HET HUIS OP HET EILAND DINSDAG 6 DECEMBER 193ï DE LEIDSCHE COURANi DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN DE AANSLAG IN DEN HAAG. De dader heeft thans berouw. ERNSTIG ONGELUK OP ONBEWAAKTEN OVERWEG. LUXE AUTO BOTST TEGEN SNELTREIN. Drie gewonden, waarvan één zwaar. Op den onbewaakten overweg aan de Grootesloot onder de gemeente Zijpe, na bij Schagen, is gistermiddag een luxe auto in volle vaart tegen den juist passeeren- den sneltrein uit Den Helder gereden, wel ke te 16.12 uur te Schagen moet arriveeren. De auto werd geheel vermeld. De trein kwam dadelijk na het ongeval tot stilstand. Het bleek, dat alle drie inzittenden van de auo waren gewond Het ergst was er aan toe mej. Corrie ter Bruggen, onderwijzeres te Oudesluis, gem. Zijpe In hoogst zorg- wekkenden toestand heeft men haar bin nengebracht in de nabij de plaats van het ongeluk gelegen boerderij van den heer E. A. Lindenberg. De beide andere slachtof fers, de heer P. Ero, Directeur van de N.V. Fabriek voor Chocolade- en Suikerwerken v/h Ero Rem te Alkmaar en mej. Jannie ter Bruggen, een zuster van het eerstge noemde slachtoffer, en onderwijzeres te Anna Paulowna, zijn met denzelfden trein naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar overgebracht en aldaar ter verpleging op genomen. De heer Ero had een schedelfrac- tuur en een hersenschudding opgeloopen. Mej. J. ter Bruggen was er minder ernstig aan toe, zij bleek geen lichaamsdeelen te hebben gebroken doch wel klaagde rij óver hevigen pijn. De eerste hulp werd verleend door een geneesheer en een verpleegster, welke zich toevallig in den trein bevonden. De trein had aanzienlijke vertraging. De dames Ter Bruggen waren met den heer Ero, die den auto bestuurde, meege reden en op weg naar hun woonplaats Hei- loo, waar zij het St. Nicolaasfeesfc zouden vieren. De oorzaak van het ongeluk staat nog niet vast Opmerkelijk is. dat de overweg goed zichtbaar is, terwijl het uitzicht op de spoorbaan geheel vrij is. Toch is dit in en kele jaren tijds reeds het vierde ongeluk op dezelfde plek. WIELRIJDER TEGEN AUTO GEBOTST. Op slag gedood. Gistermiddag te half vier heeft op den Benoordenhoutsche weg, nabij de Waals- dorperlaan te 's-Gravenhage, een ernstig verkeersongeval plaats gehad waarvan de 59-jarige heer W. P. van der H., huis- en decoratieschilder, wonende aan de Beek laan, aldaar, het slachtoffer is geworden. Genoemde heer, die een rijwiel bereed, kwam in botsing met een auto. Daarbij kwam hij met het hoofd terecht door een z.g. onbreekbare voorruit van dezen auto. De heer H., die op slag gedood werd, is door den G. D. naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. De politie nam den auto, die door den heer D. K. uit Den Haag bestuurd werd, in beslag en stelt thans een onderzoek naar de schuldvraag in. NEDERL. AUTOBUS IN DUITSCHLAND AANGEREDEN. Verschillende gewonden. Op den straatweg van Neuss naar Mün- chen-Gladbach is Zondagavond een perso nen-auto in botsing gekomen met een van den voetbalwedstrijd DuitschlandNeder land uit Düsseldorf terugkeerende Neder- landsche autobus. De luxe auto reed in volle vaart op de stilstaande en niet-verliohte autobus. De I botsing was zoo hevig, dat de chauffeur van de luxe auto door de voorruit van zijh wagen vloog en een gecompliceerde sche delbreuk opliep, terwijl de beide andere in zittenden eveneens ernstig werden gewond. Van de 30 inzittenden der Nederlandsche autobus werden er zes gewond, terwijl er drie door den schrik een zenuwtoeval kre gen. FEUILLETON. Naar het Engelscb 'van ARCHIBALD MARSHALL. (Nadruk verboden). 10) „Over een week ongeveer ga ik naar Pa rijs om daar aan de academie te werken", zei hij toen een beetje heesch. „Ik heb mijn tijd schandelijk verknoeid, maar ik ben nog niet te oud om té probreeren in de kunst iets te gaan beteekenen." „Ik ben blij, dat te hooren, Guy", ant- woorde George hartelijk. „Ik heb niet veel verstand van schilderkunst, maar ik geloof, dat je uitgesproken talent hebt. Als je een paar goede schilderijen maakt en vooral als je er in slaagt er eenige te verkoopen, kan die ellendige Richards ook niet meer vol houden dat je een nietsnut bent of schoon ik overtuigd ben, dat dit bezwaar maar een uitvlucht is, zooals ik je al eer der gezegd heb „Peggy zit zeker nog altijd in Schot land T vroeg Guy plotseling. „Ja zij is in Glasgow met haar engel van een vader als eenig gezelschap. Het lieve kind heeft een miserabel leven ge woon om dood te gaan van verveling." Guy staarde een poosje zwijgend voor zich uit. Toen zei hij op beslisten toon: „Vóór ik naar Parijs ga, zal ik er heen gaan en nog eens met hem spreken." „Doe dat, kerelviel George hem bij. Naar wij vernemen is de 19-jarige werk- looze kappersbediende C. E van T., die Vrijdagavond in hei Haagsche Bosch het meisje G. M. de H. met een scheermesje ernstig aan den hals verwondde, Maandag middag in het Gemeentelijk Ziekenhuis te Den Haag met mej. de H. geconfronteerd. Had Van T. totnutoe een cynische hou ding aangenomen, thans, bij het ontmoeten van de patiënte, barstte hij in een hevig snikken uit en zeide, veel berouw van zijn misdaad te hebben. De toestand van het meisje, dat veei bloedverlies heeft geleden, blijft vooruit gaan. De dader is in politie-bewaring gehouden Nader vernemen wij, dat van T. bij zijn verhoor nog heeft verklaard, ook andere meisjes aldus te hebben wilien mishande len. Hij had een afspraak gemaakt met een meisje, dat hij Zondagavond te Schevenin- gen zou ontmoeten, doch door de arrestatie van Van T., den dag tevoren, is dit meisjé aan het gevaar ontsnapt. Het meisje in wier gezelschap hij zich be vond, toen hij Zaterdagochtend werd gear resteerd, zou vermoedelijk eveneens een dergelijk lot als mej. H. hebben ondergaan, wanneer deze jonge'ing niet zoo spoedig zou zijn opgeborgen. DE MOORD TE ROTTERDAM. Het bewijsmateriaal neemt toe. In verband met de aanhouding van den twintig-jarigen Duitsohen zeeman H. R'. H., die verdacht wordt de 32-jarige vrouw M. E. in den nacht van 17 op 18 September in een pand aan den Schiedamsclie Dijk te Rotterdam te hebben vermoord, hebben zich eenige getuigen aangemeld, die den man met de vrouw op den bewusten Zater dagavond de woning hebben zien binnen gaan. In het verblijf van den verdachte zijn nog een wit kleed en een steenen klompje gevonden, afkomstig uit het bewuste pand. DE REVOLVERAANSLAG TE AMSTERDAM. Omtrent het liefdesdrama in de Orthe- liusstraat te Amsterdam vernemen wij nog da-t in het perceel Ortheliusstraat 293 het gezin D. woont. Bij deze familie is reeds gedurende 13 jaar inwonend een neef, een man van 35 jaar, die reeds vele malen pogingen heeft aangewend, om met de 25- jarige dochter verkeering te krijgen, welke pogingen door het meisje steeds werden afgewezen. Zij had haar zinnen op een an deren jongeman gezet, met wien zij zich on langs verloofde. De verhouding met haar neef werd er daardoor niet beter op. Hij wilde van den verloofde niets weten en deed dikwijls onhebbelijk De moeder van het meisje heeft Zondag den inwonenden neef daarover onderhou den. Hij is daarna de deur uitgegaan, ge volgd door den vader, omdat men meende, dat hij met zelfmoordplannen rondliep. Bei den zijn na eenigen tijd weer thuisgekomen. Tegen 8 uur is de man weer uitgegaan, wederom gevolgd door den vader en diens zoon. Met hun drieën hebben ze toen voor de deur van de woning staan praten. Later voegde zich bij hen de 29-jarige verloofde van de dochter Op dat oogenblik schoof de neef beide mannen op zij en loste een schot op den verloofde met de woorden: „laat me maar opbergen 1" De aanrander liep hard weg en heeft zich onmiddellijk aangemeld bij de politie in de Willem Schoutenstraat. Het schot had ge lukkig geen doel getroffen. De kogel vas door de jas van B.. den verloofde gegaan. Het wapen, een automatisch pistool, had de dader weggeworpen. Het is later nog met een viertal patronen teruggevonden. De man is in hechtenis gehouden en zal ter beschikking van de justitie worden gesteld DE OVERVAL TE DEN HAM. Verdachte aangehouden. De politie heeft, volgens het „Volk'' te Hellendoorn aangehouden don 24-jarigcn zwervenden stoelenmatter J. v I., verdacht van den roofoverval te Den Ham en van het stelen van een paard te Rijssen. INBRAAK TE ZWANENBURG IN DE HAARLEMMERMEER. De brandkast meegenomen. Gistermorgen om vier uur heeft een agent van politie in de Vinkenstraat (Rij het Haarlemmerplein) te Amsterdam, drie mannen aangehouden, die daar in een even stilstaande auto zaten. Een groot aan tal inbrekerswerktuigen bevond zich even eens in de auto: eeu houweel, breekijzers, kniptangen, enz. De drie mannen werden overgebracht naar het posthuis op het Haarlemmerplein en vervolgens naar het hoofdbureau. Hoe was de agent er toe gekomen deze arrestatie in de Vinkenstraat te verrich ten? De politie had n.l. bericht ontvangen, dat Zaterdagavond kort voor middernacht ingebroken was bij een aannemer, wonen de op den Lijndertdijk te Zwanenburg in de Haarlemmermeer. Een klein model brandkast was meegenomen. Uit het onder zoek bleek, dat een auto met drie personen erin bij de plaats van hot misdrijf gezien was en men wist ook, dat één van de drie inzittenden tegenwoordig te Amsterdam woont. Vandaar, dat de hoofdstedelijke po litie gewaarschuwd werd en de arrestatie kon geschieden. De aangehoudenen, die op transport naar Haarlem zijn gesteld, ont kennen echter alle schuld. Een aantal gou den voorwerpen, dat in de brandkast zat, is in de auto teruggevonden, maar de brandkast zelve is spoorloos verdwenen, vermoedelijk onderweg te water geworpen. BANKR00VERS AAN HET WERK. Gistermorgen tusschen elf en twaalf uur bracht een bediende van Loopuit's Bank te Schiedam een bedrag van 20.000 naar het kantoor van de Nederlandsche Handel maatschappij aan den Zuidblaak te Rotter dam. Toen hij zijn geld voor het loket van den kassier uittelde, kwam er een man naar hem toe kennelijk een vreemdeling die hem een briefje toonde. Nadat de bank- looper den vreemdeling te woord had ge staan, kwam er een tweede man, eveneens een vreemdeling, die ook een gesprek met hem begon. Daarna ging de bankbediende verder met den kassier, en bij het natellen van het geld miste hij een pakje van hon derd biljetten van tien gulden. De alarm-inrichting van de bank werd in werking gesteld, er kwamen agenten het gebouw binnen, maar de dieven waren reeds verdwenen. Voor zoover men heeft kunnen nagaan, heeft men hier naar alle waarschijnlijkheid te doen met een bende, die ten minste uit vier man bestaat. Er zijn n.l. gistermorgen vier mannen, die zonder een bepaald doel in de hal van de Handel-maatschappij lie pen, gesignaleerd. Het signalement van één van deze mannen komt bovendien overeen met dat van een man, die Zaterdag zich aan een soortgelijk geval in de Inca6sobank aan de .Leuvebaven heeft schuldig ge maakt Daar kwam een jong meisje een vrij groot bedrag storten voor haar patroon, een winkelier uit de Weste Wagenstraat. Terwijl zij haar geld voor den kassier uit telde, kwam er een vreemdeling, die een besprek met haar begon. Toen zij na dit ge sprek haar geld verder uittelde voor den kassier, miste zij 195. De politie waarschuwt het publiek, zich niet te laten afleiden wanneer men geld heeft uit te betalen op banken of andere instellingen. Minder prettige St. Nicolaasavond. Een opzichter van Gemeentewerken te Rotterdam was gisteren St. Nieolaasbood- schappen gaan doen in een winkel aan de Hoofdsteeg. Hij had een portefeuille met ƒ360 bij zich In den winkel heeft hij uit deze porto- UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Woensdag 7 December. Huizen, 1875 m. 8.00 Schriftlezing. 8.15 Graanoioonpl. 10.00 Zang d. h, NCRV-Dameskoor. 10.30 Morgenwijding. 11.00 Orgelconcert M. F. Jurjaanz, m. m. v. me\r. v. Noorden-Ongers (sopraan). 12.15 Concert. H. Hermann (viool), T. G. v. d. Haar (viool), H. v. d. Horst Jr. (cello) en R. A. v. d. Iiorst-Bleekrode (piano). 2.00 Reportage Jubileum vergadering „Het Hoogeland" te Utrecht, m. m. v. het NCltV-Dameskoor. Toespraak door prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine. 4.00 Clir. Lectuur. 5.00 Kinderuurtje. 6.30 Kinderzang. 6.30 Engelsche le-s. 7.00 Afgestaan. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. b.00 Uitzending uit de Ned. Herv. Gem. te Doorn. Sprekers: ds. E. Syperda, ds. A. G. H. van Hoogenhuyze en J. Haisma, m. m. v. koor en solisten. 10.00 Vaz Dias. 10.15 Concert. J. Keessep (viool), H. Her mann (viola), P. v. d. Hurk (fluit), L. Wer ner (viool) en J. Monissen (piano). 11.1511.30 Gramofoonpl. fl i 1> e r s u m, 296 M. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgen wij ding. 10.15 Voor Arb. d. Continubedrijven: Voordracht door J. van üogen, VARA- Kleinorkest o. 1. v. P. Ducha-nt, Gramoioon- platen en G. J. Zwertbroek (toespraak). 12.001.45 De Notenkrakers o. L v. D. Wins en Gramofoonpl. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 VAR A-Balalaika-orkest o. 1. v. Po- warjef. 6.00 De Notenkrakers o. 1. v. D. Wins. 6.30 RVU. Causerie door Otto v. Tus schen broek. 7.00 Actueel Allerlei door het NVV. 7.20 De Flierefluiters o. 1. v. H. de Groot. M. m. v. A. de Booy (zang) en^E. Philipse (zang). 7.55 SOS-Berichten. 8.00 P. Moltmaker: De vakbeweging. 8.20 VAR A-orkest o. 1. v. H. de Groot. 9.00 „Artisten-Examen", hoorspel van E. Schiller-R. de Vries. (VARA-tooneel o. 1. v. W. v. Cappellen). 10.00 Vaz Dias. 10.10 Orgelspel door Joh. Jong m. m. v. A. de Booy (zang). 10.30 Gramofoonpl. 10.40 VARA-Klein-orkest o. 1. v. P. Du- chant. 11.0012.00 Gramofoonmuziek. Daventry, 1554 m. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. 11.05—11.20 Lezing. 12.20 Orgelspel Q. MaoLean. 1.05 Leonardo Kaïnp's orkest. 1.50 Toespraak door Sir Herb. Samuel. 2.10 Gramofoonpl. 2.45 Voor scholen. 3.50 Sted. orkest Bournemouth o. L v. feuille met een bankbiljet van 20.be taald, waarna hij een bankbiljet van 10 en eenig zilvergeld terugkreeg. Bij het verla ten van den winkel heeft hij het geld ge deeltelijk in zijn portefeuille, gedeeltelijk in zijn portemonnaie geborgen. Buiten gekomen zag hij in de étalage nog iets liggen dat hij ook graag wenschto te koopen en daarom is hij wederom den win kel binnengegaan, waar hij het voorwerp gekocht heeft. Toen het echter op betalen aankwam, bleek dat zijn portefeuille gerold was. Achteraf herinnerde de opzichter zich, dat naast hem voor de étalage een juffrouw had gestaan, die eenigszins opdrong. Ach ter haar stond een man. Er is onmiddellijk aangifte gedaan van deze zakkenrollerij bij de politie. heel lang kennen, uw vriendin mag noe men. U weet op welk een vertrouwelijken voet ik met Lord Caradoc sta en met Ce cily, die net zoo goed een dochter voor mij is als Peggy voor uw moeder was. Ik weet wat u hoopt met betrekking tot Ce cily Lord Caradoc heeft er met. mij over gesproken, wat u, gegeven de intieme verhouding tusschen hem en mij, zeker niet onbescheiden zult vinden. Ik weet ook, dat ik geen misbruik van vertrouwen maak door u te zeggen dat, wanneer het geheim, waarvan deze man den sleutel schijnt te bezitten, geen hinderpaal blijkt te zijn laat ik volkomen openhartig spreken Lord Caradoc geen bezwaar zou maken om aan uw liefstcn wensch ge hoor te geven." „U maakt mij heel gelukkig door dit te zeggen", kwam het zacht over George's lippen. „U ziet", vervolgde mevrouw Herbert op innemenden, rustigen toon, „dat het geen nieuwsgierigheid van mij is om u al deze vragen te doen. U zult natuurlijk in mijn woorden niet meer aanmoediging zien dan ik bedoel er inede te geven. Wat Cecily zelf betreft, u zou nog moeten trachten haar te winnen, als al 't overige in orde zou zijn. Maar vóór alles moeten de hinderpalen, die tusschen u en haar staan, uit den weg worden geruimd. En dat is de reden, dat ik er prijs op stel alles to weten wat u mij omtrent dezen man kunt en wilt vertellen." „Ik zal u alles zeggen wat ik weet", ver klaarde George en daarop gaf hij haar een levendige schildering van Richards en diens doen en laten, natuurlijk zooals hij den mnn en zijn handelingen zag. „Er is nog een reden", hernam mevrouw Herbei fc, „waarom ik zooveel mogelijk om trent dezen man wil weten. Ik interesseer Sir Dan Godfrey m. m. v. J. Hunt (piano). 5.05 Orgelspel S. Gustard. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Liederen van J. S. Bach. 7.10,*7.30, 7.50 en 8.20 Lezingen. 8.35 Elgar-Concert door het BBC-Sym- phonie-orkest o. 1. v. Elgar en Adrian Boult. 10.35 Lezing. 10.5012.20 Dansmuziek door Roy Fox en zijn Band. „R ft d i o-P ft r i 172» M. 8.05 Gramofoonpl. 12.35 Concert d. h. Omroeporkest. 12.50 Orgelconcert. I.2ó Vervolg concert d. h. Omrooporkost* 7.40 Concert d. h. Omroeporkest* 9.05 Kamermuziek. Kalundborg 1153 M. II.201.20 Concert u. h. Bellevue-Strand- hotel. 2.202.50 Gramofoonpl. 2.504.50 Mogens Hanson's orkest. 7.20 Volksmuziek door het Omroeporkoat o. 1. v. Gröndahl. 7.50 Radio-tooneel. 9.50 Kwartetmuziek voor hobo, klarinet, hoorn en fagot. 10.2011.50 Dansmuziek uit het Palace Hotel. Lftngenbftrg 473 M. 6.25 Gramofoonpl. 10.45 Muzikale uitzending voor de soho- lon. 11.20 Concert o. 1. v. B. Kloss. 12.20 Concert o. 1. v. Wolf. 1.50 GramofoonpL 4.20 Concert o. 1. v. Eysoldt. 7.20 Gramofoonpl. 7.50 Literair-muzikaal programma. 8.20 Concert door Weragorkest o. L v. Buschkötter, m. m. v. viola en cembalo. R o m 441 M. 8.05 Gevarieerd concert m. m. v. orkest, kwartet, tenor, sopraan en cello. 8.50 Radiotooneol. 9.20 Vervolg concert* 10.15 Berichten. B r n b s L 508 338 M. 338 M.: 12.20 Orkestconcert o. 1. v. Fcllc- man. 5.20 Viool- en piano-sonates. 5.50 Gramofoonpl. 6.50 Dito. 8.20 Concert d. b. Omroeporkest o. 1. v. Fr. André. 10.30 Concert o. 1. v. Paul Moroau. 508 M.: 12.20 Zie 338 M. 5.20 Omroeporkest o. 1. v. Fr. André. 6.35 Concert door Solisten-ensemble. 7.15 Vervolg concert. 8.20 Fragm. uit „La Passion" van A. Du- puis, m. m. v. orkost o. 1. v. Kumps. Hierna Concert uit de Momlinc-zaal te Antwerpen. Zee Ben 1635 M. 7.20 Philh. orkest Stuttgart o. L v. E. Kahn. 7.50 „Reineko der Fuchs" van Ctict El- wenspoek. Muziek van Gustav Görliabi. 8.50 Vervolg concert. 9.40 Berichten. 10.2011.20 Max von Schillings-ooaeert uit Leipzig o. L v. deu componist. mij bijzonder voor zijn dochter, dat lieve meisje, van wie u mij zooveel goeds hebt verteld en Sir Guy heeft mij opgebiecht, wat ik overigens al geraden had, dat hij van haar houdt. Nu moet u weten, dat ik tegen het eind van Januari voor een weck naar Schotland ga ora n paar familieleden te bezoeken. Zoudfc u het prettig vinden, als ik dan ook naar juffrouw Richards ging?' .,0, ik hoop, dat u dat doet", zei George enthousiast. „Het zou een weldaad voor het arme. kind zijn. Ze ziet nooit iemand anders dan haar vader en dat is, zooals ik u verteld heb, niet bepaald opwekkend ge zelschap." „Ik zal haar gaan opzoeken", beloofde mevrouw Herbert. „Ik bon nieuwsgierig of haar vader zou goedvinden, dat zij een paar weken bij ons op Wet stones komt lo- geeren. We gaan er begin Maart weer heen." „Ik weet niet, of Richards haar zal la ten gaan", meende George. „Ik weet niet waarom hij het zou weigeren, maar je weet bij hein nooit wat voor krankzinnige ideeën hij zich in het hoofd haalt. Maar Peggy zou het zonder twijfel heerlijk vin den." „Als ik in Glasgow kom, zal ik in elk ge val trachten dien gcheimzinnigen meneer Richards te spreken te krijgen", lachte me vrouw Herbert. „Misschien lukt het mij dat gevreesde monster te temmen." (Wordt vervolgd). „Niet dat ik de illusie heb, dat je hem tot andere gedachten .zult brengen, maar Peg gy zal ongelooflijk gelukkig zijn, als ze hoort, dat je naar hem toegaat. Ik zal het haar schrijven." Een verliefde jongeman is dikwijls maar al te graag bereid een hartelijke, deelne mende vrouw, veel ouder dan hijzelf, tot zijn vertrouwde te maken. Bij het gezel schap, dat op Hollingbourne Hall Kerst mis vierde, waren drie verliefde j'ongelui en mevrouw Herbert, die zich altijd tot de jeugd voelde aangetrokken, en de kunst verstond door haar ongeveinsde en on- i baatzuchtige belangstelling het vertrou- 1 wen van jonge menschen te winnen, slaag de er in elk hunner zijn geschiedenis te ontlokken. Die van den jongen Douglas was nogal ongecompliceerd. Hij was de eenige zoon van een rijken vader en de moeilijkheid zat daarin, dat die rijke va der voor den jongen Douglas een andere echtgenoote bestemd had dan Cecilia Con- der, aan wie de jongeman zijn hart verlo ren had. Op een ochtend, terwijl Cecilia toevallig niet in de buurt was, deed hij mevrouw Herbert uit eigen beweging het heele verhaal en wat zij zei was zoo vriendelijk en bemoedigend, dat hij na dit gesprek half overtuigd was, dat het nog niet zoo slim met hem gesteld was en dat hij niet behoefde te wanhopen aan den uiteindelijken goeden afloop. Guy, die tijdens zijn bezoek aan Wetsto- nes de aardige, hulpvaardige dame had leeren kennen, stond daardoor op tame lijk intiemen voet met haar. Wat hijzelf wist omtrent Sir Roderick Bertram en het verdwijnen van de juweelen. had hij haar al vroeger verteld. Mevrouw Herbert had levendig belang gesteld in de geschie denis en het sprak vanzelf dat hij, toen hij haar weer ontmoette, haar op de hoog te bracht van het resultaat van Calthorp's onderzoek. Mevrouw Herbert deed hem allerlei scherpzinnige vragen en toonde zulk een mate van detective-achtig ver nuft, dat Guy verklaarde Calthorp de zaak- uit handen te zullen nemen en in die van haar te zullen stellen, wanneer de advocaat er niet binnen enkele woken in slaagde den onvindbaren Martin te pakken te krij gen Ze praatte daarop vol sympathie over Peggy en het moeilijke leven, dat het arme kind thans bij haar norschen vader moest hebben George had haar veel ver teld over het meisje, dat zoo goed als zijn zusje was en ze eindigde met ook Guy moed in te spreken, hem vooral op het hart drukken- zijn plannen om ijverig aan het werk te gaan, door te zetten. Ten slotte was George Greenfield aan de beurt om door de vriendelijke vrouw aan den tand gevoeld te worden. Hoe ge sloten hij ook was, zij wist hem aan het praten te krijgen over zichzelf, over zijn moeder, over het huisje in Highgate en hij vertelde op haar aandringen véél meer dan hij in al dien tijd van zijn verblijf op Wetstones ooit had losgelaten. Toen hij bij het vertellen over zijn jeugd in de kleine villa den naam Richards nocm- dee, bleef zij daarop doorhameren; ze- overstelpte hem letterlijk met vragen met betrekking tot dezen man, vragen naar ja ren en data, naar uiterlijk en manier van optreden, naar wat al niet, zoodat George eindelijk lachend opmerkte: „U schijnt in dit wereldwonder meer be lang te stellen dan in ons allemaal bij cl- kaa r „Ik zal u vertellen waarom", antwoordde mevrouw Herbert ernstig. „Ik hoop, dat ik mij, ofschoon wij elkander nog niet zoo

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9