ZATERDAG 3 DECEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 TER-AAR. Een trap van een paard gekregen. Gis- I termorgen was de knecht van de landbou- 1 <wer B. zijn werkzaamheden gaan hervatten op het land. bestaande uit hqt slechten van toomakerij. Toen hij even bukte kwam een paard voorbij hem draven dat op hetzelfde stuk liep en de man mocht een trap van het dier incasseeren. In bijna bewusteloo- 7.en toestand viel de man neer. Na een poosje kon hij met moeite zich naar de wo ning begeven. Direct werd de dokter ge waarschuwd, die constateerde dat er vier ribben waren gebroken. Heden is de toe stand redelijk. j A| r*3ds bij voorbaat. Wij vernemen, «Jat de eene Groote IJsclub van Ter-Aar deze week in haar bestuur al eenige tech nische aangelegenheden heeft aangesneden. 1 Eerst is zij begonnen met een dagelijksch bestuur te kiezen, waarin zitting hebben de heer M. v. Tol, voorzitter; G. de Rijk, secretaris en O. Snijders, penningmeester, i Het benoemen van verschillende commis- l sies, wat nog al eenigen tijd in beslag nam, is voor elkaar gekomen. Dus mocht er ijs komen, dan is de IJsclub paraat. Bijz. Vrijwillige Landstorm. De afd. Ter-Aar van de Bijzondere Vrijwillige Landstorm heeft dit seizoen weer op haar program staan bij voldoende medewerking ■eenige Propaganda-avonden te organisee- ren. Binnen korten tijd zal een vergadering opgeroepenk worden, waar een flinke deel name verwacht wordt. VOORHOUT. Bloembollencultuur. De afdeeling Voor hout van de algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur vergaderde Donderdag avond in café „De Bonte Koe". De voorzitter, de heer P. A. van Reijsen, opende deze bij eenkomst te omstreeks half acht met een har telijk woord van welkom tot de in zoo groote getale opgekomen aanwezigen. Spr. zet in het kórt den loop van den handel in het afge- loopen seizoen uiteen, en noemt deze niet al leen ongunstig, doch zelfs slecht. Spr. brengt verder ter sprake het plan Sassenheira, en spreekt den wensch uit, dat het ieder der aanwezigen gegeven moge zijn zich door den crisistijd heen te worstelen, waarna spr. de vergadering voor geopend verklaarde. De notulen der vorige vergadering werden door den secretaris, den heer C. J. Zonneveld, gelezen en onder dank van de vergadering on veranderd gearresteerd. Rekening en verantwoording van den pen ningmeester H. J. Vester, gaf te zien, dat in totaal was ontvangen 7 242.11 en uitgegeven 149, zoodat er een batig saldo was van 793.11 De controle-commissie, bestaande uit de hee- ren P. A. van Werkhoven Thzn. en G. K. Spie renburg, bracht bij monde van laatstgenoemde verslag uit, dat kas en boeken volkomen in orde waren bevonden, waarop de voorzitter den penningmeester dank bracht voor zijn accuraat beheer. Vervolgens werd de heer B, Warmerdam bij Tfcdlamatfe herkozen als bestuurslid, terwijl in de vacature van nieuw bestuurslid bij eerste stemming werd gekozen de heer L. H. Prins. Als afgevaardigde voor de Algemeene Ver gadering werden na eerste stemming gekozen de heeren C. J. Zonneveld en P. van den Nouland, met als plaatsvervangers: de heeren B. M. Prins en P. A. van Reijsen, die allen hunne benoeming aanvaarden. Hierna werd overgegaan tot behandeling van den beschrijvingsbrief. In verband met de vacatures in het Hoofd bestuur van de leden J. W. Bijvoet en Chr. Eggink, stelt het bestuur dezer afdeeling voor de candidatuur te steunen van het lid J. W. A. Lefeber van Lisse, terwijl na gehouden be spreking de heer Van der Laan zelfs deze can didatuur bij andere afdeelingen wil aanbevo len zien; in de vacature van het lid Eggink van Voorschoten, stelt het afdéelingsbestuur voor om te steramen op den heer P. Bakker Hzn., van Enkhuizen, terwijl in de vacature- Warnaar wordt voorgesteld de heer J. W. Konink van Sassenheim. De heer Van den Nouland zou liever den heer Bergman als can- didaat zien, waarbij de heer P. A. van Werk hoven zich aansluit. Na stemming wordt als candidaat gesteld de heer J. W. Koning van Sassenheira, terwijl de heer P. A. van Werkhoven Thzn. van Voor hout nog 4 stemmen op zich zag vereenigd. Voorts spreekt Je heer W. van der Laan zich in gunstigen zin uit ten aanzien van de in 1935 te houden tentoonstelling, en vergelijkt deze met de gehouden tentoonstelling van Noordwijk, waarmede niet al te hooge kosten gepaard behoeven te gaan. Ook de voorzitter kan zich in het algemeen genomen met de zienswijze van den heer Van der Laan vereeni- gen. Hierna las de voorz. het voorstel-Voorhout voor in verband met contributie-verlaging, in yergelijking tot de bestaande en de door het hoofdbestuur voorgestelde regeling, en lichtte dit voorstel nader toe. Naar aanleiding van bovenstaande zal een circulaire aan de zuster- -fifdeelingen worden gezonden. Betreffende het „Twee-Cent per Roe-Fonds" wenscht het bestuur met hoofdbestuur mede te gaan. De heer W. v. d. Laan wenscht dat het be drag aan inkomsten met 7 5000 worde ver hoogd, op de begrooting, in verband met de hierover gehouden besprekingen, terwijl spr. voorts het bedrag van 7 14500 verhoogd wil zien, hetgeen spr. omstandig uiteenzet. In verband met de beperking in de uitgave van het orgaan, n.l. nu het maar eens in plaats van twee maal per week verschijnt, verwon dert het den heer Van der Laan dat het be drag aan uitgaven voor dit doel verhoogd is ,ifi plaats van verlaagd. Spr. zou hieromtrent van het hoofdbestuur de reden willen ver- De heer Van den Nouland zou bij de rond vraag gaarne opgenomen zien, eenige bespre kingen betreffende de Hypotheekwet, waarop spr. later terugkomt, en zich eerst nog eens zal beraden Vervolgens wenschle de heer Van der Laan, dat door de afdeeling Voorhout een motie zal worden ingediend van den volgenden on- houd: „De afdeeling Voorhout van de Algemeene Vereeniging van Bloembollencultuur heeft aan het Hoofdbestuur de volgende motie ingezon den, met het verzoek voor deze motie urgen tie van behandeling te vragen op de eerstvol gende vergadering. De Algemeene vergadering gehouden op 19 December 1932; overwegende, dat door verwerping van het hoofdzakelijk kleine bedrijven niet in staat zijn zich het benoodigde bedrijfskapitaal te ver schaffen, gezien ,de nood die bij vele bollen- kweekers heersebt en soms zelfs dreigt over te gaan in broodgberek; overwegende, dat doo rverwerping van het z.g. „Plan Sasesnheim" door de 169e Alge meene vergadering naar buiten den schijn is gewekt alsof het vak geen steun behoeft, ter wijl wezenlijk vele bollenkweekers dringend hulp noodig hebben; gezien de uitkomsten van den export van bloembollen in 1932 en daaraan verbindend de exportmogelijkheid in 1933; overwegende dat de bloembollenkraam voor vele is de vrucht van moeizamen arbeid, hun geheele bezit, hetwelk indien er geen hulp geboden wordt, geheel verloren dreigt te gaan; spreekt zich uit voor steun aan die bedrij ven, die zulks behoeven en verzoekt het hoofd bestuur der Algemeene Vereeniging om, indien stappen worden ondernomen om steun te ver krijgen, deze beweging niet tegen te werken on der het motto: „dat het vak geen steun be hoeft". Hierover ontstaat een discussie, en de motie zal zoo aan het hoofdbestuur worden voorge legd. De heer Van Reijsen wil de Algemeene Ver gadering verzoeken adhaesie te betuigen aan het voorstel gedaan door twee Tweede Kamer leden om den wettelijk vastgestelden zomertijd af te schaffen. Voorts zal worden beschikbaar gesteld een bedrag van 7 10 voor het werkloozen-comité in deze gemeente. Hierna sloot de voorzitter deze zoo druk bezochte en belangrijke vergadering met dank voor de opkomst. Arbeidsbemiddeling. Bij den plaatse lijken agent van <lo arbeidsbemiddeling staan alhier ingeschreven: 84 werkloozen, waarvan 1 vrouwelijke kantoorbediende, 0 bouwvakarbeiders, 3 metaalbewerkers en 71 land-bloemist-arbeiders. Het aantal neemt steeds toe! Personalia. Tot Directeur aan de R.K. Landbouwwinterschool te Roermond werd dezer dagen benoemd onze plaatsgenoot de heer J. C. Bles, landbouwkundig inge nieur en leeraar aan de R. K. Landbouw winterschool in deze gemeente. Wij willen langs dezen weg den heer Bles van harte geluk wenschen met deze promotie. Dat het hem in Limburg goed moge gaan. Werkloozenzorg. Op Maandag 5 De cember a.s. zal het Parochiehuis als ver- poozingslokaal voor de werkloozen worden opengesteld. Het ligt in de bedoeling deze opening te doen plaats hebben om 9 uur op een eenigszins officieele wijze. Het werkcomité he veelt zich ook evenals het vorige jaar beleefd aan bij heeren win keliers en neringdoenden voor giften in na- tura. Voor deze laatste giften worden de neringdoenden verzocht eons met het co mité of een collectrice of comité-lid te spre ken en het komt in orde UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. GEMEENTEBEGROOTING 1933 VERVOLG ONTVAGSTEN. Verhooging van de opcenten op de gemeentefondsbelasting van 60 op 80, idem Pers. Bel. van 80 op 120, verhooging rioolbelasting van ƒ1.op ƒ5. Het het cijfer van ƒ81.000 voor oogen waarin nog moest worden voorzien, zie ons vorig overzicht, hebben B. en W. gemeend allereerst de opoenten op de gcmcentc- fondsbelasting tot het maximum van 80 to moeten opvoeren. Hanhaving waarvan op 60 zou de bogrooting van 1933 op een ver lies te staan komen van 13.000 rond. Zelfs de heffing van het maximum-getal opcenten brengt vergelijken bij 1933, toen 60 opoenten geheven werden, geen voordeel in het ramingscijfcr. Integendeel blijft ook dan de opbrengst van bet 2/3 gedeelte van het belastingjaar 1933'34 naar de met den inspecteur der directe belastingen in over leg gemaakte raming, nog rond 2000 be neden het 2/3 gedeelte van het belasting jaar 1932-'33 dat op de begrooting voor 1933 geraamd werd. Het gevolg daarvan is dus dat niet in ƒ81.000 maar in 83 000 moet worden voorzien. In de tweede plaats raee- nen B. en W., dat het noodzakelijk is te handhaven de verhooging van de tarieven van gas, water ©n electriciteit, welke voor het 2e halfjaar 1932 werd toegepast. Het voordeel daarvan, hetwelk voor de drie bedrijven op rond 50.000 kan worden ge steld en waarop bij de begrooting van de bedrijven is gerekend, is voor een sluitende gemeentebegrooting onmisbaar. De verhoo-, ging van de tarieven is bovendien gemoti veerd wanneer men deze vergelijkt met die welke in andere gemeenten van gelijk ka rakter en grootte als de. onze gelden. Zelfs behooren dan de tarieven hier nog tot de laagste. Uitzonderlijk laag is in deze gemeente de heffing van rechten voor de aansluiting op de rioleering, wanneer men in aanmerking noemt aldus B. en W. de kosten vaji do rioleering voor de ge meente en het genot dat aansluiting voor do gebruikers oplevert. De heffing is nu 1.per woning per jaar. Als derde mid del tot verruiming der inkomsten stellen B. en W. den Raad voor die te bepalen op 5.Daarvan is een meerdere inkomst van 4500 te wachten. In de 4e plaats dient de opcentenheffing op de personecle belas ting verhoogd to worden. B. en W. heb- men gemeend deze verhooging op 40 te moeten voorstellen. Deze zullen naar ra- ming een bate leveren van 20.500. Doordat voor 1932 de opbrengst van 80 opcenten op 38.400 geraamd was en de 120 nu kunnen worden geschat op 61.500, levert deze verhooging 23.100 verschil op met de raming van 1932 ten gunste van de begrooting voor 1933. Door bovenstaande middelen wordt voorzien in 50.000 en I ƒ4500 en 23.100 is 77.600. Blijft nog over te voorzien in 5400 rond. Als vijfde mid del stellen B. en W. den raad voor dat be drag te vinden door een korting op de i ambtenarensalarissen, het begrip ambte naren genomen in den meest uitgebreiden zin, zoodat daaronder vallen ook de werk lieden. Deze korting zouden zij willen be palen op 5 pet., maar daartegenover zou den zij wenschen los te laten en stellen zij dus voor in te trekken de regeling van 25 Juli 1927, waarbij een korting werd toe- j gepast van 1 pet. wegens het genot van uit betaling van salris en loon bij ziekte. In de heffing van deze bijdrage is de gemeente een unicum onder hare zusteren. Voor die ambtenaren, die vallen onder de pensioen wet, zouden B. en W. evenals het Rijk, geen verlaging willen toepassen op de jaarwed den, maar 'n verhoogde pensioeninhouding van 5 pet. van den vollen pensioensgrond slag, waardoor hun pensioensaansupraken geen verlaging ondergaan. Naast de even genoemde korting of in houding stellen B. en W. voor te handha ven de korting van 3 pet., waartoe voor 1932 werd besloten. Het aanvankelijk voor nemen om tot een algeheele salarisherzie ning voorstellen te doen hebben B. .en W. laten varen, omdat de economische toe stand te onzeker is om op eenigszins vasten basis de salarispeilen te veranderen. De even genoemde korting van 3 pet. moet ge handhaafd blijven om ontheffing voor de gemeente te kunnen krijgen van den af trek van 3 pet. van de salarissen, die bij de wet van 18 Maart 1932 (Stbld. No. 104) het z.g. kortingwetje voor de jaren 1932-'33 werd toegepast. In overeenstemming met dien termijn stellen zij den Raad voor het raadsbesluit van 9 Mei 1932 tot toepassing van de korting van 1 Mei 1932'31 Decem ber 1932 thans te verlengen tot 1 Mei 1935. Wat ten slotte de kapitaaldienst aanbe langt hebben B. en W. opgemerkt, dat be halve een viertal posten, welke correspon- deeren op die van den gewonen dienst of van administratief karakter zijn en behal ve de vernieuwing van de Valbrug te Aar- landerveen, waarvoor ƒ6800 uitgetrokken is, twee posten voorkomen welke verband houden met werkverschaffing. Tegenover de uitgeven daarvoor ad 50.000 staat in ontvangst 24.000, als bijdrage van den ge wonen dienst. De kapitaaldienst sluit der halve met een geraamd nadeelig saldo van 32.800. Propagandavergadering Kiesvereeniging. Gisteravond werd door de R. K. Kiea- vereemgxng in de St. Josephzaal een pro pagandavergadering gehouden, waarin als spreker optrad de heer P. Kas-teel uit 's-Gravenhage, die het onderwerp behan delde: „Wij Katholieken en de huidige po litiek". De belangstelling voor deze bijeen komst was vrij bevredigend. Toch had deze veel grooter moeten zjjn. De thuisblijvers hebben ó.i. veel gemist, want de aanwezi gen hebben bijna l'/: uur kunnen genieten van een mooie boeiende causerie, die hun een duidelijk inzicht gaf, onder welke moei lijke omstandigheden de regeering ons volk thans moet regeeren. Spreker deed een op somming van de verschillende wetten en steunmaatregelen, welke de regeering in dezen huidigen crisistijd heeft moeten ne men, om met name de Landbouw en indus trie voor algeheele ondergang te bewaren. Aan de hand van cijfers toont spr. dit aan Spr. laakt dan ook de critiek, die van vele zijden op de regeering wordt uitgeoefend, want zij verdient dezen blaam niet. Vooral oefent spr. critiek uit op de houding der S. D. A. P., welker fractie, nu ons geheele volk moest samenwerken om de crisis te doorstaan, het dragen van verantwoorde lijkheid steeds van zich afschuift. Spr. be sluit zijn mooie rede met een krachtige op wekking tot allen om één te blijven in de R. K. Staatspartij, omdat zulks een enorm belang is niet alleen voor de Katholieken zelf, maar voor het geheele land. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd door enkele aanwezigen gebruik ge maakt. Fiets gevonden. Nabij de fabriek van de firma van Noort is een onbeheerd hee renrijwiel gevonden. Gevonden voorwerpen. Een belasting- plaatje, een bruine bont, een portemonnaie met schaartje, een koffer met parfumeriën, een polshorloge, een portemonnaie met in houd, een slappe zwarte hoed. WOERDEN. DE DEMPINGSPLANNEN VAN DEN RIJN. „Een schandaal, dat aan de kaak gesteld moet worden." „Heemschut" luidt weer eens alarm. Er zijn plannen, om de tot een typisch Hol- landsch grachtje uitgegroeide bedding van den Ouden Rijn te Woerden te dempen. Een comité voert er actie voor, er bestaat reeds een project, contact is gezocht met het gemeentebestuur, de burgemeester zou verklaard hebben, dat het oud-stedeschoon van ondergeschikt belang is tegenover het verkeersvraagstuk en een niet-officieele vergadering met den gemeenteraad heeft reeds tot demping besloten. „Als dat alles werkelijk waarheid is, merkt het orgaan van Heemschut op, dan is dat een schandaal, dat aan de kaak ge steld moet worden." En het blad gaat voort: ,^Veet men daar te Woerden nu nóg WIE ZIJN TIJD BEGRIJPT, PROPAGEERT DE KATHOLIEKE PERS Pas op voor de motten. Goeden morgen, mijnheer Pastoor. Goeden morgen, Mevrouw. En Mevrouw trad bij mij binnen met een groot pakket in haar armen. Daar 1 zei ze hijgend. Overmorgen gaan wij op vacantie. Waarheen? Dicht bij u, naar La Baule. Morgen moet mijn man nog getuige wezen. Een vriend van hem trouwt. Maar overmorgen vliegen wij' uit met de drie kinderen Per vliegtuig? Oneen, met den ouderwetschen lo- eaaltrein. Straks ga ik vast onze plaatsen besprekenNu eerst.... Zij legt het zware pak op een stoel. Alvorens te vertrekken, heb ik een strooptocht "gehouden in onze kleerkasten. Dat's nog eens goed van u! Als al mijn parochianen zoo deden.... Waarom zou ik ze aan de motten gun nen, die kleerenwaarmee je zooveel arme Anenschen plezier kan doen Vooral tegenwoordig.... Indien u al de ellende eens zag. Ik heb alles ingepakt, alles wat ik ge vonden heb en dat nog eenigszins kan die nen. Wij kunnen alles gebruiken Ik weet een werkstertje, dat een keurige jurk ver vaardigd heeft uit een japon die een van uw vriendinnen bij de lorren had gegooid. Mijn parochiane begint mij den inhoud van haar pakket op te sommen. Ik open het niet, uit vrees hier te veel rommel te maken. Er zit heerenklee- ding in.... twee pakken, heel groote maat, verschillende pantalons, een overjas Een fortuin in dezen tijd, viel ik haar in de rede. Ook een smoking en een rolc-costuum. Daarmee kan ik op Montmartre een muzikant, dien ik ken, gelukkig maken. En ik die haast niet durfde.... Waarom niet; Er zijn ook twee hoeden bij, een kachel pijp en een rond bolletje.... Mevrouw, u komt als een engel uit den hemel gedaald Ik probeer enkel te handelen als een goede christin. Alleen gebleven met het veelbelovende pakket, bereid ik mij voor om de ingewik kelde knoopen van een nieuw touw los te peuteren, toen ik door de half-openstaan- de deur van mijn studeerkamer, den Pre sident van de Vincentius-conferenfie voor bij zie gaan. Ik roep hem Wilt u een gulle gave voor uw armen aanvaarden? Of ik wilIs het dat?.... Ja. Wat bevat het? Pantalons, vesten, gekleede jas, smo king, overjas, rokMaar het rok-cos- tuum behoud ik mij voor....! Uitstekend!bromt de goede man met ziin zware basstem, uitstekend! 5c rest krijg ik allemaal? Ja, behalve deti rok. Wat kan ik mijn arme mensehen nu blij maken, zoo gauw mogelijk. Wie zonder dralen geeft, geeft dubbel. Verheugd gaat hij zijns weegs, op zijn handen het zware pak torsend. Uitstekend! uitstekend! herhaalt hij bij zichzelf, terwijl hij de trap afklimt. De dag vorloopt zooals gewoonlijk, een dag vol parochiaal werk. De meest ver scheiden voorvallen volgen elkaar op, doopsel en doodstrijd, een geval van fijn gevoelige godsvrucht en een bruidegom die in geen twintig jaar biechtte en toch beweert dat hij niets op zijn geweten heeft. 's Avonds, halfnegen, kwam ik thuis om mijn groentensoepje te verorberen, de krant in te zien en daarna een vergadering te presideeren. Tegen negen uur een hevige ruk aan de schel van mijn appartement Zeker een zieke, dacht ik. Te eerder omdat, ik in de hal iemand met zenuwach- tig-stokkende 6tem hoorde spreken. Mijn huishoudster bracht mij een visi- niet dat, wanneer door een kleine stad wat meer verkeer komt dan vroeger, men niet domweg een stuk schoonheid en eerbied waardige geschiedenis kapot slaat, doch de hulp moet inwinnen van een bouwmeester die rustig den stadsplattegrond beziet en met een voorstel komt op welke wijze het euvel te verhelpen is. Zoo heel veel vak kennis er hier niet noodig om op den plat tegrond te zien, dat er ten N.Q.- een straat evenwijdig loopt met den hoofdweg en dat men wellicht zonder iets te sloopen met een bordje „eenrichting-verkeer" vol staan kan. Of wellicht een kleine correctie in enkele rooilijnen. En hoeveel verkeer is daar heelemaal, belachelijk Het blad somt dan een aantal gevallen op, waarbij dergelijke besluiten werden her roepen, geschorst of vernietigd met het oog op het behoud van stadssehoon, en besluit: „Dat is zoo de oogst van het laatste halfjaar. Ja, zoo gaat 't, dank zij jarenlangen strijd, waarbij ook Heemschut een duit in 't zakje deed. Wie toont het erfgoed zijner vaderen niet waardig te kunnen beheeren, wordt onder curateelo gesteld. Want schoonheid en historie zijn nationaal bezit. Woerden let op uw zaak Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Dinsdagmorgen te 9.30 I uur ten stadlvuize. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Herstemming inzake grondver- koop. 1. Demping zandgat. 4. Adres verla ging landpacht. 5. Aanwijzing boekhoud kundige art. 265 gemeentewet. 6. Voorloopi- ge vaststelling rekening bedrijven en ge meenterekening 1931. 7. Verhooging subsi die Burgerlijk Armbestuur. 8. Begrooting 1933. 9. Wijziging bedrijfsverordeningen. tekaartje, waarop met beverig schrift in potlood geschreven stond: Mevr. N., die u dezen morgen bezocht heeft, verontschuldigt zich, dat zij U op dit late uur komt storen, maar moet U noodzakelijk even spreken. Noodzakelijk even spreken, herlees ik. Wat is er gebeurd? In mijn salon vind ik een parochiane, die mij in volmaakte overeenstemming leek met stijl en schrift van haar visitekaartje. Zij is erg opgewonden, heeft een hooge kleur, het zweet parelt op haar voorhoofd. Wat is er gaande, beste mevrouw? O, Heer Pastoor, ik durf het niet te zeggen Is het zoo ernstig? Ja enneen! Mijn pakkeet klee ren Welnu? Hebt u het al weggegeven? Onmiddellijk, Mevrouw xk ben radeloos Zij laat zich in een fauteuil neervallen, en veegt met een zakdoek de zweetdrop pels van haar gezicht. Ik weet geen raad! mompelt zij op gesmoorden toon. Ik zie haar aanWat zou ik anders gedaan hebben? en zeg: Heb ik misdaan, door het zoo spoedig af te geven? Ik dacht er goed aan te doen. NeenU deed best maar ik.... ik durf het u bijna niet te zeggen.... Ze trappelt van opwinding. Heb ik u niet verteld dat mijn man morgen getuige moet wezen bij een huwe lijk? Ja, dat vertelde u mij. Nu heeft als naar gewoonte zijn ka merdienaar zijn kleeding klaargelegd, be grijpt u? Volkomen. Zijn gekleede jas, vest, bottines, das, handschoenen. Maar heusch, ik durf het haast niet zeggenVerbeeld u dat hij nergens zijn pantalon kon vinden. Zijn pantalon. Ja. Hij heeft hem overal gezocht. Zijn pantalon. Dat is zeer belangwek kend. Waar kan hij dien verloren hebben? Kunt u niet raden Raden! Wel, in mijn verlangen om zooveel mogelijk voor de armen bijeen te garen, heb ik den pantalon bij vergissing in het pak kleeren gestopt, dat ik u dezen mor gen gebracht heb. En nu Is dat pak ver? Waarschijnlijk. Verschrikkelijk Er heerschte diep stilzwijgen tusschen ons. Eindelijk roept zij uit. Als mijn man maar geen getuige moest zijn Weet hij ervan? Nog nietik heb getracht tijd te winnen. Wacht hier op mij! Toen heb ik mij wezenlijk voorbeeldig gedragen. Vlug ben ik in een taxi gesprongen. Dan in de lift naar de kamers van den Presi dent der conferentie. Een tegenvaller! Hij dineerde in de stad. Ik naar zijn clubDaar was hij juist ver trokken. Ten laatste heb ik hem oogevangen en o! onuitsprekelijk geluk! Hij gaf mij de stellige verzekering, dat het pakket nog ongeschonden berustte in het kledingma gazijn der vereeniging. Mijn parochiane was geredDoch wat een storm in een glas water! Als ik haar het kostbare voorwerp ter hand stelde, herinnerde ik haar dan ook aan de treffende wapenspreuk van onzen heiligen Franciscus van Sales: Ni plus, ni moins (wat voor ieder heel duidelijk is). Maar toch, alles bij elkaar genomen, ver kies ik zoo'n gulhartige parochiane, zij moge dan wat overdreven wezen, boven zoovele «andere, dames, die elk jaar op het tijdstip van den voorjaars-schoonmaak „het hare'' liever deelen met de motten dan met de armsten der armen PIERRE L' ERMITE. Aanrijding. Gistermiddag is het zoon tje van den heer D. alhier on de Utrecht- sche straatweg door een in volle vaart zijn de auto aangereden. Hoewel de beide klompjes werden stukgereden bekwam het ventje slechts eenige niet ernstige kneu zingen. De politie stelde onmiddellijk po gingen in het werk om den be-stuurder dei- auto op te sporen. Zelfs werd naar Utrecht getelefoneerd, echter zonder resultaat. Voetbal, Zondag a.s. spoelt V.E.P. I een uitwedstrijd tegen haar van ouds be kende tegenstanders M.S.V. I te Montfoort. V.E.P. III speelt om 2 u. thuis tegen P.V.C. I (uit Vleuten). V.E.P. II heeft geen wedstrijd.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10