MAANDAG 5 DECEMBER tegen, hoewel dadelijk dient gelegd, dat de Duitsche backs Schütz en Stubb het hun niet gemakkelijk hebben gemaakt. De Duitschers vielen ons togen. We hadden van hun „machtig spel" meer ver wacht. Vooral de productiviteit bleef zoek, gevolg trouwens van abominabel slecht schieten. Ware dit anders geweest, er zou meer geestdrift geheerscht hebben. Nu was het Duitsche publiek zoo kalm, zoo tam, dat men er geen veertigduizend bij elkaar had verwacht. In het joelen en gefluit waren ze sterk. Zeker niet in het minst voor hun eigen spelers. De beste Duitschers waren de midden spelers Leinberger en Knöpfle en het backstel Schütz en Stubb. De scheidsrecheer, de Zweed Ohlsson, leidde met bekwame band en uitstekend. De stand. Het resultaat der gespeelde wedstrijden is nu: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Nederland 13 5 5 3 29—26 15 Duitscrland 13 3 5 5 26—29 11 WESTEL. XI-TAL—NOORDEL. XI-TAL 44. Op het Alcmaria Victrix-terrcin te Alk- maat werd gistermiddag de proefwedstrijd gehouden tusschen het Westelijk en eet Noordelijk elftal. Het was ideaal voetbal- weer; het veld was in goede conditie. De belangstelling was niet bijzonder groot, waaraan de radiouitzending van den Hol landDuitschlandwedstrijd, welke op net Alcmaria-terrein met groote belangstelling gevolgd werd, wel ©enige schuld zal heb ben. De elftallen waren als volgt samenge steld: Westelijk elftal: DoelPino (UW); achter: Van Stokken (DWS) en Pettinga (Hemes DVS); midden: Coer- man (Velox), Prins (Stormvogels] en van Ooyen (Feyenoord); voor: lseger (Haar lem), Mol (KFC), Pasteur (HVV), Lith (Ve lox), en Boeg (DFC). Noordelijk elftal: Doel: Stede houder (Frisia); achter: Brink (Velocitae) en Sissingh (Be Quick); midden: Huiseling (Velocitas), van Delden (Sneek) en Heide veld (Velocita8); voor: Scheepstra (Fries land), Woltjes Jr. (Veendam), v. d. Velden (Velocitas), Snijders (Hoogezand) en Meu- lema (Velocitas). Scheidsrechter: Boeree. Even over tweeën komen de elitallen ia het veld en al aanstonds legt het Noorde lijk elftal een enthousiasme aan den dag, dat goede verwachtingen opwekt. Het eerste doelpunt wordt dan ook ge oogst door dit elftal, als het spel nog geen vijf minuten oud is; de mid voor v. d. Vel- dn wist hier goed gebruik te maken van oen door van Stokken slecht verwerkte voorzet van rechts. Hierna verplaatst het spel zich naar het Noordelijk doel; nadat Sissingh Roeg van de sokken had geloopen, wordt een straf schop toegekend welke door den Inter nationaal Mol in een onhoudbaar doelpunt wordt omgezet. Na tien minuten spelen was de stand 11. De Westelijken blijven dan ©enigen tijd in den aanval: Pasteur kreeg een pracht kans, doch schoot jammerlijk naast. Het spel verplaatst zioh dan weer naar het Westelijk doel, waar een bal over het doel heen gaat. Na goed samenspel van de Noordelijken ontstaat een schermutse ling voor het Westelijk doel, doch de scheidsrechter fluit als de keeper wordt aangevallen. Als dan later Pasteur een goeden voor zet van Iseger krijgt, benut hij dezen door den stand op 21 te brengen. Even later herhaalt de H.V.V.-er dit spel, door nog maals te scoren: 31. Bij een volgenden aanval, op het Noor delijk doel zet Mol goed voor, dook. dit maal mist Pasteur. Dan krijgt Pino ©enige moeilijke ballen le verwerken, als de Noordelijken een aan val op zijn doel doen; dezen weten de hal wel steeds voor het Westelijk dol te krij gen, maar helaas niet erin. Hun spel was wat doorzichtig, terwijl de Westelijken bij zonder goed samenspelen en heel actief zijn. Vooral Prins, Mol en Pasteur leveren goed spel. Nadat het spel ©enigen tijd op en neer gaat, raakt bij oen aanval op het Noorde lijk doel de bal corner; van een goeden voorzet maakt Mol gebruik door den bal in te koppen; 41 voor het Westelijk elftal. Als dan de bal weer voor het Westelijk doel belandt, weet de rechtsbinnen Woltjes, oven voor de rust den achterstand van het Noordelijk elftal te verkleinen door een goed schot; de rust gaat in met 42 voor het Westelijk elftal. Na de rust komen de Noordelijken steeds beter opzetten en de achterhoede de® Wes telijken wordt op zwaren proef gesteld. Benige prachtige kansen laten de Noorde lijken onbenut voorbijgaan. Eindelijk slaagt de linksbinnen der Noordelijken erin met een goedgericht schot den stand op 43 te brengen. Ook daarna spelen de Noorde lijken enthousiaster; hun forsch open spel levert steeds gevaar op voor het Westelijk doel, maar de doelman van de Westelijken redt eenige malen zeer mooi. Als daarna Roeg bij een botsing met Sis singh geblesseerd raakt, spelen de Weste lijken eenigen tijd met tien man, want het duurde nog eruimen tijd, voordat invaller Smit het elftal kan complcteeren. Niettemin bleven de aanvallen der Noor delijken talrijker en spoedig slaagde de midden-voor erin de partijen op gelijken voet te brengen (44). Een spannende strijd ontstond daarna om de leiding, maar ofschoon beide par tijen verschillende goede kansen krijgen om te doelpunten, bleef de stand onveran derd, en eindigde dezen proef wedstrijd met gelijk spel, hetgeen de verhouding wel goed weergeeft. KON. NEDERL. VOETBALBOND. De uitslagen. Internationaal. Duitschland—Nederland 0—2 Oefenwedstrijd. Westelijk Elftal—Noordelijk Elftal 44 Afdeeling I. 2e Klasse A.: EDOAlcmaria Victrix 7—2; ZVV—HRC 2—3; TOG—WFC 2—1. Afdeeling II. 2e Klasse A.: ON ABFC 15. 2e Klasse B.: OvermaasGouda 9—4. 3e Klasse A.BMTLFC 20; Alphia Bodegraven 22. 3e Klasse B.: VFCRVC 28. Res. 3e Klasse A Scheveningen 2— Laakkw. 2 4—1; ADO 3—VUC 3 3—5. Res. 3e Klasse C.: Velox 3Alphen 2 3—4. Afdeeling IV. le Klasse: BWEindhoven 33. PARIJS—ZUID-DUITSCHLAND 2—5. In het Parijscke Buffalo-Stadion heeft Zondag voor 15000 toeschouwers een wed strijd plaats gehad tusschen het Zuid- Duit sche voetbalelftal en een Parijsche keürploeg. De Duitschers behaalden een fraaie 52-overwinning op hun gastheeren nadat ze met de rust een voorsprong had den van 10. In de eerste helft waren de Parijzenaars in de meerderheid. Weliswaar liepen do Duitecher8 in de eerste minuten goed van stapel en hadden zij na 10 minuten reeds een 10-voorsproug, gescoord door den rechtsbuiten Panzer, maar daarna kwamen de Franschen met Rose op de mid-voor plaats en Kapelle in de achterhoede, ge ducht opzetten. De Duitache backiinie kon slechts door uiterste krachtinspanning de aanvallen afslaan. Na de hervatting waren de Duitschers echter in puike conditie. Ba vijf minuten scoorde Lindner het tweede doelpunt. Vijf minuten later maakte de linksbuiten Merz de derde score en in de twintigste minuut was het Lindner die voor de vierde maal den Parijsehen doel- verdediger het nakijken gaf. Daarop slaag den de Franschen er in door Rose den ach terstand te verkleinen (41). Thépot, de Fransche keeper, kreeg daarna handen vol werk en word opnieuw door Lindner ge passeerd, die voor de vijfmaal het Parij sche doel doorboorde. Vijf minuten voor het einde maakten de Franschen door Sentuwerry him tweede doelpunt. De Duit schers hebben hun overwinning te danken aan hun uitstekend spel in de tweede helft. ALPHIA—BODEGRAVEN 2-2. In de<zen wedstrijd hebben beide partijen de puntjes verdeeld. Op een bijna onbe speelbaar veld wordt te 2 uur afgetrapt. Beide ploegen zijn volledig. Bodegraven verkiest eerst het voordeel van den wind en brengt eenige bezoeken aan de Alphia- veste, welke aanvallen worden afgeslagen. Ook de tegenaanvallen der thuisclub heb ben geen succes, waartoe de buitenspel- val, die telkens aan weerszijde wordt op gezet, het hare bijdraagt. Bodegraven houdt het spel goed open en herhaaldelijk worden met forsche trappen de beide vleu gels aan het werk gezet; hie>rdoor komen de bezoekers gaandeweg in de meerder heid. Maar hun voortwaartsen weten de geboden kansen niet te benutten. Alphia raakt er hoe langer hoe meer uit en speelt te langzaam, waardoor de bezoekers meestal een moment eerder bij den bal zijn. Toch weten ook zij hun overwicht niet in doelpunten uit te drukken, waardoor met blanken stand wordt gedraaid. Direct na de hervatting heeft Bodegra ven bij hare eerste aanval reeds succes. Wanneer Boele doorbreekt, tracht keeper Radstok door uitloopen te redden, maar te laat, want de bal belandt in het verla ten doel (01). Dit doelpunt prikkelt AJ- phia. Spoedig komt de thuisclub meer in den aanval, de bezoekers worden geheel ingesloten. Zelfs de Alphia-backs staan op het middenveld. Dit wordt echter de thuis club noodlottig. Bij een doorbraak van Bo degraven is het weer de linksbinnen, die den voorsprong vooor zijn club vergroot (02). De bezoekers gaan zich nu kramp- aohtig verdedigen en trekken hun midden linie geheel terug, waardoor evenwel een voortdurende druk op hun doel ontstaat. Do Bodegraven-defensie weet mede door het peuterige spel der Alphia-voorhoede aanvankelijk stand te houden. Er zijn dan nog slechts 10 min. te spelen, wanneer Al phia plotseling haar oude vorm schijnt te hebben teruggekregen. Als de keeper der bezoekers wat te lang met den bal heeft gewandeld kost dit hen een vrije trap. P. Bouthoorn plaatst met een boogschot den bal voor doel, waarop Zwaan onhoudbaar scoort (12). Alphia blijft fel aanvallen en in deze periode weet Wolswijk op keurige wijze enkele sohoten te verwerken. Alphia krijgt nog een corner te nemen. Wolswijk redt door den bal over den lat te tippen. Als deze tweede corner door de Bodegra ven-keeper voor de voeten van C. Bout hoorn stompt schiet deze laatste hard in (2—2). Direct daarna komt het einde. DE LEIDSCHE COURANT Protest D.W.S.Alphen. Het protest ingediend door D.W.S. inza ke toekenning van het derde door Alphen gescoorde doelpunt, tijdens den wedstrijd AlphenD.W.S.waardoor de uitslag 33 werd is Zaterdagavond door de protest commissie te Amsterdam afgewezen. De uitslag van dezen wedstrijd blijft derhalve onveranderd. B. M. T.—L. F. C. 2—0. Ondanks dat de witheraden de strijd ver loren, is het spel in verhouding tot de vo rige ontmoetingen in stijgende lijn. Eenige pech hadden de L. F. C.'ers door een zui ver doelpunt door den scheidsrechter gean nuleerd te zien. B. M. T. heeft onversaagd gewerkt" om spoedig de leiding te verove ren, hun pogingen waren gezien het goe de verdedigend spel echter tevergeefs. Van Leeuwen op de buitenplaats bracht do ge- heele voorhoede tot meer spirit. Toen maakten de wit'nemden een serieus doel punt,, (ook volgens B. M. T.) maar de scheidsrechter besliste anders. Na de hervatting poogden de L. F. C.'ers eenige winst te behalen, voor 't doel gena derd was de afwerking sobertjes. Toen maakte onze back de Koning een fout en B M. T. leide met 10. Toen B. M. T. het tweede dielpunt scoorde (20), speelde L. F. C. met een onverbeterlijk enthousiasme verder, het baatte niet, het resultaat bleef 20 voor B. M. T. Velox III—Alphen II 3—4. Op een bijna onbespeelbaar veld is het de Alphen-reserven gehikt Velox te slaan. Beide ploegen zijn volledig. Onder leiding van scheidsrechter Harmsen trapt Velox af. Dadelijk ontwikkelt zich een vlug spel; de bezoekers zijn direct sterker en wanneer de Utrechbsohe keeper wordt gepasseerd, is het een der backs die het leder met zijn handen bewerkt. De toegestane strafschop wordt door de Oreef keurig ingeschoten (01). Alphen blijft aanvallen en weldra is het Jansen die uit een scrimmace voor doel de voorsprong vergroot (02). Dan blijkt eerst waartoe Velox in staat is. De Utrechtenaren verplaatsen dadelijk het spel en ondanks wanhopig verdedigen der Alohen-achterhoede gelukt het niet de felle aanvallen der thuisclub geheel af te slaan, zoodat. Velox binnen enkele minu ten den stand met een tweetal keurige doel punten op gelijken voet heeft gebracht Eenigen tiid gaat het spel meer gelijk op met beurtelingsche aanvallen. Succes ont staat weer voor de bezoekers, wanneer de Vrind, die als mid voor zijn plaats waard was, met een schitterend schot zijn club weer de leiding geeft (23). Een moment voor half time heeft Velox het genoegen met een gelukkig 6chot gelijk te maken (*-3). Na rust werd het tempo van dezen vlug gespeelden wedstrijd zoo mogelijk nog ver hoogd, de bezoekers komen telkens snel opzetten. Velox, op dit spel niet bedacht, wordt ge-heel op eigen helft teruggedron gen. De druk op het Utreohtsch© doel wordt voortdurend zwaarder. Toch duurt het nog bijna een half uur alvorens uit een keurige voorzet van den linksbuiten do rechtsbuiten het Velox-doel weet te vin den. Velox geeft zich nog niet gewonnen, doch ondanks hard zwoegen hunnerzijds houdt de Alphen-defensie stand en breekt het einde aan met een kleine maar ver diende overwinning der bezoekers. I. V. O. B. OVERZICHT. Het was gisteren een geweldige succes dag voor de thuisclubs in de eerste klasse G. Zij wonnen allen en scoorden tezamen 18 doelpunten, waartegenover de bezoe kers er slechts zeven stelden. S. J. O. bond nu Santpoort aan haar zegewagon en daardoor klimt de Noord- wijksche ploeg naar de tweede plaats. Verder zal het wel niet komen, want De Hollandsche Leeuw is onverbiddelijk.... Gisteren werd D. O. N. K. met 92 ge kraakt. Toch nog kranig van de Gouwe naars, die twee doelpunten en dat reeds voor do rust, zoodat de stand toen 22 was. Na de hervatting scoorde D. H. L. er lustig op los! Het achtste bleef weg, wijl Houdijk een penalty stopte. Anders waren het dubbele cijfers geworden. T. Y. B. B. klopte G. D. A. opnieuw en H. B. C. bleef de baas over Graaf Willem, zoodat de stand nu is: D. H. L. gesp. gew. gel. verl. v.—t. pnt. 8 6 2 31—11 14 S. J. 0. 7 5 2 23—14 10 Santpoort 8 3 4 1 24—20 10 H. B. C. 7 3 3 1 25—15 9 G. D. A. 8' 4 1 3 28—14 9 Gr. Willem 9 3 3 3 39—37 9 Leonidas 8 2 2 4 20—24 6 Spartaan 8 2 2 4 17—22 6 T. Y. B .B. 8 2 1 5 19—32 5 D. O. N. K. 7 7 11—30 In de tweede klasse O bereikten ons slechts twee uitslagen. Leiden verloor met 21 te Wassenaar en Graaf Floris speel de gelijk met Wilhelmus. De stand is: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Excelsior 7 7 1 1 35—16 15 Wilhelmus 9 5 2 2 25—21 12 Teijlingen S 3 3 2 17—15 9 Gr. Floris 7 3 1 3 13—17 7 Spartaan II 6 3 3 14—18 6 Bl. Zwart 7 3 4 14—19 6 Lisse 5 2 1 3 12—8 5 P. F. O. 5 2 1 2 912 5 Leiden 9 2 7 12—22 4 L. en Sn. 8 1 5 7—13 3 De uitslagen. le klasse A: ChèvremontCaesar 80; R. K. O. N. S.Valkenburg 40; R. K. V. V. L.—Kimbria 5—2; Kerkrade Sitt. Boys 61; V. V. H.K. N. V. 61. le klas se B: MuloKolping 22; UnionR. A. C. 31; BrabantiaGeel Zwart 4—1; R. K. T. V. V.-W. I. K. 3-3. le klasse C: Venl. BoysBest Voor uit 13; GennepWilhelmina 13. le klasse D: SwiftAltior 33; 's HeerenbergV. D. Z. 41; GrolBlauw Wit 5—0. le klasse E: AchillesDe Zweef 22 P. H.Zwolle 54; N. E. O.Denekamp 6—1. 1 e k 1 a- s s e F.: E. M. V.—V. I. C. l-O; De MeerWilskracht 2—6; VolendamH. M. S. 2-3. N 1 e k 1 a s s e GS. J. C.Santpoort 4—2 H. B. C.—Graaf Willem II 3—2; D. H. L. —Donk 9—2; T. Y. B. B.—G. D. A. 2—1. 2e klasse O: Graaf Floris VWil helmus 11; Blauw Zwart—Leiden 21. S.J.C. ISantpoort I 42. Onze verwachting voor dezen wedstrijd is, gezien de eclatante overwinning op Santpoort, wel wat besoheiden geweest, doch zooveel te grooter is de vreugde in het S.J.C.-kamp, waar zoo af en toe nog al eens verrassingen vallen. Ook Sant- poort's eerste nederlaag is in een zeer goe den wedstrijd onder leiding van scheids rechter Döring door S.J.C. veroorzaakt. Als te even twee uur wordt begonnen op het wel wat gladde, doch uitstekende S.J.C.-terrein zien we een wederzijdsch verkennen met een verrassend open spel, dat zich uiterst snel verplaatst. S.J.C. on derneemt den eersten goeden aanval, wel ke de Santpoort-keeper echter retour zendt. De thuisclub blijft er echter flink op zitten en heeft dan ook reeds spoedig succes. Al® de mid voor goed doorgeeft, waarbij de Santpoort-back grandioos mist, is het Angevare, die langs den uitloopen den keeper het leidende punt inzet (10). Dit wekt enthousiasme, waardoor de vlug ge gasten zioh echter niet laten overbluf fen, want spoedig heeft hun rechtsbuiten do bal te pakken en plaatst keurig voor doel. Hierbij weifelt de S.J.C.-rechtshalf «enigszins waarvan Kaldenbeck profiteert en na 2 minuten ligt de gelijkmaker in do touwen (1—1). Dit was voor de thuisclub wel een verrassing maar zij weet den toe stand goed te beheerschen en in zeer vlug spel blijven de gastheeren iets meer in den aanval zonder direct een overwicht te ver krijgen. Beide verdedigingen worden soms danig aan de tand gevoeld. Het spel is bijna een half uur oud als S.J.C. de leiding herneemt. Angevare zendt keihard een schot in, waarbij de keeper al vallend weet te stoppen, doch hij kan het leer niet verwerken. Vos is er vlug bij en geeft den bal een tik, waardoor, deze op de doellijn terecht komt. Een Santpoort-back tracht hierbij de situatie nog te redden, doch de scheidsrechter had intusschen gefloten en kende goal toe (21). Het was een 1'ust o»n te zien hoe beide partijen zich gaven, waar door de verdedigingen volop werk kregen. Drie minuten voor rust krijgt S.J.O. een hoekschop te nemen, welke Angevare keu rig voorzet en via een Santpoort-back ver dwijnt de bal in het gastendoel (31). Van af den aftrap stormen nu de gasten op het S.J.C.-doel af, een voorzet van den rechts buiten over de geheele linie wordt door den linksbuiten fraai ingekopt, waarbij de redding door Holst nog keuriger was, zoo dat hij een door ons reeds geteld doelpunt voorkwam. Na de thee wegen beide teams goed te gen elkaar op en wisselen de aanvallen zich snel af. Een goed genomen corner voor de gasten veroorzaakt nogal eenige critieke momenten, doch als de S.J.C.-ers zich weer los gewerkt hebben geeft de midhalf goed aan v. d. Berg. Deze rent door alles heen en zet het mooiste doelpunt in dezen wed strijd (41). Deze achterstand was blijkbaar ©en prikkel voor de gasten en met een prij- "enswaardigen moed speelden zij verder en werden hun aanvallen steeds gevaarlijker. Een kleine overtreding bij S.J.C. in het doelgebied, werd wel wat zwaar gestraft met een penalty, welke door Gerrits on houdbaar in een doelpunt werd omgezet (24). De moed bleef er hierdoor in met als gevolg een aantrekkelijk spel van bei de kanten. Hoe meer de tijd verstreek, les te enthousiaster werden de gastenaanval- len en mede door het aannemen van ©en min of meer verdedigende houding verkre gen zij zelfs eenig overwicht, hetwelk niet wegneemt, dat ook S.J.C. nog eenige goede aanvallen wist op te zetten, waarbij Vos nog eeli goede kans kreeg, doch hij werd hierbij sterk belemmerd in het schieten; ue toeschietende Ruigrok schoot .mist langs den verkeerden kant der paal en het eind© van dezen in zeer goede verstandhouding gespeelden wedstrijd kwam met een 42- overwinning voor S.J.C. Na den goeden inzet van het tweede elftal hebben zij bij Onze Gezellen het zoet der overwinning niet mogen smaken. Zij kwamen met een kleine 32 nederlaag huistoe. R. K. S. V. „LEIDEN". Het eerste elftal verloor in een zeer on- fortuinlijken wedstrijd met 21. Zie verder verslag. Leiden II gaat rustig op het pad der overwinningen voort. Nu werd D. O. S. II het kind van de rekening en verloor met 31. D. O. S. nam de leiding en door een penalty maakte H. Oostdam onberis pelijk gelijk. Brusche nam op keurige wijze doelpunt no. 2 voor zijn rekening en voor alle zekerheid peddelde H. Oostdam 10 min. voor tijd door de D. O. S.-verdedi- ging en maakte er 31 van. Leiden III verloor met 9 man spelend van Kolping Boys met 40. Aan de weg blijvers de volgende vraag: Zijn jullie clubmenschen 1 Het is wel treurig. Leiden I Jun. verloren van A. S. C. in een zeer onaangenamen wedstrijd op een totaal onbespeelbaar veld met 42. Dit muisje zal nog wel een staartje hebben! Leiden II Jun. verloren hun eersten wed strijd met 50 van S. M. O. Geeft niets hoor boys, moedig volhouden maar. Alle spelers van Leiden II en III wor den verzocht Dinsdagavond om 8 uur bij ondergeteekende aan huis te komen Fr. Goddijn, G eeregracht 35a, TWEEDE BLAD PAG. 6 BLAUW ZWART LEIDEN I 2-1. Wanneer Leiden zich opstelt blijkt de eminente Leidsche aanvoerder, J. H. Pom- pe, te ontbreken, voor wien Stokkerman it ingevallen. S. Brakel is thans voor Leiden de ge lukkige reder, en Blauw Zwart trapt af. Leiden neemt echter oogenblikkelijk het leder over en gaat op verkenning uit; zij vinden de BI. Zwart achtertrio paraat en hebben voorloopig weinig succes. Van eenige spannig ia geen sprake, het spel gaat snel op en neer met Leiden eenigszins in de meerderheid. Toch schijnt Leiden goede plannen te hebben, want steeds veelvuldiger worden de aanvallen der Leidsche voorhoede, ter wijl de achterhoede met H. Goddijn aan het hoofd een stugge partij verdedigt. Wij noteeren een pracht kopbal van J. Lek juist tegen de lat, terwijl Kerkvliet nog geen minuut later «n kei lost, die de BI. Zwart-keeper goed stopt. Daarna komt met blanken stand de rust. Na de thee heeft Leiden dc goal te ver dedigen, waar de inmiddels gevallen tegen- en hagelbuien een ware modderdelta heb ben veroorzaakt. Leiden trekt met groot élan ten strijde en na ongeveer ©en kwar tier spelen benut Kraan een goede voorzet, door er keurig zijn hoofd onder te plaatsen (01). Dat is voor de gastheeren het teeken om de .zaken wat. flinker aan te pakken. Fel volgen de aanvallen elkaar op, maar voor loopig zuiveren H. Goddijn c.s. hun ter rein subliem. H. Simonis, die een keurige partij vertolkte, grabbelde op verbluffen de wijze een corner uit den hoek, hetgeen alweer de ernst der BI. Zwarten deed ver- hoogen. Na 25 min. spelen weet hun rechtsbinnen Simonis toch te verschalken. (11). Leiden laat zich echter niet ontmoedi gen, maar het onnoodig aantal malen bui tenspel staan der voorhoede is wel een der oorzaken dat goals uitblijven. Succes komt dan ook aan de andere zijde. Wanneer Simonis een aanval van links heeft afgeslagen^ blijft hij in de mod der steken, en de toestormende BI. Zwart rechtsbuiten heeft niet veel moeite. (21). Leiden zet er alles op om den achter stand alsnog in te halen, hetgeen gelukt, wanneer Stokkerman keurig doelpunt, maar de scheidsrechter annuleerde dit doelpunt, o.i. onjuist, wegens off-side. De laatste mi nuten belegeren de Sleutelstad-bewoners de Wassenaarsche veste en werkelijk weer rolt de bal op de doellijn, reeds juichen de Leidenaren, maar een toestormende BI. Zwarter verijdelt, op het laatste oogenblik deze bijna, laatste kans en het wordt een corner. Toch geeft Leiden nog niet gewonnen, alles gaat naar voren, maar de Bl. Zwarten verdedigen met man en macht., weten van geen wijken. En.... het is een opluchting wanneer de scheidsrechter einde blaast. Verloor Leiden ooit eervol, dan was het zeker thans. Het Leidenelftal enbloc, speelde zeker een van zijn beste wedstrijden tot nu toe Men verzoekt ons te melden, dat de se cretaris van Leiden verhuisd is en thans woont Hooigracht 63. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. De uitslagen. 2e klasse D: SNADOS 11. R es. 2e klasse B: Onze Gezellen II— SJO II 3—2. 3e klasse E: Leiden IIDOS II 3—1 Alph. Boys ISt. Bernard us I 54; RWD I—VVSB 2-0. 4e klasje E: Leiden IIIKolping Boys I 04; KFC IForeholte I. Res. 4e klasse: P.P.: Foreholte II NVC IV 3—0. Res. 4e klasse Q,.VVL IIDOS III I—2. Res. 4e klasse R: DOS IVNVC III 0—4. Junioren-competitie District Leiden. A f d. A: RWD I—SMC I 1—1; Lisse I-* VVL I. A f d. B: ASO ILeide.ii I 42; Meer burg I—RWD II 2—1; VVL II—St. Bernai- dus I 12. A f d. CLeiden II—SMC II 0-5; RWD IIForeholte II 16. S. M. C.—Warmond. De ontmoeting tusschen S. M. C. I— V. V. .L. I en S. M. C. Ill—R. W. D. II ging niet door. Voor de zooveelste maal had do regen het veld, vooral voor de doelen, in een modderpoel herschapen en werd dus af gekeurd. De Junioren I trokken naar R. W. D, I en. de nederlaag die wij voor hun vreesden, hebben zij omgezet in een ge lijk spel (11). Bravo jongens! de kans keert, 'n vol gend maal weer beter en neem dan een voorbeeld aan ons jongste elftal, Ju nioren II, dat speelde tegen Leiden II en met een klinkende 50 overwinning thuiskwam. R. K. Attil. en Sportver. „Rood-Wit". Het eerste heeft de competitie goed ingezet, V. V. S. B. met 20 te klop pen. Geen der partijen kon haar beste spel ontplooien, aangezien de terreintoestand niet van dien aard was, om uitstekend te demonstreeren. Onze jongens waren er tenslotte beter op thuis dan de gasten en wonnen verdiend. 'b Eerste juniorenelftal permitteerde zich de luxe om zich 1 puntje door S. M. C. te laten afsnoepen (11). 't Tweede verloor op 't kantje af van Meerburg' 21. terwijl het derde een zware nederlaag kreeg van Foreholte II 1-6. De beide andere vastgestelde wed strijden vonden geen doorgang, aange zien de terreinen werden afgekeurd.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6