DINSDAG 13 DECEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 SASSENHEIM. Biljartnieuws. De Biljartvereeniging „Dommering" vangt, nu de competitie zoo ongeveer eindigt, haar reeks propaganda- wedstrijden wederom aan. A.s. Woensdag 14 Dec. is de heer I. Pardon uit Leiden, amateur-kampioen Lei den en Omstreken 19241928, de gast der vereeniging en speelt een partij van 500 caramboles cadre met een voorgift van .150 caramboles tegen den heer N. Heemskerk, de crack van Dommering. Dit belooft, ge zien de perfecte conditie waarin de heer Heemskerk de laatste weken is, een bui tengewoon spannende strijd te zijn en wij vermoeden dat de voorgift wel iets te groot zal blijken te zijn. De zaal van het K.S.A.-gebouw zal ge vuld zijn met vele biljartliefhebbers, die zonder twijfel van goede biljartsport kun nen genieten. Toegang vrij voor een ieder. De partij vangt aan te 7 uur. TentGonstelling. Het bestuur van den R. K. Vrouwenbond houdt op Zaterdag en Zondag resp. 17 en 18 December een ten toonstelling van kleedingstukken, vervaar digd door de dames der St. Elisabethver- eeniging. In de groote zaal van K. S. A. zal tevens een fancyfair worden ingericht, waar men zijn geluk kan beproeven met het ra-d van avontuur, schiettent, vischtent, sjoel bak enz. Na de tentoonstellingsdagen zul len de kleeren, onder de behoeftige gezin nen worden uitgedeeld. Het bestuur ver trouwt op de medewerking van de parochia nen om met een bezoek en financieelen steun de onderafdeelingen in de gelegen heid te stellen het werk van naastenliefde op dezelfde voet voort te zetten. Moge dit zoo zijn. VEUR. GEMEENTERAAD. Vrijdagavond te 7.30 uur kwam d.e Raad der gemeente Veur in Openbare Vergade ring bijeen. Voorzitter burg. \V. Keijzer. Secr. H. J. Delft. Aanwezig alle leden, behalve weth. van Heiningen wegens ziekte en de heeren Koerts en Borst met kennisgeving. De voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen na een opmer king van den heer Schrader worden goed gekeurd. Ingekomen zijn: Verzoektschrift van den heer Schalkwijk namens de Vakbonden om aan de werkloozen voor de helft geklopte en voor de helft parelcokes te verstrekken. Bericht Minister van Binnenlandsche Za ken, dat de inhouding van korting voor deze Gemeente achterwege blijft. Goedkeu ring van Ged. Staten van de Gemeente rekening dienst 1929 en van de overname Zijdestraat, Piaspoelstraat en Plaspoelkade en tot toekenning van vergoeding aan de Gemeente-Vroedvrouw. Mededceling van den voorzitter van Ged. Staten betreffen de nadere regeling salaris burgemeester. Goedkeuring af- en overschrijvingen, dienst 1932. Procesverbaal van kasopneming Gem. Ontvanger en rapport van Verificatiebu reau, enz. enz. De heer Raaphorst vraagt inlichtingen betreffende het salaris van den Burgemees ter, waarop de voorzitter deze inlichtingen verschaft, waaruit blijkt, dat het salaris door de nieuwe regeling verminderd is. De «tukken worden voor kennisgeving aange nomen. Ingekomen is nog een circulaire van den minister van Binnenlandsche Zaken, waar in hij goedkeurt, dat in de Kerstweek aan alle werkloozen als Kerstgave 25% te ge ven. B. en W. zullen in deze het B.A. ad- viseeren. Een en ander wordt z.h.s. goed gekeurd. De vaststelling kohier straat belasting 1932 en het voorstel tot wijziging der ver ordening op dc heffing eener Straatbelat- sing worden z.h.s. aangenomen. Bij het voorstel betreffende aanbieding grond door \V. C. Burgmeijer en P. L. Kui- tems te Voorburg merkt de heer Schrader op, dat dit wel een punt van overweging is en een zaak, die terdege onder de oogen dient te worden gezien, daar deze z.i. van groot belang is. De voorzitter zet een en ander duidelijk uiteen en vindt het zeer gevaarlijk. Na en kele besprekingen wordt het voorstel van B. en W. hierop niet in te gaan, z.h.s. goed gekeurd met alleen de heer Schrader tegen. Het voorstel tot opheffing der zeker- heidsstclling door den vroegeren Gemeente- Ontvanger, den heer G. A. L. M. Vos de Wael en het voorstel tot het verleenen eener aanvullings subsidie aan het Burger lijk Armbestuur worden z.h.s. aangenomen. Bij het voorstel betreffende verstrekking van schoeisel aan schoolgaande kinderen n.a.v. verzoek van de Vereeniging Volks onderwijs, afd. Stompwijk-Veur, merkt de heer Raaphorst op, dat deze zaak slechts sporadisch voorkomt en hij acht het daar om geen bezwaar om b.v. een post van 100.op de begrooting te plaatsen, doch hiervan echter zoo weinig mogelijk gebruik #te maken. De voorzitter merkt op, dat de vorige maal de 'Raad hierop afwijzend heeft be schikt en zet een en ander nader uiteen. Er worden hierover enkele besprekingen gevoerd, terwijl de voorzitter opmerkt, dat de menschen verwezen worden naar het Burgerlijk Armbestuur. De heer de Koning zegt, dat door het Burgerlijk Armbestuur reeds schoeisel is verstrekt, waarna het voorstel z.h.s. wordt aangenomen. Het voorstel tol verleening van onthef fing van het bepaalde in art. 1. sub. 2 der bouwverordening en tot het aangaan van een privaatr. overeenkomst ter zake van betaling bijdrage in kosten rioleering en bestrating door J. M. Willeman te Hille- gersberg in verband met ingediend bouw plan wordt na enkele besprekingen z.h.s. aangenomen. Hierna sluiting. W0UBRUGGE. Gemeenteraad. De Baad der gemeen te komt Donderdag a.s. des voormiddags halftien in openbare vergadering bijeen ter behandeling van de volgende punten: 1. Notulen en mededeelingen. 2. Voor stel tot het verleenen van afschrijving schoolgeld. 3. Voorstel tot het aanvragen van vrijstelling van het geven van gym nastiekonderwijs op de openbare lagere school no. 2. 4. Prae-advies op een ingeko men verzoek. 5. Voorstel tot het geven van een kerstgave aan werkloozen. 6. Voorstel tot het vaststellen der Verorde ning op de heffing van rechten voor het gebruik der noodslachtplaats en de ge meentelijke opscheping. 7. Rondvraag, waarna geheime vergadering. Mond- en klauwzeer. De veeziekte mond- en klauwzeer begint wederom te heersehen. Bij een vijftal veestapels is deze ziekte geconstateerd. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Tragisch. Hedenmorgen omstreeks 7 uur had op de Alphensche brug een tragisch voorval plaats. De bruggeknecht G. M., die bij het opwippen der brug be hulpzaam was, is op de brug plotseling in een gezakt. M. werd in het wachthuis bin nengedragen, alwaar de ontboden dokto ren Groen en Hildernisse slechts den dood konden constateeren. Hartverlamming had waarschijnlijk een einde aan zijn leven gemaakt. De overledene bereikte den leeftijd van 44 jaar. Personalia. Bij de te Den Haag ge houden examens Machinesehrijven, slaag den oa onze plaatsgenooten Moj. Tr. de Graaf en de heer A. v. d. Wagt, opgeleid aan de Inrichting van den heer G. Klok, alhier. Inbraak. Hedennacht is ingebroken bij den winkelier B aan den Machineweg. Vermist worden eenige winkelwaren. Bij- zonderheden ontbreken nog. Het onder zoek der politie duurt voort. Een hevige beer-ontploffing. Gister avond omstreeks 5 uur werden dc bewo ners van de Rozenstraat en Leliestraat door een vrij hevige slag opgeschrikt. De oorzaak hiervan was spoedig gevonden. Achter de perceelen in de Rozenstraat zijn een of meerdere ondergrondsche beerput ten gelegen. Vermoedelijk is in de riolee ring, welke met deze putten in verband staat, een verstopping ontstaan, waardoor zich gassen hebben ontwikkeld, die gister avond tot explosie zijn gekomen en zich met geweld een uitgang door den grond hebben gezocht. Op een tweetal erven troffen we diepe scheuren in den hard be vroren grond aan, terwijl gcheele stukken recht overeind stonden, Zelfs een schei dingshek tusschen beide erven, was om hoog gelicht. Bij een der bewoners waren de fa-ecaliën uit de W. C. tegen het plafond geslagen. Aanvankelijk werd gedacht aan een lichtgasontploffing, doch een spoedig ingesteld onderzoek door personeel der gemeentebedrijven, constateerde dat de oorzaak niet aan lichtgasontploffiug te wijten was. BOSKOOP. Nieuwe salaris-regeling voor gemeente ambtenaren. De commissie voor onder zoek der begrootingen heeft aan B. en W. het volgend schrijven gericht: Na inzage genomen te hebben van het ontwerp der begrootingen van de gemeente en gemeente-bedrijven voor het dienstjaar 1933 en de daarop betrekking hebbende me morie van toelichting, is de Raadscommis sie voor nazien en onderzoek, eenstemmig van meening, gelet op de moeilijke finan- cieele omstandigheden, waarin de gemeen te en ons hoofdbedrijf zich bevinden en het te voorzien is, dat die moeilijkheden in de eerstkomende jaren nog grooter zullen wor den, de noodzakelijkheid aanwezig is, een geheel nieuwe salarisregeling voor de ge meente-ambtenaren en werklieden te ont werpen en deze nieuwe regeling met ingang van 1 Februari 1933 in werking te doen tre den. De commissie zal de redenen, waardoor zij tot deze meening gekomen is, voorloopig buiten bespreking laten, maar verzoekt uw college in de eerstvolgende raadsvergade ring bij den Raad een voorstel in te die nen, een commissie ad hoe te kiezen, ter be handeling dezer aangelegenheid. Liefst voor de behandeling der begroo- ting(en) door den Raad, omdat de vast stelling van één of meer posten daardoor in meer of mindere mate beinvloed' zou (den) kunnen worden. Op dit schrijven hebben B. en W. het volgende geantwoord: In antwoord op uw schrijven dd. 16 Nov. 1932 berichten wij, tegen instelling der door u gevraagde commissie geen bezwaar te hebben. Wij zijn bereid in de eerstko mende vergadering van den Raad het ver zoek uwer commissie met gunstig advies ter tafel te brengen. Indien de Raad zich voor het in het leven roepen van de com missie uitspreekt, zal onze* voorzitter tot samenstelling der commissie overgaan. De taak der commissie zal echter zoo omvang rijk zijn, dat op het resultaat vail haar ar beid niet met de vaststelling der begroo ting kan worden gewacht. Bovendien be hoeft het aantal opcenten op die hoofdsom der fondsbelasting niet reeds dit jaar te worden bepaa'-d. Zonder bezwaar kan daar mede tot April 1933 worden gewacht. Wij verzoeken U daarom Uw onderzoek van de begrootingen voort te zetten. Gedeputeerde Staten hebben reeds op zeer spoedige inzending aangedrongen. De verhooging van de opcenten op de hoofdsom der personeele belasting van 50 op 100, gevende een meerdere bate van 15.320 is wel een zeer stijgende belas- ting-verhooging ineens. Het is de commis sie niet onbekend, dat deze als sluitpost kan worden aangewend, doch een mildere toepassing van belasting-verhooging in een bepaalde richting, zou meer geapprecieerd Aldus schrijft de commissie voor onedr- zoek. Verstaan wij haar bedoeling goed, schrij ven B. en W„ dan zou de commissie de voorkeur hebben gegeven aan een grootere verhooging van het aantal opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting bo ven een van verdubbeling van het aantal opcenten op de hoofdsom der personeele belasting. Wij mogen in herinnering brengen dat de eerstgenoemde opcenten in de begrooting reeds op het maximum (80) zijn uitgetrok ken. Al.een wanneer alle overige heffingen tot redelijke bedragen zijn opgevoerd en de gemeente er niet in slaagt de begrooting sluitend te maken, kunnen ten hoogste 100 opcenten worden geheven. Vast staat wel, dat gemeenten welke zich genoodzaakt zien het aantal opcenten tot 100 op te voeren, allereerst' moeten beginnen zich voor de heffing van die belasting in een lagere klasse te rangschikken en het aantal op centen op de personeele belasting tot ten minste 150 boven het wettelijke tarief moe- en brengen. Gedep. Staten hebben onlangs de gemeentebesturen in deze provincie hierop gewezen (Pro*, blad No. 90). Aan gezien onze gemeente aan de boven ver melde voorwaarde niet voldoet, is daarom reeds de uitvoering van dit denkbeeld uit gesloten. Maar zelfs als deze beperkingen niet waren gesteld, zou de verwezenlijking van dit idee niet mogelijk zijn. De vermeer dering toch van hel aantal opcenten op de hoofdsom der personeele belasting geeft een geraamde bate van 15.550.ten be hoeve van den dienst 1933. Om dit bedrag uit de heffing van opcenten op de gemeen tefondsbelasting te verkrijgen, zouden deze met 37 moeten worden verhoogd, uitgaan de van een opbrengst ad 414.per op- cent. Voor den dienst 1933 zou echter ook dit getal niet toereikend zijn, omdat in de zen dienst 2/3 van de geraamde opbrengst mag worden verantwoord, zoodat de ver meerdering niet op 37 maar 3/2 X 37 56 zou moeten worden gestold om het even wicht tusschen inkomsten en uitgaven te bewaren. Een dergelijke heffing kan, het is hiervoor gebleken, niet voor goedkeu ring in aanmerking worden gebracht. Ook mag er wel aan worden gedacht, dat een verlaging van het aantal opcenten op de personeele belasting bencaen 10*!, liet ge- raa nde subsidie m de kctlen van steun- verleening en werkverschaffing van 60% in gevaar brengt. Wij volgen met ons voorstel, zij het op eenigen afstand, de gemeenten, die reeds eerder hiertoe moesten overgaan. Retraitefonds „St. Paulus". Vrijdag hield bovengenoemde vereeniging een le denvergadering in het R. K. Vereenigings- gebouw. De voorzitter, de heer P. L. Bin ken, opende deze vergadering met den Chr. Groet en sprak zijn leedwezen uit over de geringe opkomst der leden. De notulen der vorige vergadering werden onveran derd vastgesteld. Hierna was aan de orde het voorstel om een spaarkas op te richten voor de leden, en deze zoodoende in de gelegenheid te stellen een bedrag bijeen te sparen tot het bijwonen van een retraite Het voorstel werd na eenige discussie aangenomen. Reed^ enkele leden gaven zich als spaar ders op. Aan de orde werd gesteld punt 3 der agenda, wijziging van art. 10 van het reglement, bevattende het aftreden van dc verschillende bestuursleden. Dit zal in het vervolg worden gelezen, dat het le en 2e jaar 2 leden en het 3e jaar 1 lid zal aftre den. Dit voorstel tot wijziging werd goed gekeurd. Medegedeeld werd verder, dat de eerst volgende retraites zullen worden gehouden van 31 Jan tot 3 Febr. a.s voor ongehuw- den, en van 4 tot 7 Febr. voor gehuwden. Na de rondvraag, waarbij nog eenige on belangrijke onderwerpen ter tafel werden gebracht, sloot de voorzitter deze vergade ring. Geboren: Truus, d. v.. E. Bobeldijk en J. Hoogendoorn. Getrouwd: H. Broekhuizen, 39 jr. en A. Ramp 39 jr. KOUDEKERK. Groene Kruis. Vrijdagavond hield de Z.-H. Vereeniging „Het Groene Kruis" afd. Koudekerk, haar jaarvergadering op de bo venzaal van Hotel de Bruin. De voorzitter, de heer Ant. van Egmónd, opende het samenzijn, heette alle aanwezi gen, waaronder ook enkele dames, welkom, waarna de heer J C. Ketel als secretaris de notulen en het jaarverslag voorlas, waar uit o.m. bleek, dat de vereeniging 130 leden telt. De penningmeester, de heer M. Schenke- veld, bracht het financieel verslag uit, waaruit bleek, dat de ontvangsten met ;n- begrip van het saldo des vorigen jaars groot 354.98 bedroef 572.041/2, de uitga ven 302.21, batig saldo 269.S21/2. De voorzitter wees de heer C. M. Oppe- laar en H. van Leeuwen aan als commissie tot onderzoek der gedane rekening, welke bij monde van laatstgenoemde tot goedkeu ring adviseerde. Na een woord van dank aan beide func tionarissen voor hun verslagen en accuraat^ beheer, werden tot bestuursleden herkozen de heeren Ant. van Egmond en A. Zuid- wijek. Vervolgens werd het woord gegeven aan den Medisch advisur der Vereeniging, de heer Dr. Vlaanderen, welke naar aanlei ding van het onderwerp: „Ziekenhuisver- pleging voorheen en thans" in een gezellige causerie, vanaf de tijden de? Babyloniërs als in vogelvlucht, ons eersf het gebrekkige en menigmaal gevaarlijke van de verple ging uit oude tijden deed zien, en daarbij opteekende, hoe menigmaal de geneesmid delen erger warefi dan de kwaal en de ver pleging dikwerf meer eigen belang dan barmhartigheid jegens het ellendige op het oog had. Vóór en na de middeleeuwen kwam eenige verbetering, maar eerst in de 19e eeuw brak het licht door. eerst wel primitief, maar later en vooral nu, veel waarin kosten en moeiten niet gespaard worden om alles wat krank en ellendig is en hulp behoeft, op de meest practische wijze, langs den weg .van studie en onder zoek, het lijden van zieken en kranken te verzachten en liefdadigheid en barmhartig heid te bewijzen, daar waar zulks noodig bleek. De voorzitter was aller tolk, toen hij aan het einde onzen dokter dank bracht voor zijn rustig en gezellig betoog, wat de be vatting zijner hoorders niet te boven ging. Jammer dat slechts weinigen van het ge hoorde hebben genoten, want de vergade ring was slechts matig bezocht. Het heengaan van wethouder Dorrepaal Zooals we reeds in 't kort meldden, heeft de heer D. Dorrepaal Chr. Hist, we- gns vertrek naar elders bedankt als lid van den Raad dezer gemeente, waarin hij vanaf 1901 onafgebroken zitting heeft ge had en sedert 1911 het wethoudersschap bekleedde. In deze beide Colleges heeft de heer Dorrepaal steeds onpartijdig de belangen van de gemeente behartigd en zich doen kennen als een trouw en werkzaam lid, ter wijl hij tijdens zijn bestuur vele belang rijke werken in deze gemeente tot stand heeft mogen helpen brengen. f Als opvolger is aan de beurt van be noeming de heer J. van der Sterre, die reeds eerder zitting in den Raad heeft ge had. NIEUWKOOP. Opgepast. Van Mej. K is Zondagmor gen een rijwiel ontvreemd dat zij tijdens dc Godsdienstoefening in de Ned. Herv. Kerk tegen de kerk had gezet. WOERDEN. Vcetbal. V. E. P. I speelde Zondag op eigen terrein tegen Semper Avanti I cn verloor met 23. Het terrein was zeer hard en daardoor feitelijk onbespeelbaar. De ijsclub wacht op dooi! De Doer- densche IJsclub is niet erg gelukkig. On middellijk nadat door de algemeene ver gadering het plan voor een ijsbaan was goedgekeurd is men met het werk ervoor begonnen. Door de onverwachte vorst moesten de werkzaamheden echter worden gestopt. Men kan hiermede slechts doorgaan, in dien de dooi intreedt. Zoodoende is, in deze periode, van de ijsbaan niet te pro- fiteeren. Bij aanhoudend vriezend weer zal echter de oude baan weer opengesteld worden. ZOETERWOUDE (H. R.). Te water. Gisteravond te ruim elf uur kwam mevr. G. wonende te Alphen, per auto uit Leiden. Bij het afrijden der brug nabij Café „Ik leer nog" begon de auto te glijden en kwam in den naast den weg liggende sloot terecht. Mevr. G. met haar mede-passafiers wisten zich met een nat pak door het portier te redden. Dc auto werd door de firnla Kamsteeg gelicht terwijl de dames vanuit Alphen werden afgehaald. Wetenswaardige Berichten NIEUWE GRAM0F00N-0PNAMEN VAN CARUSO. Opzienbarend experiment. Na zes jaar van aanhoudend proefnemen is het den ingenieurs der Gramophone Company Ltd. (His Master s Voice) gelote een procédé te vinden waardoor het moge lijk is, niet-electrische opnamen a.h.w. op nieuw vast te leggen langs electrischen weg. In de Decemberlijst van H. M. V. vinden we een plaats (DB. 1802) vervaardigd vol gens dit nieuwe procédé, waarop Caruso zijn lievelings-aria's uit „Paljas" en „Mar ia" zingt. Zooals bekend is, maakte Caruso 154 platen voor His Master's Voice, maar helaas was het opname-procédé van elf jaar ge leden (Caruso stierf op 2 Augustus 1922) niet te vergelijken met het tegenwoordige. Het gevolg hiervan is dat de platen, welte in die jaren opgenomen werden, geen be paald vlekkelooze reproductie geven van de artistieke prestatie. Vooral het opnemen van orkesten was vroeger een moeilijke kwestie. Volgens de nieuwe, ingenieuze vinding is het practisch mogelijk een opname die bijv. een zangsolo met orkestbegeleiding bevat te splitsen, zoodanig dat de zangstem van het orkest gescheiden kan worden. Boven dien vond men een manier om alle storten de bijgeluiden welke vooral bij mechanisch- opgenomen platen op den voorgrond tre den, te elimineeren. Bij het opnemen van de nieuwe Caruso- plaat ging men aldus te werk: Men speelde een goede oud-prodécé plaats (opgenomen in 1903) voor de microfoon. Hiervan werd een opname gemaakt, zoo zacht dat alleen de stem nog net hoorbaar was. Deze opna me (A) werd nu op de frequenties onder zocht: waar het noodig bleek werd de stem „opgehaald". Daarna reproduceerde men de opname A met een passende verster king. Tegelijkertijd speelde een orkest de begeleiding: opname A en orkestbegelei ding wpH^n tezamen electrisch opgeno men. Dc u ijgent was tijdens de opname met een koptelefoon uitgerust, waardoor hij Caruso's stem precies kon volgen. Het resultaat van dit experiment is dus een sa menvoeging van een aria, gezongen in 1903 met een orkestbegeleiding, gespeeld in 1932. Welke kolossale moeilijkheden een opna me als deze met zich brengt kunnen slechts weinigen zich indenken. Het resultaat is evenwel verbluffend: Caruso's stem blijkt voor het nageslacht bewaard gebleven te zijn in al haar kracht, warmte en rijkdom. Een nieuwe triomf voor de tech niek waardoor ongetwijfeld interessante perspectieven geopend worden. ZAL DE VORST TERUG- KEEREN? De langzaam toenemende vorst der laat ste dagen heeft waarschijnlijk bij velen de verwachting opgewekt, dat wij spoedig be rijdbaar ijs zullen hebben. De algemeene weerstoestand had zich dan ook in gunsti- gen zin ontwikkeld voor het voortduren van het vriezend weer en het was vooral de Oostenwind, die koude lucht aanvoerde, in samenwerking met de warm te-uitstraling in de heldere nachten, die flink tot de da ling der temperatuur bijdroeg. In dezen toestand is echter sedert giste ren een verandering gekomen, die het weer bij ons in een kentering heeft gebracht. Door de verplaatsing van het gebied van hoogen druk naar Zweden en Oost-Europa en het doordringen van depressies wel eenigszins veranderd. De wind vertoont over het algemeen neiging om meer naar het Zuiden te loopen, de bovenwind, was gisteren reeds belangrijk teruggedraaid en dit verhoogt de kans, dat uit Zuid-Frank rijk, waar op het oogenblik bijzonder hoo- ge temperaturen heersehen, warmere lucht naar ons land wordt gevoerd. Wij kunnen daardoor wel met vrij groote zekerheid verwachten, dat het iets zachter zal wor den, althans de eerste paar dagen. Of daarna de vorst weer terug zal kee- ren, is op dit oogenblik onzeker. Eenerzijds moet erkend worden, dat de algemeene weerstoestand, wat dit betreft, er niet Hope loos uitziet, anderzijds moeten wij rekening houden met de groote kans op een plotse linge en beslissende ommekeer in den weerstoestand. Men zal dus de eerste da gen maar geen al te groote verwachtingen omtrent dik ijs moeten koesteren. Een groote teleurstelling kan dit voor de schaatsenrijders niet zijn, daar de tweede helft van December toch hoogst zelden doorgaand vriezend weer brengt. Maar zoo als gezegd, de vooruitzichten zijn heel on zeker. VOETGANGER! „Oogen en ooren altijd open! Niet ondoordacht maar over- loopen!'* MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 12 Dec. Buitenl. Granen stemming prijshoudend. Rogge 723 k. Zuid-Russisohe tdisp. 3.60, 71—5 La Plata disp. 3.70, 734 k. Poolsche disp. 3.60, Canada N. 2 disp. 3.85. Amerika N. 2 disp. 3.60. Gerst. Amerika N. 2 disp. 78.60-1 k. Donau disp. 75, 65 k. Russische disp. 77, 64—5 k. idem 80. Haver. 512 k. Boheemsche aangeko men 4.Canada. N. 3 disp. 4.90, Ca nada feed N. 1 disp. 4.80, 478 k. La Plata disp. 4.05, 38 k. White clipped disp 4.25. Mais per 2000 kilo's, La Plata aangew. 66,idem stoomend 6667, Donau Galfox aangek, 65, idem stoomend 64 65, Amerik. Mixed N. 2 disp. 68 idem gele N. 2 stoomend 67, La Plata Cinq, aangek, 84. Binnenl. granen. Rogge 3.754.00. Wintergerst 4.504.75, chevalier gerst 5.00—5.25. Haver 4.50—5.00. Duivenboonen 7.508 00, paardenboo- nen 6.006.50, gr. erwten 1214, vale erwten 79, alles per 100 kg.; karwij- zaad 9.5010.00, blauw maanzaad 19 20 per 50 kg. Fijne Zaden. Blauw maanzaad 38 40, karwjjzaad 120, blauwblcei zaailijn- zaad 1012, witbloeizaailijnzaad 11 12, alles per 100 kg. OUDEWATER, 12 December. Kaas. Aanvoer 36 partijen, tezamen 1620 stuks, wegende 8100 kg. Eerste soort Gouda met rijksmerk 3032, dito mindere 27 tot -29. Handel matig. BOSKOOP, 12 Dec. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Radlev 60 90 cent. Claudius Pernet 100160 cent, Columbia 60100 cent, Butterfly 70110 cent, Wilh. Kordes 120160 cent, Rosalan- dia 60110 oent, Floresx 70120 cent, Aug. Noack 4080 cent, Else Poulsen 3041 ct. Lady Stuart SO120 cent, BriarcUff SO 110 cent. Chrysanten, grootblcemig 120 200 cent, idem tros 1544 cent, Mahonia 12 22 cent, Skimmia 3049 cent per stuk, Beshulst 40—60 cent pèr kilo, bonte hulst 60 cent per kilo. HAZERSW0UDE, 13 Dec. Eierenveiling Aanvoer 2798 stuks. Prijzen: kippeneieren 4.255.85 en eendeneieren 3.9o4.50 per 100 stuks; hanen, kippen en eenden 60 cent per stuk. FIETSRIJDER! „Wil 't fietsen op den rijweg mijden, Als ge een fietspad kunt berijden"

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 8