WILT U IETS WETEN? ZATERDAG 10 DECEMBER 1932 DE I.EIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. l!f I WIELRENNEN Leldsche Rerv- en Toervereen. „Swift". Morgen zullen de „Swift'Meden A. Ouwe band, O. Paats, A. Egmond en P. O. Pluym deelnemen aan het Kampioenschap voor Nieuwelingen van Nederland, over de afstanden van 1 en 5 K.M. Supportera die bij deze wedstrijden, die te Sloten verreden worden, tegenwoordig willen zijn, moeten evenals de deelnemers 8.15 aan het clublokaal van J. v. Meizen N. Beestenmarkt zijn, waar vandaan allen om 8.30 uur per auto vertrekken. Voor leden die niet mede gaan zal er een wedstrijd over 3 K M. verreden worden, waarvoor door een sportenthousiaat drie prijzen zijn disponibel gesteld. Aanvang der wedstrijd 10.15 uur. BILJARTEN LETDSCHE BILJARTBOND. De competitie. De uitslag van den wedstrijd D. O. S. II S. D. O. II voor de 2 e klasse comp. L. B. B. luidt: R. Kantebeen (S.D.O.) 90 36 9 2.50 A. J- Offenberg (D.O.S.) 125 36 19 3.47 K. 114 37 17 3.08 0. Hendrik» 125 37 14 3.37 J. Slimmer» 125 39 19 3.26 H. Rietbergen 107 38 12 2.81 M. Zwaan 125 40 13 3.12 J. Chrispijn 77 39 11 1.97 D. O. S. 1 en 8. D. O. 1 punt. De nitslag van den wedstrijd L. U. T. O.D. O. S. III voor de 3e klaase oomp. L. B. B. luidt: Ph. Verstraaten (D.O.S.) 85 38 11 2.23 J. P eerde mans (Luto) 100 38 15 2.63 D. Kreeftmeijer 96 41 20 2.34 J. Jansen 100 41 10 2.43 W. Swaak 100 40 10 2-50 L O. Contant 75 39 11 1.92 M. N. 100 38 17 2.63 O. v. Vliet 86 37 10 232 LU.T.O. 1 en D. O. 8. 1 punt. De uitslag van den wedstrijd 8. D. O. IIIRijnzioht voor de 3de klaase comp. L. B. B. luidt: P. de Groot (Rijnz.) 64 44 8 1.45 O. v. d. Berg (SJ).0.) 100 44 12 2.26 D. v. Leeuwen A. J. Kantebeen G. v. <L Voort D. N. 81 50 10 1.62 100 50 10 2.00 68 53 9 1.28 100 53 10 1.88 N. N. 61 53 6 1.15 F. H. 100 53 10 1.88 S. D. O. 2 en Rijnzicht 0 punten. De uitslag van den wedstrijd Gr. La- ken IIIGroene Laken II voor de 4de klaase oomp. L. B. B. luidt: K. Blansjaar (GrJL 2) 75 43 10 1.74 N.N. (GrL. 3) 71 42 9 1.69 Th. Ouwerkerk 75 42 10 1.78 N.N. 44 41 5 1.07 J. de la Rïe 76 38 8 1.90 G. Wijngaarden 66 37 12 1.78 N.N. 48 49 4 0.97 W. Wijngaarden 75 49 6 1.53 't Gr. L. II 2 en 't Gr. L. III 0 punten. GEMEENTERAAD VAN WOERDEN (Vervolg). Vraag. Zoudt u zoo goed willen rijn mij een goed adres op te geven van een cursus in lak en plakkaat schilderen, liefst met car- ton-snijden erbij. Antwoord. Wend u tot atelier H. I. C. Langestraat, Haarlem. Vraag. Ik ben werkloos landarbeider en genoot reeds eenige weken steun. Heden werd ik van verderen steun uitgesloten, omdat ik te oud ben: 61 jaar, en moet ik mij vervoegen bij het Armbestuur. Mag dat. Ik ben alleen wonend en niet georganiseerd. Antwoord. Nieuwkoop beeft de Rijks steunregeling, welke bepaalt, dat aan personen boven 60 jaar geen werkloozensteun verleend wordt. In uw geval is het Par. Armbestuur het aangewezen lichaam voor steun. „Heb ik niet gelezen, dat het hotel een andere leiding gekregen hadï De hotelier is evenwel nog dezelfde.'' „Ja, maar hij is de vorige week ge trouwd." Precies 2 uur wordt de vergadering voortgezet. Bij de algemeene beschouwingen voert allereerst de heer Sonnevelt het woord. Hij meent begPepen te hebben bij het bestudeeren dat de begrooting i« opge zet in crisistijd. Hierbij komt één post sterk naar voren, n.l. 35000 steun aan werkloozen. De inkomsten en uitga ven zijn 3200o hooger dan voorgaande jaren. Z.L is er in die inkomsten iets niet juist, oa. zijn enkele posten te hoog geraamd, terwijl er één reeds is uitge nomen. Hij heeft den indruk dat B. en W. getracht hebben zonder belastingver- hooging de begrooting sluitend te krij gen, iets dat de meeste ingezetenen aan genaam in de ooren zal klinken, maar volgend jaar zeker onmogelijk zal zijn. De begrooting van inkomsten is^ geba seerd op de toestand van 1 Mei 1932, maar volgend jaar zullen er niet zulke belangrijke overschotten zijn als van '31. Bovendien komen niet op de begrooting voor: de aankoop van een hofstede, die niet rendabel zal zijn, de aanleg van een kerkhof, terwijl bovendien in officieuze vergadering de Rijndemping is aangeno men, die bij eventueele doorgang finan- cieele moeilijkheden zal meebrengen, die niet in de begrooting verwerkt zijn. In verband met voorgaand stelt de heer Sonnevelt, afgezien van het al of niet sluiten der begrooting, voor, de opcen ten gemeentebelasting van 42 op 60 te brengen, de personeele belasting van 65 op 80, stelt bovendien voor, om de be grooting sluitend te maken, een loon korting van 9 pet. op de eerste 1000 of 800.—. De heer Kastelein is ook van meening dat de salarissen en loonen bij de ge meente (op de begrooting nog varieerend tusschen 27.en 40.een alge- heele verlaging moeten ondergaan en stelt voor een loonkorting van 5 pet. of meer over de geheele linie. De heer Snel kan zich niet met sala risverlaging vereenigen, doch wil een heffing invoeren op de vermogensbelas ting, wat hij, hoewel niet veel opleve rend, rechtvaardiger vindt dan aan de loonen. te raken. Tevens merkt hij op dat het gemeentebestuur (hierbij doe lend op B. en W.) zelf meer moet regee- ren inplaats van zich te laten regeeren. De voorzitter vraagt of de heer Snel hem dit kunstje eens wil leeren. De heer Snel dringt nogmaals aan op werkverruiming, hetzij door Riindom- ping of andere oplossing van het ver- keersvraagstuk. Hii heeft van dit jaar geen enkele werklooze productief werk zien doen en hij dringt aan op de meeste spoed bij 't komen tot werkverruiming. De heer de Wit is van meening. dat van de groote vermogens niets te halen is, ook al door groote daling en wil de kleine vermogens aanpakken. Eveneens ie hij voor salarisverlaging, hierbij aan halend het zich wijzigend standpunt der S. D. A. P. aan de hand van een kran ten artikel tie. Nog merkt hij op dat de werkverruiming van den heer Snel een ideaal is, maar dat deze slechts in het vage iets noemt inplaats van met ob jecten te komen. De heer Roseboom vindt de oorzaak van de 32000 hoogere begrooting in de geweldige steunregelingen, hetgeen n;et de schuld van het gemeentebestuur is. Hij is van meening dat eerst meer op centen on de belastineen geheven moe ten worden, alvorens bij de regeering om steun aan te kloppen, wil men niet op de koffie komen. Anders komt men op de koffie. Ook is hij er niet voor ook maar één cent van de salarissen af te halen, waarbij de kleine salarissen het weer moeten ont gelden. Liever wil hij wachten tot 5 pet. v. d. pensioensgrondslag afgehaald wordt. (Wetsontwerp, ook voor de gemeenten). De heer van Doorn wil niet wachten op ingriipen van 't rijk, persoonlijk als raads lid durven te regeeren, dat is je ware Hij gaat accoord met den heer Snel. maar wil met de vermogensbelasting voorzichtig zijn. „Je moet de kip niet slachten die de gouden eieren legt"- B. en W. zijn ook niet voor opcenten op de vermogensbelasting, een zwak punt ook bij de hoogere colleges Wethouder Zon concludeert, dat bij de al gemeene beschouwingen zoo naar voren komt: „Jullie doen 't niet goed", hetgeen niet zoo erg zou zijn als men maar met iets goeds naar voren kwam. Hij vraagt aan den heer Sonneveld, welk bedrag hij op de begrooting moet zetten voor een of ficieus plan a'.s de Rijnderoping. Hij zet uit een hoe de begrooting in 't teeken van de crisis staat. Niet alleen de arbeiders, maar ook Je middenstand is getroffen door de crisis. Zoo mogelijk geen belastingverhoo- ging. 't Verschil in loonen particulier be drijf en gemeente (f 2427), aangehaald door den heer Kastelein is niet zoo erg. Er is ook een tijd geweest, dat de loonen bij de gemeente schoorvoetend achteraan kwamen weerlegt de heer Snel. Hij heeft liever andere objecten voor werkverrui ming. Ri.indemping niet zeker, dus geen object, uitbreidingsplan idem. Alles moet zijn tijd hebben. De begrooting is niet, zoo als de heer van Doorn beweert, opgemaakt volgens de hoog-conjunctuur. Een rijzing, die een daling was. De voorzitter merkt op, dat er heel wei nig posten zijn waarop nog besnoeid kan worden. De beer de Wit is van meening, dat de begrooting te weinig in overeen stemming is met de tijdsomstandigheden, wat volgens de heer Zon alleen de salaris sen betreft. De heer de Wit bespeurt in de salarissen een rijzende lijn, ondanks dat de heeie boel omlaag gegaan is. Wet' i houder Zon verklaart die rijzende lijn hieruit, dat verschillende ambtenaren door langer dienst hun minimum-salaris bereikt hebben, dat de kindertoeslag er bij geko men is en verder al geheele uitbreiding van do gemeente. Verder is hij van meening. dat ook al brengen de bedrijven minder op, volgend jaar altijd nog tot belasting- verhooging kan worden overgegaan. De heer van Doorn zegt, dat ze dan ineens do „volle mep" krijgen, bovendien wil hij niet, uit de bedrijven putten, belasting moei komen van de inenschen, die inkomen heb ben. De heer Roseboom zal geen voorstel tot salaris verlaging doen, maar verwacht dit op den duur van B. en W. De heer Sonneveld handhaaft zijn voor stel van 9 pot. korting van bedragen^ die boven d6 1000 zijn, hetgeen de voorzittel m strijd met Let ambtenarenreglement oordeelt, zcodat het besluit vernietigd za. worden. Gedeputeerde Staten zullen er aan te pas k oir en. Wethouder Fahrenhorst kan een voor stel van de financieele commissie tot verbe tering v. d. Sla' lunsweg niet rijmen met het bestaande tokort. 't Voorstel van den heer Sonneveld wordt toch in stemming gebracht, en krijgt 4 stemmen voor (van de heeren De Wit. Kastelein, v. Doorn en Sonneveld) en 8 tegen, zoodat 't glansrijk verworpen is. De heer de Wit stelt voor: de eerste 800 vrij. van de rest 5 pet. Wordt ver worpen met 5 steramen voor ,de heeren van Korkum, De Wit, Kastelein, Sonneveld en van Doorn) en 7 tegen. Belangstelling voor zwemmen in den winter. De algemeene beschouwingen zijn hier mee eindelijk afge'.oopen en de bespreking der posten neemt een aanvang Eerst komt de begrooting der uitgaven aan de orde. Bij de post subsidie aan Bad- en Zwemin richtingen 300, wil de heer Snel nogmaals probeeren de bad- en zweminrichting van den heer Brak eveneens 300 subsidie te verleenen of indien dit niet mogelijk is een verdeeling van subsidie onder de twee be staande bad- en zweminrichtingen te be werkstelligen. Aan de hand van eenige ge tal en gaat hij 't groote nut en ,,'t in trek zijn" van deze jongste inrichting na en komt tot de conclusie dat zij eveneens recht heeft op subsidie. De voorzitter be tuigt zijn spijt dat er twee bad- en zwem inrichtingen zijn, waarvoor Woerden niet groot genoeg is. Er moest één behoorlijke inrichting zijn. Het beste was, dat de twee vereenigingen (dit zijn het tenslotte!) tot elkaar kwamen, dan ieder op zich een hulp behoevend bestaan te leiden. De oude zweminrichting heeft altijd subsidie gehad. Volgens zijn meening is het onbillijk ze nu af te nemen of althans gedeeltelijk. Om nog een tweede subsidie te verleenen zijn de financiën niet rooskleurig genoeg, zoodat de exploitanten van de bad- en zwemin richting aan den Nieuwendijk ze.f hun te korten zullen moeten dekken De heer Roseboom merkt op dat van den zomer besloten is op voorstel van Gedep. Staten, geen subsidies meer te verleenen. De heer de Kruif wil de subsidie bal vee- ren om zoodoende de beide vereenigingen te dwingen tot elkaar te komen. De voor zitter blijft het onbil ijk vinden. De heer Snel verklaart dat de oude zweminrichting niet groot genoeg is, terwijl er massa's zijn die om redenen, betreffende het water zelf. er geen gebruik van willen maken De inrichting aan den Nieuwendijk voldoet in ale opzichten, gezien het ge bruik. in ieder geval beter dan de oude j inrichting. De motieven tot oprichting door de sportieve ondernemers daargelaten, j heeft dus evengoed (zelfs meer) recht, van bestaan en recht op de helft van de subsi- die. zoodat de post juist aan haar titel zal beantwoorden. De heer de Kruif is 't hier mee eens. ech ter onder dezelfde condities voor beide in richtingen, n.l. evenveel vrije baden en op i Zondag niet-zwemnlen. De heer van Doorn, zelf zwemmer, pre- fereert W Z.C Het gevaar bij het besluit tot halveeren bestaat echter dat W.Z.C.2dan de conditie van het Zondagzwemmen niet zal aannemen en de zweminrichting aan 't plantsoen 't gewoon niet aanvaardt en dan geen vrijkaarten meer uitgeeft (iets wat de inrichting van dpn heer Brak afgezien van de subsidie reeds doet: vrije baden en schoolbaden met gratis zwemles). De heer Snel stelt voor de subsidie te halveeren. B en W stellen voor dio 300 aan de oude bad- en zweminrichting te blijven geven. Di' laatste voorstel wordt met 7 tegen 4 stemmpn aangenomen. Te gen waren de heeren Snel, van Genderen, de Kruif en v. Gorkura. De kuilen in de Steenkuilen. Bij het onderhoud van straten en plei nen stelt de heer Fahrenhorst voor de Oostsingel (pl m. 2200 M2.), die erg slecht is, te nemen bij de oppervlaktebedekking en als het eenigszirs mogelijk is dit van de andere posten, hieronder genoemdj af te nemen. De heer Snel wil een singel (steenkuilen) eruit lichten en tezijnertijd voor bestrating in aanmerking laten ko men, de eenigste doeltreffende maatregel voor dit druk-bereden stuk. Merkt op dat bij bedekking eerst de kuilen uit den weg gehaald moeten worden, anders toestand zooals op de Nieuwendijk. Echter wil hij liever met de Oostsingel wachten en de zijkanten van Halvemaan straat en plant soen eerst laten doen. De heer Fahrenhorst stelt voor deze post met 2200 M2. te ver- hoogen, verklaart de noodzakelijkheid Oost-singel, en de andere posten naar be hoeve te schrappen. (PubL Werken in overleg met B. en W.). De heer Snel is het hier mee eens, mits het bedoelde stuk Singel successievelijk wordt bestraat. Hiertoe wordt besloten. De heer Sonnevelt wil afgekeurd vee weg laten halen door de firma Kroes in plaats van begraven (onhygiënische toe stand). De voorzitter vindt het onbillijk tijdelijk met ooncurreerende fabriek samen te werken, terwijl de gemeente in onder handeling is met de tihermogen. fabriek. Een voorstel van den heer Snel om het gebruik van de nood slachtplaats, met 50 pet. te verlagen wordt met 8 tegen 4 stem men aangenomen. Keur- en slachtloon worden bij afkeuring reeds teruggegeven, de gemeente heeft het niet in haar macht die voor goedgekeurd vee echter niet verlagen. De post: Onderhoud wegen en voetpa den wordt met 400 verhoogd om de kuil tjes eruit te halen 1 Besloten wordt op verzoek van den heer Snel in de jaarmarktweek de kaas markt van Woensdag op Maandag te brengen, terwijl de paardenmarkt ook op Woensdag wordt gehouden. De heer Snel wil de post: Kosten van bruggen en overzetveren aanhouden in verband met de mogelijkheid dat de Ro- zebrug verdwijnt en plaats maakt voor 'n andere, waarbij ook do waterafvoer beter geregeld is. De heer Fahrenhorst vindt de kwestie niet aan de orde. Schoeiing brug Woerd. Verlaat wordt aangehouden ter bespreking in publieke werken. 't Traditioneels paardenpraatje. 't Traditioneele paardenpraatje komt ook weer op de proppen. De heer Snel is van meening dat 2 paarden te weinig is, de beestjes hebben te weinig rust en krijgen te licht voer! Heeft er tegen 'n paard 4 weken te probeeren op risico v. d. leverancier, het geen de voorzitter even recht zet. Een jongensbaantje. Geconcludeerd wordt dat hot gemeente bestuur het niet helpen kan dat de klerk van den gemeente-architect ouder wordt en toch maar f 360.— 3 tijde'ijke kortin gen is 857 blijft verdienen, 't Is nu een maal gestelde maximum voor dat jongens- baantje. De man moest een goede betrek king zien te krijgen. De moeilijkheid zit in de benoeming zelf. Pachtverlaging heeft tengevolge dat de Wed. van Oudheusden dan ook verlaging van pensioen (Brug Woerd. Verlaat) krijgt betgeen niet zoo aardig is. De kosten der verzekering voor ge meente-eigendommen bedragen 250. Aan de verlaging der premie wordt ge werkt. Vergoeding van de kosten voor instand houding van bijz. scholen bedoeld in art. 101 L. O. wet 1920 eischte besprekingen, maar de gemeente Woerden kan de gelijk stelling nu eenmaal niet aantasten. De heer van Doorn wil de subsidie dor bewaarschool, opgezet in florissante tijden, v*an 12 op 10 per kind brengen, dan n^g sLaat de gemeente 'n goed figuur. De heer Snel haalt idenburg aan (bewaarscholen niet alleen 'n bewaarplaats!) Verschillen de arme kinderen worden de dupe, zegt de heer Koseboom, want zullen met meer kos teloos worden aangenomen. Gaat niet dooi 1 De landbouwhuishouds-chool krijgt 425.94 subsidie, de lageie landbouwschool niets, maar verlaging van eeisigenoeinuo ia niet mogelijk volgens de heer Zon (vau de tweede zexer niet!). Subsidie Lagere Landbouwschool wordt memonepost. Sub sidie Landbouwhuishoudschool kan alleen geschrapt worden, wanneer de gemecum geen prija stelt op het bezit van zoo n scnooL De xosten van toezicht van bet op de markt aangevoerde \ee bedragen ƒ250, 200 voor de lammelenmarkt, ƒ50 voor de veemarkt. Die lammerenmarkt kost de heer Sonneveld leveel, ƒ25 per keer. Hij wil op gaven vragen aan de veeartsen van Vugnt en Smoorenburg, dat komt wellicht goed- kooper uit. De neer van Doren is aange steld m de vleeschkeuring en de heer Snel vindt dat hij Uit betaalde bijbaantje niet noodig neen en stelt voor hem hiervan te ontslaan. Het voorstel wordt met 8 te gen 4 stemmen aangenomen. De heer van Doorn stelt dan voor dat geen ambtena ren in gemeentedienst betaalde bijbaantjes mogen hebben. Dit leidt tot eigenaardige excessen en de heer van Doorn trekt dit voorstel in. 'n Zestal gezinnen op Gravesloot zijn aangesloten op de waterleiding van de eit gemeenten, wat hun duurder komt dan aan sluiting bij de gemeente, deelt de heer Snel mede. 't Verschil moet vergoed wor den en hiermee dient de post verhoogd. De heer Zon deelt mee, dat de directeur dit verschil zal nagaan, het kan niet veel zijn. De vergadering wordt dan van 6.15 tot 7.30 uu£ geschorst. Aan de orde komen nu de Inkomsten. Op navraag van den heer Snel blijkt 'n verordening te bestaan, die kadegeld eischt. De heer Zon maakt melding van do even- tueole verlaging pacht excercitieveld met 50 pet. De heer Sonneveld vindt 't gevaarlijk om de bijdrage van het Nederl. Crisis-ComitO te ramen op 8000 en op de begrooting te plaatsen, als t niet zeker is dat het N. C C. dit bedrag weer uitkeert. Maar de heer Snel zegt dat als het N. C. O. geen 8000 uitkeert de gemeente dit ook niet hooit te doen, wat nogal eenvoudig is. De eenigste post, die verhoogd worden kan! De heer de Kruif merkt op, dat de eenig ste post, die nog voor uitbreiding vatbaar is, die der belastingen is. Daarom ste't hij voor de bedrijfsverordeningen, vanmor gen voorgesteld door B. en W. alsnog aan te nemen, daar het voor belastingverhoo- ging nog geen tijd is. De heer v. d. Bosch ondersteunt dit voorstel, daar er reserves zijn, volgens deskundigen niet noodig, De heer Zon noemt getallen van de opcenten die geheven zullen moeten worden op de belastingen indien de bedrijfaverord.-voor stellen niet worden aangenomen. Do heer van Doorn begint liever niet opnieuw, ter wijl de heer Sonnevelt oordeelt dat sala risverlaging tal moeten komen, willen zij de steunregeling volgend jaar zonder de regeering volbrengen. De hoer Zon zegt, dat de 65 opcenten op de hoofdsom der belasting op de ge bouwde eigendommen moeten worden ge bracht op 80. De voorzitter stelt voor de belastingen in 't geheel te beschouwen. Er is een tekort van f 13000, dat op de volgen de manier uit de belastingen zal moeten worden gedekt: 40 opcenten op de vermo gensbelasting geeft 2720, 70 opcenten op de gemeentefond6belasting 10080, wat meebrengt op het gebouwde 850. Teza- men een bedrag van 13.600. De heer De Kruif zal hiertegen stemmen omdat er voor hem een makkelijker ma nier bestaat. De heer Sonneveld stelt voor: opcenten gemeentefondsbelasting te brengen op 60, opcenten personeele belasting te brengen op 80. 't Voorstel van den heer Zon om 40 op centen op de vermogensbelasting te hef fen wordt met 7 tegen 5 stemmen aange nomen. Togen stemden do heer Do Wit, Kastelein, de Kruif, Fahrenhorst en van Doorn. De heer van Doorn wil de vergadering een dag of drie schorsen om een afgerond voorstel te krijgen, maar deze vlieger gaat niet op. 't Voorstel van B. en W. om de opcenten op 't gebouwde te brengen van 65 op 70, wordt met 9 tegen 3 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren De Wit, Kastelein en Van Doorn. In de knel! Thans komt 't voorstel van B. en W. om 70 opcenten oo de gemeentofondsbelasting te heffen in stemming, maar de stommen staken 66. zoodat de begrooting niet Blui- tend komt. En de raad zit in de knel De heer Smit vraagt of hot zin heeft door te gaan? De heer Zon wil 't voorstel over de gemeentefondsbelasting nog eens aanhouden. De heer Sonneveld stelt na een poosje stilte en onderling gepraat voor 60 opcenten on de gemeentofondsbelasting en het ontbrekende t>e vinden bij de per soneele belasting, maar hij wordt niet on dersteund. Besloten wordt eindelijk 't vraagstuk der gemeentefondsbelasting aan te hou den tot de volgende vergadering en de verdere posten der begrooting af te han delen. De heer Snel brengt de ventvergunning naar voren. Ongure elementen moeten ge weend worden. Er wordt aan gewerkt 1 Aan de orde komt: Kapitaaldienst. Begrooting Burgerlijk Armbestuur en begrooting wo ningbedrijf worden vastgesteld zooals op de be-footing. Bij de begrooting der grond bedrijven vraagt de heer Snel of 't niet wenschelijk is de knoop door te hakken en de grond eventueel op een lager peil te bronnen, maar de heer Fahrenhorst is van meening, dat de bezwaren op die ma nier toch niet ondervangen worden, daar do aanvragen steeds zullen blijven dalen naar gelang de grondprijs daalt. Ook de begrooting van electriciteit, gas en waterleiding is er zoo niet door. De heer Snel zet aan de hand van getallen reeksen, getrokken nit het jaarverslag, uit een dat de klein-gasverbruikers veel meer betalen dan de grootverbruikers. Eveneens is dit het geval met do electriciteit. Hij wil aparte prijzen vastste len voor: 1. kleinver bruik; 2. middenstandsverbruik en 3. krachtverbruik. De winst is tot nogtoe van de eerste categorie gehaald. Dit is niet in de haakOm deze redenen heeft hij ge stemd tegen de voorsteilen omtrent de be- driifs verordeningen. De heer v d, Bosch kan de cijfers van den heer Snel niet zoo ineens verwerken en wi] dat hij met voorstellen komt. De heer Zon wil over de gegevens van den heer Snel rapport uit laten brengen door den directeur. Hiertoe wordt bes'oten. De begrooting is afgehandeld, maar de heer Snel heeft nog enkele kwesties, aller eerst'de bedrijfsmeester, die z.i. ten on rechte 250 krijgt voor boekhouding. Er blijkt echter met den heer V iets voor het scheidsgerecht te zijn, waar de heer Snel niet mee op de hoogte is en die aan de kwestie een ander aspect geeft. Dan is er de auto van den directeur der bedrijven, die weer heel wat stof doet opwaaien. De heer Snel vindt de vergoeding van 1000 nog steeds te hoog en wil die brengen op 600, hierin gesteund door den heer van Genderen. Do heer Snel wil als de direc teur het niet aanneemt, in ieder geval een jaar zoo probeeren. Hij is benieuwd of reis- en verblijfkosten 600 zullen vorderen. Enkele leden stel'en een vergoeding van 800 voor. De garagekosten en het schoon- houden vormen ook nog een belangrijk on derwerp. B. en W. stellen ten slotte voor do vergoeding, gebaseerd op de verklarin gen van don directeur en inschrijvingen, op 1000 te houden, hetgeen met 7 tegen 5 stemmen wordt aangenomen. Verder heeft nog de magazijnmeester noodzakelijk veel 'angor dan 48 uur moe*en werken zonder eeniep vergoeding, hetgeen de heer Snel niet billük vindt. Een en an der zal nog onderzocht worden. De wen- schelijkheid van een kap over de kolen- tra n*oortbann zal worden nagedaan. Hiermee is de begrooting, alhoewel nog niet sluitend, vastgesteld en valt eindelijk om half tien de hamer AUTOMOBILIST! Autorijder, ken uw plichten, Doof op den weg bijtijds uw lichten

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 15