Weer een ernstig spoorwegongeluk te 's-Hertogenbosch EEN REMMER GEDOOD MAANDAG 5 DECEMBER 1932 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 OP DEZELFDE PLAATS ALS 16 OCTOBER. Aanzienlijke materieele schade. Uit 's-Hertognbosch wordt ons gemeld: Zondagnacht te half viif heeft te Yught op het spoor, dat aansluiting geeft op de lijn naar Eindhoven een zeer ernstige trein botsing plaats gehad, waarbij de remmer v. d. Heuvel uit 's-Hertogenbosch het slacht offer is geworden. Hij was gehuwd en va der van twee kinderen. De botsing geschiede tusschen trein No. 4528 uit Tilburg en trein No. 4602 uit Eind hoven. De eerstsenoemde trein werd door den Eindhovenaar in de flank aangere den-. Het betreft hier dezelfde treinen, wel ke ook on 16 October 1.1. oo het emplace ment te Den Bosch met elkaar in botsing zijn gekomen. Op het oo-zenblik van do aanrijding be- droeg de snelheid van beide treinen meer dan 50 K M. per uur. Verscheidene wa gons van den Eindhovenscheti trein wer den uit de rails gewomen en vernield. De arbeider-remmer v. d. Heuvel, die in de remkast van den sluit wagen van dezen trein was gezeten, werd. doordat de rem kast totaal werd ingedrukt, verpletterd. Het slachtoffer moet op slag ziin gedood. Zooals begrijpeluk veroorzaakte het on geluk groote consternatie. Het parket te Den Bosch werd onmiddellijk van het ge beurde in kennis gesteld en het duurde niet lang of de substituut-officier uit Den Bosch, mr. Dubois en de hulpofficier, bur gemeester Loeff uit Vught, waren op de plaats van de ramp aanwezig voor het in stellen van een justitioneel onderzoek. Hieruit is gebleken, dat de machinist van den trein uit Tilburg, zekere R., door drie onveilige signalen was heen gereden. Eerst op het laatste oogenblik heeft, de man ziin fout ontdekt en remde hij uit alle macht. Het was echter te laat. dc botsing kon niet meer worden voorkomen. De ma chinist is gearresteerd. Men verwacht evenwel, dat hij na beëindiging van het verhoor in vrijheid zal worden gesteld. Hij was reeds gedurende vijf-en-twintig jaar bij de Spoorwegen in dienst en heeft in dien tüd slechts eenmaal een geringe geld boete ongeloonen. Op het terrein van de botsing verscheen spoedie de inspecteur der Staatss Hoorwe gen uit Breda, de heer Jeltes en dg heer Henke, inspecteur der Rijksspoorwegen uit Esch De materieele schado is niet zoo groot als bij'^Ie botsing van 16 October. In het ge; eel werd een zestal wagons vernield. De botsinc had plaast in de nabijheid van het Retraitehuis Majola. De Tilburgsche trein reedt door een onveilig signaal heen. De remmer v. d. Heuvel werd in liet rem mershokje doodeedrukt. Pater Mengelbe-g gaf den ongelukkige de laatste absolutie. De Bossche trein had aanvankelijk niets van het ongeluk bemerkt, de machinist reed door tot de marechaussee-kazerne. Een botsing onvermijdelijk. Zooals hierboven gezegd, heeft de trein uit Tilburg, doordat de machinist door on veilige signalen is gereden, de botsing veroorzaakt. Beide raachinsten hebben, toen de treinen ongeveer 50 Meter van el kaar verwijderd waren, het oneeluk zien aankomen, en krachtig geremd. Beide drei nen hadden echter te groqte vaart en een botsing kou niet worden voorkomen. De Eindbovensehe trein werd in de flank aan gereden door den Tilburgschen. Deze laat ste reed door den schok onmiddellijk achter uit en liep geen schade op. Van de Eind- hovensehe trein vlogen de twee achterste wagons omhoog, waarna de drie daarop volgende wagons in elkander werden ge drukt en omsloegen, De treinge.leider van den Tilburgeraav, de heer Baayens uit Roozendaal, heeft ver klaard, niets van de onveilige signilen te kobben bemerkt. De machinist van den Eindbovenschen trein, die was aangehou den. is, na te ziin verhoord, v. per op vrije voeten gesteld Ook de machinist van den naderenden trein heeft een verklaring te genover de 'rstitie afgelced. Het justitio neel onderzoek werd in den loon van den morgen overgenomen do-»»- mr, Vermeulen, subsistuut-efficier uit 's-He-toffen^csch Het snoorweevericeer heeft door het on eeluk geen hinder ondervonden. Reeds vroeg in den moreen arriveerde een kraan wagen uit Ni'megen, met behuln waarvan de overblijfselen van de vernielde waeons werden verwijderd. De D-trein uit Den Bosch kon on den gewonen tiid vertrekken. Tn den loop van den mida-g waren alle ver- ~:r'Jo treindeelen ongeruimd. Het spoorwegverkeer, dat den geheelen daar over een s^oor moest worden geleid, ondervond slechts weinig vertraging. Veel hinder werd evenwel ondervonden van de storing in het seintoestel tusschen Vuebt en het emplacement te Den Bosch. Deze storing was veroorzaakt doordat op de plaats van het oneeluk de seindraden waren vernield. Hierdoor konden de seinen over lantren afstand niet in werkine wor den gesteld. Men heeft toen met behulp van 'n aantal rangeerders het treinverkeer ge regeld. Tegen middernacht was men met man en macht bezie de semdraden te re- pareeren. Ook de wissels, die met behulp van staaldraden in beweging worden ge bracht. konden niet op langen afstand worden bediend. GROOTE BOERDERIJ AFGEBRAND. Veel vee omgekomen. Zaterdagmorgen tegen 4 uur is te Mar graten brand ontstaan in de hoeve Par- veld, bewoond door den heer Pietcrs. Huis, schuren en stallen met inboedel en voorra den brandden toaal uit. Niet minder dan 16 koeien, 6 kalveren en vele varkens en kippen kwamen in de vlammon om. Drie paarden werden gered. De oorzaak van den brand is onbekend. REVOLVERAANSLAG TE AMSTERDAM Gisteravond ongeveer acht uur heeft een omstreeks 3ö-jarigo man in de Orthclius- straat te Amsterdam met èen automatisch pistool op zeer korten afstand een schot op een anderen persoon gelost, dat gelukkig echter geen doel trof, zoodat geen slachtof fers te betreuren zijn. De man werd gear resteerd en is overgebracht naar het bu reau Marnixstraat. Naar het schijnt gaat het hier om een meisje, hetwelk door beide mannen bemind weid. Ziekte van Weil te Blaricum. Een landbouwer te Blaricum is aangetast door de ziekte van Weil. De doktoren ver moeden, dat hij bij het drinken van water in den Eemnesserpolder is geïnfecteerd. De infectie is niet van zeer emstigen aard. LETTEREN EN KUNST GEMENGDE BERICHTEN TE VROEG VERTROKKEN TRAM EISCHT EÉN DOODE. Droevig ongeval te Groningen. Vüdagmidda-g om zes uur heeft bij de Heerbrug te Goningen een ernstig ongeluk plaats gehad. De heer en mevrouw K ver lieten daar een stilstaande tram. Toen de heer K. zich reeds op den vluchtheuvel be vond, gaf de verkeersagent een teeken tot doorrijden. Zonder dat de conducteur daar toe ®en sein bad gegeven, zette de wagen bestuurder nu de tram in beweging! De 77 jarige mevrouw K., die nog op de tree plank stond, kwajn daardoor te vallen Haar echtgenoot wilde haar grijpen, maar hierdoor werden beiden eenige meters door de tram meegesleurd. Bij onderzoek door dc politie bleek, dat de oude dame ernstic aan borst, hoofd cn pols was gewond. Zij werd naar het diaconessenhuis overge bracht, waar zij Zaterdagmorgen aan de gevolgen is overleden. De heer K. had slechts lichte wonden be komen, JONGEMAN DOODGEREDEN. Zaterdagmiddag te omstreeks vier uur had op den LTtrechtschenweg bij het zie kenhuis ,.De Lichtenberg" té Amersfoort een ernstig ongeluk plaats. De 26-jarige courantenbezorger B. van Dommelen kwam plotseling op zijn fiets van achter do boomep vandaan om den weg over te ste ken. Hij werd door een auto uit de richting Utrecht gegrepen en gedood. ZUSTERS AANGEVALLEN. Een harer door krankzinnige mishandeld. Gistermiddag is op het Domplein te Utrecht een tweetal vrouwelijke religieuzen uit Amersfoort door een man, die blijk baar zeer overspannen was, aangevallen. Hij rukte een der zusters de kap van het hoofd en greep haar bij de keel. De archi tect W. M., die toevallig op zijn motor pas seerde, zag wat er gebeurde en nam, toen de dader zich haastig verwijderde een agent, die in de buurt surveilleerde op zijn duozitting, waardoor men den man kon in halen en arresteeen. Na op het posthuis aan de Ganzenmarkt te zijn verhoord, is de man naar de neuro logische klinieken overgebracht, waar men 1 cm met het oog op zijn toestand, voorloo- pig zal vasthouden. „Msbd." HET DRAMA IN HET HAAGSCHE BOSCH. De dader gevonden. In verband met den Vrijdagavond aan de Laan van Nieuw Oost-ïndië nabii het Haagsche Bosch gepleegden vermoedelijken J moordaanslag op een 22-jarig meisje, dat j ter plaatse met een ernstige snijwond aan den hals werd gevonden is Zaterdag op j straat op den hoek van de Fahrenheitstraat en Laan van Meerdervoort aangehouden de 19-jarige werklooze kappersbediende O. E.. 1 van F., als verdacht de daad te hebben be- dreven. De verdachte, die zich in geselschap van een meisje bevond, is door de recherche overgebracht naar het Hoofdcommissariaat van politie. De jongeman heeft tegenover de politie I een volledige bekentenis afeelegd en sprak met de grootste onverschilligheid over de door hem bedreven daad. Als eenig motief gaf hij op, te hebben gehandeld „uit haat tegenover de meisjes". Trouwens het 22-ja rige meisje, dat het slachtoffer is gewor den van dezen „haat" kende slechts een paar dagen den verdachte. Van F. deelde bij zijn voorloopig verhoor mede, dat hij het scheermes, waarmede hij zijn daad heeft gepleegd, heeft verborgen in zijn kosthuis aan de Celsiusstraat. DRONKEN MESSENSTEKER GEARRESTEERD. Zaterdagavond ontmoette een 18-jarige jongen, op het Zuiderdiep t-e Groningen, een drietal half beschonken mannen. Een van het drietal vroeg den jongen brutaal, waarom hij niet groette. Direct hierop viel de man met zijn twee kameraden den jon gen aan waarbij een worsteling ontstond. De 29-jarige K. greep plotseling een mes en stak den jongen daarmee in het been en in de hand. Het drietal werd even later aangetroffen en gearresteerd. De messen- steker is als verdacht van zware mishan deling in verzekerde bewaring gesteld ter wijl de overige twee op vrije voeten zijn ge steld. Inbrekers-kwartet opgespoord. Door de marechaussee te Den Bosch zijn een viertal personen aangehouden, die ver dacht worden van verschillende inbraken. Eén is afkomstig uit Oromvoirt, één uit Vught en twee uit Den Bosch. Verschil- lende voorwerpen vermoedelijk afkomstig van diefstal, zijn in beslag genomen. De aangehoudenen zijn van den leeftijd van 2023 jaar. Heden zijn zij voor den Dfficier van Justitie geleid. DE HEILIGE PROLETARIëR. Herwig's roman voor het tooneol bewerkt. Reeds dezen zomer maakten we kennis met 'n uiterst interessante poging van een N ederlandschen pater Franciscaan om oot boek van Franz Her wig „Sankt öebastiaa vom Wedding ten onzent benend als ,>Da Heilige Proletariër', voor het toonecl te beweraen. Terwijl de Nedorlandsche too- neelbewerking op een goede opvoering waoht, vernemen we thans van een andere dramatiseering der zeLde stofte. Deze draa.gt tot titel „Sebastiaan, de heilige pro letariër De dramatiseering is van den jongen dichter Jacques Benoit. Deze heeit op dit gebied een goede re putatie, o.a. vertaalt en bewerkt hij Henri Ghéon's spelen voor Valkenburgs open luchttheater. Evenals het andere werk van Franz Her- I wig, verschijnt deze tooneeiuitgave bij de I N.V. Het Nederlandsche Boekhuis, Tilburg, Gent (Belg. L.) en Bandoeng (N. O.-I.) en wel in de eerste hellt van Januari 1933. De eerste opvoeringen in Nederland zul len plaats vinden te Amsterdam in Belle- vue (Marnixstraat) door het Katholiek Volkstooneel, waarvan de zakelijke leiding berust bij Franc. Bibo. Regie en décor vaa Anton Sweers. Het stuk is geschreven voor gemengde bezettmg (40 medewerkenden) en bestaat uit een voorspet en zes Lafereelen. De opvoeringen zullen plaats vinden op Dinsdag 17, Woensdag 18 en Zondag 22 Januari 1933, des avonds om kwart over acht. Wie Herwig's litterair-sociale romans kent we noemen „De heilige proletariër en „Ingemetselden", waarvan nieuwe druk ken ter perse zijn zal begrijpen, dat zijn gedram*tiseerd werk, hoe ingehouden en nobel ook, niet bestemd is voor kinderen. Herwig schreef de katholieke romans van het proletariaat. Wat hij in „De heilige proletariër" meer in legendanschen vorm aanduidt, geeft hij, in „Gemetselden" weer in schrille, schrik wekkende, maar toch ook gonade-doorlicn- te realiteit. Als een andere Dostojefski geeft Herwig alhoewel niet zonder meer een fasei- neerende, aangrijpende schildering van de armsteA der armen, de ellendigen, de onU wortelden, de vervloekten, de ingemetsel den, die geen vreugde kennen, geen uit komst zien, geen hoop hebben, die ten on der gaan in haat, schande, diefstal moord, prostitutie In het najaar van 1933 zal verschijnen „Hoop op licht". Geheel in den geest van Herwig's werk, zullen de baten van deze drie eerste op voeringen bestemd worden als een beschei den bijdrage tot leniging van de nooden der armen. „Tijd". RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE WOERDEN. Smakelijk vieesch. W. te N i o u w k o o p had ongekeurd vieesch in voorraad gehad Hij ontkende en voerde aan dat hij aan getuige H. te Ze venhoven opdracht had gegeven het kalfje te slachten. Hij wist verder van niets af. Get. H. voornoemd verklaarde dat hij het kalfje van verdachte ontvangen had en verder afgeslacht heeft. Get. K., keurmeester aldaar, verklaarde dat verdachte wel degelijk ongekeurd vieesch in voorraad heeft gehad immers verdachte had zelf geslacht daar hij ge- 'zegd heeft: „wat stom dat ik gezegd heb zelf geslacht te hebben, ik had moeten zeg gen 't was nog van het kalf van Hakker". Ook stonk het vieesch. De Ambtenaar achtte het wettig bewijs geleverd en vond het meer dan ergerlijk om zoo te draaien en de schuld op een an-' der te willen schuiven Eisch 2 maal 13 gulden boete of 10 dagen hechtenis. De Kantonrechter, mr. G. van der Valk Bouman, was dezelfde meening toegedaan dan het Openbaar Ministerie en veroor deelde verdachte conform den eisch. Arbéidswet overtreding. V., scheepsbouwer te Woorden had geen lijst bijgehouden. V. ontkende cn voer de aan dat hij nimmer overwerk had laten doen, daar er geen werk was. K. inspec teur bij den Raad van Arbeid, verklaarde dat verdachte schuldig was en steeds on derzoek belemmerde. Eisch 12.— of 3 da gen hechtenis. Veroordeeling conform den eisch van het Ope'nbaar Ministerie. Slecht brood voor goed geld. B. te K a m e r i k had melkbrood in zijn winkel dat niet voldeed aan de eischen. Verdachte zcide er nog een half pond sui ker meer in gedaan te hebben dan noodig was. Hij begreep er tiiets van. Wat toch was het geval? Er is een soort crème in dpn handel welke vele bakkers gebruiken inplaats van melk. Die crème bestaat uit blanke stroop, poeder van getapte melk en boter (het eenige goede wat er in Jut). Nu had verdachte die crème gebruikt hetgeen zeer gevaarlijk is, niet voor de gezondheid, maar voor een boete want allicht voldoet een melkbrood dan niet aan de eischen. Dr Jhr. S. te Utrecht, scheikundige, deed een uitvoerige uiteenzetting van het geval. De Ambtenaar achtte het bewijs gele verd De menschen kochten dus slecht brood voor goed geld. Inplaats van melk zat er heel geen melk in. 't Is een schande. Deskundige zegt dat het meer dan de helft scheelt. Een goede boete is op z'n plaats, doch omdat verdachte te goeder trouw ge handeld heeft 20.— of 5 dagen hechtenis. De Kantonrechter veroordeelde tot 10. of 4 dagen met de vermaning dat, als het weer voor komt, de straf veel hooger zal zijn. f Leerplichtwetovertredingen. P. to Noorden, A. S. te Nieuw koop, v D. te Z e g v e 1 d en V. te Zeg veld stonden allen terecht terzake dat zij hun kind niet op tijd naar school ge stuurd hebben. De een zijn kind leed aan waterpokken, de ander voerde aan „dc vrouw is ziek" en allen hadden een h.i geldige reden. P. kreeg 5S. 2.—, v. D. 1.en de zaak van V. werd uit gesteld om het schoolhoofd te hooren. Trekhondenleed. M te Bodegraven had gereden met een afgekeurde hond. Hij erkende en zeido naar den burgemeester te zijn geweest om een andere hond. Thans had hij er een maar niet van den burgemeester Eisch 5 of 1 dag. Vonnis 3of 1 dag. Licht op! R. te Woerden had zonder licht op zijn fiets gereden. Hij gaf het toe en zeide dat hij dacht dat de lamp aan was. Hij was werkloos. Eisch 4.of 2 dagen. Vonnis 2,of 1 dag. UIT DE OMGEVING H'LLEGOM. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Aan de Gemeentelijke Arbeidsbeurs alhier staan thans als werkzoekenden ingeschreven 469 personen tegen 420 voor een week. Bloe mist- en landarbeiders, bouwvakarbeiders en losse arbeiders vormen de grootste meer derheid. Pluimveotentoonstelling. De tentoon stelling van Pluimvee, konijnen, duiven etc. begint te. naderen. De medewerking der burgerij is groot De lijst van Eereprijs- schenkers bevat dan ook een groot aantal namen. Het aantal inzendingen is groot en uit alle oorden van ons land; zelfs is er een inzending uit Duitschland. Velen van el ders komen er een kijkje nemen, zoodat Hil.egom die week door vele vreemdelin gen zal worden bezocht. De V.V.V. alhier zorgt voor dc noodige reclame-schilden in de zaal, terwijl zij tevens en eere-beker be schikbaar stelde. De opening heeft plaats Vrijdagavond 9 dezer te 7 uur in „Flora". Na half 8 krijgt het publiek toegang. Aan de tentoonstel ling is een groote verloting verbonden ter beslrijding van de kosten. Jongedames zul len trachten de loten aan den mali te brengen. De toegangsprijs is zoo gesteld, dat deze voor niemand een bezwaar be hoeft te zijn. De tentoonstelling blijft Za terdag en Zondag den geheelen dag ge opend Geboren: Johanna Elisabeth, d.v. F. J. Sassen en M. E. Persoon. Gcrardns Batholomeus, z. v. G. J Ruigrok en W. M. Kraak. Cornelis, z. v. A. G. Teeuwen en A. M. van Schagen Ondertrouwd: P. Kamp en M. Wollenburg. Getrouwd: A. Streefkerk en C. J. Rovers. Overleden: A. Allegra, weduwe van D. Verzijl, 87 jaar; G. J van Waderen m. 67 jaar. KATWIJK AAN DEN RIJN. Geen werk. Naar wc vernemen zullen dezer dagen bij de Zanderij der Anisrer- damsche Ballastmaatschappij, waar den laatsten tijd het getal werklieden toch al aanmerkelijk was ingekrompen, weer en kele werklieden hun ontslag krijgen. Ver der is het bijna zeker dat pver een paar weken het werk gedurende eenigen tijd geheel zal worden stilgelegd. Een cn ander is een gevolg wegens onvoldoende afname van zand hetgeen weer zijn oorzaak vind in de slapte bij de bouwbedrijven en an dere werken. LISSE. Personalia. Burgemeester en Wethou ders dezer gemeente hebben tot opzichter bij den bouw van een gashouder, voor het gas- cn waterleidingbedrijf dezer gemeente, Andere bladen schrijven HET ONTWERP INZAKE DEN BAKKERSNACHTARBEID. De Morgen spreekt teleurstelling uit over het wetsontwerp om het aanvangsuur voor den arbeid in bakkerijen van 6 tot 5 uur te vervroegen, dat hiermee verder gaat dan het door den Hoogeu Raad van Arbeid goedgekeurde voorontwerp. Niet uit het overleg tusschen werkgevers- en werknemersorganisatie moet voor be paalde plaatsen of streken de-zo wijziging ontstaan, neen, „van boven af" moot liet aanvangsuur over het goheele land vroeger gesteld worden. Een tweede teleurstelling is, dat de mi nister is teruggekomen van zijn denkbeeld om ons land te doen toetreden tot de in ternationale conventie van Genèvo inzake den bakkersnachtarbeid. Het desbetref fend voorstel zal hij terugnemen. Wel geeft hij toe, dat zulk een toetreding practisch voor ons weinig zou veranderen, wel er kent hij de hoogo waarde, welke men uit internationaal oogpunt moet toekennen aan de toetreding tot zulke conventies, maar hij wil niet „geheel onuoodig" inbreuk ma ken op do patroonsvrijheid. Terwijl vlak te voren wordt gezegd, dat de bepalingen van het ontwerpverdrag op weinig practósche bedenkingen stuiten! De munster is natuurlijk ten volle ver- antwooidelijk voor deze betreurenswaardi ge verandering van standpunt. Intuaechen meent de „Morgen" het ver moeden niet te moeten onderdrukken, dat er adviezen achter zitten van den nieuwen directeur-generaal van den Arbeid. Toen deze zijn functie aanvaardde, heeft hij in een dagbladgesprek voldoende te ken nen gegeven, dat hij op bepaalde punten stappen-achterwaarts wenschelijk \ond. Hier zien we ze al gebeuren. benoemd den heer J. Rijnhoudt uit Amster dam. Collecte. Burgemeester cn Wethouders dezer gemeento hebben aan do Vcreeniging „Het Vaderland Getrouw' te 's-Graven- hage, vergunning verleend tot het houden eener co.Iccte in het jaar 1933 ten bate dier vereeniging. Bouwvergunningen. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente hebbon aan de fa. Cammenga en Co., alhier, vergunning verleend tot het bouwen van een slookkel- der en accuruimte bij haar gebouwen plaat selijk gemerkt Heereweg 148, alsmede aan den heer T. G. Kersbergen, alhier, tot het verbouwen van zijn winkel-woonhuis langs de Wilhe.minastraat. Arbeidsbemiddeling. Bij den plaatse- lijken correspondent der Arbeidsbemidde ling en Werkloosheidsverzekering stonden in de weck van 28 November tot en met 3 December 1932 ingeschreven 331 werkzoe kende personen, t.w. 2.1S landarbeiders; 22 timmerlieden; 9 metselaars; 6 opperlieden; 10 schilders; 3 loodgieters; 1 behanger en stoffeerder; 1 machinist; 2 fabrieksarbei ders; 1 rijwielmontcur; 2 kantoorbedien den; 9 schippers; 2 kistenmakers; 1 krui deniersbediende; 2 smeden; 1 kcllner; 1 scheepmaker; 1 chauffeur; 1 transportar beider; 4 mach. houtbewerkers en 1 mon teur. De afgeloopen weck is het aantal werkloozcn toegenomen met 102, hetgeen zijn oorzaak vindt in het foit, dat dc land arbeiders die z.g. los-vast. waren zijn ont slagen. Roodvonk. In de weck van 27 Novem ber tot cn met 3 December is binnen deze gemeente oen geval van de besmette.ijke ziekte roodvonk geconstateerd. Gevonden. Bij de politie zijn als ge vonden voorwerpen ingeschreven donker grijs dameshandtaschjo; donker bruin du- mestaschje cn schipperslantaarn met touw. N00RDWIJKERH0UT. Winkelweek. Ter gelegenheid van de eerste Noordwijkerhoutscho Winkelweek hie.d de muziekverecniging „St. Jeanne d'Arc Zaterdagavond een iimzikalo rond wandeling door het dorp, wat evenals d6 vorige maal heeLwat menschen op de been bracht. Dinsdagavond zal dc muziekverecniging ,.de Ilarpe Davids" wederom een muzikale rondwandeling door het dorp houden, waarna de sluiting van de winkelweek zal plaats hebben in de zaal van het café van Mej. de Wed J, L. Brama. Hoog bezoek. Zondagmiddag hooft St. Nicolaas zooals elk jaar zijn intocht >n Noordwijkerhout gedaan. Om ongeveer 1 uur arriveerde de heilige Bisschop op hot station waarna hij, gezeten op zijn schim mel en vergezeld van „Zwarte Piet", dc rondgang door het dorp aanvaardde. Do muziekvereeniging „St. Jeanne d'Arc'' be- ge.eidde de gocdo Sint op zijn tocht, ge volgd als vanzelfsprekend door een groote schaar van kinderen engrooten. Langs de huizen werd gecollecteerd ten bate van de muziekvereeniging. Dc pepemoten welke door Pieterman werden gestrooid waren bij de kinderen zeer welkom. Arbeidsbemiddeling. Aan het einde van dc week 28 Nov.3 Dcc. stonden bij het Agentschap der Arbeidsbemiddeling als geheel werkloos ingeschreven: 113 land arbeiders, 4 opperlieden, 15 timmerlieden, 1 metaalbewerker, 2 betonwerkers, 2 met selaars, 1 chauffeur, totaal 168. Distributie onvermengde margarine. Evenals de vorige week zijn aan gezinnen van wcrkloozen in de afgeloopen weck 100 pond onvermengde margarine verstrekt togen den prijs van 0.44 per K.G. Varkenscrisiswet. In dc afgeloopen week zijn 6 vergunningen uitgereikt tot huisslachting van varkens met algeheele vrijstelling van heffing ingevolge de var kenscrisiswet.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9