UIT DE OMGEVING """Abdijsiroop ZATERDAG 3 DECEMBER 1332 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMEENTERAAD VAN ZOETERMEER GEMEENTERAAD VAN ALKEMADE De vroedschap dezer gemeente vergaderde >nder voorzitterschap van burgemeester L. R. Widdelberg op Donderdagavond 7.30 uur ten 3aadhuize. Secretaris de heer C. P. Blaauwhof Aanwezig alle leden. De voorzitter opende de vergadering met voorlezing van het formuliergebed. Daarna las de secretaris de notulen der vorige vergade ring. die zonder op- of aanmerkingen werden vastgesteld. Hierna werd de agenda aan de orde gesteld. 1. Mededeelingen. Schrijven van B. en W. der gemeente Delft, betreffende toezending goedgekeurde gemeenschappelijke regeling ex. art. 19 L. O. wet. Circulaire, betreffende be zuiniging op de uitgaven ten behoeve van de Volksgezondheid. Schrijven van de Drinkwater leiding „De Tien Gemeenten", waarbij ter goedkeuring wordt aangeboden de begrooting over het dienstjaar 1933 en ter vaststelling der rekening over het dienstjaar 1931. Besloten werd de betrekkelijke bescheiden bij de raadsleden te doen rondgaan ter kennisname. Schrijven van het Nationaal Uitgevers- en Reclame-Bureau betreffende het uitgeven van een geïllustreerde gids dezer gemeente. Beslo ten werd hierop in te gaan. 2. Kolentoeslag werkloozen. De voorz. deed mededeeling van een inge komen schrijven der vakorganisaties betreffen de deze aangelegenheid. Spr. deed verder me- dedéeling van de circulaire van den minister betreffende dit onderwerp en werd na eenige bespreking besloten een toeslag van f 1 per week te geven. 3. Overname Broekweg enz. door de Pro- De voorz. deelde mede de kosten van onder houd van den weg over de laatste drie jaren, zoomede de kosten van onderhoud der kunst werken over de laatste 5 jaren. Bijgedragen zal moeten worden 600 per K.M. weg per jaar, plus een gedeelte voor de overname van de kunstwerken (bruggen). Wanneer ook door de gemeenten Stompwijk en Zoeterwoude een dergelijk besluit wordt genomen, dan zal de provincie zich spoedig met het onderhoud be lasten. Na eenige bespreking werd besloten: 1. het beheer en onderhoud van den Broek- weg, Zwaardslootscheweg en Middelweg onder deze gemeente deel uitmakende van den weg ZoetermeerStompwijkZoeterwoudeLeiden welke voorkomt op het provinciaal wegenplan, met ingang van een nader overeen te komen datum over te dragen aan de Provincie Zuid- HoUand; 2. te betalen jaarlijks vóór 1 Juli aan de Provincie Zuid-Holland een bedrag -van 600 per K.M. als bijdragen in de onderhoudskos ten over het loopende jaar van de sub 1 ge noemden weg; 3. alle medewerking te verleenen tot het ple gen van onderling overleg met de betrokke nen om tot eigendomsoverdracht van genoem den weg met de bermen en wegslooten aan de Provincie te geraken. 4. Nieuwjaarscollecte. De voorz. deelde mede, dat dit punt een on derwerp van bespreking heeft uitgemaakt in de vergadering van het college van B. en W. Spr. HILLEGOM. Boomplantdag. He£ was Vrijdagmor gen op de Pastoorslaan een heele drukte. Verschillende klassen trokken onder gelei de van hun onderwijzers langs de Weere- steinstraat naar die laan. Op de gezichten der kinderen was te lezen, dat er iets bij zonders stond te gebeuren. En dat was ook zoo. Zij trokken n.l. op om aan de Pas toorslaan niet minder dan 240 boomen te planten. Het was dan ook een uitgezochte dag voor een dergelijk feest, want dat de kin deren het als een feest beschouwden, was duidelijk te merken. Het verzamelpunt was bij de kantoren van Leeuwenstein. Onder de aanwezigen merkten we o.a. op de burgemeester, do beide wethouders, vele raadsleden, de in specteur van het'L.O., de heer Baak van Leiden, en vele anderen. Volksbond. Gistermiddag bracht St. Nicolaas een bezoek aan de kinderen van de St. Nicolaasvereeniging, afdeeling .van den Ned. R.-Iv. Volksbond. Ruim 380 kin deren waren in de voormalige St. Joseph- kerk bij elkaar en werden na een ope ningswoord van voorzitter Adamse door den goeden Sint toegesproken. Het bestuur had gemeend, deze keer het St. Nicolaas- feest te doen opluisteren met goochelen en poppenkast en had hiervoor den bekenden prof. Antonini uitgenoodigd. Met de tal rijke aardige handigheidje wist prof. An tonini de# kinderen aardig te vermaken en ontzettend is er gelachen om den kleinen August en de poppenkastvertooningen. Aan het eind van het programma kregen alle kinderen van St. Nicolaas een heel aardig cadeautje en een reuzen pakje snoep Het St. Nicolaasfeest is weer heel goed geslaagd en de kinderen zijn zeker het be stuur hartelijk dankbaar voor de goede ontvangst aan St. Nicolaas geboden. Zilveren ambtsjubileum. Gisteren her dacht de heer J. Heemskerk, kantoorknecht aan het postkantoor alhier, dat hij vóór 25 jaar in diens trad bij het Staatsbedrijf van P.T T. Des morgens te 10 uur werd de jubilaris cn diens echtgenoote met een luxe-auto welwillend voor dit doel beschikbaar ge steld door den heer G. Telkamp, van zijn woning gehaald en naar het postkantooi gebracht. Een gedeelte van het tijdelijk kantoor aan de Sixlaan was voor dit doel feestelijk ingericht. Als de jubilaris en diens echtgenoote hebben plaats genomen, wordt Heems kerk, in tegenwoordigheid van het geheele personeel, door den directeur van het kan toor, den heer Ranke toegesproken, na mens de administratie en namens hemzelf. Met eenige juiste woorden schetste spre- verzocht de meening van den Raad te verne men of de collecte zal worden gehouden op de wijze als vorige jaren; de opbrengst te be stemmen en af te dragen aan het plaatselijk crisis-comité, en niet te collecteeren en een be drag beschikbaar te stellen uit de gemeente kas. Wanneer de gemeente een bedrag beschik baar stelt van 10 cent per inwoner, bestaat er groote kans, dat het Nationaal Crisis-Comité een zelfde bedrag ter beschikking stelt voor het plaatselijk Crisis-comité. De heer Duinisveld het woord verkrijgende, betoogde er mee in te stemmen, dat het be drag ter beschikking werd gesteld van het plaatselijk Crisis-comité. Spr. vervolgde en zeide, dat het karakter van een collecte geheel was veranderd, en de raadsleden daardoor werden vernederd tot een college van collec tanten. De heer Scheer antwoordde hierop, dat het thans zaak is, de collecte te bestendigen. Toen de collecte werd ingesteld, was het om de bedelarij te weren en daardoor de gegoede burgerij van de last van het Nieuwjaarswen- schen te ontlasten, terwijl thans de collecte wordt gehouden om behoeftigen te steunen. Door voor dit doel te collecteeren, wordt de waardigheid van den Raad niet aangerand, doch verhoogd, gezien het doel wat beoogd wordt. Spr. vervolgde door er op te wijzen, dat bij het opmaken der begrooting alle pos ten door B. en W. gewikt en gewogen zijn, ten einde de gemeente zoo zuinig mogelijk te be- heeren enij thans zou men tot een onnoodige uitgaaf besluiten. In een vorige vergadering werden de begrootingsposten op f 5 en 25 beknibbeld, waardoor hij het ongerijmd vindt de kosten uit de gemeentekas te bestrijden. De voorz. onderschreef de meening van vorige spr. en pleitte voor voortzetting der his torisch geworden collecte. De heer Groenewegen gaf als zijn meening te kennen, dat de opbrengst der eventueel te houden collecte niet mee zal vallen en heel wat lager zal zijn dan het vorige jaar Hij stelde daarom voor het overschot der collecte van het vorig jaar ter beschikking te stellen van het plaatsel. Crisi-comité en aan te vullen uit de gemeentekas met het ontbrekende bedrag. Gaarne zag spr., dat de gelden werden be steed op een wijze, als te doen gebruikelijk. Het voorstel van den heer Groenewegen in stemming gebracht wordt aangenomen met 4 te gen 3 stemmen. Vóór de heeren: Bos, Duinis veld, de Groot en Groenewegn; tegen de hee ren Brinkers, Bareman en Scheer. De gebruikelijke Nieuwjaarscollecte wordt dit jaar dus niet gehouden. Besloten wordt de heeren A. J. Bos en H. Veldhuijzen een gratificatie te verleenen voor geprest, diensten resp. in kwaliteit van voor zitter en secretaris der ontbonden steuncom- Tot een wijziging der begrooting, dienstjaar 9321, werd besloten. Bij de rondvraag wees de heer Duinisveld op de overlast van beschonken venters, waarop hem door den voorz. een afdoend antwoord werd gegeven. Hierna sluiting. ker den jubilaris als een plichtsgetrouw ambtenaar, met een opgewekt karakter en een prettigen omgang. Namens het ge heel e personeel bood spr. den jubilaris een fraaie fauteuil aan, geheel van Notenhout vervaardigd, terwijl diens echtgenoote een keurig bloemstuk in ontvangst had te ne men. Vervolgens werd het woord gevoerd dooi den heer Fijma, namens het geheele perso neel, waarbij spr. den jubilaris prees om zijn sympathieken collegialen omgang. Ten slotte sprak nog de heer "Walter als collega kantoorknecht. De heer Heemskerk sprak hierna woorden van hartelijken dank voor de spontane ontvangst, hem en zijn vrouw bereid. LISSE. Dammen. De uitslag der 8ste ronde om het damkampioenschap is als volgt: Hoofdklasse: G. v. d. VoetJ. v. d. Laan nio.; J. v. d. PoelC. Zuiderduin 20; N. v. d. PoelC. Blom 11; A. v. d. Poel P. C. de Jeu xx; J. HoboC. Gastelaars n.o. Ie Klasse: K. v. EssenH. Bakker xx; J. v. d. MeulenP: Kooy 20; A. Wijnhout J. Duivenvoorden xx; J. SchilderC. Duivenvoorden 20; G. BalkenendeJ. Overduin 02. 2e Klasse: A. v. Dijkv. d. Leede 20; P. SprokkelenburgA. v. d. Leuven n.o.; Danys—H. Vergunst 20; P. v. d Zwet W. Oetelaar n.o.; D. VergunstL. Boo- gerd 11. Uitslag afgebroken partij 7e ronde: C. BlomJ. v. d. Poel 0—2; G. Balkenenlee K. v. Essen 02J. DuivenvoordenJ. v. d. Meulen 11. OEGSTGEEST. De Winkelweek. Gisteravond werd de laatste muzikale omgang gehouden ter op luistering van de winkelweek. Bedriegen de teekenen ons met, dan zal het groote doel, het bevorderen tot koopen in eigen ge meente, zeker worden bereikt en gelukkig, want onze actieve winkeliers zijn het dub bel waard. Bij de verschillende winkeliers loopt het reeds zeer druk met de inlevering der rebusoplossingen. Het is geenzins nood zakelijk dat een zg. rijmpje de oplossing der rebus moet vergezellen. Men schrijft de oplossing der rebus op de z g. bon (dus met of zonder rijm) en plaats onderaan zijn naam met adres. In beide gevallen heeft men dus kans dat een prijs wordt toegewe zen. Patronaat. Zondagmiddag om half vijf zal op bescheiden wijze St. Nicolaasviering worden gehouden. Men verzocht ons te wil len mededeelen, dat alle jongens te half vijf aanwezig moeten zijn. De Raad dezer gemeente vergaderde Donderdagavond des avond-s ten 7 uur. Te genwoordig alel leden. Voorzitter L. H. M. J. Vosters, Burgemeester. Mede-aanwezig W. A. van Harteveld, Secretaris. Dank van den Burgemeester. Alvorens met de afwerking der agenda te beginnen brengt de voorzitter nogmaals den leden dank voor de hulde hem ge bracht bij zijn 12K--jarig ambtsjubileum. Uw genegenheid jegens mij heeft mij ten zeensto getroffen, üok brengt spreker dank aan alle ingezetenen die blijken van be langstelling op dén dag van 22 November hebben gegeven. Het zal voor spreker een spoorslag zijn om nog meer zijn best te doen om de belangen van de gemeente Ie behartigen. De notulen van de vorige vergadering worden hierna gelezen en onveranderd vastgesteld, onder dank aan den secretaris. Wegoverdracht. Aan de orde is de agenda: lo. Bespre king overdrachtsakte weg LeidenNieuwe Wetering. De voorzitter merkt naar aanlei ding hiervan op, dat hij het lieist had ge zien, dat eerst de akte van eigendoms- o\erdracht met de Provincie was gesloten geworaen, alvorens met de reconstructie van den weg te beginnen. Hoewel de ge meente hierop hernaaldelijk hecit aange drongen heelt de Provincie dit niet noödig geoordeeld. Spreker gaat de geschiedenis-, betrenende de overname van den weg Lei denNieuwe Wetering nog eens uitvoerig na en wijst er vervolgens op, dat de ge meente in een rare positie is nomen te ver- keeren, wat den over te dragen weg be treft. De provincie die den weg op 1 Sep tember 1931 heeft overgenomen is kort na dien datum begonnen met do reconstructie, zij heeft den weg dusdanig verbeterd, dat deze thans is ingericht voor snel en zwaar autoverkeer, terwijl de vier beweegbare bruggen liggende in dit wegvak ten eenen- male niet bestand zijn voor dit verkeer. Voorts wenscüt de Provincie alsnijdingcu te manen, die de gemeente weer terug moet nemen. Deze afsnijdingen staan eohtcr nog niet vast, zoodat Burgemeester en Wet houders de verantwoordelijkheid niet op- zich kunnen nemen tot algilte van een ver klaring als door de Provincie wordt ge vraagd. Spreker meent met deze toelich ting te kunnen volstaan onder verwijzing naar de stukken, welke den leden zijn thuis bezorgd. De heer Verweij heeft met be langstelling kennis genomen van de stuk ken. Eenige punten zijn spreker nog niet geheel duidelijk, en bij aandachtige lezing ie spreker gekomen tot de volgende twee vragen: Is de gemeente, toen het Provin ciaal Wegenplan verscheen, waarbij o.m. viel te lezen, dat de gemeente de weg aaii de Provincie overdroeg met een belang rijke bijdrage, wegens opheffing van den tol, gemis van het grasgewas en verkoop van de boomen met daarbij de absolute zekerheid, dat ook de bruggen in de overdracht zou den zijn begrepen, niet te veel in vervoe ring geraakt, zoodat thans nu de gemeente voor tegenvallers komt te staan de stem ming in het prae-advies neergelegd de ge meente parten is gaan spelen. Had het niet beter geweest, aldus de heer Verweij, in dien van het begin af de zaak met de Pro vincie behoorlijk was besproken geworden, en duidelijk was gestipuleerd, Üp de eerste vraag van den heer Verweij antwoordt de voorzitter, dat de gemeente de absolute overtuiging had dat bij opheffing van den tol aan het Zijlhek, wegens afkoop van den tol, de gemeente een uitkeering zou ont vangen van 80.000. Met daarnaast een vergoeding wegens gemis van het grasge was en verkoop boomen, alzoo in totaal uit makende een bedrag van rond 100.000. Ook Gedeputeerde Staten waren aanvan kelijk deze meening toegedaan, doch toen bekend werd, dat de tolheffing onrechtma tig was en het Rijk geen bijdrage wegens afkoop van den tol wilde geven de Provin cie eveneens haar toezegging niet meer ge stand kon doen. Teneinde de gemeente nog ©enigszins tegemoet te komen kregen wij wegens gemis van de opbrengst van den tol uit de Provinciale kas een bedrag van 14.200. Bij de onderhandelingen met de Provincie is door den Hoofdingenieur erop gewezen, dat de beweegbare bruggen niet in den overdracht begrepen zouden worden, doch dat deze bruggen zouden overgeno men worden op grond van de waterstaats wetgeving. De heer Verweij dankt den voorzitter voor de uitvoerige toelichting en komt thans tot de tweede vraag n.l.: Wat is de indruk van het College op de hande lingen van de Provincie? Heeft de Provin cie gebruik gemaakt om bij de overname van den weg zich van handigheidjes te be dienen. De gedachte, aldus de heer Ver weij, wou bij hein echter niet post vatten, dat de Provincie gebruik heeft gemaakt van handigheidjes. Het belang van de ge meente brengt z.i. dan ook mede, dat zoo spoedig mogelijk de akte wordt geteekend. want het staat volgens spreker vast, dat de Provincie geen verandering zal bren gen in haar reeds eerder ingenomen stand punt, dat de beweegbare bruggen niet on der de overdracht zijn begrepen. Spreker is bevreesd, dat, wanneer het prae-advies zoo aan Gedeputeerde Staten wordt door gestuurd, deze aangelegenheid op de lange baan zal worden geschoven. Hij acht het dan ook gewenscht met de Provincie een onderhoud aan te vragen, teneinde de ge rezen bezwaren te bespreken, en wanneer Gedeputeerde Staten den weg overnemen buiten de bruggen, die dan langs anderen weg overgenomen zullen moeten worden, dan mag spreker de gemeente Alkemade feliciteeren, want hoe langer men wacht hoe meer de bruggen aan onderhoud zullen gaan kosten. Voorts merkt de heer Verweij nog op, dat hij moeilijk kan gelooven dat het Provinciaal Bestuur met de eene ge meente anders handelt dan met deze ge meente. Provincie en gemeente. De voorzitter wijst nogmaals op den eigenaardigen gang van zaken in deze overdnachts-kwestie. De Provincie heeft toi voor eenigen tijd steeds onderhouden de geheele weg met uitzondering van den be bouwden kom te Rijpwetpring loopende vanaf de brug van dokter Hupkes tot aan café Zoetemelk. Eenige maanden geleden werd plots-cling het onderhoud van een ge deelte van den weg, loopende vanaf do wo ning van de Wed. Weenink tot aan de brug bij J. van Benten alsmede een gedeelte te Rijpwetering, loopende vanaf de hoogte van den Veenderpolder tot aan café Zoete melk, gestaakt. De reden werd niet ge noemd, terwijl de gemeente hiervan ook geen mededeeling ontving. Thans na ge voerde onderhandelingen heeft de Provin cie het laatste gedeelte weer voor haar re kening genomen. Het andere stukje ligt nog geheel verwaarloosd. Do heer Strijk is nog maar matig tevre den over de wegverbetering. door de Pro vincie. De geteerde wegvakken vallen over het algemeen zeer tegen. De heer Los weet, dat men in een andere gemeente ook te gauw het contract heeft geteekend eu maant tot voorzichtigheid aan. De heer Pennings brengt het spreekwoord in toe passing r De liefde kan niet van een kant komen. Spreker wijst erop dat door Ge deputeerde Staten was toegezegd, dat na de reconstructieplannen de bruggen zou den worden overgenomen. Er is echter t<Jt op heden nog niets gebeurd. De heer Heemskerk is van meening, dat het con tract zonder meer niet kan worden aan vaard. De heer Rotteveel noemt de houding- van de Provincie kleinzielig. We moeten iu deze zaak niet al te toegevend zijn, want het spreekwoord zegt: Al te goed is buur- mans gek. De heer van Dooren acht even eens het contract onaannemelijk. Met al- gemeene stemmen wordt besloten aan Ge deputeerde Staten te berichten, dat het contract-, zooals het daar ligt, niet getee kend kan worden, terwijl verder aan Bur gemeester en Wethouders wordt o\ergel-a- ten de wijze waarop zij van atnwoord zullen dienen. 2o. De wijziging van de gemeentobegroo- ting wordt na toelichting door den voorzit ter onveranderd vastgesteld. Een vijftal reclames schoolgeld wordt af gehandeld overeenkomstig voorstel van Burgemeester en Wethouders. Tot de in gekomen stukken behoorden o.a. een ver zoek van G. Zekveld te Haarlemmermeer om verlaging van landhuur, uitstel van be taling en uitvoering van diepspitwerk door werkeloozen. Burgemeester en Wethouders stellen voor de landhuur per 15 December te beulen te stellen op hetzelfde bedrag als de Kamer van Crisispachtzaken de land huur voor den termijn van 15 Juni 1932 heeft vastgesteld, en liem uitstel van beu ling. te verleenen tot 1 Maart 1933. Wat het diespitwerk betreft deelt de voorzitter mede, dat 3e gemeente in onderhandeling is getreden met de Ned. Heide Maatschap pij. Het object is door den Hoofdopzichter dezer maatschappij in oog-ensohouw geno men en het sUat er thans zoo voor dat dit werkversohaffing-sobject wel zal worden goedgekeurd. De huurder is bereid een bij drage voor het diepspitten te verleenen. De heer Clemens vraagt of de werkloo zen uit de gemeente Alkemade komen. De voorzitter antwoordt bevestigend. H uurverlaging. Adres van de Woningbouwvereniging Alkemade om over te gaan tot verlaging van de huren. De voorzitter deelt meJe, dat het bestuur van de Woning bouw vei- eeniging zich tot den Raad heelt gewend, in verband met do grooto achtersUnd wel ke momenteel bij de Woningbouw vereni ging bestaat. De toUlc achterstand be draagt ongeveer 2700.—. Reeds in Juui 1932 hebben Burgemeester en Wethoudeis zich tot den Minister gewend, met verzoek de annuïteit te verlagen of de bijdrage te verhoogen. De gemeente kreeg echter een afwijzende beschikking. Opnieuw hebben Burgemeester en Wethouders zich thans tot den Minister gewend en de voorzitter en secretaris hebben op 1 November j.l. een onderhoud op liet Departement gehad. Spreker is ervan overtuigd, dat verschillen de bewoners, wegens de groote werkloosheid moeilijk de volle huur kuiinen betalen, doch spreker weet ook, dat er huurders zijn die wel kunnen betalen, en geen cent willen betalen. De heer de Koning wenscht naar aanleiding van het adres een en ander in het midden te brengen en merkt op, dat hetgeen hij hier naar voren brengt ook het gevoelen is van meerdere leden van het bestuur der Woningbouwvereniging. Ge noemd bestuur is ervan overtuigd, dat de zaken zoo niet langer kunnen gaan en dat binnen den kortst mogelijken tijd een af doende regeling zal moeten worden gevon den. Op 5 October bedroeg de achterstand reeds ruim 2100.en dit bedrag is na dien in zes weken tijd weer met 500 ge stegen, thans doet zich nog dit feit voor, dat eenige huurders welke tot nog toe aan hun verplichting voldeden, thans zelve een huurprijs zijn gaan vaststellen. Is een zoo danige wijze van optreden natuurlijk ver keerd, er zijn toch ook wel ernstige rede nen aanwezig die er toe leiden dat deze menschen baloorig worden. De loonstan- daard is bij deze menschen met 25 pet. te- ruggeloopen, zoodat de beste op heden nog verdienen 18.tot 20.Als men nu nagaat, dat deze arbeiders over het alge meen zware gezinnen hebben met kleine kinderen, dan voelt men toch dat een huur van 3.80 per week niet kan worden op gebracht. Spreker is van meening, dat een oplossing van dit vraagstuk zou te vinden zijn door toepassing van een progressieve toeslag en wanneer deze er komt, dan kan men ook met alle gestrengheid optreden tegen de onwilligen. Spreker stelt voor een commissie uit den Raad te benoemen, die De noest an een udenman verbannen <ioor Abdijsiroop "Al» lk begon te hocstep^uurde het wel een kwartier ik iot bedaren kwam. Ik was dan loJvernfce.d cn afgemat, dat Ik niet heen of^ee/ Toen ik echt r met Abdijsiroop Vegon. guig ik met den i dag vooruit ei/tia het hcfcrulk van maar één flesch. bcX Ik weer>^heel de oude. "k Klim bij ons pe trap op van 40 treden zonder hoe? of/benauwdheid." (Origineel ter inn/gt) D. D. v. E. tc A. BijHoest «riep Bronchitis Asthma ..Voor de Borat" Alom verkrijgbaar.Thans Fl. l.-.Fl. 1.50. Fl.2.75 1 Gebruik buitenshuis Abdijsiroop-Bonbons jr per doos 35 ct. per dubbele doos 60 et 1 1 ABDIJSIROOP-BONBONS (Gestolde Abdijsiroop) dit vraagstuk ernstig in onderzoek kan ne men, teneinde zoo spoedig mogelijk met voorstellen bij den Raad te komen, waar door deze belangrijke aangelegenheid niet langer wordt opgehouden. De voorzitter wijst er den heer dc Koning op, dat hij het verwijt als zouden Burgemeester en Wethouders deze zaak opgehouden hebben niet kan aceeptecren. B. en W. hebben eigener beweging reeds deze zaak ter liand genomen voor aleer een huurder om verla ging vroeg. Tegen een Commissie heeft de voorzitter echter geen bezwaar. De lieer de Koning repliceert en zegt dat liet ver wijt niet is gericht aan Burgemeester en Wethouders dook tot de Regeering. Do lieer de Jong, wethuudcr, heelt met aan dacht naar het beloog van den heer aio Koning geluisterd. Een ding heeft hem ech ter verwonderd en wanneer de Commiss-ie in het leven moet worden geroepen om do kastanjes uit het vuur voor de Woning- bouwvereeniging te halen, dan is spreker tegen het instellen van een dergelijke com missie. Het is spreker bekend, dat, wan neer door een of meer leden wordt voorge steld tegen een huurder, die een grootcn achterstand heeft, krasse maatregelen te nemen, dan is geen meerderheid in liet be stuur hiervoor te krijgen. De heer Clemens is voor verlaging der huren. De heer de Koning merkt op, dat de commissie alleen in het leven wordt goroepen om een op lossing tc vinden voor dit moeilijke vraag stuk. De heer Rotteveel is van meening, dat het bestuur van de Woningbouwver- eeniging wel zelf met een voorstel kan ko men tot den Raad. De heer Bontje is hier eveneens voor. De heer de Koning blijft bij zijn meening om een commissie te benoe men, en maakt er een voorstel van, hetwelk wordt ondersteund door de heeren Riet broek en Strijk. Na gehouden stemming wordt het voorstel-de Koning verworpen met 7 tegen 6 stemmen. Burgemeester en Wethouders zullen thans nader met het bestuur van de Woningbouwveroeniging in onderhandeling treden. Tot slot wordt nog besloten, onder intrekking van het Raads besluit van 26 October j.l. aan E. Koek te Roelofarends-veen te verhuren de woning B. 442, en wel voor den prijs van 6.50 per week. Hierna werd de vergadering geslo ten. WASSENAAR. Kleuterschool. Dinsdag a s. zal de nieuwe E'. K. Kleuterschool, welke is ver rezen aan de St. Willebrordusstraat, in ge bruik worden genomen. De offieicele ope ning heeft Maandag a.s. plaats. De ingebruikneming zal eenigszins plech tig geschieden. Dc kleuters van de school aan de Kerkstraat zullen in optocht door St. Nicolaas naar de nieuwe school worden geleid en daar eenige aangename oogen- blikken doorbrengen. Voor toelating tot deze school zijn reeds 110 leerlingen ingeschreven. De leiding zal, evenals van de school in de Kerkstraat, be rusten bij de Eerw. Zusters Franciscanes sen. Geld naar de vuilnishoop. Een dienst bode van Mevr X. gooide abusievelijk e>n doosje, inhoudende 30.25 in de vuilnis emmer. Toen men tot die ontdekking kwam was de vuilnis reeds vervoerd naar Nieuw koop. De politie heeft den Burgemeester van Nieuwkoop met het feit in kennis ge steld. „Wat, eten jullie nog menschenvlccsch?" „Ja, maar met mes en vork. Wij zijn be schaafd."

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9