MAANDAG 5 DECEMBER 1932 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. morgen van 5 Deo. 1932, medegedeeld door bet Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: ïïoogste barometerstand 76,30 te Ziirich. Laagste -barometerstand 749.te Skadues- naes. Verwachting tot den avond van 6 Dec.: Zwakke tot matige later toenemende vriespunt, des nacht^ andering in tempe ratuur. De diepe depressie, die Zaterdag ten Koorden van IJsland lag, heeft zich naar Scandinavië verplaatst, zoo zeer in diepte afnemend, dat inplaats van de 720 kern, die Zaterdagochtend werd geteekend, nog slechts verspreide 750-gebieden overbleven. Gelijktijdig steeg over het vaste land de barometer ook tusschen IJsland en Schot land, zoodat het nieuwe depressiegebied, dat uit het Westen nadert en zoowel in het Zuid-Westen, in de Golf van Biscaye als ten Westen van IJsland, den barometer opnieuw doet dalen, op eenigen hoogen druk stuit bij verdere ontwikkeling naar het Oosten. Voor het oogenblik zijn geen uitgebrei de stormgebieden aan te wijzen zooals in de laatste dagen. In Frankrijk is het zelfs grootendeels windstil, doch het laat zich verwachten, dat de daling uit het Westen, daarin weer verandering brengt. Voor het naaste zal ons land waarschijnlijk den zwakken tot matigen Westelijken wind hou den, die bij den toestand van het oogen blik behoort en wellicht aanvankelijk bij nog even doorstijgen van den barometer over Schotland voorbijgaand Noord-Weste lijk worden, om dan weer te krimpen. Een vrij koude nacht is daarbij te verwachten. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middag» te half drie 5.5 gr. O. LICHT OP VOOR FIETSERS *JL: Van Maandagnamiddag 4.16 uur tot Dinsdagmorgen 7.24 uur. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Dinsdag 6 Dec. vjn. 9.15 uur; nnun. 9.40 uur. ONTWAPENING. FRANKRIJK BLIJFT ONVERZETTELIJK. pariteitskwestie het stroikelDio*. Naar uit goed in gelichte kringen ver luidt, heeft Herriot zich gisterenavond na de besprekingen inzake de ontwape ningskwestie te Genève, tegenover zijn omgeving uitgelaten, dat Frankrijk zijn opvatting niet heeft gewijzigd. De Fransche delegatie is er tegen, dat de pariteitskwestie thans in beginsel wordt geregeld. Deze kwestie kan wel het doel der conferentie zijn, maar do oplossing mag niet tot voorwaarde worden gemaakt van verdere onderhandelingen. Frankrijk kan zijn standpunt in de pariteitskwes tie, zooals dit in het Fransche construc tieve plan is ontwikkeld, niet verlaten. De kwestie staat in onverbreekbaar verband met het totstandbrengen van een Europeesch veiligheidsstelsel. De Fransche delegatie verzet zich ook tegen event, plannen tot verdaging der ontwapeningsconferentie en staat er op, dat het Fransche ontwapenings en vei ligheidsplan door de conferentie wordt behandeld. Naar uit Engelsche kringen verluidt, staat Mac Donald in tegenstelling met Herriot op het standpunt, dat de kwes tie van Duitschland's deelneming aan de ontwapeningconferentie beslissend is voor het succes van haar verdere werk zaamheden. Tri Amerika an scho kringen is men be trekkelijk optimistisch. Men hoopt, dat bij de weer begonnen particuliere be sprekingen toch nog resultaten worden bereikt, die het mogelijk zullen maken binnen betrokkelijk korten tijd de con ferentie voorloopig te verdagen. DUITSCHLAND DUITSCHLANDS NIEUW BEWIND. Officieele benoeming van het kabinet-Schleicher. Rijkspresident von Hindenburg heeft Zaterdagavond den generaal der inafn- terie b. d. von Schleicher tot rijkskan selier benoemd en ook tob nader order R.K. VER. VOOR KRAAMVERZORGING VOOR ALLE GEZINDTEN TE CfIDEN PLAATSINGS^UR^Alf BOERHAAVESTRAATj 3<| Geopend elke Donrfeqda» 9415 middag van 21 tof 5 *uf. Uitsluitend schriftelijke! afenvragen. Adres: R.K. Ver. v. Kr. Stille Rijn 7 met de waarneming van het Rijks weer min is ter ie belast. Tevens is hij voor den duur van de verordening van 20 Juli 1932 tot rijks commissaris voor Pruisen benoemd. Op voorstel van den rijkskanselier heeft voorts de rijkspresident dr. Bracht, tot nu toe mniister zonder portefeuille, tot rijksminister van binnenlandsohe za ken benoemd. Regeeringsraad dr. Syrup, voorzitter van het rijksbureau voor arbeidsbemid deling en verzekering tegen de werk loosheid, tot rijksminister van arbeid. Voorts heeft de rijkspresident in hun ambt bevestigd freiherr von Neurabh als rijksminister van buitenlandsche zaken, graaf Schwerin-von Krosigk als rijksmi nister van justitie, Freiherr von Elst- RübennaOh als post- en verkeersminister en rijksminister dr. Popitz als rijksmi nister zonder portefeuille. Ten slotte heeft de rijkapresident den voorzitter van den Duitschen landge- meentendag landraad b. d. dr. Gereke tot rijkscommissaris voor de werkver schaffing benoemd. De bezetting van de ministeries van economische zaken en van landbouw blijft voorloopig nog voorbehouden. Tot den afgetreden rijkskanselier von Papen heeft do rijkspresident een eigen handig schrijven gericht waarin hij nog maals verklaart, dat hij met een be zwaard hart en uitsluitend op zijn per soonlijk verlangen hem uit zijn ambt laat vertrekken. Hindenburg^ vertrou wen en de achting voor den persoon en het werk van rijkskanselier von Papen blijven ongeschokt. Gedurende den ar beid als rijkskanselier en rijkscommissa ris voor Pruisen, die slechts een half jaar duurde, heb ik, aldus de rij'kspro- sident, uw toewijding, vaderlandsliefde en voorname karaktereigenschappen lee- ren kennen. Ik zal den tijd van de sa menwerking met u als rijkskanselier nooit vergeten. Voor alles, wat von Papen in deze moeilijke tijden voor het vaderland heeft gedaan, zegt von Hindenburg hem uit naaon van het rijk en uit zijn eigen naam zijn diepgevoe'den dank. Ook den afgetreden ministers von Gayl en Schaf er heeft president von Hindenburg in een eigenhandig sdkrijven zijn dank betuigd. Oppositie der nazis. De „Angriff' publiceert een officieel© verklaring van de nationaal-socialistische partij, waarin om. het volgende wordt gezegd „De N. S. D. A. P. wijst elk toloreeren van een kabinet-von Schleicher, als zijn de niet vereenigbaar met den wil des volks, openlijk en ondubbelzinnig van de hand". In de motiveering van dit standpunt wordt er op gewezen, dat de nationaal- socialistische partij zich tot deze afwij zende houding tegenover het Duitsche volk verplicht acht, dat zij echter niet alleen ten allen tijde bereid is, de ver antwoordelijkheid te aanvaarden, doch ook harerzijds niets onbeproefd wil la ten. opdat de verantwordelijke staats leiding, welke zij tot redding van het Duitsche volk absoluut noodig heeft, haar worde opgedragen. Daarom zal en moet zij elk kabinet bestrijden, dat deze ontwikkeling van za ken in den weg staat". SPANJE RELIGIEUZE ORDEN IN SPANJE. Verscherpte maatregelen. Het wetsontwerp, waarbij de status van de religeuze orden wordt geregeld, is door de commissie van rapporteurs uit de Cor tes gewijzigd en nog strenger gemaakt. Het nieuwe wetsontwerp heeft verontwaardi ging gewekt niet alleen in Roomsch-Kafcho- ieko kringen, doch ook bij de gematigde republikeinen, die niet aan de anti-clericale actie deelnemen. Volgens het geamendeerde wetsontwerp zal aan alle congregaties of religieuze or den worden verboden, direct of indirect in richtingen van onderwijs te hebben of op te richten. Alle bestaande religeuze scholen moeten bij het van kracht worden dezer wet onmiddellijk gesloten worden. .Alle gebouwen, toebehoorende aan do gees telijkheid, die niet voor openbare doelein den gebruikt worden, moeten worden ver kocht en de opbrengst aan de regeêring worden afgedragen. Voor alle religieuze ge bouwen, al dan niet behoorende tot ker ken, zal belasting moeten worden betaald. CHINA JAPANSCHE TEGENSLAG IN MANDSJOERI JE. De strijd bij den Chineeschen Ooster- Spoorweg neemt een steeds heviger karak ter aan. De pogingen der Japannors, de Chineescbe stellingen in het Tsjingan-ge- bergte te nemen, zijn mislukt De stellin gen zijn zoo sterk, dat de Japansche troe pen er niet in slaagden, door te breken. De strijd duurt voort. KERKNIEUWS I NEDERLANDERS TE ROME. Eervolle benoemingen aan de Universiteit der Propaganda. Werd eenigen tijd geleden vermeld, dat Pater Diaamen C.ss.R. benoemd was tot Deken van de theologische faculteit aan de Pauselijke Universiteit der Propagan da-, thans ontvangen wij bericht dat ook het ambt van Deken van de faculteit der Philoeophie aan dezelfde Universiteit werd toevertrouwd aan een onzer landgenoo- ten, Pater dr. Jacobus van der Veldt O.F.M. Pater van der Veldt, geboren te Sloten (Amsterdam) op 15 Maart 1893, behaalde na volbrachte studies te Leuven op 9 Mei 1928 de graad van grégé de lTnstitut Su périeur de Philosophic l'Université de Louvain op het proefschrift „L'apprentia- sage du mouvement et l'automatisme". In hetzelfde jaar volgde zijn benoeming tot Lector aan het Internationaal College van zijn Orde te Rome, waar hij in October 1930 van wijlen Kardinaal van Rossum de benoeming ontving tot professor in de psychologie en theodicee aan de Pauselij ke Universiteit der Propaganda. „Mabd." BENOEMINGEN. Paters Minderbroeders. Op verzoek van den hoogeerw. Pater Provinciaal der Minderbroeders heeft Z.H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht om ge zondheidsredenen eervol ontslag verleend aan pater W. F. van Scheijndel als pastoor te Coevorden. Als diens opvolger werd voorgedragen en benoemd pater R. O. H. Boutere, die kapelaan was te Rotter dam H. Rosalia. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Rijwieldief tot inkeer gekomen. Door den verlofhouder G. werd Zaterdag op het politiebureau een rijwiel gedeponeerd, dat een 3-tal weken bij hem in de rijwielberg plaats had gestaan, zonder dat de eigenaar kwam opdagen. De eigenaar van het be trokken rijwiel is inmiddels bekend en bleek to zijn de heer B., vau wien pl.m. 3 weken geleden zijn rijwiel werd ontvreemd, toen hij het onbeheerd voor een winkel pand in de Hooft-straat had geplaatst. Door wie echter het karretje destijds is ont vreemd en bij den heer G. geplaatst is ech ter tot heden niet bekend. Slaag in plaats van geld. Door den courantenbezdrger v. d. H. werd Zaterdag bij de politie aangifte gedaan van het feit des middags ongeveer halftwec met een stuk ijzer to zijn mishandeld door zekere K. wonende aan den Kortsteekterweg. De heer v. d. H. die een gat in het hoofd op liep moest zich onder heelkundige behande^ ling stellen. Aanleiding tot dit feit moet zijn, dat v. d. H. genoemden K. om geld van bezorgde couranten maande. De politie stelt een onderzoek in. AARLANDERVEEN. Voetbalvereeniging. Vrijdagavond werd in de R.-K. school alhier wederom vergaderd door de nieuwe voetbalvereeni ging. De voorzitter, de heer C. Groen in 't Woud, heette den geest, adv., den heer tic-hter en de leden welkom. Met den heer Stichter werd behandeld het huurcontract van het- voetbalterrein, hetwelk na vele wederzijdsche opmerkingen werd goedgekeurd. Het huurjaar loopt van 1 December 1932 tot en met 30 November 1933. De geest. adv. brengt dank aan den heer Stichter voor de goede zakelijke adviezen. In de plaats van twee bestuursleden, die hebben bedankt, zullen in de volgende ver gadering twee nieuwe bestuursleden wor den gekozen. De vereeniging zal den naam dragen van „Aarlanderveensche boys". De contributie wordt vastgesteld op 15 cent, voor aspirant-leden 10 cent per week, plus inleggeld. Nadat nog enkele zaken waren bespro ken werd de vergadering gesloten. BODEGRAVEN. Vervolg zesdaagsche. Terecht noemde de Jubilaris de weleerw. heer J. H. v. Kes- sel z'n feest een zesdaagsche. Na de feest dagen van Dinsdag, Woensdagavond, Don derdagmorgen en Donderdagmiddag, kwam de Vrijdag aan de beurt, waarop de leerlin gen van de R.-K. Jongensschool een revue ton tooneele brachten, welke getiteld was „De Boreftsche jongensToen de Jubila ris in gezelschap van den zeereerw. heer pastoor de feestzaal betrad, zongen de aan wezigen een welkomstlied, waarna een toe passelijke toe-spraak tot den Jubilaris werd gehouden. De revue bestond uit 4 bedrij ven met- totaal 40 tafereelen. De aanwezi gen hebben zich allen kostelijk geamu seerd, er is volop genoten van het leuke spel der schooljongens. Het geheel stond onder1 leiding van den heer Bogaart, hoofd onderwijzer aan de R.-K. Jongensschool, wien dan ook alle lof toekomt. Op een groot doek was de Brugstraat geschilderd door de heeren E. A. Bogaart en F. Twaalf hoven, welk doek dienst deed als achter grond van bet tooneel. Aan den Jubilaris werd een groot in olieverf geschilderd schil derij aangeboden, voorstellende de Jubila ris, hetwelk eveneens door den heer F Twaalfhoven vervaardigd was. Door twee Chineesjes werd een collecte gehouden voor de missie welke ongeveer 15.opbracht. Aan het einde werd nog een slotlied ge zongen. De Jubilaris bedankte allen, die medegewerkt hadden tot het welslagen van dezen middag. Gisteren Zondag avond. werd de 3e huldigingsavond ge houden met medewerking van de R.K. Da- meszangvereeniging „St. Caecilia", de R.-K. Damesgymna-stiekver. „Sport en Spel" en de R.-K. Heerengymnastiekver. „Ë8to", waarop we morgen nader zullen te rugkomen. BOSKOOP. Afbouw der Kath. Kerk. Vrijdag j.l, hield het comité tot afbouw der kerk een vergadering, waarbij slechts weinig pa rochianen aanwèzig waren. De voorzitter, de heer L. van Lint, open de deze vergadering en sprak zijn teleur stelling uit over de geringe opkomst der parochianen. De secretaris, de heer P. L. Binken, leest de notulen der vorige vergadering voor, welke onveranderd worden vastgesteld. Hierna werd verslag uitgebracht door den penningmeester, de heer D. Nieuwe- steeg, over de inkomsten van het afgeloo- pen jaar. Gedurende dit jaar is in totaal ontvangen 2136.99. Vorig jaar 3824.32V2. In totaal is er minder ontvangen een be drag van 1687.331/s. Het bedrag, dat- dit jaar is ontvangen, is ge-plaatst bij de Boe renleenbank evenals dat van het vorig jaar, zoodat bij genoemde bank thans een be drag is gedeponeerd van 5835.84. Na deze mededeelingen door den secre taris werd overgegaan tot de bestuursver kiezing. De verschillende groepen werden evenals vorig jaar wederom afzonderlijk be handeld. De thans gekozen personen zijn: uit de Landbouwers de heer A. de Jong; uit de Arbeiders de heer Kooyman; uit de Middenstand de heer G. Houtman; uit de Boomkweekers de heer D. Nieuwesteeg. De heeren Kooyman, Houtman en Nieuwesteeg waren aftredend. Hierna werd overgegaan tot de rond vraag. De heer H. Slootjes vroeg of er reeds gezichtspunten waren betreffende den bouw. De voorzitter antwoordt hierop, dat er in de eerste jaren nog wel niet aan bou wen gedacht zal worden. De heer Mathot wijst op den slechten toestand en brengt naar voren, dat er on der de katholieken zoovelen zijn, die wer kelijk armoede lijden en van het crisie- comité niet veel meer te verwachten heb ben. Wanneer deze noodtoestand zoo blijft vraagt, spreker zich af, is het dan noodig een grootere kerk te bouwen. Spreker stolt de vraag of het bestuur in overweging wil nemen, het voorstel, om een gedeelte van het fonds te besteden om de noodlijdende katholieken in Boskoop te heioen. De voor zitter antwoordt hierop, dat dit voorstel bij het bestuur in overweging zal worden ge nomen. De heer A. Brand Pz. is van meening dat er beter een collecte in de kerk voor de ar men kan worden gehouden. Dit zal meer nut hebben, daar wij anders het doel van het comité uit het oog zullen verliezen en het comité zallen gaan beschouwen als een liefdadigheidsinstelling Over een en ander werd verder gediscussieerd, waarna- de voorzitter deze vergadering sloot. NIEUWVEEN. Voor een vrachtauto gevallen. De :n Nieuwveen en omgeving welbekende speel man J. G. fietste dezer dagen in de ge meente Nieuwkoop. Toen hij achter zich een auto met een lading stroo hoorde aan komen, wilde hij afstappen doch bleef met zijn jas aan het zadel haken G. viel juist voor de wagen neer. Door de wielen werd hij niet geraakt, doch de vooras sleepte hem eenige meters over den weg voort, eer de chauffeur kon remmen. G. werd in ern- stigen toestand opgenomen. Dr. Quartol van Ter-Aar verleende wegens absentie van den plaatselijken geneesheer de eerste genees kundige hulp. Eenige ribben bleek G. ge broken te hebben. Hij werd naar het Aca demisch Ziekenhuis vervoerd. ZEVENHOVEN. Arbeidsbeurs. Bij de Gemeentelijke Arbeidsbeurs staan thans 28 werklooze landarbeiders ingeschreven. Voetbal. Zondagmiddag speelde Z.V.V. I haar eerste competitiewedstrijd tegen H.V.V. (de Hoef) op eigen terrein Het spel ging vrijwel geiijk op. Maar aan het einde gekomen stond het 32 voor Z'.V.V. L Het weer was goed, maar het ter rein was niet best. vanwege de vele regens. Geboren: Petrus, z. v. Adrianus Bos man en Alida Buitendijk. UIT DE OMGEVING UITVAART EN BEGRAFENIS PASTOOR J. H. A. THUS In de bleeke verstijving van de dood, uitgeteerd en uitgeleefd, heeft het lichaam van den Pastoor voor de laatste maal ge rust onder de gewelven van de schoone kerk, die hij met recht „zijn kerk*' mocht noemen. Voor dc laatste maal zijn alle parochia nen langs den met het priesterlijk gewaad bekleeden doode gegaan, mannen en vrou wen en de kleine kinderen herinneringen oproepend aan het gouden feest, eenige maanden geleden, toen óók de geheele pa rochie langs den ouden grijzen herder trok om hem geluk te wenschen en afscheid te nemen van hem, die sterven ging. De Pastoor is dood. Het feestgejubel van bloemen en fanfares is verdwenen. In zware, zwarte rouw was de kerk gehuld. En het leek of zelfs de torenklok in dof ge galm rouwde om den bouwheer, die ont slapen was. DE METTEN Bij de Metten,, we.ke gisteravond wer den gezongen, vulde zich de kerk tot in de uiterst© hoeken met geloovigen. Een groot aantal priesters woonde deze plechtigheid bij ter herdenking van een der oudste pas toors van ons Bisdom Agens bij de Metten was dc hoogeerw. Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. B. en W. van Leiden, gezien het ver zoek van: a. de N.V. Leidscho Meubel industrie om vergunning tot het uitbrei den van de fabriek voor het vervaardi gen van meubelen in het ptfrceel Utr. Jaagpad No. 44; y|P. Hagenaar om vergunning tot he\f Aprichtera van een inrichting voor héjb /ver^^Jptm van ge neeskrachtige kruipen in" hit perceel Jan van Houtkap No. É9; C. J. de Goede om vergunnirK tAt he» uitbreiden van de waschinriclplin^ in net perceel Heerensingel "No. 27^* gelet op de ar tikelen 6 en 7 der Hinderwet, geven kennis aan het publiek, dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de Secre tarie dezer gemeente ter visi» gelegd zijn, alsmede dat op Zaterdag, den 17 December 1932 des voormiddags te half elf uren in het perceel Breestraat 125 (Bureau van Gemeentewerken) gelegen heid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen. AGENDA LEIDEN. Woensdag, Bijeenkomst Kerntroepen in den Middenstand, Jacobazaal „Den Burcht", 8.30 uur. De avond-, nacflit- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 5 tot en met Zondag 11 Dec. a.s. waargenomen door apotheek: M. Boekwijt, Vischmarkt 8, tel. 552. [DRAlSttlAvANmKtrfBJRG'S- In A mLEVERTRAATI LEÈtfwARDEN heer Mgr. H. J. M. Taskin, Proost van het Kathedraal Kapittel, die in zijn waardig heid van Protoniarius Apostolicus den mijter droeg. Als diaken en subdiaken fun geerden de zeereerw. heeren J. J. A. M. Krook, pastoor te Hillegom en P. J. A. v. •d. Cammen, deken van Delft, als cantores de zeereerw. heeren N. W. Sentenie, pas toor to Lisse en W. C. van Gastele, kape laan te Amsterdam. Ad mithram de wel eerw. heer C. H. Olsthoorn, kapelaan te Hillegom. Ceremonarius was de weleerw. heer K. Westerkamp, kapelaan der pa rochie. In het koor hadden oa. plaats genomen Pastoor H. P. A. van Dijk uit Nieuwkoop, H. J. Ph. Thomann uit Lisse, Pastoor J. G. v. d. Weiden uit Volendam, Pastoor Ch. F. E. Querelle uit Rotterdam, Deken J. H. W. Borsboom uit Noordwijk, de Pro fessoren J. Visser, Z. de Korte en A. Cleophas, Pastoor J. P. Beukers uit Lei den, Pastoor H. T. Heytveldt- uit Voorhout, Pastoor A. J. Oudejans uit Warmond, rector Huf uit het St. Bernardus-gesticht. kapelaan J. I. Velthuyse, kapelaan A. M. van Nobelen uit Beverwijk, kapelaan Mud- de uit Den Haag, kapelaan H. Tabink uit Lisse, kapelaan H. Minnebo uit Noordwij- kerhout, kapelaan A. Loerakker uit Noord- wijkerhout, kapelaan E. Meynders uit Noordwijk, kapelaan Van Beek uit War mond, kapelaan J. 'FJijk uit Voorhout. Indrukwekkend weerklonk door het kerk gebouw aan het einde der plechtigheid de met luide stem uitgeroepen zegebede: Re- quiscat in Pace Dat hij ruste in vrede. DE LAUDEN EN DE H. MIS. In den vroegen morgen van heden zijn vele parochianen ter H. Tafel ge naderd. Om half lo vingen de Lauden aan, waarbij agens was de zeereerw. heer van Dijk, pastoor te Nieuwkoop, geassi steerd door de beide kapelaans der pa rochie. Een groote menigte vulde de kerk. Het zou den overledene goed hebben gedaan te weten, dat zijn ruime, ma:es- tueuze kerk t© klein was om allen te be vatten, die bij zijn uitvaart tegenwoor dig wilden zijn. Het altaar in zijn zwart doodsgewaad straalde in een sterrenhemel va-n kaar senvlammen. Het orgel speelde de litur gische gezangen als op een feestdag. De liturgie der Kerk bij een uitvaart is een mengeling van droefheid en vreugde droefheid over het sterven, vreugde over d© uitvaart der ziel naar de eeuwige ru -t een mengeling zoo schoon gesymboli seerd in de zwarte paramenten met zilver versierd. De plechtige H. Mis van Requiem werd opgedragen door den hoogeerw. keer J. H. W. Borsboom, Deken van Noordwijk, geas sisteerd door de beide kapelaans van den overleden herder. Als oantores fungeerden de weleerw. heeren W. C. van Gastele en A. Boekei, kapelaans te Amsterdam, als ceremoniarius de weleerw. heer P. M. Ver- hoofstad, kapelaan te Haarlem. Op de zij-alta-ren werden voor de ziele- rust van den Pastoor H. Missen opgedra gen door de weleerw. heeren A. v. Nobe len en W. Westerhoven. In het Priesterkoor haddén plaats geno men de hoogeerw. heeren mgr. H. J. M. Taskin, proost van het kapittel, kanunnik dr. Th. M. Vlaming uit Heemstede, eere kanunnik C. v. d. Ven, pa-stoor te Amster dam. Wederom woonden een groot aantal geestelijken de rouwplechtigheid bij. Behal ve vele van de reeds gitseren genoemden, waren aanwezig de zeereerw. hooggel. heer J. H. Niekel, directeur van het Philoso- phicum, Pastoor J. Brinkman uit Warmen-

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2