pERSONEELj WOENSDAG 14 DECEMBER 1932 DF LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 GEMEENTERAAD VAN WASSENAAR Dinsdag kwam de Raad dezer ge meente in vergadering bijeen onder ▼oorzitterschap van Burgemeester Wieg man- Tegenwoordig waren alle leden. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van Gedep. Staten betreffende het te stichten badhuis. De voorz. stelde iroor, alvorens verdere stappen te doen, af te wachten de resultaten van een on derzoek door een in deze gemeente ge vormde combinatie in verband met de stichting van een Sportfondsenbad. Hier toe werd besloten. Nog was ingekomen een voorstel van het raadslid dr. Verloop om de mogelijk heid te onderzoeken van het instellen ▼an telefonisch geregelde tijd-aanwijzin- gen. Op voorstel van B. en W. werd be sloten naar een mogelijke uitvoering een onderzoek in te stellen. Hierna is aan de orde het voorstel van B. en W. tot aangaan van een geld- leening groot 250.000 tegen pari-koers en een rente van 4J4 pet. per jaar, af te lossen binnen veertig jaar. Hiertoe werd besloten. Behandeling der begrooting Maatschappelijk Hulpbetoon. Vervolgeus stelde de voorz. aan de orde de behandeling der begrooting voor Maatschappelijk Hulpbetoon. De heer v. Leyenhorst wijst er op dat de werkloo- sen recht hebben op steuA. Deze zijn momenteel teleurgesteld door de nieuwe regeling welke is ingevoerd en die een verslechtering inhoudt. Hun grief gaat in het bijzonder tegen het bonnenstelsel. Men mag aannemen, dat de steun over het algemeen goed wordt besteed. Dcor het bonnenstelse-l zijn de werkloozen aangewezen op de winkeliers en worden derhalve door Maatschappelijk Hulpbe toon in een dwangbuis gehouden. Zij kunnen liet geld nu niet besteden over eenkomstig hun eigen wil. Door het bonnenstelsel heeft men willen bevorde ren, dat de Wassenaarsche winkelstand ■werd bevoordeeld. Hij wil er op wijzen, dat dit geld dus voor de armsten was in Waasenaar maar niet voor de park bewoners, die Haagsche leveranciers heb ben. Voor de steuntrekkenden is boven dien de kans uitgesloten, dat zij waren kunnen betrekken beneden den gelden den prijs. Men heeft gezegd, dat deze maatregel een besparing geeft van 50. per week. Spr. zon het beter vinden de regeling op te heffen en de arbeiders dan 20 ets p. week te lateïi betalen. De heer Boender _had gedacht. dat het bonnenstelsel bij wijze van tijdelij ke» maatregel was ingevoerd, omdat de minister had medegedeeld, dat de steun regeling enkele weken moest worden stopgezet. Hij wijst er op, dat het bon- nenstelsel in bijna geen enkele gemeen te is ingevoerd en stelt daarom voor ook hier de regeling op te heffen. Weth. v. Leeuwen wijst- er den heer v. Leyenhorst op, dat de organisaties steeds contact kunnen verkrijgen met Maatschappelijk Hulpbetoon. Als men dus grieven heeft kan men die ter ken nis brengen, waarna deze zullen worden onderzocht. De heer v. Leyenhorst heeft er op gewezen, dat Maatschappelijk Hulpbetoon het er op heeft aangelegd de steungelden in de gemeente te doen besteden. Of daarbij den juisten weg ge volgd is kan nader bij een overleg met de organisaties worden bezien. Ook is aangevoerd, nat de villa-bewoners hun waren voor een groot deel van el ders betrekken. Spr. zou het werkelijk beter achten als de villa-bewoners zich meer tot de Wassenaarsche winke liers wenden. Hij doet de toezegging, dat de grie ven van de vak-organisaties eventueel welwillend zullen worden aangehoord. De heer v. Leyenhorst wijst er op, dat de organisaties hun grieven reeds heb ben kenbaar gemaakt. Zij hadden van Maatsch. Hulpbetoon daarop een andev antwoord verwacht dan het dreigement der invoering van eer Rijkssteunregeling, inplaats der gemeentelijke. Een volpmde grief van de organisaties is dat de men- schen na een jaar werkloos geweest te zijn worden verwezen naar het Armbe stuur. Door de Regeering is deze maat regel ook genomen, maar op verzoek van het R. K. Werkliedenverbond, wegens de ongunstige tijdsomstandigheden, buiten werking gesteld. Hij betreurt het dat deze maatregel hier is aangehouden. Spr. doet daarom een beroep op de raadsle den om de menschen ter wille te zijn en hen te verlossen van het verschrikkelijke bonnen stelsel. De heer Tden'burg wijst er op, dat M. H. een gemeente-orgaan is en dat de ra-ad in laatste instantie zal moeten be slissen. Als deze meent-, dat het stelsel onjuist is, dan zal M. H. zich daarnaar hebben te schikken. Persoonlijk is liij van meening, dat als er bezwaren zijn tegen het stelsel, men dit moet laten vallen. Tenslotte merkt hij nog op, dat tot een verlaging van den steun nimmer is besloten. De heer Kiewiet de Jonge zegt, dat het betoog van den heer v. Levenhorst indruk op hem heeft gemaakt. Hij hoopt, dat het overleg spoedig zal plaats vin den en meent, dat wanneer de noodzaak daartoe niet dringt, het bonnenstelsel moet verdwijnen. De voorz. wijst er op, dat de raad geen dwingende opdracht kan geven aan M. H. Hij kan alleen een wensch uitspre ken. Weth. v. Leeuwen hécht gfoote waar de aan alles wat langs organisatorischen weg tot stand komt. Een uitspraak van M. H. kan men niet verwachten, omdat het bestuur hier slechts' ten deele ver tegenwoordigd is. Hierna worden de algemeene beschou wingen over dit punt besloten en de be grooting vastgesteld, zooals zij is aan geboden. Vervolgens is aan de orde de begrooting. Deze wordt zonder op of aanmerking vastgesteld, waarna wordt overgegaan tot behandeling der Gemeente-begrooting. De voorz. wijst er op, dat de begroo ting is aangeboden met een prac-advies van B. en W. Daarop is door do heeren Idenburg c.s. een amendement ingediend en deze morgen ie bij hem nog ingeko men een voorstel van de R. K. Raads fractie om: lo. te doen vervallen de hef fing van opcenten op de grondbelasting; £o. ter dekking van het tekort aan te wijzen het pnverdeeld saldo van het electrisch bedrijf over 1930 ad 31.500 en 3o. het resteerend bedrag te vinden uit do heffing van opcenten op de ge meen tefonds-belasting. B. en W. hadden voorgesteld het begrootings-tekort ad ƒ197423.97 te dekken door uit de reserve te nemen ƒ48407.31; te beschikken over het ingestelde crisisfonds ad 65.000; verdubbeling van het aantal opcenten op de hoofdsom der grondbela-sting, het geen een bedrag van 30150.zou op leveren en het restant te vinden uit de heffing van 8 opcenten op de hoofdsom der gemeentefonds-belasting, waardoor een bedrag van 53866.66 in de gemeen tekas zou vloeien. De heer Idenburg stelt namens de le den Schalekarr" v. d. Stoel en Verloop het navolgende amendement voor ter dekking van het begrootings-tekort: lo. te doen vervallen het voorstel inzake: a. de heffing van 20 opcenten op de hoofdsom der grondbelasting op de on gebouwde eigendommen; b. de heffing van 8 opcenten op de hoofdsom der ge meentefonds-belasting; 2o. het bedrag, dat na gebruik van de extra baten uit het reservefonds en van het crisisfonds nog ongedekt blijft te ontleenen aan de winst 19^0 en 1932 van het electriciteits- bedrijf en 1932 van het gasbedrijf; 3o. een stelselmatig onderzoek te doen in stellen naar de mogelijkheid van inper king der gemeentelijke uitgaven. De heer Idenburg opende de algemee ne beschouwingen. Spr. acht het voorstel niet verstandig om onmiddellijk twee belastingen op te leggen «n vindt het gewenscht, dat er aandacht aan geschonken wordt, dat het Rijk van plan is om dertig tot honderd- vijftig opcenten te heffen op de gemeen tefondsbelasting. De heer Kimman meent te mogen oonstateeren, dat Wassenaar is gokomen op een keerpunt in zijn geschiedenis. De begrooting biedt een somber beeld. Er is één tekort van 197.000, maar dit is feitelijk maar 350.000, want 150.000 is al genomen uit de reserve. Spr. meent, dat het hoog tijd wordt, dat omgezien wordt naar middelen. De R. K. fractie kan zich vereenigen met 't eerste punt van het voorstel van B. en W. Wat het tweede deel betreft meent zij, dat het niet juist is, dat de winst van de bedrijven als sluitpost van de begrooting wordt aangewend, daardoor wordt een indirecte belasting aan de ingezetenen opgelegd. Waar evenwel het voorstel geldt tot dekking van crisisuitgaven kan de fractie er mede accoord gaan. Het derde deel van het voorstel, de verhoo ging van d© opcenten der grondbelasting acht zij onjuist. Zij meent, dat de vesti ging daardoor zal worden tegengegaan en dat de belasting onbillijk drukt op de gebruikers. Zij acht het juister op centen te heffen op do gemetenefonds- belasting, omdat dèdze belasting drukt op hen, die nog inkomen hebben. Zij kan er zich mede vereenigen, dat de on verdeelde winst van het electrisch be drijf over 1930 ter dekking van het te kort wordt aangeweaen, omdat deze winst al enkele jaren geleden is ge maakt en geen bestemming heeft. Mr. Wildt Meyboom heeft met belang stelling het betoog van de heeren Iden burg en Kimman gevolgd. Daarin is veel verwerkt van hetgeen de Vrijzinnige Raadsfractie wenscht. Spr. meent, dat op diverse uitgaven wel te bezuinigen valt. De meerderheid van sprekers frac tie schaart zich wat de dekking van het tekort betreft aan de zijde van den heer Kimman. Zij is er van overtuigd, dat de winsten van de bedrijven niet ter dek king van de begrooting moeten worden aangewend, en meent, dat deze in de bedrijfskas moeten blijven, als reserve A-oor eventuecle uitbreidingen en moge lijke verlagingen van de tarieven. Jhr. von Weiier licht het voorstel van de Vrijz. fractie nog nader toe en on derstreept de woorden van den vorigen spreker. Mr. Kiewiet de Jonge zegt het te be treuren, dat B. en W. niet hebben mede gedeeld, dat de opbrengst van de per- soneele belasting hooger geraamd kan worden. Hij meent, dat de belastingver- hooging naar billijkheid moet geschieden en daarom dient men te letten hoe de belasting geheven wordt. De heer Boender kon zich aanvankelijk vereenigen met het voors-tel van B. en W. Tengevolge van de gehouden bespre kingen is hii eenigszins van meening veranderd. Hij kan niet instemmen met het voorstel van den heer Mr. Wildt Meyboom om de opcenten op de grond belasting te laten vervallen. In Wasse naar zijn aan den grond schatten ver diend en daarom vindt hij het niet vree- seliik dat de eigenaars van gronden nu bijdragen in de lasten. Oók kan hij zich niet vereenigen met de heffing van op- oenten op de gemeentefonds-belasting te laten vervallen. Dit is een rechtvaardige belasting en hier wonen nog menschen met groote inkomens, die nog wel iets kunnen bijdragen. Hij achtte het voorts onvoorzichtig om de reserves van de bedriiAren aan te spreken, want de mo gelijkheid is niet uitgesloten, dat die voor andere doeleinden zullen moeten worden gebruikt. Spr. eindigt met het voorstel Kimman te ondersteunen. De heer Schalekamp %rijst er op, dat het van belang is omdat het advies van den heer Idenburg wordt opgevolgd. Wassenaar moet nog groeien en daarom verdiént het aanbebveling, dat de be lasting niet te hoog wordt. De heer v. d. Stoel heeft bezwaar te gen de heffing van opoenten op de grondbelasting. Hij heeft in de begroe ting gemist met aangeven van objecten voor werkverschaffing. Dr. Verloop ondersteunt in uitvoerig en interessant betoog de door den heer Idenburg ontwikkelde argumenten. De voorz. acht het een moeilijke taak om over deze kwestie het woord dte voe ren. Een feit is, dat de voorstellen na breéde overweging zijn tot stand geko men. Daama is overleg gepleegd met de begrootings-commissie en het gevolg is geweest het amendement van de heeren Idenburg c.s. Sinds deze vergadering zijn er twee feiten van beteekenie naar vo ren gekomen. Eerstens het misverstand omtrent de bestemming van de winst van het electrisch bedrijf. Aanvankelijk toch verkeerde men in de meening, dat de winst was aangewend voor extra re- perven. Tweedens het eerst gisteren door m W. gerealiseerde feit, is dat. de op brengst van de personeel© belasting door den Inspecteur 20.000 hooger wordt geraamd. Deze twee belangrijke feiten hebben verandering gebracht in de meening van het college. De meerder heid van het college van B. en W. heeft zich kunnen vereenigen met het voor stel van den heer Kimman, hetwelk ook wordt ondersteund door den heor Wildt Meyboom. Voor spr. wordt het thans moeilijk om deze voorstellen te verde digen. Hij acht zich gerechtigd en ver plicht zijn eigen meening naar voren te brengen. Spr. is hier door H. M. de Ko ningin tot burgemeester benoemd en hoopt dit nog lang te blijven (applaus). Ook hoopt hij de wethouders en de le den van den raad nog lang om zich heen te zien, toch zal zijn aanwezigheid hier wel wat langer duren wellicht dan die der leden en daarom acht hij de te nemen beslissing voor hem van zoo groot belang. Spr. meent, dat wanneer wij de heffing van opoenten kunnen voorkomen wij dit ook moeten deen. Men moet let ten op het speciaal karakter van dez« gemeente. (Zie vervolg pag. 2) WARMOND. Wandeltocht. Onze plaatsgenoot Ara. Sitking heeft een wandeltocht naaf Utrecht ondernomen, welke marsch uit ging van het Internationaal Sportver- bond en waarvoor een medaille was uitge loofd door den heer Sutherland, Nodor- land's grootsten afstandlooper. De heer Sikking vetrok des morgens om 6 uur na eerst zijn controle kaart te heb ben laten aftoekenen bij den hoer H. L. v. Delft, gemeente-secretaris, welke kaart voorts in elke gemeente moest worden ge- teekend voor controle. Hoewel de weg zeer glad was, wegeus de nachtvorst, is de af stand van 60 K.M. door hem geloopen in 9 uur en 5 minuten. Gestart te Warmond om 6 uur v.m. kwam hij te Utrecht aan om 3 uur 55 minuten, terwijl hij slechts een rust heeft genomen van in het geheel 50 minuten. Voorwaar een heelo prestatie. Naar wij vernemen traint hij zich than* vo*— een veel grootere marsch. MEISJE [Biedt zich aan voor 1 Jan. een net R. K. meisje, voor in de huishouding, v.g.g.v., liefst omtrek Alphen a. d. Rijn. Brieven no. 9617 Bur. van dit blad. MEISJE Biedt zich aan net R. K. meisje voor dag en nacht, goed kuunendo werken en koken. Brieven no. 207 Bur. van dit blad. BAKKERSLEERLING Gevraagd een bakkersleer- ling. Brieven onder no. 9611 Bureau van dit blad. SLAGERSLEERLING Gevraagd een flinke sla gersleerling bij J. TH. KLEIN, slager, Nieuwkoop No. 245. 9616 NAAISTER Ondergeteekende biedt zich aan als naaister voor allo voorkomende werkzaamhe den. Ook genegen aan huis te komen naaien of voor winkel. M. VANEMAN. Zuidbuurt, Zoeterwoude. 9628 TE KOOP 2 a 3 gedekte melkgeiten, alle April lammerend, bij W. TH. ZANDVLIET, Wij- ten'bachwcg 17, Oegstgeest. 9619 ZAAK TE KOOP sinds jaren bestaand (volks buurt). Voordeelige aanbie ding. Lage huur of koopsom huis. Brieven no. 227 Bur. van dit blad. SCHITTERENDE woningen, practische indee ling, 5 kamers, voor- en ach tertuin, vaste wasohtafel, vele gemakken, vlak bij de stad, mooist gedeelte van Leiderdorp. Koopprijs 3400 (huuromzet 4.Hypo thee! aanwezig. Ms. v. d. VELDEN, Leiderdorp, 's Zondags niet. 163 Winterjassen Jekkers Voordeelig aangeb. van eer ste kwaliteit stof, weinig ge dr. Winterjassen en jek kers vanaf ƒ5.Tevens in verschillende maten pracht costuums vanaf 7.Pan talons vanaf 1.50. Enkele chauffeursuniformen, ri [laar zen, smokings, enz. C. v. VALDEREN, Oude Rijn 184 nabij de Haven. 222 ƒ15.— HAARD ENZ. Ter overname pracht in- sluit/haard, uitdraai'bar© bin- nenpot, slechts 15. Goed onderhouden jongensrijwiel 8.wegens afschaffing. Zelfde adres te koop ge vraagd een kinder loophek Adres: Buitenruststraat 9, (Schelpenkade). 211 VRACHTAUTO Te koop een goed onder houden vrachtauto, geschikt voor melk- of groentenhan- del. Brieven onder no. 9623 Bureau van dit blad. 2DE HYPOTHEEK gevraagd groot 900.op huis en land, liefst van par ticulier. Brieven no. 9621 Bureau van dit blad. TE KOOP Een wit geëmailleerd for nuis, 1 M. lang en 60 c.M. breed, heeft gekost 100, nu voor 20. Ledikant met 2-pere. springbak, veeren- bed en hoofdpeluw, te-samen 20.50. Te zien Hoogland- sche Kerkkoorsteeg 2. T. v. d. PLUIJM. WERKPLAATS Te huur gevraagd ruime werkplaats met of zonder woning, centrum stad. Brie ven no. 221 Bureau van dit blad. BOVENHUIS Haarlemmerstraat 274a is na verbouwing te huur. Te beATagen Oude Vest 179 van 9 uur v.m. tot 5 uur m 218 LUXE AUTO-VERHUUR Vraagt prijs voor autoritten aan de Schoolgarage Lan- gebrug 7, Tel. 396. Uitslui tend solieJc wagens, 5 en 7 pers. geen Taxi's. Slads- ritten 1.Vrij voorko men. Telef. 396. Dag en nacht disponibel. 223 BENEDENWONING te huur op netten stand, voor een klein gezin, huur prijs ƒ31 per maand (ƒ7.15 per week). Te bevragen bij J. W. GODDIJN, Hooge Morschweg 94a. 238 TE HUUR Een net huis; een maand gratis wonen. J. STRIJK, Rijpwetering. 241 TE HUUR Mooie werkplaats of pak huis Langegracht 107 bij de O ostd warsgracht. Te bevra gen: Witte Singel 102, des avonds na 6 uur. 232 Nederi. Chauffeursschool Tel. 396, Langebrug 77a. Tel. 396. Het oudste speciaal adres hier ter stede, waar men grondig leert chauffee- ren. Onderricht door be voegd instructeur. Referen ties ter inzage van Rijks, en Gemeente-instellingen. Dir. Ned. Chauffeursschool, Lan gebrug 77a, b. d. Papengr. Tel. 396. 223 MEUBELEN VOOR NIETS 6 stoelen 6. Eiken tafel 7. Eiken buffet 15. Eiken waschkast 10. 4 stoelen 4. Mah. legkast 22.50. Nieuwe 2-pers. springbak 5 enz. v. d. PLUIJM, Nieuwstraat 9, Tel. 1266. Koopt heele en gedeelten van inboedels. 225 KAMERTJE Heer alleen vraagt kamer tje aan straat, zoo mogelijk met pension in Oegstgeest, liefst centrum. Brieven:. Rhijngeesterstraatweg 3 te Oegstgeest. 244 NAAIMACHINES Naaimachines koopen is een vertrouwenszaak. Wij leve ren alle le klas fabrieks merken vanaf f 50.Het beste reparatie-adres45- jange ervaring garandeert prima kwaliteit en werk. Ieder in xijn vak. WEST DORP k Co., Morschstr. 56 SCHOONDERGANG'S Geblancheerde gezouten groenten verkrijgbaar Hoo ge woerd 130 bij de Rijn straat, Telefoon 3289. De Speciaalzaak. 236 DAMES jtrit Voorschoten en omge ving. De hoedenwinkel Ko- revaarstraab 1, halte Blau we tram, verkoopt uit, alle hoeden 1 gulden. Zuiver wollen Baby-artikelen, onge looflijk goedkoop. Een heel pakje 2. HET PERMANENTHUIS Een succes voor iedere da me. 1.50 Permanent met volle garantie, geen kroes, oliebehandeling, 0.75 was- schen watergolven, 0.75 knippen, wasschen, ondulee- ren. Bespreekt voor de Kerstdagen. MAISON PLANTFEBER, Apothekers- dijk 8. Tel. 3248. 231 SJOELBAKKEN Wilt u de Kerstdagen ge zellig doorbrengen, koopt dan een sjoelbak, prima af gewerkt en glad met 32 schijven, spelregels en ga rantie 5.50. Vraagt zicht- zending per briefkaart zon der verplichting Schutter straat 21 of Maredijk 157. 233 100 VISITEKAARTEN bedrukt met Uw naam en 100 Enveloppen tezamen v. 1.(één Gulden). 50 stuks 65 ct., 25 stuks 4o ct. Do Goedkoope Handelsdrukkerij Sophiastraat 1 (bij de Mare- singel). Bestel vroegtijdig! 232 KIPPEN KONIJNEN Ruim voorzien van eerste kwal. slachtkonijnen. soep en braadkippen, enz. Bestel nu voor de Kerstdagen, zeer billijke prijzen, aan het be kende adres: J. NOPPE, Kruisstraat -17. 234 N00RDWIJKERH0UT Wees verstandig^Sp serieus, Maakt bij mij/ukeus, Met 1 goed v^n BRIJGMAN Daar doe je rnwrfers jaren van. Jongenetruïen var$f 69 cent SCHOONDERGANG'S Uitgewogen Blikgroenten verkrijgbaar Hoogewoerd 130 bij de Rijnstraat, Tele foon 3289. De Speciaalzaak. DAMES! DAMES! DAMES! Kom spoedig naar Kore- vaarstraat 1. In de hoeden winkel is alles ongelooflijk goedkoop. Hoeden 1 gulden. Baby-artikelen, zuiver wol, alles onder de waarde. Be leefd aanibev. M. KLINK HAMER. 220 LAAT U NIET door hoogdravende reclame beinvloeden. Een goed adres voor uw kleeding naar maat tegen billijken prijs is en blijft L. AMMERLAAN, kleermaker, Heerenstraat 139 Speciaal adres voor keeren, repareeren enz. Opgericht 1901. Stalen op aanvraag. 9451 RIJWIEL SJOELBAK Een prima damesrijwiel 14 en 17.50. Heerenrijwiel 17.50 en 10. Zwaar trans port 17.50 en 9.alle met 1 jaar schrift, garantie. Sjoelbakken met schijven in prachtuitvoering 8.75 en goedkooper. Fa. DUSOSWA Levendaal 93, TeL 2837. 229 TRIPLEX Triplex platen 0.45 per M2. verschillende maten en dik ten, golflijsfcjes, parel- en andere soorten lijstjes. Q.- A. pooten, wasbeits 50 cent per L. Klankborden tot 22 m.M. dikte, eikenhout enz. Nieuwe Brugsteeg 2, t. o. Stallinga, Hoogewoerd. GRAM0F00NS 3.75 Prachtig spelende gramo- foons, koffer- en salonpa- thefoons m. platen v. spot prijzen van 3.75, 4.50, 6.50 en 10.platen 15 en 25 oent; rulien 5 ct. Re paraties ook goedkoop. Lange Raam steeg 48 a. d. Doezaètraat. 216 N00RDWIJKERH0UT Kerel wat loopt je toch te rillen Aran de kou, Haal in vredesnaam toch gouw, Een trui bij BRUGMAN in do Kerkstraat, Zie toch eens hoe keurig zoo'n trui mij staat. 9615 DE GROOT's KENNELS Leidschoweg 187 Voorscho ten. Voorhanden: Dwergdas- hondje, Griffonnetje, Dwerg- pinchertjes, Pekineesjes, fox terriers, bulldogjes, setters (ook jonge), jonge herders, boxer, bouvier, spaniel en Deensche dog. Sprekende grijze roodstaart, mooie béo, Angorapoes enz. 237 KERSTMIS - NIEUWJAAR Ondergeteekende beveelt zich aan tot het leveren, van visitekaartjes en alle drukwerken. Tevens ver krijgbaar Niouwjaars- en Kerstkaarten en alle soor ten Kerstartikelen. Beleefd aanbevelend: A. v. BEN TEN, Zoeterwoude. 235 PIANO'S Verhuren van piano's vanaf 5.per maand. Groote sorteering in zwart en eiken Lage prijzen. Betaling des- gewenscht. gemakkelijk. W. BARNING, Oude Singel 16 Tel. 2858. 230 SCHOONDERGANG'S Bus gr oenten uitgewogen Spercieboonen 20 ct. Snij- boonen 20 ct. Spinazie 12 ct. Doperwten 25 en 35 ct.., alles per pond. Bel. aanbev. A. MANK, Janvossensteeg 11 en 13. 243 ADRESSEN ondertrouwden jaar 1933 ge meente Leiden, die daar belang in stelt schrijve on der no. 217 Bureau van dit blad. OPENBAAR SLACHTHUIS Groote afslag 20 cent per pond. Zaterdag voormiddag 10 Y, uur verkoop van een buitengewoon groote partij gesteriliseerd rundvleesch, rundvct, reuzel en bouillon. 214 FRANKE. FAILLISSEMENT Ter voorkoming van faillis sement en behandelen van alle rechtzaken, opmaken van alle akten, conLracten, enz. Uw adres Stadhouders laan 9. Adries 1.spreek uur van 35 en 79 uur. 228 VOORHOUT Donderdag 15 December 7 uur achter Café Boerhaavo tot 5.30 goederen inbrengen Klein Vee-Vereeniging (D. V. V.). Secretaris C. P. v. d. BERG 9622

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 5