MMM1 MAANDAG S DECEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 huizen, Pastoor 0. Floor uit Stompwijk, Pastoor J. C. Vijverberg uit Leiden, Pas toor A. F. Goossen®, uit Santpoort, de zeereerw. heer Agterof, secretaris van het Bisdom, Kapelaan J. de Wit uit den Haag, kapelaan J. F. Lips uit Botterdam, kape laan A. M. Rietveld uit Zandvoort, kape laan J. Verwley uit Rijswijk, kapelaan Th. G. van Haaster uit Hillegersberg, kapelaan "Watervis en kapelaan Heemskerk uit Noordwijk, kapelaan J. Dekker uit Noord- w ijkerhout, kapelaan Van der Togt uit Lisse, pater Franciscus O.Cap^aseistent tijdens de ziekte van den Pastoor. In de kerk hadden plaats genomen Bur gemeester en Wethouders, de Gemeente secretaris, de Gemeente-ontvanger, de In specteur bij het L. O., de heer Baak uit Lei den, de doktoren Hueber en Le Grand, Ook was aanwezig de volledige commu- Xbauteit der Zusters van hot St. Anna- en St. Bernardusgesticht. De lijkrede werd uitgesproken door den zoereerw. heer A. F. Goossens, Pastoor te Santpoort. DË LIJKREDE. „Gij, o God, zult opnieuw ons doen le ven, en uw volk zal zich verheugen in U". Ps. 64 3. Zooeven is de Uitvaartmis voor de zio- lerust van uw dierbaren gestorven Pastoor beëindigd. De christelijke liefde en de kin derlijke dankbaarheid heeft ons vandaag in deze kerk rondom zijn lijkbaar te samen gebracht. Nog versch in ons geheugen ligt de gedachtenis aan zijn gouden priester feest. En nu.... enkele maanden later: De Jubelkroon Zoo frisch en schoon Hem om de kruin gewonden, heeft thans de dood met felheid groot gebroken en geschonden. Pastoor Thus is van ons heengegaan na ruim een en twintig jaar van zijn vijftig jarig priesterschap in ons midden te heb ben geleefd, gebeden en gewerkt. Ach, we wisten 't reeds op den 15den Augustus, dat dat het levensboek van dezen priester zijne laatste bladzijde had bereikt, en we wach ten alleen maar op den dag, waarop de dood het zou aanraken om het zijne om fcc slaan. Die dag is op den lsten December aangebroken, toen de afgeleefde en moe gestreden grijsaard in den vrede Gods is ontslapen. Thans staan wij, zijne familieleden, zijn vrienden, zijn parochianen rondom den lijkbaar, en is mij wederom verzocht een kort woord over den gestorven Herder van St. Pancratius te spreken. Wat zal echter het woord zijn, dat uit mijn hart en van mijn lippen tot u klinkt! Wat taal zal ik spreken, nu alles rondom ons op de^e plaats een zoo klare tale spreekt. O, het kan niet anders dan de bode zijn, welke deze priester Gods vijftig jaren lang, dag aan dag bij zijn opgang naar het altaar herhalen mocht: „Deus tu con versus vivificabis nos, et plebs tua iae- tabitur in te. Gij, o God, zult opnieuw ona doen leven en uw volk zal zich verheugen in U. Wij, Katholieken, gelooven en belijden, dat op het zelfde uur, waarop het aardscho leven voor ons wordt afgesloten, aanstonds in de eeuwigheid een nieuw leven voor one beginnen gaat. Het is juist deze gedach te, welke geheel het programma van uw pastoor omvatte. Ik leef voor de oeuwig- heid, en volgens dien richtsnoer wil ik mijn levensroeping vervullen. Dit ideaal deed hem als jeugdige knaap van veertien jaar 'het ouderhuis verlaten, om in den schaduw van het heiligdom, op onze beide Semina ries, hem zoo dierbaar, zich voor te berei den tot het priesterschap door studie en gebed. Ik leef voor de eeuwigheid. Deze leuze vervulde hem op den dag zijner hoogere wijdingen, toen hij zich nauwer aan den dienst van God verbond door de tweevou dige gelofte van zuiverheid en gehoorzaam heid. Ik leef voor de eeuwigheid. Dit ideaal deed hem den Koninklijken berg van het priesterschap bestijgen en met apoetoli- schen ijver vijftig jaren lang zijn hooge roe ping waardig bewandelen. Ik leef voor de eeuwigheid. Dit was de richtlijn, welke heel dat ar beidzame en gezegende priesterleven uit stippelde, eerst als Kapelaan in enkele kleine, buitengemeenten, daarna in de groo- te stads parochies, daarna als Pastoor. Tel kens opnieuw verlangde hij dien levens regel in praktijk te brengen, niet alleen bij de stipte plichtsbetrachting, welke hij toonde in de parochieele zielzorg, maar ook wanneer hij de studie beoefende, waardoor hij werd benoemd tot lid van het Ned. His torisch Genootschap, ook bij de opleiding van zijn priesterstudenten, welke de heer lijkste vruchten in ons Bisdom en daarbui ten heeft voortgebracht, ook op maatschap pelijk gebied, waardoor hij koninklijk on derscheiden werd. Op den lsten November van het jaar 1S99 kwam zijn eerste benoe ming tot pastoor van Middelharnis. Geen zes jaren later tot herder van de St. Lam bert usparochie te Kralingen, en weer zes jaren later tot Pastoor van Sassenheim. Gedurende dit drievoudig pastoraat bleef altijd zijn ideaal hem voor oogen zweven, dat hij moest werken voor de eeuwigheid. Daarom bouwde hij de hulpkerk van Melissande, de scholen, en het parochiehuis van Kralingen, richtte hij dezen schoonen tempel op, vergrootte hij de scholen en stichtte hij het K. S. A.-gebouw. En wat stelde hij weinig eischen voor zich zeiven! Sober en eenvoudig in zijn da- gelijksche levensbehoeften volgens men- schelijk oordeel misschien al te weinig over hebbend voor zijn eigen ontspanning, zijn huis en woon, zelfs voor zijn priesterkleed. Allee spaarde hij uit in zijn dagelijksch comfort, doch wanneer het gold de glorio van zijn kerk, dan was niets te mooi, niets te rijk, niets te kostbaar. Toen ik als jong Kapelaan mijn eerste entree deed in Sas senheim, was Pastoor juist bezig met den bouw van priesterkoor en transept van deze kerk. Wat kon hij met optimisme over zijn to ikomstplannen spreken! Twintig jaren lang heeft hij eraan gearbeid, dikwijls on der de grootste moeilijkheden en zorgen, maar hij hield vol tot het einde, zoodat juist op zijn sterfdag de laatste steigerpaal uit de kerk verwijderd werd. Toen ik den 15den Augustus het voor recht had op zijn gouden prieeterjubilé een feestelijk woord te mogen spreken, heb ik hem aan u voorges tela als den financier, den redenaar, den vader, den vriend, uw voorbeeld, uw pastoor. En dankbaar om de vele eu groote gaven, welke God in dat langdurig leven schonk, hebben wij in de feestmis gejuioht en gejubeld: „Gratia® agamus Domino Deo nostro. Laten wij den Heer onzen God bedanken, en we herhaal den het uit vollen horst: dignum et justum est. Ja dat rs billijk en plichtmatig. Jit zelfde woord hebben wij vandaag in zijn Requiemmis gezongen, omdat we toch zoo veel reden hebben om dankbaar te zijn je gens God voor de vele en groote gaven, welke Hij aan dezen priester heeft gege ven, en door hem aan ons heeft uitgedeeld. Daarom, zoo 't mogelijk was, zouden ook nu nog zijn verstijfde Lippen stamelen: „et plebs tua laetabitur in te. Uw volk, o G-od, aal zich om mijnentwil in U verheu gen". Met die gedachte vervuld, dragen wij zijn stoiielijk overschot ten grave, terwijl we gelooven, dat zijn ziel leeft in God. Die gedachte zal on3 troost en verzach ting in onze droetheid geven. Maar wij ge looven ook dat hij na den dood, die hem net eeuwig leven heelt binnengevoerd, de eer ste sclirede heeft gezet naar den rechter stoel van den Goddelijken Meester. Hoe zal hij daar verschijnen? Hij heeft wel het goede liefgehad, hij neeft wei naar de iechi>- vaardigheid gestreeld, zijn hart is gesloten geweest voor de boosheid en alle kwade wil.... vooral hij heeft Christus moge vol gen op den koninklijken weg des kruises, maar toch, maar toch Gods zuiver oog ziet vlekken, zells waar wij, menschen, ze niet ontdekten. Het is mogelijk, dat ook hij zijn hemeisch vaderland moet binnengaan door het ballingsoord van het vagevuur. Mis schien is de dag van het eeuwig geluk voor hem nog niet aangebroken, missohien moet hij boeten voor de kleine fouten en onvol maaktheden, welke ieder mensch, ook den priester kunnen aankleven. Welnu, B. G., toont dan nu vooral uw dankbaarheid je gens uw gestorven herder door veel voor zijn zielerust te bidden, opdat spoedig, zoo spoedig mogelijk, het uur zal aanbreken, waarop God zich tot hem keert, om hem op nieuw te doen leven en het eeuwig liclit hem zal verlichten. Nog enkele oogenblikken resten ons en wij gaan zijn gebeente toevertrouwen aan de schoot der aarde in den schaduw van dit kerkgebouw, dat zijn naam zal verkon digen aan heb nageslacht. O, moge dan deze heilige grond, die kostbare reliquie be waren, totdat Gods engel der Verrijzenis hier zal nederdalen en roepen: „Staat op, gij die gestorven zijt". Laat door ons gebed, door onze Misoffers, door onze H. Communiën in vervulling gaan, het woord der Kerk, dat wij zoo dik wijls in den Adventstijd herhalen. Moge de ziel van den gestorven priester spoedig de verlossingsbede slaken: Prope est jam Dominus, venite adoremus: De Heer is reeds nalaij, komt gaan wij Hem aanbidden. Amen. DE BEGRAFENIS. Na de predicatie had door Deken Bors- boom met dezelfde assistentie de absoutc, de zegening en bewierooking van het lijk plaats, waarna de kist gesloten werd. Hooggeheven op de baar, de kist gedekt met het teeken der priesterlijke waardig heid, de stool, en met het teeken der ko ninklijke onderscheiding, werd het lijk v»n den Pastoor de kerk uitgedragen onder het galmen der kerkklok. Aan weerszijden van den weg naar het kerkhof stonden de schoolkinderen ge schaard. De met rouw gesluierde vaandels •der kerkelijke en sociale vereenigingen werden in de lijkstoet meegedragen. Na het schrikwekkend Dies Irae in de kerk weerklonken op het kerkhof de hoop volle liturgische gezangen: „dat de engelen ii ten paradijze geleiden" en Zacharia®' Lofzang herinnerend aan de „innig-teedere erbarming van onzen God". Terwijl het kerkhof met zijn stille doo- den bedekt was door één dioh taan eenge sloten menigte van levenden, zoo, te mid den zijner parochianen, dooden ale leven den, zonk de kist met' het lijk van den her der in het graf. Uitgesproken: D. Beij( handelende onder Bonbon en Suikerwerkfabriek „Elite", Leiden. Cur.: Mr. D. C. H. Verdam, Leiden. WILT U IETS WETEN? V raag Mijn vraag is of u mij het juiste adres op kunt geven voor het in slaan van eierenkolen voor een handelaar uit de eerste hand. Antwoord Een dergelijk: adres kunnen wij u niet geven. Vraag: Ik bewoon een bui® waar zich in bevinden 12 lichtpunten, waaronder 5 stopcontacten, ik betaal voor ieder licht punt 5 cent per maand, dus 60 cent, moet nu voor ieder lichtpunt of stopcontact dat niet gebruikt wordt toch betaald worden; bij gewoon tarief, of kunnen de niet ge bruikte punten door de lichtfabrieken weg genomen worden, of kan dit geschieden op eigen kosten? Antwoord: Voor ieder lichtpunt, ook al wordt het niet gebruikt, moet betaald worden. Wend u overigens tot de Lichtfa brieken. LAATSTE BERICHTEN Oeververbetering van de Zijl onder Warmond. Het Prov. Bestuur van Zuid-Holland heeft heden aanbesteed, het maken van een oever verdediging langs de Oostzijde van de Zijl, on der de gemeente Warmond. Laagste inschrijfster was de N.V. tot Aan neming van Bouw- en Grondwerken v.h. W. Visser en Zonen te Wassenaar, voor f 20870. Autobus met militairen over over den kop geslagen. EEN D00DE, EEN ERNSTIG EN TWEE LICHTGEWONDEN. Op den Muiderstraatweg nabij het Mui- derbosch is hedenmorgen omstreeks zes uur een autobus uit Amsterdam, waarin 22 militairen zaten, verongelukt. De militai ren, verlofgangers met garnizoen te Amers foort, waren Zaterdag per autobus naar Amsterdam gegaan en keerden hedenmor gen naar Amersfoort terug. Door de glad heid van den weg is de autobus geslipt en over den kop langs den berm van den weg naar beneden geslagen. Van de inzittenden werden velen ge wond, van wie twee zeer ernstig. Laatstge noemden zijn naar het Burgerziekenhuis te Arasterdam overgebracht. Een tweede autobus met militairen, die onmiddelijk achter de verongelukte bus reed, is voorloopig te Muiden gebleven, omdat de inzittenden uit vrees ook een ongeval te krijgen niet verder durfden rij den. Wij vernemen nader, dat een der beide militairen, die bij het autobus-ongeluk bij Muiden ernstig gewond werden, in het Burgerziekenhuis te Arasterdam is overle den. De toestand van den anderen ernstig- gewonde is hopeloos. Verder zijn nog twee andore militairen, die bij het ongeluk gewond werden, in het Burger ziekenhuis opgenomen Hun toe stand baart geen zorg, DE „IJSVOGEL" TE MARSEILLE OPGEHOUDEN Aneta-Vaz Dias meldt, dat bij de K. L. M. het volgende bericht is binnengekomen: Wederom heeft de slechte toestand van het vliegveld te Marseille den Indië-diensten par ten gespeeld. Hoewel de gezagvoerder van de ..IJsvgoel", de heer Soer, gisteren, alvorens op dit vlieg veld te landen, radio-telegrafisch heeft ge vraagd of dit wel in goeden staat verkeerde en of het niet beter ware het nabijgelegen vlieg veld van Istre aan te doen, is hem geantwoord dat het vliegveld Marignane (dit is de naam van de luchthaven van Marseille) in goeden staat verkeerde. Inderdaad is het vliegtuig ook goed geland, doch vanochtend bij het vertrek, zakte het in den modder weg, gelukkig zonder schade op te loopen. De gezagvoerder hoopt de zich aan boord bevindende Sinterklaaspost nog heden in Am sterdam te kunnen afleveren. Te dien einde zou de lading van het vlieg tuig gelost worden en het vliegtuig leeg over vliegen naar Istre, om daar opnieuw te worden geladen. DE MOORDZAAK-PUTBROEK Hooge Raad verwerpt de cassatie-beroepen De Hooge Raad heeft heden arrest gewezen in de strafzaak tegen vader en zoon d. d. El zen, jachtopzieners, die in hooger beroep in de bekende moordzaak te Putbroek zijn veroor- oordeeld door het Gerechtshof te 's Hertogen bosch: de vader tot 15 jaar en de zoon tot 6 jaar gevangenisstraf. Overeenkomstig de con clusie van den procureur-generaal heeft de Hooge Raad heden de beide cassatieberoepen verworpen.. Gevecht tasschcn smokkelaars. Te Sittard beeft zich Zondag een ernstig gevecht voorgedaan tusschen smokkelaars, waarbij de 21-jarige H. een revolverschot loste op een zekeren J. D. Het schot was niet doo- delijk. H. werd gearresteerd. Bij de vecht partij waren verscheidene smokkelaars betrok ken, die er hun werk van maakten, Duitsche margarine naar Nederland te smokkelen. Verkeersongelukken tasschen Amsterdam en Haarlem. Op den Haarlemmerweg tusschen Amsterdam en Haarlem ter hoogte van de kistenfabriek de „Phoenix" reed een auto, komende uit de richting Amsterdam tegen een tractor en aan hangwagen van de N. Z. H. T. M. met het ge volg, dat de tractor mét aanhangwagen door de •afscheiding van de trambaan reed en op de trambaan terecht kwam. De luxe auto, be stuurd door den militairen dokter H. S. v. d. Lee uit Zeist, kwam in botsing met den aan hangwagen en werd ernstig beschadigd. De heer v. d. Lee werd uit den wagen geslingerd en kreeg niet ernstige verwondingen. Een tweede ongeval had plaats nabij de Niebrug. De heer Bekker uit Heemslede, raak te tengevolge van de gladheid zijn stuur kwijt en kwam met zijn auto in een vrij breede en diepe sloot langs den weg terecht. Het voertuig geraakte grootendeels onder water. De heer B slaagde erin de ruiten stuk te slaan en zich op het droge te werken, waarna hij door een passeerende auto naar dr. J. P. Bauman te Halfweg werd vervoerd. Hier werden zijn ver wondingen aan pols en elleboog verbonden. Boerderij-brand Te Bemelen is de boerderij van den land bouwer M. afgebrand. Vee en varkens kwa men in de vlammen om. De oorzaak van den brand is onbekend. Dood in haar woning gevonden. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werd in haar wonjng te Margrana het lijk gevon den van de 57-jarige alleen-wonende M. V. Het lijk werd ter schouwing naar het gemeen tehuis gebracht De vrouw schijnt aan een hart verlamming te zijn overleden. TELEGRAMMEN ERNSTIG VERKEERS-ONGEVAL BIJ PARIJS PARIJS, 5 Dec. (V.D.) Nabij Parijs kwam gisteren een luxe auto, waarin acht personen gezeten waren, in botsing met een melkwagen, De luxe auto werd geheel vernield en de melk wagen werd ingedrukt In totaal werden tien personen gewond. De meesten hunner moes ten met arm- en beenfracturen naar een zie- kennis worden overgebracht. ZORGWEKKENDE TOENEMING VAN DE GELE KOORTS IN DEN FRANSCHEN SOEDAN PARIJS, 5 Dec. (V.D.) De correspondent van de „.Matin" te Dakar meldt aan zijn blad, dat de gele koorts in den Franschen Soedan zich hoe langer hoe meer uitbreidt en zoowel onder inboorlingen als onder de Europeesche bevolking heerscht. Speciaal in de omgeving van Dakar en aan den Boven-Niger heerscht de ziekte sterk. Het aantal slachtoffers dat aan de gevolgen is overleden, zou zeer aanzienlijk zijn. NIEUWE HONGERSTAKING VAN GANDHI. LONDEN, 5 Dec. (V.D.) Naar eerst thans gemeld wordt, i® Gandhi tengevolge van een nieuwe hongerstaking 6 pond in go- wicht afgenomen en is hij zóó zwak, dat hij op een draagbaar naar de gevangenis- binnenplaats moet worden gedragen. Gandhi ia in hongerstaking gegaan om dat zijn vriend, prof. Patwardhan, die even eens in de gevangenis vertoeft, tengevolge van een hongerstaking stervende is. Hoewel Brahmaan van zeer hooge kaste was prof. Patwardhan aan ebt werk gezet bij do straatreiniging, een werk, dat gewoonlijk slechts door paria's wordt verricht. Prof. Patwardhan stelde ;-uist daarom prijs op dit werk als onderdeel van zijn gemeen schappelijke actie met Gandhi voor de ge lijkstelling tusschen Hindoes en paria's. Toen de autoriteiten weigerden, hem dit soort werk langer te laten verrichten, trad hij op 17 November in hongerstaking. De Inspecteur-Generaal der gevangenis sen had thans een onderhoud met Gandhi, waarin bij hem toezegde, zijn best te zullen doen prof. Patwardhan na zijn herstel weer aan het door hem gcwenschte werk te sul- len zetten. Gandhi verklaarde zich hierop bereid, zijn hongerstaking drie dagen te onderbreken. Doodelijk vliegongeval maakt vier slachtoffers. DETROIT, 4 Dec. (V.D.) Nabij Detroit stortte een passagiersvliegtuig boven het Erie- meer plotseling naar beneden. De vier inzit tenden, twee mannen en twee vrouwen, die zusters van elkaar waren, verdronken. SPORT VOETBAL R. K. Sportvereen. „Foreholte". Gisteren zijn in het Foreholtekamp de punten goed binnengekomen. Uit de vier wedstrijden zijn niet minder dan 7 punten gesleept. Foieholte I maakte het al heel bar, door K.F.C. I met 015 te slaan in eigen home. Een goede St. Nicolaas-surpri- se en tevens een goed gelegenheid om hun doelgemiddelde wat op te knappen. Bravo le elf tailors, steeds hooger! Foreholte I- Jun. kon het niet verder brengen dan een puntloos gelijk spel. Een beetje meer geluk, dan had dit do eerste overwinning kunnen worden. Volgende keer maar weer beter! De reserves gingen voort op den weg der overwinning, met 30 werd N.V.C. IV naar huis gestuurd. Zij komen daardoor steeds vaster op de eerste plaats. De Benjamins gingen ver boven de verwachtingen, namen zehs geen genoegen met één puntje, maar ontfutselden R.VVJJ. III-Jun. de beide puntje® met 16. Goed zoo, jongens! Mis schien waren ze te overmoedig met hun eerfcse overwinning, maar voortaan geza menlijk huiswaarts hoor. ATHLET1EK R. K. Ath-vereen. „De Bataven". Het programma voor deze week is ais volgt Woensdagavond half acht idoortraining voor de junioren, om 9 uur jndoortraining voor de senioren, onder leiding van den heer Castelein in het gym.locaal Pieters kerkhof. Donderdagavond S uur afatandmarsch onder leiding van Joop Dubbelaar. Vrijdagavond extra-training voor de lan- ge-afsbandloopers. De afstandloopers wor den aangeraden zooveel mogelijk tc trai nen, daar half Januari een veldloop geor ganiseerd wordt door onze vereeniging. Het bestuur kan reeds mededeelen, dat door de spontane medewerking van den heer Paridon, wij beslag hebben gelegen op een zeer mooi maar zwaar parcours. A.s. Zondag 2de Zondag der maand, 3de alg. H. Communie in de Par. kerk Haagweg om half negen. Willen ook de leden die steed® verhin derd waren om deze gemeenschappelijke H. Communie en H. Mis bij to wonen, er nu op rekenen. En als bijzonderheid wordt er verklapt, dat voor de R. K. sportmenschen in den Kerettijd een triduum wordt gehouden. Ge moet het zelf weten, Dat ge zeker wordt vergeten In stad en land, Zoo ge niet adverteert in: DE LEIDSCHE COURANT. ■r^aC «We vi e9' rVe« (0°e MARKTBERICHTEN ROTTERDAM ,5 Dec. Vee. Aanvoer: 1164 varkens. 700 vette runderen, 270 vette kalve ren 864 schapen of lammeren. Koeien 1317,5, 25—27, 31—33 per halve kilo; ossen 16—17, 21 23, 2829 ct., kalveren (vette) 27,532,5, 37,545, 5560, lammeren f 814 per st. var kens 1414,5, 15 ct, per halve kilo. AMSTERDAMSCHE BEURSNOTEERING Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN 5 Dec. 1932 Y.K. 2 30 u. Industrie: Alg Kunstz. Unie 41*/t 411/2 Bcrkels Patent 161/, Calvé Deltt crt.v. A 60»/, 60 Kücbenm Accoust 3Vl6 31/4 Ned Ford 110 110 Philips Gem. Bezit 124 124 Uni Lever 101*/, lOll/o Petroleum: Kon- Olie 138'/, 1391/2 Perlak 7»l/| 79 Rubber: A'dam Rubber 58*/s 581/2 Deli Bat. Rubber 25 25 Vico 31 31 Serbadjadi 1 tjl/2 IS Scheepvaart: Oude Vaart 3V8 Ned. Scheepv Unie 58'Y, 58 Oude Boot IS Mijnbouw: Boetou H 14 Alg Exploratie Mi 120 120 Suiker: HV A dam 165 167 Vorsteolundea 40 41 Java Cultuur 9<i 96 N I S U. 72*/, 72 Tabak: Deli Mij. 108 Va 111 Senembah 122 121 Deli Bat. Tabak 134 133 Ooetkuat 15 15 Amerik. Fondsen: Am Smelting 1 SU/u IS'/-, Anaconda 17 Ass Gas <fe Electr •■"7, 0 '-Vie Bethlehem Steel 15»/, 16 Cities Service 37/j12 3", Central Public. 7 3 Continental Oil 6 8 6 Gen Aviation 27 U 2 6/4 Int Nickel "I 7©/s Kennecott Copper 10'/ 10 Milwaukee 21/,- 2 Vie ld Pret >>-) Keosport Tin Plate 4'2'V, 42 North American 26'/, 5:1/.;., 26 Nevada ft'/, Shell Union 5*/," 58/, United St. Leather 3»/4 31/2 Union Pacific 661/, 661/, Wabash 2 Va 21/6 Tidewater Ass. Oil 41/8 United St. Steel 30-7:52 311/2 W1SSELNOTEER f N( I EN (A MSTEBDA M) (Niet officieel), Berlijn 59,14 Londen 7.891/,, New York 2.48.84'/2 Par'js 9 7 29 Brussel 34.451/« Zwitserland 47.84'/., Milaan 12.591/0 Madrid 20.30 Oslo 40.75 Kopenhagen 41.25 Stockholm 43.45 Weenen 34.50noui. Praag 7.37'/,, Boedapest De bourestemming was liedon ©enigszins verbeterd. Dc berichten omtrent de hou ding van de Amcrikaanschc regeering in zake de Engelscbe betalingen luiden wat optimistischer, inzoover men naar dc mid delen zoekt om den druk op het pond lo verlichten. De prijshoudender stemming iu Walistreet op Zaterdag gaf <1© markt ecni- gen steun. De handel bleef echter van be scheiden afmetingen en zelfs in Kon. Olies verliep de hoek geheel en al; de stemming was vast, waartoe werd bijgedragen door eenige aankoopen voor Parijflche rekening. De noteering steeg tot 140. De Amerikaan- soho oliewaarden waren prijshoudend, ln- dustrieelen goed gedisponeerd. Unilevers trokken profijt van een lichte koersstijging van het pond; het fonde was iets hooger. Aku's prijshoudend. Philips noteerden eenigszins hooger. In Tabakken ging zeer weinig om; de noteering was eerder iets lager. Rubbers op den achtergrond. A'dam Rubber® hadden eenigszins van aanbod ie lijden en kregen een klein verlies te incas- seeren. Scheepv. en Mijnw. geheel verwaar loosd, de noteeringen waren slechts weinig veranderd. Amerikanen in navolging van Walistreet goed prijshoudend. Duitsche Obligaties op peil. Ned. Staatsschuld ver deeld; Oude Schuld gedrukt.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3