WAALS 't Is weer bijna Kerstmis Bezoekt met uw kinderen den fantastisch vraten Kerstboom! AGENDA DINSDAG 13 DECEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht m den morgen, vac 13 Dec. 1932, medegedeeld door het Kon. Ned Meteor, instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 770.7 te Memel. Laagste barometerst.: 746.7 te Isafjonrd. Verwachting tot den avond van 14 Dec.: Zwakke tot matige Zuid-Oostelijke tot Zuidelijke wind, ge deeltelijk bewolkt, weinig of geen neer slag, temperatuur om het vriespunt des nachta, overdag dooi. drukking nam wel toe, maar beweegt zich steeds verder naar het Zuid- Oosten en de depressie in het Zuid-Oosten is bijna verdwenen, terwijl bij IJsland weer een sterke daling intrad, die zich Oostwaarts uitbreidt. Dit beteekent het einde van de vorstperiode, al kan des nachts bij heldere lucht nog lichte vorst voorkomen. In Scandinavië is de vorst tijdelijk weer toegenomen en valt hier en daar nog wat sneeuw, op de Britsche eilan den hield het zachtere weer aan en is ma tige regen gevallen, op het vasteland was do neerslag nergens van beteekenis. In Frankrijk is de lucht grootendeels betrok ken en valt regen aan het Kanaal, in en om Zwitserland wordt veel mist gemeld, krachtige winden waaien alleen bij Noord- Schotland en IJsland. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur dei middag» t« half drie 5.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS «4L: Van Dinsdagnamiddag 4.15 uur tot Woensdagmorgen 7.31 uur. HOOG WATER Hoop wateT te Katwijk aan Zee op Woensdag 14 December voorm. 3.15 uur en nam. 3.40 uur. HET VEERTIG-JARIG BESTAAN VAN HET ST. ELISABETHSGESTICHT. Vandaag is, op heel bescheiden wijze, het veertig-jarig bestaan van het St. Eilsa- bethsgesticht alhier herdacht. Het was de bedoeling van moeder Over ste dit feit geheel onopgemerkt te doen voorbijgaan, wijl een feestviering niet al leen in dezen tijd met paste en bovendien over tien jaar het gouden besbaansfeest zal worden herdacht. Toen echter, zeer tot spijtige verrassing van Moeder Overste, toch in onze courant gewag werd gemaakt van dit jubileum, viel j er niet meer aan een eenigszins feestelijke herdenking te ontkomen, doch werd de ge legenheid geboden de Zusters te compli- menteeren. Daarvoor was de dag van he- j den gekozen. Hedenmorgen te 9 uur droeg de hoog- I eerw. heer deken A. J. H. M. Homulle, met assistentie van zijn beide kapelaans, in do 1 kapel van het Gesticht een plechtige ge zongen H. Mis op. De Zusters voerden de Gregoriaansche gezangen uit. Onder de aanwezigen merkten we o.m. op dc zeereerw. keeren pastoors Th. M. Beukers, J. A. Heiling en J. A. Vijverberg, rector Ign. Smeets, pater v. d. Bosch en kapelaan Gudde, verder de doktoren Lees berg, de Bruine Groencveld, Nicmer, Si mons en Pieck. Voorts was o.m. nog aan wezig de eerw. Zuster Lidwina, eerste raadszuster der Congregatie, thans rustend in het Piusgesticht te Lisse. Na de H. Mis zaten de genoodigden aan een gemeenschappelijk ontbijt aan in deu Mariabouw, terwijl de Zusters evenecna ge zamenlijk ontbijt hielden. Toen allen zich in de recreatiezaal had den verzameld, sprak de hoogeerw. deken Homullo een woord van gelukwensch. Spr. memoreerde, hoe Moeder Overste wel ge tracht had dezen dag onopgemerkt te doen voorbijgaan, doch dat mocht met gebeuren. Het vele werk dat hier gedurende zoo lange reeks van jaren is verricht in dienst der christelijke naastenliefde, verdient, dat net volle licht erop schijne. 't Is wel 'ns eens goed, dat er zich gebeurtenissen voordoen om een woord van dank te spreken. Intusschen had de hoogeerw. deken nog een verrassing voor de Zusters in den vorm van een brief van Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent, bisschop van Haarlem. Deze luidde als volgt: Haarlem, 10 Dec. '32. Aan do Eerwaarde Zusters van het St. Elisabeth-Gasthuis. Het is Ons bekend, dat u a.s. Dinsdag 13 December den dag herdenkt, waarop de Eerw. Zusters uwer Congregatie vóór veer tig jaren haar zegenrijk verplegingswerk m Leiden begonnen. En het is Ons een be hoefte u op dien dag Onze oprechte geluk- wenschen aan te bieden en Onzen innigen dank te betuigen. Wij wenschen u geluk met den heerlijken arbeid, den prijzenswaardigen ijver, de lief devolle toewijding, waarmede de leden uwei Congregatie zich van haar taak hebben ge kweten, en met de onschatbare verdiensten die zij zich daardoor voor den hemel heb ben verworven. Maar Wij danken u ook van ganscher harte voor de weldaden, die gij door uw arbeid aan zoovele duizenden zieken naar lichaam en ziel hebt bewezen. Zegene God uwe Congregatie en in het bijzonder uw arbeid in de stad Leiden. Vol gaarne verleenen ook Wij aan ieder van u onzen Bisschoppelijken Zegen. t J. D. J. AENGENENT, Bisschop van Haarlem. Nadat nog het woord was gevoerd door kapelaan Nieveen van Dijkum namens de kapelaans der Mon Père, die vroeger de geestelijke bediening in het St. Elisabeths- gesticht uitoefende, was de korte bijeen komst ten einde. Van de doktoren, die in den loop van den morgen in het ziekenhuis kwamen, als mede van pater Buschman en kapelaan Dorbeck, mochten de Zusters eveneens har- delijke gelukwenschen in ontvangst nemen. In den middag werd van 24 uur een druk bezochte receptie gehouden. R. K. VEREENIGING „HULP IN DE HUISHOUDING EN DE BABY". Viering van het 12%-jarig bestaan. Het moet voor velen, misschien ook wei voor het bestuur zelf van de jubileerendc K. K. Vereeniging „Hulp in de huishouding en de Baby", onderafdeeling van de aid. Leiuen van den R. K. Dioc. v'rouwenbond, een verrassing zijn geweest, zulk een over- groote belangstelling te ontmoeten bij de viering van het 12%-jarig bestaan der ver- eeniging gisteravond in ae bovenzalen van Caié Restaurant „in den Vergulden Turk', dente mej. Th. Elshof, die allen welkom Daar waren beuahe bestuur en leden, afgevaardigden van den R. K. Vrouwen bond en talrijke ander R. K. Vereenigin- gen, eveneens de hoogeerw. heer A. H. M. J. Homulle, deken van Leiden, de zeereerw heeren Pastoors A. Heyling O.F.M. en J. Vijverberg en de weieerw. heeren Kape laans A. Kramer, R. Nieveen van Dijkum. B. Dorbeck en de weieerw. Pater H. Busch man. Aan de bestuurstafel had de geest, adviseur Rector R. Reynen plaats genomen. Muzikale medewerking verleende op de zen feestelijken avond het A. G. A. B.- orchest van de R. K. Studentenvereeniging „St. Augustinus De avond werd geopend door de presi dente mej. Th. Elsolif, die allen welkom heette bij deze herdenking van het 12%- jarig bestaan der vereeniging. De secretaresse noemde hierna de tal rijke ingekomen gelukwenschen, waaron der een schrijven van Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent, Bisschop van Haarlem, dat als volgt luidde: Aan het Bestuur van „Hulp in de Huishouding en de Baby' Overtuigd van den heilzamen arbeid, die door uwe Vereeniging gedurende 12% jaar is verricht, komen Wij vol dankbaar lieid voor de edele toewijding, die door Be stuur en leden is betoond, u langs dezen weg Onze oprechte en hartelijke gelukwen- .schen aanbieden bij gelegenheid van het koperen jubilé, dat op 11 December a.s. wordt gevierd. Wij bidden God, dat Hij den arbeid uwer zoo verdienstelijke vereeniging in de toe komst overvloedig moge zegenen, dat Hij de sympathie van Leiden's katholieken vooi deze zoo nuttige instelling moge doen groeien, en dat het heerlijke doel, dat door u wordt nagestreefd, steeds meer mag wor den bereikt. Volgaarne verleenen Wij aan het Bestuur en de leden Onzen Bisschoppelijken zegen. 't Is ook weer een genot onze speciale afdeelingen te komen bezichtigen, al vorens voor uw Kerstboom te gaan zorgen U vindt er alles wat U noodig heeft in de meest uitgebreide sorteering en tegen prijzen VÉA BJNLDEN UW VERWACHTING, MOOIE ARTIKELEN EN ZEER GOEDKOOP! Kaarsjes - Glasballen - Sierballen - Pieken Reflectors - Ass.- Doozen - Compl. Boompjes - Klokken - Kranzen - Engelenhaar lispieken Slingers - Sneeuw - Vogelfiguren - Sterren. Ook in alle andere afdeelingen brengen wij U groote voordeelenb.v. in: Damesmodes Toiletartikelen Zakdoeken Pall-Overs Overhemden Dassen en Sjaals lafelkleeden Divankleeden KaardtautenUs Boekenkasten Theemeubelen Kapstokken Karpetten Loopers Overgordijnen SPEELGOEDEREN TEGEl Glaswerk, Thee-, Eet- en Ontbjjtse Koper-, nikkel- en bronzen luxe voor Handwerken Heeren Handschoenen Rooktafels Vachten Wc s Gestikte Dekens LIJZEN fcrk. 1938 Ze zullen er van genieten tn er nog lang over spreken I Bovendien worden er, in verhouding tot uwe lnkoopen, zeer fraaie geschenken uitgedeeld Houdt uw voordeel in 't oog, daarom voor al uw Kerstgeschenken naar HAARLEMMERSTRAAT 130—136 - LEIDEN t J. D. J. AENGENENT, Bisschop van Haarlem. Vervolgens gaf de presidente een over zicht van de oprichting der Vereeniging, waarin zij het ontstaan en de groei schetste. Spr. memoreerde hierbij de moeilijkheden, vooral de financieele, waarmede de Ver eeniging steeds te kampen had en bracht daarbij in herinnering het werk van de onvergetelijke Marie Swart z.g., die zoo veel voor de Vereeniging deed. Ook bracht de presidente in herinnering, de hulp on steun, die ondervonden werd van dr. Horst, als directeur van den Gem. Geneesk. Dienst, van Pastoor Crombag z.g., van Pater Qui rinus van Rooyen O.F.M. z.g., van de pre sidente van den Vrouwenbond, mevr. J. Manders-Vermeulen en van den geest, ad viseur Rector R. Reynen. Spr. vermeldde voort» de groei van het ledental, de onder vonden financieele steun en de hulp en steun, die gedurende al die jaren door dé vereeniging zelf kon worden gebracht. De eerste, die hierna het woord voerde het groote aantal mondelinge felicitaties noopt ons tot bekorting was Rector R Reynen, die mej. Elshof dankte voor haar schoon© verslag, waarin echter niet ver meld werd, aldus spr., dat zij zelf -12% jaar lid der vereeniging wa-s en dus ook jubileer de, waarmede de geest. adv. haar en de vereeniging gelukwenaohte. Mevr. J. Manders-Vermeulen sprak, als presidente van den R. Iv. Vrouwenbond, hartelijke woorden van gelukwensch en be wees met feiten, dat de R. K. Vrouwenbond op zulk een onderafdeeling trotsch kan gaan. Namens den R. K. Vrouwenbond schonk zij het jubileerende bestuur een voorzittershamer. De hoogeerw. Deken A. H. M. J. Ho mullo zeide gaarne hier gekomen te zijn om een bewijs van medeleven te geven, omdat deze vereeniging, ook door het ie nigen van den geestelijken nood, zulk een zegenrijke vereeniging is, die den weg voor den priester effent. Spr. beloofde namens alle priesters der stad onder de H. Mis Gods zegen over de vereeniging af te smee- ken. De zeereerw. heer Pastoor J. Vijverborg bracht de vereeniging vooral dank namens zijn parochianen, die zooveel hulp van de vereeniging hadden ondervonden. De pre sidente, aldus spr., heeft in haar verslag gezegd, dat Pastoor Crombag z.g. voor de vereeniging de noodklok liet luiden en dat de daarop volgende collecte toen 178 op bracht. Daarom verheugt het spr., dat de jd. Zondag in zijn kerk gehouden collecte ten bate der vereeniging eveneens 178 had opgebracht. Spr. sprak tenslotte den wensch uit, dat de vereeniging de steun moge hebben, die zij verdient. Vervolgens brachten felicitaties de heer J. Creyghton namens de St. Vinoentius- veresniging, de heer Th. Bergers namens de Hanze, die als geschenk een enveloppe met inhoud overhandigde, de heer Heems kerk namens de R. K. Vereeniging van Ge zinshoofden, die een gift toezegde, mevr. Speet-Couturier namens de onderafdeelin- gen van den Vrouwenbond, die haar geluk wenschen eveneens van een geschenk in enveloppe en van bloemen getooid met de emblemen der vereeniging, liet vergezeld gaan, de heer C. Streefland namens den R. K. Volksbond, mej. D. Coebergh namens de St. Elisabethvereeniging en de heer Simonis namens het R.K. Huisvestinsgcomi- té en de St. Elisabeth penning. De heer Simonis had het aardige idee gehad te zorgen voor 4 meisjes, die als nonnetjes gekleed na zijn gelukwensch de zaal binnenkwamen en beschuitjes met muisjes aanboden, waarna zij een collecte hielden voor de vereeniging. De presidente, die reeds eenige der spre kers had bedankt, bracht nu in een slot woord nogmaals allen hartelijk dank voor de belangstelling en de felicitaties. Het geheele programma werd telkens af gewisseld met muziek van A. G. A. B. Tenslotte bleef men nog ©enigen tijd ge zellig bijeen. LEIDSCH CRISIS-COMITE. Subcommissie Ontwikkeling en Ontspanning. Cursus Engelsch. Met groot en blijvend succes is door de Subcommissie Ontwikke ling en Ontspanning voor Werkloozen eenige maanden geleden ingericht een cursus in de Engelsche taal. Aangespoord door de prettige 'belang stelling der cursisten en de bereidwillige belanglooze toezegging van den kundigen leeraar is de commissie nu voornemens bij voldoende deelname naast den loopen den cursus nog een tweede in te richten, en zoo noodig een derde. De bedoeling is, dat deze cursussen op leiden voor het behalen van het diploma Mercurius. De duur wordt berekend op on geveer tweejaar. Eenige voorkennis van het Engelsch wordt niet verlangd. Wel is vereischt een redelijke kennis van het Neder- landsch. Kosten zijn voor de deelnemers aan deze cursussen niet verbonden. Het handboek wordt gratis in bruikleen gegeven. Opgave voor deelname kan tot 24 De cember geschieden zoowel mondeling als sehriftelük bij de commissie-leden, de hee ren W. F. van den Broek, Trompstraat 32 en Y. Kuipers, Parkstraat 5a. Cursus voor schippers. Voor werklooze schippers van de Binnenvaart zal worden i ïgericht een cursus in explosie-motoren. De bedoeling is deze cursus begin Januari te doen aanvangen. Reeds heeft zich een groep van twintig werklooze schippers gezamenlijk opgege ven. Anderen dan deze gegadigden kunnen zich tot 24 December a.s. schriftelijk aan melden bij den secretaris van de Subcom missie Ontwikkeling en Ontspanning, Stil le Rijn 3. DE LEMVOG. Buitengewone Algerr.eene Vergadering. Gistermorgen werd in een der boven zalen van café-restaurant „In den vergul den Turk'' een buitengewone algemeene vergadering gehouden van aandeelhouders der N.V. Lemsche Exploitatiemaatschappij van Onroerende Goederen. De vergadering werd gepresideerd door den heer J. J. de Cler, die mededee.de dat 181 aandeelen vertegenwoordigd waren, recht gevende op 128 stemmen en vervol gens de verkiezig van commissarissen aan de orde stelde. In de vacature ontstaan door het bedan ken van mr. E. J. M H. Bolsius werd voor zien door de benoeming van den heer G. E. van der Werff Jr. (Amsterdam); in de va- cature-Brantjes van Rijn werd gekozen de heer H. C. J. Kouwenhoven (Den Haag), en in de plaats van den heer L van der Laan, de heer B. C. v. d. Berg (Den Haag) respectievelijk met 112, 109 en 118 stemmen. De heer De Cler deelde daarna mede, dat hij hiermede zijn taak bij de benoeming als beëindigd beschouwde. Hij gaat derhal ve heen in het vertrouwen, dat de commis sarissen zijn steun verder kunnen ontberen en er in zullen slagen het schip van de Lemvog, dat thans in een noodhaven ligt, weer vo.komen zeewaardig te maken. Hierna sloot hij onder dank voor de op komst de vergadering. Aanbesteding. Hedenmorgen is door den directeur van Gemeentewerken namens Burgemeester en Wethouders aanbesteed: het aanleggen van de Spieghclstraat c.a. op een terrein ten Oosten van den Lage Moschweg. Er was als volgt ingeschreven: Koning, Voor schoten 8400, Heemskerk, Leiden, ƒ7247, W. C. Vollebregt, Oegstgeest 7-200, N.V. Bouw en Beton-Mij. ,.Hooge Morsch", Oegst geest 7175, Timmers, Leiden 6884, Bun schoten, Hillegersberg ƒ6593, C. Korver, Leiden 6556, A. en J. Schouls, Leiden 6495, P. Korver, Leiden 6446, de Wintel en van Weeren f 6400, N.V. v.h. Visser en Zn, Wassenaar 5970, Bax en Steenkist, Haarlem 5900, Snoeker en Co. 5397, v. d. Geer en Stuifzand, Leiden 4988. De gunning werd aangehouden. Stoplijn Stationsplein. De Commissaris van Politie vestigt er nogmaals de aandacht op, dat alle rijver- keer, komende van de zijde overweg gaan de in de richting naar de stad, stoppen moet vóór de stoplijn, welke op den Sta tionsweg voor den ingang Stationsplein is aangebracht, wanneer de aldaar geposteer de agent het stopteeken geeft of het ver keer in de aangegeven richting is ge stremd en dat het overschrijden van de stoplijn en het doorrijden alleen is toege staan na het teeken daartoe van dien ver keersagent te hebben ontvangen. Vele wiel rijders zijn blijkbaar nog van meening, dat de stoplijn en de stop- en doorrijteekens niet voor hen gelden. Men ziet hen meer malen ondanks het gegeven stopteeken de lijn overschrijden en achter de tram of an der voertuig omglippen, voordat het door- rijteeken is gegeven. Dit is in strijd met de verordening en werkt een goede en veilige verkeersregeling niet in de hand, „Ruim Baan". Men schrijft ons: In antwoord op de vele aanvragen, die ons dagelijks bereiken om kaarten voor on ze uitvoering op 28 December a.s., willen me mededeelen, dat thans alle boven- rangen en de parterre geheel zijn uitverkocht. Een beperkt aantal loge-kaar- ten en heel weinig baignoire zijn nog te verkrijgen aan ons secretariaat, Bree straat 12. Laat al de velen, die nog niet voorzien zijn, spoedig besluitenE i dan zullen we zeker komen tot ons jubileum cadeau: Een uitverkochte Schouwburg!, met 'n schitterend batig saldo. LEIDEN. Woensdag. De Hanze, Ontwikkelingsavond in „In den Vergulden Turk", 8.30 uur. Do avond-, nacht bn Zondagdienst. der apotheken wordt van Maandag 12 tot en met Zondag 18 Dec. a.s. waargeno men door de apotheken: G. T. Re ijst. Steenstraat 35, telef. 136 en A. J, Donk, Doezastraat 31 telef. 1313. Wethouder Gos-linga is morgen (Woens dag) wegens uilstedigheid verhinderd spreekuur te houden. MUZIEK. „SEMPRE CRESCENDO''. Ofschoon niet alle plaatsen waren be zet, was toch een zeer talrijic en uitgelezen pub.iek in de Gehoorzaal aanwezig om het Concert van „Sempre" bij te wonen. Onder de belangstehenden merkten we o.a. op onzen burgemeester tevens President-Cura tor der Universiteit, den 'xJ3ctor-Magnifi cus, vele bekende hoogiceraren, den Garni- zoens-Oommandant, het Collegium en de vertegenwoordigers van verscni.lende stu- denten-vereenigingen. Al deze belangstel ling was zeer gewettigd, want „Sempre" hao een mooi programma samengesteld. De verschilienoe nummers waren muzi kaal gesproken van hoog gehalte en stel den tamelijk hooge eischen aan oe uitvoe renden. Jüeze waien de werkende leden van „Sempre', versterkt met. Eere-loden en Leden van Verdienste terwijl men zich te vens van de medewerking van een aantal koper- en houtblazers van 't- Residentie orkest had verzexerd. Ook zagen we twee contrabassen van 't R O. Het brengt natuurlijk a.tijd zijn moeilijk- heaen mee, een in wezen heterogeen ge zelschap van beroepsmusici en van hen die van de muziek niet in de eerste plaats Hun levenstaak maken tot een eenheid te sme den. De dirigent Kapt. C. L. Walther Boer is evenwel een energiek man, die tact bezit met beide partijen om te gaan en ze met vaste hand aan te voeren. Daar kómt bij, dat er ditmaal door de leden van „Sempre" blijkbaar met groote toewijding is gestu deerd, hetgeen zich niet het minst kenbaar maakte aan het strijkorkest, wel de kern van „Sempre'". Men begon met een fraaie voordracht van een „Sinfonia" van Joh. Christ. Bach, een zoon van den grooten Bach. Joh. Chr. is een voorganger van Mozart en in tal van rhythmische en melodische eigenaardighe den hoort men het voorspel van Mozarts muziek. Na het pittig gespeelde Allegro, hoort men een Andante, dat naar heel zijn wezen van Mozart zou kunnen zijn. Er is hierin een hobo-solo,gespeeld door Jaap 1 Stotijn, met heel zachte contraputiek be geleid of enkel met pizzicati van het strijk orkest. Later nemen de andere houtblazers het motief over terwijl de violen zachtjes gonzen. Zeer zeker is dit een der fraaiste fragmenten door J. 0. Bach geschreven. Na dit werk volgde het Viool-concert in g-moll van Vivaldi. De heer Fernanda Zep- parino droeg hierbij de solopartij voor. Bij het inleidend Allegro had de dirigent eeni ge energie noodig om het contact tusschen orkest en solist ongeschonden te bewaren, zoodat de uitkomst tenslotte bevredigend was. Dit A-legro is trouwens zeer moeilijk. Doch het Adagio werd bijzonder mooi con sordino door de strijkers opgezet. Daarna volgde een heerlijke solovoordracht, onder steund door het zachte gonzen en zingen van 't orkest. Een fijne sfeer werd gescha pen om de prachtige vioolmelodieën. Na de pittige finale volgde een warm applaus, en ontving de heer Zepparoni een krans. Voor de tweede maai zagen we hem op treden in het Vioolconcert No. 4 van Mo zart. Beter nog dan in dat van Vivaldi kon de heer Zepparoni ons hierin laten genie ten van de voortreffelijke eigenschappen van zijn brillant spel. Zijn kristalzuivere toonkwaliteiten, zijn nobele, beheerschte stokvoering, zijn beheerschen van de viool- technische moeilijkheden kwamen niet het minst uit in de schitterende cadenzen van het magistrale werk. De feillooze zuiver heid zijner dubbelgrepen, zijn chromati sche gongen, trillers, flageoletten en a.Ier- lei viooltechnisch ciseleerwerk, dat Mozart in rijke mate voorschrijft, het kwam alles met bravour van het podium. De assisten tie van het orkest mag bij deze Mozart voordracht bevredigend worden genoemd. Tusschen de beide vioolconcerten was „Die Flöte von Sanssouci" Suite voor Ka merorkest geplaatst, welke hier kort gele den nog werd gespeeld onder leiding van Glastra van Loon. Ditmaal werden de fluit- soli voorgedragen door den heer F. Kranen burg, wien wij een woord van warme hulde mogen brengen voor zijn uitnemende ver tolking. In den aanvang wat nerveus, wat merkbaar was aan het eenigszins kort ademige van zijn toon hersteld hij zich spoedig. Zijn klankproductie is warm en sympathiek en weldra kostte de voordracht hem niet de minste moeite. Een zeer muzi kale jongeman, die zijn instrument met groote vaardigheid bespeelt. Op dc zeer verdienstelijke uitvoering van heb werk zul en we thans niet nader ingaan. Het laatste nummer van het programma bracht een frissche, energieke voordracht van El Ama Brujo van De Falla, een werk dat uitstekend was ingestudeerd. Daarna betraden de praeses van het Col legium, vertegenwoordigers van de dames studenten en andere studentenverenigin gen het podium om onder een korte toe spraak een vijftal fraaie kransen aan te dragen voor het Bestuur van „Sempre'. De heer C. A. Rueb, praeses van „Sem pre", sprak een slotwoord een woord van dank aan autoriteiten, huldigende vereni gingen en het publiek. De avond werd geopend en gesloten met het „Io vivat". Ad T -

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2