LOSSE NUMMERS VRIJDAG 9 DECEMBER 1932 DF LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 AARLANDERVEEN. St. Nicoiaasfeest. A] was het dan ook laat geworden, kon St. Nicolaas toch niet nalaten een bezoek af te leggen aan de kinderen der leden en donateurs van den R. K. Volksbond alhier. Om vier uur Donderdagmiddag arriveer de de Sint te paard, hetwelk door zwarte Piet bege eid werd. Onder zeer groote hi lariteit der jeugd werden de kinder-en ont vangen in de zaal van den heer W. v. d. Berg waar door een zeer groot aantal kin deren voor den Sint een welkomstlied werd gezongen. Door den Pieterman werden de kinderen bedeeld met moppen, pepernoten, chocolade melk enz. Door St. Nicolaas werd menig kind een verhoor afgenomen in bidden, catechismus enz Toen het bezoek een uur geduurd had, werd voor hun goede reis door de kinderen gebeden, terwijl dan St. Nicolaas de zaal verlaat. De Veiling. In verband met de werk zaamheden der pluimveetentoonstelling is in de a s. week Woensdag in plaats van Donderdag veiling. KOUDEKERK. Bljz. Vrijw. Landstorm. Woensdag avond had in de O. L. school alhier de aangekondigde schietwedstrijd plaats van do pl. afd. van don Bijz. Vrijw. Lanstorm en de Burgerwacht. Zooals gewoonlijk bestond hiervoor weer groote belangstelling. De wedstrijd werd o.a. ook bijgewoond door den voorzitter der pl. Landstormcommisie, de heer Kwint, burgemeester alhier, generaal-ma- jaor Zeeman, majoor Boots en luit. Karres, resp. commandant en secretaris van do Gewesteliike Landstormcommissie „Zuid Holland West". De burgemeester opende dezen wedstrijd met een welkomstwoord, waarin hij vooral ook uiting gaf van voldoening over do bij woning door genoemde officieren. Majoor Boots richtte in 't bijzonder een woord van hulde tot den burgemeester en de pl. leider van den Landstorm, de heer W. A. van den Dool, voor hun vele be moeiingen. hetgeen voor hem een bewijs was. dat de leiding in goede bandon is. Spr. deelde voorts nog mede, dat sedert enkele dagen ii Den Haag een gebouw is openge stel voor leden van den B. V. L. en dat een bezoek hieraan door de afd. Koudekerk zeer op prijs zal worden gesteld, hetgeen met applaus werd ingestemd. Nadat luit. Karres nog een korte uiteen zetting gaf van de beide instituten, werd door den burgemeester de prijzen uitge reikt, waarvan de uitslag luidt als volgt: Landstorm: le pr. P. Bervoets 47 p., 2e pr. W. A. van den Dool 47 p., 3e pr. D. Guldenmond 46 p., 4e pr. A. van der Voorst 46 p., 5e pr. J. B. C. Hogenes 46 p., 6e pr. N. de Jong 46 p., Te pr. L. de Jong 45 p., 8e pr W. de Vries 44 p., 9e pr. P. den Hollander 44 p., 10e pr. J. Snatersen 43 p., lie pr. C. Verbree 42 p. Burgerwacht: le pr. H Hogenes 49 p., 2t> pr. Jac. Ravensbergen 48 p., 3e pr. J. Dale bout 47 p., 4e pr. A. van der Meijden 47 p., 5e pr. A. Hoogkamp 46 p., 6e pr. T. Mole- ma 45 p., 7e pr. J. Verbree 45 p., 8e pr. J. Bervoets 43 p., 9e pr T. Molema Jzrtl 41 p., 10e pr. Jac. van Veen 41 p., lie pr. A. van den Berg 40 p. UIT BE OMGEVING SASSENHEIM. St. Nico!aasieest SI. Joseph's Gezellen. Gisteravond had in de Gezeilenzaa. bet St. Nicolaasieest plaats. Om ongeveer 9 uur kwam de goede Sint met zijn trouwe knecht binnen. De hooge gast werd door den Praeses verwelkomd, waarna zwarte Piet de Gezellen eens over den grond liet kruipen om hun maag te vul.en. De goedo Sint had voor iederen Gezel een verrassing medegebracht, bestaande uit allerlei sur prises, die door St Nicolaas aan de jongens met een toepasselijke schrobbeering wer den overhandigd. Alle surprices waren ver- geze d met een toepasselijk rijmpje, waar om smakelijk is gelachen. Nadat alle sur prises waren uitgepakt vertrok de goede Sint. Hierna bleven de Gezellen nog ge- ruimen tijd bijeen. Het is een genoegelijke avond geweest. VEUR. Gemeenteraad. Vrijdagavond te 7.30 uur komt de Raad der Gemeente Veur in openbare vergadering bijeen. 1. Notulen; 2 Ingekomen stukken en mededee.ingen; 3. Vaststelling kohier Straatbelasting 1932; 4. Voorstel tot wijzi ging der verordening op de heffing eener Straatbelasting; 5. Voorstel beueitende aanbieding van grond door W. C. Burg- meijer en P. L. Kuitems te Voorburg, 6. Voorstel tot opheffing cicr zekerheidstel ling door den vroegeien Gem. Ontvanger, den heer G A L. M. Vos de Wael; 7. Voor stel tot ver eenen eener aanvullingssubsi- dio voor 1932 aan het Burgerlijk Armbe stuur; 8. Voorstel betreffende verstrekking van schoeisel aan schoolgaande kinderen, naar aanleiding van verzoek van de Ver- eeniging Volksonderwijs, afd. Stompwijk- Veur; 9. Voorstel tot verleening van ont heffing van het bepaa.de in art. 1, subs. 2 der bouwverordening en tot hei aangaan van een privaatrechtelijke overeenkomst ter zake van betaling bijdrage in kosten van rioleering en bestrating door J. M. Wille- man te Hillegersberg in verband met in gediend bouwplan; 10. Verder voorkomen de zaken. HET WEER OP ZCNDAG. ZEER WAARSCHIJNLIJK MOOI WEER MET LICHTE VORST, WEINIG KANS OP SNEEUW. V Een week geleden was de algemeene weerstoestand in Europa nog zeer onvast. Het was juist tegen het einde van een tijdperk van stormachtig weer over de Noordelijke helft van Europa. Daaraan is vrij plotseling een einde gekomen. Door den inval van een krachtigen en zeer kou den luchtsroom uit het hooge Noorden heeft zich daarna een belangrijk gebied van hoogen druk gevormd, dat thans zoo gelegen is, dat de koude, droge lucht stroom hit het hooge Noorden over Fin land en de Oostzee naar Midden- en West-Europa vloeit. Waren wij een week of vier verder in den winter, dan zouden deze gewijzigde omstandigheden aanleiding kunnen geven tot strenge vorst. Thans zijn daarvoor nog niet alle voorwaarden vervuld en kunne wij dus, mede in ver band met het feit, dat het in December zelden of nooit tot strenge vorst komt, geen sterke koude verwachten. Daarente gen is het zeer waarschijnlijk, dat bij on veranderde luchtdruk-verdeeling lichte vorst zal voorkomen, vooral wanneer de nachten helder zijn. Wat de vooruitzichten betreft voor het einde van de week en voor Zondag kan het volgende worden opgemerkt: Zeer waarschijnlijk zal het gebied van hoogen druk nog enkele dagen boven N..W.- Europa stand houden waardoor de wind uit den Noordoostelijken hoek zal blijven waaien. Wanneer de barometer stationair blijft zal het weer droog en meest licht be wolkt blijven en zal des nachts eenige gra den vorst kunnen voorkomen. Als de baro meter daarentegen vóór Zondag een lichte daling vertoont, hebben wij veel kans op sterkeren wind uit het Oosten met sneeuw of uit het Noorden met een temperatuur om het vriespunt en sneeuwbuien. Het is n.l. niet onmogelijk, dat zich over de Oost zee een ondiepe depressie ontwikkelt, die zich over de Oostzee eenen en en tot buiïg weer uit het Noorden aanleiding zou geven. Bij het opmaken van deze be schouwing waren echter niet meer dan zeer zwakke voorteekenen daarvan te be speuren. KERKNIEUWS Audiëntie Z. H Exc. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week alleen Dinsdag en Vrij dag audiëntie, verleenen. 1GS. Wat waarschijnlijk velen niet weten of niet beseft hebben: De Oversten van Missie-Congregaties zooals de t. Joseoh-Congiegatie vai Mill Hill waartoe dit Missiehuis behoort, zijn onder doodzonde verplicht 1) alles te doen wat redelijkerwijze van hen verwacht kan worden om de haar toevertrouwde Missie gebieden van een voldoend aantal priesters te voorzien 2) dezen de noodige geldelijke en andore steun te verschaffen. Als we daarom een beroep doen op uw liefdadigheid, dan is dat niet louter om het ons gesteld doel te bereiken. Wij doen het omdat het onze plicht is, juist zooals wij verplicht zijn Js Zondags de H. Mis bij te wonen en op Vrijdag ons van vleeschspijzen te onthouden. De Kerkelijke Wet heeft deze verplich ting opgelegd en wij moeten ons inspannen om haar na te komen. Deze wet zegt: „De Mis:ie-Congregaties zijn gebonden dooi* een al erzwaarste verplichting om te zorgen dat de Missies welke zij van de H. Stoel hebben aangenomen niet lijden aan een tekort aan missionarissen. Deze wet verplicht ze dus eerstens om een voldoend aantal missionarissen beschikbaar te stel len voor de behoeften dier Missies en twee- dens om ijverig te verzamelen en te ver schaffen de andere mensche ijke steun en middelen welke diè Missies noodig heb: ben" Dit zijn zeer ernstige woorden en als onze Roomsche menschen dit beter wisten, zouden zij stellig nog veel meer meeleven met ons die zulke zware verplichtingen hebben. In ieder geval tnonen zij duidelijk aan wat de H. Vader van ons verwacht en dat ons werk niet zoo maar een liefhebberijtje is maar een taak van welker volbrenging onze eigen zaligheid afhangt. En dan volgt natuurlijk de vraag: Waar vinden wij de noodige priesters en waar de noodige middelen om hen op te leiden cn te onderhouden? Een vraag welke in het bijzonder u aangaat. Vrienden. Ook voor u is de uitbreiding van het Gods Rijk op aar de geen liefhebberijtje. Ook gij zult reken schap te geven hebben van de, van u door God verwachte, medewerking. .Father Lefeber. St. Bonifacius-Missiehuis Hoorn, postrek 120937. Wie de ziel van een ander helpt redden redt zijn eigen ziel. zijn op de Kantoor-uren aan ons Eureau verkrijgbaar ad f0.05. ALSOOK BIJ: Sigarenmagazijn „INSULINDE" Heerens-traat hoek Zoeterw. Singel Sigarenmagazijn Fa. SOMERWIL Hoogewoerd hoek Watersteeg. Sigarenmagazijn „HAVENBRUG" Haven, Sigarenmagazijn A. KOSSEN Joh. de Withstraat 42. KIOSK PRINSESSEKADE DE „KAMPIOEN-HUISVROUW". In elk vak kan men in Duitschland ge leidelijk van leerling opklimmen tot gezel en meester. Alleen de huisvrouwen konden hier tot nu toe den titel van „Meester" of ficieel niet verwerven. Maar ook aan dezon wantoestand is thans oen einde gekomen. Sedert enkelen tijd bestaan te Berlijn en in andere groote steden „Scholen voor huisvrouwen" met leergangen, die ander half jaar duren. Aan het einde van deze leergangen moeten de leerlingen een stieng examen afleggen om clen „Meesterbrief" te verwerven. Hiermede verwerft de candi- daat tevens den titel vao „Meesteres in net Huishouden Berlijn bezit reeds 45 van1 der gelijke lauieaten en in ge-neel Duitschland zijn er ongeveer 500. De candrdaat moet ten minste 25 jaar oud zijn en het bewijs leveien, dat zij een goede algemeene ont wikkeling bezit en reeds vijf jaar lang zelf standig aan het hooid van een huishouden heelt gestaan. Men wordt in deze cursussen zoowel practisch als theoretisch opgeleid in het kooken, naaien, strijken, in zieken- verplegin,g huisarbeid, diëet-koken enz. enz. Bij het begin van haar examen moec de candidaat eerst drie dagen lang een verantwoordelijke functie in een vreemd huishouden uitoefenen. Daarna moet, bij voorbeeld, een menu worden opgemaakt vo'or een huisgenoot, die een maag- of darmziekte heeit. De noodige inkoopen moeien worden gedaan. Soms moet de can didaat drie dagen lang voor een huishou den van 4 personen zorgen met een mini mum aan huishoudgeld. Üfwel er moet een verjaardagstafel voor 10 kinderen worden gedekt en voor de noodige hoeveelheid koen worden gezorgd. Tot het theoretiscte examen behoort het maken van een opstel, bij voorbeeld over het tnema „Het koopen en het onderhoud van bezit in het huis houden" - „Onderhoud van het wascn- goed" enz. Bij de laatste cursus, die in Juli werd gehouden, hebben 13 dames het exa men met succes afgelegd. „VEILIGHEID VOOR ALLES". De Enge sche „safeiy-first" vereeniging heeft een enquete ingesteld naar de oorza ken der verkeersongevallen in het afgeloo- pen jaar. Van de 1059 geval en met doodelijken af loop van de maanden Juli en Augustus kon den er slechts 15 procent op rekening wor den gesteld van „onvermijdelijke'' oorza ken zooals mist, gladhe:d. slechte toestand der wegen enz. In niet minder dan 85 pro- oent moest het onge'uk worden toegeschre ven aan roekeloos rijden der autobestuur ders of aan de onoplettendheid der voet gangers. Van de meer dan 1000 gedoode personen waren ruim 800 jonger dan 16 of ouder dan 55 jaar: dus ofwel jeugdige kin deren of wel bejaarde menschen die zich niet meer met een vluggen sprong in veilig heid kunnen stellen, wanneer een auto in snel e 'vaart kwam aangeraasd. Van de kinderen beneden de 16 jaar was de groot ste helft jonger dan 8 jaar. Meer dan 200 kleine kinderen werden in den vacantietijd het slachtoffer van den modernen snel heidswaanzin. „Weest maar niet bang, ik kom niet om te stelen. Ik wou alleen maar mijn meisje opzoeken". „Zoo? Nou, hoor 'ns jonge man, ik ben in mijn jeugd ook wel eens verliefd ge weest, maar ik heb nooit een zaklantaarn meegenomen." „Tja, dat kan ik aan mevrouw wel IN DEN ADVENT. In den Adventstijd daalde to Toulouse de tueimometer tot 13 granen ouder nu». Nu wonnen zij het van Marseille; zij wa ren uitgeiaten van bnjdscuap. Zelis de temperatuur was een ding van groot neiaug in den ouden naijver tusschen louiouse en de rijne havenstad aan zee. Alle voorbijgangers bleven staan bij den the, urometer, uie uithing bij den opticien, dient bij net piein van net Kapitool. Die brave tnemometer was de held van den dag, net eerst waren ae sonaatsenrij- aers nomen hijnen, naai na de sonooimnde- ren en ten laattae tinte eiüe wandeiaai üeinozend tegen de giazen buis, als om net kwin te overreden nog een ietsje meer te dalen. Z/oo drun werd het op dat stands- punt, dat de politie een specnuen dienst moest organiseeren om de vemgneid van het veraeer te verzeaeren. Op het plein glinsterden de glijbaantjes verrudeiiijn onder de bleeke zonnestralen, tot schrik van de dames, die volgens oud- 8ieedsch gebruik hare üuisiioudeiJjae ïnüoo- pen gingen uoen. Zij tippelden tussohen die fuusbreaende klippen door, terwijl de gure N.U.-wind het piein veegde en aiie violet- tes met ïjzel poederde door de stoisneeuw. die hij opjoeg. Ook tooverde hij een fus- 8ohe kieur op de wangen van jong en oud. Het marktplein zag er schilderachtig uit in dat mooie winterweder en verdiende bijna dat men een verzwikking er aan waagde. Langs alle kanten lag de koop waar opgestapeld: brood, borduursels, Spaansche wijnen, aardappelen, tricotgoe deren, kaas, gedroogde pruimen enz., üeel die voorraad door eikaar op den grond en op schragen, o vei dekt met grof zeil /an groene kreur. Boven dien chaos uit zetel den als antieke godinnen stevige matrones met blauwe schort en polsmoflen. Zij scho nen half bevroren, niettegenstaande haar warme stoof en astrakan-kraag. Madam, proef die boter eens! Ooit zulke boter gezien? Hoeveel kost ze? Omdat het voor u is, één frank tach tig 1 Waardig, zonder verdere discussie, zon der ;a oi neen, vervolgt liet huisvrouwtje haar weg, op haar senredon gevolgd dour haar met een korf beiaden dienstbode. De verbolgen verkoopster schreeuwt haar achterna: Jou loei ijke duiten-feeks I Bepaald geiukkiger zijn m deze weers- gesteidneid ue koopvrouwen met karretjes. Zij hebben beweging, zij kunnen zich ver plaatsen en haar bioed verwarmen. Aanhoudend zijn ze op verkenning naar mogelijke klanten uit, die, als zij het aan gebodene durven weigeren, ontnaaid wor den op de welluidende scheldwoorden van den aan uitroepen rijken Zuider tongval. Dan loopen zij verder het plein lang«, naar alle vier windstreken gillend: Aardappelen per kilo 1 Hollandsche aardappeienl. Op den bewusten dag prees ook een kort, gezet groenten vrouwtje hare waar aan. Aiet haar door de koude opgezet paars blauw gezient, met naar in winterkleedij nog omvangrijker gestalte, onderscneidde zij zich op net eerste gezicht in mets van hare standgenooten, maar, als bij geiegen- neid de aandacht nauwkeuriger op naar ge i vestigd werd, ontdekte men het goud ach ter net grove omnuisel, een anueren aan leg, een xijnere natuur dan de schijn deed veimoeden. Zij duwde haar wagentje voort in de gebogen houuing, eigen aan vrouwen, die met een schouderband achter de kar aan loopen. Eansalaps hieid zij haar voer tuig in, de hand voor de oogen, als om ze te bescnennen voor de zon, die laag aan den gezichtseinder stond. Zij keek naar een Pater, die met opgeschorte toog tot bovon de enkels, heel voorzichtig tusschen de glij banen doorliep. Hij is het! Het is Pater Tardieul Gewoon om spoedig te besluiten en diensvolgens te handelen, zwenkte zij met haar equipage naar links, wat tot gevolg had, dat op het eind van het trottoir dc Pater zich recht tegenover hare aardappel- provicie bevond. Herkent u mij niet, Pater Tardieu? De priester sloeg de oogen op, hield het hoofd een weinig opzij, zocht en zocht m zijn geheugen: Moeder Rivalot, nietwaar? Zij is het, Pater. Ze hadden me ver teld dat u in den oorlog gesneuveld waart,, en daar zie ik me opeens u bij den thermo meter staan kijken. Ik dacht bij mezelf, is het Pater Tardieu wel? Omdat u het hooid naar beneden hield, was ik eerst niet zeker, hmaar nu herken ik u best; u is niets ver anderd Gij ook niet, moedertje. Ach ik! Een rimpeltje meer of minder op n oud gezicht. En ben je nog altijd even braaf? Ik hoop het, Pater, en als u tot Kerst mis in de stad blijft. Ja, mijn biechtstoel is links bij den in gang. U moet mij uitleg geven over allerlei dingen: onze nieuwe Pastoor verlangt, dat we, hoe moet ik het noemen, een korte overweging houden, eiken dag. Ja, dat is zeer aan te bevelen. Gemakkelijker gezegd dan gedaan. Hoe kan 'n oude vrouw als ik, die niet le zen of schrijven kan, dergelijke devoties beoefenen, die de deftige lui amper in prak tijk brengen Dat 's verkeerd gedacht, moeder. Niets is eenvoudiger; het is zoo gemakke lijk, bijvoorbeeld, we hebben gauw Kerst mis, binnen 8 of 10 dagen Tien dagen, Pater. Goed, tien dagen dan. Maar laten we doorloopen. Wat vriest het bard in Tou louse. Ja, Marseille moet onder doen, of het! Hoe zoo? Dat is van oudsOuze kwaliteit in al les de beste. Ze hebben nu maar zes on gelukkige graden onder nul. Om op ons gesprek terug te komen: je weet wat het Kerstfeest beduidt? Zeker! Verleden jaar heb ik zelfs hot aardappelmeel mogen leveren voor do sneeuw van de Kerstkribbe. Welnu, stel u het Kind Jezus voor, dat ter wereld kwam, toen het bitter koud was in Palestina.... In IJethlekem.... En sleohts in armelijke doeken gewik keld op stroo werd neergelegd. De ±1. Maagd bukt zich bezorgd over liet Godde lijk Kind, de H. Jozei heelt zijn mantel aigedaan om ze beiden te be&cüutten te- geu ue koudeos en ezel verwarmen het Kind met hun adem.Buiten spreidt zich de nacüt over de vlakte.... Gij, moedor Rivalot, staat in een hoekje om de deur van den stal, bereid uwe diensten aan de H. tamme aan te biedenut geef je de groote lijnen aan, met een beetje liefdo voltooi je het beeld.... Noemt men dat mediteeren? Ja, maar dan komt de toepassing. Aan het slot oer beschouwing verwekt gij een akte van liefde tot den goeden God, Die %ons zoozeer bemind heeft, dat.... Ik begrijp het, Pater. Om een goede Christin te blijven en gewapend te wezen tegen alle leelijke lee ringen, die men tegenwoordig in de were.d hoort, moet men zich moreel eiken mor gen sternen cioor een overuenamg der groote geheimen van onzen godsdienst. Be grepen dus? Jawel, Pater. Tot ziens! En de geestelijke verwij derde zich met snelle schreden, terwijl groentenvrouw en kar zich tusschen de me nigte mengden en zij een dofferen kreet, een tikje verstrooid uibschalde: Aardappelen per kilo! Hollandsche aardappelen Op den 24 December stijgt de thermome ter, tengevolge waarvan zijn reputatie da lende is en de ondankbare bevolking van Touiouse denkt er niet meer aan om voor zijn bord stil te houden. Men zou ook al heel dicht moeten naderen om het kwik in de buis waar te nemen. Want over de stad hangt een droefgeestige mist, die uw kleeding doordringt en zich hecht aan uw haren en snor. Het valt moeilijk een drukke straat over te steken, zonder tegen een ander aan te botsen, en gebeurt het, dan hoor je een refrein van die Zuidelijke vloe ken, die op hun r-r-r"s rollen, zooals de donder op de wolken, wanneer het omweert. Pater Tardieu, weer met opgestroopte toog, zijn oude parapluie onder den arm, ging door den dichten nevel, de rustigste wegen uitzoekend en in het voortschrijden nau» leti/snd peuead om geen ouosing ie- veroorzaken, wat hem niet belette, toen hij de stoep wilde opstappen, aan stuur boord de torpedo van moeder Rivalot aan te klampen. Daar heb je het! pruttelde hij. Ha, ben jij het, moeder Rivalot? hernam uij opgelucht. Zooals u ziet, of liever, zooals u niet ziet, want net is zoo duister ais de hel. Alleen zal het laar wel wat warmer zijn! En zoowaar, hoe gaat het met de me ditatie? Het gaat op rolletjes, Pater. Dus het middel, dat ik je aan de hand deed, blijkt geslaagd? WonueiTijk! u de zwaarmoedige en grauwe intimiteit die de mist om hen weefde, begon zij te vertellen van haie eerste pogingen om te mediteeren, in de zijkapel van de St. Silvester 's morgeus vóór de Mis van zes uur, en hoe ze er da delijk smaak in vond. Zij dacht aan het Kerstfeest als aan een beminde herinne ring, aan iets uoo-Scend, waar men al zyn dagelijksche beproevingen en lijden ont dekt, doorstaan door iemand oneindig ver heven en uit liefde tot ons. Ik schud het stroo van het arme Je- zuskind. sprak ze met een blijden glimlach om den verwelkten mond. Ik stop de tocht gaten in de grot en doe esn hoop andere dingen. U zou me uitlachen als ik ze u vertelde. Ik denk van niet, antwoordde de priester. Maar het is hier niet rustig, het is de plaats niet om.... Men hoorde in den ondoordringbaren nevel een ve.wijderd ge luid van rijtuigen, dat niets goeds beloofde voor de voetgangers.... We moeten oploo- pen. Zal ik je een ander onderwerp opge ven om te mediteeren? Neen, Pater! Ik houd te veel van dit en heb er nog wel veertien dagen genoeg aan. Vanmorgen nog zei ik tot me zelf: M'n arme moeder Rivalot, wat ben je toch een oude mopperaarster! Je bent nooit tevreden. Je hebt een vermoeiend, zwaar leven, dat is waar. Maar als je 's avonds thuiskomt, vindt je tenminste esn eigen vertrekje, een warm bed, een goede ma tras.... Jij, met je verhard gemoed, ter wijl Hij.... toen Hij in de were'd is geko men, wat vond Hij? Stroo in een hol langs den groot en weg. Die gedachte troost en sterkt mij den geheelen dag, en ik trek mijn wagen welgemoed en berustend. Het bemoedigt mij telkens om te kunnen zeg gen: Vooruit, oudje! Dapper wezen! Hij, Hij heeft zijn kruis wel voortgetrokken Toen de priester van haar wegging, pa relde er in zijn oog een traan. Weten ioe ik het niet, maar ik denk, dat het niet lou ter door den mist kwam.... „Geld." Pierre l'E r A i t a

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6