C. G. SMIT VRIJDAG 9 DECEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 CONTINGENTEERING VAN VET. In het Voorloopig Verslag der Tweed3 Kamer over het wetsontwerp tot regeling van üen invoer van ongestnolten dierlijx vet wordt algemeen betreurd, dat het wets ontwerp zoo onvoldoende is toegelicht. Het zal o.m. voor de Kamer noodzakelijk zijn te weten, uit weiae lauden de abnor male invoer heeft plaats genad. Sommige leden wezen er op, dat de in voer van bet betreueade artiuel over de eerste 10 maanden van 1932, vergeleken met aien oxer hetzelfde tijdvak van 1931, wat het gewicht, noch wat de waarde betreft, abnormale afmetingen heeit aangeuomea Eenige leden meenden, dat het hier meer geldt 0 contingenteering van bijzondereu aard, vallenoe buiten de werkingsieer der Crisis-in voer w et. Eenige leden waren van oordeel, dat, mede gezien den uiterst moeilijken toe stand, waarin de Nederlandscne umioouw verkeert, een verder strekkend verbod van invoer van gesmolten dierlijk vet mear wenschelijk waie geweest dan een contin genteering al« de onderhavige, welke geba seerd is op 100 procent van den gemiddel den invoer gedurende de jaren 1929, 1939 en 1931. INVOER VAN N00RSCH IJS TE IJMÜIDEN? Het zou goedkooper en beter zijn dan het Nederlandsche. Naar de berichtgever van het „Hbld." te Umuiden verneemt zou zich aldaar een combinatie van eenige vischhandelaren ge vormd hebben met bet doel binnenkort al daar Noorsch ijs ten behoeve van dea vischhandel w te voeren. Reeds zou de volgende week de eerste lading, circa 600 ton, rechtstreeks per stoomschip van Noorwegen uit worden aangevoerd. Hiermede willen de handela- ren zich van goedkooper ijs voorzien en naar men zegt ook van betere kwaliteit dan hetgeen van de ijsfabrieken te IJmui- den wordt betrokken. WERKVERRUIMING. Levering ten behoeve van het Nederlandsche leger. Voor de levering van 400.000 hemden voor het Nederlandsche leger hadden o.m. ingescnreven de N.V. Katoeninaatschappq v/h Geors. Schol ten k Co. en de N.V. Beu dien 8 Confectiefabrieken, beide te Almelo. De aanbieding van een buitenlandsche fir ma was echter lager. Blijkens een door den burgemeester van Almelo van den minister van Delensie ont vangen telegram is de levering echter ge gund aan de beide Almelosche firma s. AUT0MATENVER0RDENING TE ROTTERDAM. Wat eischt het Middenstandsbelang? In de gisterenavond gehouden vergade ring heeft de gemeenteraad van Rotter dam de door eenige leden ingediende auto maten-verordening met 299 stemmen aan genomen. Het is dus voortaan den Rotter- damschen winkeliers verboden hun auto maten tijdens de sluitingsuren bij te vul len. Dit verbod is verdedigd om het belang van den middenstand door den heer v. d. Brule (B.K.), maar bestreden door mr. Baars (R.K.), die er zich tegen verzette, dat aan het Middenstandsbedrijf steeds meer moeilijkheden in den weg worden ge legd. Tegen deze bepaling stemden de geheele Vrijheidsbond, en de katholieke mr. Baars en Kleipool. Verboden is ook en dit verbod is t. h. s. aangenomen de verkoop per auto maat van een ander artikel, dan men in den winkel verkoopt. CRISIS-VARKENSWET. Commissie van Advfes. De Minister van Economische Zaken en Arbeid heeft benoemd tot leden van ie commissie van advies inzake uitvoering van de Crisis-Varkenswet 1932 de beeren A. J. de Goey Montfocrt, vertegenwoordigende de mesters van zware varkens; J. K. Tam- minga, Leeuwarden, vertegenwoordiger van de mesters van bacon- en zware vleesoh- varkens; J. P. v. d. Stoel, Leiden, voorzit ter van den Nederlandschen Bond van Vee handelaren; Fr. Wellink Jr., Den Haag, vertegenwoordigende de spek-exporteurs, G. Saes, Weert, voorzitter van de belang hebbenden bij den uitvoer van versch var- kensvleesoh; I. van Zwanenberg, Nijmegen, vertegenwoordiger van de belanghebben den bij den uitvoer van bacon; A. H. Doos, Leiden, vertegenwoordiger der belangheb benden bij den uitvoer van vleesohwaren; dr. J. G. v. Slooten, Utrecht, vertegenwoor diger van de Keuringsdiensten; W. Sokaab. Nijmegen, vertegenwoordiger der slagers; G. J. van Poppel. Gilze, vertegenwoordigoi der Varkensstamboeken. RIJKSC0NTR0LEMERK EN CRISIS- B0TERMERK. De Crisis-Zuivel-Oentrale deelt het vol gende mede: Herhaaldelijk blijkt ons, dat bij bet pu bliek een misxerstand bestaat omtrent de waarde van de merken, welke ingevolge de Crisis-Zuivelwet op boter worden aange bracht. Het komt daarom gewensoht voor er op te wijzen, dat alleen het Rijkscontrole- merk een bepaalde kwaliteit garandeert, a.i. "zuivefre boter, met oen vochtgehalte van ten hoogste 15.5 pCt. De andere merken geven slechts aan, dat voor de waar de heffing ia betaald, welke op boter rust. R. K. LYCEUM TE ALKMAAR. Door Mgr. Aengenent Ingewijd. Woensdagmiddag is het nieuwe R. K. Lyceum te Alkmaar door Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent ingewijd, onder groote belangstelling van de zijde van het curato rium, leeraren en leer.ingen. Mgr. werd geassisteerd door den hoog- eerw. Deken Rengs, de zeereerw. Pastoors L. Biesba en A. Baetsen, Rector J. Filbry en de weleerw. kapelaans Persoon en De Wit. Hierna begaf men zich naar de groote aula, die geheel bezet was met genoodigden en leerlingen. Hier waren o.m. tegenwoor dig de inspecteur van de Ned. Lycea, de heer J. van Ande., het voltallig college van B. en W. van Alkmaar en de gemeente secretaris en meerdere raadsleden; de rec tor van het Gymnasium dr. J. Hemelrijk, de directeuren van H.B.S. en Handels school, resp. de heeren drs. J. H. Massing en dr. J. Postma, de zeereerw. Rector Pa ter A. Vlaar O.E.S A., rector van het R. K. Lyceum te Overveen, de commissie van toe zicht op het M. O., voorzitter en secretaris van de K. v. K., ir. A. R'oebroeck, directeur Wieringermeer en vele zeereerw. heeren pastoors en heeren burgemeesters uit bui tengemeenten. Verder de leeraren met hun dames en zeer vele ouders van .eerlingen. Allereerst werd het woord gevoerd door den president-curator, den hoogeerw. de ken E. P. Rengs te Alkmaar, die een wel komstwoord tot de aanwezigen richtte en dank bracht voor de van verschillende zij den ondervonden medewerking Achtereenvolgens spraken nog de heer J. van Ande., inspecteur van bet Lyceum- onderwijs; mr. W C. WendeWr. burge meester van Alkmaar, die ais voorzitter van het Stedelijk Gymnasium zijn geluk- wenschen aanbood; ir. Ph Bosscher, als voorzitter der plaatselijke commissie van toezicht op het M. O.; de moderator, de zeereerw. heer J. Filbry; de rector drs. M. v. d. Weyst, terwijl voorts ook namens eer lingen en leeraren gelukwenschen werden aangeboden Daarna werd ook het woord gevoerd door Z. H. Exc. Mgr. J. D J. Aengenent. Door de totstandkoming eerst van het Graalhuis en nu van dit Lyceumgebouw hebt gij getoond het diep besef en de innige overtuiging te hebbeu, dat men voor de jeugd n:et genoeg kan doen. Gij weet het reeds, dat gij door dat heerlijk besef ge heel en al aan mijn zijde staat. Wij moeten ons voor onze vrouwelijke en mannelijke jeugd offers getroosten; ook veel financieele offers. In weet dat -de Alkmaarsche katholieken bezield zijn met geestdrift om ons ideaal te verwezenlijken, a.les wat mogelijk is te doen voor onze vrouwelijke en mannelijke jeugd De opvoeding van onze jeugd moet zijn katholiek; zuiver principieel katholiek van de bewaarschool tot de Universiteit; dat geldt ook sterk voor de jaren van het Mid delbaar en voorbereidend Hooge Onder wijs; dan komt de jeugd op een leeftijd, waarop verstand en wil een bijzondere vor ming noodig hebben. De jeugd komt hier in een levenstijd, waarin zij vragen en antwoorden naar vo ren brengen, waaraan zij vroeger nooit ge dacht hebben; waarin hart en wil neigin gen krijgen, die hun vroeger niet bekend waren. Het Lyceum is daarom van groote betee- kenis, omdat deze jaren zoo moeilijk zijn. Ik verheug mij er daarom over, dat het Ly ceum op zoo zuiver principieelen grondslag staat. ST. LOUIS TE OUDENBOSCH. Gouden jubileum van het externaat Op Donderdag 15 dezer zal het vijftig jaren geleden zijn, dat te Oudenbosch het externaat van het alom in den lande be kende instituut „St. Louis' werd opgericht. Met het oog op de benarde economische tijdsomstandigheden is van een plechtige viering dezer herdenking, op verzoek der Broeders, afgezien R. K. WERKLIEDENVERBOND. Meer leden en toch verlies. Het aantal leden der vakbonden steeg, naar de „Volkskrant" bericht, van 1 Juii tot 1 Oct. met 5025, doch bierbij was mee gerekend de overgang en bloc van den R. K. Posrtbond met 4405 leden; de winst door groei verkregen bedroeg dus in wer kelijkheid 620 leden. De afschrijvingen in dat kwartaal bedrcegen 1961, zoodat, waro de Posibond niet overgekomen, de katho lieke vakbeweging dit kwartaal met 1341 zou zijn achteruitgegaan. In dat verlies deelen het sterkst „St. Raphaël" met 210, de bouwvakarbeiders met 806, de metaalbewerkers met 183 en de textielarbeiders met 496 leden, bedrijven die sterk door de crisis te lijden hebben, doch waarvoor het dus voor de leden van dubbel belang was georganiseerd te blij ven. De diocesane bonden boekten 1698 ie- den winst en zagen, hun totaal stijgen tot 152.598. Het totaal aantal leden van het R. K. Werkliedenverbond bedroeg: 1 Januari 202.215; 1 April 206.901, 1 Juli 211.627, 1 Oc tober 214.398, zoodat het derde kwartaal, dank zij den R. K. Postbond, nog een winst opleverde. TARIEFVERLAGING BIJ DE SPOORWEGEN. Invoering voor 1 Mei? Naar de „Tel." verneemt, zullen de ta riefswijzigingen bij de Ned. Spoorwegen uiterlijk 1 Mei worden ingevoerd. Indien echter het i-Jtgebreide admini stratieve werk, dar aan deze tariefswijzi ging vastzit, het toelaat, zullen de nieuwe j tarieven reeds eerder van kracht worden. De opjjineele GELDERSCHE ROO*W 40 CENT PER POND «ss g*- UW HUIS VC (STEEEMAN Co). rFIJN£ VLEESCHWAREN OUD-MINISTER OVERLEDEN. De oudste oud-minister jhr. H. M. van der Wijck, oud zee officier en oud-minister van Marine (18941897) in het minisrtene- Röell, is 89 jaar oud, te Velp overleden. ONZE IN- EN UITVOER. Steeds achteruitgang. Onze invoer had in November oen waar de van 106 mil ïoen tegen 140 miliioen in November van het vorig jaar; onze uit voer in November een waarde van 70 mil iioen tegen 101 miliioen in November 1931. Van 1 Januari tot en met November had onze invoer een waarde van 1193 miliioen tegen 1752 miliioen in hetzelfde tijdvak van 1931; onze uit veer een waarde van 776 mi.- lioen tegen 1231 miliioen Het vorig jaar werd nog 70 percent van onzen invoer door uitvoer gedekt, thans maar 65 percent. DE BANKETBAKKERSACTIE TE ROTTERDAM. Naar de „Tel.'* verneemt, hebben de Rotterdamsche banketbakkers besloten hun actie tegen de Zondagssluiting a s. Zondag niet voort te zetten. De zaken zul len dien dag slechts geopend zijn op de wettelijk toegestane uren Intusschen be- teekent dit geenszins, dat men zich thans bij de wette ijke bepalingen neerlegt. Men wil echter eerst o.m. het resultaat van de behandeling van den kantonrechter der Zondag j 1. ongemaakte processen-verbaal afwachten Deze behandeling zal plaat6 vinden op 19 Dec. a.s.; meer dan honderd banketbakkers zullen dien dag terecht staan. Inmidde's zullen de banketbakkers in den loop der volgende week hun stand punt nader bepalen. Buitengewone Algerreene Vergadering Boerenvakbond. Op Dinsdag 3 Januari 1933 worden de lc den akkerbouwers. -zuivelberciders en -melkveehouders van den L. T. B. des v.m. haf ef in het St. Bavo-Gebouw. Smede- straat. Haarlem, verwacht, tot bijwoning van een Buitengewone Alvemeene Verga dering van den Boerenvakbond L. T. B. Het bestuur heeft gemeend, op deze ver gadering een overzicht to geven van de hui- d'ge maatregelen tot ondersteuning van den landbouw, hun werking, de fouten en onvolkomenheden hieraan verbonden, ei. de wenschen van de organisatie in deze. Bij de uitvoering van de verschiPende landbouw steunwetten zijn door de Over heid allerlei lichamen in het leven veroe- pen. Belanghebbenden zijn bij de Uitvoe ring ingeschakeld. Ook de L. T. B. heeft in verschillende uitvoeringslichamen perBO- nen aaneewezen of doen aanwijzen. Het bestuur van den Boerenvakbond L T. B. heeft daarom vooraanstaande per sonen uitgenoodigd. om een inleiding ovei de volvend© steunwette te houden: a. Wet tot steun aan den suikerbieten teelt. b. Wet tot steun aan de tarweteelt. c. Wet tot steun aan de zuivelberei ding. d. Wet tot steun aan de varkenshou derij. e. Wet tot steun aan de vlasteelt. f. De Crisis-Pachtwet Fet bestuur van den Boerenvakbond L T. B. meent daardoor te bereiken, drt de leden niet alleen de uitvoering in groote lijnen zullen leeren. doch tevens de moei lijkheden, welke zich voor kunnen doen en in welke richting deze moeilijkheden zullen kunnen worden opgelost. Geen feesten ten Hove. In verband met de tijdsomstandigheden heeft H. M. de koningin besloten geduren- ed dit winterseizoen geen officiee'e 'feesten en maaltijden te doen plaats hebben. Loonsver aginq bij de Tilburgsche wolfabrieken Het bestuur der Vereeniging van Til burgsche fabrieken van wollen stoffen heeft een bespreking gehouden met de hoofdbesturen van „St Lambertus" en „De Eendracht", over een met 1 Januari a.s. in te voeren loonsverlaging van 7,/J pet. Het bestuur van „St. Lambertus" zal het voorstel met de leden bespreken op een dezer dagen te aouden vergadering. Gisteren is te Doetinobem plotseling overleden, 49 jaar oud, de heer J. G. Heuthorst, sinds 1920 lid van den ge meenteraad en sinds 1923 wethouder voor financiën en volkshuisvesting. De overle dene, die tevens lid is van de Prov. Staten van Gelderland, was een vooraanstaande persoonlijkheid in landbouwkringen en was algemeen gezien. De heer Heuthorst maak te Woensdag een autoritje met zijn echt- genoote. Tijdens den rit werd bij onwel, maar had nog het bewustzijn de auto tot staan te brengen. Even later wa9 hij be wusteloos en werd hij naar het ziekenhuis en daarna naar zijn woning vervoerd, waar de dood gistermorgen intrad. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Pensioenaftrek ambtenaren. Deze week werd in de trouwzaal van het „Huis der Ge meente" een vergadering gehouden van de commissie voor georganiseerd overleg, in arab- tenaarszaken, zulks in verband met den door B. en W. voorgestelde pensioen-aftrek. De vertegenwoordigers der ambtenareo-organisa- ties hebben het standpunt uiteengezet, waar bij bleek, dat men zich over het algemeen niet met den door B. en W. aangekondigde be zuinigingsmaatregel kon vereenigen Een be slissing werd echter nog niet genomen. Geboren: Aaltje Anna Elisabeth d. van J W. van Staveren en N. d, Groot Justina d. van L'A Spreij en M. Altona Keijer Ber- tus z. van L. J. Schermer en E. Rezelman Alida Josephina d. van M. Nieuwcboer en M. C. Plaum Corrie d. van A. Rijnsburger en T. van Rhijn Hendricus Antonius z. van P H. de Simts en E. de Jong Klazina Ma ria d. van J. J. Poelwijk en M. Oosterman Lucita Alida d. van K. Straver en J. M. van der Werf Marinus z. van J. van Ar- kel en C. van Donk Alida d. van K. van Egmond en B. Vonk Paulina d. van W- Noomen en A. K. van der Spelt. Getrouwd: J. Kok 22 j. en S. Linting 19 j. J. van Renswijk 21 j. en W. B. van Dijk 19 j. G. P. Wouter van Waasbergen 27 j. en J. E. Bos 21 j. Overleden: Jan Hogerwerf 86 j. wedr. van Th. Verhaar. Gevestigd: van Utrecht: J. P. de Rijk Amsterdam: C. M. Mulders Boskoop: J. Grififoen Boskoop: W. van Wilgen Noordwijk: T. Heinen Utrecht: S. de Jong Utrecht: A. de Jong Zwammeidam: G. van Harselaar Rietveld: M. van Harskamp Zwamerdam: H. M. Gentenaar Rietveld: C. J. van den Brink. Vertrokken: naar Hilversum; M. de Graaf Leiden, Levendaal 29a: A. Blok Eramen: J. Hollander Amersfoort, Vincent van Gochstraat 13 B. H. van Pelt en echtge- noote Rotterdam, Voorburgstraat 98b: T. W Zipp Dordrecht, Jacob Marisstraat 41: G. Boer wed. P. Maasdam Oegstgeesl, Wilhel- minastraat 1: J. van Dam. BODEGRAVEN Kiesvereeniging. Ledenvergadering der R.K. Kiesvereeniging „Onze Plicht" gisteren avond balfacht De 2e voorz., de heer A. R. v d. Heijden, maakt op de eerste plaats zijn excuus, dat de vergadering niet op tijd kon beginnen, aangezien men, toen deze vergade ring werd uitgeschreven, nog niet wist dat het dezen avond Lof met predicatie was. De voorz .opent de vergadering met den chr. groet en heet alle aanwezigen hartelijk welkom. Vervolgens verzoekt spr. de secre taresse, mej. A. v. Benten, de notulen voor te lezen, welke zonder op- of aanmerkingen owrden goedgekeurd met dank aan de secre taresse. Vervolgens wordt overgegaan tot punt 3 der agenda: mededeelingen. De voorz. deelt mede, dat na de vorige vergadering een protesttelegram verzonden was aan den Spaanschen president. Vervolgens, dat van den heer E. A. Bogaart een schrijven is bin nengekomen met de mededeeling, dat hij voor beide functies bedankt. Hierna: voorstel tot wijziging van het reglement. Aan de aanwezigen worden enkele regle menten uitgereikt ter nalezing. De reg'ements- wijziging wordt zonder aanmerking door de vergadering goedgekeurd, behoudens een en kele opmerking van minder belang. Vervol gens wordt overgegaan tot verkiezing van een bestuurslid in de vacature A. de Vos. Gekozen wordt de heer A. Wolswijk Tzn., die z'n be noeming aanneemt. Vervolgens verkiezing voorzitter. Gekozen wordt de heer A. R. v. d. Heijden en neemt zijn benoeming aan, echter voor den tijd van één jaar aangezien hij op den duur het niet voldoende kan behartigen, gezien de zeer vele functies, welke de heer v. d. Heijden al reeds te vervullen heeft op sociaal en charita tief gebied. De voorz. deelt mede, dat In Februari we derom een vergadering zal worden gehouden. Bij de rondvraag wordt de aanmerking ge maakt, dat nieuwe kiezers welke zich te Bo degraven vestigen, niet genoeg bezocht wor den. Er zal zooveel mogelijk aangedaan wor den dit euvel te voorkomen. Vervolgans wordt nog eens teruggekomen op de vergadering der boeren, waar de heer v. d. W. als spreker optrad. De heer H. J. v. d. Poll geeft de uit eenzetting, dat de actie der boeren zoowel on geoorloofd als onverstandig is. Spr. is absoluut niet tegen boerenactie, doch zij moet reg'e- mentair zijn, dus volgens het program der R.K. Staatspartij. In den gemeenteraad zal spr. ten allen tijde de belangen der boeren bepleiten. Een motie, bepleitende het belang der boeren, welk ingediend was door den heer Bogaart, wordt gesteund, en komt dus ter tafel Na eenige discussie trekt de heer Bogaart echter zijn motie weet in. Niets meer aan de orde zijnde, dankt de voorz. de aanwezigen voor hun opkomst en sluit te half 12 de ver gadering op de gebruikelijke wijze. Een slechte daad. Terwijl een jongejuf frouw naar huis wandelde terug van het bood- schappen-doen, en haar taschje onder haar arm hield, ontrukte een voorbij-fietsende jon gen haar het taschje, waarin zich ook nog eenig geld bevond. Tot dusxer is de politie nog niet op het spoor van den laffen dader. Arbeidsbemiddeling. Het aantal inge schrevenen bij het correspondentschap der Arbeidsbemiddeling in deze gemeente is in de afgeloopen week vermeerderd noch vermin derd. Bouwvergunning. Door B. en W. is aan L Hoosbeek vergunning verleend tot den bouw van een houten schuur voor rekening van den heer D. Schouten, Meije, alhier. Crisis-cbmité. In de afgeloopen week rijn bij het crisiscomité geen gedragen kleeding- stukken binnengekomen. In verband met de groote aanvraag, houdt genoemd comité zich bij voortduring hiervoor aanbevolen. Gevonden. Een handbeschermer 1 gele halsketting. Verloren. 1 gouden halskettingtje 1 zwart damestaschje inhoudende negatieven v. foto's. Inlichtingen aan het politiebureau op Maadnag. Getrouwd: M. Rijkaart 58 j. en E. van de Bor 43 j. H. Slappendel 26 j. en M. Verheul 29 j. Overleden: te Gouda Gerardus Johan nes Humrae z. van H. Humme en A. M. Na- trop. Vertrokken: M. Venema naar Meeden J. van den Hooren naar Zegveld G. den Houdijker naar Hazerswoude J. Blom naar Amsterdam H. Leliveld naar Zwammardara Gevestigd: A. Burggraaf van Zegveld L. M. Zwaneveld van Zwammerdam A. van Leeuwen van Alphen a. d. Rijn C. G. Schouten van Waarder H, Pranger van Beilen HAZERSWOUDE Geboren: Johanna Petronella d. van G. Alkemade en M. J. Verbsy. Jacob z. van Alb. van der Eist en C Groeneweg Geert z. van R. Hassafras en C. Kraan Jacobus z. van G. van Gent en P. van Elswijk. Getrouwd: N. B. van Heynirgen en M. van den Berg. A. van Staveren en S. van Puffelen G. Weyenberg en H. Boterraan NIEUWKOOP Werkloosheid. Het aantal werkloozen be draagt momenteel alhier 69. waarvan 54 hoof den van gezinnen. Van deze laatsten zijn er 18 te werk gesteld bij gemeentelijke werkver schaffing en 36 genieten een wekelijksche steunuitkeering. Propaganda-avond B. V. L. Op Donder dag. 15 December a.s., des avonds 8 uur, zal in het Patronaatsgebouw een propaginda- avond worden gehouden van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm en nevenkorpsen. Het program ziet er zeer aanlokkelijk uit, gevarieerd door redevoeringen, zang en films. Alle ingezetenen van de gemeente, die 16 jaar zijn of ouder, hebben toegang teger, betaling van 20 cents entree. Geboren: Jakob z. van S. Buitelaar en H. van Vliet Overleden: Niesje de Boer 73 j. echt- genoote van T. Zaal. Te vroeg gejuicht? Het blijkt nu, dat het Rijncomité foftewel het comité tot demping van den Rijn) alhier zich deerlijk beeft vergist. Het comité toch had doen uitkomen, ook in de gecombineerde vergadering gehouden met de leden van den gemeenteraad, dat o.m. medewerking werd verleend voor haar plannen door den A. N. W B. en de „Commissie van Overleg" van wegen. Waaruit het comité dit heeft kunnen opmaken blijkt een raadsel te zijn. Géén der beide bovengenoemde lichamen toch, hebben, naar van betrouwbare zijde werd medegedeeld, eenigerlei medewerking hunnerzijds al toege zegd. Zelfs was één dezer lichamen eenigs- zins ontstemd, toen men vernam, wat de Rijn- demoirgscommissie zoo pertinent verklaarde, Wij zijn benieuwd, hoe het Rijncomité zich hieruit redden zal. ZOETERWOUDE (Hooge Rijndijk) Barbara-vereeniging. Gisteravond hield de Barbara-vereenigng de gewone jaarlijksche vergadering in het patronaatsgebouw. De voorzitter, de heer H. v. d. Poel, opende de vergadering met een woord van welkom tot de weinig opgekomen leden. Jaarlijks zien w!j de getrouwen, die de vergadering beoeken. Door den secretaris, den heer C. R. v. Vel- sen, werden de notulen gelezen, welke onver anderd werden goedgekeurd. De penningmees ter, de heer H. J. v. Mill, gaf het financieel verslag. Inkomsten Z274.56, uitgaven 363.45 nadeeÜg saldo /93 89J4, saldo in kas op 1 De cember 1931 434.95!^, gaat af het nadeelig saldo van f93S9'A, blijft een saldo in kas op 1 December 1932 341.06. Door de heerei Kearlvmuevbgkqhcmfwy aod Door de heeren Klaver en Heemskerk wer den de boeken en bescheiden van den pen ningmeester nagezien en in orde bevonden. Bij de hierna volgende bestuursverkiezing werden bij acclamatie herkozen de heeren H. v d. Poel en H. J. van Mil. Op voorstel van het bestuur werd na eenige discussie besloten om wederom voor dit jaar een bedrag van 150 bij te dragen voor de verbetering van het kerkhof. Bij de rondvraag deelde pastoor Meyer me de, dat het de bedoe'ing is om binnen niet al te langen tijd. des Zondags, na de Hoogmis de toegang naar het kerkhof gedurende een uur open te houden, en daar ook b.v. eens per maand gezamenlijk te gaan bidden. Nadat verschillende vragen door den voor- ziter waren beantwoord, spoorde hij de leden aan tegenwoordig te zijn in de H. Mis op Zon dag 18 Dec. voor de levende en overledene le den der vereeniging en deel te nemen aan de Algem. H. Communie,. Hierna werd de verga dering op de gebruikelijke wijze gesloten.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 5