dus niet onver wacht. Het college deelt mede, dat het den pachter niet mogelijk is geweest behoorlijk aan zijn verplichtingen te voldoen, zoodat zich een commissie heeft gevormd ter be hartiging der belangen van crediteuren bij de raadskelderbedrijven, niet alleen ia Utrecht maar ook elders. Om den pach ter uit cie moeilijkheden te helpen heeft de Union Brauerei te Dortmund, aangeboden, enkele concessies te doen, echter op voor waarde, dat de gemeente den pachter een kwijtschelding zal verleenen van 20 pet. van de jaarhuur. Het komt B. en W. gewenscht voor aan deze paohtverlaging mee te werken, zoo dat zij den raad het voorstel doen met in gang van 1 Maart j.l. de pachtsom vast te stellen op 5050 per jaar met dien verstan de, dat deze verlaging slechts geldt zoolang de heerP. Hendrix als pachter optreedt. „Hbld." Man en vrouw zijn één in hun lof over „Zij"-crêmef Zijfis inderdaad even onmisbaar voor de ïverSötging van huid en teint der vrouw, itys voor den man die op pijnloos, spiegelglad ën onberispelijk scheren gesteld is. In prijzen van 2075 ct. 9751. BIETENSTEUNREGELING. De garantie voor telers. Op de schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid den heer Braat be treffende het verleenen van steun van regeeringswege voor alle hier te lande gegroeide suikerbieten en betreffende den handel in garantiebewijzen voor de teelt van suikerbieten heeft de minister van Economische Zaken en Arbeid ge antwoord, dat in overeenstemming met de bieten steunregeling 1933 in het voor jaar bewijzen voor het telen van garan tiebieten verstrekt werden aan hen, die in de jaren 1928, 1929 en 1930 bieten teelden. Voor zoover de telers niet be kend waren werden bewijzen verstrekt aan hen die in de genoemde jaren de bieten aan de suikerfabrieken leverden, echter met de verplichting de garantie over te dragen aan de telers voor zoo ver dezen van hun recht wenschten ge bruik te maken. De mogelijkheid tot het opvragen der garantie heeft tot 1 September opengestaan. Aan het verkre gen recht tot telen van garantiebieten was niet de plicht verbonden tot het telen van bieten. Ten einde de garantie, die op deze wijze niet werd gebruikt, tot haar recht to doen komen, zijn de bewijzen over draagbaar gesteld. Landbouwers, die geen recht op garantie hadden en toch bieten wilden telen konden daardoor in het bezit van garantie komen. Nieuwe garantiebewijzen konden na den uitzaai niet meer worden uitgegeven, daar in het belang van de teelt in het voorjaar alle beschikbare garantie onder de land bouwers verdeeld was. Dat de overdracht der bewijzen plaat selijk ontaard is in een handel in ga rantie en dat ook niet door garantie ge dekte bieten nu en dan tegen lagen prijs verkocht zijn, is een gevolg van de om standigheid, dat landbouwers, die meer bieten hadden geteeld dan met hun ga rantie overeenkwom, door de berichten over de zeer groote oogstopbrengst be vreesd werden, geen voldoende garantie voor hun bieten meer te zullen verkrij gen. Op advies der commissie is reeds overwogen of aan alle bieten garantie kon worden toegezegd. Met het oog op de kosten is daartoe niet overgegaan. Inbusschen kan thans worden medege deeld, dat de oogstramingen toch zoover vaststaan, dat de kans op overschrijding van het gestelde maximum bedrag voor uitkeeringen als uitgesloten mag worden geacht. Dientengevolge zullen zeer waar schijnlijk, aldus de minister, alle bieten, aan binnenlandsche suikerfabrieken ge leverd, door garantie kunnen worden gedekt. Het beniet doen van gedane transacties is vrijwel onuitvoerbaar en zou bovendien veel schade doen aan het verantwoordelijkheidsgevoel. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: candidaats-examen Klass. Letteren mej. M. Wilbrink (Leiden) en de heer J. Gispen (Scheveningen) candidaats-examen Nederl, Letteren mej. A. M. Nijkamp (Den Haag); doctoraal-examen Godgeleerdheid de heer E. Postma (Warmond); candidaats-examen Godgeleerdheid de heer W .E. Heijboer (Middelburg); doctoraal-examen Geschiedenis mej. H. L. Falkenhage (Den Haag); doctoraal-examen Rechtsgeleerdheid de hee- ren H. G. van Everdingen (Buren) en E, R. I. van Wensen (Leiden); Taalkundig candidaats-examen Indologie de heer W, Hazevoet (Haarlem) Practisch Apothekers-examen le gedeelte mej. W. C. Roodzant (Noord wijk) en de heer J. Exler (Rotterdam). Voor het examen van Apothekers-assistent zijn geslaagd de dames F. A. Plattiwael van Westerloo (Den Haag) en C. A. F. Keiler (Den Haag). STADSNIEUWS VALSCHE MUNTERS GEARRESTEERD. P0LITIE-INVAL IN DE GORTESTRAAT Guldens maken van gesmolten koffiepotten. Den 12en December werd bij de politie aangifte gedaan door een winkelier aan den Hoogewoerd, dat hij een valsche gul den had ontvangen. Eenige dagen later Donderdag vorige week kwamen eenige jongens met op dezelfde wijze nagemaakte guldens op het politiebureau. Deze jon gens wisten ook van wie zij deze guldens ontvangen hadden: In verband met uitla tingen, door een anderen jongen gedaan, die dikwijls met den uitgever van het geld aan het venten ging, kreeg de politie ver denking tegen den 29-jarigen N. B., wonen de in de Gortestraat. Donderdagavond om 11 werd onder lei ding van den commissaris door de politie een inval gedaan in het huis, waar B. sa menleefde met de 27-jarige vrouw R. S. In dat huis werd een vrijwel volledige inventaris aangetroffen tot het maken van valsoh geld. Alleen de vrouw was thuis. Bij de komst der politie had zij voor de deur geopend werd, nog kans gezien een trommeltje met metaal over een muurtje heen, op de bin nenplaats van haar buurman te werpen. De vrouw werd gearresteerd en naar het politiebureau overgebracht. De politie wachtte de laatste tram uit Den Haag af en arreseerde ook den man N. B., toen hij aan het station uitstapte. Bij fouilleering weTden op hem nog ver- scluTende valsche guldens gevonden. Het vermoedra,T bestaat, dat ook valsche rijksdaalders "itores-even, doch ,dit is nog niet positief gebleken. De verdachten hebben een gerechtelijke bekentenis afgelegd. Van de vervaardiging van het valsch geld wil de man niets we ten. wel van de uitgifte. De man, die met koopwaar ventte, heeft bekend de valsche munten ook in Amster dam en om Leiden liggende plaatsen te hebben uitgegevep. De guldens waren van een soort tin ver vaardigd; daartoe werden tinnen koffie potten e.d. versmolten Er waren eenige exemplaren bij. die betrekkeliik goed wa ren nagemaakt, maar het gros was tame- liik gebrekkig. Het randschrift ontbrak op alle exemplaren Beide verdachten zullen ter beschikking van den officier van Justitie worden ge steld. R. K. VOLKSBOND. Sociale Zondag. De afd. Leiden van den R. K. Volksbond heeft gisteren den socialen Zondag kerke lijk op waardige wijze gevierd. Om negen uur des morgens was er voor de leden een gezongen H. Mis, welke werd opgedragen door den Geest. Adv. Rector Reijnen. Het zangkoor der St. Jo soph kerk onder lei ding van den heer J. Gordijn zong zeer mooi de kerkelijke gezangen, welke heb besloot met een meerstemmig „Alma Re- demptoris Mater". Onder de H. Mis hield Rector Reijnen een predicatie, waarin hij op de verdiensten der arbeiders wees, die bij den lsten oproep van den Paus zich had den georganiseerd, maar tevens de aan dacht vestigde op een blijvende goede ver houding tusschen de werkende en werk- looze leden. i Vóór en onder de H. Mis naderden de leden ter H. Tafel. Crisis-Comité Leiden. Reeds over eenige dagen hopen wij het Kerstfeest te vieren en zal ook weldra de laatste dag van dit voor vele zoo moeilijke jaar ons tot nadenken stemmen. En dan zullen er, laten wij hopen, vele tot de slot som komen, dat, hoeveel zorg het vervlo gen jaar ook heeft gebracht, er nog vele zullen zijn, die door het noodlot nóg zwaar der werden getroffen. Voor deze zullen de feestdagen verduisterd worden door stof felijke zorgen, en vele zullen deze week hunkeren naar de hulp van het Crisis- Comité, hetzij door een gift in natura of een geldelijke ondersteuning, 't Comité heeft zoo veel aanvragers die werkelijk ge steund verdienen te worden. Ik roep U daarom op, een extra gift te storten de laatste twee Woensdagen dat er dit jaar gecollecteerd zal worden. Hoe klein U gift ook moge zijn, geeft 1 Indien alle dit doen, kan er tijdens de feestdagen nog veel nood gelenigd worden en het zullen dan niet reèht dubbele feestdagen worden voor hen die geven en voor hen aan wie gegeven wordt. Laat een ieder heb Nieuwe Jaar hoopvol tegemoet gaan en niet vergeten het wel en wee zijner medemenschen. Een collectrice der W oensdagcollecte. Het Crisis-Comité is inzendster dank baar voor het bovenstaande en hoopt dab velen aan haar verzoek gevolg zullen geven. Namens het Crisis-Comité Leiden, G. R. D. OROMMELIN, Penningmeester. Postrekening no. 188690. In het kleedingmagazijn der Doelen kazerne wilde een „burger-corveeër" J. C. S. uit Zoeterwoude den adjudant-onder officier met een knipmes te lijf gaan. Na dat een der doktoren van „Endegeest" den man had onderzocht, kon hij naar zijn woning gaan. Koningfeest" in. Bij dit feest worden alle Ka- ^llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ S Wjj vragen Uwe aandacht voor onze 5 S schitterende 5 WOLLEN en ZIJDEN VOLANTS „voor den avond" E De nieuwste genres in de modetinten E HAARLEMMERSTRAAT 116-120. %iillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll1lllii^ HET EVANGELIE EN DE VOLKEREN Over dit onderwerp sprak Vrijdagavond voor de afd. Leiden en Omstreken van „Kerk en Vrede" prof. dr. Hermann Hoffmann, R.K. priester te Breslau en lid van den internatio nalen Raad van de Broederschap der Verzoe ning. (Door overvloed van copie is dit ver slag Zaterdag niet in ons blad opgenomen kun nen worden. Wij plaatsen het nu waar mede wij niet willen zeggen, dat de abso lute opvattingen van den spreker in geen enkel punt zouden kunnen worden weersproken). Het Evangelie, aldus prof. Hoffmann, is een blijde Vredesboodschap. Allereerst voor den enkelen mensch het geeft hem het middel en den weg om uit schuld en zon>de tot vrede met God te komen. Het Evangelie is dit echter ook voor menschengemeenschappen, volkeren en Staten. Niet ieder is het daarmede eens. Men meent dat moraal een persoonlijke aangele genheid is, die niets met de politiek te maken heet. Zelfs Christenen zeggen dat; zoozeer heeft men het Evangelie ingekerkerd in het persoonlijk doen en laten van den mensch. Daardoor is de chaos ontstaan. Zeker heeft de politicus de politiek uit te oefenen volgens de regels der politiek, maar hij houdt nooit op in al zijn doen en laten aan zijn aan God en Evangelie gebonden geweten verantwoordelijk te zijn. Politiek en moraal leven thans vaak in echtscheiding. Het Evangelie is uitgeschakeld van z'n rol in de wereld. Wij, pacifisten, wil len geen idealistische politiek, die in de lucht zweeft, doch de eenig juiste: een zedelijke „realpolitik". Evenmin als een koopman de 10 geboden voor den Zondag mag reserveeren, mag een staatsman dit. Ook het sociale vraag stuk mag niet alleen geregeld worden naar de wetten der sociologie. Ook recht en gerech tigheid moeten hier meespreken. In Polen zegt men zich te wapenen als „wacht voor Europa tegen het Bolsjewisme". Elke revolutie, ook het Bolsjewisme, is, ont staan door zonden van het vroegere systeem. Daartoe helpen geen kanonnen. Het kan alleen door den Geest bestreden worden. De wereldoorlog is alleen daardoor moge lijk geweest doordat alle Staten een politiek zonder moraal gehuldigd hebben. Men heeft niet het Evangelie in dienst van de volkeren gesteld, men heeft het voor den Zondag bewaard. Toch behoort het Evangelie ook aan de volkeren. De geest van het Evan gelie is de Liefde. In oorlog is de geest van haat, de duivel zelf. Prof. H. wijst op de woor den van Baldwin in het Lagerhuis: De volgen de oorog zal een gifgasoorlog zijn, waartegen geen verdediging mogelijk is. De vrede is alleen dan mogelijk, wanneer de menschen en de volkeren zich op alle gebieden van hun doen en laten aan het gebod van God en aan den Geest van het Evangelie on derwerpen. „Daaraan zal Ik herkennen, dat gij mijn jongeren zijt", sprak Jezus, „dat gij elkander liefhebt". Iemand die oorlog voert sluit zich buiten het „jongerenschap van Christus". Wij bidden: „Uw Koninkrijk kome". Doch hoe moet ons gebed in vervulling gaan, wan neer oorlog en oorlogsbereidheid het komen van het Rijk van God onmogelijk maken? Velen wenden zich af van het Evangelie, om dat de kerken het oorlogsbedrijf toestaan. De heele menschheid behoort het Lichaam van Christus te worden (Paulus). Wij verscheuren dat Lichaam van Christus, Wiens leden de menschen en de volkeren zijn moeten, wanneer wij oorog voeren of bereid tot den oorlog zijn. Hoe komt het, dat noch Paus noch Kerk den oorlog verbood? De oorlog is anders ge worden dan vroeger. De wereldoorlog heeft ons de oogen geopend. De Paus sprak tijdens den wereldoorlog: „wat nu gebeurt, dat is geen oorlog, dat is gemeene menschenslachterij". Onlangs heeft de Paus gesproken, met het oog op de toenemende bewapeningswedstrijd: „Misschien moeten we God nu bidden dat Hij de volkeren vernietige, die in de oorlog wil len". Een oorlog is volgens moraaltheologen alleen dan te rechtvaardigen (z.g. „rechtvaardige oorlog"), wanneer: lo. alle recht aan één zijde is; 2o. de oorlog op moreele wijze geschiedt en 3o. de Staat, die z'n recht in de wapenen zoekt, zeker is van de overwinning (anders is het kansspel). Welnu, zoo'n rechtvaardige oorlog bestaat niet meer volgens spr. België heeft tij dens de wereldoorlog wel het recht aan zijn zijde gehad. Doch België heeft „realpolitiek" bedreven. Had Begië niet onrecht kunnen lij den? Dat is een politiek vanuit het geloof. Wij pacifisten vertrouwen op God, niet op tanks en kanonnen. Gevaarlijk is het te spreken van verdedi gingsoorlog. Deze wil verdedigen, doch ver nietigt wat men verdedigen wel en is daarom onzinnig geworden. Van christelijk en zedelijk geweten uit is een verdedigingsoorlog niet meer te verdedigen. De oorlog verdedigt geen recht meer. Alle wijzen van het bijleggen van geschillen tusschen volkeren en Staten zijn goed, doch geen oorlog. Wij hebben toegestaan, dat het Christen dom werd onttroond in de wereld. Wij duld den dat godsdienst tot een persoonlijke aan gelegenheid werd. Dat moet anders worden. Na den oorlog stelde de Paus het „Christus Gemeentelijke Aankondigingen HAVENGELD. Burgemeester en Wethouders van Lei don brengen ter kennis van belanghebben den, dat zij, die het havengeld over 1933 bij wijze van abonnement vooruit willen voldoen, zich daartoe, vanaf heden iederen Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donder dag van des voormiddags 1012 uur en. des na-middags van 2.304.30 uur, ten kantore van den Directeur van den Markt en Havendienst in het Waaggebouw, kun nen aanmelden. Bij die aanmelding moeten, ten einde te hooge schatting te voorkomen, geldigo meetbrieven worden getoond. Indien een meetbrief reeds eerder is ge toond, behoeft hij echter slechts dan te worden overgelegd, Als in den loop van het jaar een verandjfcig aan het vaartuig waarop de brief betréskkiijg heeft, heeft plaats gehad, welke op he-| laadvermogen van dat vaartuig van invlofcfl is. Met nadruk wijzen zij ér op, dat de schipper van een vaartuig* hetwelk gedu rende 1932 geabonneerd is geweest en waarvoor vóór 16 Januari 1933 het abonne mentsgeld niet is voldaan van dezen datum af onherroepelijk het z.g. „reis"-tarief zal verschuldigd zijn, ook voor de reeds geda ne re,izen, tenzij hij bij binnenkomen in het Havengebied alsnog onmiddellijk het abonnemept betaalt. Leiden, 19 December 1932. A. VAN DE SANDE BAKHUIJZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Hinderwet. B. en W. van Leiden; Gezien het verzoek van P. Pieterse ora ver gunning tot het oprichten van een onder-i grondsche bewaarplaats voor benzine met bo- vengrondsche aftapinrichfjng in het perceel Utrechtsche Jaagpad no. 10d; gelet op de ar-i tikelen 6 en 7 der Hinderwet; geven kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Zaterdag den 31sten December 1932, des voormiddags te half elf uren in het perceel Breestraat 125 (Bureau van Gemeentewerken) gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit ver zoek in te brengen. AGENDA LEIDEN. Maandag. „De eerlijke vinder" N.V. Het Schouwtooneel. Schouwburg 8.15 uur. Maandag. K. J. M. V. „St. Peter Kanis", Eigen Huis, 8.30 uur. Dinsdag. R. K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden, Den Burcht, 8.15 uur. Dinsdag. R.K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden „Den Burcht" 8.15 uur. Dinsdag, R. K. Metaalbewerkersbond, afd. Leiden, Bondsgebouw, 8 uur. Woensdag. Fritz Hirsoh Operette „Die Blu- me von Hawaï". Schouwburg 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst dof apotheken wordt van Maandag 19 tob en met Zondag 25 Dec. a.s. len Kerst dag waargenomen door apotheek: W. Pelle Kort Rapenburg 12, telef. 594; Maanda g 26 D e c. 2en Kerstdag nemen waar de apotheken: G» H. Blanken, Hoogewoerd 171 tel. 502 en D. J. v. Driessum, Mare 76, telef. 406. tholieken eraan herinnerd, dat Christus niet alleen voor de ziel is, maar souverein moet zijn over alles, ook over de politiek. Het is merkwaardig dat dit besef ook in protestant- sche kringen doorbreekt. „Wij moeten ons volk liefhebben om Gods wil, maar daarom ook de andere volkeren, sprak de Paus. Wij moeten onze staatslieden dwingen een politiek zonder oorlog te maken, doch ook hebben we een taak ten ozichte van de vol keren zelf, die nog niet zoover zijn dat ze den oorlog haten. Alleen wanneer het Evangelie wordt losge-i maakt van zijn beperking tot het persoonlijke leven van den afzonderlijken mensch en ook wordt toegepast in de verhouding der volke ren kan het Vrede worden, waarin het recht van het geweld wordt vervangen het geweld van het Recht. „Ruim Baan". Men verzoekt ons opname van liet volgende Mogen we nog even verwijzen naar onze advertentie, voorkomende in dit blad? Dinsdagmorgen (dus morgenoch tend) begint de plaatsbespreking. Bij den heer v. Zwicht zijn ook nog enkele kaarten a, 1.25 en 1.50 verkrijgbaar, zoolang de voorraad strekt. Ouders be loont uw kinderen voor de goede rappor ten en geeft ze daarvoor in de Kerst-* vacantie 'n heerlijken avond. Doch nieb alleen kinderen, maar iedereen zal zieh volop amuseeren, daar dit keer da hoofdrollen uitsluitend worden vertolkt door leden van ons dameskoor. Dus daarom nogmaals, haast U! Handelsregister K. v. K. Wijziging: 2009. Naamlooze Ven nootschap v. d. Vijver's Groenten Con- servenfabrieken en Drogerijenij, Rijns burg, Katwijk Einde 9. Uittr. Comm.d L. A. F. Prins, Wassenaar, d.d. 7 Mei 1932. 676. N.V. Fabrieken van Kapok, bed- veeren, gewatteerde en donzen dekens, voorheen R. M. Beuth en Zonen, Leiden Kaiserstraat 23. Bijv. utigeoef. bedr.d tevens fabricage van matrassen.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2