HET HUIS OP HET EILAND VRIJDAG 9 DECEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 15 RIJNZATERWOUDE. IJsclub. Jaarvergadering van de IJs club „Eendracht maakt Macht" te Rijnza- terwoude op Woensdagavond j.I, gehouden in café de Boer alhier. Aanwezig 33 leden. De voorzitter de heer Nijbakker. opende de vergadering met een hartelijk woord van welkom aan de aanwezigen. Spr. her innerde de vergadering aan het overlijden van den heer E. Geertsema die een zeer actief bestuurslid geweest is. Verder deel de de voorzitter de vergadering mede het bedanken van den heer Dorrepaal Spr. schetste de groote verdiensten w&lke dit bestuurslid aan de vereeniging bewezen heeft. Hierna werden de notulen der vorige jaarvergadering door den secretaris, den heer S. J. Visser, voorgelezen en vastge steld. Uit het verslag van den penningmeester, den heer P. van der Meer, bleek dat er in kas was een bedrag van 278.01 De uit gaven hadden bedragen 50.72 Alzoo een batig saldo van f 227.29. De kas dei werk verschaffing bedroeg J 96.73. De rekening, nagezien door de heeren Vet en Kiebert, bleek volkomen in orde te zijn. Hierna volgde een keurig jaarverslag van den secretaris waaruit bleek, dat de vereeniging uit 84 leden bestaat en 2 eere leden. Daarna kwam de begrooting aan de orde zooals deze door het bestuur was vastge steld. Op voorstel van den heer Dorrepaal werd besloten nog een bedrag aan de be grooting toe te voegen voor de gratis ver loting. De begrooting werd daarna vast- geste.d tot een bedrag aan uitgaven .van 66.40. Daarna kwam aan de orde verkiezing van drie bestuursleden. Aftr. waren de hee ren F. W. Nijbakker, P van der Meer en Chr. Overdevest. Deze heeren werden met groote meerderheid van stemmen herko zen en namen hunne benoeming aan. Daar na verkiezing van twee bestuursleden E. Geertsema en W. Dorrepaal. Alvorens tot deze stemming over te gaan vraagt de heer H. Tj. de Boer het woord. Spr. heeft van de voorzitter gehoord dat de heer Dor repaal zijh zoo verdienstelijk gemaakt heeft voor de vereeniging. Spr. meent als lid de vraag te mogen stellen of het be kend is waarom de heer Dorrepaal be dankt beeft en of deze voor een bestuurs functie niet meer in aanmerking wenscht te komen. De voorzitter deelt mede dat de heer Dorrepaal in zijn schrijven niet heeft medegedeeld waarom hij bedankte. De heer Dorrepaal is zelf aanwezig, misschien wil deze daarop antwoorden De heer Dorre paal antwoordde daar echter niet op. De heer Disseldorp het woord verzoe kende, deelt mede de vergadering wel uit den droom te he pen. De heer Dorrepaal heeft den voorzitter medegedeeld te heb ben bedankt omreden dat hij met een paar bestuursleden niet overweg kan en deze hem in den wee zitten. Gelukkig wist het bestuur te verijdelen dat de vergadering voor verdere onverwikkelijke discussies werd gespaard, zoodat dit met een sisser afliep. De heer de Boer deelde nog mede dat het niet in zijn bedoeling lag persoonlijke kwesties aan te roeren, maar hij meende toch a-s lid het recht te hebben te vragen waarom de heer Dorrepaal bedankt had. De vergaderi-g bleef intusschen onkundig waarom dit geschied was. Daarop werden met meerderheid van stemmen gekozen de heeren H. Tj. de Boer en P. Kerseboom, welke hunne benoeming aannamen. Op den heer G. van Driel werden ook verscheidene stemmen uitgebracht, doch hiertegen werd door den heer K. Mokkenst-orm en anderen bezwaar gemaakt, daar deze wel lid is maar niet in de gemeente woont Deze per soon hoorde volgens hun hier niet in het bestuur thuis. Besloten werd om de leden en hunne ge zinnen en de werkloozen vrij te laten op de dubbeltjes baan. Het voorstel van den heer W. J. Kinkel, om de dubbeltjes van de baan aan het crisiscomité af te dragen, vond geen bijval. De heer Bruyn stelde bij de rondvraag voor, gezien de groote verdienste van den heer Dorrepaal. deze te benoemen als eere- FEUILLETON. Naar het Engelscb van ARCHIBALD MARSHALL. (Nadruk verboden). 43) „Iedereen kent het van naam", antwoord de hij. „Ik ben een man-van-zaken en heb gelukkig niet te klagen, maar kgt zou niet gepast zijn, dat de dochter van iemand in mijn positie op het kasteel van een edel man logeert." „Wij leven heel eenvoudig", voerde me vrouw Herbert hiertegen aan, „en ik ben overtuigd, dat uw dochter zich volkomen op haar gemak bij ons zou voelen. Ik hoop dan ook, dat u op uw besluit zult terugko men „U moet zich niet met die hoop vleien", klonk het beslist, „maar dat neemt niet weg, dat ik u zeer verplicht ben voor uw vriendelijke uitnoodiging." Mevrouw Herbert lreek hem strak aan en ofschoon hij haar oogen niet ontweek, was het duidelijk merkbaar, dat hij zich niet op zijn gemak veolde onder haar blik. „Er is nog iets, dat ik graag met u wil de bespreken", ging de bezoekster voort, „Vermoedelijk bent u op de hoogte van de positie, die ik in de familie van Lord Ca- radoc inneem; sedert den dood van mijn man Keb ik ailijd bij hen gewoond en Lord Caradoc s dochter heeft geen andere verzorgster gekend dan mijze beschouwt lid. De heer Visser deelde hom mede dat dit volgens het reglement alleen van het Bestuur kan uitgaan. Daarop stelde de heer de Bruyn voor, dat het bestuur dit in over weging zou nemen. Hierna werd de vergadering gesloten en volgde een gratis verloting. Door het zeer actieve bestuur waren verschil'ende mooie prijzen aangekocht Hiervoor komt het be stuur een woord van dank toe. Het bestuur werkt in deze zeer krachtig om de verga deringen zoo veel mogelijk te doen bezoe ken. Wij wenschen het bestuur nog dezen winter als deze er komen mag veel succes toe. UIT DE RIJNSTREEK BOSKOOP. Gerreentebegrooting 1933. Bij het aanbieden der concept begroo ting voor het dienstjaar 1933, schrijven B. en W. aan den Raad. dat in deze begroo ting wel heel sterk tot uitdrukking komt hoe zwaar de gemeente Boskoop door de huidige crisis wordt getroffen. Moesten zij het vorig jaar er reeds met een enkel woord op wijzen, dat meer cn meer bleek, hoe de economische wereldontwrichting ook onze gemeente niet onberoerd liet, de toestand is nadien zóó verergerd, dat zij zich ontslagen mogen rekenen van de taak, den Raad een exposé te geven van alle moeilijkheden, waarmede niet alleen het hoofdbedrijf, maar ook de gemeente zelf te worstelen heeft. Naast vermindering van ontvangsten, zoowel uit belastingen als uit andere bron nen van inkomsten, staat aan den anderen kant een zóó geweldige stijging der uitga ven, als niemand tot voor kort mogelijk zou hebben geacht. Deze beide factoren hebben het sluitend maken van deze con cept-begrooting wel zeer bemoeilijkt, niet het minst ook, omdat niet de illusie ge schept mag worden, dat de huidige crisis voor deze gemeente van korten duur zal zijn. Al moge het goed zijn ook in deze aller moeilijkste tijdsomstandigheden het ver trouwen in de toekomst niet geheel en al te verliezen, dit moge er toch niet toe lei den den ernst van het oogenblik ook maai eenier mate te onderschatten. Dank zij de resultaten van liet voorzich tig financieel beleid der voorafgaande ja ren, is het mogelijk op belangrijke betere wijze de ontzaglijke moeilijkheden het hoofd te bieden dan anders het geval zou zijn geweest. In de eerste plaats is ter beschikking de in vroogere jaren gekweekte reserve van 30 000, terwijl de dienst 1931 een batig saldo oplevert van 44.854.94. Ook het kunnen beschikken over een niet onbeteekenende reserve, maar vooral bet belangrijk batig saldo van 1931 noopt tot bijzondere bedachtzaamheid. Aanwending van reserve en batig slot ten behoeve van den dienst 1933, zou zeer zeker het sluitend maken van de cop- cept-begrooting voor dat jaar buitenge woon vergemakkelijken, maar tegelijkertijd oorzaak worden, dat zulks voor 1934 tot de absolute onmogelijkheden zou behooren, daar 1932 geen saldo van eenige beteekenis zal overla ten. De telkenmale noodzakelijk gebleken verhooging van het voor dat dienstjaar voor werkloozenzorg uitgetrokken bedrag van aanvankelijk f 6000 tot rond 75.000 in September 1.1. heeft de middelen van den dienst 1932 dermate uitgeput, dat zelfs de post „onvoorziene uitgaven", wel ke vrijwel ieder jaar in tact bleef om daarmede den nieuwen dienst te openen, nu bijkans is opgeteerd, terwijl ernstig re kening moet worden gehouden met de mo gelijkheid, dat vóór het jaar ten einde is, nogmaals naar middelen zal moeten wor den omgezien om het genoemd bedrag van 75.000 te verhoogen. Opdat bij het opmaken van de concept- begrooting 1934 geen onoverkomelijke moeilijkheden zullen verrijzen is het een vereischte. dat allereerst de dienst 1932 wordt versterkt met een gedeelte van het batig saldo 1931 mij in alle bescheidenheid gezegd in veel opzichten als haar moeder Dat zal n verklaren waarom ik zooveel belang stel in het aanzoek, dat George Greenfield aan Lord Caradoc, om de hand van zijn doch ter gedaan heeft." Richards ontstelde zichtbaar. „Wil George Greenfield met de dochter van Lord Caradoc trouwen?", riep hij uit. ..Ja. Heeft hij u daar niets van ver teld „Neen", antwoordde Richards en hij voegde er bij: „Waarom zou hij mij dat gezegd hebben?" „Me dunkt, dat dit nog al voor de hand ligt", wa3 mevrouw Herbert's wederwoord. ..Zooals iL al zei. is Lord Caradoc bijzon der op George Greenfield gesteld en ik durf zelfs beweren, dat hij hem als schoonzoon zeer welkom zou zijn, wanneet het geheim van zijn geboorte voldoende opgehelderd werd. En meneer Greenfield heeft ons verklaard, dat u de eenige bent, die dat geheim kent. En zoolang u niet verkiest dat mysterie te ontsluieren, is deze jongeman, die het leven zoo goed en flink begonnen is. en die reeds zooveel presteert zonder de voordeelen van hoogo geboorte of goede connecties om bem in het zadel te zetten, gedoemd een brand merk te dragen, ongetwijfeld volkomen on verdiend." „Wat voor brandmerk? Wat bedoelt u?" „Ik bedoel dat. hoe 'n hoogen dunk Lord Caradoc ook moge heben van zijn persoon en karakter en die opinie is werkelijk niet gering en hoe bereid hij ook moga zijn alle standsoverwegingen ter zijde te zetten, hij het niet met zijn plicht en go- weten overeen zou kunnen brengen de hand van zijn dochter te geven aan iemand ten opzichte vyi <rien met de mogelijkheid Reeds dadelijk met een bedrag van 2717.66, zijnde de som welke de bestu ren der bijzondere scholen als afrekening hadden te vorderen, doch waarvan de be taling eerst plaats kon hebben na het slui ten van het jaar 1931 waardoor het saldo over dezen dienst kunstmatig werd ver hoogd, doch de rekening 1932 daarentegen dubbel zal worden belast. Voorts is het noodzakelijk, dat de post voor onvoorziene uitgave meer wordt aan gevuld om voor de resteerende ma-andeh van 1932 gewaarborgd te zijn waarvoor het college meent een bedrag van 14000 te moeten beschikbaar stellen, waarna ten slotte van het saldo nog resteert /'28.137.28. Van dit bedrag zouden B. en W. ƒ12.000 willen overbrengen naar de reeds eerder genoemde reserve, waardoor deze stijgt tot 42000 van welke reserve zij, zooals nader zal blijken in de jaren 1933, 1934 en 1935, telkenmale een derde gedeelte of 14.000 willen aanwenden als compensatie tegen de abnormaal sterk verminderde be lastingopbrengst, waarop in de komende jaren zal moeten worden gerekend. Van welken omvang de moeilijkheden zijn, waarvoor het college zich gesteld zag, moge eenigermate blijken uit de onder volgende cijfers, welke bedoelden een overzicht te geven van de groote ver schillen van inkomsten en uitgaven tns- schen de jaren 1932 en 1933. Uitgaven: Werkloozensteun en werkver schaffing vastst bezr. 1932 ƒ20.000, con cept begr. 1933 91:000, rentezegels in werkverschaffing concept begr. 1933 ƒ819. Premie ziekteverzekering concept bfr. '33 1600, bijdrage in werkloozenka-ssen vastst. begr. 1932 800, concept begr. 1933 3.500, ontwikkeling jeugdige werkloozen coneeptbegr. 1933 ƒ1.200, bijdrage aan cri sis-comité B coneeptbe-gr. 1933 1540, ren teloos voorschot bouwver. conceptbegi. ƒ3000, Burgerlijk Armbestuur vastst. begi. 1932 13 389.97, concept begr. 1933 24389.97. Totaal vastst. begr. 1932 ƒ34.198.97, concept begr. 1933 ƒ127.127 97 Inkomsten: Schoolgelden vastst. begr. 1932 ƒ11900, concent begr. 1933 ƒ8169, be lastingen (bij gelijk heffingspercentage) vastst. begr 1932 110.423, concept begi. 1933 92.280.50. Totaal vastst. begr. 1932 122.323, concept begr. 1933 100449.5Ö. Uit deze cijfers blijkt, dat alleen reeds de drie factoren: werkloozenzorg, school geld en belastingen het volgende nadeelig verschil geven: Uitgaven 92.939, inkom sten ƒ21.873.50. Totaal ƒ114 712.50. In het voordeel valt echter te boeken een grooter bedrag aan rijksuitkeering, het welk voor 1932 geraamd mag worden op 48.704, tegen ten vorige jare 7.400. Dit is een verschil van 11.304, zoodat in to taal te overbruggen blijft een bedrag van 73.408.50. Hierbij dient echter in aanmerking ge nomen, dat met ingang van 1 Mei 1932 reeds tot eenige verhooging der belasting is overgegaan, waarvan naar den huidigen maatstaf gerekend de opbrengst te stel len valt op 11.340. Zoodat eon bedrag van 62.068 50 te rekken overblijft. Het zal den Raad, na kennisname van bovenstaande cijfers, niet bevreemden, dat naar verschillende middelen moest worden omgezien om inkomsten en uitga ven met eikander in evenwicht te bren gen. Allereerst naar dat der bezuiniging, waarbij het oog zich richt naar de afd. Publieke Werken. Deze dienst zag echter, door de in de laatste jaren tot stand ge brachte uitbreidingen als: verbreeding Laag Boskoop, aanlog Boezemkade, ge meentelijk Park en doortrekking Juliana- straat, zijn zorg dermate vermeerderen, dat het op zichzelf reeds als een bezuini ging van niet geringe beteekenis mag wor den aangemerkt, dat al dit meerdere werk nog verricht, wordt zonder uitbreiding van personeel of verhooging van kosten. Zelfs mocht het gelukken de voor 1933 uitge trokken bedragen nog iets lager te stellen dan voor 1932 het geval was. Dat het totaal der besparingen, hetwelk over de geheele linie werd verkregen, ten slotte niet meer bedraagt dan 11.516.22 vindt zijn oorzaak in de omstandigheid, dat menigmaal het voordeel uit een be zuiniging verkregen, weer volkomen werd teniet gedaan door onvermijdelijke ver hooging van een anderen post, terwijl als de belangrijkste factor geldt, dat de ge rekening moet worden gehouden, dat hij geen wettig kind is." „George Greenfield is geen onecht kind" antwoordde Richards onmiddellijk. „Hoe kan hij Lord Caradoc daarvan het bewijs leveren Hij weet niets omtrent zijn geboorte." „Te zijner tijd zal hij alles weten." „Te zijner tijd?" herhaalde mevrouw Herbert. „Wanneer zal dat zijn? Volgende week of over tien jaar, of na uw dood Is het rechtvaardig een man van zijn leeftijd en bekwaamheden omtrent zulk een ge wichtig punt in het onzekere te laten?" „Ik heb hem beloofd, dat hij de waar heid vernemen zal", hield Richards vol. „Ik heb hem nooit gezegd wanneer dat zal zijn en ik zal niet spreken vóór de tijd gekomen is." Er volgde een lange pauze en het duur de een heelen tijd voor liet stilzwijgen, dat langzamerhand drukkend begon te worden, door mevrouw Herbert werd verbroken met de woorden: „Ik geloof, dat ik het geheim van Geor ge Greenfield's geboorte ken." „Het is onmogelijk dat buiten mijzelf iemand het kent", antwoordde Richards scherp. Maar afschoon hij op bruusken toon sprak, stond er bezorgdheid op zijn gezicht te lezen. „Misschien gebruiken wij het woord kennen in verschillenden zin", hernam de bezoekster. „U zult wellicht zeggen, dat ik de geschiedenis van zijn aeboo te al- leen maar raad. evenals andere dingen. Dat ma<z u gerust doen. maar gelooft u werl el ij Ie dat u uw geheimen zoudt kun nen bewaren, als ik mijn vermoedens aan anderen meedeelde?" Richards stond op. „Als u nw vermoe dens aan iemand buiten deze kamer mede- UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Zaterdag 10 Dec. Huizen. 1875 m. Uitsluitend K. R. O.-uitzending. 8.00 Morgenconcert. 10.Vroolijke gramofoonmuziek uit verschillende landen. 1.30 Godsdienstig halfuurtje door Pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door het K. R. O.- sextet 1. v. Piet Lustenhouwer, met gra- mofoon-intermezo. 2.Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Kinderuurtje. 4.005.00 Geruild met de N. C. R. V. 5.Gramofoon-muziek. 5.15 Sportpraatje. 6.30 The Cavelli's (accordeon-emuziek). 6.50 Gramofoonmuziek. 6.20 Journalistiek Weekoverzicht. 6.40 The Caveli'8. 7.Gramofoon. 7.10 Prof. J. Cobbenhagcn over „Qua- dragesimo Anno en de huidige economi sche wetenschap". 7.45 Gramofoon. 7.60 Mr. II. de Bie over „Weldadigheids postzegels". 8.00 Gramofoon. 8 15 „Gravon Mariza", operette in 3 be drijven van Kalman, op te voeren door het „Wiener Operettengesellschaft" in het Grand Theater te Amsterdam. Na het le bedrijf Vaz Diaz; na het 2e bedrijf Mi crofoonvertelsel door Bernard Bekman. 11.Gramofoonmuziek. Hilversum, 296 M. V. A. It. A.-uitzending, 10.00 van. V. P. R. O. 8.00 Gramofoonplnten. 10.00 Morgenwijding. .10.15 Voor Arb. in de Continubedrijven: Hctty Beek (voordracht), De Flierefluiters o. 1. v. H. de Groot, Leo Fuld (zang), V. A. R. A.-toor.eel o. 1. v. W. v. Cappellen. 12.002.00 V.A.R.A.-Klein orkest o. 1. v. P. Duohant en Gramofoonplnten. 2.15 Garmofoonplaten. 2.50 Causerie over Rusland door J. W. Matthijssen. 3.10 Gramofoonplaten. 4.30 Coöperatie-kwartiertje. 4.50 De Notenkrakers o. 1. v. D. Wins en Gramofoonpl a ten. 5.40 Litérair halfuurtje door A. M. de Jw.-g. 6.00 Volksliederen door „De Wielewaal" o. 1. v. P. Tiggers. 6.30 De Notenkrakers o. 1. v. D. Wins. 7.00 Voor het Platteland. 7.30 Louis Davids in zijn programma. 7.30 Orgelspel Joh. Jong. 8.05 S. O. S.-Berichten. 8.10 Vervolg Louis Davids. 8.30 De Dorpsbarbier. 8.45 Uit het Concertgbouw, Amsterdam Joodsche Mannenzangvereoniging „Harpe Davids" o. 1. v. H. Lindeboom. V. A. R. A. orkest o. 1. v. H. de Groot, Josef Sohmidt (tenor), A. Roodenburg (viool), Mevr. R. VegtDe Zwarte (piano). 9.°5 Toespraak door A. de Vries en V. A. R. A.-Varia. 9 45 Vaz Dias. 9.55 Vervolg concert uit het Concertge bouw. 11.0012.00 Gramofoonmuziek. Daventry, 1554 m. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. 11.05 Lezing. meentelijke huishouding, ook in de goede jaren, op zulk een bescheiden schaal bleef gevoerd, dat in dezen kwaden tijd, letter lijk geen enkele uitwas valt weg te snij den. Hoe gewenscht elke bezuiniging ook zijn moge als maatregel om hot tekort op deze concept begrooting te dekken speelt zelfs het bereikte totaal bedrag maar een be scheiden rol. Of in verlaging van loonen en salarisen deelt", klonk het, „zal het geheim van George Greenfield nooit geopenbaard worden." ,,U bedoelt, dat u de bewijzen vernieti gen zult", merkte mevrouw Herbert, geenszins uit het veld geslagen, op. „Zoudt u het aangenaam vinden do rest van uw leven in de gevangenis door te brengen, meneer Richards?" De man kee-k haar van onder zijn zware wenkbrauwen met fonkelende oogen aan. „Wat weet u precies?", vroeg hij ruw. Toen kwam mevrouw Herbert met haar ultimatum voor den dag. „Wat ik weet of vermoed, als u het lie ver zoo noemen wilt, zal ik een maand, van vandaag af gerekend, absoluut voor mij houden. Dat zal u tijd geven aan al dezo geheimzinnigheid een einde te maken en de heele aangelegenheid naar behooren te regelen. Ik zal voorloopig zwijgen, omdat ik, als het niet absoluut noodig is. liever niet gemengd word in do opschudding, die van eventueel gedwongen onthullingen het noodzakelijk gevolg zouden zijn. Bovendien is er mij aan gelegen u, terwille van uw dochter en van den jongeman, die van haar houdt, niet in moeilijkheden te bren gen. U ziet, dat ik heel wat geheimen ken Ik beloof u dus voorloopig niet op eigen gelegenheid stappen te doen om het raad sel op te lossen, maar ik moet een kleine voorwaarde stellen." „En die is ..Dat uw dochter met mij mee gaat naai Wetstones, als ik op mijn terugreis in Gbsvow kom." „Zij kan gaan. als zij lust heeft", stiet Richards onwillig uit. „Dan zult u misschien wel zoo vriende lijk zijn uw dochter bij mij te sturen, om het een en ander af te spreken", verzocht 12.20 Midland Studio-Orkest o. I. v. F. Cantell. 1.05 Orgelspel Reg. New. I.502.50 Commodore Grand-orkest o. 1. v. J. Muscant. 3.50 Michael Doré's Octet m. m. v. E. Hargreaves (tenor), 5.05 Orgelspel Reg Foort. 5.35 Kincleruur. 6.20 I ericl.ten. 6.50 Golfpraatje. 7.05 Welsh Intermc-.*». 7.25 Lezing. 7.50 Zang >or het Radio-koor. 8.-0 Vaudeville-Programma. 8.20 Berichten. 9.40 Juridisch hoorspel. 10.10 BBC-orkest o. 1. v. E. Clark. II.0512.20 A'mbrose en zijn Band. „Radio-Paris", 1725 M. 8.05 Gramofoonplaten. •9.20 Orkèstooncert. 12.20 Concert door het Omroeporkest. 4.10 dito. 5.05 Concert door de Assoc. dos Con certs Lamoureux. 9.05 Zang door D. Bonnaud. Kalundborg 1153 M. 11.201.20 Concert uit Rest „Wivex" 1.502.20 Gramofoonplaten. 2.504.50 Radio-Harmonie-orkest o. 1. v. Gröndahl. 7.50 Bonte avond m. m. v. orkest en so listen. 9.20 Gramofoonplaten. 9.40 Engelseh-Amerikoansehe Operette muziek. 10.2611.35 Dansmuziek o. 1. v. Kai Ju lian. Langenberg 473 M. 6.25, 7.25, 10.40 Gramofoonplaten. 11.20 Orkestconcert o. 1. v. R. Keitel. 12.20 Concert o. 1. v. Wolf. I.55 Gramofoonplaten. 4.20 Concert door Kamerorkest m. ni. v. Tenor. Dirigent: H. Spit 7.20 Vroolijk Programma. 10.05 Dansmuziek o. 1. v. Harry Risch. II.2012.20 Dansmuziek (Gramofoonjd.) R o m e, 441 M. 7.50 Gevarieerd programma m. m. v. het Omroeporkest. Broiicl, 508 n 338 M. 338 meter: 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Omroepkleinorkest o. 1. v. P. Lee mans. 5.20 Piano-recital Suz. Daneau. 5.35 Dansmuziek uit St. Cauveur, Brus sel. 6.50 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans 8.20 Omroeporkest o. 1. v. Walpot m. m. v. don heer Lticefier (tenor). 10.3011.0 Max Alexys' orkest. 608 meter; 12.20 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 Omroeporkest o. 1. v. K. Walpot. 6.35 Zuog door Mevr. Van HoudtVolc- kaert. 7.10 Radio-tooneel. 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Gramofoonplaten. 8.50 Concert uit Luik o. 1. v. A. Marsick 10.30—11.20 Zie 338 meter. Z e e e n 1635 M. 7.00 Duitsche Volksmuiek door orkest en solisten o. 1. v. Dr. H. n. Rosenwald. 8.0 Gevarieerd programma. 9.35 Berichten en hierna tot 11.50 Dans muziek door Bruno Mahnkopf en zijn orkest. het zoo noodzakelijke soulaas dan to vin den is? Men zal goed doen óók hierom trent zich geen al te groote verwachtingen te scheppen. VOETGANGER! „Oogen en ooren altijd open! Niet ondoordacht maar over- ïoopen!" mevrouw Herbert onverstoorbaar. Richards verliet de kamer zonder ver der een woord te zeggen. Mevrouw Herbert kwam een week eer der terug dan zij van plan was geweest, doordat een van de familieleden, die zij in Schotland wilde bezoeken, ziek was ge worden en zo bracht Peggy mee naar Wet stones. Het meisje was eerst buitengewoon st.il en verlegen, maar onder den invloed van de mooie omgeving en de vriendelijke raenschen om haar heen, ontdooide zij al spoedig. George en zij haddon elkaar in maanden niet gesproken cn waren dolge lukkig weer dagelijks samen to zijn. De moederlijke hartelijkheid van mevrouw Herbert was als een breede, diepe stroom, d>e immer verdroot cn Cecily, die nooit veel vriendinnen had gehad, voelde zich van het eerste oogenblik lot haar logóe met het knappe, maar bleeke gezichtje en de treurige oogen aangetrokken. In de verkwikkende buitenlucht en het vroolijk gezelschap van de zonnige, lieve Cecily, verloor Peggy weldra haar bleekheid en gedruktheid en toonde nu en dan zelfs sporen van haar vroegere opgewekte blo hartigheid. George's dankbaarheid jegens mevrouw Herbert, die. Peggy voor eenigen tijd los gemaakt had uit haar saai en somber be staan. kende geen grenzen e.i zelf vond deze buitengewone vrouw, dat zij allo re den had om zichzelf geiuk te weaschen met do voorwaarde, die zij Richards had ge steld. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 15