UIT DE OMGEVING DINSDAG 13 DECEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 INVOERBEPERKNG KATOENTJES. Gaat vandaag in. In aansluiting op hetgeen wij gisteren meldden aangaande de beperking van den invoer van katoenen manufacturen kunnen wij mededeclen, dat dc maatregel vandaag in werking treedt. De minister van Economische Zaken en Arbeid heeft het bedrag ter bestrijding van de kost envastgesteld op een half pet. van de bij den invoer te declareeren waarde. Bevoegd tot het afgeven van invoer vergunningen is de heer A. Polak, plaats vervangend leider van het Crisis-In- en Uitvoerbureau. Met'ingang van vandaag zal do invoer der goederen slechts zijn toegestaan, in dien daarbij wordt overgelegd een daartoe af te geven vergunning. Dit geldt niet bij invoer van de in dit besluit genoemde goederen, welke vóór 15 dezer ten recht- streekschen invoer wordon aangeboden. Invoervergunningen moeten worden aan gevraagd vóór 15 Februari a.s. AANTAL HOOFDINSPECTIES LAGER Voortaan drie in plaats van vijf. Met ingang van het nieuwe jaar treedt, aldus het „Hbld." een nieuw Kon. Besluit in werking nopens de verdeeling der werkzaamheden tusschen de hoofdinspec teurs, de inspecteur en dé schoolopzieners, voor zoover daarin niet door do wet is voorziende uitdeeling van het Rijk in hoofdinspectiën en inspectiën do regeling der wijze van vervanging van hoofdinspec teurs, inspecteurs en schoolopzieners in geval van ziekte, afwezigheid, schorsing of ontstentenis; en de regeling van de toe- voeging aan hoofdinspecteurs en inspec teurs ban bureau-ambtenaren. Wij ontloenen er aan: Het toezicht over het gewoon lager onderwijs, het vervolgonderwijs, het uitge breid lager onderwijs, het bewaarschool- onderwijs en het onderwijs aan de inrich tingen tot opleiding van bewaarschoolper- soneel wordt uitgeoefend door: drie hoofd inspecteurs. twee en vijftig inspecteurs en veertien schoolopzieners. Het toezicht over het buitengewoon la ger onderwijs wordt uitgeoefend door één inspecteur. Het toezicht over het onderwijs aan de inrichtingen tot opleiding van onderwij zers en onderwijzeresen wordt uitgeoefend, behalve door de hoofdinspecteurs, door één inspecteur. Het verstrekken van adviezen omtrent den bouw en verbouw van scholen voor la ger onderwijs, de inrichting dezer scholen en de inrichting der terreinen voor het on derwijs in lichamelijke oefening aan de la gere scholen geschiedt door één inspec teur, die nevens een aantal ambtenaren in algemeenen dienst werkzaam is. (Blijkens de ons ten dienste staande gegevens is thans de toestand zoodanig, dat ons land is verdeeld in vijf hoofdin specties, die ieder twee en in één geval drie provincies omvatten. Het buitenge woon lager onderwijs staat ook thans on der toezicht van één inspecteur). Het Rijk is voortaan verdeeld in drie hoofdinspectiën. De eerste hoofdinspectie omvat de pro vinciën Noord-Bra bant, Gelderland en Limburgde tweede Zuid-Holland, Noord- Holland, Zeeland en Utrecht; de derde Friesland, Overijsel, Groningen en Drente. De hoofdinspecties zijn verdeeld in in specties. Aan de inspecteurs in de inspec tiën 's-Gravenhage, Rotterdam en Amster dam worden schoolopzieners toegevoegd en wel respectievelijk twee.- drie en vier. Voor het toezicht over het bewaar- schoolonderwijs en over het onderwijs aan de inrichtingen tot opleiding van bewaar- schoolpersoreel worden aan ieder der hoofdinspecteurs in dc eerste en tweede hoofdinspectie twee en wordt aan den hoofdinspecteur in de derde hoofdinspectie één schoolopziener toegeveogd. Een in de „Staatscourant" van gister avond opeenomen tabel wijst de gemeen ten aan, die tot elke inspectie behooren. Tevens is opnieuw vastgesteld eeu re glement van de werkzaamheden der hoofd inspecteurs, inspecteurs en schoolopzie ners. Naar de „Tel." verneemt, heeft de hoofdinspecteur van de Derde Hoofdin spectie van het Lager Onderwijs (Zuid- Holland en Zeeland), de heer A. Ric"ks te gen 1 Januari a.s. ontslag uit zijn functie gevraagd. R. K. LANDBOUW-BEDRIJFSRAAD. In „Kasteel van Antwerpen" tc Utrecht hield bovengenoemde instelling Maandag een .algemeene vergadering, welke stond onder presidium van Pater mr. ^r. Am Borret S.J., Den Haag, die in zijn inleidend woord een bijzonder woord van welkom richte tot den heer Simons, afgevaardigde van den Chr. Boeren- en Tuindersbond. Na vaststelling der notulen werd het jaarverslag van den secretaris mr. H. van Haasfert, den Haag, goedgekeurd, nadat de afgevaardigden van den Ned. Boeren bond te kennen hadden gegeven het od prijs te stellen, dat bij eventueele plaatsing van een inleiding in dit verslag, zooals dit thans het geval was met die, gehouden door den heer A. J. Loerakker te Haarlem op een vorige vergadering, ook de even tueele discussies naar aanleiding daarvan worden opgenomen. Aan dit verslag ontleenen wij: De geweldige economische moeilijkheden, die op het land- en tuinbouwbedrijf zijn neergeslagen in het afeeloopen jaar. heb ben nagenoeg alle aandacht voor zich op- geëischt. Bi» de meesten bleef zoodoende niet veel ti;d en lust over om te arbeiden aan den uitbouw van de bedrijfsorganisatie Nagenoeg overal helaas! was in sociaal op zicht eer zekere loomheid te bespeuren Het is trouwens ook moeilijk zich met hart en ziel aan den socialen arbeid te geven, als men zooals thans onze menschen, werkgevers zoowel als werknemers ge kweld wordt door den angst voor het dage- lijksch brood. Mogen de tijden weer spoedig opklaren en weer wat welvaart brengen, dan zal ongetwijfeld de lusteloosheid op het sociale arbeidsterrein weer plaats maken voor oen hernieuwde actie voor de bedrijfsorganisa tie en het bedrijfsradenstelsel. Want de grondgedachte en daar komt het ten slotte toch op aan waarvan onze bo- drijfsraden uitgaan, is en blijft juist door alle tijden heen: slechts door vrede en sa menwerking tusschen de bedrijfsgenooten kan ten slotte het bedrijf bloeien en zijn sociale functie in de samenleving naar be hooren vervullen. Het financieel verslag van den penning meester sloot met een batig saldo van 559.03. Do begrooting voor het jaar 1933 werd geraamd op f 1200. Hierna hield de voorzitter Pater mr. dr. Am. Borret 8.J.. 's Gravenhage. een inlei- dinc over: „Natuur en bovennatuur in het sociale en economische leven". Na de pauze hie'd de heer mr. H. van TTaasfert uit den Haaa een inleiding over den inhoud van het ontwerp van wet inzake de instelling van bedriifsraden, zooals het luidt na de aanneming ervan door de Twee de Ka mer der Sta ten-Generaal. In dit betoog behandelde spreker o.m. de vraag, gesteld door een lid van den N. 0. B., u.l.: ..Heeft de algemeene R. K. landbouwbe- dri'fsraad noc rc'eo van bestaan, nu de wet od de bedriifsraden is aangenomen?" Al* antwoord peeft sor. daarop, dat wel licht in de. zin der wet e°n Kath. bedrijfs- raad niet mogeliik is. omdat deze dan geen al^-empen lc».r»ktpr zoude Vriigen. De heer A.» J. Loerakker. Haarlem, meent te moeten opmerken, dat geen bepaalde kleur aan een bedrijfsraad gegeven kan worden: zelfs dat deze geen kleur kan en mag hebben. Het bestuur zal betreffende den bedrijfsraad een en ander nader over wegen. De voorzitter brengt een woord van dank aan den in'e'der en hoopt, dat dit ontwerp weldra ook in de Eerste Kamer zal wor den aangenomen. Namens den Christeliiken Boeren- en Tuindersbond bracht de heer Simons ©en woord van dank voor de uitnoodiging, waarna te ruim 4 uur sluiting volgde. Nationale Vat-bond voor R. K. Kleer- rnakersoatroons. Donderdag 8 December is te 's-Herto- gnbosch een bijeenkomst gehouden van R. K. Kleermakerspatroons. De vergadering die buitengewoon goed bezocht was, werd o.m. bijgewoond door de heeren Jos. Meij- ring, voorzitter van den R. K. Midden standsbond in het Bisdom Den Bosch, Meuwese, Voorzitter van de plaatselijke R. K. Middenstandsvereeniging, J. van Driel, Directeur van het Bureau van den R. K. Middenstandsbond in het Bisdom Den Bosch en J. Mol, als vertegenwoordi ger van het Nationaal Hanzebureau. De Voorzitter, de heer Th. Burgemees ter, zette in zijn openingswoord de rede nen uiteen, die geleid hadden tot het bij eenroepen van deze vergadering. Nog werd het woord gevoerd door de heeren Meijring, Meuwese, van Driel en Mol, die allen aanspoorden tot samenwerking in principieele vakorganisatie.. Na eenige bespreking werd de Vak bond opgericht en tot bestuursleden geko zen de heeren Thè Burgemeester, Den Bosch. Tli. Jansen. Den Bosch, M. A. Jan sen, Oirschot en H. Schoenmakers, Til burg. Vervolgens werden statuten en re glement behandeld, terwijl werd besloten tot onriohtine van kringen voor Tilburg, Den Bosch, LTden, Veghel, Eindhoven en Helmond. Tenslotte werd medegdeeld, dat op 6 Januari ojb. te Utrecht een algemeene vergadering zal plaats vinden, waartoe alle R. K. Kleermakerspatroons van het geheele land zullen worden pitgenoodigd. Beurssluiting op 24 Dec. Bij een gisteren gehouden stemming werd het voorstel, de Amsterdamsche beurs op Zaterdag 24 December gesloten te houden, aangenomen. Na een ziekte van eenige dagen is gistermiddag te Groningen overleden de heer dr. J. W. Beekma n, directeur der Rijks H. B. S. te Groningen. yiajül Vader, is het waar, det God ons twee maal gratis tanden geeft, maar dat wij ze voor de derde maal zelf moeten beta len? KATWIJK. Haringhandel. De prijsstijging en dc meerdere animo tot koopen hebben in do afgeloopen week aangehouden, zóodat hoo- gere prijzen hiervan het gevolg waren. Deze zijn nu opgeloopen tot voor nieuwe volle haring Eng. wal ƒ10.50 k ƒ11.60, ijle ha ring Eng. wal 8.90 k f 9.75, steurkaring ƒ8.10 a 11.65, prijzen per kantje. De han del was in de afgeloopen week vlug te noe men, vooral voor Vlaardingsohe rekening werden belangrijke partijen gekocht, op meerdere dagen ruim 1000 kantjes. LISSE. HET SCHOONE WERK DER WIJK VERPLEGING. Laat het niet in de steek! Wij ontvingen het 22e Jaarverslag van do R. K. Vereeniging voor Wijkverpleging onder alle gezindten, waaruit we aanstippen dat hot jaar 1931 voor de vereeniging een belangrijk jaar is geweest. Met dankbaar heid stolt het bestuur vast, dat dit liefde werk bloeit en dat het zich mag verheugen in de belangstelling van alle plaatègenoo- ten. Wat deze laatste uitspraak betreft moet thans in zooverre een beperking wor den gemaakt dat het Kerkbestuur van de parochie van de H.H. Engelbewaarders heeft besloten een eigen. Wijkvorpleging op te richten en hoewel die meerdere en uit nemende hulp aan de zieken wordt gewaar deerd, wordt aan den anderen kant vastge steld, dat het noodzakelijk gevolg van dit besluit is dat de Wijkverpleging in de pa rochie van de H. Agatha een groot deel van haar jaarlijksohe inkomsten zal moeten mis sen en dat klemt te meer in een tijd. waar de uitbreiding van werk eerder versterking van de geldmiddelen noodzakelijk maakt. Immers, de stichting van een eigen Wijk lokaal brengt zware financiec-le offers met zich mode en het bestuur ie dan ook dank baar dat velen daartoe een extra steentje büdroogenZij vertrouwt dat deze extra- steun, nu hulp en steun dubbel noodig is, zal blijven vloeien en waar mogelijk, nog zal worden opgevoerd. Onder de meergegoe- den, het zij met dankbaarheid erkend, is hot een vast gebruik geworden een extra gift aan de Eervfr. Zusters ter hand te stel len als men haar hulp inroept. Het is dan ook voor ieder begriipeliife. dat van het kleine bedrag der vaste contributio onmoge lijk kan worden rondgekomen. Dank wordt gebracht aan de Eerw. Wijkzuster Josepha voor haren zwaren en moeizamen arbeid, die zij verricht en die bovendien nog tijd wist te vinden voor het organiseeren van een loterij, welke nog f 762.50 in kas bracht. In deze wordt mede dank gebracht aan de dames, die door het vervaardigon en schen ken van fraaie handwerken een aanlokke lijke reeks van prijzen samen stelden, ter wijl aan B. en W. dank wordt betuigd voor hunne toestemming voor deze loterij. In het afgelegde boekjaar kwam ook het Wijkgcbouw, al is 't op beseheiden voet, tot stand. De kosten van noodzakelijke ver bouwing en inrichting waren niet gering doch konden gelukkig grootendcels uit do gekweekte reserven worden bestreden. Moge Gods onmisbaren zegen rusten op het Jozef-huis, zooals het Wijkgëbouw heet, en muge de toekomst leeren dat deze uit breiding van dit liefdewerk ten volle aan het beoogde doel beantwoord. De totaal ontvangsten stegen van 2671.58 in 1930 tot ƒ3831.40 en 1931. Wegens de kosten aan het Wijkgëbouw is de reserve gedaald tot 1645.75. De inventaris verkeert in goe den staat en in dank werd weder een schen king van den heer Tissing aanvaard. Hoog- tezon en Röntgentoestel bewijzen een uit nemende dienst. Van de Overste van Huize Piua alsmede van het R. K. Armbestuur werd steeds de welwillendste medewerking ontvangen, terwijl de samenwerking met de afdeeling Lisse van het „Groene Kruis" niets te wenschen overlaat. Op het pro gram staat nog de stichting van eene Wijk- kraamverpleging en als dc teekenen mot bedriegen, zal deze zoo dringend noodige instelling binnen afzienbaren tijd door sa menwerking met verschillende plaatselijke organisaties tot stand komen. In de heer C. de Koning vond bot bestuur weer een ijverigen bode. Ten slotte wordt aangedron gen om dit werk krachtig te blijven steu nen, omdat de gestadige uitbreiding rui me geldmiddelen eischt. Tast daarom, als straks weer uw bijdrage wordt gevraagd wat dieper in de beurs, opdat wij met uwe hulp en onder Gods zegen dit sohoone werk niet alleen in stand houden, maar tot steeds grooteren bloei mogen brengen! Uit het overzicht der werkzaamheden over 1931 blijkt, dat in totaal 3397 bezoeken bij zieken werden gebracht en 3357 behan delingen in het Wijklokaal plaats hadden. Er werden 155 patiënten bezocht en aan 466 patiënten werd in het Wijklokaal hulp verleend. In het Wijklokaal werd tevens 61 maal en 1 maal buiten eerste hulp ver leend, terwijl aldaar 23 maal kleine ope raties werden verricht. Voorts werd aan 18 patiënten hoogtezon verstrekt en 8 maal werd een Röntgenfoto gemaakt. De balans sloot in ontvangsten en uitgaven tot een bedrag van 8504.42 V,, waaronder is begre pen de bovengenoemde reserve». Kruisverbond. - Gisteravond hield het Kruisverbond „St Jan de Dooper"' zijn ledenvergadering in het gebouw van den Ned. R. K. Volksbond. De voorzitter, de heer L. B. Jonkma, opende met gebed. De notulen werden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Do voorzitter vroeg zooveel mogelijk medewerking, wanneer afgevaardigden moeten worden aangesteld voor eventueele vergaderingen. Spr. beval aan de nieuwe almanak Sobriëtas, welke er welverzorgd uitziet. In'de vorige vergadering werd naar voren gebraoht. dat dooi4 het bedanken van een bestuurslid, de Mariavereeniging haar eeuwige slaap is ingegaan. Gaarne willen wij dit herstellen en is de Maria vereeniging nog hetzelfde lichaam a!s voorheen, alleen missende het cenc Be stuurslid, dat wegens drukke werkzaam heden bedankte. Medewerking werd gevraagd van de loden, om zooveel mogelijk donateurs aan te werven, gezien den financieelen toestand der kas. Als verificateurs tot nazien der rekeningen werden benoemd de heeren A. 0. v. Velzen en Th. do Jeu. Hiorna werd verslag uitgebracht van de gehouden vergadering te Rotterdam op 27 November j.l. Hierna werd van gedachten gewisseld omtrent alcoholvrije wijn van de fa. Zondag, welke wel degelijk alcohol bleek te bevatten, gezien de proeven, welke on der getuigen door den voorzitter waren genomen. Hierna hield de voorzitter een inleiding over de invlood van aloohol op moedor en kind, waaruit is te con.stateoren, dat men bij regelmatig misbruik beslist de kwade gevolgen zal opmerken op haar nakome lingen. De heer Zandvliet vraagt naar het schrij ven gericht aan B en W. De voorzitter zegt, dat een antwoord nog niet is binnen gekomen. De heer Zandvliet vindt het er- gelijk, en uit oogpunt van burgerlijk fat soen en medeleven met de burgerij, geheel niet sympathiek. De voorzitter zegt nog maals zijn aandacht er aan te zullen schen ken. Hierna werd de gelegenheid gegeven al coholvrije wijn te proeven, waarna men ge zellig bijoen bleef. LEI DSCHENDAM. Winkelweek. Donderdag had in hotel „de Zwaan" te Leidschendam de verloting plaats der aan de winkelweek verbonden prijzen. De voorzitter der Commissie, dc heer J. Schuijt, opende de bijeenkomst en heette allen hartelijk welkom. Hij brengt bijzon deren dank aan Burgemeester Keijzer voor zijn spontane en grooto medewerking en dankt ook dc ingezetenen voor bun mede leven cn medewerking met het. streven der winkeliers. Hij spreekt de hoop uit en is hiervan ook wel overtuigd, dat het volgend jaar er meerdere deelnemers zullen zijn en vertrouwt ook dan en ook gedurende het geheele jaar op de medewerking dei inge zetenen om hun inkoopen in eigen Gemeen te te doen en daardoor do winkeliers te steunen. Burgemeester Keijzer zegt gaarne zijn medewerking gegeven te hebben; hij brengt hulde aari de deelnemende winke liers en dankt de ingezetenen voor hun medewerking. Hij spoort allen aan hun in koopen toch in eigen Gemeente te doen en daardoor de winkeliers to steunen. Wan neer men naar oe stad moet, aldus spreker, is men meestal meer kwijt dan dat men in eigen Gemeente koopt. Hij hoopt ten slotte, dat ieder der aanwezigen met een prijs uit de loerij zal komen en gaat dan over tot de trekking der fraaie prijzen. Hierna werden bekend gemaakt de win naars van de bij den heer Remmerswaal be schikbaar gestelde pop cn vliegmachine, welke werden gewonnen resp. door den heer Senius on Marwijk, terwijl do win naar van do door den heer Aarts beschik baar gestelde voetbalschoenen word de heer Heine. Hiermede behoorde deze winkelweek weer tot het verleden. Zeer zeker mogen de winkeliers met genoegen cn trots op een en ander terugzien en mag deze winkelweek voor de deelnemende winkeliers als welge slaagd beschouwd worden. Vermeld dient nog te worden, dat de heeren van Herpen, piano cn He ij dl, viool, dezen laatsten avond met eenige schitteren de muzieknummers op aangename wijze op luisterden, waarvoor hun door den voor zitter hartelijk dank werd gebracht. LEIMUIDEN. Schietwedstrijd Bijz. Vrijw. Landstorm. Vrijdagavond hield de afd. Leimuiden Rijnzaterwoude van den B. V. L. een schietavond. Do afdeeling had in samen werking met dc Gewestelijke Landstorm commissie een keur van prijzen beschik baar gesteld. Er werd door iederen schut ter tienmaal geschoten. De vijf beste scho ten golden voor het puntenaantal terwijl de andere vijf voor steunpunten in aanmer king kwamen. Aan den wedstrijd namen 36 landstormers doel. De uitslag was als volgt: 1. P. Verhorst 50 p. 40 st.; 2, O. Kem penaar 49 p 37 st.; 3. A. Bik 49 p. 30 st.; 4. W. Straathof 48 p. 40 st.5. J. v. Im- merseel 48 p. 36 st.; 6. S. Zemel 48 p. 36 st.; 7. J. v. 't Wout 47 p. 42 st.8. II. L. Heems kerk 47 p. 40 st.; 9. J J. Straathof 47 p. 37 st.; 10. J. G. de Rijk 47 p. 36 st.11. C. J. de Rijk 47 p. 36 st.; 12. A. N. Straat hof 47 p. 27 st.; 13. J. v. Diemcu 47 p. 27 st. Op verzoek van den voorzitter, den heer J. A. Bakhuis, Burgemeester van Leimui den, gaf dc R. K. Zangverceniging, die toe vallig in de voorzaal oefende, eenige zang nummers ten beste Daarna was hoi woord aan den burge meester. Spr. wilde hel nut en het doel van de V. B. L. dezen avond niet behandelen, dat was volgens hem in herhaling treden. Wel wees spr. op den ernst der tijden. Spr. waarschuwt tegen revolutionaire gevoelens en uitingen. Men denkt dikwijls zejf dat men er vreemd van is. Men moet dit echter niet te vlug zeggen, want juist in deze tij den is men voor deze dingen zoo gemakke lijk vatbaar Spr noemt als voorbeeld een geval dat zich dien middag te Mjnzaterwoude heeft voorgedaan. Een dergelijke handelwijze had spr. in geen enkel geval van den persoon wien het betreft verwacht. Wat toch was het geval De correspondent der arbeidsbemiddeling had met een werklcoze een kwestie gehad over de steunverleenmg. De werklooze was met de beslissing van dezen ambtenaar niet te vreden en bracht nu zijn 4 kinderen mede en wilde die op do secretarie achter laten tor opzending aan den Minister. Na tuurlijk grooto bed roef he id bij de kinde ren, een kinderziel is zoo teer. Wat zullen deze kinderen wel van hun vader gedacht hebben. Hoewel begaan met de stakkers, moesten wij onzo plicht doen en verwij derden dezen onbarmhartigen vader van het Raadhuis. Dit ter illustratie hoe gemakkelijk men tot onverantwoordelijke daden komt.. Spr. hoopt dat de werklooze Landstor men zich boven dergelijke handelingen verheven zullen achten. Spr. dankt den lei der l'Ami voor het organiseeren van dezen avond. Majoor Schell wordt hartelijk dank gezegd voor zijn aanwezigheid. Duarna heeft door den majoor de prijsuitreiking plaats, waarna oen einde komt ana dezen mooien avond. N00RDWIJK. Wit-Gele-Kruis. Maandagavond hield de afd. van het Wit-Gele Kruis in het Ju venaatsgebouw haar 6e jaarvergadering, waarbij de opkomst niet hijster groot wns hetgeen wel te betreuren is, want als er één vereeniging nuttig is, is 't „Het Wit- Gelo Kruis" toch wel en daarom hadden wij wel meer belangstelling verwacht op dezo jaarvergadering, temeer daar do ver eeniging in Noordwijk con 600-tal leden telt. Bij ontstentenis van den voorzitter word dezo bijeenkomst met den Chr. groet ge opend door kapelaan Meijnders, waarbij hij allen van harte welkom heet en het hem verheugt meerderen op deze verga dering aanwezig te zien, welke op de laat ste bijeenkomst hebben verzocht do jaar vergadering weer in hot winterseizoen tc houden. Dc keurig gestolde notulen wer den onder dank voor samenstelling onge wijzigd goedgekeurd. Naar aanleiding dezer notulen, waarin is weergegeven een vraag over de mogelijkheid tot oprichting van een Kindcrconsultaticburcau, werd aan hot bestuur gevraagd, of in dezo kwes tie door hen nog is gewerkt, waarop door Dr. Visser werd medegedeeld, dat het de voortdurende aandacht van het bestuur heeft gehad, doch dat meerdere factoren aanwezig waren, heden eon dergelijke stichting nog niet aan to pakken. Ook kon het bestuur geen enkele toezegging doen, nochtans zal het bestuur dezo kwes tie in een e. v. bestuursvergadering nog maals ter tafel brengen. Het jaarverslag 1931, hetwelk in druk was verschenen, bevat een goed overzicht van do vele werk zaamheden door het W. G. Kruis, waaruit blijkt dat zoowel voor do ziekenverpleging als voor de tuberculosebestrijding do afd. steeds paraat is geweest, waartoe do groo- te toewijding van do wijkvorpleegster- huisbezoekstcr, de eerw. Zuster Juliana, niet weinig heeft bijgedragen, die in 186 gezinnen hulp verleende, totaal 3590 ma len, terwijl 306 keer een artikel uit hot magazijn in do afd. ziekenzorg in bruik leen werd verstrekt. In do afdeeling tu- beiculose-bostrijding heeft dc eerw. Zus ter haar zorgen besteed aan 20 gezinnen ovor 26 patiënten, waarvoor zij 180 huis bezoeken bracht, terwijl 95 keor in dezo afdeeling artikelen uit het magazijn uit geleend worden. Drinkbaar gewaagde ook hot Jaarver slag over de hulp verstrekt door Mej. v. d. Plas in het dagverblijf, waarin 11 patiën ten tor verpleging werdon opgenomen, met. een totaal vr»n 2337 verpleegdagon. Het financieel overzicht van den Pen ningmeester gaf een sluitend cijfer van 5799.04. Deze bescheiden werden on- troloerd door dc heeren O. van Gerv a en IL van Bourgondiën, die vol lof waren over het accurate beheer vun Dr. Visser en hom gaarne dank brachten voor het ontzetten de vele werk door hem voor het W. G. Kruis verricht. Dr. Visser was zeer erken telijk voor dezen dank, doch wees alle ver dere blijken van den lmnd, omdat hij deze taak met genoegen dood in hot bolang van hot W. G. Kruis. Do bestuursverkiezing wegens periodiek aftreden van do heeren J. van Kan en II. Buijze on het bedanken van mevr. dc GrootRomijn had tot uitslag, dat do af tredenden werden herkozen en in de vaca ture werd voorzien door do verkiezing van den heer A. v. d. Borg. Bij de rondvraag werden enkele minder belangrijke zaken ter sprake gebraoht, waarna de voorzitter dank bracht, aan de twee steunpilaren van het W.-G. Kruis, de heeren Dr. Visser en J. II. A. v. d. Weij- den, voor de vele werkzaamheden in het bolang dor afd. gedaan en sprak den wensch uit, dat oJlo Katholieken zich in de naaste toekomst bij liet Wit-Gele Kruis zouned aansluiten. Z.Eorw. dankte hierna do aanwezigen voor hun opkomst en aan genaam gevoerde besprekingen cn sloot met den Chr. groet. Gemeenteraad. Dc gemeenteraad vei gadert Vrijdagmiddag tc 2 uur. Agenda: 1. Voorstel tot het, aangaan van oen geldleening on tot tijdelijke nitleening van gelden; 2. Vaststelling bebouwings- voorwaarden voorde de Ruyterstraat. Hier"' na bespreking in comité general inzake het uitbreidingsplan. Kerstgave. Naar wij vernemen heeft het raadslid do heer J. Vink aan den Raad voorgesteld een Kerstgave iy den vonn van een vleeschmanltijd té verstrekken naar verhouding der gezinsgrootte tot een maxi mum van 3.50 per gezin aan alle work- loozen, hoofden van gezinnen en kostwin ners cn allen, die door gemeente, diaconieën en armbestuur gesteund worden. Werkloosheid. Hot aantal bij do ar beidsbeurs ingeschreven werkloozen be draagt op het oogenb ik reeds 690, waarvan er 110 zijn tewerk gesteld bij de gemeente lijke werkverschaffing. Van de overigen zijn er 279 landarbeiders. 80 iongens, 69 vis- schers, 115 bouwvakarbeiders, 1 straatma ker, 1 behanger, 36 losse arbeiders, 2 chauf feurs, 1 wagenmaker, 1 loodgieter «n 1 let terzetter.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7