^"Abdijsiroop ZATERDAG 10 DECEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONTPLOFFING IN KININEFABRIEK TE MAARSSEN. Een der gebouwen afgebrand. Drie gewonden. Gistermorgen ongeveer 10 uur brak er brand uit in een gedeelte van de Ned. Kj- nxneiabriek te Maarsen. In een oud ge deelte der fabriek, dat nog slechts hoofd zakelijk ais magazijn wordt gebruikt, 10 door tot nu toe onbekende oorzaak een kleine ketel ontploft, waardoor in dit ge deelte een tamelijk snel uitslaande brand ontstond. Le ontploffing had plaats in een labora torium, dat zich eveneens in het oude ge deelte van de fabriek bevond en waar de directeur ir. Homan v. d. Heide, juist be zig was. De directeur bekwam door de ont ploffing enkele verwondingen aan het ge laat, welke evenwel niet van ernstigen aard waren. Hij heeft in de woning van een der nabij- wonende leden van het personeel de komat van den dokter afgewacht, die hem mede naar huis nam verbond. Ook twee arbeiders, die zich in de on middellijke nabijheid bevonden, liepeu brandwonden op. De vrijwillige brandweer wae spoedig ter plaatse en tastte het vuur met een tiental «langen aan. Zij kon echter aanvankelijk door de groote hevigheid waarmede het vuur woedde, weinig uitrichten. De brandweer van Breukelen werd even eens gewaarsohuwd, in verband met het dreigend gevaar, dat de vlammen zouden overslaan naar het andere geueelte van ae fabriek, waarin het laboratorium en het pakhuis zijn ondergebracht en een groote hoeveelheid stookolie voorradig is. Door het inslaan van een paneel heeft met een groot gedeeite van de opgeslagen cacaovetten weten te redden. Een groot gedeelte der zolders en net dak stortte in, terwijl de aan de overzijde gelegen fabriek van de fa. U. Twijnstra, Oliefabriek, door het eigen personeel werd nat gehouden. Het verkeer van en naar Utrecht moest worden omgelegd. Als bijzonderheid wordt nog gemeld, dat de nieuwe motorspuit eigenlijk Donderdag reeds had moeten aankomen. Deze had thans uitstekend dienst kunnen doen. FELLE BRAND TE AMSTERDAM. Een felle brand heeft gistermiddag ge woed te Amsterdam in den winkel van de firma Ha mme en Leeuw, een zaak in elec- trische onderdeelen en rijwielen, gevestigd in het perceel Nieuwe Hoogstraat 21. In een oogwenk sloegen de vlammen fel naar buiten en het zag er zoo ernstig uit, dat voorbijgangers de trappen naar het boven huis opsnelden, om de daar wonenden bij hun vlucht naar buiten hulp te verleenen. De bewoners van eerste en tweede éta ge konden gelukkig veilig naar buiten worden gebracht. De brandweer, die dadelijk gealarmeerd was, verscheen spoedig met vr ijveel ma teriaal. De geweldige vlammenzee, die uit den winkel sloeg, deed de verf van een te genovergelegen winkelhuis reeds blakeren. De brand werd door de brandweer dan ook krachtig aangetast. Potseling ging het gerucht, dat er zich nog iemand op de derde verdieping zou bevinden. Een agent en eenige burgers gincen opnieuw het huis binnen. Doch zi] troffen niemand aan. Een der burgers, die zich op de 2e étage bevond, zag zich plot seling de weg afgesneden. Hij kon noch naar boven, noch naar beneden het huis verlaten. Men heeft getracht hem te helpen, door hem een antennestok toe te steken, doch de man greep mis en viel naar beneden. Hi] werd verbonden, en is per auto naar het Binnengasthuis vervoerd. De brandweer was inmiddels gelukkig het vuur meester geworden. Winkel en in ventaris brandden geheel uit. WEDDENSCHAP OVER DEN SMAAK VAN EEN KOE. Tusschen veeweider en waterleiding. Tusschen den directeur der waterleiding maatschappij Overijssel en den heer K. K. Jager, commissaris der ontginningsmaat schappij „Land van Vollenhove", te Giet hoorn, werd enkele maanden geleden in een te dezer plaatse gehouden vergadering een eigenaardige weddenschap aangegaan, melde de „Tel.'' De heer Jager had een perceel weiland, gelegen onmiddellijk aan een enkele meters breed vaarwater. De directeur der waterleidingmaatschappij nu bood aan daar een waterresevoir aan te brengen. Bleek na zekeren tijd, dat het vee, hetwelk geregeld op dit weiland liep, uit het reservoir dronk en niet uit het vaarwater, dan zou de heer Jager de in stallatie tegen de kosten overnemen, bleek echter het tegendeel het geval, dan zou het reservoir zonder verplichting worden opgeruimd. De afgeloopen zomerperiode heeft den heer Jager in het gelijk gesteld, het vee werd niet of uiterst zelden aan het reser voir gezien, daarentegen dronk het, zooals vanouds, geregeld van het vaarwater. De heer J. won dus zijn weddenschap; doch daarmee is niets ten voordeele van het slootwater bewezen. Men diene n.l. niet uit het oog te verliezen, dat in het geheele jaar voldoende en goed natuurlijk drinkwa ter aanwezig is geweest, hetgeen de koeien gewend waren te drinken. Was dat niet in die mate als thans het geval geweest, dar» zou zeer zeker het schoone zuivere leiding water geprefereerd zijn. „P. C. HOOFT" MOET DOKKEN. Bij het onderzoek door den havendienst nog vrij ernstige lekkage gevonden. Ondanks het schitterend werk, door de duiker aan boord van de „P. C. Hooft" verricht, is bij het ondezoek, dat de Ha^ verricht, is bij het onderzoek van den ha venmeester te IJmuiden, in de diverse ruimten van het schip heeft ingesteld, op verschillende plaatsen een dusdanige lek kage aangetroffen, dat de hoofdstedelijke havenmeester, de heer W. N. van de Poll, geen vergunning heeft kunnen geven om het schip, zonder dat dit gedokt heeft, langs het grootscheeps vaarwater te ver halen, waardoor dus ook de reis naar IJmuiden moet worden uitgesteld. De brand, welke Donderdagmorgen op nieuw aan boord was uitgebroken, was gis termiddag van weinig beteekenis meer. Er was nog een kleine vuurhaard, die men zonder gevaar voor uitbreiding kan laten uitbranden. Het dokken van het wrak zou eventueel reeds heden kunnen plaats hebben, aange zien de „Hooft" drijft en nog slechts een geringe slagzij heeft. ZIJN NEEF MET BIJLSLAGEN GEWOND. In waanzin gehandeld? Gisterochtend heeft H. v. d. W., te Rid derkerk, vermoedelijk in een vlaag van waanzin, zijn 12-jarigen neef. die bij hem inwoont, zoo ernstig met bijlslagen ge wond, dat hij onder geneeskundige behan deling moest worden gesteld. „Tel." UIT DE OMGEVING Vmszlijke slijmhoest door ABDIJSIROOP ferdreven "Ons kindje van 5 maanden kreeg hevige aanvallen van slijmhoest. Het kind werd hoe langer boe zwakker, at bijna niets en hoestte maar door. Hij had het zoo benauwd, dat wij vaak dachten dat hl) in een hoestbui zou blij en Geen enkel geneesmiddel hielp hem. totdat wij op het gelukkige idee kwamen eens Abdijsiroop te probeeren. Na I flesch kwam er veel slijm los. betgeen groote verlichting gaf en na 3 flesschen Abdijsiroop was onze lieve kleine weer gezond." (Origineel let iniagej L-Fr. te BijHoest Griep Bronchitis Asthma „Voor de Borst" Alom verkrijgbaar.Thans PI. t.-,FI. 1.50, Fl.2.75 ABDIJSIROOP-BONBONS (CestofJc Abiiriroopt DE SCHOOLARTSENDIENST IN DE BOLLENSTREEK Er zijn, helaas, veel tuberculeuse kinderen. AI is het vorige verslag van den schoolarts reeds geruimen tijd geleden verschenen, het bevat toch zooveel belangrijke gegevens op het gebied der gezondheid van de schooljeugd, dat wij niet kunnen nalaten althans eenige der voornaamste zaken meer in algemeenen kring onder de aandacht te brengen. Het aantal inwoners van de vijf genoemde gemeenten bedroeg in 1931: 41044, die te za- men 8584 schoolgaande kinderen bezaten, waarvan 6740 het lager, 380 het mulo en 1464 het bewaarschoolonderwijs volgden. Van deze kinderen moeten worden afgetrokken de leer lingen van 5 bijz. Prot. scholen, wier besturen om principieele redenen bezwaar hadden tegen dit overheidsinstituut; dit waren 678 kinderen van het l.o., 112 van het mulo en bewaar schoolonderwijs. Er is derhalve 91.6 pet. van het aantal kinderen beschikbaar gesteld voor onderzoek. Van deze kinderen werden 2023 geheel of ten deele onderzocht. Geheel werden 1503 kinderen onderzocht, waarvan 1092 uit de eerste klasse van het la ger onderwijs, 150 van het mulo en 261 van de bewaarscholen. Van deze werden er 243 naar den huisarts verwezen. Uit andere klas sen werden er 520 onderzocht, waarvan er 158 naar den huisarts werden gezonden. Er kregen derhalve 2023 kinderen geheel of ge deeltelijk een beurt. Van de 1567 opgeroepen kinderen uit de eerste klasse verschenen er 1503. Van de weg gebleven 64 kinderen waren er maar 20. die bezwaren hadden, de overige waren ziek. Van die 20 kinderen waren er 17 geplaatst op Prot. scholen, 2 op R.K. scholen en 1 op een open bare. Als men in aanmerking neemt, dat er 49 scholen zijn aangesloten, mag dit getal zeer klein worden genoemd. Soms was er van deze kinderen een schrijven van de ouders, dat er geen principieele bezwaren waren, maar dat j ze het niet noodig vonden. Hoe de ouders zich daarbij kunnen vergissen, moge blijken uiteen mededeeling, van geloofwaardige zijde ver strekt, dat er in dit jaar een kind is onder zocht, dat lijdende bleek aan tuberculose, die reeds in een ver stadium verkeerde, zonder dat dit aan de ouders bekend bleek en zon der dat door dit kind ooit was geklaagd. In '31 kwam in 207 gevallen t.b.c. voor op 1386 families, in Noordwijk 10.9 pet., in Noordwij- kerhout 9.1 pet. De schoolarts stelt zich voor telken jare de kinderen van de eerste klassen van de drie genoemde scholen te onderzoeken en nog eens bij het verlaten der school. Voor elk kind is een kaart aangelegd, waarop de noodige bij zonderheden staan vermeld. Hoogst belang wekkend is de lectuur van de geconstateerde afwijkingen en ziektegevallen. Er blijkt zeer duidelijk uit, dat de schoolarts met veel actu- ratesse zijn taak heeft vervuld. Men mag wel zeggen .dat de kinderen geheel zijn onder zocht. Het begint al met het vragen aan de moeders, die op een enkele uitzondering alle waren meegekomen (Noordwijkerhout krijgt in het verslag een extra pluim) en bij ver hindering nog vaak haar spijt hadden uitge drukt, maar bijzonderheden die zich bij de ge boorte hadden voorgedaan, naar reeds door gemaakte ziekten en naar de voeding van het jonge kind. Aan Engelsche ziekte bleken ruim 12 pet. van de kinderen lijdende te zijn ge weest, waarbij bleek, dat de moeders hiervan lang niet altijd op de hoogte waren, dat die bestaan had. De zomertijd bleek op den slaap- duur een zeer ongunstigen invloed te hebben. De voedingstoestand bleek bij 744 kinderen goed te noemen, bij 272 matig, bij 65 liet hij iets te wenschen en was bij 11 slecht (1 pet.) Bij 95 kinderen werden meer dan gewone klierzwellingen geconstateerd, waarvan bij 30 ook in den buik: achterlijkheid en zwakte bij 52; psychische afwijkingen bij 24. groote ner- j vositeit bij 76. haarziekte bij 8 en huidziekte waaronder ook die van de hoofdhuid, bij 49. Het verslag vermeldt nog onderzoekingen van de oogen, het gehoor, de amandelen, het gebit, de 6praak, de longen (vaak werd b.v. bronchitis geconstateerd, waarvan ouders on- kundig bleken), van de wervelkolom, van plat- I voeten, van breuken, enz. De schoolarts vermeldt met dankbaarheid de medewerking van zijn collega's en andere autoriteiten. Wij besluiten met een opwekking aan allen, die in hun betrekking of anders zins iets kunnen doen voor de gezondheid van het jonge kind, hun invloed aan te wenden voor alles wat kan strekken de toekomst van de volksgezondheid, waarmee ons heele volk gebaat is, te verbeteren. Daarvoor is niet in de laatste plaats noodig, dat bij het jonge kind reeds een aanvang wordt gemaakt, daar door onkunde of ge makzucht of ook andere oorzaken niet steeds duidelijk blijkt, welke kinderen den medicijn meester niet van noode hebben. KATWIJK AAN ZEE De winkelweek. Gistermiddag had de officieele opening van de Katwijksche Winkel week plaats, welke zal worden gehouden op initiatief van de Christelijke Middenstands- vereeniging. Een 90-tal winkeliers zal deelne men aan deze winkelweek, een getal dat na tuurlijk veel grooter zou kunnen en moeten zijn, doch dat toch wel voldoende is om het „kunnen van onze Katwijksche winkeliers" te laten zien. In „Casa Cara" had door burge meester Woldringh van der Hoop, in tegen woordigheid van de Winkelweek-commissie, bestuur Middenstandsvereeniging, wethouders, leden van de Kamer van Koophandel, winke liers en genoodigden, de opening plaats, waar bij de burgemeester vooral naar voren bracht de wensch om zooveel mogelijk in eigen plaats te koopen. De heer C. v. Tongeren, voorzitter van de Middenstandsvereeniging, voerde tevens het woord en wees er ook op. dat vooral nu ieder een er van kan worden overtuigd, dat het niet noodig is, zich te begeven naar b.v. Den Haag, doch dat men koopt in Katwijk. Or. v Dorp sprak namens de Kamer van Koop handel. Na de officieele opening reden burge meester, wethouders, secretaris, commissie leden in auto's het dorp rond om een en ander in oogenschouw te nemen. In den avond was het een buitengewone be drijvigheid in het zeedorp. De muziekvereeni- ging U. N. I., die een muzikale wandeling door het dorp maakte, bracht een massa men- schen op de been, die het koude weer trot seerde om dien avond te kunnen gaan „win kelen" en rebussen op te lossen. Want ook hiervoor is volop gelegenheid. De winkelweek zal duren tot en met 17 December. De winkel week-commissie bestaat uit de heeren: C. v. Tongeren, J. Arnoldus, D. Parlevliet en A. Brouwer. LEIMUIDEN Propaganda wijkverplegingg. In de groo te zaal van den heer J. Sneeboer werd een groote propaganda-avond gehouden voor de wijkverpleging. De voorzitter van de afd. Lei- muiden van het Groene Kruis, tevens voor zitter van de wijkverpleging, de heer J. A. Bakhuizen opende de vergadering met een woord van welkom .Hij heette den spr. van dezen avond, dr. Brenkman uit Amsterdam van harte welkom. Voorts roept hij het be stuur van de afd. Oudewetering een hartelijk welkom toe. Het is ditmaal geen feest-avond als eenige jaren geleden te Oudewetering, neen wij staan op het oogenblik aan de spon de van een zieke. De wijkverpleging te Lei- muiden is o.l. ziek; nieuw leven moet worden ingeblazen en daartoe dient deze propaganda- avond. Momenteel heeft de afdeeling 182 leden, maar het moeten er 300 worden, net zooveel als van het Groene Kruis, samensmelting van deze twee vereenigingen is dan ook dringend noodzakelijk. De heer Roeloffs van Oudewetering dankt voor de vriendelijke woorden. Daarna wordt een aanvang gemaakt met de vertooning van de bekende Groene Kruisfilm. Deze film, die ons een beeld geeft van de groei van het Groene Kruis en van de Kruis- beweging in het algemeen, wordt met aandacht door de aanwezigen gevolgd. Daarna is het woord aan den eminentén spreker van dezen avond dr. Brenkman uit Amsterdam. In het kort gaat spreker de geschiedenis en den groei van de wijkverpleging na. om dan te komen tot het groote nut en de heilzame gevolgen van de wijkverpleging voor de menschheid. Aan de hand van de praktijk schildert dr. Brenkman wat de wijkverpleging met een goede toegewijde zuster of zusters vermag. De wijkverpleging moet trachten de huise lijke verpleging, de ziekenhuisverpleging zoo veel mogelijk te doen benaderen. Dat is het doel der wijkverpleging. Spr. noemt enkele ziekten waarbij zonder wijkverpleging een goede behandeling bijna uitgesloten is. Daarna wordt het tweede stuk van de Groene Kruis-film vertoond. Dan spreekt dr. Brenkman nog een slot woord. Hij wijst nog even op den tegenstand die de wijkverpleging bij oudere dokters wel eens ondervindt, omdat die de zusters be schouwen als pottekijkers. Dan wijst hij nog op den tegenstand die dikwijls komt uit de bevolking zelf. Neen zegt hij, moeders van gezinnen, u behoeft niet bang te zijn, dat de zuster iets zal zeggen van uw linnenkast of van uw beddengoed. De zuster is er op uit om met het weinige dat er is, te doen wat in het belang van den zieke noodig is. Spr. hoopt, dat de wijkverpleging te Lei- muiden tot een ongekenden bloei zal komen. De voorzitter brengt dank aan den vurigen spreker en aan den vertooner van de film en sluit zich, wat de uitbreiding der wijkver pleging betreft, geheel bij de woorden van dr. Brenkman aan. Werkloosheid. Gisteren stonden bij het Correspondentschap der Arbeidsbemiddeling als werkzoekende ingeschreven: 69 landarbei ders, 3 scheepmakers, 2 schilders, 1 timmer man, 4 metselaars. LEIDSCHENDAM. St. Radboud-stichting. De heeren van bovenstaand comité hebben hun rond gang door de Parochie weder gedaan en, gezien de tijdsomstandigheden, mag over de uitkomst der inzameling niet worden geklaagd. Wel is deze lager dan vorige jaren maar over het algemeen is het be stuur niet ontevreden over de opbrengst waarvoor bij deze aan de milde gevers dank wordt gebracht. Ook danken de hee ren de dames zelatrices voor de bereidwil ligheid van hen ondervonden om zelfs tot in de verst verwijderde hoeken der Paro chie de ingezetenen te gaan bezoeken voor het in ontvangst nemen der bijdragen Moohten soms door abuis of afwezigheid nog sommige gevers niet in de gelegenheid geweest zijn, hunne gaven te storten, dan kunnen zij hiervoor nog steeds terecht bij den Penningmeester. K.J.M.V. Het programma van onze afd. kondigt voor a.s Maandag 12 Dec. aan een lezing over ..Karakter' die gehouden zal worden in het R. K Vereenigings-ge- bouw a. d. Dam door den weleerw. heer H. Sondaal, kapelaan te Rotterdam. LISSE. Dammen. De uitslag van de 9e ronde om het damkampioenschap luidt: Hoofdklasse: C. GastelaarsG. v. d. Voet 20; P. C. de JeuJ. Hobo 20; C. Blom A. v. d. Poel 11; C. ZuiderdamN. v. d. Poel n.i.; J. v. d. LaanJ. v. d. Poel 02. Ie Klasse: J. Overduin—K. v. Essen 20; C. DuivenvoordeG. Balkenende n.o.; J. DuivenvoordenJ. Schi.der 0—2; P. Kooy A Wijnhout 02; H. BakkerJ. v. d. Meulen 02. 2e Klasse: L. BoogerdA. v. Dijk 11; W. OetelaarD. Vergunst 20; H. Ver- gunstP. v. d. Zwet 0—2; A. v. Leuven Dannys 02; C. v. d. LeedeP. Sprokke len burg 02. Uitslag afgebroken partijen 8e ronde: G. v. d. Voet—J. v. d. Laan 0—2; A. v. d. Poel P. C. de Jeu 0—2; J. HoboC. Gaste- laars 02; K. v. EssenH. Bakker 20; A. WijnhoutJ. Duivenvoorde 20; P. SprokkelenburgA. v. Leuven 02; P. v. d. ZwetW. Oetelaar 20. NOORDWIJKERHOUT Winkelweek. Naar we vernemen zijn door de deelnemende winkeliers aan de win kelweek voor een waarde van ongeveer 37.000 bons uitgegeven. Electriciteitsbelasting. Belanghebbenden worden er aan herinnerd, dat de termijn van afkooping van de electriciteitsbelasting „Hee- renweg c.a." op 1 Jauari 1933 verloopt. Tegen storting van 10 maal de jaarlijksche verschul digde belasting verminderd met hetgeen reeds betaald is, kan de belasting door iederen be lastingplichtige worden afgekocht Indien geen afkooping plaats heeft, moet de belasting 15 jaar achtereenvolgens betaald worden. Bij afkooping betaalt men dus maar het 2/3 gedeelte van het bedrag wat in 15 jaar betaald moet worden. RIJNSBURG Raadszetel. Als opvolger van wijlen den heer J. den Haan, A.R.-raadslid, staat op de lijst van de A.R.-Partij de heer W. van Til burg. Bloemenhandel. Nog eenige partijtjes Chrysanthen komen ter veiling in verschillen de soorten en meestal van niet al te beste kwa liteit. De gewone soorten als Monaco en Rose Queen varieeren van 59 ct. per bos, betere soorten als Montblanc, Cooper, Herco, bren gen van 1120 ct. op. De weinige rozen die worden aangevoerd brengen van 4570 ct. per bos van 20 stuks op. Hyacinthen gingen va- vieerend van 1319 ct. per stuk. Voor tul pen, Due van Thol scarlet was te weinig ani mo. ze gingen van 1.50—2.60 per 100. RIJNZATERWOUDE Wcrkloozen. Heden stonden als werk zoekenden ingeschreven: 11 landarbeiders, 1 fabr. arbeider, 3 timmerlieden. SASSENHEIM. Blinden-concert Donderdag 15 Dec. zullen de thans in Leiden vertoevende blinden uit het St. Henricus Instituut te Grave, een avorfd concerteeren in het K. S. A.-gebouw. Degenen, die werke.ijk van schoone kunst genieten willen, verzui men dan niet, al is het de laatste cent in dezen crisistijd, hiervan te genieben. Als het ooit noodig is een sociale instelling hoog te houden, dan is het zeker de blin denzorg. De blinden vertrouwen, dat gij hen niet te.eur zult stellen. Dan zult ook gij er geen spijt van hebben. TER-AAR. SL Jos. Gezel-en. De traditie getrouw zal Zondag het Jaarfeest gehouden worden van de St. Joseph-Gezellenvereeniging. Des morgens wordt- door den Vice Prae- ses de H. Mis opgedragen tot intentie van de vereeniging, waaronder gezamenlijke H. Communie. Na de H. Mis gaan de leden naar het R. K. Vereenigings gebouw waar een heerlijk ontbiji hen wacht. Des middags spee't één van haar onder afdelingen een wedstrijd tegen Leiden 3, en we gelooven dat het hier ook niet aan be.angstelling zal ontbreken. Om 7 uur Lof, waarbij buiten de Leden tevens alle Ouders verwacht worden. Hier na gaan wij allen naar het Ver. gebouw al waar de officieele Jaarvergadering gehou den zal worden. Bij deze vergadering zijn uitgenoodigd oud-Vice-Praeses Karskens, Kraakman en Oud, de corporaties die met het Jeugdwerk in verband staan, de ouders van de Gezel len, de leden met hun dames. Het programma van deze avond bevat o.a. Opening, Jaarverslag, Rede van een oud-Vice-Praeses, installatie van eenige aspiranten, verder nog ©en Tooneelstukje en film Dat dit gewis een mooie dag zal zijn voor de Parochie staat vast, wij verwachten dat alle Gezellen-leden, ja allen deel zullen nemen aan dezen schoonen Jaar-dag Dit versterkt de band, en zai de Vereeniging tot grootere groei en bloei brengen. Hoofdonderwijzer. Voor de vacante be trekking van hoofd der O. L. School alhier hebben zich 30 sollicifSnten aangemeld. Verbreeding overweg spoor. Naar wij vernemen, zal eerstdaags worden overgegaan tot verbreeding, door de spoorwegmaatschap pij, van deb overweg nabij het station alhier en wel met 2 meter, wat voorzeker, met het oog op de veiligheid van het verkeer, vooral in den zomertijd, wanneer deze gemeente druk bezocht wordt door beoefenaars van de wa tersport, zeer tnag worden toegejuichd. Werkloosheid. Bij het gemeentelijk bu reau voor werkloosheid en arbeidsbemidde ling alhier, staan momenteel ingeschreven 81 werkloozen, waarvan 46 hoofden van gezin nen en wel verdeeld tot de beroepen als volgt: bloemisten en landarbeiders 49, transportar beiders 4, schippers 7, timmerlieden 6, met selaars 6, bouwkundigen 1, kellners 1 en losse arbeiders 7. ZEGWAART Slager, die zichzelf slacht. De slager B. uit Benthuizen, was gisteren bij een landbou wer alhier behulpzaam bij het clandestien slachten van een varken. Bij ongeluk kwam 't schietmasker te vallen, waardoor de kogel in het lichaam van B. terecht kwam. Voor be handeling moest hij naar het Academisch Zie kenhuis te Leiden worden overgebracht Wat anderen er van zeggen Haarlem, 8 December 1932. De Landarbeidsbond te Voorhout Mijne Heeren, Mag ik u vriendelijk om een klein plaats je verzocekn? In uw blad van 6 Dec. komt onder het hoofd „Voorhout" een artikeltje voor van den Weleerw. heer Rijk, waarin ook onder- geteekende wordt genoemd. Uit de inmiddels tusschen Z.eerw. en mij gevoerde correspondentie blijkt duidelijk, dat hetgeen in bedoeld stukje opzichtens ondergeteekende is gezegd, op een vergis sing berust. Waar dat vast staat, meen ik met het aangeven van dat feit te kunnen volstaan. U beleefd dankend, A. J. LOERAKKER, Voorz. Ned. R. K. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit". Do nieuwe heerenmode kan door de practische huisvrouw uitstekend benut worden als speldenkussen.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9