UIT DE OMGEVING DINSDAG 6 DECEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 GEMEENTERAAD VAN KATWIJK Vrijdag kwam de raad dezer gemeente in openbare veragdermg bijeen. Voorzitter burgemeester W. J. Woldringh van der Hoop. Afwezig de heeren M. d. Bent wegens ziekte en T. Lodder. Ingekomen stukken, waaronder verschil lende missieven van Ged. Staten houdende goedkeuring van genomen raadsbesluiten. Vervolgens vaststelling notulen van vorige vergaderingen. Aan de agenda wordt een punt toege voegd, betreffende het voteeren van 1700 voor de uitwerking van het nieuwe uitbrei dingsplan. Hierover wordt langdurig gedis cussieerd. De heer P. Guijt heelt geen goed overzicht gekregen van het uitbreidings plan wat de uitgaven betreft en is tegen goedkeuring. Dr. J. Hueting kan met de uitgave wel accoord gaan, doch vraagt of deze voor nieuw werk of aanvulling of Oij- werk is. Kan dit werk door de ambtenaren alleen worden verricht, of is er nog hulp noodig, die ook betaald moet worden? De heer Meerburg is teleurgesteld. Ook de heer C. van Tongeren staat verwonderd over dit voorstel van B. en W. Spr. vindt het voorbarig het uitbreidingsplan goed te keuren, daar hem verschillende dingen nog niot duidelijk zijn. Dr. Eikeienboom vindt dit arbeid, welke onze ambtenaren moeten kunnen doen. Ook de heeren v. d. Zwan en Grimbergen zijn tegen goedkeuring. De voorzitter merkt op, dat dit crediet noodig is, en ziet geen ontkomen aan dezen post. De werkzaamheden waren absoluut noodig. De dienst van gemeentewerken ie ai meer dan belast en juist om de gronden spoedig in exploitatie te kunnen brengen, was spoed noodig. Wethouder Dubbeldam zegt, dat de veel vuldige veranderingen terrein Badho tel, Raadhuis, Zuiderkwartier geheel© herziening noodzakelijk maakten. Boven dien wenschten Ged. Staten deze methode. Wethouder Veltkamp merkt nog op, dat, wanneer deze post nu niet wordt goedge keurd, de kosten Later hooger zullen wor den. Het crediet wordt daarop met 67 stemmen toegestaan. Vervolgens komt in behandeling de ge meente begrooting en die der bedrijven, dienst 1933. Algemeene beschouwingen. De algemeen© beschouwingen zijn dit jaar kort. De heer P. Guyt zegt gedrongen te zijn te wijzen op de benarde tijdsomstan digheden, en heeft daarom bezwaren tegen hoofdstuk 3 (Openbare veiligheid) dhar dit niet spreekt van gepaste zuijngheid. Spr. vindt in dezen tijd de uitgaven voor steun enz. veel noodiger. Het wekt teieurstelling, dat er wel veel genoemd wordt wat werk verschaffing betreft, doch weinig wordt uit gevoerd. Ook de weinige zorg voor jeug dige werkloozen wordt gelaakt., De heer C. van Tongeien maakt een ver gelijking met de begrooting van 1928 eii nu. Spr. is er van doordrongen, dat B. en W. den noodigen ernst betrachten, om ook zooveel mogelijk voor de werkloozen te doen, doch denkt met angst aan de hooge lasten, die opgelegd worden aan de ge meente. Bij de behandeling van de verschillende hoofdstukken vraagt de heer Meerburg bij de behandeling van hoofdstuk 3 geheime vergadering aan, waarop de deuren geslo ten worden. De verlaging der salarissen. Dr. Eikelenboom vraagt of het niet lo gischer is dat eerst de. aalarisregeling der ambtenaren aan de orde komt voordat aan de begrooting begonnen wordt, omreden het eene met het andere in verband staan. De voorzitter zegt hiermede accoord te kunnen gaan. De heer Meerburg wijst er dan op dat in de commissoriale vergadering gezegd is dat naar de maatstaf van het Welter-rapport de regeling zal worden vastgesteld. Hiervan is echter weinig te zien. En is genoemd rapport komen alle kortingen op minstens 10 pet. De voor zitter antwoordt, dat volgens B. en W. Weiter te hoog is. Hier betalen de ambte naren trouwens de 8y, pensioenkorting wat dan toch 13 pet. wordt. En met de eerstge noemde S'/a pet. wordt in het Weltorrap- port niet gerekend. Dan wordt met versnelde pas doorgemar cheerd %n zonder discussie of besprekin gen gaan onder den hamer de begrootin gen van Electricite-itsbedrijf, Gasbedrijf, Waterleidingbedrijf, Grondbedrijf, Keu ringsdienst, Schoolartsendienst. Al bij de behandeling van de gemeente- begrooting komt de heer Meerburg nog te rug op den Schoolartsendienst. Spr. vindt het vreemd dat alle ambtenaren een ze kere korting hebben doch de schoolarts niet. Vroeger is hierover al eens gespro ken doch toen werd geantwoord dat met andere gemeentebesturen uit den Kring nog moest overlegd worden. Is zulks ge daan? Met welk resultaat? De heer v. d. Zwan spreekt in gelijken geest dooh de voorzitter wijst er op, dat dit hoofdstuk is afgehandeld dus niet meer in bespreking kan komen. Bij volgno. 149 „schoonhouden gemeen tehuis" zegt dr. Hueting te meenen, dat voor 1000.dit werk niet zal kunnen ge beuren. Dr. Eikelenboom is dezelfde mee- ning toegedaan. Een en ander wijst er al op, zegt spr. Bij 151 zegt de heer Parlevliet 2000.voor verlichting en verwarming gemeentehuis te laag te achten. Voor iiet oude gemeentehuis was 1100.noodig. De voorzitter zegt, dat B. en W. zullen trachten het er voor te laten doen. De beer Grimbergen zou de lantaarns bij het hek van het gemeentehuis willen dooven. Vol gens andere heeren zijn die lantaarns in den avond misleidend. De heer Meerburg meent, dat ze opgeruimd moeten worden Een en ander zullen B. en W. overwegen. De politie. Bij hoofdstuk veiligheid vraagt do heer Meerburg geheime zitting. Na een half uur is de zitting weer openbaar. De heer Guyt wijst bij de post openbare veiligheid 31.014.50, op bet feit dat de politie soms dienst doet op terrein van een andero ge meente waar srpr. zich tegen verklaart. De voorzitter zegt, dat het soms voorkomt dat de politie stroopers moet opsporen tot over de grens. Daarmee gaat ze de bevoegd heid niet te buiten. De heer Meerburg zou bedragen die niet op de begrooting staan en die de politie toch ontvangt, hier willen op geplaatst zien, wat volgens de voorzit ter uiet gaat omreden ze er niet op thuis hooren. De heer v. Tongeren verklaart zich een tegenstander van uitbreiding van uet korps, evenzoo de hoer Zwan. De heer Guyt vraagt stemming over de post. Deze wordt aangenomen met 96 stemmen. To gen de heer v. Tongeren, Hueting, Guyt, Meerburg, Parlevliet en A. v. Rijn. Volg nummer 191. Kleeding politie. De heer v. d. Perk zegt, dat er voor kleeding inspec teur van politie 200.op de begrootmg staat, doch vraagt dan ook dat de politie- inepecteur in uniform loopt. De heer Meer burg wil bezuinigd hebben op de rijwielen. De voorzitter antwoordt, dat van het ge sprokene nota zal worden genomen. Wat de rechercheur betreft, deze moet volgens zijn functie meermalen in burgerkleeding loopen. Bij 207, Burgerwacht, zegt de heer Guyt vroeger geen bezwaar te hebben gehad te gen de post, doch thans wel. Spr. is be vreesd voor het tegen elkaar opzetten van partij. De heer Parlevliet zegt van het te gendeel meer overtuigd te zijn. Enkele ja ren terug was de post niet zoo noodig, thans wol. fDe heer v. d. Zwan zegt, dat er een misverstand moet zijn. Er kan geen sprake zijn van tegen elkaar opzetten of bewapenen. De Burgerwacht geeft alleen zijn diensten als ze door de overheid ge vraagd worden. Spr. is geheel voor de pust- De heer v. Tongeren had verwacht, dat, evenals do Burgerwacht, ook de subsidies van de andere vereenigingen verlaagd zou den zijn. De heer B. v. d. Bent vraagt of do Burgerwacht geen zelfstandige positie in neemt, waarop de voorzitter ontkennend antwoord. De post wordt aangenomen. De heer Guyt wenscht aangemerkt te worden als te hebben tegengestemd. Bij post 209: Gratificatie politie, vraagt de heer Grimbergen of daarmee de „be roemde pot" bedoeld wordt, waarop de voorzitter ontkennend antwoordt. 215: Belooning vaccinaties, zegt dr. Eikelenboom het vreemd te vinden, dat subsidie gegeven wordt aan hetgeen eet Rijk wenscht tegen te gaan. Na ©enige oe- spreking wordt deze post op voorstel van dr. Eikelenboom met 100.verlaagd. Bij 217Bestrijding T.B.C., wil de heer v. Tongeren verlagen doch vindt bestrijding bij meerdere leden. Iedere subsidie moet, zegt Wethouder Veltkamp, afzonderlijk worden bezien. Bij 223: Drinkwaterfontei nen, wil de heer Guyt dat bij de fontem een kolk gemaakt wordt. Het 13 daar dik wijls een morsboel. Bij punt 246: Kosten be graafplaats, vestigt de heer Parelvliet de aandacht van B. en W. op het griezelige dat in een kelder op de begraafplaats ©eni ge schedelp te zien zijn. Er zal in voorzien worden. Kwakel-gekakel. Bij 264, Havens, kade, beschoeiingen, vraagt de heer J. v. d. Perk het woord. Spr. is teleurgesteld omreden bij den post beschoeiing Overrijn niet tevens reke ning is gehouden met een vroeger raads besluit om aldaar een nieuwe oeverver binding te maken. Deze kwestie loopt al enkele jaren en er moet toch eens een op'ossing komen. Er is destijds een com missie hiervoor benoemd doch die is schijnbaar aan het einde van haar be staan. De zaak is in Fabricage behan deld en spr. wil thans B. cn W. drin gend verzoeken te bewerkstelligen dat de nieuwe oeververbinding er spoedig komt. De heer P. Guyt, lid der genoem de commissie, vraagt of nu er tijdens deze geschiedenis verkiezing geweest is, deze commissie nog reden van bestaan heeft. De heer v. d. Zwan, lid der com missie, wijst er op dat nog geen besluit genomen is tot ontbinding dezer com missie. De voorzitter zegt dat B. en W. de volgende week de „Kwakelcommis- sie" zal bijeenroepen. Bij 339: Ondersteuning behoeftige werkloozen wijst dr. Hueting er op dat dergelijke patiënten steeds ten laste ko men der doktoren. De Diaconie zorgt er niet voor. De gemeente ook niet. Dat is een toestand die niet te pas komt, vol gens spr. Na .eenige bespreking wordt 'besloten dat B. en W. deze zaak zullen bespreken en zoo noodig een crediet hiervoor zullen vragen. Bij volgno. 350, werkverschaffing 40.000.vraagt de heer v. d. Bent of daar ook inbegrepen is het diepspitten. Tevens zegt spr. zich met de regeling niet te kunnen vereenigen en zou er nog een commissie naast willen hebben. De voorzitter wijst er op dat het geen zin heeft een commissie te benoemen die niets te zeggen heeft. De heer Guyt vraagt toezegging dat spoedig met de werkverschaffing zal worden begonnen. De heer v. Tongeren vraagt hoeveel menschen er Ijij de werkverschaffing zul len kunnen worden geplaatst en vraagt eon schema, hetgeen vo'gcns den voor zitter niet zoo gemakkelijk te geven is. Een zwaar belaste gemeente. Bij den post 351: Ondersteuning aan werkloozen 95000.vraagt de heer Kulk verhooging der steungelden: voor ongeorganiseerden van 7.op 8. en 0.75 toeslag en voor ongeorgani seerde uilgetro^kcnon van 8.op 10.en 1.kindertoeslag. De heer Guyt wijst er op dat men deze post voor het eerst in de begrooing aantreft. De steun is werkelijk onvoldoende om rond te komen. Aan andere gemeenten geeft de regeering hooger bedrag. Spr. stelt voor den post met 25000.te verhoo- gen. De voorzitter zegt dat de steunnor- men zijn geregeld naar de levensstan daard. Een pest van 25000.is ner gens uit te dekken, zelfs niet uit don post onvoorzien. Zulks kan dus onrao- geijlk op de begrooting komen. Men neme dan mede in aanmerking dat Kat wijk behoort tot de gemeenten mot de hoogste belasting. De straatbelasting die Katwijk heeft en die zeer vele gemeen ten niet kennen is gelijk aan 125 opcen ten op de Fondsbelasting. Katwijk be hoort tot de zwaarstbelaste gemeenten in Zuid-Holland. Als B. en W. niet een flauwe hoop hadden dat er in 1933 eenige lichtpunten zouden komen hadden ze genoemde post niet eens op de be grooting durven brengen. De heer Guyt pleit nogmaals voor zijn voorstel om do post met 25000.te verho°gen. Immers, zegt spr., een gedeelte komt toch van het Rijk terug. De voorzitter wijst er op, dat de regecring de normen vaststelt en de zeggenschap van den raad maar schijn 's. Een regeling als en kele andere plaatsen hebben, konden we hier nog niet krijgen. Do heer B. v. d. Bent zegt. dat het levenspeil duurder geworden is. Spr. wil de regeering ge vraagd hebben niet verhooging van de post 95000.voor steun, doch verhoo ging der steunnormen. De voorzitter wijst op het onmogelijke hiervan omre den de raad blij mag zijn als men er met dit bedrag komt. De heer v. Tongeren zou willen dat B. en W. nog eens over leg pleegden met de regeering en dient een motie in dien geest in waarin ook de cijfers genoemd worden die dr» heer Kulk weergaf. Hiermede kon de heer Guyt zich niet vereenigen. Besloten werd dan dat B. en W. zullen trachten verande ring te krijgen in de normen. De voor stellen van de heeren Kulk en v. d. Bent worden ingetrokken, evenzoo de motie van den heer v. Tongeren. Bij 361: 1300.voor doorloopend© openstelling van telefoonkantoor /.egt dr. Huèfing dat het kantoor wel door loopend geopend zal zijn doch men kan niet doorloopend aansluiting krijgen. Spr. dring op verbetering dienaangaan de aan. Bij de post belastingen voert de heer v. Tongeren voornamelijk heb woord. Spr. wijst er op dat men z.g. een uniforme heffing heeft gekregen doch de crisis is ernstig bezig die gelijkheid weg te nomen. De belastingdruk is in .Kat wijk zeer hoog. Spr. is het met de ver schillende verhoogingen als in do begroo ting genoemd, lang niet eens. B. en W. willen de opcenten op de gemeentefonds- belasting van 8o op 95 brengen. Spr. wil deze 80 opcenten handhaven. B. en W. stellen voor de opcenten op do Perso neel© belasting te brengen van 80 op 130. Spr. wil dit bepalen tot 100 orioentcn. Hiervoor wil de heer v. Tongeren 1500.uit de reserven van het Grond bedrijf halen en 3500.uit onvoorzien. De voorzitter zet uitvoerig uiteen dat Ged. Staten zich hiertegen zullen ver zetten en tracht het onjuiste in dit voorstel aan te toonen. De heer v. Ton goren wijst op de reserve van 90.000. in het Grondbedrijf, wijst er tevens op dat het bedrag van 1700.voor uit breidingsplannen gemakkelijk konden ge vonden worden. De heeren Meerburg en v. d. Zwan spreken zich uit voor heb voorstel van Tongeren. De heer Meer burg zegt, dat zulks in andere gemeen ten ook gebeurt. Het voorstel van den heer v. Tonge ren wordt ten slotte aangenomen met 104 stemmen. Voor de heeren v. Ton geren, Grimbergen, Hueting. v. d. Zwan, Guyt, v. Riessen, Meerburg, Parlevliet, v. d. Perk en v. Rijn. De andere belastingposten worden goedgekeurd. Hier vol con eenige: grond belasting 16600,Ongebouwde eigen dommen 3000.Gebouwde eigendom men 17706.Persoime'e belasting 39800.Oncenten op Personee'e be lasting 51740.—. Vermogensbelasting ƒ4466.Gemeentefondsbelasting 57000 Belasting wecens classificatie der ge meente 13268. Hondenbelasting 1900. Vergunningsrecht 950.Do be "Too ting wordt alsdan z. h. st. aangenomen met. do volgende eindcijfers: EVctr. be drijf gew. dienst 100779 57. Kapitaal- dienst 84655.43 Grondbedriif gew. dienst f 8890.41. Kap. dienst ?9'417.-8 Gasbedrijf gew. dienst f 167415.36, kap. dienst 170556.88. Waterbedrijf gew. dienst f 54973 30. Kap. dienst 20"m.3 t. Vleesrhbeurincsdienst. 9292.48.' School artsendienst f 8759.91. Bii de rondvraag vraagt do heer v. d. Bent hoe het staat met de brandstof fen-bonnen uit de wnrkloozenlcssen. De voorzitter zegt, dat de regeering weigert hierin wijziging te brengen. De gemeente zou het dus geheel voor eigen risico moeten nemen, hetgeen niet gaat. Hierna sluiting met gebed. HILLEG0M. Nieuwe voetbalvereniging. Alhior is opgericht een voetbaberee naging, dio uit sluitend op Zaterdagmiddag of andere werk- of feestdagen deze sport wil beoefe nen. Reeds zijn 40 personen als lid toege treden. Een goed voorbeeld. Door den heer L. J. Boogert, brood-, koek- en banketbak ker alhier, is aan alle werkloozen, hoofden van gezinnen en kostwinners, in totaal ruim 300 ©en St. Nioolaassurpriso aangeboden in de nvorm van ©en speculaaspop. Dit voor beeld verdient navolging. ALKEMADE. Vleeschkeuring. Ia den loop der maand November zijn ter Secretarie aangegeven do volgende salchtingon: Bedr ij fssla oh tin gen: 16 runderen 1 kalf, 29 varkens, 3 scha- |>en en 7 geiten. Huis slachtingen: 4 ruu- deren en 50 varkens. Noodslachtingen: 2 runderen, 1 kalf, 2 varkens, 2 schapen cn 4 i biggen, ingevoerd werd 60 K.G. vleesch. .Van keurloon werd ontvangen ƒ413.50. Gevestigd: E. Kuipers van Wou- brugge. B. Verbeem van Warmond. M. Th. van der Zwot van Alkmaar. O. Kruithof van Haarlemmermeer. C. Kal- ker van Noordwijkerhout. A. Ph. Keyzer van Kethol en SpaJand. P. J. Kloos en gezin van Amsterdam. N. Morgenrood van Sasesnheim. Vertrokken: A. L. van der Hulst naar Oegvtgeost. A. Th. Elstgeest naar Sa-ssenheim. P. Hijzeleidoorn naar Lei derdorp. C. J. Zwetsloot naar Leiden. D. G. Schuilenburg naar Sassenheim. O. J. van der Hoorn naar Sassenheim. P. C. Rodenburg naar Leiden. Th. P. van Leeuwen naar Lophem (België). H. J. Weonink naar Leimuiden. J. C. Hoo- genboom naar Leiden. Geboren: Matje, d. van J. Vogelaar en M. M. van der Voet. Cornelia Hubcr- tus, z. van J. P. Vrijburg en P. Bouwmees ter. Martha Maria Johanna, d. van J. van 't Hart en E. Kook. Cornelis Jaco bus, z. van C. J. Borst en M. M. Warmer - J dam. Petrus Maria, z. van C. J. van der Voort en M. Gordijn. Anna Alida, d. van P. de Jeu en A. K. van dor Pouw Kraan. KATWIJK. Geboren: Willompje, d. van M. Jon ker en A. Ruwaard. Annette, d. van C. Ouwehand en J. v. Duijn. Amerik, z. rau L. de Jong en C. v. Dijk. Cornelis, z. van B. v. Duijn en N. de Jong. Jacob, z. van J. Haasnoot en I. v. d. Oever. Dirk, z. van A. v. Leeuwen en A. v. Duijn. Ondertrouwd: M. Ouwehand en J. B. Varkevisser. Overleden: Level, kind van H. Haoa- noot en M. Haasnoot. KATWIJK AAN DEN RIJN. St Nicolaas. Een van de groot© da gen voor de kinderen is toch wel het St. Nicolaas feest. Dagen te voren is dit steeds het onderwerp van het gesprek en vooral aLs ze weten dat de goedo Sirrt persoon lijk komt, ja nog erger, hen eigenhandig van zijn overvloed komt laten genieten, dan du ren dc dagen die hen van dien grooten dag scheidon toch zoo lang. Maar eindelijk komt deze dan toch. Zoo ook hier, voor de kin deren der St. Josephsohool. Ook hun klei nere broertjes en zusjes was bericht door St. Nicolaas dat ze mee mochten konion genieten en dus waren met genoemde kin deren ook een groot aantal kleuters met hun respectievelijke moeders tijdig in tiet. Parochiehuis present. In afwachting van het grooto oogenblik werden niet alleen liederen gezongen, neen, do jongens der hoogste klas maakten zich zelfs verdienste lijk door de Opvoering van een pantomime „De betooverde werkplaats". Schitterend brachten ze het er af en allen hebben zich kostelijk geamuseerd. Intusscken was de Sint gearriveerd die allereerst werd toege sproken door den Pastoor, waarna klas voor klas dc jeugd aan St. Nicolaas werd voor gesteld. Ze bleken zich nogal goed gedra gen te hebben, want het was maar een heel enkele die de zak in moest en dan was het nog maar voor tijdelijk. Beloften van beter schap werden dan gedaan en alios was weer in orde. Zoo'n goede Sint to oh I Het regen de als 't ware verrassingen en bovendien konden de kinderA zich ook nog te goed doen aan de „hecte melk en dikke pie te t". Geen wonder dat men niets anders zag dan vergenoegde gezichten. De kinderen had den hierna nog enkele vermaningen van de Sint in ontvangst te nemen waarna hij weer spoedig aaar andere plaatsen vertrok, na tuurlijk om ook daar weer tientallen kin dertjes blij en gelukkig te maken. Het was op initiatief van het bestuur van „Katho liek Katwijk" dat St. Nicolaas was uitge- noodigd. Dit bestuur heeft velen, ouder*» zoowel als kindertjes, hiermede aan zich verplicht. Tot een volgende maal. NOORDWIJKERHOUT. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Woensdagmorgen te 10 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Her stemming over het voorstel van de Commis sie van Beheer voor den Schoolartsendienst Hillegom, Lisse, Sassenheim, Noordwijk cn Noordwijkerhout tot wijziging van de ge- meschappelijke regeling. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om aan het bestuur van den R. K. Volksbond, Afdeeling Noordwijkerhout, een© tegemoetkoming «e verleenen in de kosten van werkloozenzorg in den a.s. winter. 4. Vaststelling der be grooting voor het grondbedrijf, dienst 1933. 5. Vaststelling der gemeentebegrooting. dienst 1933. 6. Ontheffingen van aanslagen in Electriciteitsbelasting Heerenweg ca., dienst 1932. 7. Reclames tegen de Be drijfsbelasting, dienst 1932. K. J. M. V. „St. Aloysius". A.s. Don derdag 8 uur zal do weleerw. Pater H. de Greeve SJ. in het café „de Zwaan" komen •preken over „Het Communisme". Alle ie- den met hun ouders benevens donateurs (trices) worden op deze bijeenkomst ver wacht. Voor belangstellenden zijn kaarten aan de zaal verkrijgbaar 25 ct. LISSE. St NicolaasfeesL Hot bestuur van onze afdeeling van den 12. K. Volksbond heeft voor de leerplichtige kinderen harer leden dit jaar wederom een St. Nicolaas- feest georganiseerd en wel op Woensdag 7 December, des namiddags om 2 uur voor de meisjes en Woensdag 14 December op betzelfde uur voor de jongens, 'n Lofwaar dig ideel „Kentering". Op Donderdag 8 en Vrij dag 9 December, des avonds te 8 uur. zal in het Bondsgebouw do film „Kentering" van het R. K. Werkliedenverbond worden afgedraaid. Een aanbeveling om deze film te gaan zien, achten we, gezien do gunstige beoordeeling der p.ers, overbodig! Kinde ren onder do 16 jaar hebben geen toegang. Ontvreemding rijwiel. Bij de politie alhier is aangifte gedaan van de ontvreem ding van een heerenrijwiel. Boter-distributie. Door de gemeente lijke arbeidsbeurs ia in de week van 27 Nov. tot en mot 3 Doe. 1932 uitgereikt 240 pakjes boter aan 33 gezinnen. Crisis-comité. Door het plaatselijk cri sis-comité is aan bonnen voor goederen in natura uitgereikt een bedrag ran 2350. TER-AAR. St. Jos. Gezellen. Vrijdagavond om half acht is or een belangrijke bijeenkomst voor de leden der St. Jusephs-Gezellenver. Na de medcdeelingen, die gedaan zullen worden aangaande de Jaarvergadering, zal tevens ook nog Bestuursverkiezing plaaU hebben vanwege het ontstaan van 2 vaca tures in den Fami.ieraad. Candidatenlijsten door 10 leden onderteekend worden inge wacht tot voor het openingsuur. Een groot© opkomst wordt verwachten op prijs gesteld Denkt u er aan, niet Woensdag, maar Vrij dagavond. R. K. S. V. Adolf Kolping. Zondag speelde Adolf Kolping 1 een belangrijke uit wedstrijd tegen Nubia I van Wassenaar Nubia was vol.edig en Kolping ver scheen met 2 invallers. Direct in den aanvang leidt Nubia, doch dit is van korte duur, want binnen 15 mi nuten heeft Kolping tweemaal het doel van Wassenaar weten tc doorboren. Onveran derd breekt de rust aan. Na de thee ontpopt zich een spannend© strijd en weldra ie het weer Kolping, die de stand brengt op 3—1. Dit wordt Nubia te bar, doch Kolping wist van geen wijken totdat plotseling een verrassende aanval van Nubia de stand wijzigt. Hierna onder nemen beide c'ftallen nog eenige aanvallen welke op niets uitloopen en do wedstrijd eindigt, in een 3—2 overwinning voor Adolf Kolping. Kolping lijkt zich al knap thuis te ge voelen op het overwinningspad, van de 5 wedstrijden, moet zij nog de eerste verlie zen. In totaal hoeft zij 9 punten. Blijft vol houden. Do wedstrijd van het tweede tegen Al- pliensche Boys vond geen doorgang, aange zien de terrein-omstandigheden van diert aard waren, dat voetballen uitgesloten was. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. Do Raad dozer Ge meente vergadert op Woensdag, 7 Decem ber 1932 des namiddags 8 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Afrekening mot be sturen van bijz. scholen der vergoeding cx art. 101, 1 en 9 der Lager Onderwijswet 1920 over de jaren 10291930. 3. Verzoeken van G. Krispijn pjl. ingevolge art. 13 dor L.O.-wet. 4. Wijziging verordening benoe ming veldwachters. 5. Voorstellen inzak© arbeidsbemiddeling en vaststelling rooster van aftreding. 6. Verhuur schuur RoodaJc- kcr. 7. Ingebruik-geving gymnastioklokaftL 8. Verhuur Ambachtshuis. 9. Toestaan gel den voor verbetering Lijkenhuis. 10. Be noeming leden Schoolcommissie. 111. Aan gaan overeenkomst met Leidsohe Duinwa- terniaatschappij. 12. Aangaan uitgebreide fraude-verzekering. 13. Beschikking ver zoek om subsidie der R. K. H.B.S. St. Bo- naventura. 14. Wijziging verordening hef fing opcenten Pers. Belasting. 15. Beslui ten comptabiliteit, 10. Vaststelling veror dening overneming straten. 17. Reclame» schoolgeld. 461e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) Trekking van insdag Ii ccmbcr 1932 2c klasse, 2e U|st HOOI.!. Ï'KIJ/.KN No. 2998 f 5000.—. No 19750 f2000.— Nos. 862 cn 0507 elk t 1000.—. Nos. 670 95 f J en IC *"2 elk f 400.— Nos. 334 2088 8311 cn 17303 elk i 100.—. Pril» f 35 675 732 000 911 932 956 989 1057 1084 1178 1195 1212 1263 1306 1403 1417 1426 14C9 1542 1551 1558 1572 1590 1602 1007 1659 1665 1688 1701 1771 1702 1861 1864 1883 1911 2080 2138 2104 2168 21'J3 2199 2200 2342 2441 2464 2480 2496 2609 2633 2009 2C84 2653 2694 2697 2700 2768 2770 2784 2875 3018 3097 3124 3205 3212 3234 3235 3281 3291 3307 J630 3687 3878 3927 3975 3979 4096 43C9 4412 4475 4547 4561 4553 4559 4393 4630 4655 4705 4755 4828 4843 4939 6030 6040 5069 6119 6129 6163 5160 fcl62 6201 6224 6253 6274 6285 5289 5343 6405 5440 5494 557B 5720 5780 5706 5839 6908 6201 0338 0368 6373 6429 6448 6477 0512 6536 6546 6536 6C04 6631 6633 6635 6040 0739 6746 0703 6789 0833 J907 6914 6028 6929 6982 7063 7053 7116 lJlti 7219 7227 73G8 7395 7461 7495 7610 76 54 7659 7669 7661 7099 7822 7850 7923 937 7010 7944 7000 8097 8076 8057 8074 637 (J 8208 8271 8325 8342 8352 8353 8330 7514 8559 8594 8013 8735 8745 8772 8863 8932 8986 9034 0040 9054 0C96 9118 9154 W194 9204 9238 0239 9201 0431 0444 0407 9603 9608 9618 9623 9736 9764 0775 9780 9819 9850 9020 9925 9942 9080 10016 10130 101'14 10237 102Ü3 10320 10395 10432 10500 1060l 10.«J 10524 10520 10530 10537 10000 10635 10616 100./ 10702 10901 10957 10964 11004 11018 11101 11137 11138 11171 11180 11191 11222 11304 11391 11 '51 11457 11011 11C75 11070 11750 11704 11790 11*17 11850 11000 11021 19089 12147 12170 12189 12102 12220 12245 12274 12347 12443 12500 12593 12078 12607 12084 12886 12031 10035 13039 13058 13070 131C3 131C4 13105 13180 13252 13308 13347 13380 13394 13410 13459 ..34C4 13187 13603 13506 12595 13611 13636 13680 13726 13727 13733 13779 13802 13912 13913 13914 11014 14027 14043 14082 14111 14200 14222 14239 14328 14338 14350 14407 14427 14448 14484 14512 14543 14563 1-1038 14656 14700 11731 14778 14779 14890 14008 14920 14930 14974 14991 14996 15031 16078 15117 15126 15190 15194 li, 1j2Ö6 15310 15322 154G4 15473 15673 15745 157o3 15830 15884 15909 15698 10001 16200 16317 16222 10251 16273 16336 16337 16351 16389 1C470 16520 16548 16611 16615 1GC49 1CG74 16760 10772 16815 10820 1Ê833 16877 16930 17048 17060 1.069 17117 17231 17-55 1/329 17350 17501 17533 17557 17063 17673 17724 17853 17394 17921 17995 i3075 13095 18113 18121 18149 13175 1817/ i817U 13207 18261 18200 18294 18299 10303 18399 18426 ;,;503 13622 18672 18682 18687 10757 18853 188H. 1 '931 19000 1900'J 19030 19045 19C50 19001 19076 152 19233 10245 19290 19321 10335 19301 94.iV 9521 19308 19620 l'JOV/ 19713 19778 19788 *986', .'378 10912 1994 5 19950 19952 19951 20050 '"120 ••1129 201 El 2.0260 20272 r;'J385 2044 0 20319 tt'Wi Jyj 200-f. 257.J 25315 20201 20380 29983

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7