R.K. LANDBOp HERSCHOOL AGENDA DINSDAG 6 DECEMBER 1932 DE UEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 6 Dec. 1932, medegedeeld door het Kon. Ned Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 767.8'te Stornoway. Laagste barometerst.: 751.9 te Akureijri. Verwachting tot den avond van 7 Dec»: Zwakke tot matige veranderlijke wind, later uit Noordelij ke richtingen, neve lig tot half bewolkt weinig of geen neerslag, tempera tuur om het vries punt, des nachts, overdag weinig ver andering in tempe ratuur. Terwijl de depressie bij IJsland Oost waarts doordrong heeft zich de hooge drukking ten Westen van Noorwegen sterk ontwikkeld en breidt zij zich Oost waarts tot Scandinavië uit, zoodat van de depressie daar alleen een ondiep gebied van de Oostzee tot over ons land over bleef. De depressie in de Golf van Biscaje nam gisteren flink toe, maar trekt zich nu Westwaarts terug. In verband met de reeds vrij lage temperatuur en plaatselijke sneeuwval in Scandinavië is er eenige kans dat het hooge drukgebied zich eeni- gen tijd over Scandinavië handhaaft en na verdrijven van de om de Oostzee nog aanwezige lucht tot een vorstperiode aan leiding geeft. In Schotland kwam plaatse lijk reeds matige vorst voort, in Scandina- viëë nam de vorst iets toe. Aan de Zuid kust van Ierland en om de Golf van Bis caje waaien stormachtige Zuid-Oosten tot Oosten winden, overigens is bijna overal de wind zwak tot matig met veel mist in ons land, België, Noord-Frankrijk en Duitschland. Alleen in Scandinavië viel neerslag van beteekenis. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des nuddags te half drie 6.6 gr. 0. LICHT OP VOOR FIETSERS «Ju: Van Dinsdagnamiddag 4.16 uur tot Woensdagmorgen 7.25 uur. HOOG WATER Hoog water.te Katwijk aan Zee op Woensdag 7 Dec. voorm. 10.25 uur en nam. 10.50 uur. gehouden met de selectie, die moet wor den toegepast?" Het antwoord op deze vraag zullen wij hier geven. Het voormalige rijksopvoedingsgesticht te Avereest is thans door de regeering aangewezen voor de psychopathenzorg. Na een betrekkelijk kostbare verbou wing is daar nu ruimte voor ten hoog ste 240 patiënten. Als men nu in aan merking neemt, dat het nog eenige maanden duren zal, voordat Avereest in gebruik genomen kan worden, dan komt men, in aanmerking nemend ook de toe name der patiënten, 40 per jaar tot de conclusie, dat bij de opening het gesticht precies aan plaatsgebrek zal lijden. Wil men echter blijvend goede resul taten met de psychopathenzorg berei ken, dan is het bovendien dringend noodzakelijk, dat er eindelijk eens een gesticht komt uitsluitend voor de geselecteerden. De derde categorie, de herstellenden, zullen geheel afzonderlijk moeten staan van de anderen, de levenslmgen en de nog niet herstellenden. De bijna herstel de groep, die tijdens de laatste ziekte periode de verschillende proeven van maatschappelijke deugden zal moeten doorstaan, moet daarvoor noodzakelijk in de nabijheid eener stad zijn. Zij moe ten, zij het dan onder buitengewoon strenge controle, vrij de stad in kunnen gaan. Zij zullen op deze wijze moeten toonen, dat zij weer voor de samenle ving geschikt zijn. Daarom vooral dus is het asyl te Lei den zoo noodzakelijk en te verkiezen boven Avereest, omdat men daar de ge legenheid heeft zulk een selectiehuis in te richten. In tegenstelling met wat de Minister betoogde is Avereest ten eenenmale on geschikt voor menschen, die opnieuw het leven moeten worden ingezonden. De wandelproef kan daar niet worden toe gepast. omdat de menschen daar alleen maar kunnen gaan in Gods vrije natuur en niet onder de menschen, waardoor den medicus het inzicht ontgaat of de herstellende zich in het volle leven zal kunnen handhaven. Bovendien kan het noodlottig worden alle elementen bij elkander te houden, omdat hierdoor mensöhcn met lichte gevallen onherroe pelijk verloren kunnen gaan. Nog een vraag. Wat zal er met de vrouwelijke psvchrnatTion gebeuren? Hierover heeft de miniVer in alle ta len gezwegen. Moet Leiden nu uitslui tend in stand worden gehouden voor negen vrouwen? Of mogen er geen vrou wen meer ter beschikking worden ge steld en zullen deze negen nu haar vrij heid herkrijgen? Vragen, waarover de minister met geen enkel woord heeft gerept. Wat nu tenslotte de financieele zijde van het geval betreft, afgezien van het feit, dat de minister in dezelfde verga- dering, waarin het Kamerlid van der Heide zijn vraag stelde, zich met enkele woorden van het selectievraagstuk af maakte er waren trouwens slechts twee Kamerleden aanwezig, toen de Minister vertelde, dat er te Avereest. wel een selectie zou kunnen worden toe gepast afgezien daarvan was het voornaamste argument voor de oogen- blikkelijke opheffing van Leiden gelegen in deze uitlating van den minister: De geachte afgevaardigden Mevr. BakkerNort en ds. van der Heide hebben gezegd: waarom zoudt ge het niet nog eens aanzien met Leiden als er toch onzekerheid is omtrent de cij fers? Daarin zit echter de kwestie van bet. personeel. Als ik met Leiden afwacht tot Juli, dan moet ik beginnen met in Avereest nieuw personeel aan te stellen want dan kan ik niet het personeel uit Leiden en Eindhoven, dat daarvoor uit gekozen is naar Avereest verplaatsen. Maar bovendien voor de exploitatie van Leiden naast Avereest heb ik geen geld op de begrooting beschikbaar. Maar laten wij er direct op wijzen, dat selectie te Avereest onmogelijk is- omdat er voor de drie groepen slechts twee paviljoens zijn. En zie: in Leiden is een inrichting, die reeds 170 000. aan verbouwing enz. heeft gekost, terwijl men dan te Avereest bij een goede se lectie weer een nieuw paviljoen zou moeten bouwen. Ten slotte nog eenige cijfers. In totaal werd voor de psychopathenzorg uitge trokken een bedrag van 427.055. Hiervan werd besteed voor de Rijks^- asyls 283.755.— en voor de particuliere inrichtingen 143.300. Het aantal patiënten in aanmerking genomen, ongeveer 200 in de Bijksasyls en 80 in de particuliere asyls, is de rijks- verpleging dus zeker niet kostbaarder dan de particuliere, zoodat wij ook hier uit de verplaatsing van Leiden naar Ave reest als onnut moeten kwalificeeren. Het schadelijke van deze verplaatsing hebben wij reeds aangetoond, maar be halve die moreele zijn er ook neg fi nancieele schaduwzijden. Behalve de reeds plaats gehad heb bende verbouwing, moet er te Avereest nog voor 40.000.worden verbouwd. Voor onderhoud staat op de begrooting als bijdrage in de rijksgebouwendienst 6500.— en als algemeene kosten 6910 dus in totaal f 13.410.Deze cijfers wa ren voor Leiden in 1932 resp. 2500. en 380.in totaal 2880.terwij] Leiden per jaar slechts 2000.aan huur van gebouwen en terreinen kost. Bovendien loopt de huur van het asyl te Leiden tot 1943, tot welk jaar het Rijk dus nog verantwoordelijk is voor het onderhoud. Resumeerend komen wij dan tot de conclusie, dat het asyl te Leiden 't best voor het gestelde doel geschikt is. De re geering heeft nu het beginsel der psy- chopathenwetten verlaten, het beginsel n.l. dat een psychopaath ter beschikking der regeering gesteld kan worden, zoo dra hij oenig, onverschillig welk delict heeft begaan en onder voorwaarde, dat het belang der openbare orde dit be paaldelijk vordert. De commissie, die de voorgestelde re geling onderzocht, heeft hierover een ongunstig rapport uitgebracht. Hoe kon het anders? Het vraagstuk der psychopathen is van te groot belang om nu deze men schen om redenen van bezuiniging maar te gaan opbergen in een mensohenpak- huis en verder dan maar God's water over God's akker te laten loopen. En het is dan ook te hopen, dat de Eerste Kamer bij de behandeling van dit vraagstuk meer aandacht en belang- I stellins zal toonen dan de Tweede Ka mer deed. Het rapport der commissie is de eer ste slap in de goede richting, waarbij hopelijk na behandeling in de Eerste Kamer do maatschappij zal welvren. F. S. BINNENLAND DE BINNENVAART. Het wetsontwerp i.z. even redige vrachtverdeeling. In verband met de indiening van het ont werp van wet, houdende tijdelijke maatre gelen ter bevordering van een zooveel mo gelijk evenredige vrachtverdeeling in de binnen-aoheepvaart, hebben de Vereeniging Amsterdamsche Graanbeurs te Amster dam, Bond van Ned. Graan- en Zaadimpor teurs te Rotterdam en het Comité van Graanhandelaren te Rotterdam, die geacht kunnen worden den geheelen Nederland- schen in voer hand el in buitenlandsche gra nen te vertegenwoordigen, zich met een gezamenlijk adres tot de Tweede Kamer gewend. Ten aanzien van den considerans geven zij in overweging het tijdelijk karakter dui delijker te doen uitkomen door in de wet zelve aan te geven, dat zij zal gelden tot een nader vast te stellen tijdstip, bijv. tot uiterlijk 1 Jan. 1935. Verder adviseeren zij nog tot amendee ring van eenige artikelen in het ontwerp, terwijl zij ten slotte ter sprake brengen de kwestie van het verschil onder de schip pers. De Memorie van Toelichting legt te- reoht den nadruk op de waarde van per soonlijke eigenschappen en deze hebben ongetwijfeld ook in het schippersbedrijf steeds een belangrijke rol gespeeld bij het bereiken van beter of slechter resultaat. Sinds jaar en dag wordt aan vlugge en be kwame, betrouwbare schippers gaarne de voorkeur gegeven, zelfs tot iets hoogere vracht, en schuwt men trage en onbetrouw bare. Bij de toepassing der wet zal het bezwaarlijk zijn hiermee onmiddellijk reke ning te houden, maar wel ware het volgens hun meening hoogst wenschelijk, in de eer ste plaats in het belang der goede schip pers zelve, dat dit op den duur geschiede. Daarom wordt in overweging gegeven de mogelijkheid te openen bij de bevrachtings- commissies klachten in te dienen, opdat deze na onderzoek daarmede rekening kun nen houden door te trachten ongewenschto schippers tot inkeer te brengen of zelfs ten slotte van een of meer bevrachtingen uit te sluiten. Het Oentraal Bureau voor de Rijn- en Binnenvaart heeft in een uitvoerig adres talrijke bezwaren ontwikkeld en komt beu slotte tot de conclusie, dat in welke groote moeilijkheden de binnen-scheepvaart ook verkeert, door de invoering van de bedoel de regeling deze binnenscheepvaart aller minst gebaat en veeleer geschaad zal wor den. Regeeringsmaatregelen tegen knoeierijen verwacht. De Nijmeegsche correspondent van de „Msbd." meldt: Naar wij vernemen, worden er door de Regeering maatregelen overwogen om krachtiger op te treden tegen de verkeerde practijken in de binnenvaart, waardoor bo- naikie-sokippers worden benadeeld en bag- germaatschappijen en ook het Rijk schade lijden. Het blijkt in de binnenvaart gewoonte te worden te zijn, dat schepen waarmede grint en zand vervoerd wordt, dieper laden dan de ijkmerken op het schip aangeven. Het is bekend, dat vele schippers de ijk laten wegverven en daardoor de gelegen heid nemen hun schepen zwaarder te laten beladen, dan de meetbrief aangeeft. Ernstige onderzoekingen hebben uitge maakt dat schepen van 500 tot 650 ton vaak 100 tot 150 ton o\ef den ijk laden. Niet alleen, dat daardoor 't gevaar voor zinken bij stormachtig weder zeer vergroot werd, maar bovendien worden ook de zanderijen en de baggermaatschappijen benadeeld. Usance is, dat de vracht en de inhoud van te vervoeren materiaal berekend wordt naar den ijk. En als deze aangeeft 500 ton en men neemt 589 ton in, dan wordt naar 500 betaald, terwijl de overige tonnen ge smokkeld worden. Niet alleen de bagge raar ondervindt hiervan de financieele na- deelen, doch ook het Rijk, dat per ton een zekeren toeslag ontvangt. Door dit overladen, ondervinden de bo- nafide-schippers, die den gewonen inhoud innemen groot nadeel, doordat de smokke laars lagere tarieven kunnen berekenen vanwege de winst, welke zij kunnen ma ken door overlast. Sommige schippers, vooral groote maatschappijen, verdienen soms per scheepsvracht als gevolg van deze truc 50 gulden en meer per vracht extra. De vooraanstaande baggermaatschappijen hebben om dit euvel te voorkomen reeds boete gesteld op schepen, welke behooreu tot hun maatschappij en overlast innemen. Men verwacht binnenkort van Waterstaat nog scherper tegenmaatregelen. DISTRIBUTIE VAN VARKENS. Het hoofdbestuur van den Ned. Bond van Varkenshandelaren heeft gisteren een te legram verzonden aan den minister van Economische Zaken en Arbeid, waarin de meening wordt uitgesproken, dat in ver band met de voorstellen der Ver. van ex porteurs van vleesch en vleeschproducten te Nijmegen, gedaan aan de Varkenscen trale, om de algemeene distributie van var kens ook voor binnenlandsche voorziening op te dragen aan deze Centrale, een derge lijk systeem in strijd is met de beloften van de Nederlandsche Regeering om den bin- nenlandschen handel vrij te laten. In Bet telegram wordt dringend verzocht deze voorstellen af te wijzen. CONTINGENTEERING VAN KATOENEN GOEDEREN. Voor Indië nog geen beslissing. Naar de „Tel." uit betrouwbare bron verneemt, is binnen enkele dagen een be sluit te verwachten, waarbij zal worden overgegaan tot contingenteering van ka toenen goederen in Nederland. Alle voor bereidende maatregelen zijn genomen om deze contingenteering dadelijk in werking te doen treden. Het geldt hier alleen de contingenteering van den import in Neder- lnad. Omtrent de kwestie van contingen teering van textielgoederen in Neder- landsch-Indië is nog geen beslissing te ver wachten. De aan de regeering uitgebrachte adviezen spreken zich tegen die contingen teering uit. In 70-jarigen ouderdom is te 's-Gra- venhage overleden de heer I. Hogerzeil, oud-directeur van het Rijkstelegraafkan toor aldaar. De lieer T. de M'e ester, directeur van de N.V. Vereenigde Glasfabrieken te Schiedam, oud-wethouder van Rotterdam, is gisteren in den ouderdom van 74 jaar overleden. Vierendertig banketbakkers to Schieaam hebben Zondag, niettegenstaan de zij daarvoor geen toestemming van b. en W. ontvangen hadden, allen hun winkels geopend gehouden. Tegen allen is proces verbaal opgemaakt, welke kosten gemeen schappelijk zullen worden gedragen. Bij de begrooting vpor 1932 heeft de gemeenteraad van Voorburg met algemee ne stemmen (behoudens die der wethou- ders) besloten aan Gedeputeerde Staten te verzoeken de wedde der wethou ders met 500 te verhoogen en vast te I stellen op 1500. Gedeputeerde Staten hebben, naar wij vernemen, thans afwijzend 1 op dit verzoek beschikt. voor ioinr. vakschj<!l voor LANDBOUWERS en VEEHOUDERS Huisvesting bi Eerw. Broeders LAND- EN TUINBOUW DE ZANDZUIGER ALS GROND- VERBETERAAR. Geslaagd werk in de bollenstreek. Eenige jaren terug waren er plannen om een complex grond door middel van een zandzuiger zoodanig om te werken, dat de kalkhoudende zandlaag, die zich op een diepte van 3 k 4 M. onder het oppervlak in onze zandstreken bevindt, schrijft tiet bloembollenblad „Hobaho", als teeltlaag benut kan worden. Toen wij een paar jaar geleden deze zand- zuig methode aanbevolen als een doeltref fende methode, heeft menigeen betwijfeld of dat wel practisch uitvoerbaar zou zya in het bioenibollenbedrijf en of de kasten, indien het al goed doenbaar zou zijn, niet te hoog zouden zijn. Wij waren in de gelegenheid nu een per ceel land, groot 900 R.R., te zien bewerken met den zandzuiger en wel zoo, dat het wel waard is, in breeder kring bekend te wor den. De heeren Th. C. de Jong en Gebr. Ruigrok te Bennebroek hebben bij de ver- kooping van de eigendommen van de voor malige General Bulb Company, H. C. M., te Vogelenzang gekocht een pérceel grond genaamd „Het Vlak", liggende in den Z.W.- hoek van den tuin, begrensd ten Z.O. door den spoorweg en ten Z.W. door de Beek laan te Vogelenzang. Het stuk grond was één groote rommel- hoop, onkruid, vuilnis, kreupelhout boven op en in den grond een meter darie. Het in cultuur brengen van dat perceel zou ont zaggelijk veel geld kosten, want ter diepte van een hal ven meter onder den grond wa- erstand moest die darie uitgegraven wor den. De bovengrond deugde ook niet, zoo dat eerst al dien grond weggereden of weg- gegraven moest worden om die te vervan gen door goed duinzand. Wat dat kost weet elkeen die zoo'n werk als eens ondernomen heeft. Alleen het uitspitten op diepte zou a-1 een paar duizend gulden per H.A. kosten. Daarom hebben de nieuwe, eigenaars hun toevlucht genomen ot het moderne gereed schap voor dat werk, „den zandzuiger" en met succes. De gebr. Grikepoor te Hillegom, die voorheen in de Haarlemmermeer, maar ook daarbuiten, speciaal werk maakten van het slootschieten, afdammingen maken, enz., namen op zich dat werk uit te voeren. Zij plaatsten den motor, een 9 P.K. Deutz ruw- oliemotor, met den zandzuiger in een ge wone schuit. Den len Juni 1932 vingen zij aan met het werk en .op 20 November d.a.v. was het werk voltooid. De geheeel 900 R.R. was circa 4 meter diep omgewerkt. Over het geheele stuk is de slechte grond en het vuilnis met een laag van twee me ter schoon kalkhoudend zand bedekt. Daar voor is verwerkt pl.m. 50 duizend kub. me ter zand. Over het geheele stuk is alles ge lijk bewerkt. Het water benoodigd om te zuigen en te spuiten werd van een nabij gelegen vaart aangevoerd door een greppel en het afvoer- water werd steeds direct van het hoogste punt af weer weggeleid naar het buiten water. De kleideelen, die zich op sommige grondlagen bevonden, werden als het ware uit het zand gewassohen, zoodat alleen zui ver zand overbleef. De kosten hebben bedragen 6 cent per kub. M. verwerkt zand, hetgeen neerkomt op een totaal-onkosten van ƒ3150.Voor dat bedrag wordt het geheele perceel kant en klaar genivelleerd en geopperd op een hoogte van 60 c.M. boven het gemiddelde waterpeil, opgeleverd. Daarbij dient reke ning gehouden met de omstandigheid, dat op verschillende plaatsen voor de bewerking het perceel een meter te hoog lag. De overtolige grond is na het spuiten verkocht voor een goeden prijs aan een bloembollenkweeker, die den grond weg- vaart om op een anderen tuin te brengen voor grondverbetering. Dat is wel een De- wijs dat dat naar bovengehaalde grond van goede kwaliteit is. Als men dan bedenkt, dat voor 3.per R.R. een stuk woest land, dat meer dan een meter te hoog ligt, omgezet wordt in prima best bollenland, dat tot een diepte van 4 meter is losgemaakt geweest, dan dringt vanzelf de wetenschap door dat met deze methode van werken nog veel land goed te maken is. Nu zijn er de tijden niet naar om veel geld aan grondverbetering te besteden, maar toch vestigen wij de aandacht op dit werk. Dat de eigenaar van den grond ook ver trouwen heeft in de kwaliteit van den grond, kan afgeleid worden uit het feit, dat hij reeds honderd roede van het pasbespo- ten land volplantte met de beste bollen die hij had. WIELRENNEN VAN KEMPEN EN PIJNENBURG KOMEN WEER BIJ. Na het Maandagavondklassement werd met een korte onderbreking het jagen ge durende een uur voortgezet. De kop werd daarna gevormd door de Duitschers Rausch Huertgen. Funda en Maidorn en voorts door Richli en Broccardo. Tot twee uur ge beurde er daarna niets meer. Eerst bij het nachtk'.assement van 2 uur kwam er weer leven in het veld. Piet van Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. Burgemeester en Wetlfiuders van Lei den brengen ter algem/ene kennis, dat door hen de beslissing óp het verzoek van J. Hanegraaff om targunfling tot het op richten van een moa&tlfiakerij in het per ceel Volmolengracht No. 21 is verdaagd. Woensdag, Bijeenkomst Kerntroepen in den Middenstand, Jacobazaal „Den Burcht", 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 5 tot en met Zondag 11 Dec. a.s. waargenomen door apotheek: M. Boekwijt, Vischmarkt 8, tel. 552. Kempen nam het initiatief en van 2 tot 3 uur werd aan een stuk gejaagd. De helden van dit uur waren de Nederlanders Piet van Kempen en Pijnenburg waarbij vooral de eerste zich bijzonder onderscheidde. Niettemin zagen RauschHuertgen kans de Hollanders bij te houden en met de Hol- landsche rijders namen zij menig rondje. RichliBroccardo waren spoedig van den kop af en ook FundaMaidorn geraakten achter. Doch tenslotte zagen de laatster» kans weer bij te komen zoodat de kopgroep met gering onderling verschil den vierden nacht beëindigde, waarbij van Kempen Pijnenburg drie ronden van de vier hunner achterstand waren ingeloopen. De klassementsprints van 2 uur des nachts vonden plaats tijdens opwindende jachten. De zes sprints werden gewonnen door Pijnenburg, Vroomen, Perelaer, Broc cardo, Pijnenburg en Pijnenburg. De klassementsgprints van 4 uur werden gewonnen door Maidorn, Pijnenburg, 'Rich li, Pijnenburg, Piet van Kempen en Osz- mella. Na 78 uur waren door het leidende pelo ton 1967, 500 K M. afgelegd. De stand bij de neutralisatie, Dinsdagmorgen 6 uur luidde: 1. RauschHuertgen 157 punten; 2. Fun daMaidorn 118 p. Op 1 ronde: 3. Piet van Kempen Pijnenburg 220 p.; 4. RichliBroo- cardo 212 p. Op 2 ronden: 5. Braspenning— Vroomen 73 p. Op 4 ronden: 6. Siegel Thierbach 95 p.; 7. VopelKorsmeier 95 p. Op 7 ronden: 8. OszmellaSchorn 175 p.; 9. DammDumm 93 p. Op 8 ronden: 10. ZimsPerelaer 179 p. Op 12 ronden: 11. Van NeveleDe pauw 67 p. Op 21 ronden: 12. Clignot'Müller 64 p. OOSTENRIJK—ENGELAND. Vele Oostenrijkers zijn heden te Londen aangekomen. Degenen die voor den wed strijd voor morgen nog geen kaartje had den, werden echter zooals te verwachten was ten zeerste teleurgesteld, daar geen enkel toegangsbewijs meer te verkrijgen was. Reeds 14 dagen geleden waren trou wens alle plaatsbewijzen uitverkocht. De politie heeft zeer vele maatregelen genomen om de orde binnen en buiten het stadion te handhaven. STADSNIEUV/S OPBRENGST COLLECTEN. De Zondag gehouden collecte ten bate der R. K. Parochiale weezen heeft opge bracht: in de kerk van O. L. Vrouw Hemelvaart, na predikatie van pater Buschman 264.15. in de kerk van den H. Petrus, na predi katie van pater Van den Bosch 420.17, in de St. Josephkerk, na predikatie van kapelaan Gudde 185.01, in de Kloosterkerk aan den Haagweg, na predikatie van pater Smeets 113.33. Missie-Tooneelclub „St. Ursula". De leden worden herinnerd aan de af spraak: Morgen allen om 7 uur present te zijn! Maandagavond om 8 uur worden alle le den, ook het muziekgezelschap, verwacht ter repetitie. Hoogheemraadschap van Rijnland. Morgenochtend te half elf wordt in het Gemeenlandshuis aan de Breestraat de ver eenigde vergadering gehouden van het Hoogheemraadschap van Rijnland. Deze vergadering is openbaar. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen. 1952. „Kweekerij Rijn stroom" v/h F. Koppius, Alphen aan den Rijn, Wijk Hoorn. Kweekerij van vaste planten. Door uittreding van den vennoot: J. de Knijff, is de vennootschap onder fir ma ontbonden, terwijl het bedrijf onder den ouden naam wordt voortgezet door den heer H. F. van Hellemond, als eenig eige naar. 5494. N.V. Nederlandsche Electrolasch Maatschappij. Leiden, Zoeterwoudscheweg. Uittr. Proc. wnd. Dir.: A. Prinsen, Bloe- mendaal. Nieuwe inschrijving, 6121. Machinale Loonzetterij Koot Hinnen (f) Leiden, Kort Galgewater 9. Hoofd.: Am sterdam. Men verzoekt ons, de leden van de R. K. Missie-naaivereeniging St. Franciseus Xa- ferius er aan te willen herinneren, dat het hedenavond bijeenkomst is van de Jeugd club.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2