HUIZE„ST. AGNES" ZATERDAG 10 DECEMBER 1932 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 IMTERPAROCHIEELE ADOLF KOLPING. (51) Na de plechtige Mis droegen de gezellen het stoffelijk overschot naar het kerkhof „Melaten". De vanen van Elberfeld en Keulen overschaduwden het graf en nadat de kist in de groeve was neergelaten volg den de zegening en een gemeenschappelijk gebed. Nog eenmaal een laatste blik op de kist en daarna een schep aarde.... dan werd het graf gesloten. De „Rheinische Volksblatter", waaraan Kolping zooveel jaren had meegewerkt, schreef het volgende „In Hemonam": „Zoo staan wij met stomme smart voor de stille, ijskoude groeve, terwijl de herin nering aan het gansche leven en werken van den ontslapene zich meer en meer in ons gemoed verlevendigt; en niet bij mach te de ondoorgrondelijke raadsbesluiten Gods te begrijpen, kunnen we niet ander» dan met ootmoedige overgeving en ver trouwen ons onder de hand Zijner Goddo- lijke Voorzienigheid nederbuigen. Maar uit onze droeve gedachten worden we wederom tot vreugde opgewekt door die frissche kransen, die voortdurend op zijn graf zullen gestrooid worden en wij gedenken, dat de onsterfelijke band der lieide ons met den overledene vereenigd houdt. Wel zelden leefde er een man op aarde, voor wien zooveel duizenden harten met zoo groote liefde klopten, wien men met zoo onvoorwaardelijk vertrouwen en zoo volko men overgeving was toegedaan, als de ge zellen hun Vader. Hem stonden zij toe üun diepste geheimen te kennen, niemand bal in zijn kring zooveel vermogen op de har ten als hij. Zagen ze hem, dan straalden hun oogen; sprak hij, dan plukten zij hun tranen stil weg. Zijn vermaningen en ver wijten braken zelfs den stoutsten trots en niet zelden heeft hij de zondaars aan de voeten van Christus gebracht. De kinderlijke liefde der gezellen heeft bij zijn dood geen einde genomen, maar reikt over dood en graf tot hem in den kemeL in dit vertrouwen op Kolping's hulp en voorbede ui den hemel ligt een groote troost voor de gezellen en voor al len, die na hem geroepen zijn, om zijn werk ten zegen der handwerkersstand voort te zetten'' In zijn laatste wilsbeschikking wa» het Hospitium universeel erfgenaam zijner goe deren en had hij bepaald, dat uit de gelden het hoogaltaar in de Minorietenkerk ge bouwd moest worden. Maar zijn naam wil de hij er volstrekt niet op hebben, want „altaren zijn voor de eer van God". Zijn grafstede wilde hij voor het Josephsaltaar in de Minorietenkerk. Daar moest een een voudige steen zijn stoffelijk overschot be dekken en zonder lofspraak moest men er op beitelen: „Hij smeekt om den aalmoes des gebeds". De vervulling van dien wensch was geen gemakkelijke zaak. Daartoe was immers noodig het verlof van Z. M. den Koning en grif toestaan deed men zooiets niet. Vol goeden moed richtte men in Maart 1866 een verzoekschrift tot den Koning, waarin op de groote verdiensten van den overledene werd gewezen. Tevens werd daarin te ken nen gegeven dat, bij de verschillende po gingen tot oplossing der sociale kwestie, deze stichting alleen het ware beginsel en de geschikte middelen gevonden had, om het lot van den arbeider te verbeteren en een vasten dam op te werpen tegen de wil lekeurige verbreking van religie en socio logie. Aan dit schrijven werd toegevoegd het voortreffelijke werk van dr. Vosen „Kolping's Uesellenverein in seiner socia len Bedeutung". Kolping's Gezetlenver- eeniging in haar sociale beteekems. S. M. HEDEN EN TOEKOMST. Al» je gaat langs de pleinen en de stra ten van steden zoowel als dorpen, dan zie je vaak vele jonge slenteraars. Ze hangen in het kozijn van een winkel of staan zich te vergapen aan de fel-gekleurde platen van de cinema's. Ze praten 't-honderd-uit over voetbalwedstrijden en zes-daagschen, ze lachen of schreeuwen hun rauwe keelen kapot aan een of andere ordinaire straat deun. En dat heet dan de hoop van de toe komst. Je zon ze wel willen toeschreeuwen, dat het leven wat anders eischt dan louter sport, spel en geklets. Dat ook zij hun jonge leven hebben in te schakelen in het groote uurwerk, dat de Goddelijke Voorzienigheid Laat loopen in den tijd. Dat ook zij verplicht zijn mede te helpen om onze kapot gesla gen maatschappij te hernieuwen en op de puinhopen te bouwen een nieuw huis voor de samenleving. Maar zijn wij niet gelijk aan „den stem eens roepende in de woestijn?" Ja. zeggen de duizenden slappelingen. Neen! dreunt uit de rijen der St. Josepa*- Gezellen. Want wij zijn de gedoopten, de volgelingen van Christus. Wij zijn het koor der jongeren, dat den roep van dezen tijd verstaat om in offergeest en in offerhefde zichzelven to dwingen in de legioenen van Christus Koning. Wij, jongeren, zijn de hoop van de toe- komst. Doch velen der onzen slapen nog. Als we eerlijk zijn, vinden we nog zoo vaak ka- tholieke jongeren, die wakende slapen. Ze meenen 't niet kwaad, maar doen 't toch glad verkeerd. Weest waakzaam, heel je leven I De Leidsche Gez.-Ver. organiseert sinds jaren rond Kerstmis 'n retraite. In die da gen wordt zielkundige vorming gegeven aan hen, die eens geroepen worden tot mannen-arbeid in den wereld-opbouw. Gezellen, waardeert uw retraite, en han delt er naarl Het heeft z'n nut voor he den, doch meer nog voor de toekomst. SEVERUS. ALLE HANDS AAN DEK! Donkere regenwolken jagen door het luchtruim. Fantastisch van vorm en groot te jachten ze elkaar achterna. Alsof hot een prijskamp is, trachten ze elkander voor bij te schieten. Tenslotte is 't één opeen gepakte wolken-kudde, welke zich ontlaadt en ons bewoners der lagere regionen op een fikscfc November-buitje trakteert. Straks breekt de wind zich weer baan en scheurt het wolkendek aan flarden, waar na dit spel apnieuw aanvangt. Reeds vroeg valt den avond en hoe ster ker de wind om den schoorsteen giert en den regen heviger tegen de ruiten sliert, des te prettiger voelt men zich thuis. Buiten guur en kil; in den huiselijken kring heerscht een gezellige sfeer, bij den warmen haard. De lamp spreidt haar mild licht uit en geeft alles een intiem karakter. De lange avonden zijn weer aangebroken. De avonden, dat we kunnen knutselen of ons met de een of andere liefhebberij be zigheden. Nu alvast plannen beraamd voor onze komende Vak- en Huisvlijttentoontselling. Stellig verwachten we veel grooter deel name dan in het afgeloopen jaar. 't Gaat er niet om elkaar de loef af te steken. Wie veel tijd en ambitie heeft maakt er wat meer werk van. In 't andere geval maakt men een kleinigheid. Alles bijeen krijgen we één groot geheet. Gezellen ge doet toch mee, wij rekenen op u. God zegene het eerzame handwerk. God zegene het! A. KOLTRO STUDIECLUB „ST. PETRUS CANISfUS". Denkt u om de excursie naar de „La kenhal" op Zondag 11 Dec. a.s.? Vertrek 12.30 uur van ons Gezellenhuis. Stelt u belang in deze bijzondere excur sie, zorgt dan vooral op tijd aanwezig te zijn. Het bestuur verwacht een zeer groote deelname. SOCIALE AVOND. Onze studie-club „St. Petrus Ganisius" heeft al meerdere jaren achtereen in de maand December één of meerdere sociale avonden ingericht voor alle leden der Ver- eeniging. Naast het algemeen sociaal vormend werk in de Vereenigingen zijn dit altijd ge weest gebeurtenissen van beteekenis. Het inzicht der leden in vraagstukken en in beginselen van maatschappelijkeen aard ia daardoor niet weinig verdiept en verbreed. Nu dit jaar komt het actieve bestuur met wel iets heel bizonders. Dinsdag 20 De cember zal de heer A. Michielsen, voorzit ter van den Raad van Arbeid te Breda, spreken over de jongste sociale Encycliek „Quadragesimo Anno". Dat is voor een so ciale avond zoo bizonder niet. Maar het bi- zondere is, dat deze encycliek-uitleg met lichtbeelden zal worden geïllustreerd. Deze liohtbeelden zijn voor het grootste deel teekeningen van mejuffr. R. Aalberse, een dochter van onzen oud-minister. Daar de Leidsche Gezellen-vereeniging de première heeft van deze liohtbeelden. zal de teeke- naresse ook zelve tegenwoordig zijn. Alle Gezellen mogen nu toonen waardee- ring voor deze mooie opzet van het Studie club-bestuur. Goede opkomst verwachten wij ook van de afd. Gehuwden. Aanvang 8.30 uur. MAANDVERGADERING AFD. GEZELLEN. Dinsdag aa. maandvergadering van de afd. Gezellen. Met groei in ledental moge en moet samengaan steeds getrouwer en drukker bezoek van deze in ons Kolpings- werk zoo belangrijke avonden. Aanvang 8.45 uur. AFREKENEN S. P. L. Wegens de St. Nicolaasviering op Maan dag 1.1. is de afrekening van het St. Petrus- Liefdewerk niet kunnen doorgaan. De ze- lateurs worden nu verwacht Maandag a.s. te half negen. Kolpings-Boys. Voor a.s. Zondag zijn de volgende wed strijden vastgesteld: 12 uur: Kolpings Boys IIAlphensche- Boys II. 2 uur: Kolpings Boys IForeholte I. Allereerst binden dus de reserves den strijd aan tegen het sterke tweede elftal der Alph. Boys, waarvan reeds in Alphen werd verloren. Wat nu het resultaat zal zijn? Slechts met groote inspanning zal het mogelijk zijn een goed resultaat te berei ken. Boys, zorgt voor een verrassing, speelt voor wat je waard bent en de uitslag zal zeker meevallen. Üm twee uur zal de zeer belangrijke wedstrijd Kolpings Buys IForeholte I al ler belangstelling trekken. Foreholte blijkt niet voor de poes te zijn, gezien de 153- overwinning j.l. Zondag op K.F.C. I be haald. Boys van dezen wedstrijd hangt heel veel af. Zien jullie kans dezen wedstrijd te winnen dan is het niet onmogelijk, dat je zelfs voor het kampioenschap nog een flink woordje meespreekt! Speelt daarom met enthousiasme samen tot het eindsig naal klinkt, gebruikt letterlijk en figuurlijk je hoofd, stelt je vooral god op en dan is succes in deze eerste thuiswedstrijd niet I uitgesloten. I Gezellen, moedigt in groote getale beide elftallen aan. Veel succes, Boy»! WEEKAGENDA R.K. VEREENIGINGEN TE LEIOEN. I NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN Secretariaat: Leliestraat 7. Zondag. De groote zaal van het Bonda- gebouw voor ontspanning geopend vanaf 7.uur. Maandag. Rechtskundig Bureau voor de leden van de afdeeling Leiden en Omstre ken van 6.308.00 oor, Bondsgebouw 8teenschuur 15. Dinsdag Repetitie Rederijkerskamer „Vondel", 8 uur. Dinsdag Belangrijke ledenvergadering R. K. Bouwvakarbeiders, 8 uur. Woensdag. Bestuursvergadering R. K. Volksbond 8 uur. Dondordag Bestuursvergadering St. Pe trus (propagandaclub), 8 uur. Vrijdag Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio", 8 uur. Zaterdag. Spaar- en Voorschotbank I nur. Brandstoffencommissie 78 uur. Bibliotheek 7.308.30 uur. Ziekenkas 7 uur. Zondag 18 Dec, Sociale Zondag. Gezon gen H. Mis om 9 uur in de Kapel van het St. Elisabeth Ziekenhuis, voor de leden van den R. K. Volksbond, op vertoon van kaart, kinderen beslist geen toegang. De toegangsbewijzen zullen worden uit gereikt op Donderdag 15 December a.s. dea avonds van 79 uur op het kantoor van den Bond. Woensdag 21 Dec. Bestuursraad verga dering. Woensdag 28 December Ledenvergade ring R. K. Volksbond. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar lederen Uien Maandag van de maand, a avonds om half 9 in de Presi dentskamer van bet Gezellenhuis. Zondag is de zaal geopend van 12.30 nar tot 2.30 uur. en van 7 tot 10.15; verplichte bijeenkomst vaD 8.159.45 uur Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur zitting van de St. Jo seph s Spaarkas. De Spaarkas wordt waar- I genomen door de heeren H. Vorst en W. 1 Kolhbeck van 1—2 uur bibliotheek. Te half 1 uur excursie voor de leden der Studieclub St. Petrus Canisius naar de Lakenhal. 8.15 uur Kegelwedstrijd en biljartwed strijd om prachtige prijzen. De vergoeding voor de Kerstretraite kan vandaag of Dinsdag voldaan worden. Maandag. Bijeenkomst voor de leden van 6 tot 10.15 uur. 8 uur turnclub Oranje Zwart, lokaal Pieterskerkhof. 8,15 uur Damclub de 2 sleutels onderlin ge wedstrijden. 8.30 uur Ma&ndelijksohe afreeking voor de zelateurs van het St. Petrus Liefde werk. 9 uur vergadering Bestuur Kolping Boys. Dinsdag 8.45 uur verplichte maandver gadering van den Eerw. Vice Praeses. Tevens maandelijksche afrekening zela teurs Kempermanfonds. Ook is er gelegen heid de vergoeding voor de ils. Retraite te voldoen. Woensdag 8.15 uur Liedertafel „Sebas tian Schaeffer", Allen op tijd aanwezig. 8.30 uur boekhoudcursus school Pieters kerkhof. Donderdag bijeenkomst roor de leden van 810.15 uur. Vrijdag 8.15 uur Symphonic „Franz Schweitzer". Nieuwe leden zijn welkom. Heden beginnen alle retraitanten de no veen voor het welslagen der retraite. No veenboekjes van den H. Clemens zijn ver krijgbaar bij den Huismeester. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15. 8.15 uur Kegelclub de Poe delaars. lederen Zondag van 1 tot 2 uur en iede- ren Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Lees bibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. Verder mededeelingen: Kerstretraite te Noordwijkerhout in het St. Clemenshuis. Gezellen komt hier beter leeren hoe de Zaligmaker met het liefdevolle Hart uw licht, uw kraoht, uw troost, do zon vaJi heel uw leven wel zijn. ST. PETRUS-PATRONAAT. Rapenburg 52. Zaterdag. Leesbibliotheek van 89 nur. Zondag 12 uur bibliotheek. Zondag om 4.30 uur Conferentie, daar na ontspanning en oontributiebetalen. Woensdag 6.45 uur Tarcisiusgroep. Donderdag 8.15 uur Aloysiusgroep. Zaterdag 5 uur huisvlijtclub. SINT FRANCISCUS LIEFDEWERK. Nieuwe Rijn 52. Postrek. 70108. Zondag 9 uur Morgengebed en H. Mis met onderrichting, 1010.15 uur ont bijt, 1015—11.30 Ontspanning voor Afd. I 5.30 uur Godsdienstonder richt, 6 uur Lof. waarna ontspan ning vbor alle afdeehngen 6.30 uur Bibliotheek en Spaarbank. Maandag 89.30 uur Teekenen. Dinsdag 6.307.30 uur vlecht- en car- tonnagewerk jongste afdeeling. Woensdag 3—4 uur Zangles. Donderdag 6.307.30 uur Vlecht- en Cartonnagewerk hoogste afdeeling 7.30—9.00 uur Sloyd. Zaterdag 6 uur Gymnastiek jongste af deeling. 7 uur Gymnastiek hoogste afdeeling. 8 uur Ontspanning. ONS CLUBHUIS „ST. ANT0NIUS". Zondag 4.30 uur Contributie betalen en ontspanning voor Jongens onder de 14 jaar. Damwedstrijd7.30 uur tot 9 uur Ont spanning voor Jongens boven de 14 jaar. Maandag en Dinsdag geen club. Woensdag 3 uur Botanieclub. 6 uur Postzegelclub, jongste afd. 6.45 uur postzegelclub, hoogste afd 7 uur Zaagclub. Jongste afd. 7.30 Esperantoles. 8 uur Zaagclub Hoogste afd. 8.15 uur Tooneelclub. Donderdag 6.30 uur Teekenclub jongste afdeeling. Vrijdag 7.30 uur. Teekenclub hoogste afd. Zaterdag 7 uur Contributie betalen. Bi bliotheek en spaarbank. ZITA-VERE ENIG ING Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandscbe meisjes op Zondag en Woensdag van 8.00-11.00 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 810.30 DE GRAAL. Voor Leiden en alle stootbrigades. Hallo, Leidsche Graalleden!! We zijn op het oogenblik in de Advents tijd; laat het voor jullie een mooie en wa re voorbereiding zijn om het Kerstfeest op Graal-manier te beleven. Het Kerstfeest toont ons de grootste liefde-daad van God Die voor ons op de wereld wilde komen als een kind, klein en nederig, gehoorzaam aan allen, hoewel Hij de God van Zijn Sohepselen is. Hij kwam op de wereld om deze te winnen voor Hem, maar hoeveel teleurstelingen ondervond Hij bij Zijn Schepselen, voor wie Hij alles over had1 Wij, Graalleden mogen en willen Hem niet teleurstellen, wij moeten- ons geven, ge heel en al aan Hem, wetende dat God niet tevreden is met een klein stukje van onze Liefde. Wij willen voor Hem de we reld winnen, het Kruis in een nieuw en stralend licht in de koude, egoïstische, we reld planten, een ieder meesleepen voor ons heerlijk ideaal „God te doen triomfee ren". Onze groote taak als Apostel is: zelf het voorbeeld te geven altijd en overal, nooit bang te zijn voor de moeilijk heden, die deze taak van ons vragen kan, maar blij en stralend alles voor God wil len doen dankbaar zijn dat we Hem voor Zijn liefde iets terug kunnen geven. Al« wij zoo het Kerstfeest voorbereiden zullen wij het diep, innerlijk beleven en zullen wij ons kunnen aanbieden aan Hem aan wien wij zulke groote verplichtingen heb ben voor het oneindig vele, wat wij van God kregen en nog zullen krijgen 11 Excelsior, Alleluja, Vooruit!!! Zaterdag 3.30 uur club voor cadetten en ▼oor mulo-meisjes. Van 6.30—9.00 uur betalen van je con tributie waarna repeteeren voor Berlijn. 7.308.30 uur Volkszang, daarna tot half tien zang voor Berlijn. Zondag Trits voor declamatie en lee- kenspel. Om 3 uur cadettenclub. 5 uur Duitsche repetitie. Geen zang. Maandag kwart voor acht H. Mis. Gymn. van 89 uur. 89.45 uur reidansen, naaien, knippen en handwerken. 8.309.30 uur gym. in de Heerenaingel- school voor meisjes van de St. Josephpa- rochie. Dinsdag 79 uur relief en naaien. 8.30 uur Leidstersvergadering. Woensdag 89.45 uur reidansen, naaien en knippen. 1.303 uur handwerken, reidansen. 3.004.30 uur reidapsen, handwerken en knutselclubje. Donderdag 5—6 uur Gym. afd. jongeren; 6.157.15 uur Gym. voor Graalleden. 810 unr mandoline. 89 30 uur weven, houtzagen, handwer ken, reidansen, handwerken roor de ka pel, huisvlijt en trommelen. Vrijdag Gym. Afd. A 5—6 uur. 810 uur reidansen en Duitsche repe titie. Zaterdag 8—9.30 uur Volkszang. GRAALWACHTEN. Zondag. Stompwijk: 3 uur bijeenkomst reidansen en tooneel. Hillegom: 8 uur St. Nicolaasfeest. Maandag. Hillegom: St. Martinus, 6.45 uur club. Oegstgeest: 89.30 uur club. Meerburg: van 5—6 uur Kruiskinderen. D'nsdag. Lisse: Van 78.15 uur club avond voor de jongeren daarna voor de groote afdeeling. Zoeterwoude: 79 uur tooneel, hand werken en reidansen. Woensdag. Hillegom St. Martinus: 7.30 uur reidansen en handwerken. Sassenheim: 7.30 uur jongeren, daarna grootere afdeeling. Voorschoten: 7.309 uur clubavond. Meerburg: 78.30 uur tooneel. Denken jullie aan de afspraken. Donderdag. Hillegom: St Joseph geen clubavond. Zoeterwoude: 7.308.30 nur Gym. Vrijdag. Warmond: 7.309.00 uur rei dansen en handwerken. Meerburg: 7.309 uur handwerken. Zaterdag: Groenendijk: 7.30 uur club avond (reidansen en handwerken). Exoelsior, Alleluia, Vooruit 1 KALENDER DER WEEK QUATERTEMPERDAGEN EN „GULDEN MIS". ZONDAG 11 Dec. 3e Zondag d. Ad vent. Mis: Gaudete. Geen Gloria. 2e gebed van den H. Damasus; 3e van het octaaf van "Maria's Onbevlekte Ontvangenis. Prefatie v. d. Allerh. Drieëenheid. Kleur: Paars. Weldra zal de Christus verschijnen. Hij ia reeds nabij, daarom verblijdt u(Introi- tus; Epjstel). Wij stellen ons de gebeurte- nis van Christus' komst levendig voor den geest en ons verlangen doet ons bidden: „Gij, Die zetelt boven de Cherubijnen, kom ons verlossen'*. (Graduale; Alleluja-vers). En Isaïas, de Adventprofeet bemoedigt ons: „Weest sterk in vertrouwen; vTeest niet, God zal komen als Verlosser" (Com- munio). Op ons gebed zal Hij door de ge nade van Zijn bezoek wegnemen de duis ternis van onzen geest, de ongerechtigheid van Zijn volk en ons Zijn heiligen vrede schenken. (Gebed; Epistel; Offertorium). Moge het H. Offer, dat wij godvruchtig met den priester opdragen, dat voor ons bewer ken en ons voorbereiden op het komende geboortefeest van den Verlosser. (Stilge- bed; Postcommunio). MAANDAG 12 Dec. Mis v. d. 5en dag on der het octaaf: Gaudens (als op 8 Dec.) 2e gebed van den dag (d.i. v. d vorigen Zondag); 3e tot den H. Geest. Kleur: Wit „Tn Maria is geen enkele smet. Zij is de glans van het eeuwige licht en een spiegel zonder vlek. Zij is heerlijker dan de zon en als men haar vergelijkt met het licht ia zij zuiverder". DINSDAG. Mis van de H. Lucia, Maagd en Martelares: Dilexisti. 2e gebed van het octaaf van Maria's Onbevlekte Ontvange nis; 3e v. d dag Kleur: Rood. j Gevangen genomen door den prefect van Syracus, Paschesius, werd Lucia onder vraagd of de H. Geest in haar woonde. Lu cia antwoordde: „Zij, die zuiver zijn en rein leven, zijn tempels van den H. Geest". Paschesius wilde haar daarom laten ont voeren, maar God beschermde Lucia op wonderbare wijze. Want ze fs met geweld kon zij niet van haar plaats verwijderd worden. Op den brandstapel geworpen be schermde God haar, zoodat het vuur haar niet deerde. Tenslotte is haar keel met een zwaard doorstoken. 394. WOENSDAG 14 Dec. Quatertemperdag, geboden Vasten- en Onthoudingsdag. Mis v. d. 7en dag onder het octaaf: Gaudens. 2e gebed v. d. quatertemperdag; 3e tot den H. Geest. Kleur: Wit. Of: De H. Mis v. d. quatertemperdag: Rorate. Geen Gloria. 2e gebed van het octaaf; 3e tot den H. Geest. Geen Credo. Gewone Prefatie. K eur: Paars. N B. Ook mag vandaag in den vroegen morgen worden gezongen de z.g. Gulden Mis: Rorate coeli (Votiefmis van Maria in den Advent) Gloria en Credo. 2e gebed v. d. quatertemperdag. Prefatie van Maria. (Invullen: En U om de vereering). Kleur: Wit In de z.g. Gulden Mis wordt vooral Ma ria's Goddelijk Moederschap geëerd. DONDERDAG 15 Dec Octaafdag van Maria'e Onbevlekte Ontvangenis. Mis: Gaudens. (als op 8 Dec.) 2e gebed van den dag. Kleur: Wit. „Ik zal juichen van vreugde om den Heer en mijne ziel zal juichen in mijn God, om dat Hij mij met het gewaad des heils heeft bekleed en met den mantel der gerechtig heid mij heeft omhangen, als een bruid met juweelen getooid heeft". VRIJDAG 16 Dec. Quatertemperdag. Ge boden Vasten- en Onthoudingsdag Mis v. d. H. Eusebius, Bisschop en Martelaar: Sa- cerdotes. 2e gebed (en laatste Evangelie) v. d. quatertemperdag; 3e ter eere van Maria (in den Advent). Geen Credo. Gewone Pre fatie. Kleur: Rood. Of de Mis v. d. quatertemperdag: Prope es. Geen Gloria. 2e gebed v d. H Eusebius; 3e ter eere van Maria Geen Credo. Gewone Prefatie. Kleur: Paars: ZATERDAG 17 Dec. Quatertemperdag. Geboden Vasten- en Onthoudingsdag. Mis v. d. quatertemperdag: Veni. Geen Gloria. 2e gebed ter eere van Maria (in den Ad vent); 3e (voor de Kerk; 4e) voor den Paus Geen Credo. Gewone Prefatie. Kleur: Paars. N.B. Als niet anders wordt aangegeven dagelijks Gloria en Credo De Prefatie van Maria. (Invullen: En U om de Onbevlekte Ontvangenis). IN DE KERKEN DER EE.P.P. FRANCISCANEN: ZONDAG. 2e gebed v. d. Z. Hugolinus; 3e v. d. H. Damasus; 4e v. h. octaaf van Maria's Onbevlekte Ontvangenis. MAANDAG Vinding van het lichaam v. d. H. Vader Franciscus. Mis: Miserere. 2e gebed van het octaaf van Maria's Onbe vlekte Ontvangenis; 3e v. d. dag. Prefatie v. d. H. Franciscus Kleur: Wit WOENSDAG. Mis v. d. Z Z. Conradus van Ofida en Bartho us van San Gemig- nano, Belijders: Confiteantur. 2e gebed van het octaaf3e v. d. dag. Amsterdam. ALB M. KOK, pr. VOORHOUT (Z.-H.) 9357 Pension Ie, 2e en 3e klas DAMES EN HEEREN •V PROSPECTUS OP AANVRAGE -*■ Directie: Zusters Franciscanessen van Vagh*l

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6