ONZE GOEDKOOPE PATRONEN. Patronen (in de maten 4250 a 58 ets.) kunnen per postwissel, per brief met bijgesloten postzegels of per giro (125025) worden besteld bij de Redac trice Damesrubriek, Laan van Meerder- voort 45a, Den Haag. Maat en nummer van het gewenschte model s.v.p. duide lijk vermelden! De patronen worden binnen 36 dagen aan de aanvraag- sters toegezonden. EEN GEHEEL. Zeer gekleed en prettig in het dragen is steeds het geheel, bestaande uit een japon en mantel van dezelfde stof. No. 379 toont u een geheel van don kergrijze tweedstof. De japon heeft een lijfje, bestaande uit een rugpand en drie voorpanden, namelijk twee zijpan den en een voorstuk, dat uitloopt in de revers, waaraan een niet te breede kraag van dezelfde stof is bevestigd. Het middenvoorpand heeft bij het mid del aan iederen kant twee schulpen ter grootte van een gulden, waarop een knoop bevestigd is. De mouw is nauw sluitend en loopt naar den pols toe goed passend uit. Met een smalle schuine bies wordt de mouw afgewerkt. De rok heeft een voorpand, bestaan de uit twee gedeelten, een gedeelte dat ter hoogte van het heupstuk komt, en met een naar beneden toeloooende punt eindigt op de daaronder beves tigde baan, die uit naar elkaar toe ge slagen plooien bestaat. De zijpanden loopen van het middel af naar bene den toe met een plooi, terwijl de ach terzijde van den rok bestaat uit twee zijpanden en een rugbaan, die geheel recht is. De zoom bestaat uit een omgestikte naad, dus geen breeden zoom of stoots- kant. Onder de revers is een vestje aange bracht, dat eveneens in V-vorm is ge maakt, terwijl een smalle ceintuur "om het middel sluit met een tamelijk bree de gesp. Het patroon van de japon is verkrijg baar' a 0 5S (Laan van Meerdervoort 45a. Den Haag). De mantel is geheel in stijl met de japon en juist even lang. De onderkan ten moeten dus rondom op elkaar val len. De mantel heeft twee voorbanen, die ver over elkaar heen sluiten, ter wijl zij naar onderen toe klokkend neervallen. Het rugpand is geheel recht. De mantel kan naar verkiezing zonder of met twee kleine zakken wor den gemaakt. De mouw van den mantel is tamelijk breed, wat noodzakelijk is, omdat an ders de mouw van de japon in de ver drukking komt. De manchet is heel mooi en vormt als het ware een kap, die van bijna den elleboog tot den pols smaller toeloopt. Stiksels vormen de versiering. De mantel sluit met twee knoopen. De smalle revers staan los van den kraag, die onder den bontkraag valt en zeer smal is. De bontkraag van een mooi langharig bontsoort is over den heelen kraag heen bevestigd en eindigt juist bij*de revers. Sluit men den man tel, dan komt de bontkraag juist rond den hals te zitten. Hij is dubbel en staat van achteren hoog tegen den hals op, doch is wijd genoeg om den rand van den hoed, die in den kraag gedragen wordt, niet te hinderen, zoodat wij het hoo'd vrii kunnen bewegen. Het patroon van dezen mantel a 0.58 verkrijgbaar (Laan van Meer dervoort 45a, Den Haag). EEN NAUWSLUITENDE ROK. Het lijkt eigenaardig als wij spreken van een nauwsluitenden rok, omdat de meeste rokken pas bij het middel beginnen, doch zooals u kunt zien uit no. 380, is deze rok inderdaad nauw sluitend, doordat hij iets hooger komt te zitten dan het middel. Het is een rok. waar de blouse wordt ingedragen. De rok is betrekkelijk eenvoudig te maken, maar het zwaartepunt valt hier op de gebogen Jijnen, v/ant zitten die SE3 niet juist op hun plaats, dan krijgt men het vervelende, dat deze rok gaat draaien. U kent dat misschien nog wel van vroeger, dat na een paar uur de zijbanen heelémaal verschoven waren en soms voor zaten. Zooals u links ziet, begint de gebo gen lijn bovenaan en loopt dan over het heele heupstuk gebogen naar beneden U ziet het uan den rechterkant weer hoe hij naar beneden gaat. Aan de beide zijden van den rok hebt u dus een zoo'n gebogen lijn, waarvan er een rechts voor valt en de andere linksachter. De banen zijn nauwsluitend geknipt, ter wijl zij naar beneden toe wel breeder do~h niet klokkend uitloopen. De bedoeling is, dat deze rok van stevige stof wordt gemaakt, waardoor de snit goed zichtbaar is en het model tevens op zijn plaats blijft zitten. Patroon verkrijgbaar a 0 58. (Laan van Meerdervoort 45a, Den Haag). DE DAAGSCHE JAPON. Een fleurige daagsche japon doet ons veel prettiger werken. Dat komt waar schijnlijk, omdat wij dan voor onszelf weten, dat wij er goed uitzien en om dat een vroolijk japonnetje vanzelf al iets opwekkends geeft. Het is daarom goed, vooral bij triestig weer, waarmee wij hier in Holland zoo nu en dan wel eens een paar weken te kampen heb ben, ons te kleeden met wat spreken der kleuren dan op dagen, waarop de stralende zon de wereld rondom ons al vanzelf in het zonnetje zet. Voor de vrouwen en meisjes, die op kantoor of in een atelier werken en dus vrij zijn in de kleur en snit van haar japon, ge ven wij japon no. 381, heel eenvoud'g van maaksel en fleurig van stof. Het is een modelletje, dat zoowel een lange slanke als een gezette dame dragen kan, omdat het in beide gevallen het tegenovergestelde bewerkt. De slanke vrouw zal er iets voller door schijnen en de dikke vrouw zal door de grootere lengte van den rok langer schijnen dan zij in werkelijkheid is. Alleen moeten wij u er wel op wijzen, dat gebloemd goed aan een groot ge vaar onderhev'g is bij het kiezen, n.l. dit, dat u zich niet alleen door de kleurschakeeringen moet laten le den, maar bij u zelf moet nagaan, of het pa troon niet te druk is. of de bloemen of motieven n:et te groot zijn en daardoor te veel aandacht op zich doen vallen. Een groote vrouw kan wel een pa troon met groote bloemen dragen, maar een korte, d'kke vrouw niet, want dan neemt een zoo'n b'oem een te groot gedeelte van de oppervlakte in en viaagt op die manier alle aandacht voor zich. En daar er natuurlijk vele van die groote bloemen in het goed zitten, ziet met tenslotte alleen maar die groote plakaten rood. of groen of geel of wel ke kleur zij ook mogen hebben. Het best is om ook bij de gebloemde stoffen steeds den middenweg te kiezen, iets, waar de Hollandsche vrouw voor bekend staat. De japon zelf is'betrekkelijk eenvou dig. Het lijfje bestaat uit een rugpand en twee halve voorpanden. Het rech- tervoorpand sluit over het linker heen en laat de sluiting links op zij vallen. Een smalle sjaalkraag eindigt dan bij de sluiting. Men kan de kraag ook hoo ger gesloten dragen naar verkiezing, er onder zit nog een knoopsgat en aan dan linkerkant nog een knoop, die on der het omgeslagen kraagie valt. De mouw is geheel recht en eindigt in een smalle manchet, die om den pols sluit. De rok heeft een lang, nauwaanslui- tend heupstuk. dat bijna tot de knie reikt, daarna zijn de panden ruim klok kend naar beneden vallend gekniot, zoodat u voldoende ruimte bij den zoom hebt, om u er gemakkelijk in te kunnen bewegen. Heel aardig en vlug staat het ook om in de donkerste kleur van de gebloem de stof kraag, manchetten en de cein tuur te maken. De ceintuur op de af beelding is gemaakt van dezelfde ge bloemde stof, heeft heele lange slippen, die links opzij worden gestrikt. De ceintuur wordt in het middel gedragen. Patroon verkrijgbaar a 0 58. (Laan van Meerdervoort 45a, Den Haag). EEN AVONDJAPON. Juist nu de tijd van de familie feestjes weer aankomt, van gezellige visites en van uitgaansavondjes, hebben No. 382 wij behoefte ran een avondjapon Maar een avondjapon bestemd voor de hier boven bedoelde feestjes, dus zoowel huiselijk^ als uitgaansavondjes. Want een avondjapon, zooals wij die meestal zien uitgebeeld, komt met den zoom tot op den grond of heeft soms een kleine sleep. Maar dat bedoelen wij nu juist niet. No. 382 laat u een avondjapon zien, die zich zoo buitengewoon eigent voor intieme feesten, waarop wij toch I in avondjapon moeten komen, die ge- kleeder moet zijn dan onze goede ja pon, maar niet zoo lang en feestelijk als de japon, die tot op den grond komt Deze japon van zwarte zijde met prachtige zwart-zijden kant bestaat eigenlijk uit drie deelen. namelijk het lijfje met liet lange middelstuk, het heele lange heupstuk en daaronder de rok met vele klokken. Het lijfje dan heeft 'n kanten schou derstuk met daaraan kanten mouwen, die geheel strak om den arm zitten en naar den pols toe aangesloten uitloo pen. Even boven den elleboog en tot midden op den bovenarm is een pof mouw van dezelfde kantstof aange bracht, die dus over den ondermouw van kantstof heen zit. Hierdoor krijgt u een mooien doorkijk. Op den linkerschouder is een toef lintkussen bevestigd, wat heel aardig is voor jonge meisjes. Wil een vrouw boven de 25 jaar dit model voor zich maken, dan doet zij goed deze schou derversiering achterwege te laten. Het zijden lijfje valt met een ge- schulpten rand even over het middel heen, terwijl een kleine smalle cein tuur met een strass-gespje juist om het middel wordt gedragen. Aan dezen geschulpten rand, die naar voren toe iets oploopt, wordt het breede heupstuk gezet, dat even boven de knie pas eindigt eveneens met een geschulpten rand, die natuurlijk juist eender moet loopén als die van het middel, alleen zijn de schulpen h:er al lemaal iets grooter, omdat de rok van zelfsprekend onder aan het heupstuk zooveel wijder is. Aan het heupstuk wordt nu de rok bevestigd. Iedere schulp geeft bij den rok een kleine klok. want zooals u dui delijk kunt zien, zijn de klokken alle maal heel ondiep, maar omdat het er zooveel zijn, krijgt u voldoende wijdte en vallen de klokken heel soepel naar beneden. De zoom van den rok wordt op de allernauwste manier afgewerkt n.l. door hem een halve centimeter naar b;nnen om te slaan, dan te stikken en daarna nog eens een halve centimeter om te slaan en deze eveneens te st'k- ken. Door het eerste stiksel blijven de klokken goed hangen en door het twee de st'ksel we^kt u rafels van het eerste stiksel weg. Deze manier van afwer ken is daarom zoo pract'«ch, omdat bij een breeden zoom een klokrok bijna nooit mooi naar beneden valt en niet soepel genoeg blijft, de klokken gaan dan vaak u'tstaan. Patroon verkrijgbaar a O 58 (Laan van Meerdervoort 45a, Den Haag). HET AANZETTAFELTJE. Iets dat in vele huishoudens nog wel eens ontbreekt, is het aanzettafeitje. Zoo'n tafeltje doet niet uitsluitend dienst als tafeltje, waarop men het een en ander neerzet, dat geen plaats meer kan vinden op de groote tafel of op de theetafel, maar zeer practisch is het ook, om zoo'n tafeltje te gebnrken voor het wegzetten van vuile bordjes, leege schalen, glazen en dergelijke. Als men bij de theetafel zoo'n aan- zettafeltje heeft, dan zal de huisvrouw er al gauw niet meer buiten kunnen, want juist omdat het drie oppervlakten heeft waarop van allerlei gezet kan worden, is het zoo bij u'tstek gesch'kt als men v'site heeft. Schoone kopjes onderaan, koekjes op de tweede ver- dieprng en schoteltjes, taartvorkjes en dergelijke op de eerste éta<*e geven het al dadelijk een groote bruikbaarheid. Tenslotte kan men het ook nog als dientafel gebnrken en alle vu le kopjes en glazen erop zetten, het tafeltje in zijn geheel opnemen en naar de keuken brengen, wat veel gelooo uitspaart en kans van breken, omdat het in de keu ken zoo kan worden neergezet en niet eerst een plaatsje moet krijgen op het aanrecht. Het grootste blad is het bovenste en dat is ook het stevigste bevestigd, de beide andere bladen zitten alleen vast aan de beide pooten. Daarmede moeten wij wel rekening houden met het op- Iaden, en er om denken, dat de zwaar- nen buitengewoon goed schijnt te lee- nen, n.l. zechondenleer. Het ziet er ruw uit en lijkt het meest op leer met heele grove poriën. De kleur is donkerbruin, maar het leer is heel dof en wordt ver werkt met gewoon bruin leer. Onze teekening laat u een vijftal wandelschoenen zien voor den komen den winter. De zijkanten der schoenen zijn weer veel hooger, een heel verschil met de winterschoenen van het vorige seizoen, waar de zijkanten bijna geheel wegvielen en teen en hielstuk dikwijls slechts door de zool verbonden waren. De heele smalle hooge hakken zijn bijna geheel vervangen door een stevige hak, die ook wel hoog kan zijn, doch breed blijft. Over het algemeen is de hak echter niet te hoog, zoodat de vrouwen een lange wandeling kunnen maken, zonder al te vermoeid te raken of zonder iederer keer te zw'kken om dat de hak te hoog is om met dergelijke schoenen te wandelen. Als uitgaansschoentjes en avond schoentje ziet men veel zilverleer of zilverbrocaat, terwijl bij een zijden ja pon men vaak schoentjes ziet in de zelfde of er het dichtst bijkomende kleur. Deze schoentjes zijn pumps model of hebben een smal bandje over de wreef, sluitende met een strass gespje of een fantasieknoooje en heb ben een hoog smal hakje. En waar wij in ons land zoo begunstigd worden met regenbuien, dienen de vrouwen, vooral zij, die haar werk bu:ten de deur heb ben, ook daaroo verdacht te zijn. Voor haar zijn ook dit seizoen weer de hoo ge rubberlaarzen of de leeren kaplaar zen verkrijgbaar, die hoewel heelemaal niet elegant, een heerlijke beschutting zijn voor het natte jaargetijde en ons veel verkoudheid helpt voorkomen. Een heel belangrijk voordeel van de hooge laarzen is nog, dat wij er onze oude kousen, die b.v. een stopje heb ben, dat net boven onze lage schoenen uitkomt, er fijn in kunnen afdragen, zonder dat dergelijke stopjes hinderlijk zijn, want niemand kan ze immers zien. DE WINTERHOED. Een aardig klein dopje laat u onze teekening zien van bruin vilt versierd met vilten punten in een lichtere kleur. De rand bestaat uit drie deelen en wordt links hoog opgeslagen gedragen, terwijl de rand beneden het rechteroor zakt. Het is een nauwsluitend model- ste voorwerpen op het bovenste blad worden gezet. Bij het verplaatsen van een volgeladen tafeltje, kan men dan het beste het bovenste blad mee on dersteunen en daardoor de zwaarte wat wegnemen van de beide zijpootjes. DE WINTERSCHOEN. Opvallend is het hoe weinig kleuren men dezen winter draagt in het schoen werk, Zwart, bruin in allerlei kleuren zijn vrijwel de eenige kleuren, die men ziet dragen. Men kan natuurlijk wel grijze of beige schoenen krijgen, maar mode is op het oogenblik het bruin en het zwart. Ook het verwerken van ver schalende kleuren leer ziet men niet veel meer, hoogtens nog slangenleer met zwart of heel donker bruin en peau de suède met leer in dezelfde kleur. Dan is er een nieuwe leersoort op de markt gekomen, dat zich voor schoe- lecje, juist geschikt om te dragen als wij een bonikraag op onzen mantel dragen, omdat de achterkant er dan heelemaal in zakt.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7