VRIJDAG 3 DECEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 SCHAKEN Om het karrpioenschap van Leiden en Omstreken. Thans voor de 5e maal zal gespeeld wor den om het kampioenschap van Leiden en Omstr.. waarvoor door de Directie van bet „Leidsoh Dagblad" een wisselprijs (een zilveren koning) en door onze Direc tie ieder jaar een medaille wordt uitge loofd. De deelname staat open voor iederen schaaksre'er. kosteloos voor de leden der aangesloten vereenieingen tegen betaling van f 1.50 inlegee'd voor de overigen. De heer W. H. Bosscha, Hooge Rijndijk 264, alhier, heeft wederom de leiding van den wedstrijd op zich genomen. De leden der clubs moeten zich vóór of op 15 Dèc. a.s bij den secretaris hunner vereeniging aarme'den. de overigen bij den leider. De inschrijving sluit in elk geval op Dinsdag 27 Dec. a.s.. omdat op dien avond de spelers in groenen zullen worden in gedeeld. In de volgende maand Januari, zal het spel dan beginnen. Wie zal dit jaar den titel behalen? Tot dusverre leverde elk jaar een nieu we kampioen, nl. in 1929 Mr. C. J. Goud smit. in 1920 G. Bosscha, in 1931 W. H. Bosscha en in 1932 P. L. J. Rassers. Daar de regeling van het vorige jaar goed voldaan heeft, zal men dezelfde re geling wel weer treffen; de spelers ver deeld in groepen van ongeveer 6 spelers, ingedeeld naar speelsterkte; en de twee met het beste resultaat in elke groep in den eindstrijd. GYMNASTIEK üyrrnastiekvereeniglng „Jeanne d'Arc". Men meldt, dat de onderlinge wedstrij den van bovengenoemde vereeniging zul len plaats hebben op Woensdag 25 Jan. 1933, en dat de 6 behaalde prijzen op het te houden jaarfeest zullen worden uitge reikt. EEN OVERDEKT SPORTGEBOUW TE AMSTERDAM? Het bestuur van de Maatschappij „Het Nederlanclsche Sportpark" heeft in zijn gisteren gehouden vergadering een studie commissie benoemd, teneinde een onder zoek in te stellen naar de wenscbelijkheid en de mogelijkheid van het stichten van een overdekt sportgebouw te Amsterdam. LUCHTVAART DE „WAAGHALS VAN AFRIKA." Uit Durban wordt gemeld: Ingenieur Alex Quinn. bekend al9 de „waaghals van Afrika", zal binnenkort een poging doen, om het wereldrecord parachute-springen te verbeteren. Het record staat thans op naam van den Amerikaanschen aviateur Marshall, met een sprong van 4650 meter hoogte. Quinn is voornemens op een hoogte van 7000 meter uit een vliegtuig te springen en eerst na 3 mijl te zijn gevallen de para chute open te trekken. Voor deze poging is ejen speciale dub bele parachute vervaardigd. Bij zijn laatsten sprong te Germiston, in Transvaal, bracht Quinn groote ontstelte nis te weeg onder de toeschouwers, door de parachute eerst op 50 meter afstand van den grond te openen. Quinn verklaarde, dat bij parachute springen een opwindende en veilige sport vindt. Aan een persvertegenwoordiger heeft Quinn verklaard, dat de emotie van zulk een parachute-sprong niet te beschrijven is. Na 5 of 6 maal in fijne luchtlagen een salto mortale te hebben gemaakt, valt men met het hoofd naar benoden omlaag, terwijl het lichaam heen en weer slingert. In de zwaardere luchtlagen gekomen, ondervindt men meer weerstand en dan beseft men, dat het tijd is de parachute open te trekken. AUTOMOBILIST! „Autorijder, ken uw plichten, Doof op den weg bijtijds uw lichten!" RECHTZAKEN DE „TRIBUNE" ZAAK IN H00GER BEROEP. Voor het Gerechtshof te Amsterdam werd de „Tribune zaak" behandeld. Tegen drie leden der Communistische Partij was een vervolging ingesteld ter zake van publicaties in de ,,'lnbuue waarin de eer en goede naam van een pastoor te Apeldoorn werd aangerand. De rechtbank veroordeelde den direc teur van de drukkerij „de Ataianta" tot 250 boete of 50 dagen hechtenis. Elk van de andere verdachten is veroordeeld i.ot 100 boete subs. 20 dagen hecntenis; de ingenieur wegens smaadschrift tegen een ambtenaar in de rechtmatige uitoefening *an zijn functie; de advocaat wegens een voudige beieediging. Heden weid door t Hof door den pro cureur-generaal. mr. van Harinxma, be vestiging van de beide vonnissen gevor derd. DE MOORD TE PUTTEN. Gisteren heeft voor de arrondissements rechtbank te Zwolle terecht gestaan de 40- jarige J. A. v. Iï uit Putten, wien ten laste was gelegd, doodslag op zijn medekostcan- ger, den 80-jarigen gepens. Indisch mili tair J. Sneeman, gepleegd op 25 October van dit paar. Tijdens een maaltijd had v. R. den 80-jarigen man met een mes in het hart getrotfen, waardoor de dood onmid dellijk intrad. Verdachte bekende. De officier van jus titie achtte het ten laste gelegde bewezen en eischte 7 jaar gevangenistraf. EEN AFBETALINGS RADIO PROCEDURE. Kantonrechter te Utrecht verklaart zich onbevoegd. Voor den Utrechtschen Kantonrechter vorderde een afbetalingszaak veroordee- ling van een Deltsche werklooze tot beta ling van 170.50 plus rente en gerechts kosten, lor zake van een huurkoopovereen komst, een radio-installatie betreffende. De gedaagde had het toestel bij eischeres- se terugbezorgd en volgens net contract zou hij niettemin verplicht zijn het atbe- talingsmagazijn te vergoeden het verschil tnsjschen den verkoopsprijs en de werke lijke waarde van het toesiel ten tijde van de terugzending. De gedaagde gaf als verweer de navol gende lezing van het geschil: Een vertegenwoordiger van eischeresse had getracht hem de installatie van *00 op aibetaling van de hand te doen. Ge daagde. een tuindersknecht, wilde eohter oorspronkelijk hiervan in het geheel niets weten, omdat hij begreep dat de voorge stelde transactie zijn financieele krachten te boven'zou gaan. Ten slotte liet hij zich echter bepraten en op aandringen van den cdporteur stemde hij er op diens verzeke ring: „mijnheer, het verplicht u tot niets', er eindelijk in toe de radio op proef te nemen. De reiziger verzocht na de plaat sing van het toestel even „voor ontvangst' te teekenen, waartoe hij een oningevuld gedrukt stuk aanbood. Argeloos teekende gedaagde, zonder te lezen, dat stuk. De colporteur, die beloofd had ovoi 14 dagen terug te zullen komen, ten einde de beslis sing te vernemen, kwam echter niet meer opdagen. Eindelijk hoorde hij van het afbe talingsmagazijn zelve, dat hij het toestel voor f 300.-- zou hebben gekocht. Ge daagde dacht er niet aan het toestel te be houden en liet het terstond terugbezorgen. Op dien grond achtte de tuindersknechu die inmiddels werd ondersteund door net Burgerlijk Armbestuur, de eisch in strijd met de goede zeden en noemde den grond slag van de vordering onzedelijk. Verder liet hij juridisch verweer aanvoeren. Het afbetalingsmagazijn ontkende de voorstelling van den werklooze en betoogde dat zijn directe kosten op den onderwerpe- liiken verkoop (rente, nrovisie enz.) bedroe genƒ120.verder becijferde het de winstderving, waardevermindering van ebt toestel enz. op 10 pet. van den verkoops- priis, of circa f 30. De Kantonrechter te Utrecht volzde ge daagde in zijn bij monde van diens ge machtigde (cand. deurwaarder Van Dam uit Delft) gegeven juridisch verweer. Z E A. overwoog dat eiscberosse vorderde een ge- deeHe vnn eer '"nschi'ld wgervn de hoofd som meer dan 200.bedroeg en de rechtstitel daarvan werd betwist, zoodat hij zich onbevoetrd achtte om van de zaak ken ni« fe Het afbetalingsmagazijn kreeg dus en, zoo schriijft ons den heer Th. J. van der He':deo. secretaris van de Commissie ter besfrüding van de Uitwassen in het volks- credietwpzen. indien het relaas van onzen tuindorskneoht waarheid bevat zeg ik uit den erond van m'n hart gelukkig!! voor- loopig dp s-k on 7iin kon' De ervarinven van dezen De'ftenaar kunnen als waar schuwing strekken voor een ieder, die nei ging gevoelt tot het lichtvaardig aangaan v«n afbe»-1;nor5trens.«irt;»s pn leeren voo" de zooveelste maal dat men eerst goed moet lezen, alvorens men t e e k e n t FINANClëN EN ECONOMIE Burgers en Co's Bank faillietverklaard. De Haagsche rechtbank heeft gisteren in staat van faillissement verklaard de N V. Burgers en Co.'s Bank te 's-Graven have met benoeming van mr. Hijink tot rechter-commiaaris en van mr. D. J. Vee- gens tot curator. Deze aanvrage tot failliet-verklaring was ingediend door jhr. mr. G. W. van dei Does als curator in de vorige week gefail leerde N V. Trustkantoor voor Belegging en Administratie. Van beide N.V.'s is de thans gearresteer de beer ls. Leenes directeur. Naar wij vernemen, zou zijn komen vast te staan, dat de N.V. Burgers en Co's Bank een schuld van ongeveer 107.000 heeft aan de N.V. Trustkantoor voor Be legging en Administratie. Wat anderen er van zeggen WELDADIGHEIDSPOSTZEGELS EN PRENTBRIEFKAARTEN. Geachte Redactie, In vervolg op 't door u de vorige week reeds geplaatste, komen wij vriendelijk u vragen, om nogmaals een opwekking te mo gen schrijven voor den verkoop der boven genoemde zegels en kaarten, die 10 Decem ber een aanvang neemt en tot 9 Januari duurt. In alle postkantoren en bijkantoren zijn de postzegels te koop. Ze zijn van 1 y7, 5, 6 en 12V# cent en worden respectievelijk verkocht voor 3, 8, 10 en 16 oent. Er wordt op gewezen, dat deze zegel» onbeperkt goi- dig blijven. In 't Leidsche postkantoor staat bij den ingang van de hal een tentje, door heereu- of damesstudenten bediend, waar men oo- halve postzegels ook prentbriefkaarten kan koopen. welke laatste ook verkrngbaar zyu bij de Comité-leden. Ook zijn bianco brief kaarten te koop voor 6 en voor 8 oent. Wij zijn ons bewust, dat voor veien do tijden moeilijk en zwaar zijn. Wij houden er ons eohter van overtuigd, dat ieder t ons zal toestemmen, dat het misdeelde kind daarvan niet de gevolgen mag onder vinden. 't Gaat om 50.000 kinderen, die om de een of andere reden de moeiten van 't leven dragen. Ongeveer 350 instellingen beijveren zich op lofwaardige wijze 't ly- den van deze kinderen te verzachten, «f hen pp te leiden tot bruikbare leden der maatschappij, in andere gevallen hun leven wat rijker en dieper te maken. Als allen, vooral in de komende dagen, waarin zoo veel geschreven wordt, nu eens besloten, om ten minste enkele brieven van een weldadivheidspostzegel te voorzien of eens een serie van de aüeranrdis-ste prent briefkaarten te koopen. dan zou in hee' Nederland heeI wat bij elkaar gebracht kimnen worden. Wii danken u ve-achte redactie, voor uwo medewerking.' Wij vertrouwen, dnt wij niet te vergeefs een beroep doen op aller mede werking en teekenen F"t Comit"4 voor Teilen en Omceving: Movrouw S. van de San-de Bakhuyzen- Gericke. mevrouw E H. ven Blom-van der O-ont. eere-comité; ds. J. W. Groot Ente ring. voorziter: mevrouw C. Smits-de Wit. secretaresse; J. van Zanten, penningmees ter: mej D. Coebenrh. mr. P. A. van Too- renburg mevrouw FUehe-van Griethu^en. A. vpn der Meer. mevrouw S<v:der-de Waal Mftlefiit. mevrouw Wmherg Rolbodet-To'iw. mevrouw M. S. Juvhboll-van TJs-selstevn. ionkvr. C. de Brauw. mevrouw R. O^sman- Mendes da Oosta. ir. P. Fehmers, H. Lub bers. Buitengemeenten A. J. van Ge-re vink. Oevstgeest; W Wo'dring v«n der "^Toon Katwijk: mevrouw E. v d. Mortel-Mich'«13 v. Ke^enmh. Noerdwiik: mevrouw Wap.Verwer, Znpter- woude: mehiffre»w J. N'derhoom. ValVen- burtr: mevrouw BtwHie*er-Gunning. Rijns- bur»mejvffrouw M R'evs. Veur: J. E. Reddens Fosansr. WoubruisrgeM. J. E. Kwint. Koudeke-k: F. T.. van Delft. War mond- C. van der, "Rerg. Oude Wetering: Zr. J. Bier "W3 7erswnnde: mevrouw A Verhoeff-Hazelbroek, Zoetermeer. FILMS VOOR KINDEREN. Waarde Redactie, Hoe is het mogelijk, dat, ondanks de Rijkskeuring der films, in het Woensdag- middag-matinée van een der theaters een film werd vertoond over het „Nachtle ven van Parijs", waarin de dames zich ver- toonen in zeer onbehoorliike kleeding! Deze heele film was walgelijk, in het bij zonder de geraffineerde opname van eeni- ge danseressen En het ergste is nog, dat ook deze film toegankelijk was voor kinderen, de voorste rijen waren gevuld met kinderen van 6 tot 12 jaar! Vele ouders zijn, evenals ik, waarschijn lijk van meeninz. dat de Woensdagmiddag mat'née's geschikt voor kinderen zün Het is mij Woensdagmiddag gebleken, dat deze films slechter zijn dan die in de avondvoorstellingen. L-ten de ouders dit wel bedenken- Mot dank voor de plaatsruimte, Hoogachtend, C. BOERSMA. De bior besoroken film kennen wij niet. M°ar wij hebben nl meer er op rewezen, dat een Rijks' euring, die een film toe laat voor kinderen, vo'st-ckt niet altijd wil zeggen, dat katholieke ouders daar heen hun kinderen kunnen en moven zen den. De centrale keuringscommissie keurt niet op „gesehi' bheid" of „onzeschikt- heid" ze keurt alleen op „toelaatbaar". Wij staan op het standount: Laat kin deren, tenzij bij een speciale uitzondering, uit de bioscoop. Goede kinderfilms zijn er b ij n a niet. UIT DE OMGEVING TER-AAR. Laten wij het niet vergeten. De dames van de Naaikrans zijn alweer volop bezig met hot instudeeren van een mooi tooneel- spel wat opgevoerd zal worden den 2en Kerstdag in het R K Vereenigingsgebouw, ten bate van de Lidwinaverecniging Wan neer deze avond zooveel mogelijk gereser veerd wordt, verwachten we weer een prop volle zaal en hierdoor zal de Lidwinaver. in strai gesteld worden den nood bij veie arme mens^hen te lenigen. Geboren: Corne.ia Margaretha, d. Th. v. d. Hoorn-Akerboom. Gehuwd: Joh. de Bruijn 42 jaar en A. Wilberding 36 jaar. Gevestigd: J. N. Griffioen, van Lei- muiden. Vertrokken: D. E. de Kboy naar Bergschen Heek; W. de Nie naar 's-Gra- venhage; P. Pijper naar Mijdrecht; L. Schaap naar Leimuiden. OUD ADE. IJsclub. Woensdagavond hield de IJs- vereeniging Oud Ade haar' jaar ijksche le denvergadering, welke evenals andere jaren goed bezocht was. Te 7 uur opent de voorzitter D. v. d. Pool de vergadering en roept'de leden oen har telijk welkom toe en spreekt don wensch uit, dat de vergadering evenals andere ja ren, een prettig vedloop mag hebben. Daarna worden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Vervo.gens bracht de penningmeester verslag uit. Er is een batig saldo van 295.17. De bceken werden .door de hee- ren Jac. van Leeuwen en S. Heemskerk na gezien en in orde bevonden. Daarna had de verkiezing plaats. De drie aftredende heeren Vreeburg, v. Leeuwen en Heemskerk werden met groote meerder heid van stemmen herkozen. Daarna was aan de orde punt 5 bespreking contribu tie. Het bestuur stelde voor wegens de cri sis voorloopig geen contributie te heffen. Wanneer er echter ijs komt wel. Daar geen der leden hierop tegen was, weid dit voor stel aangenomen. Daarna volgde de rondvraag, waarvan druk gebruik werd gemaakt. De heer Verschie vraagt of de convoca tie-biljetten niet eerder gebracht kunnen worden. De voorzitter antwoordt, dat dit aan de drukkerij ligt, die niet op tijd klaar was. De heer Pennings vraagt of het perso neel dat op de banen werkt, verzekerd is. De voorz'tter atawoordt, drt dit niet ver plichtend is en dat dit op te hooge kosten komt. De heer Olijerhoek, vraagt of de vereeni ging ook dreggen heeft. De voorzitter ant woordt van twee, hetgeen te kort is. Daar om vraagt de voorzitter aan den heer Pen- nigs (raadslid) of er van gemeentewege ge-en dreegen verstrekt worden, daar ook andere gemeenten dit doen, oa. Warmond. De hteer Pennings zegt onderzoek too. Nadat nog eenige leden het woord zo- vraagd hadden, sluit de voorzitter onder een woord van dank voor de aangename wijze waarop de discussies gevoerd zijn, de vergadering Hierna verloting. Verloot wer den een naar t.aarten 4 k'stjes si'»"-en en 10 worston. Do hoofdnrijzen werden ge wonnen door G. v. d. Ploeg. D. Heemskerk, Co- r d. iMoez. mei. R. v. Geest Hiermede was de vergadering afgeloo- pen. SASSENHEIM. Prijsuitdceling winkelweek. Gisteren avond had de uitdeeling plaats van prij zen, welke tijdens de winkelweek beschik baar waren gesteld door de 77 deelnemen de winkeliers. In de zaal van do K.S.A., waar de prijzen stonden uitgestald, was groote belangstelling Te half acht opende de voorzitter van de winkelweekcommissie deze bijeenkomst met een kort welkomstwoord en schetste in kor te bewoordingen, dat de winkeliers hier tor plaatse met deze winkelweek hebben be wezen, dst hier koopen niet onvoordeeliger is en vatte dit samen in den s'agzin: Koopt elders niet. wat Sassem biedt. Hierna werd overgegaan tot het bekend maken van de priiswinnaars Dat de com missie voor het uitzoeken van de li-st-en geen gemakkelijke taak heeft gehad b'eek, aanzezien er ruim 6000 listen waren inge zonden en daaruit de beste uitgehaald. Niemand heeft het juiste eetal van 77 in gevuld. Het hoogst werd behaald 59 juiste namen Hieronder laten wij de volledige uitslag volgen: 1. L. C v d. Kwaak, 2. A van Veelcn, 3. N. van der Kwaak; 4. A. Verhoog; 5. L. Bette; 6 J. N. Verkley; 7. D. Witteman; 8. Wed. J. Omziet: 9. C. Luyk; 10. J Aan- geerbrug; 11. C Simons; 12 P. Kooger; 13. N E. Voorsluys; 14. G. Kruik; 15. J. van Dijk; 16. Wed. Hulsebosch; 17. M. Noordermeer: 18. G. Filippo; 19. C. Meeu- wissen; 20. Mej. Overvoorde; 21 W Uit hoven; 22 Mej. Homan; 23. P. Zwetsloot; 24. G. van Tol; 25. G J Scheltinga; 28. A. Juffermans; 27. Mej. Gr. Dorsman; 28. Jan van Deist; 29 Th Kiebert: 30 Mej. v. d. Berg; 31. W. B adel; 32. N. Konners; 33. G. Dame: 34. G. G Kersten; 35. Mei Boo gaarde; 36. Rie Ammerlaan; 37. G. van Tol; 38. Jo van den Burg; 39 Manus Slob be; 40. Mej. Lena van Steyn; 41. Jan Var- kevisser; 42 Mej. Eist; 43. J. v. d. Wiel; 44. Mej. P. de Waard; 45. E Knoppert; 46. P. Couvée; 47. Me', van Munsteren; 48. Mej. Durieux; 49 Mej. C. Kruit; 50. G. Hoogervorst; 51. Lena van Dizzele; 52. R. de Vries; 53. R. v. d. Slot; 54. G. J. Kiihn; 55 J, van Nieuwkoop; 56. R. de Vries: 57. Jac. Bakker; 58. Th. van Velzen; 59. Hans van Nieuwkoop; 60. Mej. C. Vos; 61. Louis van Leeuwen; 62. A. Havenaar; 63 Mej J. de Nobel; 64 Mej Bbuwmeesler; 65 Mej Zijerve.d66. M. C. Braamb; 67. J. Juffermans; 68. A. Rotteveel; 69 L. Am merlaan; 70 Mei. D de Hartog; 71. W. Heins; 72. J N. Bruinsma: 73. P M van Tol; 74. Thijs van Tol; 75. H. Herreur; 76. H. Jansen: 77 Ali Bisschop. H'ermede behoort de winkelweek weer tot het verleden en is de commissie weer ontbonden. WASSENAAR. Gevestigd: H. E. Cantadore, van Den Haag, Prinsenweg 11C. v. d. Poel en echtgen., van Hilversum, Hyacinthstr. 38; A. C. vpn Loo en gezvan Den Haag, Ach terweg 18; E. L. Kramer en gez.. van Hil- ligersberg. Gr. Hoefijzerlaan 79; F. A. Mul der, van Hillegersberg, G. Hoofijzorlaan 79; L. C. Maas, van Eindhoven, Rijksstraatweg 280; M. L. A. Hoogeweegcn-v. d. Heijden, van Hilversum, Gr. Hoefijzerlaan 27; C. H. Hogeweg en gez., van Rotterdam, Gr. Hao- sebr.weg 4; C. van der Kwast en gez„ van Warmond, Wassenaarscheweg 19b; A. P. van der Geest en vr., van Oegstgeest, Rijksstraatweg 171; M. F. J. H. A. A. De- vivier, van Den Haag, Eikenlaan 3—5; D. L. A. Osseman, van Den Haag, Rijksstraat weg 761; G. van Meurs, van Zoeterwoude, Ammonslaan 40; M. van Leeuwen, van Den Haag, Schouweg 11; M T. van der Meulen, van Voorburg, Oostd.weg 177; W. vait der Beek, van Dolft, Bothaplein 26. Vertrokken: L. Lazarewiez, naar Amsterdam, Adin. de Ruyterweg 129; F. J. Hoseck naar Beverwijk, Breestraat 3f; H. M. Skratzki naar Essen; L. B. H. Huis- soon naar Den Haag, Stephensonstr. 37; L. Weisser naar Den Haag. Lccoump.ein 45; W. G. L. de Haan naar Den Haag» v. Bleisw straat 41; H. Bartasch naar Glad- beek; C. van Eenige naar Rotterdam, Wel vaartbocht 111; A. Kalinowski naar Den Haag, Pr. Mauritslaan 94; Wed. J. L. v. d. Mandele Tromp naar Zeist, W. L. Arntz- hoeve; M. L. Buyck naar Den Haag, Ter- nootstraat 38c; C van der Burgt naar Den Haag, L. van Meerdervoort 834; M. C. dc Kok-Kemper naar Den Haag, Brandstr. 149 N, Schermerhorn naar Alkmaar, Friesche- weg 1; J. J. B. J Slotboom en gez. naar Rome; R. W. Shafor naar Amorika; F. M. Stok naar Den Haag, Spilstraat 14; S. Knoops naar Rotterdam, Erasmusstraat 28. Geboren: Johannes Hermanus Petrus z. v. II. J. A. Engels en L. P. C. F.euren. —Hendrik Karei, z. v. A. H. Kramer en P. M de Regt. Johanna Elisabeth Ma ria, d. v. A T. v. d Kooij en G. v. d. Poel. Jacobus Cornelia, d v. G. do Wit en M. E. Bakker. Cornel is, z. v. P. de Roo- de en A. Lipschits Elisabeth Johanna, d. v. J. Brederode en A. E. Rooyakkers. Overleden: Leonardus van der Ham 94 jaren. Ondertrouwd: J. Hollander en L. van Hassé t. A. B Baaijen en S C. Ter- butz. A. A. do Wilde en W. van Duijven- bode. Getrouwd: J. F. Gussekloo en E. Bach. ST00MVAARTBER1CHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND.' POELAU ROEB1AH (uitr.) pass. 6 Dec Perim. KON. NED. ST00MB. MIJ. ARIADNE airr. 8 Dec. van Palermo to Messina. BAARN (uitr.) vertr. 6 Dec. v Callao. BERENICE vertr. 7 Dec. van Valencia naar Alicante. CLIO vertr. 7 Doc. van Valencia naar Rotterdam. COLOMBIA arr. 6 Doe. te Kingstan (Ja) HAARLEM vertr. 7 Dec. van Hamburg nanr Antwerpen. HEBE arr. 8 Dec. van Bnrï te C'atania. ULYSSES arr. 8 Dec. van Consfcanza te Bourgas. VAN RENSSELAER (thuisr.) wordt 0 Dec. voorm. te Plymouth verwacht. VESTA arr. 8 Dec. van Genua te Li- vorno. KON. H0LL. LL0YD. ORANIA (uitr.) vertr. 8 December va*« Pernambuco. KON. PAKETV. MIJ. TASMAN vertr. 6 Dec. van Kaapstad naar Port Natal. HOLLAND—AMERIKA LIJN. BEEMSTERDIJK, Newport News-Rott. 7 Dec. 2.34 uur voorm. 1410 m. West van Bishop's NEBRASKA, Vancouver-Rotterdam ver trok 7 Dec. van Cristobal. DELFTDIJK Rott.-Vanc. pass. 7 Dec. Dover. HOLLAND—OOST-AZIE LIJN. ARENDSKERK (uitr.) pass. 6 Dec. te Gibraltar. MEERKERK (uitr.) vertr. 7 Dec. var Singapore. HOLIAND-AUSTRALIE LIJN. GROOTEKERK (uitr.) arr. 8 Dec. to Bombay. ROTTERDAMSCHE LLOYD. SOEKABOEMI (uitr.) pass. 8 Dec. to Ouessant. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. PHILOCTETES, Jaj>an-Rott. vertr. 6 Dec. van Casablanca. PROMETHEUS. Bntavia-Amsterdam, vertr. 7 Dec. van Marseille. EURYBATES, Java-Amsterdam arr. 7 Dec. te Penarg. PETSANDEIt arr. 7 Dec. van Swanse" te Liverpool. EMZETCO LIJN. JONGE ELISABETH, arr. 5 Dec. van Arzew te Valencia.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 11