VRIJDAG 9 DECEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 Nieuwbouw fa. o. Kloeten. De bekende firma B. v. Kloeten, Breestraat 52, gaat een uitverkoop houden. Op zichzelf natuurlijk niets bijzonders, want de uitverkoo- pen dezer firma zijn bekend. Maar nu is het een bijzondere vanwege den a.s. nieuwbouw. De zaak heeft in den loop der tijden een ge weldigen omvang aangenomen en de ruimte is te klein geworden. De zaak gaat tegen den grond en een nieuw pand zal verrijzen. Archi tect Lamberts heeft het ontwerp gemaakt en de nieuwbouw zal ook onder zijn toezicht staan. Het ligt in de bedoeling van de nieuwe zaak een gezelligen winkel te maken, waar de sfeer van „zich thuis voelen bij van Kloeten" blijft bestaan. Alles wordt nu opgeruimd, om in de nieuwe zaak met frissche goederen te komen. Aange zien de firma de meeste artikelen zelf fabri ceert en deze fabrikatie in de nieuwe zaak nog zal worden uitgebreid, zal ain iedere aan vraag van soeciaal werk onmiddellijk voldaan kunnen worden. Op 1 Augustus hoopt de heer v. Kloeten zijn nieuwe zaak te kunnen openen. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 5768. Meubelmagazijn „De Burcht". Leiden, Nieuwstraat 9. Meu- belhandel. De winkel: Nieuwstraat 9, is opr geheven, terwijl het filiaal: Nieuwstraat 1, than9 hoofdzaak is. 2356. J. W. de Gruyter, Sasenheim, Hoofdstraat 251. Boekhandel, drukkerij, handel in sigaren, sigaretten en aanver wante aitikelen. Wijz. uitgeoef. bedr.; thans boekhandel, drukkerij en aanver wante artilkelen. Berichten reeds gepiaa „t tn een gedeelté onzer vorige opname. LEIDEN. KOPEREN FEEST KAP. KRAMER. Huldiging door de organisaties. Voor een overvolle Burcht-zaal is gister avond de weleerw. neer kapeiaan A. Kra mer ter gelegenheid van zijn 12 -jarig, pnesterieest genuldigd door de zes orga nisaties, waarvan de jubilaris adviseur i*. De belangstelling was gezien de zaal ruimte zoo groot, dat niet aden een plaats je konden krijgen en verscneideue onver- ncnier z-uen „aar huis teiugixeeiuen. Deze huldiging ging uit van de organi saties van v ergumuughouders, Bakkerspa troons, Bakkersgezellen, Keliners, Houtbe werkers en 'lypograien. Uit elk dezer vereenigingen had eon lid zitting ld üei comité, waarvan de heer A. Swane vooizitier was. Toen de jubilaris, vergezeld van den zoereerw. neer pastoor Beukers, de zaal was binnengetreden werd hem een wel komstlied toegezongen, waarin elk der or ganisaties haar aandeel had. Hierna nam Ge neer ówane het woord. Deze heette allen van harte welkom en sprak er zijn vreugde over uit, dat zoove- len waren opgekomen, om dezen huldigings- avond voor üen adviseur tot een onverge telijke te niaKen. bpr. wenide nierna even in korte trok ken uit over uet tL. Priesterschap en zeide vervolgens, dat alie aanwezigen, kathoden georgauiseerden, er trotsch op zijn, den ju bilaris ais adviseur ie bezitten en de crisis tijd mag geen beletsel zijn voor ueze huldi ging. immers kap. Kramer neemt steeds een levendig aandeel in liet werk der or ganisaties, trots net nem wel eens moeilijk zal valieu, daar hij adviseur is zoowel van patroons -als werknemersorganisaties. Öpr. zegt voorts, dat allen er groot op gaan te mogen loopeu „aan den leiband van een priester', omdat zij overtuigd zijn, dat zy niet aiieen te zorgen hebben voor het licha melijke, maar ook voor hun ziel. bpr. uitte den wensch, dat het den ju bilaris gegeven moge zijn nog vele jaren te mogen arbeiden in den wijngaard des Heereu en nog langen tijd adviseur te mo gen zijn van die organisaties, waar die ech ter Koomsche geest heerscht. Up dit openingswoord voigde een harte lijk applaus en daarna werd aan de af werking van het programma begonnen. Hieraan werkten mede de heer H. van Well (piano) en een zangkoortje, onder lei ding van den heer H. Riebeek. terwijl de heer Honsbeek bet Panis Angelicus vau Cesar h'ranck vertolkte. Pianist en zan gers oogstten telkenmale een welverdiend appiaus. Tusschen de nummers door werd door een zestal bruidjes een treilende samenspraak ge.iouden, cue insloeg. Aan de kinderen zoo wel als aan mevr. Driessen daarvoor een woord van buide. Met eenige hartelijke en toepasselijke woorden bood de heer Swane vervolgens den jubilaris als stotfelyk blijk van waar deering een haard aan, waardoor de jubi laris blijkbaar ten zeerste vorrast was. Inmiddels was de algemeen adviseur, de weleerw. heer rector Reynen. binnengeko men (later verschenen ook nog de kape laans Bangert en v. d. Ven), die het eer ste gedeelte van den avond met een too- spraan besloot. Rector Reynen nam deze gelegenheid gara.ie aan om allereerst zijn persoonlijke gelukwenschen aan te bieden, maar daar naast brengt hij als hoofd-adviseur gaarne hulde aan den jubileerenden adviseur voor de prettige samenwerking, die steeds werd ondervonden. De opkomst hier bewijst wel, dat er waar deering is voor den arbeid van dezen advi seur en dat is wel noodig. want het grooto sociale werk in dezen moeilijken tijd vraagt steun. Spr. hoopt voorts, dat ook op de ge wone vergaderingen een dergelijke opge wekte geest moge heerschen door een ral- rijke opkomst en dat er tevens met suc ces gewerkt moge worden. Wat het geschenk betreft, spr. merkt schalkscb op. dat daarvoor zijn advies niet is gevraagd, 't Valt immers «rel eens heel moeilijk om te kiezen tusschen den geeel- lig-warmen haard en een koude vergade ring! Maar, hot plichtsbesef van adviseur Kramer kennend, is spr. toch niet erg bang en daarom besluit hij met den wensch, dat God den jubilaris kracht geve nog veel voor de organisaties te doen. Tijdens de hierna volgende pauze kreeg ieder gelegenheid den jubilaris te compli menteeren. Daarna werd de afwerking van het pro gramma voortgezet met het optreden van den heer Spaanderman, die enkele humo ristische liedjes ten beste gaf, die, blijkens de stemming ten zeerste insloegen. Gekomen aan het einde van den avond snrak kapelaan Kramer een dankwoord. Het was hem een behoefte hier hartelijk te da'iken voor don schoonen avond, die hem bereid was. Dat de organisaties dit gezamenlijk hebben willen doen, stemt hen. tot groote blijdschap, want het geeft hem een totaal indruk van de gevoelens, die er ten zijnen opzichte leven. Spr. dankt voor de woorden van den voorzitter, voor de wenschen van allen, vooral ook voor het groot stoffelijk bewijs van waardeering. Spr. beroemt zich er op adviseur te zijn van die organisaties, die zijn heele feest in elkaar hebben gezet: van de bakkers en bakkersgezellen, die voor de broodjes zorgden, voor de typografen, die voor het drukwerk en de bekendmaking van zijn feert zorgden, van de houtbewerkers, die de leveranties hadden van de cadeaux en de vergunninghouders en keliners. om het feest zoo gezellig mogelijk te laten ver- loopen. Nog van twee andere organisaties moest spr. adviseur zijn, maar zij bestaai. niet. n I. de banketbakkers en de wasch- industrieelen. Dat is jammer want de eer sten hadden voor het gebak en de laatsten voor de opruiming van de vuile wasch kunnen zorgen. Eerlijk gezegd voelt spr. zich niet slecht bedeeld. Alles bijeen echter mag spr. zeggen, dat hij steeds met allen aangenaam heeft samengewerkt. Ook met dezen avond is st. erg blij en hij hoopt steeds, dat dit feest aanleid'ng moge zijn tot een nog hech ter band onderling en tot een nog ijveriger werken in eigen kring. Spr. geeft hierna nog een puntje over den onbekenden arbeider, waarover de paus onlangs sprak en ook spr. roept allen op eendrachtig samen te werken ter be ëindiging van den economischen oorlog, i die steeds grooter omvang aanneemt. Spr. besluit ten slotte met de verzeke ring te geven, dat hij in de warmte van de hem aangeboden haard de warme "sympa thie der organisaties en haar leden ten op zicht van hem zal gevoelen. Na nog een dankwoord aan do bruidjes kwam het einde en de heer Swane sloot de huldi gingsbijeenkomst met den chr. groet. KERNTROEPEN IN DEN MIDDENSTAND De eerste club geboren. Aan het io het leven roepen van een fris sche Middenstandsactie is gisteravond op een vergadering in „den Burcht" vasten vorm ge geven door het oprichten van de eerste kern- of studieclub. Eeö veertig k vijftig personen, o.w. verschei dene dames, woonden deze samenkomst bij. Ook de geestelijk adviseur van de Hanze, rec tor Reijnen, was onder de aanwezigen. De leiding der vergadering berustte bij den heer G. W. Molkenboer. In verband 'met de opdracht der vorige ver gadering, heeft spr. een bespreking gehad met den R.K. Middenstand en de R.K. Staatspartij. Daarbij is gebleken dat het vormen van ker nen in de Standsorganisatie met het doel so ciale, politieke en economische vraagstukken te bespreken en uit te werken en om actie te voeren in eigen organisatie en de R.K. Kiesvereeniging volkomen geoorloofd is. Het Hoofdbestuur van onzen Middenstands bond juiste het toe, dat van onderaf actie werd ontwikkeld ter verkrijging van meer sociale en politieke medezeggingsschap en zal ons stre ven ten zeerste aanmoedigen. Uitgesloten blijft slechts actie voor personen, welke alleen in de R.K. Kiesvereeniging mag worden gevoerd Waar dus geen tegenwerking is te vreezen dient vanaf heden te worden aangepakt. Allereerst dus kernen gevormd: die de be spreking van Middenstandsvraagstukken ter hand zullen nemen en actie zullen ontwikke len in de Stadsorganisatie en de R.K. Kies vereeniging, ter bereiking van het gestelde doel. Waar deze kernen volle vrijheid bezitten om politieke vraagstukken aan de orde te stel len in de Standsorganisatie en de R.K. Kies- overbodig, althans secundair. vooral omdat dergelijke clubs elk lid der R.K. Kiesvereeni ging ook al is deze geen middenstander moeten toelaten. Practisch krijgt men door deze kernvor ming de vroegere debatingclub weer terug: de stof wordt er klaar gzmaakt, welke later zal worden behandeld in de vergadering der plaat selijke middenstandsafdeeling. Alleen zullen er nu ook politieke onderwerpen worden be sproken. De oprichting van afzonderlijke poli tieke studieclubs heeft bezwaren ontmoet. Na deze inleiding werd overgegaan tot de verkiezing van een voorzitter. De heer P. G. Pollmann werd met 14 van de 25 stemmen als voorzitter gekozen. De nieuwe voorzitter hield eerst een oratio pro domo. Velen zullen spr. als voorzitter niet wenschen. omdat hij niet organisatorisch ge schoold is, aan extravagante denkbeelden lijdt en geen blancc strafregister heeft. Daar tegenover stelde spr., dat hij niet gewoon is platgetreden paden te bewandelen. Reglemen ten beschouwt spr. als een noodzakelijk kwaad. Boven reglementen stelt hij de vrije critiek en het vrije woord. Er zijn in ons cultuurleven dingen, die om een radicale afbraak roeoen. Od dergelijke toestanden past afbrekende critiek, waarte genover moet staan opbouwen van het betere Zijn taak als voorzitter beschouwt spr. niet als een koetsier, die de paarden strak houdt, maar als een voerman. Jie de paarden vrij i wil laten draven, mits ^ij niet van den rechtfen weg afdwalen. Sor. aanvaardt het voorzitter schap onder de leuze: niets zeggen wat on- waar is. maar nooit iets verzwügen wat waaril Waar dce Ha"»ze-ardeelintf de eerste in de lande is. die lol ..kernvorming" overging, uit spr. de hcoo. dat de*en kern steeds zal zorgen j de eerste d.w.z. de allerbeste te blijven. Vervolgens had de verkiezing der overige bestuursleden plaats. Gekozen werden de hee- ren Molkenboer, Meyers, Schrijvers en Arn. Bergers. Een kort reglement werd samengesteld, waarvan de voornaamste bepalingen zijn, dat de K. J. M. V'ers als aspirant-leden kunnen worden toegelaten en de echtgenooten der Hanzeleden als toehoorsters, dat de leden der club lid zullen zijn der R.K. Kiesvereeni ging, dat de geestel. adviseur van de Hanze voor ieder vergadering zal worden uitgenoo- digd, dat maandelijks op een vasten dag ver gaderingen zullen worden belegd. Het bestuur heeft in overweging met de le- dn in contact te blijven door een kort maande lijks periodiek. De contributie werd vastgesteld op 7 1.50 per jaar. Het doel der vereeniging werd als volgt omschreven: zoo goed mogelijke vervulling van de vereen'g-^s^liohten; bestudeering van vraag stukken het Middenstandsbelang rakende; ge legenheid te geven tot vrije critiek; aan te sporen tot activiteit; persoonlijkheden te vor men en het onderling verbind nauwer aan te halen; haar leden aan te sporen tot actie in de Kiesvereeniging en tot het nemen van zoo danige maatregelen als vereischt om het mid- dcnstandselement in de Kiesvereeniging te ver sterken: deel te nemen aan alle geoorloofde acties ten bate van den middenstand in de standsorganisatie en de Kiesvereeniging; ver keerde voorstellingen in de pers of op verga deringen te weerleggen en geoorloofde propa ganda te maken naar buiten. Naar aanleiding van hei gisteren in ons blad gepubliceerde communiqué werd be sloten de laatsie zinsnede te schrappen. Ook het in contact staan der kernen met elkaar werd gewijzigd en a dus geredi geerd dat de leden persoonlijk wor den aangespoord het contact te onder houden. Personen, die tot verschillen de kernen behooren, kunnen op bepaalde tijden bij elkaar komen De voorzitter sprak de verwachting uit, dat het Hoofdbestuur, dat dit contact ver bood, nog wel water in den wijn zal doen. De heer B. v. Noort gaf ook als zijn mee ning te kennen, dat het met het verbod van actie naar buiten wel zal lcsloopen. In bespreking werd daarna gebracht een rirhulaire, die aan alle Hanze-afdeelingen zo] worden toegezonden. Het denkbee d werd aan de hand gedaan den geest, adviseur te verzoeken in con tact te treden met diens confraters in de bu'tengemeenten. Rector Reynen antwoordde, dat de club op zijn volle medewerking kan rekenen, maar het geopperde denkbeeld kon spr. niet overnemen Dtv bewegin^. ia spontaan, van onderen af begonnen; laat dit zoo blij ven. Spr. stippelde verder uit binnen wel de grenzen de club zich zal moeten bewegen. Zij moet niet staan naast de Hanze, maar een selectie-troep van de Hanze vormen. Ook werd besnroken het lidmaatschap der Kiesvereemeing Verscheidene heeren gaven zich od om ervoor te ijveren, dat Hanzeleden lid der Kiesvereeniging zullen worden. Bovend:en za! aan alle Hanze leden een schriftelijke .opwekking worden thuisaestuurd, waarop antwoord zal wor den gehaald. Na uitvoerige besnreking werd de om schrijving van het deel der club nog aange vuld met deze benaliog, dat de ..kernen" zich verdichten steeds de vergaderingen van de Hanze bij te wonen H'cruit blijkt we' duide'ük het deel der beweging: meer leven, sociaal en politiek, in te blazen aan de H-nze. Het was intusschen middernacht gewor den. toen de voorzitter tot sluiting der ge animeerde bijeenkomst overging. op haar fiets uit de richting Kessel huis waarts reed en plotseling van links den weg overstak, door een luxe auto uit Roermond, bestuurd door den heer B., ge grepen. Het meisje was bijna op slag dood. De bestuurder kon het ongeluk niet voor komen. DE MOORD TE ONSTWEDDE. Heden heeft de rechtbank te Winscho ten uitspraak gedaan in do moordzaak te Onstwedde. Voor veertien dagen had de rechtbank dp zaak behandeld togen den 18-jarigen Albert M., kleinzoon van den vermoorden ouden man en den 21-jarigcn Hendrik U. Beiden hebben den ouden man Huiting te Onstwedde in zijn eenzame woning over vallen en met een beitel afgemaakt om in het bezit te komen van geld. i Het O. M. eisc.kte tegen beide verdach ten ieder vijftien jaar gevangenisstraf. De rechtbank veroordeelde heden den 18 jarigen timmerman Albert M, tot een gevangenisstra.' van twaalf jaar. De tweede verdachte Hendrik U. werd door de recht bank veroordeeld tot een gevangenisstraf van tien jaar. Diploma verpleegster. I Bij beschikking van don Minister van Strat, Minister van Binnenlandsche Zaken is de termijn, waarbinnen do practische op- j leiding, noodig voor de aanteekening voor verpleegster, moet hebben plaats gehad, gebracht van vier op zeven jaar. TELEGRAMMEN LAATSTE BERICHTEN DE NIEUWE TNDEELTNG KANTON GERECHTEN Het kanton Leiden krijgt de gemeenten Alkemade en Leimbuiden van het kanton Haarlemmermeer. Het kanton Alphen wordt uitgebreid met de gemsenten Zevenhoven. Nieuwkoop en Bo degraven van het kanton Woerden. Het kanton Haarlem krijgt het kanton Haarlemmermeer, uitgezonderd de gemeenten A'kemade en Leimuiden. Het kanton Utrecht wordt uitgebreid met kanton Woerden, uitgezonderd de gemeenten Nieuwkoop, Zevenhoven, Bodegraven, Pape- kop en Oudewater. CRISIS-ZUIVEL-CENTRALE. De Crisis-Zuivel-Ccntrale maakt beleend, dat voor de week van 11 t'm 17 December de prijs van he* crisis-botermerk op 85 ct. per K.G. en die van de vervcervergunning voor buitsnlandsche boter op 80 oent per K.G. is bepaald. NATIONAAL CRISISCOMITE. Het Nationaal Crisiscomité stelt van heden af artistiek uitgevoerde propagan- da-zegcls ter beschikking tegen den prijs van 5.4+ per duizend stuks en ƒ1.per honderd stuks, welke zegels geheel belang loos zijn ontworpen door den Nihneegschen kunstschilder J. N. C. Collette. Deze zegels zijn te vcrkrp'/e" bij het Nationaal Crisis comité door 'storting van het benoodigde bedrag op postrekening 186000 onder ver melding van het aantal gewenschte sluit- zegels. JONGEN DOOR STOOMTRAM GEGREPEN EN VERMORZELD. Hedenmorgen half twaalf werd de 13- jarige bakkersjongen W. van Bakcl te Ben- nebroek, die per rijwiel op den Binnenweg reed, door de stoomtram gegrepen en door do machine vermorzeld. Hij wilde nog juist voor de tram oversteken doch zijn rijwiel slipte op de rails waardoor hij viel en on der de locomotief terecht kwam. Genees kundige hulp was spoedig aanwezig, doch hulp mocht niet meer baten. MEISJE DOODGEREDEN. Gisteravond werd de 15-jarige dochter den landbouwer V. te Neer, toen zij OVEREENSTEMMING TUSSCHEN FRANKRIJK EN ENGELAND. Ook Frankrijk betaalt per 15 December. PARIJS 9 Dec. (V.D.). Herriot zal in den loop van vandaag voor de Finaneieele Commissie en voor de Commissie van Bui- tenlandsche Zaken der Kamer en morgen voor dezelfde commissies van den Senaat verschijnen." teneinde het definitieve stand punt van de regeering ten aanzien van de schuldenkwestie toe te lichten. In welingelichte po itieke kringen wordt verklaard, dat tusschen de Engelsche en de Fransche regeering overeenstemimng is be reikt en dat beide regeeringen Donderdag a s. hun betalingsverplichtingen zullen na- komen. Frankrijk zal dus een bedrag van i 480 milicen francs betalen. De Fransche j regeering zal er echter tegelijkertijd op wij- zen, dat deze betaling do laatste binnen het kader derMellonBerenger-overeen- komt is, en dat zij een principieele rege ling der schuldenkwestie .eischt, die para'lol loont met de te Lausanne getroffen over eenkomsten. Dit bpsluit zal Herriot vandaag en mor een in de Commissies der be:de Huizen en M?nndaem'ddag in de Kanier verdodigen, en d^arbii de beslissing in 'etste instantie aan het Parlement late". Het valt thans nog n;et te overzien boe deze beslissing zal n'tvallen Het is mo"e'i'k d"t het narlem^rt met groote meerderheid e ke betaling wei gert en d°t de regeering zal vallen, wan neer zij de vertrouwenskwestie aan haar vnorstel verbindt Hpt is echter ook mege- lük. dat de Kamer de door de reneering aan de betaling verbonden voorbehouden. be vredigen! acht en d~n door de regeering voorgestelden weg volgt. GROOTE 0VCDRTP0 0MING IN ITALIË. ROME, 8 Dec. (V. D.). Uit bijna ulle dee'en van Italië worden overstroomingen gemeld tengevolge van den voort.durendon re^e-^val van de laatste dagen. Vooral it* Calrbrië heeft het noodweer, dat daar reeds 14 dagen duurt, grooto schade aan gericht Ook de benedenloop van de Po blij.'t stijgen, zoodat het peil reeds boven den hoogwaterstand is gestegen. WINTER IN ZWITSERLAND. BERN, 9 Dec. (V. D.). In Zwitserland, ïn het geheele gebied tusschen Genève en de Bodensee. met uitzondering van de Zuidelijke hellingen van do Alpen, is on verwacht vroeg de winter ingetreden. Er is veel sneeuw gevallen bij tamelijke koude. De koffie-aanplant In Brazilië. RIO DE JANEIRO, 0 Dec. (V.D.) Bij decreet van den Braziliaanschen presid-ent is de aanplant van koffie voor don tijd van drie jaar verboden. LEIDEN, 9 Dec. Voe. Aanvoer: 564 runderen, 161 kalveren, 909 schapen, 533 varkens, 667 biggen, 5 paarden, en 7 bok ken en geiten. Prijzen: 16 stie.en 80 200. 51 kalf- en melkkoeien 125190, han del stug; 260 varekoeien 80—120, handel stug; 237 vette ossen en koeien 110220 handel stug; 81 graskalveren 25—35. 15 vette kalveren 30—50, schoon aan de baak 45105 cent. en 65 nuchtere kalve ren 58, handel matig; 634 vette scha pen 1113 en 275 wcideschapen 911, handel traag; 533 mestvarkens 617, handel zeer matig, 667 biggen 24.50, handel zeer matig; 5 paarden; 7 bokken en geiten 27. Kaas. Aangevoerd 63 partijen, waar van 46 partijen Goudsche en 17 partijen Leidsche kaas. Besteed werd voor: le soort Goudsche kaas 31—33, 2e soort 2830 cn le soort Leidsche 2527, 2e soort 2224 per 50 kg. Handel voor Goudsche en Leidsche kaas. matig. W0UBRUGGE, 9 Deo. EiorenveiÜng. Aanvoer 980 stuks. Prijzen: kippeneieren 5.606.00 en eerdereei: en 4.104.20 per 100 stuks, boter f 1.40—1.48 p. kg. ALKMAAR. 9 Dec. Kaas. Aanvoer 63 stapels, zijnde 76.000 K.G. Fabriekskaas kleine BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Johannes, z. van G. v. Iter- son en S. Minke. Jacobus, z. van E. v. d. Kraats en P. Brouwer. Thoresia Maria Cornelia, d. san H. Q. J. Fles en J. C. Spruit. Adrianus An toni us, z. van A. W. Vermeulen en G. M. Thijssen. Ondertrouwd: W. Spruit jm. 21 j. en N. C. Hoek jd. 19 j. Overleden: M. J. de Haas d. 20 u. D. Bloemendaal d. 2 j. J. v. Varik m. 48 j. J. Dool-Benning wede. 84 j.-E. Kee- reweer ongeh. vr. 38 j. 7 25 per 50 K.G., id. commissie 7 25, boeren kaas middelbare 7 23.50, id. kleine 7 25.50, id. commissie 25. Handel goed. VEUR—LEIDSCHENDAM. 8 Dec. Vrije vei ling. Aanvcoer eieren: 9017 kipeieren: 4.50 6.50, eendeieren: 4.25, kippen 7 0.401, gan zen 7 22.90, eenden 7 0.400.80, konijnen 70.45—2.50, duiven 10—17 ct AMSTERDAM3CHE BEURSNOTEERINC Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN 9 Dec. 1932 Industrie: Alg Kunstz Unie Berkele Pamni Cnlvó Dcltt crt.v. A K tichenm Accuusi Ned Ford Philips (icm. Bczil Uni Lever Petroleum: Kon Olie Perlak Rubber: A dam Rubber Deli Bal. Rubber Vico Serbadjadi Scheepvaart: Oude Vaart Ned. Scheept*Unie Oude Boot Mijnbouw: Boeton Alg Exploratie Mi Suiker: H V A dam Vorstenlanden Java Cultuur N 1 SU. Tabak: Deli Mij. Sciiembah Deli Bat Tabak Oostkust Amerik. Fondsen: Am Smelting Anaconda Ass Gau RIectr Bethlehem Sleet Cities Sprvice Central Public. Continental Oil Geri Aviation int Nickel Kennecott Copper Milwaukee ld Pref Keeaport Tin Plate North American Nevada Shell Union United St Leather Union Pacific Wabash Tidewater Ass Oil United St Steel WlSsSKLNOT EER I (Niefc Berlijn Londen New York Parijs Brussel Zwitserland Milaan Madrid Uslo Kopenhagen Stockholm Weenen Praag Boedapest Proion, 418/4 17*/4 6U/4 3VM 113'/4 126-Vs 106 my, ö-'Vs 59V8 «Vs 3 2 191/, 31/8 601/a 178/, 1691/4 4ui/a lt0»/4 125 1387/, 14 lö'Vi» 2% 16»/, 33/i6 1 2 »/4 /t# 441/, 2M/4 71 2 1263/, 1051/2 69V3 l"l/a 167i/a/8 131/, leVtrt 23/8 167/8 3 Vlfl 6Vis 2-Va 441/3 ös/4 71V, 2 V» 337/if NtïKN (AMSTERDAM.) officieel). 59.17 8.05U. 2.497 9 72 34 50 47.8» 12.65 20.28 41.GO 42.05 4 4.— 7.38 16 go tie: 1 pet. BEURSOVERZICHT. van gisteren. De A'd.amscho fondsenmarkt had heden een weifelend verloop. De schuldcnkwesue oefende daarbij een ongunstigen invloed uit, daar van verschillende zijden verluid de, dat het Araerikaansche antwoord op do Enge sche en Fransche nota's afwijzend zou zijn, zoodat de betalingen 111 vollen omvang in goud of daarmee gelijk te stellen valuta dienen te geschieden. Het pond, dat aan vankelijk tot 8 10 was gestegen, liep dien tengevolge enke e centen terug, al bleef do orijs boven dien van gisteren. Voorts liepen er geruchten, dat de moeilijkheden in Ge nève in de Mandsjoerijscho kwestie zich verder toegespitst zouden hebben. Kon. Olies hadden eenigszins van aanbod te lijden, waardoor het fonds plm. 1'/,% ver loos. De Arnerikaansche oliesoorten waren slechts weinig veranderd. Van do Industri- eelen va t weinig le vermelden. Aku's gol den fractioneel leeer. Unilevers boden weer' stand, terwijl Philips lichtelijk in reactie' verkeerden. Suikers werden op kleine schaal verhande d. de stemming was wei nig gedecideerd II.V.A.'s lie'ien iets terug. Rubbers hadden wat aanbod te verwerken. A'dara Rubbers verloren ongeveer Ta bakken stil en nauwelijks prijshoudend. Scheepv. prijshoudend doch k?lm Duitsche ob'igaties vest gestemd, terwijl weer flinke affaire nlaats had in 4",% prcmie'eetiing Parijs. Op de Amerikaat sche afdeeling waren Koperwaarden flauw, spociaal Ana conda Copper.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3