TELEGRAMMEN VRIJDAG 2 DECEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 STADSNIEUWS R. K. VROUWENBOND. Als inleiding voor het komende Kerst feest heeft de It. K. Vrouwenbond gister avond in de Kleine Stadspaal een prachti ge n avond gehouden. Op deze bijeenkomst hield n.l. de geesteU adviseur, Rector R. Reynen, een voordracht over de reis van Maria en Jozef van Naza reth naar Bethlehem, terwijl het koortje van mej. Jo Kortman daarbij toepasselijke liederen ten gehoore bracht. Zoo sloot dit geheel prachtig ineen en vooral ook de keuze der liederen, die zoo mooi bij de ver schillende stadia van deze reis aanpasten, verdient alle lof. Bovendien werd aan alle aanwezigen een beknopte toelichting op de liederen uitge reikt, wat voor een goed begrijpen van het geheel oojt wel noodig was, daar het bijna alle Fransche en Duitsche teksten waren, uitgezonderd alleen het Hollandsche Kerstnacht schooner dan de dagen" van Joost van den Vondel en „De Herdekens" van Lodewijk de Voght. Na een inleiding van het koortje dat de Fransche liederen „Dans les ombres de la nuit'* en „Chantous je vous en prie" be dachtzaam en treffend ten gehoore bracht, begon Rector R. Reynen te vertellen van de reis van Nazareth naar Bethlehem, bij elke plaats, die ook in de H. Schrift ge noemd wordt, vertellend, wat daar eens ge schiedde en overwegend wat Maria en Jo seph daar moeten hebben gedacht. Spr. vertelde aldus wat er geschiedde op den berg Tüabor, in de vlakte van Es-ura- lon, in Nairn en Saxnaria, in Dothaïn en bij de put te Sichem, kortom op alle plaat sen, die op deze reis van 149 K.M. werden gepasseerd door Maria en Joseph en waar over in Oude en Nieuwe Testament iets te vinden is. Langen tijd stond spr. stil bij Jeruzalem om te verhalen van de plaatsen waar cle nederdaling van den H. Geest over de Apostelen, het laatste Avondmaal en het sterven van Maria had plaats gehad om na de pauze tenslotte vele inteiessante oij- zonderheden van Bethlehem te vertellen. Zooals reeds vermeld, werd op bepaalde punten de reis een oog-en blik onderbroken om het gesprokene met zang te illustreo- ren. Het koortje van mej. Kortman zong dan weer eemge liederen zooals het oud- Duitscho lied der Kruisvaarders van Wai- ther von der Vogelweide, een der zwaarste liederen van dit programma, maar niette min stemmig en met veel verve ren gehoore gebracht. Daarna volgde nog een oud-Fransch lied „Noël pour "l amour ile Marie",' wederom een Duitsch Kruisvaar derslied en dan het treffend getoonzette „O Kerstnacht schooner dan de dagen". Een symphonic pastorale en recitative uit Handei's „des Messias" besloot het ge deelte voor de pauze. Daarna volgde nog „Noël des Rois Mages" en als prachtig be sluit „De Herderkena" van Lodewijk de Voght. Het behoeft geen betoog, dat de uitvoe ring van dit dameskoortje dezen avond op lioog peil bracht, want deze uitvoering was fijn en heeft de aanwezigen eens wat meer en wat hoogers gebracht in Kerstliederen, dan wij gewend zijn. Mej. Kortman weet met deze stemmen veel te bereiken en het is te hopen, dat zij nog vele malen in de gelegenheid zal worden gesteld, dit met alleen kunstzin- ilige maar ook cultureel zoo hoogstaand werk te kunnen brengen. De vice-voorzitster, mej. Jo van der Laan, die wegens ziekte van de presidente deze verving, verzocht een kort gebed voor herstel van mevr. Manders en deed onder de pauze nog eenige huishoudelijke mede- deelingen n.l. dat op 11 Dec. de onderafd. „Hulp in de huishouding en de baby" haar 12K-jarig bestaan herdenkt en dat ten bate dezer onderafdeeling op 28 Dec. door het Operette-Zangkoor „Ruim Baan" een echouwburgavond zal worden gegeven, waarvoor zij verzocht propaganda te ma ken. Ook zal bij voldoende deelname in Jan. a.s. een Moedercursus worden gegeven door mevr. Peters-Kalf, uitgaande van het hoofdbestuur. Do kosten dezer cursus, waarvoor men zich kan opgeven bij de se cretaresse mej. Sini van Deene, bedragen 2.50. Na een dankwoord van de vice-presiden- te werd deze mooie bijeenkomst op de ge bruikelijke wijze gesloten. WINKELSLUITING OP ZONDAG, 4 DECEMBER A.S. Belanghebbenden worden er aan herin nerd, dat de ontheffing, verleend voor win- iels tot des avonds 8 uur,, op Zondag a.s. uitsluitend geldt voor die winkels, welke op andere Zondagen eenige uren geopend mogen zijn. Muziek in Heck's Lunchroom. Zooals uit een advertentie in ons num mer van heden b.ijkt, speelt vanaf 3 De cember in Heck's Lunchroom Ad's Kunst- ensemble. Dit orkest, dat elders reeds met succes voor Heek werkzaam was, zal zeer zeker ook den Leidenaars menigen genoegelij- ken avond bezorgen. Ad's Kunst-Ensemble bestaat uitsluitend uit Hollandsche musici en beschikt over een modern en zeer gevariëerd repertoire. Het orkest treedt Zaterdagavond om 7.30 uur aan, speelt vervolgens iederen avond, terwijl er op Woensdag, Zaterdag en Zon dag telkens matiné zal zijn. Gistermiddag om kwart over twaalf is de heer H. W., die per rijwiel op de Blauw- poortsbrug reed, geslipt en gevallen. Hij werd in het brugwachtershuisje binnenge dragen en daar door een toevallig pas- seerenden dokter onderzocht, doch deze constateerde geen letsel Toen W. per auto was thuisgebracht en zijn huisarts was ont boden. constateerde deze een gebroken [knieschijf. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF. Dezer dagen zal door het Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf een proef worden genomen met het uitzenden van gramofoon muziek op hot 3de programma. Voorloopig zullen deze proef uitzendingen plaats' vinden van 8 tot 11 uur n.m. op de Woensdag-, Vrijdag- en Zaterdagavonden. Hiermede zal aan een sinds lang gt>- koesterden wensch worden voldaan, al ont veinst de Directie zich niet, dat eerst een programma, samengesteld uit het puikje van de buitenlandsche programma's aan de behoefte zal voldoen. Dit laatste zal eerst kunnen plaats vinden, wanneer alle aanslui tingen op de vroegere (particuliere) netten zijn gewijzigd in aansluitingen, waarop meer dan de 2 Nederlandsche programma's kunnen worden ontvangen. Deze wijzigin gen zijn in vollen gang en worden met kracht voortgezet, zoodat gehoopt mag worden, dat in het a.s. voorjaar alle aange slotenen het buitenlandsche programma zullen kunnen ontvangen. Het behoeft geen nadere mededeeling, dat de gramofoonmuziek-uitzendingen be doeld zijn als een extra attractie en~zonder eenige verhooging van contributie worden doorgegeven. Nog kan worden vermeld, dat met de in trede van het winterseizoen het aantal aansluitingen we-der belangrijk toeneemt; aan een ieder, die nog voor de komende Kerstdagen van een aansluting verzekerd wil zijn, wordt aangeraden zich zoo spoedig mogelijk ten kantore Hooigracht No. 14 op te geven. OPENBARE LEESZAAL „REUVENS''. Gistermiddag te half vijf word in een der bovenzalen van het gebouw aan de Breestraat de jaarlijksche algemeene ver- I gadering gehouden van de Openbare Lees- I zaal en Bibliotheek „Reuvens". De presidente, mevr. de wed. prof. Kue- ncn, deelde in haar openingswoord mede, dat de secretaris, mr. Rijnback. wegens ziekte verhinderd was de vergadering bij te wonen. De notulen der vorige vergadering, door den penningmeester, den heer van der Vlerk gelezen, werden onveranderd vastgo- steld. Dr. van der Vlerk licht hierna de begroo ting voor 1933 toe. Deze ziet er vrij s-om- ber uit doordat rijk, provincie en gemeente de subsidies gaan besnoeien. De Gemeen te wil 15 pet. korten, het rijk 11 k 12 pet., de provincie 10 pet. De ontvangsten zijn geraamd tjp: con tributies 4UUÜ, subsidie gemeente 5100, id. provincie ƒ1244.57, id. rijk J 2011.20, uit andere bronnen f 1400, uit beheer 640, titaal 14.995.77. De uitgaven zijn geraamd op: gebouwen 1028.10, exploitatie gebouw 967, perso neel ƒ9664, boekaanschaffing ƒ2000, tijd schriften 1000, technische administratie 800, huishoudelijke administratie 500, buitengewone uitgaven 750, totaal 16.709.10. Het geraamde tekort bedraagt 1713.33. In verband hiermede stelt het bestuur het punt contributje-verhooging aan tie orde. De minimum-cintnbutie bedraagt f 1, wel een zeer laag bedrag in vergelijking met andere leeszalen en bibliotheken. Het bestuur is ervan overtuigd, dat er wel bedankjes zullen komen, maar er is niets aan te doen. Een verhooging van 59 cent acht hot bes-tuur wel billijk. Dit geldt evenwel niet voor de kindei leeszaal. De verhooging geldt eveneens voor de corres- pondentsoha ppen. Over dit voorstel ontspon zich een lang durige discussie. Het meerendeel der leden sprak zich voor de verhooging uit, maar daarbij werd tevens de mogelijkheid geuit, dat het bestuur van het rijk een tegemoet koming zou krijgen voor het gratis uitleo- nen van boeken aan werkloozen. Het bestuursvoorstel werd tenslotte zon der stemming aangenomen. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de keeren mr. v. d. Eist, F. Elckerbojt en mr. Vos werden herkozen, terwijl in de plaats van de heeren prof. Knappert en G. Eikerbout, die niet voor een herbenoe ming in aanmerking wenschten te komen, werden gekozen prof. mr. J. M. v. Bemmo- len en ir. Rauwenhoff. De rondvraag leverde geen stof tot be spreking op, waarna de vergadering Werd gesloten. Adres, aan den Raad. Door de afd. Leiden van de Onafh. SoC- Partjj is &an den raad dezer gemeente een adres gezonden, waarin het volgende wordt verzocht: A. Dat aan alle gezinshoofden met zinsinkomens beneden 25.per week, gas en/of electriciteit geleverd wordt tegen den kostenden prijs B. Voor inkomens boven de 25.per week een ieuw tarief wordt bepaald in pro gressieven zin, zoodat de financieel sterke ren naar mate van hun draagkracht even redig méér betalen dan de financieel zwak keren. In de toelichting wordt gezegd: Het is naar de opvatting van de O. S. P. in dezen altijd onbillijk geweest, dat de hoogstaangeslagenen in de belasting even veel betaalden voer electriciteit en gas als zij die wegens te weinig inkomen in het geheel niet of veel lager in de belasting aangeslagen zijn. Billijk is, dat de winst van de bedrijven die de hoogstaangeslage- ne door belastingvermindering allereerst ton goede komt, ook grootendeels door de zelfde groep wordt opgebracht. Vooral in dezen tijd van groote werkloos heid, waaronder de hierbij betrokken ge zinnen door den veel te lagen steun bitter hebben te lijden, wordt de tegenstelling bij de berekening van gas- en electricteit heel sterk gevoeld. Door kostprijs te bereke nen voor de gezinnen beneden de 25. per week waaronder ook alle werklooze ge zinnen vallen en progressie te brengen in de tarieven voor de inkomens van 25. per week tot een bepaalde, zoo hoog moge- i lijk getrokken grens, wordt de billijkheid 1 betracht tegenover alle inwoners. Alg. R. K. Propagandaclub „Dr. Schaepman". Gisteravond werd in de Burchtzaal de tweede ontwikkelingsavond van de Propa gandaclub „Dr. fcjohaepman" gehouden, wel ke goed bezocht was. De voorzitter, mr. Donders, opende de bijeenkomst met den chris telij ken groet, waarna eenige meaedeelingen werden ge daan, o.a., dat de aid. Leiden van oe R. K. V olkspartij bericht heelt gezonden de door de propagandaclub gestelde voorwaarden, zij het onder protest, te aanvaarden, waar door het doorgaan van de debatvergade ring met bedoelde Volkspartij is verzekerd. he datum, waarop deze debat vergadering zal plaats hebben, wordt later bekend go- maakt. Hierna werden door den secretaris, den heer H. Lombert, eenige meaedeelingen geaaan omtrent de steunactie voor net comité R. K. Werkloozenzorg. Aangezien de inleider van dezen avond, Kapelaan Dorbeck, niet zoo spoedig aan wezig kon zijn, werd een aanvang gemaakt met üe bespreking van verschillende vraag stukken van aigenieenen en politieken aard, aan welke oesprekingen door ver- scmiienüe aanwezigen werd deelgenomen. U.a. werden in het geaing georaent üe loonsverlagingen, in overueidsbedryven toegepast en net standpunt van dö katho lieken hiertegen; het vraagstuk der cumu latie van betrekkingen, aigemeene ontwa pening en poll tie-165 er, oneerlijkè ooncur- rentie en moeihjkheaen van in- en uitvoer. Xntusscnen was de geest, adviseur, kape laan B. idorbeck, ter vergadering gekomen. Als onderwerp voor dezen tweeden ont- wikkelpigsavonü had de eerw. spreker ge kozen: „reder het zijne ©ene bespreking denial ve van het eigendomsrecht, waar by spr. cle volgende stekingen besprak en ver dedigde: 1. Het recht op particulieren eigendom is een wettig en voor alle tyden geldend recht van den mensch, omdat het voort spruit uit zijn natuur en het beste zyn stoiieujke belangen waarborgt. Het vindt zijn natuurlijke voortzetting in het erfrecht. 2. Het eigendomsrecht is evenwel niet onbeperkt: net wordt beperkt door de gees telijke en siolielijke belangen der andere menschen en der gemeenschap. 4. Algeheels aiscnaffing van den eigen dom, geiijk het communisme, streng door gevoerd, wil, is immoreel, omdat zij ingaat tegen het natuuriyk recht op eigendom. 4. Beperking van den eigendom door al- sohafiing van den particulieien eigendom der productiemiddelen, gelijk hét socialis me wil, is, mits op behoorlijke wijze scha devergoeding worde gegeven, in zich niet immoreel. Evenwel is deze beperking, de z.g. socia lisatie der bedrijven, onnoodig, en daarom niet te verdedigen. Deze beperking van den eigendom der productiemiddelen, inzoover noodig, kan ook geschieden met behoud der maatschappelijke orde. Over deze inleiding werd oen geani meerde en vruchtbare gedachtenwisseling gehouden, waarna de vergadering met een woord van dank werd gesloten. Het L. S. C. en de kamerverhuurders. De Crisis-commissie uit het L. S. C. ver zoekt ons opname van het volgende: Nog vele kamers staan leeg tot groote schade der verhuurders. Vele studenten aarzelen door onbekendheid met de werke lijke voorwaarden een kamer te huren. Grondige voorlichting zal beide groepen tot elkaar brengen. Dat beide daarnaar streven kan 'niet betwijfeld worden. Bedoe ling is juist de prijzen van het oogenblik onder aandacht van beide groepen te bren gen, zoodat nog in den loop vau bet jaar zij elkander kunnen vinden. Daarvoor wor den de kamerverhuurders opgeroepen ge zamenlijk met de Corpscommissie die voor lichting tot stand te brengen. Een volledige lijst wordt gemaakt, die de brug tusschen de groepen slaat. Deze lijst ligt ter inzage bij den heer A. Vilders, Breestraat 41. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 5780. St. Antoine (f.) Leiden, Donkersteeg 5. Hoofdz.: Amster dam, Ruysd.ielstraat 108. Exploitatie van Schoenzaken. Bovengenoemd filiaal wordt thans gedreven onder den naam: Hoogen- bosch voorheen St. Antoine. 286. Naamlooze Vennootschap Meerburg's Noordzeevisscherij en Haringexport. Kat wijk aan Zee, Voorstraat 30. Overleden dir.: P. Meerburg, Katwijk aan Zee, d.d. 22 Nov. 1932. 5383. „De Katwijksche Bijenkorf". Kat wijk aan Zee, Paul Krugerstraat 28. Krui- deuiersbedrijf. Vest. fil.Zuidstraat 3. 4120, J. van Egmond, Katwijk aan Zee, Duinhof 6m„ Kruidenierswaren, galante rieën. Vest. fil.: Duinoord 1, „Klein Duin oord". Opheffing: 5509. A. Mieras, Noord- wijk-Binneu, van Leeuwenstraat 15, Bloem- bollenkweekerij en -exporthandel. Gisteravond werd in de Concertzaal „Concordia" alhier een propaganda-avond gehouden door de landelijke organisatie van Rentetrekkers der Ongevallenverzeke ring ten bate van de afd. „Nazorg voor lichamelijk gebrekkigen". Deze bijeenkomst, die zeer druk was be zocht, werd geopend door den voorz., don heer Groene wegen uit Rotterdam, die na een kort openingswoord en na hulde ge bracht te hebben aan de pioniers der or ganisatie opwekte tot toetreden en de be doeling der organisatie uiteenzette. De heer Bummers uit Rotterdam, die als spreker xou optreden, maar wegens ziekte verhinderd vas, werd vervangen door den heer Hulache, secretaris der Ned. Vereeni- ging vau lichamelijk gebrekkigen. Deze schetste in breedo trekken het tekort der Ned. wetgeving met betrekking tot de in- validenzorsr. Spr. wekte do invaliden op om in e'iguu kring propaganda voor de or ganisatie w maken. Tenslotte sprak de heer O. Merkelbach uit Amsterdam over het streven en dool van de vereeniging „Arbeid voor onvol waardig en". De avond werd verder opgeluisterd door do Mondacoordeonvereeniging „Bravo" en do zangeres mevr. T. Jansen-Rictbergen. Bij de politie zijn weer inlichtingen te bekomen omtrent een onbeheerd gevonden rijwiel. Degenen, die Zondagmiddag de kinde ren wil laten profitecren van een gezellig St. Nicolaaefeest, verwijzen we naar een advertentie in dit nummer over het optre den van het Veroen igd Amsterdamsch Tooneel. Dit zal Zondagmidag om 2 uur en om 4 uur opvoeren „Hans en Grietje", ter wijl natuurlijk ook St. Nicolaas met z'n knecht komt. Tot administrateur van het Acad. Zie- kenhu's is benoemd de heer J. van Ringen, tot dusver boekhouder bij de Rijkswerk inrichting te Veenhuizen. MUZIEK. LEIDSCHE KUNSTKRING. Harold Samuel. Over een pianoavond van Harold Samuel schrijven blijft voor ons a.tijd een aantrek kelijkheid. Zoo ook dezen avond, waar de bevoorrechte pianist uitsluitend Bach speelde. Goed beschouwd kan men de pia nistische en muzikale capaciteit van deze zeldzame figuur in geen ander werk meer achterhalen dan in de werken van Bach. Want onnavolgbaar is hij in de interpreta tie van deze kunst, ongerept, in al haar eenvoud en oprechte piëteit. Geschapen is hij voor de vertolking van deze muziek, die hij met wijd-vertakte visie doet ver staan, wat hij ook interpreteert óf wol de moeilijkste, grootste werken, of de kleinere van den Leipziger meester. Wij hoorden dit niet zóó van een ander; zoo'n doorschijnende gevoelige klankvorming, zoo'n volmaakt pedaalgebruik, zoo'n ver scheidenheid en verfijning in dynamiek. In al zijn gecompliceerde aandoeningen de ka rakteristiek rangschikkend, wetend te réincarneeren tot een verhoogde en ver diepte karakter-uitbeelding. Dit- is 't wat hem zoo groot doet zijn. Want 't is niet uit sluitend de stijl, dat klaar-doorschouwen van den geest, die e'k waarachtig compo nist individueel in zijn werk doet opleven, 't Is hier veel meer de verbijzondering van dien geest, van dien stijl. Dit is 't wat Sa muel niet alleen zoo geniaal aanvoelt en begrijpt, maar ook in staat is te verwerke- kelijken. Zoo onnavolgbaar, zoo volmaakt is zijn snel in praeludiën, in fuga's, in suite, in Partita, waarin al niet? 't Lijkt of zoo'n opgave voor dezen klaviermeester nog geen zwaar werk is. Zulke kunst is al te snel voorbij. Is het wonder, dat een storm, wild van enthousiasme losbarstte? De pianist zette zich dan weer bereidvaardig aan het kla vier, zoodat buiten het eigenlijke program ma nog wel drie extra-nummers als toe gift werden toegevoegd. Nooit nog hoor den wij Bach zóó als van hem vertolken, want waarlijk Haro'd Samuel is een uni cum. J. K. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Letteren en Wijsbegeer te, op proefschrift getiteld: „The serpent in Kwakiutl religion", de heer G. W. Licher, geboren te Waspik. Geslaagd: dictoraal-oxamen Indisch' recht de heer D. Ranoeadmodjo (Leiden); doctoraal-examen Romaansehe taal en letteren de heer C. M. de Wijs (L e i d e u); candidaats-examen Klass, letteren de heor E. Stein (Rotterdam); doctoraal-ëxamen Wis- en Natuurkunde met hoofdvak dierkunde mej. J. A. Philip- po (Leiden). Arts-examen le gedeelte de heeren Ong Tiong Liat (Leiden) en Ch. H. V. van Sassen (Schiedam). Eevorderd zijn tot arts de heeren J. J. Calderblom (Nieuwdorp), G. J. Nales (Den Haag) en P, Provo Kluit (Wasseaaa r). BURGERLIJKE STAND LAATSTE BERICHTEN WIELRIJDER DOOR AUTO AANGEREDEN EN GEDOOD. Gisteravond heeft op den Dordtschen dijk onder de gemeente Gorcum nabij Schelluinen een ernstig ongeluk plaat* ge had. De ruim 57-jarige J. van den Dool, die aldaar bij de gemeentoreiniging werkzaam is doch te Schelluinen woont, reed» om streeks vijf uur op zijn rijwiel huiswaarts. Hij werd achterop gereden door een luxe auto, bestuurd door den heer J. Busé uit Hardinxveeld, die, nadat hij voor een auto bus van de Gebr. Verschoor was uitgewe ken, den wielrijder aanreed. Van den Dooi, die bewusteloos was, werd direct met de bus van de Gebr. Verschoor naar het zie kenhuis t-e Gorcum vervoerd waar hij he denmorgen aan een hersenschudding is overleden. Ooggetuigen verklaren dat de bestuur der van do luxe auto met groote snelheid heeft gereden. Door de politie is tegen den bestuurder proces-verbaal opgemaakt, ter- wijl het achterspatscberm van de auto xn beslag is genomen. LEIDEN. Geboren: Johan George, z. van W. T. Erades en D. C. Lantrok. O'n dertrouwd: F. K. Assolen jm. 41 j. en J. W. Sierat wede. 37 j. Gehuwd: H. van Hees jen. en E. J. M. Bursch jd. KARDINAAL BOURNE ERNSTIG ZIEK. 'EJOME, 2 Dec (Y.D.). Kardinaal Francis Bourne, Aartsbisschop van Westminster en hoofd van de Katholieke Kerk in Engeland, is tijdene zijn verblijf in Italië ernstig ziek geworden en wordt thans verpleegd in do kliniek der Engelsche Zusters te Rome. Kardinaal Bourne lijdt aan een ernstigen aanval van bronchitis, terwij] ook zijn hart niet in orde is, zoodat men vreest dat hij niet hersteilen zal. Gisteren zijn hem de Heilige Sacramenten der Stervenden toe gediend. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 2 Dec. Vee. Aanvoer: 550 run deren, 184 kalveren, 1100 schapen, 320 var kens, 588 biggen. 8 piaarden, 5 veulens en 16 bokken en geiten. Prijzen: 20 stieren 90210; 84 kalf- en melkkoeien 135 200, handel flauw; 214 varekoeien 80 125, handel stug; 226 vette ossen en koeien 200215, schoon aan de haak 25—62 ct., handol stug; 105 graskalveren 20—40; 10 vette kalveren 35—50, schoon aan de haak 46100 cent, en 69 nuchtere kalve ren 58, handel matig. 750 vetto scha pen 1113, en 350 weideschapen 911 handel traag; 320 mestvarkens 6—18, handol traag; 588 biggen 2.004.50, han del traag; 8 paarden 84220, 16 bok ken en geiten 38. Kaas. Aangevoerd 77 partijen, waar van 60 partijen Goudsche en 17 partijen Leidsche kaas. Besteed werd voor: le soort Goudsche kaas 3133, Je soort 2930; le soort Leidsche 2952, 2e soort 26 28 per 50 kg. Handel voor Goudsche en Leidsche kaas matig. ALKMAAR, 2 Dec. Kaas. Aangevoerd 74 stapels, wegende 30.000 kg. Fabrieks- kaas 26, Fabriekscommissie 26, F«- brieks middelbaar 28, Boeren kleine 26 Borencommissie 26. Handel matig. AMSTERDAMSCHE BEURSSOTEERING Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN 2 Dec. 1932 Industrie: Alg Kunstz. Unio BerkolB Pp ten I Cftlvé Delft crt. v. A Kiiebonm Accouet Ned Ford Philips (lom. Bezit Uni Lever Petroleum: Kon Olie Perlak Rubber: Adam Rubber Deli Bat. Rubber Vico Serbadjadi Scheepvaart: Oude Vaart Ned. 8cheepT-Unio Oude Boot Mijnbouw: Boeton Alg Exploratie Mi Suiker: H V A'dam Vorstenlanden Java Cultuur N I S U Tabak: Deli Mij. Senembah Deli Bat Tabak Oostkust Amerik. Fondsen: Am Smelting Aaaconda Ass Gas Electr Bethlehem Steel Cities Service Central Public. Continental Oil Gen Aviation Int Nickel Kennecott Copper Milwaukee ld Pret Keesport Tin Piatt North American Nevada Shell Union ÜDited St Leather Union Pacific Wabash Tidewater Ass Oil United St. Steel V.K. 2 Vlrt sj-Yiö 2 30-2 45 u. «V, 77»/, 60Va 3Vu 111''; iw/5 107'/» «Jl/2-% 17»/a 112 »'/l» 111 12«"/i 1U3V. 1*1 Va 7»'/, 1 «Oi/rVi 78'/» 601/a 2»7, 31i/a I» 50»/,- 801/. 20i/a 3U/, UH/. 3'/is KI*/, 17»/. 8'/. 581/, 151/. 1331/2 14 123 166'/» «1 571/j 7 1B6/T 07 731/. 1101/j 1261/2 131 17'/. 100 124 1.UV2/5 15 1.1/1» 17»/. 16"/ 15 18;;/ uj 2>/m '«y/i. 3'V.o «V. 3 hVi» 1"»/» 24i» .5 Va 10'/, M/t W1SSELNOTEERfNGEN (AMSTERDAM" (Officieel). Berlijn 59.16 Londen Ö.02l/? New York 2.487'* Parijs 9 721/., Brussel 34.4.» Zwitserland 47.35 Milaan 12.60 Madrid 20.HO Oslo 41.10 Kopenhagen 42.— Stockholm 44. Weenen Praag 7.37l/2 Boedapest Prolongatie: 1 pcL

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3