HET HUIS OP HET EILAND VRIJDAG 2 DECEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE 9LAD PAG. 9 Een tegenstander van geneesmiddelen slikken wrijft in 24 uur RHEUMATIEK geheel en al weg! „Al dat innemen van geneesmidd, ik laat het maar aan de liefhebben over. Ik gebruik liever iets uitwendigs, Zoodoende heb ik, naar m'jn inzicht, mijn gezondheid zoo goed kunnen houden. Maar daar wordt ik Zondag voor Pinksteren wakker met een pijn in mijn schouder om tureluursch van te worden, hn zoo in eens. Ik kon niet meer heen of weer. Ik zeg tegen Klaartje, haal jij me eens een groote pot Akker"s Kloosterbalsem. Ik kon mezelf niet wrijven van de pijn, maar liet het mijn vrouw doen. Niet ie hard, zeg ik, want alles, ook de geheele \g, deed me zeer. Zij wreef mij om te beginnen, naderhand Ier en het was of er een won- f. Under het wrijven ver' de pijn al en toen het 's avonds herhaald was, stond ik den volgenden morgen weer even frisch op als altijd. Slikken jullie maar ta bletjes, poedertjes en drank/es. Geef mij maar voor spierpijn en rheuma- y^jieh Akkers Kloosterbalsem, ze zeggen \lpch „Geen goud zoo goed." -- Fr. D. te G. Origineel ter image.) In drie opziehten is Akker's Kloosterbalsem een onovertroffen middelals wrijfmid- del en als huls- en heelmiddel. Krachtig zult Ge er de onuitstaanhaarste spierpijn en de smartelijkste spit mede weg kunnen wrijven. Alom verkrijgbaar a 60 et. per p.t. GEMENGDE BERICHTEN DOOR AUTO AANGEREDEN. Gisteravond is de heer Leefsma, wijn handelaar te Apeldoorn door een luxe- auto, bestuurd door den hotelhouder Kol- dewij uit Voorst op den Rijksstraatweg te Yoorsi aangereden. De man werd tegen een boom geslingerd en bewusteloos in ho tel „De Eikenboom" binnengedragen waar dr. van Heuven een schedelbreuk consta teerde. Per ziekenauto is het slachtoffer naar het R.-K. Ziekenhuis te Apeldoorn overgebracht. De toestand van den heer L. is zeer ernstig. D00DELIJKE VAL VAN EEN KERK. De 26-jarige loodgieter de W., verricht te gisteren werkzaamheden op het dak van de Oostkerk te Middelburg. Door tot nu toe onbekende oorzaak is hij van het dak gevallen. Zijn hoofd werd verbrijzeld. Eenige oogenbliken later is de man overle den. MOEILIJKE REDDING BIJ DE FRIESCHE KUST. Lemmers reddingboot in actie. Deburgemeester van Lemsterland ont ving Woensdagavond van zijn ambtgenoot te Stavoren het verzoek, om assistentie van de hier gestat ionneerde motorreddingboot „Hilda". Op het Vrouwenzand was een mo- torschip gestrand, waarvan de vier opva renden hulp hadden gevraagd. De redding boot is daarop te 9 uur vertrokken en eerst gistermorgen teruggekeerd. Van den kapitein der reddingbiot, den heer J. Kolk, vernamen wij, dat het ge- strande schip, het motorschip „Margrieta" schipper M. Bootsman van Zuidhorn, was. Het afhalen van de opvarenden ging met veel moeilijkheden gepaard, daar de red dingboot door den lagen waterstand aet schip niet kon bereiken en op een afstand van ca. vijftig meter van dat schip moest blijven. Door middel van een sloep trachtte men daarop de verbinding tot stand te brengen. De eerste sloep sloeg echter los en dreef weg in den donkeren nacht. Door de bemanning van de reddingboot werd daarop te Stavoren nog een tweede sloep gehaald, waarmee de opvarenden in veilig- hedi konden worden gebracht. Zij werden in hotel Schram te Stavoren ondergebracht. „Tel." ZWARE BRAND TE VEENDAM. Bewoners met moeite £ered. Gistermorgen ontstond te Veendam brand in een groot perceel in de Kerk straat, waarin gevestigd is het filiaal der Velo-waschmachine-maatschappij. De filiaalhouder en zijn vrouw, die bo ven sliepen wisten zich ter nauwernood te redden. Twee kleine kinderen moesten door den va-der naar beneden worden gewor pen waar ze door omstanders werden op gevangen- De ouders zelf wisten zich met behulp van een ladder naar beneden te begeven. De beide motorspuiten waren spoedig aanwezig, doch konden niet ver hinderen, dat het geheele perceel uit brandde. De bovenwoning van een belendend per ceel, eigendom der gemeente en bewoond door het hoofd eener school, brandde even eens uit. HOTEL „RIJSSERBERG" AFGEBRAND Gebrek aan water. Te Rijssen is Woensdagavond door onbe kende oorzaak het hotel „Rij sser berg", ge legen aan den Markeloscheweg van de Mij. Hollands Schwarzwald N.V., huurster mevr. de wed. von Sas, afgebrand. De brandweer moest werkeloos toezien, daar in de naaste omgeving geen water te ver krijgen was. Het geheele gebouw is totaal uitgebrand. Verzekering dekt de schade. De gunstige windrichting behoedde de bos- schen, die in de onmiddellijke nabijheid staan, voor het vuur. De brand was tot op verren afstand te zien en bood een fan- tastischen aanblik. STATIONSINBRAAK TE MAARN. Geen spoor van de daders. Gisternacht is een brutale inbraak ge pleegd in het stationnetje van de Ned Spoorwegen aan de halte Maarn. Een biandkast, waarin zich een bedrag van zes tienhonderd gulden bevond, werd met ge weld geopend, waarna de inhoud gestolen werd. Gistermorgen vroeg om even over zes werd de inbraak ontdekt, meldt de „Tel." De stationsbeanjbte verscheen toen om het station te openen. Hij ontsloot de deur aan de zijde van het perron. Het bevreemd de hem dat de deur van de gang, die toe gang geeft tot het plaatskaartenbureau openstond. Deze toch was altijd ge sloten. Doch nog vreemder keek hij op in et bureau zelf, toen hij het licht ontstoken ad. Een groote chaos trof zijn oog. De brand kast van het station een meubel van ouderwetsch fabrikaat en betrekkelijk klein, was geopend. In de deur waren rond het slot gaten geboord en daarna was het slot met behulp van een breekijzer grooter gemaakt en in het rond uitgesne den. Het plaatijzer was geweken en het gips, dat tusschen de wanden van de kast zit, bedekte den grond. Ook de binnen deur was geopend. De stationsbeambte waarschuwde den chef. die nog in zijn aan grenzende woning sliep. Deze constateerde, dat uit de binnen bast twee ijzeren kistjes gestolen waren. In een daarvan had zich een bedrag be vonden van 1620, dat bestemd was om heden uitbetaald te worden aan pensioe nen en tractementen. Een gedeelte was in bandbiljetten van 25 en ƒ10 geweest; het grootste gedeelte was zilvergeld. Toe vallig was dit geld den dag te voren geko men. Anders wordt het altijd per trein uit Utiecht gebracht op den dag van uitbeta ling. Hieruit zou de conclusie te trekken zijn, dat de daders goed op de hoogte moeten zijn geweest van het spoorweghuishouden in Ütrecht. Bij hun vertrek hebben de daders de deur echter weer op slot gedaan. De binnendeur daarentegen, die ook met een valsehe sleutel geopend was, lieten zij open. De chef en zijn gezin hebben geen verdacht gelu.l gehoord. De laatste trein passeert om ruim halfelf het station, dat om 10.50 uur werd gesloten. Toen werd ook niets vet- dachts opgemerkt. De politiehond uit Amersfoort stelde niet teleur. Nadat hij had rondgesnuffeld liep hij over de sporen van het weggetje aan den overkant. Daar raakte hij het spoor bijster. Vervolgens liep hij langs den weg, waar het station staat, in de richting van den tunnel. Het schrandere dier deed bij den dijk een ontdekking. Daar vond men de beide opengebroken kistjes, beuevens den lederen geldzak, waarin het geld was bewaardvoorts een gulden, twee losse centen en twee vervallen spoorwegabonne menten, waarvan de waarborgsom was te rugbetaald. Nadien werd niets meer ontdekt. Op de gebruikelijke wijze werden foto's genomen en werd een onderzoek ingesteld. Het bleek dat dë kistjes, ook waren opengebroken. Niemand in., de omgeving heeft iets ver dachts bespeurd. Er werd een en ander gemompeld over een auto, die zou hebben gewacht, doch dit bleek de wagen te zijn van een bewoner van Maarn, welke defect was geraakt. De vrouw van den chef meent een verdacht geluid te hebben ge hoord, doch dit was niet verder te defi- nieeren. De omstaudigbcid, dat het geld des avonds werd gezonden, in plaats van den volgenden morgen, en dat toevallig $e-s nachts de inbraak werd gepleegd, doet vermoeden, dat de daders op de hoogte van den toestand waren. Het is niet de eerste stationsinbraak, die dit jaar gepleegd wordt. OPGEWONDEN WIELRIJDER. Een wielrijder, die gistermiddag op de Kloveniersburgwal te Amsterdam reed, ontstak plotseling in hevige woede, omdat hij meende, door een auto aangereden te zijn. Hij sprong van zijn fiets en trachtte door den micaruit van de auto den chauf feur een stomp te geven. Een agent van de verkeerspolitie, die op het relletje was komen toeloopen, trachtte den razenden man aan te houden en ter kalmeering naar het bureau over te brengen. Het gevolg was, dat de wielrijder zich tegen den po- liteman keerde en dezen aan het gelaat en een der armen vrij ernstig verwondde. Wel licht had het er nog leelijk voor hem kun nen uitzien, als hij niet een politie-auto had aangerukt. De agenten die daaruit sprongen overmanden den woesteling en brachten hem niet zonder moeite in den wagen, waarin hij naar het bureau Singel werd overgebracht, waar hij is ingesloten. De gewonde agent heeft zich naar huis moe ten begeven. UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Zaterdag 3 December. Huizen, 1875 M. Uitsluitend K.R.O.-uitzending. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12-15 Lunchconcert door het KRO-sextet o.l.v. Piet Lustenhouwer. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Kinderuurtje. 4 00 Afgestaan aan de H I.R.O 5.00 Het KRO-orkest o.l.v, Marinus van 't Woud. 5.30 Esperanto-nieuws. 5.45 Het EfJJ-orkest. 6.20 Journalistiek Weekoverzicht. 6.40 Het KRO-orkest. 7.05 Katholieke Radio-Volksuniversiteit. 7.45 Sportpraatje van de R.K.F. 8.00 Onze Zaterdagavond met de KRO- Boys o.l.v. Piet Lustenhouwer. Refrein- zang: Jack Mosel, m.m.v Louis Contran. Om 9.00 Microfoonvertelsel 'door Autoon Coolen. 9.15 Vaz Dias. 11.00 Gramofoonplaten. Hilversum. 296 M. Uitsl. VAR A-programma. S.00 Gramofoonplaten 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arbeiders in de Continube drijven. VARA-Klein-orkest o.l.v. P. Du- chant;' Gramofoonplaten; J. Lemaire, voor dracht en het VARA-tooncel o.l.v. W. v. Cappellen. 12.00—2 00 „De Notenkrakers", o.l.v. D. Wins en Gramofoonplaten. 2.15 Gramofoonplaten. 2 50 Causerie door M. Haas. 3.00 VA'R'A-Mandohne-orkest o.l.v. J. B. Kok en Gramofoonplaten. 3.50 Beoefening der huismuziek o.l.v. P. Tiggers. 4 30 B. Groencveld: Het speeltroepwerk van de AJC. 4.50 VAR A-Kinderkoor .,De Kreke'tjes" o.l.v. L. Hulscher m.m.v. J. Kickhofer, piano en Gramofoonplaten 5.40 Boekbespreking A M de Jong. 6 00 De Notenkrakers o.l.v. D. Wins en Gramofoonplaten. 7.00 VRO 8 00 De Dorpsbarbier. 815 VARA-Kleinorkest o.l.v. P. Du- chant. 9 00 „Het ongeluk in den nacht"', hoor- soel door het VARA-tooneel o.l.v, W. v. Cappellen. 9.30 Orgelspel Joh. Jong. 9 45 Toespraak A. de Vries en VARA- Var ja. 10 00 „De Flierefluiters" o.l.v. H. de Groot m m.v. E Fhilipse, zang. 10.30 Vaz Dias. 10.04 Vervo'e „De Flierefluiters". 11.1512.00 Gramofoonplaten. D a v e d t r y. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Northern Studio-orkest. 1.05 Orgelspel R. New. ACTIE VAN WERKL00ZE MUSICI. Het café-restaurant „De Kroon" aan het Reinbrandplein te Amsterdam is gister avond het middelpunt geweest van een ac tie van een vrij groot aantal werklooze musici, dat op krachtdadige wijze uiting heeft gegeven aan zijn misnoegen over het feit, dat de directie met ingang van gis teren een strijkje had geëngageerd, dat vrijwel geheel uit Duitsche krachten is sa mengesteld. De betoogers, die aanvankelijk door het uitdeelen van biljetten het publiek tracht ten te bewegen het etablissement niet te bezoeken, gingen later tot krachtiger maat regelen over. Eenigen van hen mengden zich onder de bezoekers in de zaal en maaK- ten daar o.a. door hevig fluitconcert aan te I.502.50 Commodore Grand orkest o.l.?. J. Muscant. 3-50 BBC-orkest o.l.v. J. Lewis m.m.v. T. Pickering, tenor. 5.05 Orgelspel R. Foort. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6 50 Voetbalnieuws. 7.05 Welsh Intermezzo. 7.25 Lezing. 7.50 Gramofoonplaten. 8 20 .,1 sketch your world", revue van John Watt. M.m.v. solisten, koor en orkest. 9.20 Berichten en lezing. 10.10 Tweede acte van „The Mikade', operette van Sullivan. Leiding: Godfrey. II.3512.20 Dansmuziek door Bert Am brose en zijn Band. „Radio Paria", 1724 M. 8 05 Gramofoonplaten. 9.20 Concert door het Omroeporkest. 3.50 Vervolg concert. 5.05 Orkestconcert. 9.50 Gramofoonplaten. K a 1 u n d b o r g, 1153 M. 11.201.20 Concert uit het Bellevue- Strandhotel. I.502.20 Gramofoonplaten. 2.503.50 Concert uit Rest. „Wivex". 4.20—4.50 Lindquist's Harmonica-orkest 7.20 Marschcn en walsen door het Om roeporkest o.l.v. Gründahl. S.20 'FOadio-tooneel. 8.40 Vioolsoli door C. Andersen. 9.45 Omroeporkest o.l.v. L. Gründahl. 10 2011.35 Dansmuziek uit Rest. „Lod- berg". Langenberg, 473 M. 6.25 Gramofoonplaten. II.20 Concert door werklooze musici o.l. v. G. Schuhmacher. 12.20 Concert o.l.v. Wolf m.m.v. Bariton en Piano. I.55 Gramofoonplaten. 4.20 Opei-ette-concert door orkest en so listen o.l.v. Spitz. 7.20 Gevarieerd programma o.l.v. Neu mann. 10.40—11.20 Concert, uit München. II.2012.20 Gramofoonplaten. (Jazzmu ziek). Rome,-141 M. 8.05 Concert door het orkest van de Staatspolitie o.Lv. A. Marchesini. In dc pauze: Litteraire voordracht 10.15 Berichten. Brussel, 508 en 338 M. 338 M.12.20 Concert o.l.v. P. Moreau. 5 20 Dansmuziek uit St. Sauveur. 6.50 Gramofoonplaten. S.20 Omroeporkest o.l.v. J. Kumps m.m.v, J. Briels (humorist). 10.2011.20 Max Alexvs' orkest 508 M 12.20 Zie 338 M. 5 20 Omroenorkest, o ].v. J. Kumps. 6.35 Zang door V. Gerlache. 6.50 Gramofoonplaten. 8 20 Omroeporkest m.m.v. solisten o.l.v. K. Waloot. .9.05 Radio-tooneel. 9 20 Vervo'jr concert 10 30—11.20 Max Alexys" orkest. Z e e s e n, 1635 M. 7.20 Feestelijke Opening van hot Kerst- Feest der Berlijnsche Artisten. 9.3511.20 Dansmuziek door Anton Go- ronzy en zijn orkest. heffen, zulk een tumult, dat de muziek wel verplicht was tc zwijgen. Het. lag voor de hand, dat de hulp van de politie werd ingeroepen. Eenige agenten begaven zich onder leiding van een inspecteur naar bin nen en verwijderden de ordeverstoorders. Teneinde to voorkomen, dat de strijd op nieuw zou losbranden, hield men het café onder politiebewaking. De actie der betoo gers heeft zich ook nog op enkele andore zaken aan het Rembrandtplein gericht. Gedurende het grootste deel van den avond bleef het in de omgeving vrij rumoe rig. Arrestaties zijn, voor zoover ons be kend, niet geschied. FEUILLETON. Naar het Engelscb van ARCHIBALD MARSHALL. (Nadruk verboden). 37) Nadat Guy ongeveer een week lang doel loos en somber door Londen had gedwaald, pakte hij zijn koffers en ging probeeren of de schilderachtige fjorden van Noorwe gen hem misschien afleiding en troost zou den brengen. Hij trof een paar opgewekte kennissen in het hooge Noorden en al bleef zijn wond ongeheeld, zijn algemeene stem ming werd toch wel wat beter. Weer in Londen terug, het was begin Oc tober, liep hij geheel onverwacht George Greenfield tegen het lijf. Tot Guy's onuit- sprekelijken schrik, was zijn vriend in die pen rouw gekleed en toen hij hem met een verontrustenden vragenden blik de hand drukte, begreep George onmiddellijk, dat de jonge Bertram nog niets gehoord had van het overlijden van mevrouw Green- field. „Mijn moeder is gestorven", zei George op ernstigen toon. „Ze is maar kort ziek geweest; veertien dagen geleden is zij overleden." Guy liep met hem mede en geheel van zijn stuk gebracht, stamelde hij een paar deelnemende woorden. „En waar is Peggy nu?" vroeg hij, na een korte, pijnlijke pauze. „Bij haar vader in Glasgow", antwoord de George, „daar blijft ze". En met iets pa thetisch in zijn stem voegde hij er bij: „Het huisje in Migtgate staat te huur." „Zou je niet even met mij willen mee gaan naar mijn kamers, George vroeg Guy opeens: „Er is iets dat ik graag met je zou willen bespreken." De ander maakte geen bezwaar en weldra traden de beide jongelui Guy's zitkamer binnen. George liet zich in een leuningstoel bij het venster vallen, terwijl Guy met ruste- looze pasen de kamer op een neer liep. „Ik weet niet of Peggy je iets omtrent mij verteld heeft", zei hij eindelijk, terwijl hij voor George bleef stil staan. „Ja, dat heeft zij", antwoordde George. „Ik denk niet dat ze er toe gekomen zou zijn als mijn moeder was blijven leven, maar zooals de omstandigheden n u zijn ben ik vrijwel de eenige vriend, die ze op de wereld heeft. Haar vader natuurlijk niet meegerekendliet hij er buitengewoon grimmig op volgen. „Wat gaat er in haar om? Wat moet zij wel van mij denken, dat ik haar zonder eenige verklaring in den steek liet!" riep Guv hartstochtelijk uit. „Wel, zij denkt dat haar vader dat al- lerbeminlijkste heerschap er op de een of andere manier in geslaagd is, zoodanigen invloed op je uit te oefenen, dat je je ver plicht voelde van haar af te zien. Zij denkt ook ten minste als ik haar goed beoor deel dat je je niet had mogen laten in- fluenceeren. en ik durf niet beweren, dat ik het in dit opzicht heelemaal oneens ben met Peggy. Maar, we zijn te goede vrien den om het daarover aan den stok te krijgen. Ik ben overtuigd, dat je met hart en ziel van. Peggy houdt en ik zou niets liever willen, dan dat jullie zoo spoedig mogelijk konden trouwen. Maar wat had die oude schavuit eigenlijk tegen je in te brengen V' „Hij «cheen de ooinie toegedaan te zijn, dat ik een onwaardig lid van de maat schappij ben, omdat ik nooit voor mijn eigen onderhoud heb behoeven te werken." „Wat een nonsens", viel George uit. „Na tuurlijk heeft hij geen anctere motieven. Hij kon of wilde je geen rocntstreeksch ant woord geven en daarom vei-zon hij dat kletspraatjes. Hij liegt om het pure pleizier van het liegen-zelfEr zijn in jouw le ven toch geen geheimen of duistere punten die hem ter oore kunnen zijn gekomen en waarmede hij zijn voordeel tracht te doen „Er is absoluut niets van dien aard" „Nu, dan raad ik je op je stuk te blij ven staan, totdat Peggy meerderjarig is en dan mot of zonder zijn toestemming met haar to trouwen. Het arme kind is dol op je en als het zoover is zal ik alles doen wat ik kan om jullie te helpen." „Je bent een juweel van een kerel, George", zei Guy hartelijk. „Jé hebt mij heelemaal opgemonterd en weer nieuwen moed gegeven. Wil je haar vooral duidelijk maken, dat het terwille van haar was, dat ik dio belofte gegeven heb." „Mij dunkt, dat zij dit wel besefte. Ze kan toch moeilijk denken dat je het uit egoïstische motieven hebt gedaan. Maar ik zal er haar toch nog eens uitdrukkelijk op wijzen om jou pleizier te doen. En nu moet ik er van door, kerel." HOOFDSTUK XX. Lord Caradoc vraagt raad. Lord Caradoc was betrekkelijk gauw her steld van de schadelijke gevolgen der ze- nwspanning, waaraan hij de laatste weken vóór de voltooiing van het groote werk ten prooi was geweest. En zoodra hij zich weer normaal voelde, hervatte hij met vernieuw den ijver den wetenschappelijken arbeid, waaran hij vóór zijn ontdekking van Sir Roderick's manuscriot bezig was geweest. En zoo ging op Wetstones alles weer zijn gewonen gang. Op een mooien Septembermorgen zaten mevrouw Herbert en Cecily buiten op een der glooiende terrasen, toen zii over het meer een boot zagen naderen. De roeier legde zijn vaartuisrje bij de onderste trede vast en klom, met een brievenzak over zijn schouder naar boven. Hij stelde mevrouw Herbert eenige brieven en Cecily eenige illustraties ter hand en zette daarop zijn weg voort naar het hooger gelegen huis, om daar de rest van de post te bezorgen. „Een brief van meneer Greenfield", rieo mevrouw Herbert uit en tegelijkertijd opende ze het couvert. „Och, och." klonk het meewarig, toen zij den brief vluchtig had ingezien. „Wat is er?" vroeg Cecily geschrokken. „Zijn moeder is gestorven den dag na dat hij hier vandaan is gegaan. Arme jon- gen Uit mevrouw Herbert's toon klonk al de warme sympathie van een lieve, hartelijke vrouw, en bij het verder lezen ontsnapte haar telkens een woord van medegevoel. Eenigszins vormelijk deeldo. George haar mede, dat hij, bij zijn thuiskomst zijn moe der ziek had aangetroffen en dat zij den daarop volgenden dag was overleden. Hij maakte ziin excuses, dat hij zoo lang ge wacht had met haar zi:n dank te hetuigen Toor al haar vriendelijkheid tijdens zijn verblijf op het landgoed, waaraan hij steeds de aangenaamste herinneringen zou behouden. Verder verzocht hij haar, de reden van zijn lang stilzwijgen aan Lord Caradoc te willen mededeelen en hem zeggen, dat hij eerstdaags hoopte te schrij ven. Hij vroeg haar ten slotte zijn vriende lijke groeten aan juffrouw Caradoc te wil len overbrengen, doch verder rente hij met geen woord over het jonge meisje. „Vindt u dat ik hem kan schrijven om hem te zeggen hoe hartelijk ik in zijn verdriet deelneem?" vroeg Cecily. „Natuurlijk kind. Dat spreekt vanzelf", oordeelde mevrouw Herbert. Tk zal hem ook een woordjo schrijven. Och, och, wat een droevig einde van zijn verblijf bij ons." Een paar dagen later ontving Lord Ca radoc George's brief. Deze luiddo als volgt Hooggeachte Lord Caradoc, Mevrouw Herbert zal u ongetwijfeld reeds op de hoogte hebben gebracht van het door mij geleden verlies, en u zult mij dus wel willen verontschuldigen, dat ik u niet eerder schreef. Onder andere omstan digheden zou ik u natuurlijk terstond na mijn thuiskomst mijn dank hebben betuigd, voor uwe welwillendheid om mij te laten medewerken aan zulk een belangrijke ar beid, waarbij ik u gedurende de afgcloopen maand behulpzaam mocht zijn en ook voor de edelmoedige en onbekrompen wijze, waarop u mijn bescheiden diensten wel heeft willen vergoeden. Ik verzoek u als nog mijn oprechte erkentelijkheid hiervoor te willen aanvaarden. fWordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9