T d enook" met uzi MULMiwwsa-r/ 5)v ïeicuclieccu'to'at I25»ïii.in-i(in0 g^lay-ano cmn uit de omgeving VKIJDAU 9 DECEMBER DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 lieden v. d. Voet en P. v. d. Klugt geschie den. Als compensatie voor hun bemoeiin gen dienaangaande zou de heer L. M. van Noort de 10 pet. extra korting, die de wet houders boven de reeds toegepaste korting van 5 pet. voorstellen, willen laten ver vallen en van den gemeenteopzichter zaï dan wel eenig meerder toezicht worden ge vraagd maar de korting van 5 pet. die door de wethouders op zijn salaris wordt voor gesteld zou dan ook kunnen vervallen. De heer J. v. d. Berg- Verdegaal en J. van Parera sluiten zich hieibij aan. De voorzitter zegt, dat hij zich een oor deel omtrent hetgeen hier wordt voorge steld op dit oogenblik moet voorbehouden. Wil de Raad dit zoo aannemen, dan is het hem goed. De verantwoordelijkheid komt dan echter voor den Raad. De wethouders kunnen zich met deze oplossing wel ver eenigen, die daarna bij aeclamatie wordt aanvaard. Bij post 19? komen de heeren van Parera en Langeveld er tegen op, dat de uitkeo- ring voor de leerlingen der bijzondere scholen door B. en W. van 9.op 3. is gebracht. Er uitkeering van 9.is reeds zeer aan den lagen kant en sprekers^, zouden daar niet verder op willen bezui nigen. De voorzitter zegt, dat in zeer veel ge meenten in het Zuiden met 8.en minder per leerling wordt toegekomen. Spre ker geeft echter volkomen toe, dat 9 voor deze streek nog laag is. B. en W. blijven bij hun voorstel, wil de Raad ie uitkeering weder op het oorspronkelijke j bedrag van 9.brengen, dan staat dit hem vrij. Met 10 tegen 2 stemmen wordt besloten de uitkeering weder op 9.per leerling te brengen. Bewaarschoon-onderwijs. Bij post 206 stellen de heeren van Pa rera en Langeveld voor om den post van 10.per kind voor bewaarschoolonder- wijs, die door B. en W. op 9 is gebracht, te handhaven. Het betreft hier ten slotte slechts een bedrag van 132. Toen des tijds de bewaarschool der St. Joseph-pa- rochie werd gebouwd is door den Raad e»en verordening aangenomen om de sub sidie op 10.te brengen. Al heeft de ae- meente geen contract aangegaan er, be staat toch een moreele plicht om die 10 te handhaven. De voerz. zegt, dat B. en W. zooveel mo gelijk hebben bezuinigd. Veel viel er niet te bezuinigen, maar zij meenden o.a. toch de subsidie van het. bewaarschoolonder- wijs met 10 pet. te kunnen verminderen. Dat de Raad verplicht zou zijn het eenmaal toegestane bedrag van 10.per kind te handhaven kan spreker niet erkennen. De heer van Parera zegt, dat de voor zitter hem verkeerd heeft begrepen. Hij be doelt niet, dat de gemeente een contac tueels verplichting heeft maar wel een mo reele plicht. De voorzitter zegt, dat een moreele plicht voor hem nok plicht is. Wij sluiten nu een maal met een tekort en als men ondor Rijkstoezicht komt, wordt er vanwege net Departement van Financiën nog wel een* aandrang op algeheele schrapping van net subsidie voor bevvaarschoolonderwijs uit geoefend," zooals de gemeente Nijmegen heeft ondervonden. B. en W. hebben ge meend door een verlaging van de subsi die van 10 pet. de belangen van het be- waarschoolonderwijs niet te hebben ver waarloosd. Het voorstel van B. en W. om de subsi die voor het bewaarschoolonderwijs met 10 pet. te verlagen wordt daarna verworpen met 1 tegen 12 stemmen. Aleen wethouder Oostdaxn stemde voor. Bij post 9: verhaal van pensioensbijdra gen, verklaarde de heeren N. H. de Klerk en C. v. d. Klauw met de door B. en W vastgestelde verhooging van 4 pet. der pen sioensbijdragen, zoodat als regel pet. korting wordt geheven, accoord te gaan. mits B. en W. de toezegging doen. bij de binnenkort te verwachten behandeling van het ambtenarenreglement de salarissen van het secretariepersoneel opnieuw onder de oogen te zullen zien. De voorzitter zegt, dat B. en W. de kwes-tie van de salarieering van het secre tariepersoneel binnenkort aan de orde zul len stellen. De verhoogde korting op de pensioensbij dragen wordt daarna bij acclamatie aan vaard. Een goed betaalde poëet. Bij post 41: Bijdragen van particulieren in de ondersteuning van behoeftige krans- j zinnigen, merkt de heer J. v. d. Berg-Ver- degaal op, dat A. Brugman voor de ver pleging van zijn vrouw veel te weinig oe taalt. Deze man, die een goede zaak heeft en daarbij tevens dichter is, kon z.i. best wat meer betalen. De vqorzitter zegt, dat hij het met den beer v. d. Berg eens is, dat Brugman best iets meer kan betalen. Toen Brugman iog in een woonschuit woonde was met hem overeengekomen 1.per week te be'a- len, doch hij bleef in gebreke dit bedrag te voldoen, daar.naar hij beweerde betaling voor hem onmogelijk was. B. en W. hadden echter op hem geen verhaal. Hij zag echter W3l kans om zich met behuip van spaarcenten en hypotheek een eigen huis aan te schaffen. Daardoor kregen R. en W. echter op hem verhaal. Door B. en W. werd een staat opgemaakt van het door Brugman tot en met 1930 verschuldigde, doch de kantonrechter ve-klaarde dit slechts voor een gedeelte verhaalbaar. Daarna werd een staat gemaakt over 1931, doch de kantonrechter verklaarde deze met verhaalbaar, waarop de gemeente in beroep ging bij de Rechtbank in den Haag, iie den staat wei verhaalbaar verklaarde, 'n- tuS'Schen waren dp onkosten voor de ae- meente booger dan Brugman moest beta len. Dat de gemeente on hnks dp kosten eeft doercezet. was, omdat het hier ging om het recht van het spel en niet om de knikkers. - -i /it§l§ Bij acclamatie wordt besloten om zoo mogelijk op Brugman 2.50 per week te verhalen. Bij post 54 stellen B. en W. voor om 200 opcenten te heffen op de personeele belas ting. De heer L M. van Noort vindt dit te hoog, hij zou de opcenten op de personee'e belasting terug willen brengen tot 100, d;t te meer omdat de begrootin.g toch met een tekort sluit. De voorzitter zegt, dat B. en W. de op centen op de personeele belasting op 200 hebben gebracht, omdat er gemeenten zijn die zulks heffen, al geeft spreker grif toe dat het abnormaal hoog en niet te verde digen is. De bezwaren van den Raad kan spreker zeer goed begrijpen. Spreker geeft echter in overweging om niet beneden de 150 opcenten te gaan, daar het niet onmo gelijk is, dat andere belangen daardoor til gevaar worden gebracht. Bij acclamatie wordt daarna besloten 150 opcenten te heffen op de personeele belas ting. HILLEGOM Veiling. Gisteravond had ten overstaan van notaris Lodder de veiling olaats van bloembollengrond, bloembollenschuur en bouwterrein, gelegen aan de Leidschestraat ter grootte van 3.97 H.A. De uitslag was als.volgt: Perceel I: bloembollenschuur met 5000 M2. stellingen, kantoren, verdere opstallen, groot 60 A. 15 cA. Hoogste bieder de heer W. v. d. Laan te Voorhout 11000. Perceel II: bloembollengrond aan de Leid- schestraat groot 3 H.A 19 A. 5 cA. Hoogste bieder dezelfde. Perceel III: bouwterrein met kas aan de Leidschestraat groot 17 A. 80 cA. Hoogste bieder de heer C. J Bakker te Den Haag. Toeslag over eene week. KATWIJK AAN DEN RIJN Onveilig duin. Het duinterrein achter de Rijksschietbanen zal de volgande week we gens het schieten met scherp onveilig zijn: op Dinsdag tot en met Vrijdag van 9 uur v.m. tot 2 uur nam. Alleen dan als de roode vlaggen zijn ingehaald is het terrein weer veilig. Tuinbouw De aanvoer aan. de veiling gaat niet alleen verminderen wat de kwanti teit betreft, doch ook de kwaliteit wordt, als de winter nadert, er minder op. Van bloem kool komt, dank zij het vorstvrije weer, nog aardig wat, al kan het laDg geen eerste kwali teit meer genoemd worden. Het is wel een bij- zonderheid dat zelfs na de eerste week van December dit product nog niet bevroren is. Van de grovere producten als roode en gele kool, andijvie, enz. komt nog aardig wat. De prijzen zijn niet slecht. Voor de, arbeiders in de tuinbouwbedrijven zal er spoedig wat werk komen. Volgens de voorgestelde regeling zijn ei al aardig wat tuinders die onder deze bepa lingen eeig werk, diepspitten. baggeren, enz. willen laten doen. Bij de hiervoor benoemde commissie kwamen al heel wat aanvragen bin nen, zoodat tewerkstelling spoedig kan wor den verwacht. LISSE Bouwvergunningen. B. en W. dezer ge meente hebben aan de Gebrs. Randsdorp ver gunning verleend tot het verbouwen van de perceelén van der Veldstraat nos. 16, 18 en 24, alshiede aan den heer C. Lagerweij, tot het verbouwen van zijn perceel Stationsweg 21. Geboren: Helena Johanna d. van J. H. Slobbe en J. de Vries Nicolaas Marinus z. van M. A. van Stijn en S. H. van der Lans Johannes Martinus Nicolaas z. van J. J. W. Langeveld en J. C. van der Poel. Overleden: Pieter Floris Kulk' 78 j. echtgen. van A. van Leeuwen Johannes Pe trus Tempel 75 j. echtgen. van Th. van den Berg. Gevestigd: Th. A. Bemelraan uit Hoorn J. L. van den Aardweg en gezin uit Haar lem W. M. Lobbezoo en gezin van Anna Paulowna M. W. van Ginkel uit Ede. Vertrokken: M. Th. Rabel naar Leiden W. van der Meij naar Zeist C. Kaptein naar Bloemendaal. NOORDWIJK Hulp in de huishouding. Door B. en W. is aan het bestuur der Vereeniging „Hulp in de Huishouding" vergunning verleend voor 't houden van een verloting op Zondag 18 en Maandag 19 December 1932. Een koe aangespoeld. Op het zeestrand, 2 palen ten Noorden van Noordwijk aan Zee, is het cadaver van een koe aangespoeld. NOORDWIJKERHOUT K. J. M. V. Optreden van pater H. de Gree- ve, S.J. Donderdagavond heeft pater H. de Greeve S J. voor de K J. M. V. alhier een lezing gehouden over „het Communisme Te 8 uur opende- de vice-voorzitter van de K. J. M. V., de heer van Emmerik, de ver gadering met den christelijken groet, heette alle aanwezigen hartelijk welkom, in het bij zonder de spreker van den avond, pastoor Quant, kapelaan Minnebo. moderator der ver eeniging en kapelaan Dekker. Hierna nam de zeer begaafde spreker van den avond een aanvang met zijn lezing over het Communisme. Spreker zette voor bet pu bliek op zijn bekende wijze, indrukwekkend het doel en het wezen van het communisme zeer duidelijk uiteen. Zoowel na het eerste gedeelte als aan einde van het tweede gedeelte van de lezing klona een donderend applaus uit de zaal op. Als men pater de Greeve heeft gehoord over bet communisme, dan moet men dit vervloek te stelsel, dat er op de eerste plaats op uit is om de godsdienst uit te roeien, we' veraf schuwen en tot in het uiterste met alle midde len bestrijden die geoorloofd zijn. De moderator van de vereenigng bracht den gewijden spreker zijn dank namen* de geheele vergadering voor zijn schoone en leerzame le zing, waarna de vice-voorzitter den avond sloot met den chr. groet Gezamenlijk werd hierna het bondslied van de K J. M. V gezongen. De K J. M. V. heeft ons een mooien avond bezorgd en kan met genoegen hieroj- terug- St N:colaasfeest Volksbond. Woensdag en DunderdagmidJ-g h'd het St Vicolaas- feest plaats voor de kinderen van ne leden van den R.K. Volksbond. De commissie die zich jaarlijks belast met de organisatie van dit feest was er, ondanks den slee! ten tijd, toch in geslaagd een mooi leest te organisee- ren. Eerst werden de kinderen op prettige wijze bezig gehouden door den heer Devilé loom Bart), die ze met zijn poppenkast en goocheltoeren aangenaam deed vermaken. Ook de zangwedstrijd sloeg in en een tien tal kinderen konden een aardig prijsje mee naar hui9 nemert. Na deze vermakelijkheden verscheen St. Nicolaas met zwarten Piet in de zaal en na dat de H. Bisschop door den voorzitter van den Volksbond was verwelkomd, sprak de Sint de kinderen toe en prees hen om bun goed gedrag op school en in de kerk en hoopte, dat de kinderen in de toekomst braaf zullen blijven. Verder werden versnaperingen uitgedeeld, zoodat het een heerlijk feest voor de kleinen was Na afloop dankte de voorzitter van den Volksbond den goeden Sint voor al zijn ga- De commissie die het feest orgar'-seerde kan met genoegen op de beide middagen terug- In totaal werden 600 kinderen op lekker nijen vergast. ROELOFARENDSVEEN Bloembollencultuur. Donderdagavond hield de afd. Roelofarendsveen alhier van de algemeene vereeniging voor bloemuollencul- tuur en H. B. G. een ledenvergaderng in ho tel de Vier Heemskinderen. De vergadering was slechts matig bezocht: 15 leden waren aanwezig De voorzitter opende de vergade ring met een woord van welkom tot de leden, waarna de secretaris voorlezing deed van de notu1en van de twee laatstgehouden vergade ringen, welke onveranderd en onder dank werden vastgesteld. Tot de ingekomerstuk ken behoorden o.m. een schrijven var de af- deeling Wassenaar inhoude-de een klacht, dat door een firma onder haar persoonlijke leiding bollen waren geplant voor het stads- perk Vreewijk te Roterdamt. De afdeeling achtte bet doel en streven in strijd met de on persoonlijke reclame. Door dit feit was, kreeg de reclame een meer persoonlijk karakter. Besloten werd aan dit schrijven adhaesie te betuigen. Voorts nog een schrijven van de maatschappij voor kaliproducten om een film te houden. Deze film wordt geheel kosteloos gegeven. Op voorstel van den heer v d. Meer wordt besloten van dit aanbod gebruik te ma ken en de filmvoorstelling meer een algemeen karakter te doen geven, zoodat ook andere dan de leden deze film zullen kunnen bij wonen. Vervolgens bracht de secretaris ver slag uit van de laatst gehouden hoofdbestuurs vergadering, waaruit bleek, dat dit iaar de heffing van 2 cent per roe aan het fonds niet zal geheven worden. Ook deelde hij mede, dat de kosten van het kweekersblad oorspron kelijk groot 11.000 waren terugegbracht op 5000. In bespreking werd gebracht de can- didaatstelling leden voor het hoofdbestuur. Voorlezing werd gedaan van aanbeveling van verschillende afdeelingen. Het bestuur stelde voor in vacature-Bijvoet voor te dragen den heer Lafeber uit Lisse, in de vacature-Eg- gink, den heer van Egmond uit Oegstgeest cn in de vacature-Warnaar den heer Bergman uit Sassenheim. De vergadering ging met het voorstel accoord. In bespreking kwam vervolgens de beschrij vingsbrief voor de 170e algemeene vergade ring. De secretaris las de punten voor. Bij punt 5: het houden van een internationale tentoonstelling in 1935 werd besloten in be ginsel hiermede accoord te gaan, zoodat de vergadering haar medewerking toezegde. Om trent het voorstel van Hoogkarspel en Voor bout inzake contributie-verlaging kon de ver gadering niet meegaan en werd het hoofdbe stuursvoorstel aangenomen. Met de overige punten kon de vergadering zich vereenigen, zoodat dit punt geen discussies uitlokte. Tot afgevaardigden voor de algemeene vergadering werden gekozen de heeren van Ruilen en P. van Zaal en als plaatsvervangers de heeren E. Elstgeest en E. Koek. Bij punt 7 bestuurs verkiezingen werden na een tweetal stemmin gen gekozen de heeren E. Koek en C. A. van der Wereld. Zij namen hun benoeming on der dank aan de leden voor het in hen ge stelde vertrouwen aan. Rondvraag. De heer C. A. v. d. Wereld be sprak het veilen ter plaatse van droge bollen. De voorz. antwoordt dat hiermede zeer veel geld gemoeid is en dat wegens de tijdsomstan digheden het bestuur dienaangaand geen voor stel wil doen. De heer E. Koek is over het algemeen geen voorstander van veilen in de plaats, gezien het feit, dat de veiling niet be schikt over deskundig personeel. De heer Pouw is er voor het veilen verplichtend te stellen. De beer v. d. Meer is hierop tegen. De heer N. van der Meer komt op tegen de bewering dat op de veiling geen deskundig personeel aanwezig is. Spr. staaft zijn bewe ring door eenige namen te noemen van ter zake deskundigen. De heer N. Bakker inmid dels ter vergadering verschenen vraagt onder welke vlag geveild wordt. De voorzitter ant woordt: als het veilen plaatselijk geschiedt dan onder bestuur van de veiling. De heer Bakker is ervoor bet veilen in elk geval ver plichtend te stellen. Het bestuur zegde toe deze zaak nader on der de oogen te zien. Eerst zullen de kweekers gepolst worden, van het resultaat zal afhan gen of dit punt op de volgende ledenvergade ring zal worden gebracht. Tot slot wordt nog besloten adhaesie te betuigen aan de motie Voorhout inhoudende het verzoek aan het hoofdbestuur om steunacties niet tegen te wer ken. Hierna werd de vergadering onder dank aan de leden voor de aangename discussies gesloten. RIJNSBURG Tuinbouw. Met een zeer geringen aan voer van bloemkool zijn de prijzen, gezien de kwaliteit die niet best meer is, nog goed te noemen. 1ste soort gaat voor 6.10—9 20, 2e soort brengt van f 1.904.40 op Roode kool is nog goed gevraagd, gaat in de goede kwa liteit voor 6.108.50 per 100. Gele kool gaat voor 4.106.20 per 100, andijvie varieert van 1.202, breekpeen van 2.604, per 100 K.G. Uien in goede kwaliteit voor f 4 20 4.50 per 100 K.G. Kroten gaan voor J 2.10 —2.80 per 100 K.G. WOUBRUGGE Geboren: Maria Wilhelmina Theresia d. van W. van der Ploeg en H. H. Hillebrand Vertrokken: M. J. Volwater naar Was senaar A. van der Bosch naar Leiderodrp P .A. H. de Boer naar Leiden. Gevestigd: D. G. Uit den Boogaard v. Warmond J. P. den Ouden van Lichten voorde M. M. Voorhout van Alphen a d. Rijn J. W. Meerwis van Ter Aar C. E. Bos van Alphen M. Dorrepaal van Kou dekerk. MIJN BAAS EN IK. 43. Daarna ging ik Mollie eens opzoe ken om wat met haar te babbelen. „Zeg Mollie, weet je al hoe ik heet?" begon ik haar te vragen? „Ja", zei Mollie. „Ik hoorde de baas juist Moppie roepen. Eerst dacht ik, dat hij mij riep, maar later be greep ik, dat jij het was." 44. Ik vertelde haar, dat wij vanmiddag zoo prettig hadden gespeeld, doch het was net. of zij er geen belang in stelde. Want terwijl ik haar van alle mogelijke dingen vertelde, zat zij zich maar steeds te was- schen. Zoo'n poes is buitengewoon zinde^ lijk, eigenlijk wel een beetje vervelend voor iemand als ik.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 14