HET HUIS OP HET EILAND WOENSDAG 14 DECEMBER 193a DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN DOOR HET IJS GEZAKT EN VERDRONKEN. Maandagmiddag is de 25-jarige landbou wer C. v. d. Tuyn, te Stolwijk, toen hij, om spoediger zijn werk te bereiken, zijn weg nam over de dichtgevroren Achterwetering, door het ijs gezakt. Op het hulpgeroep kwamen terstond eenige omwonenden too- geloopen. Zij vonden echter slechts de pet drijvende op de plaats, waar de man in do diepte verdwenen was. Men slaagde er spoe dig in, hem op het droge te brengen, doch de levensgeesten waren reeds geweken. OUDE VROUW VERBRAND. Te Zuidlaren is de 87-jarige weduwe Vel- linga vermoedelijk te dicht met haar klee- ren bij de kachel gekomen en daardoor in brand geraakt. Door een deken om haar te werpen, wisten de gezinsleden het vuur te dcoven. De vrouw bekwam echter erns tige brandwonden, die van dien aard wa ren, dat zij er aan overleed. Een begin van brand, dat in de woning ontstond, kon tijdig gebluscht worden. DE ARRESTATIE TE DOORN. FUECKER HAD WERKELIJK EEN AANSLAG OP HET LEVEN VAN DEN EX-KEIZER BERAAMD. Verhooren te Emmerik. Heinrich Fuecker, de indringer van „Huize Doorn" die gistermorgen vroeg door de Nederlandsche autoriteiten is uit- ge.everd, is opgesloten in de gevangenis van het grenscommissariaat te Emmerik. Fuecker is 33 jaar oud, ongehuwd en de zoon van eerzame ouders ln zijn jongens jaren was hij hulpbeambte bij de Duit- sche spoorwegen. Wegens het stelen van spoorwegmateriaal op het traject Keulen en Neuss werd hij veroordeeld tot 15 jaar tuchthuisstraf. Eenige maanden geleden, toen hij ruim de helft van zijn straftijd had geboet, werd hij voorwaardelijk in vrijheid gesteld. Voor zijn laatste vcroordeeling heeft hij anderhalf jaar in het krankzinni gengesticht Duelken doorgebracht waar hij ter observatie was Bij arrestaties is hij herhaaldelijk ontsnapt; hij was altijd zwaar gewapend. Uit het eerste verhoor, dat 'de politie- en grensautoriteiten te Emmerik Fuecker hebben afgenomen, is gebleken, dat men hier met een gevaarlijk misdadiger te doen heeft. Ook bij dit verhoor simuleerde bij aanvankelijk zwakzinnigheid, maar, nadat men hem zijn lange lijst veroordeelingen had voorgehouden, veranderde hij van hou ding. Men heeft den indruk gekregen, dat hij inderdaad een aanslag op het leven van den ex-keizer in den zin ha<l. Fuecker zal ter beschikking worden ge ste d van de justitie te Düsseldorf. Heden morgen zal hein het eerste gerechtelijk ver hoor worden afgenomen door een soecialen ambtenaar van het parket te Düsseldorf. FEUILLETON. Naat het Engelscb van ARCHIBALD MARSHALL. (Nadruk verboden). 47) HOOFDSTUK XXVI Eindelijk Martin. Op den avond van Guy's aankomst za ten hij en movrouw Herbert en George nög laat bijeen, om de beteèkenis van Calthorp's nieuws te bespreken. Mevrouw Herbert scheen het een bijzonder onaan genaam idee te vinden, dat er misschien in het huis iets gebeuren zou en ze druk te de twee jongelui op het hart, toch voor al de beide meisjes overal buiten te hou den. George en Guy besloten ook het mannelijk personeel van het landgoed niets te zeggen van dc op handen zijnde gebeur tenissen. Als Martin en Braithwaite kwa men, zouden zij alleen zijn zonder hand langers en met Colthrop's detectives op de hielen. Er zouden dus mannen genoeg zijn om de twee indringers te arresteeren zender dat het gevaar geriskeerd behoef de te worden dat zij gewaarschuwd wer den, doordat buitenstaanders wellicht hun mond zouden voorbijpraten. Vóór zij naar bed gingen en dat was verre 7an vroeg, maakten George en Guy een rondgang door het benedengedeelte venbewoonster gaan kijken wat er aan de hand was; zij heeft, na de doodelijk ge troffen vrouw te hebben zien liggen het perceel dadelijk weer verlaten en in haar angst de voordeur dichtgetrokken. Inmiddels kwam de benedenbewoner thuis cn deze heeft, daar hij geen sleutel bij zich had, de ruit van de voordeur in geslagen Het onderzoek heeft uitgewezen, dat hij zich op het- tijdstip van het drama elders in de stad bevond. De dader is nog voortvluchtig ZIJN PENSIOENFONDS VERLOREN. Portefeuille met ƒ2000 verdwenen. Een wegens ziekte ontslagen mijnwerker uit Geleen had zijn pensioen kapitaaltje van 2020 opgevraagd om daarmee een winkel te beginnen. Per auto is hij toen van Ge leen via Maeseyck naar Eindhoven gere den. In Maeseyck stapte men even uit en zette daarna den tocht naar Eindhoven voort. Daar aangekomen kocht de man in een manufacturenwinkel verschillende goe deren. Toen hij echter wilde betalen, bleek hem tot zijn groote ontsteltenis, dat hij zijn portefeuille inhoudende vier biljetten «n 500 en twee van 10 verloren had. De man wist niet beter te doen dan de po litie van een en ander op de hoogte te stel len maar zijn geld is nog weg. „Msb." DE GESTOLEN BRIEF MET ƒ20.000.—. Derde geval in Winschoten. In velband met den diefstal van het post stuk ter waarde van 20.000 uit een zen ding van Winschoten naar Groningen, ver nemen wij nog het volgende: Zooals gebruikelijk draagt het postkan toor te Winschoten regelmatig aan het postkantoor te Groningen geldsbedragen af. De aangeteekende brief die thans is ontvreemd, is Zondag klaar gemaakt door den directeur van het postkantoor te Win schoten en Maandagmorgen door twee post ambtenaren uit de safe gehaald en in den postzak voor Groningen gedaan. In Gro ningen was hot loodje, waarmeo de zak gesloten werd, nog intact. De groote moei lijkheid zit nu hierin en dit feit bemoei lijkt ten zeerste het onderzoek dat de postzak, die door de politie te Groningen is in beslag genomen, door de ambtenaren, die hem in Winschoten vulden, niet wordt herkend. Zij zeggen dat het een andere zak was en tevens een van een andeie soort. De vraag is nu, wie heeft deze zakken verwisseld en waar is dat gebeurd? De re cherche onderzoekt thans hoe het komt, dat dan toch een goed loodje met het stempel „Winschoten" op den zak was bevestigd. Zoowel, te Winschoten als te Groningen is het onderzoek in vallen gang. Het merk waardige van het geval is, dat dit de derde keer is dat in Winschoten geld uit eeu postzending vermist wordt. De eerste maal werd een bedrag van 1000 vermist uit een op het postkantoor aldaar aanwezigen zak. In het begin van dit jaar is een bedrag van 1500, dat uit Pekela naar Winschoten was verzonden, vermist. van het huis, maar ze merkten niets onge woons. Den volgenden morgen gebeurde ei iets bijzonders. De beide jongelui gingen na het ontbijt naar buiten, om de mannen op te zoeken, die Caltkorp gezonden had en die de wacht hielden rondom de mu ren van het park. Ze zouden zeker bij nie mand achterdocht doen opkomen; ze wa ren ir.et succes vermomd als kunstenaars en deden alsof ze de schoonheden van Wet- 6toncs op papier brachten. 's Middags begon Calthorp de telegraaf te laten werken. Hij had de voorzorg geno men Guy een code te geven en de beheerd- ster van het kleine postkantoor in Morth- waite had dien middag en avond de han den vol met het opnemen van voor haar \olkomen onbegrijpelijke telegrammen. Ontcijferd luidden deze codetelegram- nien als volgt: 12.45 Braithwaite heeft een telegram ge kregen. Maakt zich gereed Liverpool te verlaten. Ik kom met den trein van twee uur. Zend rijtuig om mij in. Keswick af te halen. Calthorp. 2.45 Braithwaite vertrok uit Liverpool niet den trein van 1.55 en nam biljet naar Keswick. Beide mannen reizen met hem mee. Onze heer Calthorp op weg naai Wetstones. Calthorp. Griffin, Wells. 4.07 Telegram ontvangen van Preston. Bvaith\vaite vertok naar Iveswick om 3.15. Beide tnannen volgen in zelfden trein. |Geen Bpoor van Martin, Calthorp, Griffin, Wells. 5.58 Barithwaite arriveerde tp Penrith en stapte over voor Keswiek. Nog geert spoor van Martin. Zes mannen op Wet stones scherp uit te kijken. Calthorp, Grif fin. Wells. George en Guy gingen er daarop onmid dellijk op uit om de pseudo kunstenaars te waarschuwen. voor de rechtbank te Utrecht diende, zou de patiënt daarheen worden overgebracht, maar enkele minuten voor hij door de po litie van het ziekenhuis w erd gehaald, bleek hij spoorloos verdwenen. Maandenlang bleef de politie het spoor bijster hoewel aller wegen, ook in het buitenland nasporingen werden verricht. Verleden week kreeg de politie bericht, dat hij zich in de buurt van Luik ophield. En inderdaad slaagde de Luiksche politie er in den man te arres teeren. Onmiddellijk becaf de Amsterd^m- sche inspecteur van politie, de heer J. W. Kollenborn .zich naar Luik, waar hij den arrestant herkende als de voortvluchtige Italiaan Hij heet Rosetti maar stond in België onder een anderen naam bekend. Hij wordt in verschillende Landen door de politie gezocht wegens inbraken, die hij overal, ook in België, heeft gepleegd. Gistermorgen is door de Nederlandsche regeering een verzoek om uitlevering van den Italiaan ingediend. TREINONTSPORING TE ROTTERDAM. Vertraging in den treinenloop. Op het via-duct van den electrischcn spoorweg RotterdamDen Haag aan de Vijverhofstraat te Rotterdam is heden middag een deel van een rangeertrein ont spoord, waardoor het treinverkeer Den HaagRotterdam v.v. anderhalf uur ver traging heeft ondervonden. Het rangee rend deel bestond uit twee wagons. Bij het overbrengen der wagons van de eene op de andere rails is plotseling de wissel over gelegd, zoodat van den tweeden wagen het. rechterspoor bleef volgen. Zoodoende kwam dus de wagon dwars over het yiaduct te liggen. Aanvankelijk bemerkte de bestuurder niets van hot on geval, doch doordat het remwerk brak werden de wielen plotseling geblokkeerd. De trein kwam toen op 30 meter afstand van den wissel tot stilstand. Hierdoor is het ongeluk nog goed afgeloopen. De stoptreinen Den Haag-Rotterdam en Rot terdamDen Haag hadden als begin- en eindpunt halte Bergwerg. De sneltreinen RotterdamDen Haag v.v. zullen vanaf 't station D.P. vertrekken Om half vijf in den vooravond had men de zaken weer in orde gebracht HET WRAK VAN DE P. C. HOOFT. En het Nationale Crisis Comité. Naar wij vernemen zal het wrak van de P. C. Hooft, dat zooals de zaken thans staan, heden naar Pernis gesleept wordt, niet onmiddellijk aan het sloopingswerk van het personeel van Simons Soheeps- slooperij worden prijsgegeven. De heer Simons heeft nL besloten om het wrak in de haven van de slooperij eenigen tijd voor het publiek tegen een matigen entreeprijs toegankelijk te stel len. Vijftig procent vAn het binnenkomend geld zal dan worden afgedragen aan het Nationaal Crisis Comité, terwijl het ove rige deel bestemd is voor de in verband met dit voornemen te maken onkosten. EEN VERZAMELMANIAK. Te Den Dungen is dezer dagen naar de „Bossche Courant" meldt, overleden de 74- jarige Jos. v. d. S'ch., rentmeester van de goederen der familie Smits uit Veghel. De man had slechts een huishoudster bij hem inwonen. Het blijkt thans dat Jos. v. d. Sch. niet alleen andermans goederen naar stig bestuurde, maar vooral zijn eigen goedje trouw bij elkaar hield in een aan tal kisten, waarvan men alleen het be staan wist, maar verder ook niets Ze wa ren steeds zorgvuldig gesloten en do in wendige geheimen werden nooit of nimmer aan het daglicht blootgesteld. Maar nu Jos. gestorven is, zijn de nabestaanden ge komen en zij hebben nu een onderzoek in zijn woning ingesteld; aanstonds zjjn zij natuurlijk doorgedrongen tot do harteka- mer van al dat verborgene. Welk een kost- Tegen zeven uur kwam er weer een te- logram in code, ditmaal uit Keswick en verzonden door een van de mannon, die Braithwaite van Liverpool gevolgd waren. „Moet tot mijn leedwezen melden, dat bij aankomst trein Keswiek Braithwaite ver dwenen is. Was in Threlkeld nog in rijtuig naast het onze. Moet uit in bewoging zijn de trein gesprongen zijn. Wij rijden naar Morthwaite. Zeg mannen scherp uitkijken. Brown." George en Guy gingen ten derden male naar de wachters om hen mede te deelen, wat er gebeurd was. De beide andere de tectives arriveeden omstreeks acht uur, erg teruggeslagen over het ontsnappen van hun prooi. „Het was heel moeilijk om zijn argwaan niet te wekken", verontschuldigde zich een van de mannen, „vooral doordat we her haaldelijk moesten overstappen. We gin gen telkens in twee verschillende wagons zitten, een vóór, en een achter de zijne en tusschen de stations waren wij voortdu rend op den uitkijk. Maar we passeerden een tunnel en hij moet er uit gesprongen zijn. onmiddellijk nadat wij daaruit kwa men. Dat was do eenige plek waar hij ons onaezien ontsnappen kon. Het zal me be nieuwen of hij zich niet bezeerd heeft." „Hebt u onderweg niemand gezien, die eenigszins aan het signalement van Mar tin beantwoordde?" „Neen, meneer." „Zij zullen waarschijnlijk trachten el kaar tusschen Keswiek en hier te treffen", meende George. „Wat zijn jullie van plan verder te doen „We dachten, dat 't het beste was one buiten bij de anderen te voegen, meneer.'' „Het komt mij voor, dat julie beter deed op het eiland te blijven", opperde Guy. „Geloof jij dat ook niet, George?" UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Donderdag 15 December Huizen, 1875 M. 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoonpl. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonpl. II.30 Godsd. halfuurtje. 12.15 Orkestconcert. 2.00 Handwerkcursus. 3.00—3.33 Vrouwenhalfuurtje. 4.00 Bijbellezing met muzikale medewer king. 5.00 Orgelconcert H. Schouten m. m. v. J. Prins (fluit). 5.45 Cursus handenarbeid v. d. jeugd. 6.15 Causerie door G. v. Andel. 6.45 Kniples. 7.00 Journ. Weekoverzioht door O. A. Crayé. 7.45 Ned. Clir. Persbureau. 8.00 Kerk con eert der Chr. Onatorium- Vereeniging o. 1. v. A. v. d. Horst. M. m. v. Jo Vincent (sopraan), P. Lower (fluit) en A. v. d. Horst (orgel). Inleiidng: Prof. dr. A. Noordtzij. 9.40 Vaz Dias. 9.50 Orgelconcert J. G. Groothengel. 10.50—11.30 Gramofoonpl. Hilversum, 296 M. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Concert C. Veel (piano). B. Reeser (zang) en E. Veen (begeleiding). III.00 Kook- en bakpraatje. 11.30 Vervolg concert. 2.00 Ensemble Rentmeester. 12.45 Gramofoonpl. I.15 Vervolg Ensemble Rentmeester. 2,oo2.30 Dr. J. H. Sohuurmans-Steho- ven: Dieren die onze huisvrede bedroigen. 2.46 Gramofoonpl. 3.00 Naaicursus. 3.45 Gramofoonpl. 4.00 Ziekenuur. 5.00 Radio-kinderkoorzang o. i v. J. Ha mel. 5.30 Gramofoonpl. 5.45 Kovacs La jos en zijn orkest. Refrein zang Bob Schol te. 6.30 Sportpraatje H. Hollander. 7.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. 7.30 Engelsche les. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Opera „La dame blanohe" in 3 actes van Boieldieu. Koor der Opera-Vereen, o. 1. v. H. v. Wielink. Dirigent: N. Treep. Ro- gie: L. Roberts. Na de late acte: Concert gebouw-orkest speelt do bekroonde suite voor kleinorkest van J. W. v. Otterloo o. L v. den componist. II.00 Vaz Dias. 11.0512.00 Gramofoonpl. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. 11,05 Lezing. 12.20 Gramofoonpl. 12.50 Orgelspel R. Foort. 1.35 Midland Studio-orkest o. 1. v. F. Can teil. 2.20 Voor de scholen. 3.20 Kerkdienst. 4.10 Voor de scholen. baren last borgen die geheime kisten? U gelieve maar even te luisteren, hier volgt slechts een gedee-telijke opsomming van de sedert jaren vergaarde collecties: 900 ta bakspijpen, 300 sigarenpijpen, 6000 sigaren (van de beste soorten), 250 stukken zeep, 30 scheerapparaten, 140 knipmessen, 90 hor loges (le klas merken), een heele kist hor logekettingen, een ontelbaar aantal fon kelnieuwe schoenmakers- en timmermans gereedschappen, allerlei soorten tabak (zoo o.a. 130 zakjes B.Z.K,-tabak). Nog is het eind der schatten niet in het zicht. De familieden moeten nog verschil lende kisten aan een onderzoek onderwer pen. Wat zal hun nog te wachten staan? Sinterklaas is er niets tegen. 4.25 Moschetto's orkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Beethoven's Piano-sonatos door D. Moggridgo. 7.10 Spaajische causerie. 7.40 en 7.50 Lezingen. 8.20 Moderne lichte muziek door Leslie Bridgewater's orkest. 9.20 Berichten cn lezing. 10.00 Concert. S. Logan (bariton) en mevr. Norman O'Neill (piano). 10.50 Kerkdienst. 11.0512.20 BBC-Dansorkcst o. 1. v. Hall. R a d i o-P a r i s, 1724 M. 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Omroeporkest. 1.25 Zangvoordracht. I.55 Omroeporkest. 6.50 Dito. 7.40 Omroeporkest. 9.05 Concert o. 1. v. Gabr. Piorné. K&lundborg, 1153 M. II.20—1.20 Concert uit Hotel Angleterre. 2.454.20 Concert uit Rest. „Wivex". 7.30 Radio-Symphonie-orkost o. 1. v. Hans Weisb&ch m. m. v. L. Melchior (zang). 10.2011.50 Dansmuziek uit Rest. „Nimb" 0. 1. v, Warny. Langenberg, 473 M. 6.257.20 Gramofoonpl. 11.20 Conoert uit Frankfurt. 12.201.50 Concert o. 1. v. Eysoldt- 1.50 Gramofoonpl. 4.205.35 Concert door Kamer-orkest o. 1. v. Spdtz m. m. v. solisten. 7.50 Beethoven's vioolconcert D gr. t door G. Kulenkampf m. m. v. het Omroep orkest o. 1. v. Buschkötter. 8.40 „Herz unter Triimmern", hoorspel van P. Schaaf. 9.5011.20 Avondmuziek o. 1. v. Wolf. Rome, 441 M. 8.05 Gevarieerd concert door orkest cn solisten. 10.15 Sluiting. Brussel, 508 e n 338 M. 508 M.: 12.20 Omroeporkest o. 1. v. Lee mans. 1.30 Gramofoonpl. 5.20 Omroeporkest o. 1. v. Kumps. 6.35 Gramofoonpl. 8.20 Omroeporkest m. m. v. zangsoliste o. 1. v. Walpot. 10.30111.20 Gramofoonpl. 338 M.12.20 Gramofoonpl. 12.40 Zangvoordracht. 12.55 Gramofoonpl. 1.30 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leuia.^ 8.20 Missie-uurtje o. 1. v. Z. E. Mgr. La- miroy. 9.20 Omroeporkest o. L v. Kumf». 10.3011.20 Gramofoonpl. Z e e s e n, 1635 M. 6.60 Concert uit het Gcwandhaus te Leip zig o. 1. v. Prif. D. Dr. Karl Straube en Prof. Bruno Walter. 8.10 „Spiel vom Stindenfall", hoorspel o. 1. v. Dr. W. Pleister. 8.50 Muzikaal Advcntsuurtje. 9.35 Berichten en hierna tot 11.20 Ouüo en Nieuwe Dansmuziek uit Hamburg o. L v. G. Maasz. D00DELIJKE GEVALLEN DER ZIEKTE VAN AUJEWSKI. De vorige week stierf bij den veehouder F. Streng to Haastrecht oen koo aan „Aujewski". Toen dc heer S. gisteren in zijn stal kwam, vond hij opnieuw een zij ner beesten dood. Het block aan dezelfde ziekte te zijn overleden. Deze gevallen van de gevaarlijke nieuwo ziekt© verwekten eenigen onrust onder do boeren in de buurt. De zg.n. ziokte van Aujewski werd voor kort in ons land ge bracht. Van do enkele gevallen, die zich hier nog hebben voorgedaan, werden de eerste te Bodegraven geconstateerd, waar om men deze ziekte als „dc Bodcgraafscho ziekte'' betitelt, „Tel." „Zeker 1 De muren zijn vijf mijl in om trek, dus ik hecht aan die bewaking niet zoo heel veel. We hebben veel meer aan versterking op het eiland.... daar zal het hun moeilijk vallen ongemerkt te landen, als we onze oogen en ooren goed den kost geven." „Dan moesten jullie nu maar eerst wat gaan eten en dan de wacht gaan houden", beslist»- Guy. „Het lijkt me niet waarsohijn- lijk dat zij vóór laat in den avond komen zullen en ik vraag me af hoe het bun ge lukken zou onopgemerkt over te steken, wanneer we, zooals meneer Greenfield te recht zeert, voldoende waakzaam zijn. Dus zoodra jullie eegeten hebben, gaan jullie naar buiten. Meneer Calthorp zal tegen tien uur hier zijn, met nóg een heer, dus er zullen mannen genoeg zijn, om jullie een handje te helpen als zijkomen." Na het diner, waarop Guy, George en mevrouw Herbert zich geweld moesten aandoen, om niets te laten blijken van de spanning, waarin zij verkeerden, gingen de twee jongelui weer naar buiten, naar de wakers op het eiland en buiten de muren. Maar niemand had iets gezien. Toen zij terugkwamen, bleek mevrouw Herbert de twee meisje? onder een of ander voor wendsel naar bed te hebben gezonden, of schoon het pas tien uur was; Lord Ca- radoc, vervuld van een wetenschappelijk probleem en daardoor blijkbaar vergeten dat er iets bijzonders aan de hand was, had zich in de bibliotheek teruggetrok ken. Toen volgde een vervelend uur van ter gend afwachten, tot het tijd zou zijn Cal thorp cn Bobby Conder van den steiger te gaan hrlen. Om elf uur roeiden George en Guy over, maar hun trein had vertraging gehad en het duurde bijna een half uur voor de jongelui het rijtuig, dat hen in Keswiek had afgehaald, mcl luid geratel hoorden aankomen. Calthorp stapte snel uit, verlangend naar het laatste nieuws. „Braithwaite is aan jo mannen ont snapt" was de jobstijding, waarmee Guy don advocaat begroette. „Dat weet ik al", was het antwoord, „ik vond in Keswiek een telegram. Sedert niets van het edele tweetal gezien V „Niets; Brown en de andere man, dio uit Liverpool gekomen is, houden op hpt eiland de wachtde drie anderen zijn. buiten do muren „Uitstekend" zei Calthorp. La ten we maar zoo gauw mogelijk oversteken." Nu kwam ook Bobby Conder to voor schijn, hartelijk verwelkomd door Guy on George. „Ik geloof, dat ik juist op tijd ben ge komen om een handje te helpen", ver klaarde hii met een veelbeteckenend knip oogje Calthorp had hem onderweg het een en ander van de te verwachten ge beurtenissen verteld. „Wat voor bericht is het, dat je voor nu- meegebracht hebt?', vroeg Guy nieuws gierig. „Dat zal ik je vertellen als we in huis zijn", antwoord.de hij raadselachtig. Zij landden onder aan de trap. Een don kere gedaante gleed van achter de hoo rnen te voorschijn, fluisterde ëon paar woorden tot Calthorp en verdween weer in de duisternis. De twee mannen op het eiland hielden scherp de wacht. fWordt vervolgd*- HET DRAMA IN DEN HAAG. De schoten in de gang gelost. Ter aanvulling en gedee.tehjke verbete ring van hetgeen omtrent het drama in de Naaldwijkschestraat te 's-Gravenhage werd gemeld, zij nog medegeedeld, dat de dader niet van de straat af, doch staande in de gang van het perceel moet hebben gescho ten; de schoten zijn n.l. door do voor kamerdeur gegaan en hebben in de kamer de vrouw, die achter deze houten deur stond om deze gesloten te houden, met het noodlottig gevolg getroffen. Bij zijn vlucht moet de dader do buitendeur waarvan de bovenste helft een glasruit was, daar het perceel vroeger een winkel is geweest hebben opgelaten..Vervolgens is de bo- V0 0RTVLUCHTIGE ITALIAAN GEARRESTEERD. Dader van de inbraak bij de Middenstands- bank te Soest. In Januari van dit jaar is te Soest in gebroken m het gebouw van de Ned. Mid- denstondsbank. De directeur van de bank, die bemerkte, dat er ongenoode gasten in liet gebouw waren, riep de hulp van de politie in en deze kon overgaan tot de ar restatie van twee Italianen. Een van aen was door een schot, dat van buiten was gelost, gewond. De gewonde, die bekend stond als een internationaal brandkastfor- ceerder, werd eerst naar de rijksklinieken in Utrecht en Later naar het O. L. Vr. Gast huis te Amsterdam vervoerd. Toen de zaak

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9