WOENSDAG 14 DECEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 1 GEMEENTERAAD VAN WOERDEN RIJNSBURG. Bloemenhandel. Met de Chrysanten is het thans ook afgeloopen. Wel komen nog eenige partijtjes, doch deze worden voornamelijk op andere veilingen, in het Westland, gekocht om ze hier weer van de hand te doen. De kwaliteit ia geen eerste soort meer. Ze brengen van 517 cent per bos op. Eenbloemige gaan iets beter en kunnen gemakkelijk van 810 cent opbrengen. Scarlet due komen steeds in grooter getal. De kwaliteit is zeer goed. Ze gaan in de eerste soort voor 2.903.50. Hyacinthen, geprepareerde, worden in beste kwaliteit aangevoerd en gaan voor goed loonende prijzen. In drie kleuren, rose, wit en blauw brengen ze, naar gelang van kwaliteit van 1421 ct. op. De drukte in de trekkassen nadert thans weer. Allo trekkers brengen nu hun kassen vol om in don tijd van Kerstmis en Nieuwjaar voorraad te hebben. De bollen hebben een gunstige zomer gehad en verwacht wordt dat ze zich goed zullen laten trekken. WASSENAAR. Tuinbouwvereen. Wassenaar en Omstre ken. In het Wapen van Wassenaar hield de Tuinbouwvereeniging Wassenaar en Omstreken ecne huishoudelijke vergade ring. Door den voorzitter, den heer A. G. van Tol werden de vele opgekomen loden- har telijk welkom geheeten. Na den wensch geuit te hebben dat het een genoeglijke vergadering zal mogen worden geeft hij het woord aan den Secretaris, den heer J. van den Berg, die de notulen voorleest die zonder op- of aanmerkingen worden vast gesteld. Nadat voorts een viertal ingekomen stukken ter tafel waren gebracht, die voor kennisgeving waren aangenomen, deelt hierop de Voorzitter mede, dat door de dosbetreffende jury werden toegekend voor de gehouden lezingen gedurende het afge- loopen jaar aan den heer H. A. N Jansso 27 punten, le prijs; J. van den Berg 25 punten 2e prijs; It. Laarman 18 punten, 3e prijs. Hierop werd door den hoer D. A. de Rooy verslag uitgebracht over den stand der besprekingen van de voormalige feestcommissie met het Bestuur. De tegenwoordige feestcommissie be staat nu uit 3 leden benevens het geheele bestuur een gezamenlijk is na bekomen overeenstemming in grove trekken een en ander vastgesteld waarvan bij verslag uit brengt. Een en ander kon de goedkeuring der vergadering wegdragen, zoodat de feestavond verder zal worden uitgewerkt. Hierop wordt door den Secretaris een uitvoerig jaarverslag uitgebracht dat on der dankzegging door den Voorzitter en met een warm applaus door de leden werd beloond. Uit dit verslag ontleenen we o.m. dat ondanks de slechte tijdsomstandigheden de vereeniging zioh niet alleen wist te handhaven doch met een twintigtal leden vooruitging en thans bedraagt precies 150. Het aantal donateurs bleef ondanks mutaties op hetzelfde getal nl. 51. Gehouden werden 2 excursies, terwijl het cursuswezen werd beëindigd met de S-jarige cursus waarvan aan 8 leerlingen en de speciale cursus waarvan aan 14 le den het diploma kon worden uitgereikt. Aangevangen werden in combinatie met de andere plaatselijke verecnigingen drie cursussen. Voorts werden er gehouden 6 lezingen, waarvan er 4 werden gegeven door de le den der vereeniging. Bij de inzendingen voor de prijsvragen cn voor het puntenstelsel werd eerst de terugslag gevoeld der tijden. De extra- prijzen voor groenten en fruit konden dit jaar niet worden uitgereikt daar geen der inzenders het gestelde minimum-aantal punten wist te behalen. De extra-prijs voor bloemen verwierf de heer J. Sietings die in 1932 niet minder dan 23 bekronin gen verwierf van 10 punten. Minder opwekkend was vervolgens het verslag van den Penningmeester den heer M. Sjouke. Kon er verleden jaar nog een saldo worden geboekt van 50.aDders valt dit dit jaar uit. De inkomsten beliepen totaal ©en be drag van 944.96 en de uitgaven 995.75 elzoo een nadeelig slot van 50.79. Door den Secretaris wordt na beëindi ging van dit verslag medegedeeld dat de Penningmeester voor 10 jaren op de huis houdelijke vorgadering in die functie werd gekozen, hetwelk een luid applaus uitlokte. Hierop werd overgegaan tot verkiezing van een bestuur dat ieder jaar geheel af treedt. Op uitzondering na van den Se cretaris, den heer J. van den Borg, die zich niet meer herkiesbaar stelde werden allen herkozen in gelijke functie t. w. le voorzitter A. G. van Tol, 2e voorz. A. J. van Duivenvoorden; penningmeester M. Sjouke 1 2e secretaris C. van Vulpen. In de vacature J. van den Berg werd gekozen de heer C. v. d. Salm. Allen namen hunne benoeming aan. Aangewezen werden tot jury om het in- gezondene voor het puntenstelsel te keu ren de heeren C. Filius, J. Sietinga en M. Sjouke. Toegekend werden voor vier bloeiende potten cyclamen respectievelijk 10, 9, 8 en 7 punten, inzender de heer H. v. <1. Burg. Na de pauze werden tot leden der priri- vvagen com missie herkozen de heeren G. A. Menkes, voorz., M. Sjouke, seer,, H. A. N. .Tanssc, N. van den Heuvel en A. G. v. Tol. Nadat tenslotte nog enkele huishoude- Üike zaken waren behandeld brengt hierop de voorzitter dank aan den scheidende spcretaris den heer J. van den Berg, voor liet vele door hem gedaan tot groei en i Moei der vereeniging, welke woorden door de leden met een warm en welgemeend I applaus werden onderstreept. Na voorts Gisteravond kwam de Raad dezer ge meente wederom in vergadering bijeen. Alle leden ware aanwezig. Na opening door den voorzitter deelt deze mede, dat onder de ingekomen stuk ken eenige bladen zijn van „Heemschut", welke „ter bestudeering" ter inzage lig gen. Voorgelezen wordt het besluit van Ged. Staten betreffende salarissen van burge meester secretaris, ambtenaren der Burg. Stand enz. Over dit laatste stuk wordt even gespro ken, waarna in behandeling komt een schrijven van Ged. Staten betreffen de in deeling der stad Woerden in stemdistric- ten. Wordt accoord gegaan met de gewij zigde indeeling. In de vacature Heslinga als lid der plaatselijke schoolcommisie wordt na stemming benoemd verklaard de heer M. C .C. van de Poel, hoofd der O. L. sóhool. In het Burgerlijk Armbestuur zijn vier vacatures gekomen. De heer Roozeboom zegt, dat hij over de samonstelling der voordracht niet tevreden is. Volgens hen. komt daar geen enkele C.-H. naam op. De voorzitter merkt op, dat door hem de voordracht van het B. A. is overgenomen en volgens hem alleen het belang der ge meente in aanmerking wordt genomen. In de vacature worden na stemming ge kozen de heeren P. C. Karsdorp (herko zen). W. v. Doorn (in de vacature H. Brunt), J. v. Dijk (in de vacature G. Vree- denburgh) en D. A. Verbeek (in de vaca ture A. C. v. Beek). Punt 4 der agenda geeft aan: Kerst- gave werkloozen. B. en W. stelen voor het door den Mi nister aangegeven bedrag beschikbaar te stellen en hiervoor ook de ondersteunden der bonden in te sluiten, mits het bedrag niet uitgaat boven de door de steun gege ven uitkeering. De heer Smits vindt, dat volgens dit besluit het kan voorkomen, dat menschen, die werken in hun Kerst- gave zullen gekort worden. Hot gevoelen van meerdere leden is, dat men zich, nood gedwongen. bij het besluit van den Minis ter moet neerleggen, maar dat de uitdoe- ling moeilijkheden medebrengt. De heer Snel vraagt of het niet mogelijk is alsnog hierover met de niinister te con- fereeren. Aldus wordt besloten, terwijl B. en W. zoo billijk mogelijk zullen zijn bij de „ver deeling". Punt 5: gebruik exercitieterrein zang concours wordt zonder stemming aangeno men. Punt 6. Herstemming verhooging opcen ten fondsbelasting van 42 op 70. Bij dit punt zegt de heer Smits, dat bij zou willen voorstéllen aan de loden om de begrooting te laten zooals ze was. Hij is momenteel tegen belastingverhooging. Te meer daar we van een reserve kunnen ge bruik maken. De heer v. Doorn informeert hoe de 13.000 (die nog moeten gevonden worden) op de begrooting zullen worden verant woord. De heer Sonnevelt wil niet beginnen aan de reserve der waterleiding. Wethouder Zon verdedigt zijn standpunt, dat van deze reserve makkelijk iets kan worden afgeno men. Aan de salarissen van burgemeester en secretaris enz is nu niet te tornen, zoodat volgens spr. ook de andere salarissen niet mogen worden verlaagd. De heer Sonneveld bestrijdt deze mee ning. De heer de Wit zegt, dat wethouder Zon tegen die salarisverlaging is en daar om deze niet benut om de begrooting slui tend te maken. Ook de heer v. Doorn is allen oen hartelijk tot weerziens in 1933 te hebben toegewenscht sluit hierop de voorzitter deze wederom prettig verloopen vergadering. WOERDEN. Winterlezing. Heden (Woensdac)- avond te 8.15 heeft de 2de winterlezing plaats van Katholiek Woerden. Als spre ker treedt op prof. Steger, die zijn lezing met lichtbeelden verduidelijken zal. Van het oorspronkelijke programma is hierbij dus afgeweken. RECHTZAKEN DOOD DOOR SCHULD. De 18-jarige zuivelarbeider C. G. 't H., uit Nootdorp, leerde nog maar korten tijd chauffeeren en bezat ook geen rijbe wijs. Reeds in Juli j.l. veroorzaakte hij met een door hem bestuurde vrachtauto te Delft en te Stompwijk aanrijdingen, van daar dat zijn patroon hem op 17 Augustus toen hij met een andere vrachtauto die hij niet kende wilde rijden, dit verbood en zei- de dat de eigenaar, zekere van Zijl, die auto maar zelf moest besturen. Desondanks ging 't H. toch achter het stuur zitten en reed over den Wesvlietweg te Stompwijk met een snelheid van 30 40 km. in de rich ting van de Veilingsbrug, welke op dat oogenblik gesloten was, hetgeen 't H. niet zag. Op het laatste oogenblik trachtte hij te remmen, doch daar de remmen niet 'n orde waren, gelukte het hem niet de auto tot stilstand te brengen. Het gevolg was dat de auto tegen het hek opbotste en in aanraking kwam met eenige zich daarvoor bevindende personen waaronder zekere W. G. ter Horst, die te wator geraakte en aan de gevolgen daar van is over.eden Ook die door 't H. be stuurde auto, waarop zibh ecnigo bussen" bevonden, kwam in het water terecht, doch verdachte wist zich te redden. Wegens het veroorzaken van dood door I schuld stond 't H. gistermiddag voor de Haagsche rechtbank terecht. van deze meening en zegt, dat wethouder Zon „Gods water over Gods akker laat loo- pen", waartegen laatsgenoemde ten sterk ste opkomt. Verder vindt de heer v. Doorn dat 5 opcenten kunnen worden geschrapt. De heer de Kruiff kart het gedrag van de heer v. Doorn niet begrijpen. Deze wil toch nu reeds aan de genomen besluiten tornen. De heer de Wit vindt, dat belastingver hooging in deze tijd wel zeer onaangenaam aandoet, terwijl de salarissen op dezelfde hoogte zouden moeten blijven. Spr. noemt dit een „blindelings" han delen. Ten slotte vraagt spr. een salarisverla ging van hoog tot laag, indien Ged. Staten dit goedkeuren. Wethouder Zon antwoordt, dat de be grooting zoo is samengesteld dat aan sala rissen niet hoeft te worden getornd. Juist in dezen tijd, zegt spr., nu de Midden stand geen rooskleurige toestanden kent, is het steeds knabbelen aan salarissen voor hen een nadeel. Verder moeten we afwachten of later deze maatregel mis schien noodzakelijk is. De heer de Wit kan do salarissen niet met rust laten. Of schoon hij toegeeft, dat salarissen in over heidsdienst een voorbeeld moeten zijn voor particulieren. De „provisiekast" moet niet te gauw worden leeggegeten. Ook de heer Smits mengt zich in dit debat en vindt, dat wij niet aan salarissen moeten tornen in gemeentedienst, ómdat particulieren deze loonen niet kunnen uit- keeren De heer Snel wil het tekort vin den in verhooging der taxieven voor gas enz., en verlaging van afschrijving. Daar deze spr. ook tegen loonsverlaging is, in dien. zooals nu, nog niet noodig, dient hij een voorstel in, uitvoerig toegelicht met cijfers betreffende gas-, electriciteits- en waterleidingbedrijf, om het tekort te dek ken. De heer de Kruiff zegt, dat afsohaffing van het vastrecht voor hem niet aan- 'vaardbaar is, daar dit recht juist de winst heeft opgeleverd. De heeren v. Doorn en de Wit kanten zich tegen de heer Snel door deze in 't be lachelijke te trekken. De heer Snel wil niet als eer kwajongen behandeld worden en zegt elke vergadering met zijn voorstel te zullen terugkomen, indien de andere leden hiervan geen notitie willen nemen. De heer Sonnevelt vindt een kern van waar heid in het voorstel van den heer Snel en wil dit in zooverre steunen, dat de zaak onderzocht wordt. Het voorstel verhooging opeenten fonds belasting van 42 op 70 wordt dan in stem ming gebracht en verworpen met 8 tegen 5 (de Wit, v. Doorn, v. Gorkum, Kastelein, Sonnevelt). Als de discussies even verward en vurig worden moet de voorzitter zeggen, dat „we niet met kwajongens te doen hebben". Een voorstel van den heer Smits om te rug te komen op het vorig besluit en de begrooting aan te nemen zooals ze eerst was ingediend wordt dan in stemming gebracht en aangenomen met 7 te2en 6 stemmen (tegen de heeren de Wit, v. Doorn, v. Gorkum, Kastelein, Snel en Sonnevelt). Het voorstel betreffende het vernieu wingsfonds wordt ook aangenomen. Ten slotte heeft de eindstemming plaats over de begrooting die met 7 tegen 6 stemmen wordt aangenomen (tegen de heeren de Wit, v. Doorn, v. Gorkum, Kastelein, Snel en Sonnevelt). Te balftien reeds was de vergadering ten einde. Het O. M. waargenomen door mr. Blok, had 14 getuigen gedagvaard, terwijl mr. dr. Roeper Bosch, die als verdediger optrad, 4 getuige k décharge deed hooren. Dr. R. Rochat als deskundige gehoord, verklaarde'dat het slachtoffer moet zijn ge stikt doordat het te water is geraakt en in de modder terecht gekomen is. Een 16-jarige jongen, die mede te water was geraakt, kon, doordat ook hij eenige leege melkbussen, die op het water dreven, greep, worden gered. Door eenige getuigen k décharge werd o.a. verklaard, dat de eigenaar van de vrachtauto, van Zijl, hem den dag na het ongeluk had verteld, dat indien hijzelf aan het bestuur had gezeten, het ongeluk ook zou gebeurd zijn omdat de remmen niet werkten. Verdachte zeide, dat v. Z. .hem voor het uitrijden er op attent had gemaakt dat de remmen niet goed werkten daar zij vast liepen. Door ze met een ijzeren staafje terug te drukken was dit evenwel gemak kelijk te verhelpen. Toen verdachte dan ook uit een bocht komend de brug naderde en op 40 k 50 meter afstand wilde remmen, antwoordde hij, dat do remmen niet func- tionneerden. Hij zag het ongeluk aanko men en begon te roepen, echter tevergeefs. Hij zelf geraakte met de auto en een 12- j jarigen knaap die mede gereden was te water. Deze laatste heeft hij kunnen red den. Op verzoek van den president gaf 't H. ook een relaas van de vroeger door hem veroorzaakte aanrijdingen. Toen reed hij met een Fordauto; de auto waarmede thans het ongeluk gebeurde was een „Opel". Mr. Blok wees er in zijn requisitoir op, dat verdachte nog pas chauffeeren geleerd had en eigenlijk niet mocht rijden. Hij moest derhalve dubbel voorzichtig zijn met het besturen van een hem vreemde auto, te meer waar hij voor dien tijd reeds twee maal een aanrijding had veroorzaakt. De remmen waren in absoluut ondeugdelijken staat zoowel de hand- als de voetremmen bleken niet in orde te zijn. Dit kan dezen verdachte niet ontlasten. Integendeel, hij had zich van te voren voldoende reken schap moeten geven of deze remmen in goe den staat waren. Spr. achtte hier grove schuld aanweizg cn requireerde tegen ver dachte 3 maanden gevangenisstraf met ont zegging van het recht om een auto te be sturen voor den tijd van een jaar. Mr. Roeper Bosch wees er op, dat t H. examen had gedaan en op 18 Augustus, dus 1 dag na het ongeval, zijn rijvergunning toegezonden kreeg. Toen verdachte op dracht ontving om met de „Opel" te gaan rijden, kwam hij voor een moeilijk probleem te staan. Hij kende de moeilijkheden ver bonden aan het rijden met een vreemden wagen niet. Hij heeft te veel vertrouwen gehad in zijn opdrachtgever die ook zijn kind met hem meezond. Dit kind is door verdachte gered. Pleiter kon uit de naar voren gekomen feiten geen grove schuld constateeren. Hoogstens kan men zeggen dat de jongeman niet genoeg technisch on derlegd is. Spr. vraagt vrijspraak. Vonnis 22 December a.s. DE KRIJSCHENDE KRAAN. VOGELS. Directeur van Haagschen Dierentuin wegens burengerucht veroordeeld. De Haagsche rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen den directeur van den Haagschen Dierentuin, die vervolgd werd wegens overtreding van art. 6 der Politie verordening waarbij het verboden is die ren tijdens de nachturen hinderlijk lawaai te laten maken. De kantonrechter had den directeur, we gens overtreding dier bepaling, tot één gulden boete veroordeeld. De rechtbank verklaarde in haar vonnis zich te kunnen vereenigen met de meening van den kan- rechter, behalve ten aanzien van de opge legde straf. Do rechtbank oordeelde de overtreding van zulk gering belang, dat zij geen straf wenschte op te leggen. Mitsdien werd het vonnis van den kantonrechter ten aanzien van do straf vernietigd en de di recteur schuldig verklaard, zonder opleg ging van straf LAND- EN TUINBOUW H0LLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. De Algemeene Vergadering te Alkmaar. In „'t Gulden Vlies" te Alkmaar is de 134ste buitengewone algemeene vergade ring gehouden van de Hollandsche Maat schappij van Landbouw, als voortzetting van de op 21 November te Den Haag ge- Ihouden crisisvergadering. Vertegenwoor- digd waren 69 afdeelingen. Het H. B.-lid, de heer E. Govers Dz. hield een inleiding over de schapenhou derij. Na een inleiding van het H. B.-lid, den heer A. de Haas van Dorsser over aardap- pelencpltuur werd na nog eenige discussie een motie aangenomen, waarin den Minis ter van Economische Zaken en Arbeid ge vraagd wordt gelden beschikbaar te stel len om aardappelen uit de markt te ne men, met bestemming als veevoeder. Door het H. B.-lid, den heer P. Stapel werd een inleiding gehouden over crediet, waarbij spr. de volgende drie punten ont wikkelde iedere belemmering van execu tie of faillissement, iedere verstrekking van crediet zal zonder ttitwerking blijven, indien de bedrijven verlies blijven geven. Loonende prijzen zijn daarom noodzake lijk daarnaast is het volgende onontbeer lijk. Executies van hypotheekboeren en in het algemeen het gedwongen verlaten van de bedrijven door de boerengezinnen, die door de crisis ten onder gegaan zijn, moe ten zooveel mogelijk worden beperkt. Aan de Boerenleenbanken moet door staatsga rantie gelegenheid worden gegeven met de verstrekking van bedrijfscrediet verder te gaan dan thans mogelijk is. In de middagvergadering merkten wij op de Tweede Kamerleden Oh. v. d. Bilt en G. W Kampschöer. Vervolgens hield de voorzitter, dr. H. J. Lovink, een inleiding over het „het heden en de toekomst van den tuinbouw." Voor den tuinbouw", die zich in ons land en inzonderheid in deze provincie zeer sterk heeft uitgebreid waren de laatste jaren zoo hachelijk, dat de Regeering een bedrag heeft, aangevraagd om tijdelijken steun te verleenen.* Toch zal die steun hoe .noodzakelijk en welkom ook volgens spr. geen oplos sing kunnen brengen. Lettende op de pogingen, welke in Duitsohland en ook in andere landen ge daan worden, zullen wij er rekening mee moeten houden, dat onze afzet zal worden ingekrompen. Volgens gegevens blijkt, dat de opper vlakte van met groenten en vruchten be- teelde gronden voortdurend uitgebreid 51. Een tijdje daarna werd ik wakker en rekte me eens flink uit. „Zoo Mop, lekker gedutI" ze>i de baas en las weer verder. Nu was ik weer heelemaal uitgerust en had niets geen zin om weer rustig bij hem te gaan liggen wachten, tot hij eindelijk uitgelezen zou zijn. Eerst maakte ik wat malle kunstjes voor hem, blafte en gromde en rolde heen en weer, iederen keer eens omkijkend om te zien, of hij naar me keek, maar wat ik ook deed om den aandacht te trekken, niet© hielp. wordt. In 1927 bedroeg die oppervlakte 126.000 H.A.; thans 139.000 H-A. Het aan tal veilingsvereenigingen is gestegen tot 312, De uitbreiding van de groententeelt in kassen steeg van 242 H.A. in 1927 tot ruim 400 H.A. in 1931. Aangezien Nederland voor ongeveer 51 pet. voorziet in den uitvoer van tuinbouw producten naar Duitschland en dit land voorloopig nog niet in eigen behoeften zal kunnen voorzien ligt het voor de hand. dat Nederland met allo kracht er naa-r moet streven de bevoorrechte plaats te be houden, die het op het oogenblik op de Duitsche markt heeft. Het schijnt spr. in hooge mate ge- wenscht toe, dat een grondig technisch on derzoek wordt ingesteld naar de ontwikke lingsmogelijkheden welke de tuinbouw on der de huidige omstandigheden in de toe komst biedt. Eerst daarna kan overwogen worden in hoeverre hier te lande nog wijziging en/of verbetering in het tuinbouwbedrijf ware aan te brengen. In afwachting van dit rap port ware inmiddels te overwegen in hoe verre door afvloeiing van een gedeelte van tuinbouwers naar den Wieringermeer ware ter hand te nemen. Blijkens de Staatsbegrooting voor 1933 heeft de Regeering 1 1/2 millioen beschik baar gesteld om landbouwers in de gele genheid te stellen op de daarvoor gesohik- te gronden een bedrijf te stichten. Wor den voorschotten b.v. gedurende 8 of 10 jaren geheel renteloos gegeven en de be drijven niet te groot gemaakt, b.v. 8 tot 12 H.A. dan lijdt het geen twijfel of er zullen tal van personen gevonden worden, die zich op gunstige voorwaarden in De Meer willen vestigen, ter vorming van een zelf standig gemengd bedrijf. Tal van perso nen zouden dan een bestaan vinden en de benarde tuinbouw zou verlicht worden. Aangezien het uitgesloten moet worden geacht, dat zioh gewezen tuinbouwers, die vroeger ook gedeeltelijk landbouwer wa ren op eigen risico in De Meer zullen ves tigen, omdat het benoodigde kapitaal ab soluut ontbreekt, durfde spr. dit denkbeeld met groot vertrouwen aan de desbetref fende autoriteiten aanbevelen. Hierop werden verschillende vragen ge steld, waarna de vice-voorzitter, de heer K. Kuyper, dr. Lovink voor zijn rede dankte. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. POELAU LA UT (uitr.) pass. 12 Dec. t© Perim. KON. NED. ST00MB. MIJ. AJAX, Algiers n. Amsterdam, pass. 13 Dec. 's nam. 12 uur Dungeness. AMOR arr, 11 Dec. te New York. AURORA vertr. 13 Dec. van Alexandrië naar Piraneus. BODEGRAVEN (uitr.) vertr. 12 Dec. ran Christobal nar Buenaventura. BR ION arr. 13 Dec. van Amsterdam te Bordeaux. NERO vertr. 13 Dec. van Odense naar Gothenburg. VESTA vertr. 13 Dec. van Napels naar Palermo. KON. H0LL. LL0YD. DELFLAND (uitr.) arr. 13 December te Antwerpen. KON. PAKETV. MIJ. BARENTZ vertr. 10 Dec. van Batavia naar Rodriguez. N. ZEELAND vertr. 11 Dec. van Bata via naar Singapore. HOLLAND—AMERIKA LIJN. MURILLO vertr. 11 Dec. van Portland (Ore) naar Rotterdam. H0LLAND-00ST-AZIE LIJN. ARENDSKERK (uitr.) arr. 10 Dec. te Genua. MEERKERK (thuisr. arr. 11 Dec. te HoIlo. ROTTERDAMSCHE LL0YD. KOTA A-GOENG (thuisr.) vertr. 11 Dec. van Sabang. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. NELEUS arr. 11 Dec. Soerabaja. EMZETC0 LIJN. JONGE ANTHONY, Rott.-Toulon, pas seerde 10 Dec. Ouessant. JONGE JOHANNA, Emden—Algiers pase. 11 Dec. "Gibraltar. 52. Weet je wat ik toen deed? Ik. nam een flinken aanloop en kwam met een plof boven op zijn boek terecht. Ziezoo, nu moest hij wel ophouden, want ik bleef kalm boven op de bladzijde, waar hij aan het lezen was, liggen. „Wel jouw ondeugd", zei de baas," ver veelt het je, dat ik me niet met jo be moei? Je wilt natuurlijk weer met me spelen hel Nu, je zult er van lusten" cn meteen kroop hij me achterna, Ik rolde me steeds om en om en als hij me bijna te pakken bad, blafte ik vroolijk. We had den grooten pret.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6