Dr. RASSERS WOENSDAG 14 DECEMBER 1932 DE LE1DSCHE COURANT BLAD PAG. 5 tweemaal zooveel uit het gemeentefonds ontvangt dan dc aangrenzende gemeente Koordwijkerhout en toch op zware lasten zit Waarmee spr. maar zeggen wil, dat oen hoogere uitkeering niet altijd berust op een onrechtvaardigheid. Op do vraag van den voorzitter, of de heer v. Sas niet meent, dat het schuiven van de crisisuit-gaven op den kapitaal- dienst in de toekomst voor een gemeente niet pernicieus zal worden, antwoordt de lieer v. Sas dat een dergelijke politiek na tuurlijk niet gezond is, maar dat men nood gedwongen daartoe wel moet overgaan In dat geval vindt spr. het ook niet zoo erg, wanneer het nageslacht een gedeelte van deze crisislasten meedraagt. Daarna wordt overgegaan tot verdere behandeling van de ageijda. Ka-dat eenige huishoudelijke mededeo- lingen zijn gedaan komt aan de orde: aan sluiting bij de Federatie. Met het oog op deze aansluiting is aan de kiesvereenigingen 'n circulaire gezonden, met het verzoek om een financieele bijdrage teneinde tegemoet te komen -aan de bos ten daarvan. Op deze circulaire is nog geen enkel antwoord ontvaneen. Toch acht de voorzitter het van belang het besluit tot aansluiting niet langer te verschuiven en na eenige discussie wordt daartoe dan ook besloten Bij- de rondvraag werd o.a. uitvoerig van gedachten gewisseld over het subsidieeren van soee'terreinen, al dan niet op confes sionele grondslag. De kwestie bleek meer een punt van practische politiek dan van streng orincine en de voorzitter zegt toe, dat het bestuur aan deze kwestie z'n aan dacht. zal schenken Ka een dankwoord aan burgemeester van lersel, die als bèt eerste buitengewone lid der vereeniging ter vergadering 'aanwezig was. sloot de voorzitter te ongeveer 10 uur de vergadering. GEMEENTERAAD. Aan de agenda van de Raadsvergade ring op Maandag a.s. is nog toegevoegd: Prasad vies op het verzoek van J. Broeze, om eervol ontslag als hoofd der school aan do Medusastraat B. Benoeming van een hoofd der school aan de Medusa straat B. In overeenstemming met het gevoelen van den InsDecteur van het Lager On derwijs in deze inspectie verzoeken B. en W. den Raad over te gaan tot benoe ming, met ingang van een nader door hun College te bepalen datum, van een onderwijzer, hoofd van de o. 1. school aan de Medusastraat B, waarvoor zij de volgende voordracht aanbieden: 1. J. Hokkeling. hoofd eener bijzondere lagere school te Boskoop; 2. J. van der Walle, hoofd eener openbare lagere school te Noordwolde; 3." D. Janssen, hoofd eener openbare lagere school te Zalt-Bommel. VOLKSBONDSNIEUWS. Sociale Zondag. Het bestuur van den Ned. R. K. Volksbond maakt bekend, dat de kaar ten, welke toegang geven tot de Kapel van hot St. Elisabeth-Ziekenhuis op Zon dag 18 December a.s., uitgegeven worden Donderdag 15 Dec. a.s. 's avonds van 79 uur, kantoor Bondsgebouw Steen- schuur 15. De H. Mis op' Zondag 18 Dec. in de Kapel van het St. Elisabeth-Ziekenhuis begint om negen uur. Men wordt ver zocht op tijd aanwezig te zijn. De meerstemmige en wisselende ge zangen onder deze H. Mis zullen uit gevoerd worden door het zangkoor v. d. Maria Congr. der St. Jozefkerk, direc teur de heer Jan Gordijn. N. Z. H. T. M. Driemaandelijksche conferentie. Gistermiddag had in- het Hoofdkantoor der N. Z. H. T. M. aan de Leidschevaart te Haarlem plaats de gebruikelijke drie maandelijksche conferentie van de Directie met de drie Vakvereenigingen van het per soneel. In de eerste plaats kwam ter sprake de vraag, gesteld van de zijde van het perso neel: voor welke functies zal het personeel ter standplaats Hillegom en dat na elee trificatie van die lijn in aanmerking komt eene overplaatsing naa-r een der stand plaatsen Voorburg, Leiden en Haarlem, aangewezen worden, alsmede welke plaat sen zal het innemen op do desbetreffende ancienniteitslijsten? De Directeur zette uitvoerig uiteen, welke voornemens, behou- houdens eventueel alsnog aan te brengen correcties van geringen aard, te dien op zichte bestonden, waarmede de personeel- vertegenwoordigers hunne instemming be tuigden. t ervolgens kwam ter sprake de opleiding tot „chauffeur" in verband met de binnen kort te ■verwachten wijziging van do 4 Haarlcmsche tramlijnen in autobuslijnen. De Directeur deelde mede, dat de chauf feursplaatsen zooveel doenlijk zouden wor den ingenomen door de tengevolge van de vorenbedoelde wijziging vrijkomende perso neelleden, waarbij zoo mogelijk rekening gehouden zal worden met eventueels ver zoeken van andere personeelleden, die het zij voorkeur blijken te geven aan die func tie, hetzij bereids bekwaam zijn in hot be sturen van autobussen. Het voornemen be staat, om de africhting door eigen pers 3- neel te doen geschieden, mogelijk na eenig psychotechnisch onderzoek. De bedoeling is om de vervanging der tramlijnen geleide lijk te doen geschiedéh en dienovereenkom stig eveneens de africhting. Wederom kwam ter sprake de positie van het z.g.n. hulppersoneel, ten opzichte van wie de maatschappij een voorstel met be trekking tot het eventueel oproepen voor het verrichten van werkzaamheden aan de vakvereenigingen had gedaan; deze laatste verklaarden zic-h in hoofdzaak met het voor stel te kunnen vereenigen. De directie deelde op een desbetreffend verzoek mede, geen wijziging te kunnen brengen "in de korting op de bezoldiging van het personeel, waartoe in Juni 1932 na erleg met de Vakvereenigingen was over gegaan. Langs informatorischen weg werd ge vraagd, hoe de Directie stond tegenover een eventueele vervroeging van den datum van ouderdomspensionneering. Daarover werd uitvoerig van gedachten gewisseld, waarbij op den voorgrond trad, dat er eigenlijk geen gegronde aanleiding voor een dergelijken maatregel aanwezig is. Eveneens werd overeengekomen, om vooralsnog geen wijziging te brengen in het bestaande z.g.n. groot en klein overleg met de Vakvereenigingen, nadat' de Directie te dezer zake een tweetal toezeggingen bad gedaan; deze besprekingen hadden plaats naar aanleiding van het gedano verzoek om over te gaan tot de instelling van een Personeelraad. Tenslotte werden door dc Directie nog uitvoerige inlichtingen gegeven omtrent verscheidene individueele aangelegenheden betreffende het overgenomen en niet-over- genomen personeel der 2e Noord-HoII. Tramweg Mij. in Waterland en had de ge bruikelijke rondvraag plaats, waarbij ai»- nog overleg werct gepleegd omtrent onder worpen van minder belangrijken aard. KOOK- EN BAKDEMONSTRATIE. De Stedelijke Fabrieken van Gas cn Electriciteit zijn er steeds op uit om hun verbruikers beter gezegd ver- bruiksters van gas en electriciteit van voorlichting te dienen. Regelmatig worden kookdemonstraties gegeven in den Toonwinkel aan de Hooigracht. Gisteravond is weer een nieuwe serie- cujsus geopend, waarvoor zestien dames waren uitgenoodigd. Er waren er meer dan dertig. Wel een bewijs, dat het stre ven der Lichtfabrieken op prijs wordt gesteld. De adjunct-directeur der Stedelijke Fabrieken, de heer ir. P. F. Fehmers, sprak een woordje vooraf, waarin hij, na de aanwezigen hartelijk welkom te hebben geheeten, erop wees, dat de Fa brieken er steeds op uit zijn zooveel mogelijk nieuw land te betreden en er weer doelbewuste propaganda wordt ge maakt om meer afnemers van het vast recht-tarief te krijgen, speciaal voor het woonhuis-tarief. Daardoor zal het mo gelijk kunnen zijn om tot verlaging der tarievën te komen. De Lichtfabrieken is eenigen tijdgo- leden* in samenwerking getreden met de Leidsche Installateursvereeniging inzake den verkoop van appar-ten. Getracht wordt tot ©en zoo laag mogelijken "prijs voor de diverse apparaten te komen, la ger dan do thans algemeen geldende. Was er voorts reeds geruimen tijd een overeenkomst inzake de electrische in stallaties met de erkende electrotechni- sche installateurs, sedert enkele maan den is er ook een regeling getroffen met de gasinstallateurs, waardoor er practische zekerheid bestaat, dat men degelijke aansluiting verkrijgt. Bovendien is men bezig do diverse toestellen, apparaten enz. aan keuring te onderwerpen. De gas-apparaten wor den gekeurd te Den Haag, de electrische te Arnhem. Ook hoopt spr., dat reeds in de eerstkomende maanden uitsluitend goedgekeurde artikelen zullen worden verkocht. Spr. geeft hierna een idee van de cursussen, waarop de heer en mevr. Mcuwese alles uiteenzetten en laten zien. Vroeger werden alleen gaskookdemon- straties gegeven. Op het oogenblik is dit niet meer noodig. Men kan het nu ook electrisch doen. Het gaskoken wordt evenwel niet geheel terzijde gesteld, wijl de gemeente zoowel gas als electriciteit levert. Hierna nam de heer Th. Meuwcse het woord en deelde mede, dat de cursussen geheel kosteloos en zonder eenige ver plichting worden bijgewoond. Het was niet de bedoeling zeide spr., om de dames te leeren koken daar voor dient de vakschool in de eerste plaats maar om zuinig te leeren koken. Werkt de fabriek zichzelf dan niet tegen door het gasverbruik zoo laag mogelijk te houden? Neen, antwoordt spr., want er zijn er nog maar al te veel, die niet op gas koken. Die .huis vrouwen moeten ook begrijpen, dat ko ken op gas is: goedkoop, gemakkelijk en zindelijk. Dat dit inderdaad het geval is heeft deze lesavond, dien wij gedeeltelijk bij woonden, bewezen. De heer en mevr. Meuwese hebben getoond terdege in hun vak thuis te zijn en alle dames waren voldaan over de demonstratie. Een opwekking tot anderen om "inlich tingen in te winnen over deze demon stratie is nu eigenlijk niet meer noo dig! Bevorderingen bij de politie. Met ingang van 1 Januari a.s. is de in specteur van politie D. W. van der Wal bevorderd tot inspecteur 1ste klasse en adj. inspecteur B. Chr. Bueninck benoemd tot inspecteur. Brand in een bakkerij. Hedenmorgen pl.m. 5 uur had de bakker C. H., wonend 2de Groenesteeg 40, zijn oven aangemaakt en was daarna even naar boven gegaan om een kopje thee te drinken. Toen hij hiermede bezig was, ging plotseling het licht uit en de cchtgenoote van H. meende iets in de bakkerij te hoo- ren. Toen hij ging kijken, stond de bakkerij in lichte laaie, vermoedelijk doordat ecu vonk uit den oven in een zak zaagsel was gesprongen. De brandweer werd onmiddel lijk gewaarschuwd en deze had het vuur spoedig onder de knie. De bakkerij brand de vrijwel uit. Verzekering dekt de schade. De heer W. F. H. Plas, alhier is be stemd voor uitzending naar Ned. Indië als administratief ambtenaar bij het binnenlandsch bestuur. Bij Koninklijk besluit van 10 Decem ber zijn, met ingang van 1 Januari, be noemd bij het reserve-pe^scneel der landmacht bij het wapen der infanterie, tot res. 2e luits. J. van Kessel, O. Lou- rens, J. Francois, F. de Stoppelaar en P. J. L. Boedart; bij het wapen der artillerie, tot res. Ie luit. de res. 2e luits. bij het 6e reg. veld-artillerio C. C. van Hensbergen, P. O F. M. Creniers, L. V. Ledetoer, B. J. A. Herweyer, H. van 't Hof en N. J. Braadbaars. Door de politie is aangehouden zekere J. K., verdacht van oplichting ten nadcele van een logementhouder en een beddenfabri kant. MUZIEK. MIJ. VOOR TOONKUNST. Tweede Brahms-concert. Gisterenavond gaf het Haagsche Strijk kwartet en het Nederlandsche Trio op uit- noodiging van de Maatschappij voor Toon kunst de tweede uitvoering tor herdenking van Brahms'" honderslen geboortedag. Het publiek vulde nu de kleine zaal, die voor de uitvoering van kamermuziek zeker be ter geschikt is dan de groote Stadszaal. Deze verandering van localileit was een verbetering, zoowol voor de concertgevers als de. toehoorders. Als eerste nummer van het programma werd het strijkkwartet Op. 51 no. 2 ge speeld, dat door de Hagenaars met veel animo werd ingezet. Zeer fraai klonk de ro mance, terwijl Ue finale met feu sacré voor gedragen een symphonisch slot vormde. Het was een gelukkige gedachte het vol gend strijkkwartet op. 51 no. 2 te doen ver vangen door de sonate op. 100 voor viool eu klavier. Hierdoor werd in de eerste plaat» ©en goede afwisseling in het programma ge bracht en in de tweede maar zeker niet de laatste plaats kreeg daardoor net auditorium gelegenheid de violist Swaap weer eens als solist te hooren. De verwach ting is dan ook met teleurgesteld. In een sluitend samenspel hebben Swaap en Fren- kel van deze sonate een artistieke vertol king gegeven. Een dankbaar applaus be wees, hoe zeer men van dit samenspel ge noten had. Na de pauze kwam hot klavierquintot op. 34, dat den meesten hoorders wel bekend zal zijn geweest, ©en waardig slot brengen voor deze welgeslaagde avond. Deze compo sitie, die welhaast een symphonie zou "kun nen heeten, moet iederen muziekliefhebber boeien. Voor do vertolking allen lof 1 Als het geoorloofd is een opmerking te maken, dan zou het deze zijn: domineerde, vooral tegen het einde, de zware vleugel met te veel over de strijkers, die hunner zijds gedwongen werden meer toon uit hun instrumenten te halen dan voor do klank schoonheid van het geheel wensehelijk was? Het is slechts een opmerking, want kritiek is niet op zijn plaats tegenover de uitvoe renden die zoo veel schoons ten gehoore gaven, en die dit geheel belangeloos heb ben gedaan. In een dankwoord van den heer Vijgh, namens het bestuur der Maat schappij voor Toonkunst, bleek namelijk, dat de uitvoerende kunstenaars als ware arti-sten hun talenten hadden beschikbaar gesteld voor de Brahms-hordcnking zonder eenig persoonlijk voordeel te verlangen. Voorwaar een grootsch gebaar in onze materialistische samenleving. W. G. LAATSTE BERICHTEN UIT DE OMGEVING DE BLINDEN VAN GRAVE OP BEZOEK. Gisteravond hield de R. K. Vrouwenbond een ledenvergadering in de groote zaal van het Patronaat. AU spr. trad voor do zen avond op kapelaan M. Kuipers. Voor dat deze avond geopend werd kwam de eerw. Overste van het R. K. Blindeninsti tuut „St. Henricus" te Grave zich beklar gen over de slechte opkomst bij de uitvoe ring van het Concert en Blindenonderwijs in den R. K. Volksbond, hetgeen deze avond gegeven werd. Besloten werd de vergade ring uit te stellen en allen konden geheel gratis deze uitvoering bijwonen. Na een korte inleiding door de weleerw. Overste over den samenloop van omstan digheden werd het program geopend met een concert. Het dankbaar applaus na ieder nummer bewees, dat de blinden extra hun best de den. Vervolgens kwamen de kleuters aan de beurt, om hun talenten te toonen in het onderwijs. Men vroeg zich af, welk een groot geduld do leeraren wel moeten heb ben. Een dankbaar applaus viel de kleu ters ten deel, vooral wat betrof het reken- werk. Het program werd besloten met eenigo nummers muziek. Het was zoo nog een welgeslaagde avond. ACADEMIEN1EUWS DE ONTPLOFFINGEN TE 0LDEBR0EK Het Koninklijk Nedorlandsch Meteoro logisch Instituut te Do Bilt deelt ons mede. In de opgave van do tijden, waarop do ontploffingen to Oldebroek zullen plaats vinden, is een kleine type-fout geslopen. Do 4 ontploffingen te Oldebroek vinden plaats in 2 groepen van 2. De eerste ontploffingen van de beide groepen zullen precies 6 uur en v 7 uur Westeuropeeschen tijd plaats vinden; de tweede ontploffingen van ae beide groe pen eenige volle minuten na 6 en 7 uur Westeuropeeschen tijd. ZESTIEN STUKS VEE VERBRAND. Hedennacht te ongeveer half vier is door tot nu toe onbekende oorzaak brand uitgebroken in den schuur van den land bouwer H. Ruygh te Araeland. De schuur brandde tot den grond toe af. Tien koeien en zes stuks jong vee kwamen in de vlam men om Twee paarden en twee stuks jong vee konden worden gered. Het woonhuis bleef gespaard. De schade wordt gedeeltelijk, door verzekering ge dokt. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Hermanus Gerardus Maria z. van H. J. do Hoidon on C. M. Kietjet. Adriana dr. van J. F. Kriek cn A. v. Kla veren. Tomas Nico Anton Maria z v. J. P. van Dam en J. E. v. d Laan. Hen drik Jan z. v. H. P. Wolvekamp en A. H. M Tieland. Jan Harm z. F. F. Muthert en S. Kruize. Gehuwd: N. A. C. van Beek jm. on H. Th. M. Pino Post jd. Overleden: H. J. C. v. d. Mark TELEGRAMMEN LEIDEN. Geslaagd: Candidaats-examen Wis- en Natuur kunde letter (F) de heer G. Henneman (O e g s t g e e s t) Doctoraal examen Wis- en Natuur kunde met hoefdvak Dierkunde mej. E. J. Schuurman (den Haag). FRANKRIJK WEIGERT TE BETALEN. DE REGEERING-HERRIOT TEN VAL GEBRACHT. PARIJS, 14 Dec. (V.D.) De beslissing over de vraag of Frankrijk den morgen ver vallenden termijn aan de Vereenigde Sta ten zal betalen, is hedenmorgen te kwart over vijf gevallen. Deze beslissing beteekent Levens het einde van dit kabinet-Herriot. De Kamer beeft het voorstel van den ra dicalen afgevaardigde Chauvin, die den tekst van het voorst©! der regeering had overgenomen en waarbij de Minister-Presi dent Herriot de vertrouwenskwestie haxl gesteld, met 402 tegen 187 stemmen verwor pen. Hiermede heeft de Kamer de betaling aan Amerika geweigerd. De regeering zal zich hedenmorgen vroeg naar het Elysée begeven om den presi dent der Fransche republiek het ontslag van het kabinet aan te bieden. - Leve Herriot. PARIJS, 14 Dec. (V. D.) Na het be kend worden van het resultaat der stem ming verliet de regeering onder luide bijvalsbetuigingen de Kamer. Er werd geroepen: „Leve Herriot!" Na een korte pauze had daarna de stemming plaats over de resolutie van de commissies voor financien en Bui- teniandsche Zaken, waarin van de regeo- ring verlangd wordt de betaling van den op 15 December vervallenden termijn aan Amerika in afwachting van nieuwe algemeen© onderhandelingen over liet schuldenvraagstuk uit te stellen. Het voorstel werd met 38o tegen 57 stemmen en vele blanco stemmen van radicaal- socialistische afgevaardigden aangeno- In politieke kringen verklaart men de beslissing van de Kamer, dat de schul denovereenkomsten door het Hoover- moratorium en de daaruit voortgevloeide consequenties haar kracht verloren heb ben. Ook van economisch standpunt ge zien, kunnen de betalingen niet geschie den, daar dergelijke groote internationale betalingen zonder tegen-prestatie be schouwd moeten worden als de werke lijke oorzaken van de economische crisis. Door den val van de regeering-Herriot is het prestige, dat de regeering in het land zelf en bij hot grootste deel der Kamer-af gevaardigden heeft, in geencn deele ver minderd. De huldiging, die den leden der regeering en in het bijzonder Herriot na het bekend worden van den uitslag van bijna alle banken gebracht werd, is er veel eer het bewijs van, dat dit keer geen partij politieke overwegingen hebben gegolden, en dat ook zij die door hun stom den val der regecring hebben veroorzaakt, niet te gen de regeering, doch uitsluitend tegen den eisch van Amerika tot betaling zijn. Of de pessimistische voorspellingen, die Herriot heeft gedaan, werkelijk zullen uit komen. zal de toekomst leeren. De nieuwe Fransche regeering zal, wie ook de leiding moge hebben, geen gemakkelijke taak heb ben om de thans tegenover Amerika inge leide politiek voort te zetten De Indruk te Washington. WASHINGTON, 14 Dec. (V.D.) De Belgi sche weigering om te betalen, de Fransche Kabinetscrisis en het vooruitzicht dat nieu we schuldenaars zich onmachtig tot beta ling zullen verklaa-en, heeft de politieke si- tiiatie bedenkelijk vertroebeld. Het slaat slechts vast, dat Engeland, Italië en Tsje- cho-Slowakije den Decembertermijtn zullen betalen. In politieke kringen neemt men aan, dat de kwestie of de December-ter- mijnen beschouwd moeten worden als kapi taals- of ren tea fl oe sing, pas beantwoord kan worden nadat Roosevelt het bewind heeft overgenomen. Men verwacht dan ook dat Hoover's Boodschap aan het Congres over de schuldenkwestie niet meer zal in houden dan een mededceling van de te Washington ontvangen diplomatieke nota's. Terwijl men zich algemeen het Engelsche standpunt kan indenken, heeft de houding van Frankrijk in politieke kringen te Washington ernstige ontstemming gewekt. In Congres-kringen wijst men op den in- vloéd, die een Fransche weigering om te betalen kan hebben, op de handelsbetrek kingen tusschen beide landen. Reeds wor den rcpresaaille maatregelen op het gebied der handelspolitiek overwogen. Men is bet er vrijwel over eens, dat do Europeeeche schuldenaars, zooals uit de notawisseling en uit de debatten in de parlementen blijkt, de houding van Amerika volkomen verkeerd hebben geïnterpreteerd en den ernst van den toestand hebben onderschat. HET SPOORWEGONGELUK BIJ LUZERN. LUZERN, 14 Dec. (V.D.). Het oprui- mingswerk in den Gütsch-tunnel is den gc- heelen nacht ononderbroken voortgezet. De lijken van de beide machinisten en van den hoofdconducteur van den trein uit Luzern, konden geborgen worden. Het gisteravond te Luzern en Zurich verspreide gerucht, dat drie gewonden waren overleden, is niet juist. De districtedirectie to Luzern van de Bondsspoorwegen deelt mede, dat zich on der de resten der vernielde treinen geen vermisten meer bevinden. Het aantal doo- den bedraagt zes, het aantal zwaargewon den dertien Van alle gewonden, die naar het Kantonnale Ziekenhuis te Luzern zijn overgebracht is do toestand verbeterd. De directie der Bondsspoorwegen hoopt in den loop van vandaag den tunnel weer voor het verkeer te hebben vrijgemaakt. De Gothard-treinen zullen lanks den Zuidelij ken spoorweg over Schwyz geleid worden. Voor het locaalverkeer uit Luzern worden autobussen gebruikt. DE STRIJD TUSSCHEN BOLIVIA EN PARAGUAY. Boliviaansche overwinning. LA PAZ, 14 Dec. (VD.. De Boliviaan sche regeering deelt mode, dat de Boli viaansche troepen gisteren het Fort Plata- nillos in don Gran Chaco hebben veroverd. Opnieuw heeft de Boliviaansche rogeo- ring zich telegrafisch tot den Volkenbond gewend met de klacht, dat de Paraguay- sohe troepen hospitalen en ambulances bombardeeren en dat de Boliviaansche go- wonden en ziekendragers door Paraguay- sche troepen zijn gedood. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 14 Dec. Vee. Ter vee markt waren aangevoerd: 323 vette kalve ren: le kwal. 5865 cent, 2e kwal. 4856 cent, en 3e kwal. 35—45 cent por kg. levend gewicht; 28 nuchtere kalveren 48 per stuk; 521 varkens: Vleeschvarkens, we gende van 90110 leg. 35—36 cent, zware 3334 cent, vette 3233 cent per kg. slachtgewicht. 4 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Vette kalve ren met ruimen aanvoer, weinig besto kal veren, de handel zeer traag en aan het einde slecht. Nuchtere kalveren weinig aanvoer, slappo handel en de prijzen iet« zakkende. Varkens weinig aanvoer, trage handel, dalende prijzon. WOERDEN, 14 Dec. Kaas. x^nvoer 213 partijen. Met rijksmerk le kwal. 3033, met 2e kwal. 2729, zware 3-1. Handel traag. Advertentiën Heden overleed tot onze diepe droefheid, geheel onverwacht, mijn beste man en der kinderen zorgzame Vader, Behnwd- vador, Broeder en Oom JOHANNES FRANCISCUS LEOPOLD HERMANS Echtgenoot van Erapds, IIEftMAN8- Eraddb HEMDftlK ACOBUS MAE/INUÜ LAAfBERT^S. HJANE, Pfct&dochter Leiden, 13 DeK 1932 Nieuwe Rijn 105. Do H. Mis zal worden opgedragen op Zaterdag 17 Deo., in do Parochie kerk van O L.Vr Hemel vaart te kwart over 8 uur, waarna do begrafenis te 10 uur, op het R.K. Kerkhof (Zijlpoort). A-lgemeene kennisgeving houdt wegenfc verhuizing naar Zoeterwoudicho Siitgel 24, a.s. Oondé-dJg. Vrijdag en Zaterdtg GEEN SPREEKUUR. 9624 Tel. 1469

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3