MAANDAG 12 DECEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 DE ECONOMISCHE SITUATIE DE R. K. WERKGEVERS BIJEEN. Vandaag had een gecombineerde verga dering plaais van hei iederat.ebestuur .ler Algemeene tL K. Werkgeversvereeniging en de Besturen van de bij het R. K. V erbond van Wernge vers-Vakverenigingen aange- s.oten Organisaties, onder presidium van Mr. M. P. L. Üteenbergne te Goirle. Hoewel deze üesiurenvergadenng niet voor de pers toegankelijk kon worden ge steld, zond men oin> toch den tekst van de openingsrede, welke Mr öteenberghe in deze vergadering zou houden, met verzoek deze rede in ons blad op te nemen. Wij willen hier uit deze rede enkele pas sages ontieenen. waarin een bescnouwing wordt gegeven ovei zeer be-angrijke kwes ties. Evenmin als bet vorig jaar, kon spreker thans een optimistisch geiuid d-en hooreu. Nog sterker dan het vorig jaar heeft de econohuscne crisis haar verwoestende wer king in het Nederlandsch bedrijfsleven ver richt. En meer nog dan het vorig jaar neeit deze ellende zich in den vorm van sterk verminderde werkgeiogenneid geopenbaaid. Het internationaal wantrouwen, het poli tieke onverstand wreeat zich steeds meer op het geüeeie internationale leven. Terecht sprak het internationale congres van de Partis démocratiques d'inspiration chretienne m October te Keulen haar ver ontwaardiging uit tegenover de staatslie den der grooie mogeudneden, die op cou- ferenties schoone woorden doen hooreu, doch thuis gekomen alles in het werk stel len het internationaal bedrijfsleven moei lijkheden in den weg te loggen. Groot is hun verantwoordelijkheid en het is niet te verwonderen, dat de wereldopinie zicb vaoi dit pharizeisch gedoe met afschuw af wendt. Uiteraard doen deze internationale fac toren zich in een land als Nederland, dat zoo sterk internationaal geonenteerd is, sterk ge\oelen. In eiken taak van net be- drijisleven vreet de crisiskanaer zich in, eu zou de financieeie poiitiek der Nederland- sche ondernemingen met zoo conservatief geweest zijn, en zouden niet zoo n grooi e reserves mede dank zij het ontbreken van een winstbelasting hier te lande gekweekt zijn, er zouden reeds heel veei meer bedrijven te nonder zijn gegaan. Thans is eenter het water tot aan de lip pen gestegenj de reserves zijn geneel of nagenoeg geaeel verbruikt en ik vrees, dat binnen korten tijd meerdere ondernemero het voorbeeld van die collega's, die thauvs reeds hun bedrijven geheel hebben moeten sluiten, zullen moeten volgen. Het is dan ook zaak, dat alles in het werk wordt ge steld, de bronnen van onze volkswelvaart in stand te houden. Volkomen in de lijn van de reeds sedert jaren door onze organisatie aangegeven politiek bepleiten wij in de eerste plaats: bescherming tegen abnormale concurrentie op de bmnenlandsche markt en bevorde ring van onzen export. Crisisinvoerwet. Voor het behouden van onze binnen- landsche markt is in de eerste plaats een krachtige toepassing van de Crisisinvoer wet noodzakelijk. De volgens de Crisieiu- voetwet mogelijke afsnijding van abnorma- len inveer had reeds land voor alle arti kelen moeten zijn toegepast. Ik leg den nadruk op abnormalen invoer. Wij eischo.i dus geen protectie waartoe de Crisis invoerwet zich ook niet leent doch slechts afweer van abnormalen invoer. Blij kens de behandeling van de Crisisinvoer wet in het Parlement zal bij de beoordee ling, of abnormale invoer heeft plaats go- had, rekening gehouden moeten worden met de door de Crisis sterk verminderde consumptie. Te betreuren is het, dat net ingrijpen krachtens de Crisisinvoerwet over het algemeen zoo langzaam geschiedt en dat de toegestane percentages van in voer zoo hoog zijn, dat zeer zeker niet ge zegd kan worden, dat de geheele abnor male invoer afgesneden wordt. Mogen de jongste toezeggingen van den Minister van Economische Zaken en Arbeid in de Twee de Kamer, dat hij voor verdere toepassing van de Crisisinvoerwet niet zal terugschrik ken, in een ietwat versneld tempo worden verwezenlijkt. Het betreft hier geen „ka- pitalistenbelang", doch in de eerste plaats een algemeen belang en een arbeidersbe lang. Van winsten behoeft thans niet meer gesproken te worden; het gaat over het behoud van de werkgelegenheid. Clearingwet. Voor de bevordering van den export is de Regeering nog steeds slecht geoutilleerd. Onze herhaalde adviezen, om zich op han delspolitiek terrein beter te wapenen, zijn in den wind geslagen. Als gevolg hiervan zitten wij thans midden in een economi- schen oorlog, waarvan de geschiedenis e^n gelijke niet heeft gekend, als een weerlooze. De droevige gevolgen blijven niet uit. Een meer diplomatiek dan verstandig optreden heeft ons nog verder benadeeld. De eenig- ste bewaoening is de nog steeds niet toe gepaste Deviezenwet. Gelukkig is don laat- sten tijd onder de nieuwe leiding van He Afdeeling. Handel en Nijverheid van het De partement van Economische Zaken en Ar beid een flinkere en meer bewuste houding waar te nemen. De ontvangst in ons land van de Duitsche z.g. tomatencommissie is van alle zijden met groote instemming be groet. De geheele Pers, van welke kleur of richting ook, heeft haar voldoening over deze daad uitgesproken. Moge dit een aan sporing zijn den ingeslagen weg verder te volgen. De verhouding tot Duitschland. Het laat zich aanzien, dat in de verhou- din gtot Duitschland eenige ontspanning intreedt. De maanden-lange actie voor ons goed recht, gesteund door ons geheete be drijf steven,-' ja door vrijwel de geheele na tie, schijnt bij onze Oostelijke buren toch eindelijk indruk te maken. Moge een voor beide partijen billijke regeling spoedig haar beslag krijgen. Wij gevoelen geen be hoefte. scherp tegen onze naaste buren op te treden, doch zullen evenmin schromen onze rechten te verdedigen. Opcenten tarief van Invoer rechten. Na wat zich de laatste weken op politiek terrein heeft afgespeeld, behoeft men ei zich niet over te verwonderen, dat onze werkgevers geen groote bewondering voor de politiek kunnen koesteren. Dat om poli tieke redenen een bescheiden procentueels verhooging van ons tarief van invoerrech ten, fiscaal noodzakelijk, meest worden te ruggenomen om vervangen te worden door rechten, die slechts belemmerend op het toch reeds ontredderde bedrijfsleven kun nen werken, met uitschakeling van alle artikelen, die onze industrie, zij het in ge ringe mate, steun zouden verleenen. kun nen onze werkgevers, en velen met hen. niet goed begrijpen. Te veel wordt ook vergeten, dat invoerrechten op artikelen die hier te lande gemaakt worden, blijken? de ervaring, voor een groot gedeelte door den buïtenlandschen importeur beten'? worden, hetgeen niet het geval ia met ar tikelen. die hier niet worden geproduceerd. Dat bij déze kwestie België een argument heeft moeten beteekenen. is hun volkomen onverklaarbaar, waar hetzelfde België, kort voor het teekenen van het tractaat van Ouchy alle invoerrechten met 15 pet. heeft verhoogd, tijdens de onderhandelingen do invoerrechten op verschillende textielpro ducten nogmaals met 50 net. heeft vermeer derd en thans een nieuwe fiscale verhoo ging van plus minus 10 pet. over de ge- hee'e linie aankondigt. Van actieve wel- vaartspolitiek kunnen wij met den besten wil in deze tragedie weinig bespeuren. Weeldeverteringsbelasting. Nog meer verbittering heeft de hernieuw de behandeling van de weeldeverterings belasting veroorzaakt. Onze organisatie is ten sterkste voorstandster voor het leggen van extra lasten op weelde verteringen, ze ker in dezen tijd. Maar even fel keert zij zich tegen een wet. die reeds 6 jaar ge'e- den onder serechtvaardigde critiek bedol ven is en die. naast een onredelijken last op de bedrijven een voorsprong aan de buiteniands-che concurrentie zal geven. Mogen de leden van onze wetoevenrte colleges, door dit wanproduct beslist af te wijzen, het bedrijfsleven zijn vertrouwen in de politiek teruggeven. Het Verdrag van Ouchy. Het Tractaat van Ouchy heeft aanvanke lijk in onze kringen een zeker enthousiasme gewekt. Het perspectief, van meer alge meene tariefsverlagingen bij aansluiting van meerdere landen, werd ook door ons met vreugde begroet. Dit perspectief bracht ook mede. dat de industrie bereid was de daarvoor benoodigde offers te bren gen Thans wordt onze beoordeeling echter anders. Gebleken toch is, dat van toetre ding der groote mogendheden in do naaste toekomst geen sprake zal zijn. Enge.and meent zelfs, zonder zelf toe te treden, via de meestbegunstiging aanspraak te mogen maken op de voordeelen van Ouchy, het geen aan de Conventie aPe kracht zóu ont nemen. Bovendien hebben de argumenten der landbouworganisaties ook op ons in druk gemaakt Tenslotte heeft het gebeurde in de Tweede Kamer ten opzichte van de opcenten op het tarief van invoerrechten ons enthousiasme over Ouchy zeer zeker niet vergroot. Regeering en Parlement zul len wel ernstig hebben te overwegen, of de gewijzigde situatie geen aanleiding geeft dit tractaat thans anders te bezien. Bedrijfsradenontwerp. Weinig voldoening heeft ons het Be drijfsradenontwerp geschonken Ik behoef er hier niet veel over te zeggen. Onze Ver- eeniging heeft bewezen zich in deze niet tot negatieve critiek te bepalen. Wij heb ben getracht opbouwend werk te verrichten en den weg aangewezen, waarlangs, naar onze meenmg, betere verhoudingen in het bedrijfsleven zouden kunnen worden ver kregen. Ernstig hebben wij, mede wijzend op de historische ontwikkeling der sociale verhoudingen,gewaarschuwd tegen het thans door de Tweede Kamer aangenomen Wetsontwerp. Het heeft niet mogen baten. De behandeling in dit col.ege heeft wel heel sterk den indruk gewekt, dat argumen tatie geen invloed had op wat om politieke redenen gewenscht werd. Over de behande ling in de Eerste Kamer maken wij ons geen illusies. Wij kunnen slechts hopen, dat funeste gevolgen voor onze sociale politiek, die wij van deze Wet verwachten, zullen uitblijven en dat aan de vrije organen dei- maatschappij de hun toekomende functies ook in de toekomst niet zullen worden ont- houuen. Uiteraard zal, indien eenige wette lijke maatregel tot stand is gekomen, onze organisatie principieel en in het voje be wustzijn van haar verantwoordelijkheid, de nieuwe situatie moeten bezien. Verkorte arbeidsweek. Den laatsten tijd heeft de kwestie van de verkorte arbeidsweek sterk de aandacht gevraagd. Hierbij dient scherp te worden onderscheiden, of deze maatregel als crisis maatregel dan wel als meer algemeene maatregel bedoeld wordt Wat het laatste geval betreft, geloof ik niet, dat het voor betwisting vatbaar is, dat de voortgezette mechanisatie en rationalisatie op den duur internationaal tot verkorting van arbeidstijd zal voeren. De verkorting van werktijd als crisismaatregel, en dan nog af zonderlijk voor ons land te rege'en, biedt talrijke moeilijkheden. Dit vraagstuk, zoo als van sommige zijden verlangd wordt, te- bezien zonder het loonvraagstuk daar in te betrekken, kan bij de meest welwillende beoordee.ing slechts als economische na- iviteit bestempeld worden. Het is onmoge lijk in dezen tijd, waarin de productiekos ten, in verband met de internationale con currentie, sterk verminderd moeten worden, den loonfaetor te verhoogen en wel bij een 40-urige werkweek met 17%. Evenredige loondaling is een absoluut vercischte. Doch zelfs, indien aan deze voorwaarden voldaan wordt, heeft de voorgenomen maatregel on getwijfeld tengevolge, dat verder noodzake lijke loondaling wordt tegengehouden, waardoor het concurrentievermogen ver mindert en daarmede weer de werkgelegen heid. Wij zien zeer gced de ellende der hui dige werkloosheid en verklaren ons gaarne bereid om alles in het werk te stellen, wat deze ellende kan verminderen. Doch wij kunnen niet medewerken aan middelen, die de werkloosheid nog zouden vermeerde ren. Gaarne zullen wij aan oen ernstige stu die medewerken, waaraan m onze organi satie reeds een begin van uitvoering is ge geven, doch wij wenschen dan het probloem in zijn geheelen omvang, te bezien. Do mo- reele gevolgen van de werk.oosheid, doch ook die van verdere verkorting van den ar beidsduur, zullen bij dit onderzoek zeker niet uitgeschakeld worden. GEMENGDE BERICHTEN ERNSTIG AUTO-ONGELUK TE HEERENYEEN. De vier inzittenden gewond. Ten gevolge van de gladheid van den weg is gisternacht in een bocht van deu Overijselschen Straatweg te Heerenveen, waar deze albuigt naar Erederiksoord, ec-n auto, waarin vier jongelui waren gezeten, in volle vaart tegen een boom gereden. Alle vier inzittenden liepen verwondingen op. De bestuurder werd zelfs zoo ernstig ge wond, dat hij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. De auto waa van voren geheel vernield en moest met een kraan- wagen worden weggesleept. »CrU DUITSCHE LUCHTBALLON NEERGEKOMEN. Een ernstig gewonde. Zondagmiddag omstreeks twaalf uur is nabij Kwintsheul iu de gemeente Wate ringen een' Duitscije ballon "gedaald, waarbij een der inzittenden, doordat hij uit de mand viel, ernstig werd gewond. De ballon, gemerkt „Sport Diisseldorf" was Zondagochtend vröeg te Diisseldorf opgestegen. Aan boord bevonden zich vrer personen, onder wie do 28-jarige O. Gannitz en Dr. K. Miiunch. Met den Oostenwind maakte de ballon, die reeds met dezelfde passag'ers voor de tiende maal een vlucht ondernam, een vlotte reis. Boven het' Westland zag men de Noordzee en daar men vreesde bij den Oostenwind boven zee terecht te komen, werd besloten te landen. Het anker werd uitgeworpen en nadat dit korten tijd over den grond had ge sleept bleef het plotse'ing haken in een sloot. De mand van den ballon stootte even daarna tegen den bodem, waar door de heer O. Gannitz eruit" viel en ernstig gewond bleef liggen. Bi.i een vol gende botsing met den grond, die echter veel minder hevig- was. gingen de drie andere inzittenden uit de mand waarbij Dr. Münch een lichte verwonding op liep. Het bteek, dat men was neergekomen direct achter de boerderij van den land bouwer J. Hanemeier, gelegen in den nolder aan den Bovendijk nabij Kwints heul. Er was on het oocenblik van de lan ding niemand ter plaatse, doch spoedig verscheen een automobilist die hu'n g:ng halen, en eenige boeren. Korten tiid 'a- ter verschenen de poli Me en dokter Hoogwater uit Watering-en. Laatstge noemde heeft den ernsMg gewonden n.as- sagier Gannitz voorloooig vprbo^dm, waarop h'i per auto na°r het R. K. zie kenhuis St. Johannes de Deo aan het Westeinde te Den Haag we-d ove ge bracht. De drie andere inzittenden ble ven vn^r'oonicr 0p de boerderij van d°n heer Hanem^er en gingen in den looo van den middag, nadat, de ballon gebor gen v-as, per autobus eveneens naar Den Haag. Gisteravond was de toestand van het slachtoffer hoogst ernstig. VELLINGGRING VAN AUTOBAND TEGEN HET HOOFD. Vrijdag had de fa. Bookelaar te Roosen daal in haar werkplaats een vrachtauto van den heer de Haan, uit St. Annaland, in reparatie wegens een defect aan den motor. In het schaftuur wilde de heer de Haan van de gelegenheid gebruik maken om zelf een van de banden te repareeren. Bij het aflichten van den band sprong een der vellingringen van het wiel en kwam met zulk een kracht tegen het hoofd van de Haan terecht, dat de hersenen wer den bloot gelegd. Dr. Hillemans, d;c spoe dig ter plaatse kwam oordeelde overbren ging naar het ziekenhuis noodzakelijk, waar 's mans toestand zoo ernstig bleek, dat voor zijn leven gevreesd wordt. D00DELIJK MIJNONGELUK. Zaterdagnacht omstreeks 1 uur is de on- dergrondsche arbeider van de Staatsmijn Wilholmina J. H. Kamps uit Hoerlerbaan door vallende steen bedolven en gedood. De getroffene was 3G jaar oud en vader van drie kinderen. VERGISSING MET MEDICIJN. Een dochtertje van W. M. te Oudewater, dat verschijnselen van roodvonk vertoonde, ontving van den dokter twee f eschjes, een met medicijn en een m^ lysol voor ont smetting. Bij vergissing gaf M.'s vrouw 't kind een lepel lysol, meldt het „Volk"'. Overbrenging naar de St. Jacobstichting moest direct geschieden, waar dr. Verbeek de noodige maatregelen nam. Gisteren maakte het patiëntje het redelijk wel. BOERDERIJ TE OOSTWOUD AFGEBRAND. Bewoners met moeite gered. Gistermiddag ging het gerucht door het dorp, dat de boerderij van don heer M., do zgn. Kloosterplaats te Oostwoud, in brand stond. De brandspuit rukte uit, maar het schoorsteenbrandje, want dat bleek het te zijn. was leeds gebluscht. Hedennacht echter om twoe uur werden, naar de „Crt." meldt, de bewoners van üe boerderij, de arbeiders Berends met zijn gezin, door een buurman gewekt, want een gedeelte van de boerderij stond al in vol le vlam. Met moeite werden de bewoners gered. De boerderij, alsmede de geheelo m- boodol, ging in de vlammen op. Ook een partij van 75.000 K.G. geperst stroo werd door het vuur verteerd. De boerderij was laag verzekerd. De inboedel in liet geheel niet. De oorzaak van den brand is onbekend. KAPITALE BOERDERIJ AFGEBRAND. Een brandweer zonder spuit. Vrijdagavond laat is te Zegge, nabij Roosendaal (N.-B.) de kapitale boerderij van den landbouwer G. Ossenblok, staande aan den Nooranoek aldaar, totaal afge brand. Doordat de brandweer aldaar geen be schikking heeft over een brandspuit, kon zij niets uitrichten tegen de hand over hand zich uitbreidende vuurzee. Wel trachtte zij met eenige blus chap pa ra ten het vuur te bestrijden, doch woldra moest zij deze on vruchtbare pogingen staken. Met het gebouw gingen ook alle land bouw werktuigen en -gereedschappen, als ook do voorraden, verloren, benevens de in boedel van het woonhuis. Al een het vee kon grootendeels gered worden. De schade is aanzienlijk, doch wordt door verzekering gedekt. Omtrent do oorzaak van den brand is niets bekend. „Msb." VLASFABRIEK AFGEBRAND TE 'S-GRAVENDEEL. Verzekering dekt de schade. Te 's-Gravendeel is de vlasfabriek van Gebrs. Visser geheel door brand ver woest. Een smid moest in de fabriek eenige werkzaamheden verrichten, waar bij hij het ongeluk had dat het vuur met het vlas in aanraking kwam. In een oogenblik stond de geheele fabriek met haar licht brandbare voorraden in lich ter laaie, waartegen de spoedig ter plaatse zijnde brandweer wein>g kon uit richten. Wel kon de machinekamer mQt stoomketel en de warmwaterstokerij blij ven gespaard, terwijl ook een groote vlasschuur met grooten voorraa 1 onbe werkt vlas behouden bleven. Verzeke ring dekt de schade. Door den catastrophe zijn 50 arbei ders werkloos geworden. ,JDe Crt," LANDBOUWSCHUUR AFGEBRAND. Gisternacht is te Oosbkapclle, de land- bouwschuur van den landbouwer Poppen tot den grond toe afgebrand. Een zestal koeien benevens eenig kleinvee kwamen in de vlammen om. Ean aantal werktui gen en de geheele graanoogst is ver brand. Toen de brandweer ter plaatse kwam was de schuur reeds een prooi der vlammen geworden. Verzekering dekt do schade, die zeer aanzienlijk is. VERDACHTE BRAND TE BARSINGERHORN. Twee boeren gearresteerd. De rijkspolitie uit Behagen heeft in sa menwerking met de gemeentoüjke politie te Barsingerhorn een boer en diens schoon vader in arrest genomen. Zaterdag 1 October was te Barsingerhorn de boerenplaats, bewoond door dien boer- afgebrand. Omtrent de oorzaak en het ver loop van dezen brand heeft de politie een onderzoek ingesteld. Naar aanleiding van dit rapport heeft majoor Holema uit Beha gen op last van de officier van justitie te Alkmaar den boer en zijn schoonvader een verboor afgenomen, hetgeen aanleiding gaf tot de arrestatie. Beide verdachten bchooren tot den ge goeden boerenstand. MISLUKTE OVERVAL TE OLDENZAAL. Bejaarde man gebonden door twee indringers. Do 71-jarige rentenier Heinink to 01- denzaal, die zioh bezighoudt met het verstrekken van hypothekon en het koo- pen en verkoopen van grond, bovond zich Zaterdagavond tegen half zes al leen thuis, toen zich twee onbekende personen bij hem vervoogden, dio voor gaven in relatie te staan met de Rot- terdamsche Bankvereoniging en hem wilden spreken over de aflossing van een hypotheek. Nadat de heer H. hen, binnengelaten had, verzochten zij dezen, hun 1000 ter hand te ste'.lsn, welk be drag zij zeiden noodig to hebben voor een transactie. Toen den indringers bleek dat H. niet geneigd was het gold te geven, trokken zij een revolver en dreig den daarmede den rentenier. Dezo liet zich echter niet van zijn stuk brengen, en bleef weigeren. Do mannen grepen hem daarop vast, aldus meldt do „Vooruit", cn bonden hem handen en voeten zoodanig, dat hij zich niet verroeren kon, waarop zij de kamer doorzochten en alles overhoop haalden, wat zich daarin bevond. Toen hun onderzeek geen resultaat opleverde, mishandelden zij H., dien zij gebonden op den grond gelegd hadden, erns'ig, waarbij zij hem o.a. de keel dichtkne pen. De oude heer gaf hierop te kennen, dat hij him het geld zou wijzen. Op deze toezegging maakten de indringers de voeten van het slachtoffer los, waarna zij den man volgden, toen deze zich hiertoe naar een andere kamer wilde begeven. Hierbij moesten zij evenwel door oen gang. Op. dat oegerblik werd er op de voordeur geklopt. De mannen, onraad vermoedend, duwden H. terug in do kamer en bonden opnieuw zijn vceten. Zij achtten het toon b'ijkbaar niet raadzaam, langer te blijven en sloe gen op de vlucht. De marechaussee, waarvan de kazerne op geen honderd meter van de plaats van den overval geleven is, werd direct met het voorgevallene in kennis gesteld. Deze stelde onmidde'lijk e?n uitgebreid onderzoek in, doch dat bleef tot heder zonder resultaat. ONVEILIGHEID IN HET GRENSGEBIED. Naar do „Mndmrg." van de Geldersch- Rijnlandsche grens vernemen, werdt dit gebied niet alleen onveilig gemankt door smokkelaars, maar loopen er ook tal van ongure elementen rond, die niet slechts uit zijn op inbraak en diefstal vooral ook in de omgeving van Nijme gen, doch blijkt tevens dat de wegen niet veilig zijii voor do voetgangers. Gis terenavond is- in het grensgebied onder Heelden een jongeman uit Wortherbruch door eenige personen overvnllen en neer geslagen. Toen de man weer tot bewust zijn kwam. bleek dat zijn portefeuille en zijn armbandhorloge gestolen waren. Voorbijgangers moesten hem opnemen en naar een nabij wonenden dokter bren gen. Hij bleek eenige zeer ernstige won den te hebben opgeloopcn. OFFERBLOKKEN IN HERPEN GELICHT. Zondagmiddag om half een werd do politie te Herpen gewaarschuwd, dat in de R. K. kerk aldaar, iemand bozig was met het lichten der offerblokken. Toen de man zich ontdekt zag ging hij er op een motorfiets vandoor. Hij had ech.or pech, want even buiten het dorweiger de do motor. Hij werd door do politie ingerekend. Het gestolen gold en eenige inbrekerswerktuigen weiden in beslag genomen. Do man bleek te zijn zekere W. uit 's-Hertogenbosch, die reeds meer malen voor hetzelfde feit is veroordeeld. NA EEN ERNSTIG ONGEVAL. Bij oen auto-ongeval nabij Tilburg was een jong mevrouwtje hevig gewond geraakt. Ze werd naar hot Ziekenhuis getransporteerd en bleef daar 2 maal 24 uur buiten kennis. Eerst na een week van schier ondragelijke pijnen, mocht zo bezoek ontvangen. Hoe is 't met de pijn? vroeg haar man, bij zijn eerste bezoek. O, goed, antwoorddo ze juichend, hij ligt twee ronden vóór. (Vcor de histori citeit van het geval staan wij in, schrijft de „Mndmrg."). meefcte, van Anna of Greta?" „Dat durf ik niet zeggen, anders wordt Greta boos.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9