VRUDAG 9 DECEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 ECHTPAAR DOOR AUTO AANGEREDEN. jt man zwaar gewond. Op den Haarlemmerweg tegenover de Boldoot fabriek te Amsterdam is gister middag te ongeveer haJf zes een zeer ern stig ongeval geschied. Een 36-jarige man die in de Jan Evertsenstraat woont, reed daar per rijwiel met zijn echtgenoote in de richting Sloterdijk. Achter hem naderde met een vaart van ongeveer 40 K.M. een auto. Daar de chauffeur door de felle lich ten van een hem teaemoetrijdende auto verblind was. zag hij de voor hem rijden de fietsen niet. met het noodlottig crevolg, dat van het tweetal de man beide rij wielen bevonden zich toen op de tram rai's door de ar to gegrepen en tegen den grond geslingerd werd, waarbij zijn rijwiel over een afstand van 50 M. werd meegesleurd. In hoogst zorgwekkenden toestand is het slachtoffer naar het Wilhelmina Gasthuis vervoerd; do vrouw kwam er zonder letsel af, doch was door haar echtgenoot over komen ongeval, ërg overstuur. Ook de chauffeur van de auto., die het ongeval veroorzaakt had, was zeer onder deD indruk van het gebeurde. DIENSTBODE IN LIFTSCHACHT BEKNELD. Onmiddellijk gedood Toen gistermiddag een 28-jarige dienst bode in een pension aan de De Lairesse- straat No. 3 te Adam op het dak van den in het huis aanwezigen lift eenice werkzaamheden verrichtte, raakte de lift plotseling in beweging. Het meisje pro beerde er nog af te springen. Dit mislukte echter en zij raakte tusschen lift en lift schacht bekneld. De in de haast gewaar schuwde brandweer heeft het slachtoffer niet zonder moeite bevrijd de dood was toen echter reeds ingetreden. Het lijk is naar het Wilhelmina Gasthuis vervoerd. Naar de oorzaak van het onge val wordt een onderzoek ingesteld. DE NIEUWE BRAND OP DE „P. C. HOOFT". Na vijf uur gistermiddag ham het vuur gestadig, af. De scheepvaartinspectie stelt voor waarden aan de voorgenomen sleepreis. Na vijf uur gistermiddag is de brand, dio gistermorgen in het wrak van de ,.P. O. Hooft" opnieuw is uitgebroken, gestadig afgenomen. Wel was er gedurende den avond nog een vrij sterke rookontwibke- ling. Het vuur zit midscheeps en wel spe ciaal aan stuurboord kant, waar het in de olieresten. die zicb in de van de midden- break naar voren loopende dienstgang en do zich daaronder bevindenden oliebun ker, nog steeds voedsel vindt. Het wrak. dat aanmerkelijk minder slagzij maakt, lekt nog voortdurend en wel speciaal dooi de koelwaterinlaat. Gistermiddag had men deze van binnen uit willen dichten, doch de onvoorziene brand heeft de uit voering van dit werk onmogelijk gemaakt. De lekkage is echter van dien aard, dat de in het wrak geplaatste pompen gemak kelijk veel meer water uit het wrak ver wijderen, dan er in komt Een der pompen, werkende op ruim IV. is gisteravond defect geraakt en moest aan wal worden ge bracht om daar te worden gerepareerd. Men hoopte het werktuig echter weer voor middernacht in bedrijf te hebben. Op ad vies van den havenmeester, den heer W. N. van de Poll, blieft de brandweer zich, wat watergeven betreft, afzijdig houden. Zij is echter op haar post om, indien de brand zich naar voren mocht uitbreiden, de zich daar bevindende tweede pomp, die op volle kracht werkt, tegen het vuur te beschermen. De insoecteur voor de scheepvaart, de heer C A. G. van der - Boom, die in ver band roet de voorgenomen sleepreis van het wrak naar Pernis het beslissende woord heeft in de daaraan te stellen voor waarden, waarvan hij zich dan ook op des kundige wijze heeft gekweten heeft geadvi seerd om de uitstekende proppen, welke in den romp zijn aangebracht ter dichting van de vele gaten, gelijk met den scheeps huid te doen afzagen. De heer van der Boom meent n.L dat in dien zulks niet geschiedt, door den druk van bet water tijdens de reis of door het in aanraking komeD met mogelijke obsta kels de proppen zullen loslaten, hetgeen het zinken van het wrak tengevolge zou krnnen hebben Als bezwaar tegen het afzagen voert men echter aan. dat de proppen losser zouden gaan zitten. Met dat al baart de P. C. Hooft denge nen; die zich mee hebben bezig te houden, nog voortdurend zorgen. Zorgen, die eerst definitief voorbij zullen zijn. als zich bet slooperswerk aan het wrak voltrokken heeft.. WINKELHUIS TE GOOR AFGEBRAND. Door onbekende oorzaak is gisteravond omstreeks kwart over tien brand uitge broken in een perceel gelegen op den boek van de Grootestraat en Waterstraat te Koor, bewoond door de weduwe Mor- sink. In dit perceel was gevestigd een sla gerij en een café. De brandweer die spoe dig ter plaatse was, trachtte met 3 stralen op de waterleiding het vuur te blusschen, hetgeen echter niet mocht gelukken. Het geheele perceel benevens een schuui brandden geheel uit. Behalve eenig vee ton niets worden gered. Een en ander wa« slechts laag verzekerd. GEMEENTERAAD VAN WOERDEN Dinsdag kwam de Raad in openbare ver gadering bijeen. Te haif Uen opent de voorzitter, de heer H. K. van Kempen, de vergadering met ge bed. De voorzitter deelt mede dat de heer Smits niet aanwezig kan zijn en vangt aan met punt 1 van de agenda, de ingekomen stukken. Een brief van den heer Beijer over het plan tot demping zandgat aan den Nieu- wendijk met stadsvuil wordt met alge meen goedvinden behande.d onder punt 3, dat het desbetreffende onderwerp behelst. Een dankbetuiging van den heer v. d. Tocht wordt voor kennisgeving aangeno men, terwijl een brief van den heer Ver burg om verlaging van pacht (brug) wordt gerenvoyeerd aan B. en W. om advies. Punt 2. Herstemming inzake grondver- koop. De heer Sonnevelt betoogt waarom bij in verband met de werkverruiming het voorstel van 2.75 zal steunen. B. en W. stellen alsnog voor den grondprijs op 3.— per M2 te houden. Over dit voorste, wordt gestemd en het blijkt dat de stemmen even als in de laatste vergadering staken (66) zoodat het voorstel, wijl het voor de twee de maal is, wordt verworpen. De heer de Kruif ziet geen andere weg en zal 't voorstel van 2.75 steunen. De heer Zon zal tegen b ijven stemmen en niet zooals de heer de Kruif deen. alleen om dat anders de bouw zal afspringen. De heer de Wit zi.et ook geen bezwaar om het voorstel van 2 75 aan t<» nemen De voorzitter zou dan in verband met de tijdsomstandigheden den grondprijs over de hee'e linie willen verlagen in overeen stemming met het voorstel van de commis sie Het voorstel wordt met zeven tegen vijf stemmen aangenomen. Moet 't Zandgat gedempt worden? Volgt punt 3 van de agenda, waarover weer heel wat woordjes vallen, de demping van 't Zandgat aan dec Nieuwendijk. B. en W adviseeren tot demping. De heer Beyen vestigt in zijn adres aan den 'FAad de aandacht op de geweldige schade, die hij zal lijden, wanneer het vui, hem voortaan onthouden wordt. De heer de Kruif vindt het wel jammer van die schade, maar er is nu eenmaal niets aan te doen. De heer de Wit valt hem hier in bij. maar merk' op dat het vervoer mis schien vergemakkelijkt kan worden wan neer de heer Beijen een verharden weg naar z'n dempingsplaats laat aanleggen. De heer Rosrhman wil eerst demning zandgat behandeld zien en dan het adres van den heer Beijen. hetgeen wethouder Zon niet logisch vindt. De heer v. Doorn informeert aan B. en W. of er inlichtingen gewonnen zi'n bij de volksgezondheidsdienst in verband met de zweminrichting aan den Nieuwendijk waarop de voorzitter ontkennend ant woordde De heer van Doorn b-^nvt dan de ziekte van Weill op het tapijt Hij heef! zelf indertijd behalve de stank, last van ratten, waarvan de haard in een vui msbell ge legen was, ondervonden en is van meening, waar de gemeente zelf geen zwembad er op nahoudt, het oarticub'er initiatief niet moet worden tegengewerkt. Wethouder Fahrenhorst beweert dat het vervuilde water van Beijen evengoed in de zweminrichting van den heer Brak komt, dus de kans op de ziekte van Weill ook dan niet te weren is, hetgeen de heer Zon weer legt door te zeggen dat Beijen een sloot heeft moeten afdammen om te voorkomen dat het vervui de water in den polder komt, wat de heer Fahrenhorst weer hetze fde ge val vindt als bij het bewuste zandgat. De heer Snel in het eens met den heer Fahrenhorst dat de demping bij Beijen aan de gemeente dubbeltjes zal kosten, maar is ook tegen demping van het zandgat, ten minste als dit met vuil gebeurt. Wil nog een poging doen om mei Beijen een over eenkomst aan te gaan Er worden verschil- •ende middelen voorgesteld om de zaak beter te doen marcheeren, oa. kleiner soort wagen, vuil te storten op een bepaalde plaats en met schuiten weg laten voeren, rijplaten e.d. De heer de Wit wil bij Beijen een paar werkloozen te werk stellen (buiten bezwaar van de gemeente natuur.ijk) terwijl de heer Sonneveld den heer Beijen materiaal van de steenfabrieken, die het toch niet druk hebben, wil laten huren. Per slot van reke ning vindt de heer Fahrenhorst toch dat de noodzakelijke kosten (plm. 300), verbon den aan het vuilstorten. beter bij 't zand gat dan bij den heer Beijen besteed zijn, zoodat de Raad precies zoo ver is als aan het begin van punt 3. Op voorstel van den heer Sonneve d wordt de geschiedenis we derom aangehouden tot de volgende verga dering Het komt ons voor dat de demping van 't bewuste zandgat nog heel wat voeten in de aarde zal hebben en nog veel van de energie der raadsleden zal vorderen. Punt 4. Adres verlaging landpacht kont aan de orde. B en W stellen voor 50% ver laging, waar de heer v. d Bosch wel voor is, maar 't juister oordeelt de verlaging pas te bepalen bij he* vervallen van de ter mijn, dus volgend jaar Augustus. De heer Sonneveld is het hier volkomen mee eens. Op deze manier heeft men een overzicht van het afgeloopen jaar en kan 't blijken dat de reductie meer (of misschien minder?) moet zijn. De Raad gaat met den heer v. d. Bosch accoord De Gemeentelijke boekhouding. Punt 5 Aanwijzing boekhoudkundige, art. 265 gemeentewet, wekt nogai eenige mee- ningsverschillen De gemeente is op het oogenblik aangesloten bij de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten B. en W. stellen een* vaste aanstelling voor. waar de heer van Dcorn niet veel voor vee l. De Ver. v. Ned Gemeenten kost 30% meer dan een particulier accountantsbureau. Boven dien is de gemeente nu toch verzekerd tegen frauduleuze handelingen. Verschil lende leden hebben eenig bezwaar, enkelen willen in ieder geval voorloopig bij de Ned. Gemeenten blijven; van de goedkoopte van 't particulier was tot nog toe niet veel ge bleken. De heer de Kruif wil „houden wat we hebben'"; de Ned. Gem beoogt geen winst bejag, houdt er een uitgebreid onderzoek op na en doet alles tot in de finesses. Het voorstel van B. en W. in stemming ge bracht, wordt met 9 tegen 3 stemmen aan genomen. Tegen stemden de heer van Gor- kum, de Wit en van Doorn. Met punt 6: Voor.oopige vaststelling re kening bedrijven en gemeenterekening 1931 gaan alle leden accoord. Punt 7. Verhooging subsidie Burgerl. Armbestuur leveit behoudens een kleine opmerking van den heer v. d. Bosch geen moeilijkheden op. B. en W. willen de ge vraagde 4000 toestaan, waar de leden mee accoord gaan Op verzoek van de heeren de Wit en Sne. wordt eerst punr 9'; Wijziging Be- drijfsverordening, in behandeling genomen, omdat dit veel invloed zal hebben op de begrooting. Hoewel de heer Zon bang is m herhaling te vallen bij punt 8, wordl het verzoek toe gestaan. B. en W. wil'en het tekort op gas, water en electriciteit, veroorzaakt door de mal versaties van vorig jaar, verhalen op den debiteur, den hee4 M. en 't tekort bij de grondbedrijven op de gemeentekas. De heer Snel komt tegen het eerste heftig op. De directeur der bedrijven is z.i. mede schuldig aan het gebeurde, hij is de mid dellijke oorzaak geweest, had door zijn toe zicht eveneens het beheer. B. en W. wi.len den directeur der bedrijven niet aansprake lijk stellen, aansprakelijk is hij die de ver duisteringen pleegt De heer Zon merkt terloops op dat Ge deputeerde Staten dezelfde meening zijn toegedaan. De heer Snel vraagt wie op het oogen blik verantwoorde ijk is voor het geldelijk beheer, waarop de voorz.tter antwoordt dat naar de meening van B. en W. de boek houder v. d Vlist dn is. De heer Snel vraagt niet naar dp meening, maar naar degene die aansprakelijk i s. Na eenig verder gediscuseer, ronclu- deert de heer de Kruit dat het &en onver kwikkelijke zaak is, waar verder maar over gezwegen moet worden cn stelt voor tot stemming over te gaan. Het voorstel van B. en W. wordt met a.gemeene stemmen aangenomen. Het vernieuwingsfonds. Aan de orde komen de fondsen. De voor zitter .eest twee uitvoerige rapporten voor, waarop de van Doorn in tweeën wil behan delen, n 1. het vernieuwingsfonds, dat ook nog niet in de commissie geweest is, geheel apart. De heer Zon vindt dat t niets te maken heeft met de begrooting en wil uit stellen. Twee voorstellen komen tegenover e kaar te staan, het plan van B. en W, waarbij de volle winst dei bedrijven m de gemeentekas wordt gestort en het reserve fonds wordt vastgesteld volgens voorstel, en het plan van den heet v Doorn, waar bij de winst aan de verbruikers tengoede zal bomen, dus een algeheele tariefsver.a- ging. Hij noemt bedragen van 6000 voor electriciteit, 2500 voor gas en 3500 voor water. De heeren Zon en van Doorn voeren den grooten strijd, waarin ook de heeren Snel en de Wit hun aandeel nemen. De andere leden laten zich terloops een»- hooren. De heer Sne. is het volkomen een6 met den heer van Doorn en wil de zaak nader onder oogen zien. Meermalen beweegt de strijd zich, zooals door den heer Zon ge vreesd was, op het terrein der begrooting, wat hem tot uitvoerige en langdurige dis cussies aanleiding geeft, waarbij de vragen: Mag de gemeente winst hebben uit de be drijven? In welke verhouding staat do ge meentekas tot die winst? Is die winst van primaire- of secundaire beteekenis en moet zij van primaire- of secundaire beteekenis zijn?, vragen zijn, die in het brandpunt van den strijd staan. Hierbij wordt naar best vermogen met getallen geschermd. Eenige humoristische opmerkingen vroo- lijken soms den strijd wat op. Het slot van 't liedje is dat over beide voorstellen wordt gestemd. Het voorstel van B. en W wordt met 7 stemmen tegen en 5 voor verworpen. Voor waren de heeren v. d. Bosch, de Kruif, Fahrenhorst, Zon en Roseboom. Het voorstel van den heer v. Doorn, die de bedrijven niet als melkkoetje voor de gemeentekas wenschte te beschouwen, werd eveneens met 7 stemmen tegen en 5 voor verworpen, zoodat men op het doodq punt is gekomen. Na eenigen tij^ van stilte wordt bes oten het punt te laten rusten en te beginnen met de begrooting. Het is dan 12 uur en de -ergaderlng wordt geschorst tot 2 uur. GEMEENTERAAD VAN NOORDVV1JKERHOUT (V ervolg Vrouw in Chicago: „Hoeveel kost het mij, als ik mij van mijn man laat schei den?" Advocaat: „Nou, on'geveer een paar duizend dol'ir". Vrouw: „Wat? "n Paar duizend dollar? Bent u gek? Voor twee honderd dollar krijg ik hem doodgeschoten 1" Overgegaan wordt tot artikelsgewijze be handeling van de begrooting. Bij post 79: Presentiegeld raadsleden stelt Jhr. Gevers voor om het presentiegeld met 5 pet. te verminderen. De heer Lange veld stelt voor om het pre sentiegeld van 3.— per vergadering op f 2.25 per vergadering te brengen en de bezuiniging ad 95.die daardoor wordt verkregen to gebruiken om het salaris van den 2en ambtenaar ter secretarie Linden? te verhoogen. De heer L. M. v. Noort zegt, dat een ver laging van het presentiegeld mot enkeie prooenten geen zooden aan den dijk zet. Men moet het presentiegeld met 50 pet., verminderen, of men moet het laten zooals het is. De voorzitter merkt op, dat de Raad kan bepalen of er een presentiegeld kan wor den gegeven. Daarin is de Raad vrij. Maar als er een presentiegeld wordt gegeven, wordt het bedrag daarvan door Gedepu- tee.de Staten bepaald. Tenzij het presentie geld wordt afgeschaft, moet dus deze post op het bedrag, waarop hij is begroot, blij ven gehandhaafd. Natuurlijk s-taat het den Raad vrij om aan Gedeputeerde Staten ie verzoeken het presentiegeld der raadsleden te verminderen. De heer L. M. van Noort stelt daarop voor om aan Gedeputee~de Staten te ver zoeken het presentiegeld der raadsleden met 50 pet. te verminderen en alzoo to stellen op 1.50 per lid en per vergade ring. De heer C. v. d. Klauw kan zich met het voorstel van den heer L. M. van Noort niet vereenigen. Als men rekening houdt met de omstandigheid, dat van een goed raads lid meer wordt verwacht dan d?t hij do vergaderingen bezoekt, is esn bedrag van 3 per vergadering niet te hocg. Het voorstel-van Noort wordt onder steund door Jhr. J. H. Gevers. Daar het niet voldoende wordt ondersteund wordt het niet veder in behandeling genomen. Bij post 50: ...Jaarwedden van de ambte naren ter secrelarie en de eemesntebcde'* s*e'len B. en W. voor om de jaarwedden de^er titularissen met 5 net .te verminderen De heeren N. H. de Klerk en J. v. d. Berg Verdegaal verklaren zich te^en deze sala risver!" ring. De salarissen ziin te laag, in vergelijking met elders, en daarom is do voorgestelde korting niet gemotiveerd. De heer C. v. d. Klauw is ook tegen deze salarisverlaging. Spreker heeft voorts ver nemen. dat de wethouders in het over'eg. dat ter zake werd gepleegd met de verte genwoordigers der organisaties hebben ge zegd. dat zij dit voorstel deden o.m. omdat de Raad er anders nog onder zoude gaan Spreker zou wel eens voorlezing willen heb ben van de notulen der betrekkelijke bij eenkomst. De voorzitter zegt, dat de besprekingen gehouden in de betrekkelijke bijeenkom»*, zijn verwerkt in de notulen van B. en W. De notulen van B. en W. zijn veheim. Spre ker heeft mits de wethouders daarmee aoocord kunnen gaan er geen bezwaar tegen, dat deze notulen worden voorgele zen. maar dan in geheime zittin-g. De openbare vergadering wordt daarna geschorst en verdaagd tot des namiddags De ambtenaars-salarissen. Nadat des namiddags te 2 uur de open bare vergadering is heropend, maakt wet houder Warmerdam de opmerking dat. waar we leven in een crisistijd als nooit te voren en iedereen mceite heeft de touwties aan elkaar te knooren. het niet meer dan billijk en rechtvaardig is. dat de ambtena ren daarin ook hun offer brengen. De heer C. v. d. Klauw maakt de opmer king, dat de ambtenaren ook belasting be talen. Wethouder Warmerdam: Als men reke ning houdt met 4 pet. verhooging van pen sioensbijdragen en 5 pet. salariskorting wordt op een salaris van 1500.9 pet. of 135.gekort. Vindt u dat zoo verschrik kelijk? De heer van der Klauw: „Ja, dat vind ik verschrikkelijk als ik rekening houd met de omstandigheid, dat in den goeden tyd de salarissen der ambtenaren niet op peil zijn gebracht". (Applaus op de publieke tribune). De voorzitter verzoekt aan het publiek op de tribune zich van teekenen van goed en afkeuring te onthouden, anders zal hij genoodzaakt zijn de publieke tribune te doen ontruimen. Daarna neemt de voorzitter het woord en komt in een uitvoerig en gedocumenteerd betoog tegen de voorstellen der wethouders tot salarisverlaging van het secretarieper soneel op. Spreker noemt eon groot aantal gemeenten van ongeveer gelijk zielenaantal op als Noordwijkerhout waar aan bezoldi ging van het secretariepersoneel beduidend meer wordt uitgegeven. Spreker is niet le gen salarisverlaging outrance, hij be grijpt dat in dezen zorgelijken tijd ieder zijn offers heeft te brengen ook de ambtenaren maar hij kant zich tegcu verlaging van een bezoldiging, die feite lijk vee] te laag is. Wethouder Oostdam maakt er den voor zitter een verwijt van, dat het mede aan zijn beleid to danken i«, dat de bezoldiging van het secretariepersoneel zoo laag is. De voorzitter zegt, dat hij dergelijk ver wijt niet verwacht van iemand, die zed verlaging van bezoldiging voorstelt. Maar spreker za| zich tegenover dit verwijt ver dedigen. Destijds is door het ontslag van den toenmaligen gemeente-secretaris aan ongewenschte toestanden op de secretarie een einde gemaakt. Deze heeft toen een uitkeering in eens gekregen van 10.00') B. en W. hebben deze uitgaaf in den Raad gemotiveerd met de toezegging, dat deze 10.000 in drie jaren zouden zijn terug ver diend aan mindere bureaukosten. Die toe zegging is gehouden dat weet ook wet houder Oostdam maar het gaat niet aan om salarissen, die mede om die reien laag waren nog vei der te verlagen. De voorzitter brengt daarna het voorstel der wethouders om de jaarwedden van het secretariepersoneel met 5 pet. te verlagen instemming. Dit wordt verworpen met 5 te gen 8 stemmen. Vóór stemden de heeren L. M. van Noort, W. Th. Langeveld, Jac. Geerlings en do bei de wethouaer». Tegen stemden de heeren C. v. d. Klauw, van Gylswijk, Passchier, N. H. do Klerk, J. v. d. Berg-V erdegaal, E. Oosdam Jzn., J. W. van Parera en Jhr. J. H. Gevers. De heer Langeveld sielt thans voor om het salaris van den 2en ambtenaar ter se cretarie Linders met 100.te verhoo gen. De heer van Parera kan daarmede wel accoord gaan, maar zou dan tevens het sa laris van den Sen ambtenaar ter secretarie willen verhoogen. Voor dit laatste voelt de heer Langeveld minder. De voorzitter wil zich omtrent de wen- schelijkheid eener verhooging op dit mo ment niet uitlaten, maar acht een verhoo ging van het salaris van den 2en ambte naar ter secretarie, zonder evenredige ver- hocging van het salaris van den 3en amb tenaar ongemotiveerd. Er is geen enkele reden om het bestaande salarisverscnil grooter te maken. Spreker geeft intusscheu in overweging deze aangelegenheid te ia- ten rusten tot de behandeling van het amb tenarenreglement. Dienovereenkomstig wordt bij acclamatie besloten. Het salaris der politie ook niet verlaagd. Bij post 120: Jaarweddon van het poli tiepersoneel, komt aan de orde het voor stel der wethouders om de jaarwedden van het politiepersoneel met 5 pet. te verlagen. De heer L. M van Noort heeft bezwaar tegen de voorgestelde verlaging. In verge lijking met andere gemeenten is de be zoldiging van het politiepersoneel hier laag en spreker heeft geen lust om aan een ver laging daarvan mede te werken, allerminst in deze troebele tijden nu meer van do politie verwacht wordt dan anders. De heer E. Oostdam Jac.zn. sluit zich hierbij aan. De voorzitter komt met klem op tegen de aantasting van het salarispeil der oo litic. Toen een nieuwe chef van politie moest worden bencemd is vooral op aan drang van de wethouders een beduidend hoover salaris voorgesteld, dan deze thans geniet. De Raad heeft toen het salaris door B. en W. voor den nieuw te bejioeraen ti tularis voorgesteld, verlaagd met de enke'o motiveering dat ir.en eerst wilde zien welk vleesoh men in de kuip had. Thans heeft men een chef van politie, die ieder respec teert en om wiens optreden en be'oid ieder tevreden is. doch die minder verdient dan de veldwachter te Bennebroek. Ook de he- zoldigine ven het overig politiepersoneel is aan den legen kant. Het voorstel dor wethouders om de sa larissen der politie met 5 pet. te verlagen wordt daarna verworpen met 2 tegen i0 stemmen. Alleen de wethouders stemden voor hun voorstel. De heer Geerlincs bleef buiten stemming, wat den voorzitter do opmer king ontlokte, dat men raadslid zijndo de consequentie van zijn aanwezigheid heeft te dragen. Bij post 145: jaarwedde van den genees heer belast met het verrichten van vacci- natiën en lijkschouwing wordt op deze jaar wedde weder de bekende korting van 5 pet. voorgesteld. De voorzitter bestrijdt deze korting op dit betrekkelijk laag salaris van 250. welke bovendien geen bezuiniging van eeni ge beteekenis geeft. De korting wordt ver worpen met 2 tegen 10 stemmen. Alleen de wethouders stemden voor. De heer Geerlings onthield zdch wederom van stem ming. Bij post 150: kosten van en bijdragen voor wijkverpleging enz. merkt de hèer L. M. van Noort op, dat hij met belangstelling van dezen post heeft kennis genomen, om dat daaruit blijkt, dat een consultatiebu reau voor zuigelingen zal worden opge richt. Spreker stelt echter de vraag of het uit getrokken bedrag niet eenigszins kan wor den verminderd en van degenen, die het consultatiebureau bezoeken, een kleine te gemoetkoming kan worden geëischt. De voorzitter zegt, dat de toegang tot het consultatiebureau gratis beaoort te zijn, die in verband met de subs.die, Jio de provincie ver.eent. Wat het bedrag der subsidie aangaat, als spreker vergelijkt wat in andere gemeenten wordt gegeven, dan vindt spreker een subsidie van J 500.— ge motiveerd. Wit do Raad deze post mot 100.of 200.verminderen, dan mjet de Raad dit weten. Spreker wil wel do toezegging doen dat de post van ƒ500.— ale een maximum kan worden beschouwd ten einde voor zooveel noodig het te kort op de exploitatie van het consultatiebuieau te dekken. Spreker is persoonlijk voorzitter van het Wit-Gele Kruis en heeft dus de controle zelf in handen. Na deze toelich ting wordt algemeen met den voorgedragen post accoord* gegaan. De stratenmaker op straat gezet. Bij post 159 e.v., merkt de heer L. M. van Noort op, dat het hem wenschelijK voorkomt den straatmaker niet meer »n dienst te nemen. Het oplappen van de stra ten wegens het oj breken van gasleidin gen enz. kan best door de gemeentewerk-

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 13