HET HUIS OP HET EILAND UIT DE RADIO-WERELD NED. 00ST-INDIE MAANDAG 5 DECEMBER 1932 DE LEIDSCKE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 NOORDWIJK. „St. Hyacinthus". Vrijdagavond hield „St. Hyacinthus" in het Juvenaat een le denvergadering ter bespreking van de vie ring van het 20-jarig bestaan, waarbij een tweehonderdtal leden tegenwoordig waren. He voorzitter, de heer P. Vink, opende met den Chr. Groet en een woord van wolkom in het bijzonder tot den gest. adv., kap. Heemskerk, en bracht vervolgens het be stuursvoorstel naar voren om op een be scheiden wijze feest te vieren en op deze avonden de sociale gedachte bij do leden meer bij te brengen en te bevestigen en hen er op te wijzen waarom en op welke wijze een katholiek georganiseerd moet zijn, dit noemde spr. hard noodig vooral voor de jongere leden en daarom was het voorstel om op 15 en 16 December a.s. een tweetal sprekers aan te vragen en ter afwiseling een film te doen afdraaien. Na dat nog enkele leden er op hadden aange drongen, om in plaats van feest, den leden iets in natura te verstrekken, waarmede de voorzitter wel accoord zou kunnen gaan, als de kas van „St. Hyacinthus" het kon verdragen, doch dit is helaas niet het ge val. Het bestuursvoorstel werd aangeno men met 11946 stemmen, met dien ver stande, dat alsnog getracht zou worden in plaats van film een tooneelstukje te doen geven. Vervolgens werd de aandacht gevestigd op het gepubliceerde stukje in de Klok van de R.K. Nuaikring van het voormalig R.-K. Crisis-comité, welke een flink aantal goe deren heeft vervaardigd, diegene, welke groote behoefte hebben aan kleeren, kun nen een aanvraag indienen, bij hun bestuur, waai-voor formulieren verkrijgbaar zijn bij den lieer A. de Groot, Voorstraat 143, t Maandag (hedenavond) van 9 uur. Naar aanleiding van de mededeeling in de vo rige vergadering over de te vervullen wachtweek voor werkloozen in December, hetwelk nogal ontstemming had teweeg gebracht, is door het bestuur hierover ge correspondeerd met B. en W. en verzocht deze wachtweek niet te doen plaats hebben temeer daar in een naburige gemeente de bewering is geuit, dat deze wachtweek niet noodig is officieus kon de secretaris wel medcdeelen, dat den inspecteur voor de werkverruiming van laatstgenoemde bewe ring niets bekend was, een antwoord op het schrijven was intusschen nog niet in gekomen, doch de ministerieele biededee- ling in de pers over de wachtweek, dat men zich hieraan te houden had, kon men wel als antwoord verwachten. Bij de rondvraag werd nog ter sprake gebracht of alle werkloozen het ontgelden moeten in de gemeentelijke werkverschaf fing, nu een enkeling het bedorven heeft, waarop de voorzitter mededeelde, dat het raadslid Vink hiervoor de noodige stappen tot oplossing hiervan reeds heeft gedaan en goede hoop heeft een gunstige verandering te verkrijgen. Na nog enkele muu interne besprekingen sloot de voorzitter onder dank voor de grooto opkomst deze bijeenkomst met den clir. groet. NIEUWE-WETERING. IJsclub „Ijsvermaak". Alhier hield do IJsclub „Ijsvermaak" haar 20ste jaarver gadering in het café van den heer Remmers- waal. De opkomst der leden was zeer groot toen de voorzitter, do heer van Akkeren, de aanwezigen een hartelijk welkom toe riep en eraan herinnerde, dat de ijsclub op 28 November j.l. vóór 20 jaar werd opge richt. Vervolgens werden de notulen door den secretaris, den heer J. Eekman, gele zen en onder dank vastgesteld. Hierna volgde het jaarverslag, dat een juist bee'd gaf van hetgeen zoo al in het afgeloopen jaar was geschied. De secretaris bracht dank aan de leden voor him toewijding ie- gens de club betoond en herdacht degenen, die door den dood waren ontvallen. Een bijzonder woord van hulde en dank werd gericht tot den heer Otto, die vanaf do oprichting steeds de functie van penning meester heeft waargenomen en dit werk steeds heeft gedaan met een buitengewone accuratesse. Ook de voorzitter mocht een woord van dank in ontvangst nemen, daar deze gedurende 7 jaren het voorzitterschap bekleedt en zich jegens de vereeniging zeer FEUILLETON. Naar het Engelscb van ARCHIBALD MARSHALL. (Nadruk verboden). 39) De heer en de vrouw des huizes zorgden steeds, dat de gasten de feestelijke stem ming niet weinig verhoogden; een belang rijk contingent, kinderen werd uitgenoo- digd. Véél werd van de kleintjes door de vingers gezien in dezen grooten tijd en 1 iedereen van oud tot jong sloofden zich uit om het do kleintjes toch maar naar don zin te maken, 's Avonds waren er spelletjes en stoeipartijen in de Hall, maar vrijwel het geheel huis werd als het onbe twiste domein van de jeugdige spektakel- makers beschouwd. Zelfs de rookkamer in gewone tijden het heilige der heiligen was geen veilig tocvluchtoord meer voor den volwassen jagersman, die na een ver moeiende jacht te voet of te paard, «ecnige oogenblikken van rust en verpoozing zocht. Als ten laatste de groote dag aanbrak, daverde van den vroegen morgen tot den laten avond het huis van onstuimig kinder- gelach en jolig rumoer. Het diner begon dien dag om zes uur, aangezien allo jonge gasten mede moesten aanzitten. Het was een plechtige en overvloedige maaltijd, dat kerstdiner op Hollinbourne Hall, waar bij de kalkoen door zijn Lordschap in hoogsteigen persoon werd voorgesneden en liet onmetelijk stuk rundergebraat door zijn verdienstelijk heeft gemaakt. De voorzit ter bracht aan het einde van het verslag den secretaris niet alleen dank voor zijn keurig verslag, doch vooral ook voor zijn verdiensten gedurende 14 jaar aan de ver eeniging bewezen. Spr. hoopte, dat de heer Eekman nog vele jaren bestuurslid zal mo gen blijven. De rekening van den penningmeester sloot met een batig saldo van 271.57. De heeren P. Straathof en N. Sping in 't Veld, die de rekening hadden nagezien, verklaar den dat zij alles in volkomen orde hadden bevonden. In verband met het 20-jarig be staan der vereeniging werd den leden sen kleine tractatie aangeboden, welke atten tie door de leden zeer op prijs werd ge steld. Intusschen had de verkiezing plaats van een 4-tal bestuursleden. Op voorstel va-n den heer Bouwmeester werden de aftre dende bestuursleden Haazebroek, Eekniin. van Eginond en Jansen met algemeene stemmen herkozen. Van de rondvraag werd weinig gebruik gemaakt en de voorzitter sloot dan ook met een hartelijk woord deze vergadering. De leden bleven echter nog eenigen tijd gezellig bijeen daar het bestuur had ge-* zorgd voor een kleine verloting. Alle le den gingen met een prijsje huiswaarts. SASSENHEIM. Welverdiende onderscheiding. Aan den heer H. M. Geerts, hooxdagent-Ci.ef van politie alhier, is als bewijs van waar deering voor zijn bekwaamheid, tact en dienstijver, den titel verleend van inspec teur van politie. Met instemming zal dit bericht door ae lezers worden vernomen. De "heer Geerts heeit door zijn correct optreden, door zijn bezadigd maar niettemin cordaat hande len, in de drie jaren die hij onder ons werkt, de algemeene achting verworven. Ons politiecorps is in zijn tijd bij het pu bliek zeer in aanzien gestegen. Onze poli tiemannen zien er steeds keurig en netjes uit, zij weten van orde en tucht en zij hou den op dat terrein den naam onzer ge meente hoog onder het publiek. Zij dwin gen daardoor ook onder de vele vreemde lingen in onze gemeente van enorm inter- locaal verkeer respect af. Gaarne felieiteeren wij den heer Geerts voor zijne welverdiende en hem wel ge gunde onderscheiding. Sinterklaasverloting. Onder groote De- langstelling had Zaterdag de jaarlijkscho verloting plaats van gastoestellen in de zaal van „Het Bruine Paard". Te half acnt opende de Burgemeester met een woord van welkom aan de talrijke belangstellen den en schetste met enkele woorden dat deze verloting in het teeken staat van een jubileum en dat daarom alle gasverbrui- kers in de gelegenheid gesteld worden, een prijs te winnen. Andeie jaren was dit voor verbruikers met een verbruik boven 500 M3., in 't vervolg zal dit weer zoo zijn. Het aan tal prijzen, 160 stuks, welke tentoongesteld waren, was weer aantrekkelijk voor net publiek; hoofdprijs een 4 vlams gasfornuis, vervolgens een haard, radiatoren, wascn- ketel en bakovens; comf#ren en ten slotte krentenkaters, worst, sigaren en speculaas poppen. Alvorens de trekking begint wer den de loten gecontroleerd en werd begon nen met het trekken van prijzen. Van de 1035 verbruikers waren 160 winnaars en bepalen we ons tot de eerste 12, welke als volgt zijn: 1ste prijs, gasfornuis, A. v. d. Voort; 2e pr., gashaard, D. Winbrink; 3e pr., doorstroomapparaat, M. Zandbergen; 4e pr., radiator, H. Kuiper; 5e pr., idem, T. v. Reep; 6e pr., idem, J. C. Bouwmees ter; 7e pr., gasoven, J. N. Ve-rkleij; 8e pr., idem, J. de Boer; 9e pr., idem, J. Arkeveld; 10e, idem, J. v. Bentum; 11e pr., waschke- tel, P. v. d. Plas; 12e pr., idem, K. Klijn, enz. Van de aanwezigen werden de winnaars m het bezit gesteld, de andere zullen worden thuis bezorgd. Na een dankwoord voor de belangstelling werd dezen avond besloten. ST0MPWIJK. „St. Deus Dedit". Verleden week hield de R. K. Land- en Tuinbouwarbeiders ver eeniging „St. Deus Dedit" een vergadering in de „Nieuwe Schenkkan tweelingbroeder. De plumpudding werd brandend binnengebracht, als in feestelijke offervlammen gehuld en weid aanstonds gevolgd door het dessert, waarbij de pista ches knetterden als onschadelijk mitrail leur-vuur en het gelach niet van de lucht was om de dwaze rijmpjes en de papieren mutsen, die eerwaardige aangezichten mal lotig bekroonden. Na het diner begaf het geheele gezel schap zich naar de hall, waar de kerst boom stond in stralende glorie, van bo ven tot beneden beladen met goede ga ven. En als de blijde dag ten einde was, vlijden de kleine feestgangers zich in hun behagelijke bedjes, vast overtuigd dat zij den heerlijksten dag van al de driehon derd vijf en zestig dagen des jaars hadden beleefd. En in het jaar, waarin de in dit verhaal beschreven gebeurtenissen zich afspeelden, had Lord Conder, die. naar men zich her inneren zal, in een helder oogenblik met Lord Cardoc's zuster was getrouwd, het schitterende idee gehad mevrouw Her- bert en Cecilv voor het Kerstfeest te invi teeren. Guy Bertram en George Green field behoorden als goede vrienden van den huize en als ongetrouwde heeren zon der familieband, eveneens tot de genoo- digden. Lord Caradoc-zelf ontbrak natuur lijk zelf niet op het appèl. Het was theetijd, toen eGorge arriveerde en het heele gezelschap gasten en familie leden, zat in de ruime, met hulst en mistle toe versierde hall bijeen. Nadat de jonge man den gastmeer en de gastvrouw had begroet, liet hij zijn blik over het uitgebrei de gezelschap gaan en het duurde niet lang of zijn zoekende oogen hadden het knap pe, lieve meisjesgezicht, dat nimmer een oogenblik uit zijn gedachten was, ontdekt. De voorzitter, de heer G. Verhagen, heet te allen hartelijk welkom, in het bijzonder den Geestelijk Adviseur, kap. K aver cn het lid van het hoofdbestuur den heer Kui per. De notulen worden onveranderd goed gekeurd. Bij de mcdedeelingen komt ter sprake de uitkeering van ziektegeld bij werkloos heid; de regeling wordt door den heer Kuiper met voorbeelden duidelijk gemaakt. Vervolgens wordt nog medegedeeld, dat bij contributieschuld geen uitkeering van den bond kan plaats hebben. Daarna wordt door den heer Kuiper besproken de loon- standaard en een uiteenzetting gegeven van de Bedrijfsraden. Na een huihoudelijke bespreking wordt nog medegedeeld dat de werklooze leden vanaf December moeten stempelen bij den penningmeester, van 10—11 uur. Voorts dat tweemaa; per jaar een verloting op de ver gadering zal gehouden worden. Bij de rondvraag wordt medegedeeld, wio kostwinners zijn. Niets meer aan de orde, sluit de voorzitter met een woord van clank aan den heer Kuipers, op gebruikelijke wijze de vergadering. BUITENL. BERICHTEN AUTO MET S. S. LEDEN VERONGELUKT. Uit Aüe (Ertsgebergte) wordt gemeld: Tengevolge van het weigeren der remmen is gistermiddag een gesloten vrachtauto waarin een muziekkapel van 24 man van de S.S. vervoerd werd, tegen een boom ge botst en de vrij hooge weghelling afge stort. De wagen werd volkomen vernield. 14 inzittenden werden gewond, 6 zwaar. Twee gewonden verkeeren in levensgevaar. VROUW DOOR LOCOMOTIEF GEGREPEN. Te Antwerpen werd de 70-jarige vrouw Dals, welke tusschen de rails op het em placement der Zuidstatie op Zaterdagmor gen uit de sintels aan het kolen zoeken was. door een locomotief verrast en ver morzeld. Het erg verminkte lijk werd naar het doodenhuis gebracht. VROUW ONDER DEN TREN. Te Lessines (België) volgde de 72-jarige weduwe Juli Foucart den weg over de spoorlijn van de carrière Cosijns te Lessi nes, vergezeld van haar kleindochtertje. Een locomotief kwam aangerold en hoewel fluitsignalen werden gegeven konden zij zich niet meer qit de voeten maken. De vrouw werd overreden en op slag gedood. Het kind wed niet gevaarlijk gewond. ONGEVAL BIJ FILMOPNAME TE DOEBERITZ. Op het excercitieterrein te Doebeitz, waar onder leiding van den bekenden filrn- regiseur Froelich de film „Koral von Leu- then" wordt gedraaid, is een onggval ge beurd, waarbij een infanterist en vier bur gers, die als figuranten medwerkten, wer den gewond. De verwondingen zijn in het algemeen niet van ernstigen aard, hoewel een der burgers door een trap van een paard er vrij ernstig aan toe is. De militaire autoriteiten hadden ten be hoeve van deze filmopname de medewer king van een beperkt aantal rijksweersol- daten toegestaan. Het ongeval geschiedde bij het opnemen van een cavalerie-aanval. Nadere bijzonderheden wenschte men van officieele zijde nog niet mede te dee- len. Waarschijnlijk is het ongeval veroor zaakt doordat eenige paarden schuw zijn geworden. Programma's van Dinsdag 6 December. Huizen, 1875 M. Uitsluitend K,.RO.-programma. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door het KIRO-sextet o.l.v. Piet Lustenhouwer. I.45 Gramofoonplaten. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Modecursus. 4.00 Het KRO-orkest o.l.v. Marinus van 't Woud. 4.50 Een zangwedstrijd, sprookje met zang en muziek door Jeanne Bacilek. 5.10 St. Nicolaas Raadsel-programma. 6.10 Solistenconcert door Wies Defresne, sopraan en Fred. Boshart aan den vleugel. 6.30 Cursus Esperanto. 6.50 Vervolg solistenconcert. 7.10 Pater dr. B. Zuure over de Baroen- dis. 7.45 Verbondskwartiertje S.00 ,.De klokken van Corneville", ope rette in 3 bedrijven, op te. voeren door de R. IC. Zang- en Operettevereeniging „Zang en Vriendschap".'Na het eerste bedrijf Vaz Dias. Na het tweede bedrijf „Sinterklaas- vertelling'' door Den' Dré. 10.15 „De donkere dagen veur Kerstmis'' door Den Dré. 10.30 De KRO-boys o.l.v. Piet Lustenhou wer. Hilversum 296 M. AVE O-uitzending. 5.306,00 VPRO. 8.00 Gramcfconp.aten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Concert. Fie Loopuit-Roeper, piano en Henri Tibbe, viool. II.00 Voordracht door R. Flink. 1130 Vervolg concert. 12 00 Tuschinski's Select-Salonorkest o.l. v. Max Tak I.302.15 Zang door N. Wetcher, m.m.v. E. Veen, piano, 2.30 Gramofoonplaten. 3.00 Knipcursus. 4.00 Chopin-recital door G. Lankhout, piano. 4.30 R'adio-Kinderkoorzang o.l.v. J. Ha- me.. 5 00 Gramofoonplaten. 5.15 ICovacs Lajos en zijn orkest. Re freinzang: Bob Scholte. 5.30 Halfuur voor de jeugd (VPRO). 6.00 ICovacs Lajos en zijn orkest. 7.00 Causerie door C. Vening over Win tersport. 7.15 Gramofoonplaten. 7.30 Engelsche les. 8.00 Vaz Dias. 8 05 Omroeporkest o.l.v N. Treep m.m.v. Zoltan Szekely. viool. 9.00 Jan van Riefnsdijk en zijn en- semb e. 9.30 Vervolg Omroeporkest. 10 10 Gramofoonplaten. 10.20 Vervolg Omroeporkest. II.00 Vaz Dias. 11.0512.00 Gramofoonplaten. Daventry. 10.35 Morgenwijding 10.50 Tijdsein en berichten. P0STR00F. Naar de directie der rijksspoorwegen te Regensburg mededeelt, js Vrijdag tegen 20 uur in de nabijheid van Kehlheim een ge maskerd bandiet in den postwagen van een trein op de zijlijn KehlheimSaai aan den Donau gedrongen, waar hij zich meester maakte van een cassette met ruim 11000 Rijksmark postgelden. De postbeambte werd met een revolver bedreigd. De dader is uit den rijdenden trein gesprongen en ontkomen. 11.05—11.20 Lezing. 12 20 Orgelspel E. OTIenry. I.05 Commodore Grand-orkest o.l.v. J Muscant. 2.20 Voor de scholen. 4.50 R. Ta-pponier en zijn orkest. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Liederen van J S. Bach. 7.10 Fransche conversatie. 7.40 Radio-Militairorkest o.l.v. B. Walton O'Donnell, m.m.v. R. Araujo en E. Be»- ridge, vioolduetten. 8.50 Lezing. 9.20 Berichten. 9.40 Engelsche volksmuziek m.m.v. solis- ten, koor en orkest. 10.25 Pianorecital door B Mason. 10.55 Dansmuziek door Bertini's Dance Band. ..Radio Paris". 1724 M. 8.05 Gramofoonplaten. 12.20 Concert door het Krettly-orkest 7.40 Dito. 8 20 Concert door vocaal kwartet. 9.05 Radiotooneel. 9.50 Gramofoonplaten. Kalundborg. 1153 M. II.201.02 Concert uit rest. „Wivex". 2.204.20 Omroeporkest en solisten o.Lw. Gröndahl. 7.35 Weenschc muziek o.l.v. F. Maöw». 8.35 Pianorecital door V. Fischer. 9.05 Werken van Pergolesi, o.a. „La Ser- va Padrona'' in 2 actes. 10.2511.50 Dansmuziek uit rest. „Lod- berg". Langenberg, 473 M. 6.25 Gramofoonplaten. 11.20 Concert door het Tonkiinstlerorkest o.l.v. E. Beek. 12.20 Omroeporkest o.l.v. Kühn m.m.v. J. Schómmer, tenor. 1.50 Gramofoonplaten. 4.20 Orkestconcert o.l.v. R. Merten m.m.v, sopraan en piano. 7.20 Dansmuziek door het Omroeporkest o.l.v. Eysoldt. 8.20 „Aufbruch der Ameisen", spel van H. Vollmer. Ttegie: Kandner. R o m e,441 M. 8.05 Lualdi-eoncert. I. Concert m m.v. or kest en sopraan. II. „II diavolo nel cam panile", opera. Orkestleider: A. Lualdi. Koor.eider: A. Casolari. Brussel, 508 en 338 M. 338 M.: 12 20 Gramofoonplaten. 1.30 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. Q.20 St. Nicolaas-programma. 10.3011 20 Oude dansmuziek (gramo- fornplaten). 508 M.: 12.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 1.30 Volksliederen 1.45 Gramofoonp.aten. 5.20 Omroeporkest o.l.v. Meulemans. 6.50 Religieuze muziek. 8 20 Omroeporkest o.l.v. Meulemans. 10.3011.20 Gramofoonplaten. Zeesen, 1635 M. 7.20 Europeesch concert uit Oslo fi.l.v. O. Kie.land. - 8.30 „Schlüssel und Schwert'', hoorspel van R. Schmidt. 9 30 Berichten en hierna tot 11.20 Con cert uit Hamburg. DE „KRAKATAU" GELICHT. Het schip maakt nog slagzij. Aneta seint uit Batavia: Het departe ment der Marine in Ned.-Indië meldt, dat de „Krakatau" Zaterdagnacht is gelicht. Het schip maakt nog 41 graden slagzij over stuurboord. Er zijn vo:rbereidingen getroffen tot het binnensleepen, in afwach ting waarvan gepoogd zal worden de slag zij te verminderen. de en aanstekelijke levensvreugde, die op het buiten van de Conders heerschte- naar hun eigen werk en belangen zouden teruekeeren, gaven Lord en Lady Conder een bal. waartoe alle bevriende families uit de onneving van Hollingbourne Hall waren geinviteerd. Het was een waarlijk schitterend festijn de gastheer en gastvrouw schenen de bij zondere gave te bezitten een keurcollectia knappe jonge meisjes bijeen te brengen, maar dit belette verschillende heeren niet om zoo nu en dan een toevlucht te zoeken in de rookkamer, om even uit te blazen van de vermoeienisen van het dansen of van het toekijken, voor zoover het de oude re aanwezigen betrof en zich te verfris- schen met een whiskey-soda. Ook Guy be hoorde tot deze deserteurs. Guy trok George mee naar een groote canapé, bui ten geboorsafstand van een luidruchtig groen je bij den haard en vroeg: „Heb je me niets te vertellen, George 1 Ik heb je in drie maanden niet gespro ken. „Over Peggy, bedoel je natuurlijk?" ant woordde George. „Ja; zij heeft mij ge vraag je te vertellen, dat ze nooit heeft ge dacht. dat je haar vrijwillig hebt opgege ven. En ik geloof, dat ik er op mijn eigen verantwoordelijkheid kan bijvoegen, dat zij je die belofte volkomen vergeven heeft. Ik moest je haar hartelijke groeten over brengen en je uitdrukkelijk zeggen, dat zij overtuied is, dat alles ten slotte terecht zal komen." Guy leunde voorover, niet direct in staat om te spreken. (Wordt vervolgd). Cecily stond tegen een van de zuilen van de groote schouw geleund en zoodra ze hem zag, kwam ze op hem toe en gaf hem vol maakt onbevangen en zichtbaar verheugd over de ontmoeting, de hand. Maar hem kostte het de grootste zelfbeheersching niets van de emotie, die het weerzien hem gaf, te laten blijken. Ook Lord Caradoc heette zijn medewerker met ongeveinsde bli'dsch'ap welkom. De eerste middag en avond van George's verbijf op de Hall gingen in de gebruike lijke rumoerige feestvreugde voorbij en Lady Conder, die onmiddellijk groote sym pathie voor den protégé van haar broer 'had opgevat, deed deze blijken door hem aan het diner aan haar oudste dochter, Mary, als tafeldame toe te deelen, en George vond het eigenlijk wel een rustig en veilig idee, toen hij Cecily door een jeug digen neef van de Conders aan tafel zag geleiden. Dicky was te jong om zijn ja- louzie te kunnen prikkelen Het was een dol-gezellige avond en nóch George, nóch Guy de beide onge lukkige minnaars konden zich aan de bekoring onttrekken van de onschuldige blijhartigheid, die in dit huis heerschte. Toen het gezelschap uiteen ging voor nacht, bracht Mary Conder Cecily naar haar kamer en toen de beide meisjes, de eene volmaakt in haar frissche schoonheid en de andere" wel niet zoo knap, maar ze ker niet minder aantrekkelijk door haar lief en geestig gezichtje, zich in lage stoel tjes voor don haard hadden genesteld, be gon Marv Conder den lof van haar tafel heer dien avond te zingen. „Bobby zent. dat George Greenfield een van de aardigste en flinkste jongelui is, d:en hij ^ent r^;\' één stuk", zei Mary. „En zal ik je eens wat zeggen, Ceci ly", liet zij er met een ondeugend lachje op volgen, ik durf er een eed op te doen, dat hij doodel 'k van je is". „Maar Mary", prote°teerde Cecily, ter wijl er een diepe blos op haar allerliefst gezicht kwam, ..hoe verzin je hetHet komt gewoonweg niet op zijn hoofd op Hij praat duizendmaal liever met vader dan met mij". „Jou domme gans", lachte Mary en ze gaf het andere meisje een liefkozend kneepje in haar wang. „Dat je dat nu niet allane gemerkt hebt!" Cecily sloeg de handen voor haar gloeiend gezichtje. „Schei alsjeblief uit met dien onzin, Mary", zei zij ongeduldig, trachtend zekere kleine dingen, die inder tijd geen indruk op haar hadden gemaakt, maar die door Mary's opmerkine nlotseline in een nieuw licht verschenen, uit haar her innering te bannen. „Ik heb er niets peen behoefte aan, dat iemand op mij verliefd is. Wat kan ik nog meer verlangen dan het nrettige, onbezorgde leven dat ik nu heb 1" „Zoo kun je er alleen over praten, als het niet de ware is", verklaarde Mary we reldwijs. „Is George de rechte Jozef niet?" „Houd toch op", viel Cecily onstuimig uit. En toen, zich dwingend tot kalmte: „Laten we liever over wat anders praten., bijvoorbeeld over het bal, dat je ouders den Dinsdag na Nieuwjaar geven". HOOFDSTUK XXII. Mevrouw Herbert bemoeit zich er mee... Den laatsten avond van de gezel'ige lo geerpartij, den avond voordat het gezel- I schap uiteen zou gaan en de gasten, na zieh verkwikt te hebben aan de onbezorg-

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10