WOENSDAG 14 DECEMBER 19^ DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 SPORT VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. De '-mieren-Competitie. De uitslagen van Zondag 11 December luiden Afd. A: RWD I—SJC I, SJC niet op gekomen; Te ijlingen ISMC I, terrein afgekeurd. Afd. B.: RFC I—Meerburg I 1—3; ASC ISt. Bernardus I, St. Bernardus niet opgekomen; RWD IIVVL II, VVL niet opgekomen; Foreholte ILeiden 1 2—3. Afd. C.: RWD IV—SMC II, SMC niet opgekomen; Leiden IINVC I 34 10 minuten voor hot- einde gestaakt door den scheidsrechter. Wat betreft de niet opgekomen elftallen zal het Districts bestuur in een te houden vergadering beslissen. Heb weelsbri jdprogramma voor a. s. Zon dag luidt. Afd. A: Teijlingen ISMC I, 12.30 uur H. v. Veelen; SNA ILisse I, 12.30 uur, N. J. v. d. Akker; SJC I-RWD I, 12.30 uur, A. J. Knecht. Afd. B: KFC I—ASC I. 2 uur, Th. Righart van Gelder; St. Bernardus I Foreholte I, 12.30 uur, G. E. Bakker; RWD IIMeerburg I, 12.30 uur, J. W. v. d. Geer Afd. C: SMC II—Foreholte II, 12.30 uur, M. Heuzen; RWD IV—NVC 1, 2 uur S. Belt. Hieronder vermelden wij de competitie standen tot heden: Afdeeling A. gesp. gew. gel. ver. v.t.-pnt. V. V. L. I 6 6. 24—1 12 R. W. D. I 6 4 2 39—3 10 Teijlingen I 5 2 3 6—10 4 Lisse. I 4 1 1 2 5—22 3 S. J. C. I 3 1 2 6—13 2 S. N. A. I 4 1 3 3—17 2 S. M. C. I 6 1 5 3—20 1 Afde e 1 i n S B. Leiden I 8 8 30—11 16 Meerburg I 7 3 2 2 21—17 8 A. S. C. I 6 3 1 2 18—14 7 St. Bernardus I 6 2 3 1 10—8 7 V. V. L. II 8 2 1 5 8—21 5 K. F. C. I 6 1 2 3 6—12 4 Foreholte I 6 3 3 5—10 3 R. W. D. II 5 1 4 8—13 2 Afde elin g C. S. M. C. II 5 2 2 1 10—4 6 N. V. C. I 3 2 1 7—6 4 Foreholte II 3 1 2 7—0 2 R. W. D. III 5 1 1 3 7—23 3 R. W. D. IV 3 1 2 2—13 1 Leiden II 2 2 3—9 C. J. VAN LEEUWEN, secr.-penn. H. VAN HA ASTEREN, competitiel. SCHAKEN. HET SCHAAKTOURNOOI TE HASTINGS. WILLEM DE VEROVERAAR MAAKT SCHOOL. Vier Hollanders naar het Major T ournament. Een jaarlijks terugkeerend evenement dit schaaktournooi te „Hastings and Leo nards". De Engelschen spreken zelfs al vol trots van „hun schaak congres". En met recht. Er is durf, energie en enthou siasme voor noodig om telken jare zulk een massakamp, waaraan ver over de hon derd schakers uit binnen- en buitenland deelnemen, degelijk en met weerkeerend succes te organiseeren. „Hastings and Leonards Ohess Club" bestaat dit jaar juist een halve eeuw. Het internationale meestertournooi dateert echter uit de tijden van den wapenstilstand Elk jaar na het luwen van de Kerstdrukte de badplaatsen der Engelsohe Rivièra zijn met Kerstmis tjokvol volgt de in vasie van dit leger Caissavereerders. Tien d n lang volgt dan strijd op leven en dood. Althans het leven van honderden raadsheeren, paarden en „boeren" is er mee gemoeid, ja, zelfs de „dames" weren zich geducht. De schakers zelf, zij blijven natuurlijk, evenals generaals in den oorlog, buiten schot. De enorme zalen van heb „White Rock Pavillion", het complex amusementsgebou wen, dat eeiiige jaren geleden door den Prins van Wales geopend werd, vormen het tooneel van den strijd. Daar heeft de ontmoeting der corypheeën uit de schaak wereld sindsdien plaats. Maar ook de min dere goden zijn er welkom. In twee op zichten toch onderscheidt zich namelijk het tournood te Hastings van andere in ternationale schaakwedstrijden: het is permanents, het tournooi wordt immers elk jaar gehouden en bovendien geeft Has tings ook aankomenden schaakspelers een eerlijke kans vroeg of laat den steilen Olympus van Caissa met succes te be stijgen. In het' z.g. „Premier"-tournament spe len de meesters van erkende reputatie. In het „Premier Reserve", meesters wier renommé weliswaar minder is, doch van wie er meerderen zich reeds in tournooien op het Continent wist te handhaven. In het eerstgenoemde zijn dit jaar o.m. 'tge- noodigd Mir Sultan Khan, Brilsch kampioen, in de toekomst een der serieuse concurren ten voor het wereldkamioenschap. Hij is een der beste kenners van het eindspel. Flohr, hier te lande welbekend door zijn uitnoodiging aan Dr. Euwe. Tegen Flohr behoef j combineeren niet te jro- beeren, hij ziet alles!" aldus liet dr. Euwe zi'h ee- J uit tijdens zijn match. Lajos Steiner, een vermaard theoreti cus Miss Vera Menchic, de vrouwelijke we reldkampioen, die tot twee keer toe te Hastings van onzen kampioen wist te winnen. Sir George Thomas, een sympathieke figuur, sinds jaren geregeld uitgenoodigd tot de internationale tournooien, weet hij steeds een behoorlijke „score" te mak«.:i. Even gezien als in de schaakzaal is hij op de golf-links en tennisbaan. In het kort een vee!::" Tig sportsman. In het „Premier Reserve" speelt o. a. G. Koltanowski mede, een veelbelovend ta lent. In korten tijd heeft hij zich een repu tatie gevestigd door het aan te durven een sohaakrevue te lanceeren, welke maan delijks het schaaknieuws, uit de verschil lende landen der wereld brengt. Als blind- simultaanspéler wis'; hij het record /an Dr. Aljechin met een half dozijn borden te slaan! Verder spelen in deze afdeeling van het tournooi nog mede: Sapira, Golorabek, Sergeant, Price en Rellstab. Dan volst het „Major Tournament", overeenkomend met den kop van onze hoofdklasse. Niet minder dan vier In landers ondernemen dit jaar den tocht naar II t;ngs: Mr. J. A. Wolthuis (Groningen), E. Mul der, L. Prins en E. Morrison, allen te Am sterdam. Jammer, dat onze nationale kam pioen, dit jaar door drukke werkzaamhe den verhinderd was zijn uitnoodiging voor het meestertournooi aan te nemen. Dat zulk een massaal tournooi veel be kijks heeft, spreek van zelf. Vooral in een land als Engeland, waar het schaken ook onder de andere sexe zoo populair is. Maar wie niet den geheel en dag wil toe zien vindt overigens afwisseling en ont spanning genoeg. Hastings is beroemd om haar mild klimaat. Door eerl hoogen berg rug beschut tegen ijzige Noordenwinden profiteert men er destemeer van den war men golfstroom. Voeg hierbij een record aan. zonneschijn de zon schijnt er, mag men de prospecti gelooven, vier maal sterk genoeg om verbrand te geraken dan is het niet te verwonderen, dat, al wie geld en tijd genoeg heeft om tijdens de triesti ge dagen omstreeks Kerstmis, de Londen- sche metropool te verlaten, hier in dit ge benedijde oord zijn toevlucht zoekt. De competitie van den Schaakbond voor Leiden en Omstreken. De uitslag van den gisteravond alhier gespeelden competitiewedstrijd luidt als volgt S. C. A. E. C. (Unitas)Hazerswoude L. SchreinemaakersJoh. v. Veen 01 A. BlauwNico Gok Sr. xx J. L. SchuddeboomG. Ruys 01 C. P. Welter—D. Hofland 0-1 J. W. BlomN. v. Luit 10 Fr. SrmonisJacs. Mater Jr. 1Q J. v. Wohzogen 'KührD. v. d. Bosch 01 K. DijkhoffJ. P. v. d. Bosch 01 J. HeemstraJ. v. Veen 01 J. Soripada—J. v. d. Toorn 01 Totaal 2x7x zoodat Hazerswoude voor de tweede maal een fraaie overwinning behaalde, vermoedelijk met 7.5 tegen 2.5 punt. DAMMEN Ontwikk lingGezellig Samenzijn. Eergisteravond had in het Bondsgebouw te Lisse de returnmatch plaats tusschen de R. K. Damclub „Ontwikkeling" te Lisse en de R. K. Damclub „Gezellig Samenzijn" uit Leiden. Aan dezen wedstrijd was een medaille verbonden. De vorige week won Lisse van Leiden met 2014. De uitslag van Mandag stond in het zelfde teeken OntwikkelingGezellig SamenzijnJac. v. d. PoelA. G. de Jeu 02; N. v. d. PoelA. ter Haar 11; P. C. de Jeu Blom 02; M. v. d. Reep—Geerlings 02; Ph. PhilipsenJansen 20; J. v. d. Laan Klein 20; C. ZuiderduinDingjan 20 J. SchilderVelen turf 20; P. v. d. Zwet- W. ter Haar 20; W. KosterStipdonk 02; A. Mooijekindv. d. Veer 02; A. LeuvenVan Bakel 20; S. A. van Bezu— Bekker 02; Th. v. d. AartwegGoddijn 11; W. Oetelaarvan Bakkum 20; W. mn Velzenv. Tongeren 9 0; Al van DijkW. Philipse 20. Totaal 2014. „Ontwikkeling" te Lisse heeft dus de medaille op schitterende wijze weten te bemachtigen. Proficiat! WIELRENNEN DE PARIJSCHE ZESDAAGSCHE. Twee Hollandsche koppels? Naar de „Tijd" verneemt zou de directie van de Parijsche Winterbaan van plan zijn naast het reeds geëngageerde koppel van KempenPijnenburg, de Hollanders WalsBraspenning in de Parijsche Zes- daagsche een kans te geven. Hoewel het besluit nog niet definitief is, meenen wij tooh alle reden te hebben om aan te nemen, dat binnenkort de beide Hollanders hun contract zullen ontvangen Hun rijden in de Amsterdamsche Zesdaag- sche zal daar niet vreemd aan zijn, terwijl ook het uitstekende debuut Zondag jl. van Braspenning een steentje zal hebben bij gedragen. OLYMPISCHE SPELEN ITALIË WIL DE SPELEN IN 1940 ORGANISEEREN. Italië gaat er niet mee accoord dat de Olympische Spelen van 1940 in Tokio wor den gehouden. De Italianen meenen, dat bouwde kommen is het zelfs verboden I in de allereerste plaats zij in aanmerking komen om deze wedstrijden te organisee ren en dat is de reden, dat een geweldi ge actie wordt ingezet om alsnog de be slissing ten gunste van de „zwarthemden" te doen uitvallen. Zij wijzen speciaal op de enorme kosten verbonden aan het zen den van athleten naar Tokio en de lange reis, die de Europeanen voor den boeg staat, namelijk twaalf dagen treinen van Berlijn naar Wladiwostok en drie dagen zee naar Japan. Wanneer de -Olympische Spelen aan Italië worden toegewezen, zou een nieuw stadion worden gebouwd, plaats biedende aan 150.000 toeschouwers. De spelen zou den kunnen plaats vinden in Rome, Milaan Bologne of Florence. UIT DE OMGEVING N00RDWIJKERH0UT. Bloembollencultuur. De algemeene vereeniging voor Bloembollencultuur, af deeling Noordwijkerhout. hield Dinsdag avond in het café „Het Wapen van Noord wijkerhout" de algemeene najaarsvergade ring. De voorzitter, de heer E. Oostdam Jac.zn., opende de vergadering, heette alle aanwezigen hartelijk welkom. Hij zeide, dat de leden, ondanks den slechten tijd, de toekomst met moed en vertrouwen t-en ingaan en sprak de hoop uit, dat, wan neer de volgende najaarsvergadering zal gehouclen worden, de tijdsomstandigheden een verbetering zullen hebben ondergaan. Hierna memoreerde de heer Oostdam het overlijden van den heer Jo. van Dijk, vroeger penningmeester van de afdeeling Noordwijkerhout. Spreker bracht zijn dank uit voor al het wérk dat de heer v. Dijk voor de afdeeling heeft verricht en sprak de hoop uit, dat de overledene ruste in vrede. De voorzitter deelde vervolgens mede. dat er wegens bedanken van den heer P. Reijneveld nog een vacature is ontstaan in het bestuur, doch dat alleen gestemd zal worden voor een lid van het Bestuur in de vacature J. van Dijk. In de vacature van den heer Reijneveld zal in een vol gende vergadering gestemd worden. Hierna las de heer L. M. van Noort, secretaris, de notulen van de vorige ver gadering voor, welke ongewijzigd werden vastgesteld. Daarna deelde de Voorzitter mede, dat door de L. T. B. en het H. B. G. pogingen in het werk zijn gesteld om een steunre geling voor de behoeftige kweekers in het leven te roepen. Een definitief resultaat is nog niet be reikt. doch spreker hoopte dat dit spoedig bereikt zal worden. Vervolgens werd tot stemming overge gaan voor de verkiezing van een bestuurs lid. Uit de vergadering werden aanbevolen de heeren L. C. Bouwmeestèr en G. A. Verdegaal. Gekozen werd met 16 stemmen de heer L. C. Bouwmeester Gzn. De heer Bouwmeester nam de benoeming aan. De voorzitter feliciteerde het nieuw benoemde lid met zijn verkiezing en hoop te dat hij zijn beste krachten aan de af deeling zal geven, zooals een goed be stuurslid betaamt. Hierna vond de verkiezing plaats van twee afgevaardigden naar de algemeene vergadering. Gekozen werden met 16 stem men de heer E. Oostdam Jac.zn. en met 21 stemmen de heer L. M. van Noort. Tot plaatsvervangers werden benoemd de heeren L. C. Bouwmeester Gzn. en J. Heemskerk. Bij de verkiezing tot leden van het hoofdbestuur werden benoemd in de va cature Bijvoet de heer J. Lefeber, in de vacature Eggink de heer P. Bakker en in de vacature H. Warnaar de heer J. de Koning. Daarna kwam aan de orde de behande ling van de beschrijvingsbrief voor de al gemeene vergadering welke 19 December a.s. gehouden wordt. De voorzitter zette uiteen, dat het plan is in 1935 een tentoonstelling te houden in Heemstede. De vergadering van alle voorzitters van do verschillende afdeelingen, welke on langs gehouden is heeft aan het Hoofdbe stuur een vrij mandaat gegeven om de voorloopige maatregelen te treffen. Do vergadering ging hiermede accoord. Bij punt 9 werd behandeld het voorstel van de afdeeling Berkhout en 4 andere afdeelingen, betreffende het „Twee cents- De 'Efead dezer gemeente kwam gister middag in openbare vergadering bijeen. Voorzitter: de Burgemeester. Aanwezig: alle leden behalve de heer Onderwater we gens ziekte Na opening der vergadering worden de notulen goedgekeurd. Besloten werd geen adhaesie te betui gen aan 't adres van 't gemeentebestuur van Berkenwoude inzake de crisis-varkens- wet. Aangegaan werd een overeenkomst met do gemeente Leiden inzake de levering van electriciteit. Garantie werd verleend voor een door de N.V. Electriciteitsbedrijf Hillegom— LisseSassenheim te sluiten geldleening. Langs de Eerste Poellaan werd aan den heer B. Scho.te een strook grond verhuurd tegen een huurprijs van 25 per jaar. Aan de steunregeling voor werklooze crisis-arbeiders werd een nieuw artikel toe gevoegd luidende als volgt: Aan georganiseerden, die uitkeering uit èen werkloozenkas genieten, kan een toe slag worden verstrekt, ten hoogste gelijk aan het verschil tusschen die uitkeering en het bedrag dat zij krachtens de steunrege ling zouden ontvangen, indien zij uitge trokken waren. De bepalingen van de steunregeling voor uitgetrokkenen zijn, voor zoover mogelijk, ook op deze personen van toepassing. Van de Politieverordening werd art. 63 als volgt gewijzigd: „Het is verboden zonder vergunning van „Burgemeester en Wethouders binnen de „„bebouwde kom der gemeente een kot of „andere ligplaats van varkens te hébben of „te houden, nadat dat kot of die ligplaats „door Burgemeester en Wethouders, de „Gezondheidscommissie gehoord, is ver- „klaard schadelijk te zijn voor de volksge zondheid''. Subsidie bewaarscholen. Van de Ned. Herv. Schoolvereeniging was een verzoek binnengekomen om subsi die voor de instandhouding van'een Kleu terschool. B. en W. meenen dat de subsidie voor bewaarscholen gehandhaafd kan blijven op 6.per kind; met dien verstande, dat voor het gebruik van lokalen van een be staand schoolgebouw 1.wordt afgetrok ken Bovendien zijn B. en W. bereid een vergoeding te geven van 25.per jaar per gebruikt lokaal voor bewaarscholen, die in een eigen gebouw gehuisvest zijn, .ter tegemoetkoming in de kosten der verwar ming. De heer Verduyn wilde bij deze subsidie aanvrage toch nadrukkelijk wijzen op den toestand der financiën. Spr. verwacht voor Lisse een tekort over dit jaar. Besloten werd met alg. st. het voorstel van B. en W. aan te nemen. Verzoek van de bewoners der onbe woonbaar verklaarde woningen in den Sta tionsweg, om van gemeentewege eenvou dige. arbeiderswoningen voor hen te bou wen. De voorzitter wilde gebruik maken van de wette'ijke regeling, dat bij verbetering van „krotwoningen" door het Rijk 200.— wordt bijgedragen, mits ook de gemeente 200.bijdraagt, Het is de vraag, of de huizen voor ver betering vatbaar zijn. B. en W. zouden dit met de gezondheids commissie willen over leggen. De eigenaar is bereid met een bij drage aan verbetering mee te werken. De heer Noorland acht verbetering al leen mogelijk, als eerst de huizen worden afgebroken De heer C. Schrama wenschte, dat, als in dezen geest wordt besloten, een goede controle wordt uitgeoefend. Spr. begrijpt niet, hoe men op het idee is gekomen aan deze huizen te gaan verbouwen. Er is veel huurschuld; 'hoe moet het, als de huizen verbeterd zijn en de eigenaar de bewoners eruit zet? Besloten werd, dat B. en W. met de ge zondheidscommissie zullen bespreken, of de per Roe-fonds". Voorgesteld wordt om één cent per R.R. te heffen. Het Hoofdbestuur stelt voor in 1933 geen gelden voor het fonds te heffen doch vol gende jaren de bijdrage te houden op 2 cent per R.R. De vergadering ging hiermede accoord. Het voorstel van het Hoofdbestuur be treffende de wijziging van.de contributie regeling werd door de vergadering aan genomen. V ervolgens deelde de voorzitter mede, dat de afdeeling Voorhout aan het Hoofd bestuur de volgende motie gezonden heeft met verzoek voor deze motie de urgentie van behandeling te vragen op de aanstaan de algemeene vergadering. De 170ste algemeene vergadering ge houden op Maandag 19 December 1932; Overwegende dat een groot deel van de hoofdzakelijke kleine bedrijven niet in staat zijn, zich het benoodigde bedrijfska pitaal te verschaffen, gezien de nood die bij vele bloembollenkweekers heerscht en soms dreigt over te slaan in broodgebrek; overwegende, dat door verwerping van het z.g. „Plan Sassenheim" door de 169ste algemeene vergadering naar buiten den schijn is gewekt, alsof het vak geen steun behoeft, terwijl toch vele bloembollenkwee kers dringend hulp noodig hebben; gezien de uitkomsten van de export van bloembollen in 1932 en daaraan verbin dend de exportmogelijkheid in 1933; overwegende, dat de bloembollenkraam voor velen is de vrucht van moeizamen ar beid, hun geheele bezit, hetwelk indien er geen hulp geboden wordt, geheel ver- loren dreigt te gaan; Spreekt zich uit voor steun aan die be drijven, die zulks behoeven, en verzoekt het Hoofdbestuur der algemeene vergade- GEMEENTERAAD VAN LISSE woningen behoorlijk kunnen worden worden opgeknapt. Besloten werd bot de heffing van 75 op centen op de gemeentefondsbelasting en 50 opcenten op de vermogensbelasting. Ver wacht wordt dat de opcenten op de ge meentefondsbelasting 87.000opbrengen en de opcenten op de vermogensbelasting 9400.—. Behalve de voorgesteld belasting wor den geheven; 80 opcenten op de hoofdsom der grond belasting op de gebouwde eigendommen; 20 opèenten op de hoofdsom der grond belasting op de ongebouwde eigendommen; 80 opcenten op de hoofdsom der perso- neele belasting De gemeenterekening over het dienstjaar 1931 werd voorloopig vastgesteld als volgt: de ontvangsten van den gewonen dienst op f 446. 676.73; de uitgaven van den gewonen dienst op 419.030.02; en a-lzoo he t batig slot van den gewonen dienst op 27.646.71; de ontvangsten van den kapitaaldienst op 135 921.24; de uitgaven van den kapitaal- dienst op 120.620.47; en aizoo het batig slot van den kapitaaldienst op 15.300.77. Bij de bespreking der comptabiliteit vroeg de heer Romijn, of de uitdieping der Mallegatssloot dit jaar wordt afgemaakt. Weth. Tromp antwoordde, dat hierop gereede kans bestaat. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat Ged. Staten hebben besloten, dat op de salarissen van burgemeester, secretaris en ontvanger 5% zal worden gekort. De eiectrische tram. Spr. verstrekte daarna enkele gegevens betreffende de electrificatie van de tram. De eiectrische lijn zal waarschijnlijk 29 De cember worden geopend. Tusschen Haar lem en Leiden wordt een halfuursdienst onderhouden. De duur van de reis Lisse Leiden zal bedragen 33 minuten, Lisse Haarlem (Station) 46 minuten. De laatste trams vertrekken uit Leidén en Haarlem om kwart voor 12 De prijzen bedragen: LisseLeiden 35 ets., retour 50 ets., LisseHaarlem 45 ets retour 65 ets. De abonnementen kosten Lisse-Leiden 9.LisseHaarlem 10.abonnementen voor schoolkinde ren 6.en. 7.In Lisse zal de tram op de oude haltes stoppen. De heer Pijnacker verzocht, naar aan leiding van deze mededeelingen, een ver ordening te maken, dat auto's geen stil staande tram mogen passeeren. De voorzitter zeide overweging toe. Bij de rondvraag zei de heer A. H. Schrama vernomen te hebben, dat een ver gunning tot den bouw van goedkoope wo ningen van 4.50 aan de heer Van der Zaal door B. en W. was geweigerd. De voorzitter antwoordde, dat deze wo ningen gebouwd zouden worden aan de Tweede Poellaan. Met het oog op het uit breidingsplan kon dat niet. Er is in Lisse ruimte genoeg. De heer Noorland bleef het betreuren, dat de bouwvergunning is geweigerd. Weth Warmerdam lichtte toe, dat B. en W. zouden hebben toegestemd, als 't plan was geweest de oude huisjes aan de Twee de Poellaan af te breken en door nieuwe te vervangen, al zouden er dan ter plaatse wat meer nieuwe woningen worden ge bouwd dan het aanbal oude. B. en W. zou den hiertoe bereid zijn geweest in 't be lang van een betere volkshuiA-esting. Het was echter de bedoeling van den vergun- nmgaanvrager een nieuwe doodloopende zijstraat aan te leggen en daarlangs de huizen te bouwen. Dit hebben B. en W. ge weigerd le omdat zij niet méér doodloo pende straten wenschen2e omdat het on- gewenscht is door arbeiderswoningbouw arbeiders naar Lisse te lokken, waar de werkloosheid reeds zoo groot is. De heer A. H.Schrama dankte voor de toelichting. De zaak komt nu in een ge heel ander daglicht. Hierna sloot de voorzitter de vergade ring om, indien, stappen worden onderno men, om steun te krijgen, deze beweging niet tegen te werken, onder het motto, „dat het vak geen steun behoeft" De vergadering stemde volkomen in met de motie en besloot deze te ondersteunen. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt. Na een korte pauze werd overgegaan tot de verloting van een fraaie collectie planten en bloemen, waarna de voorzitter onder dank voor de opkomst de vergade ring sloot. Arbeidsbemiddeling. Bij den agent dei- Arbeidsbemiddeling stonden aan het einde van de vorige week als geheel werkloos ingeschreven: 189 landarbeiders, 3 opper lieden. 15 timmerlieden, 1 metaalbewerker 2 betonwerkers, 2 metselaars, 1 manden maker, 1 kistenmaker, 1 bakker. Crisisvarkenswet. In de afgeloopen week zijn-ter secretarie 12 vergunningen tot huisslachting afgegeven met algeheel© vrijstelling van heffing ingevolge de var- kenscrisiswet. VEILIG VERKEER. ,,In den bocht passeeren, dat is mis! Omdat *t uitzicht dan belemmerd is".

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10