AGENDA VRIJDAG 2 DECEMBER 1932 DE LËIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 2 Dec. 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor, instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 763.7 te Boedapest. Laagste barometerst.: 724.0 te Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 3 Dec.: Matige tot krachti ge Zuidelijke tot Westelijke wind, zwaar bewolkt of betrokken, later wel licht opklarend, tij delijk regen, aan vankelijk veel zach ter. Hoewel de wind hedennacht tot west- noordwest ruimde, is de gisteren reeds ge noemde depressie met zoo een groote snel heid genaderd, dat reeds hedenmorgen een sterke krimping van den wind volgde. Bij het ruimen van den wind viel slechts in het uiterste westen van ons land eenige regen van beteekenis. De depressie ver toont een diepe kern bij IJsland en een se- cundairen uitlooper over de Britsche eilanden waar de barometer buitengewoon «nel daalt Het hoogedrukgebied over het vasteland trok verder oostwaarts, het mar ximum over de Golf van Biscaje nam voor al aan zijn noordzijde in beteekenis af. Over Ierland, Noord-Engeland, Schotland •n Noord-Scandinavië waait het krachtig uit West tot Zuid. In Zuid-Frankrijk heerscht een krachtige mistral. Overigens ia het over het geheele waarnemingsgebied rustig weer met vooral in Duitschland och tendnevel. Ten onzent zal als gevolg van do barometerdalingen in Groot-Brittannië de wind wel spoedig toenemen. Over IJs land, de Britsche eilanden en in Duitsch land steeg de temperatuur. In het binnen land van Engeland, in Frankrijk en in ons land, te De Bilt èn Groningen daalde zij. Vorst van eenige beteekenis kwam nog riet voor. Vooral in Frankrijk viel zware regen, verder over de Britsche eilanden en I in Scandinavië. De depressie, snel naar I onze omgeving doordringend zal waarschijn lijk toenemende bewolking met regen en vooral des nachts hoogere temporaturen brengen. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 6.6 gr. O. LICHT OP VOOR FIETSERS «jl: Van Vrijdagnamiddag 4.18 uur tot Zaterdagmorgen 7.20 uur. HOOG WATER Hoog watei te Katwijk aan Zee op Zaterdag 3 December voorm. 6.25 uur en nam. 6.50 uur. ACCIJNS OP VLOEIBARE OLIëN. Niet op spijsolie in flesschen, raapolie en boteroiie. Naar het „Ned. Weekblad voor kruide niers waren1' met een zeer groote mate va a waarschijnlijkheid verneemt, is het thans zeker, dat de instelling van een accijns op vloeibare oliën zeer spoedig kan worden verwacht. Deze accijns zal 35 per 100 K.G. bedra gen. Spijsolie in flesschen benevens raap olie en boteroiie zullen niet onder de hef fing vallen. TOEPASSING WINKELSLUITINGS WET. Op Zondag 4 December. De leden van den gemeenteraad van Arnhem, die den minister van Economische Zaken en Arbeid verzocht hadden om het raadsbesluit betreffende do openstelling van de winkels op 4 December niet goed te keuren, wegens strijd met de Winkelslui tingswet hebben van den minister telegra fisch het volgende antwoord ontvangen: „Ik geef voorkeur aan uitlokken rechter lijke uitspraak boven vernietiging, waartoe overigens tijd zou ontbreken." De Itotterdamsche banketbakkers zijn ten zeerste verbitterd omdat hun niet is toegestaan a.s. Zondag, den laatsten dag voor St. Nicolaas hun winkels geopend te houden. Op een verleden Zaterdag verzon den telegram werd geantwoord, dat de mi nister niet bevoegd is maatregelen in deze te treffen. Thans is besloten, dat de bankerbak- kers Zondag a.s. voor het meerendeel hun zaken toch geopend zullen houden hoewel cij daarmede met de wettelijke bepalingen in het conflict komen. Ook de Fa. C. Jamin heeft besloten Zondag a.s. haar winkels ge opend te houden, niet alleen in die plaat sen, waar zulks bij wijze van uitzondering is toegestaan, doch ook in verscheidene andere steden van het land, waar geen spe ciale vergunning is verleend. Genoemde firma deelt mede, dat zij 160 menschen heeft moeten ontslaan, uitslui tend in verband met verminderd debiet ten van de Winkelsluitingswet. /•"BEID IN BROODBAKKERIJEN. EEN WETSONTWERP. AANVANGSUUR OM 6 UUR. Ingediend ia een wetsontwerp tot wijzi ging van de bepalingen der Arbeidswet 1919 betreffende den arbeid in broodüaxxe- rijen. in de Memorie van Toelichting herinnert de minister aan de wijzigingen in 1922 10 de bakkerijparagraaf aangebracht. Door deze wijzigingen was aan de voornaamste bezwaren tegemoet gekomen, doch nadat die wijzigingen haar invloed op net bedrijf enkele jaren hadden doen gelden bleek een bevredigende toestand voor het geheele bedrijf nog niet verkregen. Wijziging van het aanvangsuur. kwam opnieuw ernstig aan de orde, toen in November 1929 in het bakkerbedrijf een collectieve arbeidsovereenkomst tot stand kwuin tusschen de voornaamste organisa ties van werkgevers en werknemers. De Centrale Bedrijfscomnuasie, die bij die overeenkomst werd ingesteld, kwam spoedig tot een besluit aangaande de ver vroeging van het aanvangsuur. De voor stellen, die den minister aanvankelijk vaa de zijde dezer commissie bereikten ten ein de de besSaande moeilijkheden te onder vangen, kónden niet zijn goedkeuring weg dragen. Daarna heeft hij aan den Hoogen Raad van Arbeid een voorstel tot wijziging der Arbeidswet om advies gezonden, we^ke wijziging beoogde aan de uit het bedrijf zelf uaar voren gekomen wenschen in dier voege tegemoet te komen, dat op verzoex van vakvereenigingen van werkgevers en arbeiders het tendstip van aanvang van den bakkersarbeid in bepaalde gemeenten of gedeelten van gemeenten, waar normaal eerst te 6 uur v.m. met dien arbeid mag worden begonnen, voor alle broodbakke rijen met éen uur vervroegd kon worden. Bij de in dat voorontwerp vervatte rege ling was booveee] mogelijk aansluiting ge zocht aan de redactie van artikel 28, ze vende lid, der Arbeidswet. Echter bestond dit verschil, dat een vergunning krachten» het nieuwe artikel 39 zou gelden voor eeu gemeente of een gedeelte eener gemeente en niet voor een onderneming of groep van ondernemingen. Zoowel georganiseerde als met-georganiseerde werkgevers zouden er dus gebruik van kunnen maken. De Hoo- ge Raad van Arbeid vereenigde zich met dat voorstel. Na ampele overweging van het advies van dat college is de minister evenwel tot de slotsom gekomen, dat de oplossing van de sinds jaren bestaande moeilijkheden voor de middelgroote bak kerijen, langs dien weg niet is te berei ken. Uiteraard hebben alleen de werkgevers in het bakkersbedrijf en niet de gezellen er belang bij, dat de bakkersarbeid eeu uur vroeger aanvangt. Wanneer dan ook slechts door overeenstemming van beide partijen een zoodanige regeling kan t«ot stand komen, zullen noodzakelijk de werk gevers tegenover de concessie der arbei der», om een uur vroeger te willen begin nen, iets van anderen aard moeten stellen. Op zichzelf beschouwd is dit niets bijzon ders; maar wanneer daarbij in het oog wordt gehouden, dat de betrokken werkge vers door de onvoldoende wettelijke rege ling van het aanvangsuur de benadeelde partij zijn, dan zal het duidelijk zijn, dat de minister er niet toe kan-meewerken hen als eemg redmiddel aan te bieden: tot overeenstemming komen met de bevoor rechte partij. De eenige oplossing van de bestaande moeilijkheden is naar het oordeel van den minister dan ook, bij de wet een algemeen aanvangsuur van 5 uur v.m. toe te staan, gelijk in het thans ingedien de wetsontwerp is belichaamd. Bij deze gelegenheid heeft de minister tevens overwogen of het aanbeveling ver dient de bepalingen der Arbeidswet in overeenstemming te brengen met het ont- werp-verdrag van Genève (1925) betreffen de den nachtarbeid in bakkerijen. Zooal» reeds in de Memorie van Toelich ting tot het ontwerp van wet, houdende voorbehoud der be\oegdüeid tot toelating tot dat ontwerp-verdrag werd uiteengezet, ia de daarin vervatte regeling op twee pun ten in strijd met de Arbeidswet 1919. Het ontwerp-verdrag verbiedt nachtar beid gelijkelijk voor patroons en arbeiders en kent geen speciale afwijkingen voor eerstgenoemden alleen. Ook voor de ban ketbakkerspatroon is volgens het ontwerp verdrag het bereiden van gebak geduren de den nacht in zijn inrichting verboden. Aangezien men nu van toetreding tot het ontwerp-verdrag «>or banketbakkere- patroons geen ongerief en voor alleen wer kende bakkers slecht» geringe bezwaren duchtte, werd op grond van het algemeen belang, dat door de ratificatie gediend werd, voorgesteld tot het ontwerp-verdrag toe te treden. De minister, hoewel erkennende, dat een inperking der patroonsvrijheid overeenkom stig de bepalingen van het ontwerp-ver drag op weinig practische bedenkingen stuit, kan zich nochtans niet met het des tijds gedane voorstel vereenigen. Het belang, dat Nederland zooveel moge lijk door toetreding tot ontwerp-verdragen den arbeid der internationale organisatie steunt, onderschat de minister niet, maar het dienen daarvan zou hij in dit geval te duur gekocht achten door een nieuwe en voor de behoeften van ons land geheel onnoodige inbreuk op de patroonsvrijheid te maken. Hij vindt daarom geen aanlei ding tot het doen van voorstellen ten ein de de Arbeidswet in overeenstemming te brengen met het ontwerp-verdrag en het ligt voorts in zijn voornemen, om, wanneer de behandeling van het thans ingediende ontwerp in de Staten-Generaal is afgeloo pen, de noodige stappen te doen om tot intrekking van het wetsontwerp houdende voorbehoud der bevoegdheid van toetrediag tot bet ontwerp-verdrag te geraken. DE P0STTARIEVEN. In de Memorie van Antwoord inzake de P.T.T.-bcgrooting van 1933 schaart minister Reymer zich, wat de posttarieven betreft, aan de zijde van die leden, die meenen, dat hot thans niet de geschikte tijd is om tot verhooging dezer tarieven over te gaan. De aangelegenheid betreffende de verla ging van het tarief der bij abonnement ge frankeerde nieuwsbladen heeft sinds gerui- ruen tijd de aandacht van de bedrijfsleiding. Gezien de ervaring, welke met vroegere verlagingen is verkregen, wordt echter be twijfeld, of door verlaging van het port het aantal door middel bij de posterijen ver zonden nieuwsbladen in die mate zou toe nemen, dat hierdoor de geenszins onbelang rijke derving van inkomsten als rccht- streeksch gevolg van bedoelde verlaging, zou worden overtroffen of zelfs te niet ELECTRISCHE GELEIDINGEN EN NATUURSCHOON. Commissie van onderzoek ingesteld. De Minister van Waterstaat heeft onder voorzitterschap van prof. G. J. van Swaay, oud-minister van waterstaat, te Delft, in gesteld een commissie, aan welke wordt opgedragen om in een aan den minister uit te brengen rapport of rapporten van voor lichting te dienen in hoeverre bij den aan leg van electrische geleidingen met de be langen van het natuurschoon rekening kan worden gehouden. In deze commissie zijn benoemd tot leden: W. H. de Beaufort, lid van den boschraad te Maarn; ir. J. Th. J. K. Cuypers, architect, voorzitter van de Prov. Schoonheidscommissie voor Limburg, te Roermond; I. van Dam, adviseur der regeering inzake de levering van electri- schen stroom te 's-Gravenhage; E. D. van Dissel, directeur van bet Staatsboschbe- heer te Utrecht; ir H. Lohr, directeur van de N.V. Prov. Geldersche E'ectriciteitsmij. te Arnhem; mr. J. F. Schönfeld, admini strateur bij het Departement van Water staat te 's-Gravenhage. GYMNASTIEKLES AAN RIJKS TELEFONISTEN. Tot verhooging der arbeidsprestatie. De Haagsche correspondent van het „Hbld." meldt: In navolging van Duitschland, waar een proefneming goede resultaten heeft afge worpen, is het hoofdbestuur der P.T.T. er toe overgegaan aan het vrouwelijke tele foonpersoneel van het rijk6teIefoon- en telegraafkantoor te 's-Gravenhage geduren de de eerste vijf dagen van de week, dage lijks gedurende twintig minuten, onder lei ding van een leerares gymnastiekles te doen govcn. De Dujfcsche posterijen zijn tot het geven van dergelijke lichamelijke oefeningen overgegaan, teneinde na te gaan of deze een uitwerking ten goede hebben op do prestatie* van de telefonisten, die niet al leen een zittend leven hebben, doch boven dien zeer inspannend werk verrichten. De proefneming in Duitschland heeft goede resultaten afgeworpen, hetgeen in de ar beidsprestaties van de telefonisten tot uiting i< gekomen. Wanneer de proef met het Haagsche personeel, welke sinds een week of vijf aan j den gang is, slaagt, ligt het in de bedoeling j haar uit te breiden tot het personeel der j rijkstelegraaf- en telefoonkantoren van Am sterdam en Rotterdam. Wij vernamen, dat het personeel in Den Haag over het algemeen zeer ingenomen is met dexe gymnastieklessen, welke overi gens niet verplicht zijn voorgeschreven. De bedoeling zit voor, als de lessen eeni- ge maanden hebben geduurd, de leiding daarvan niet meer te leggen in handen van een gymnastiekleerares. Eenige telefonisten j zullen dan voldoende geschoold zijn om de leiding over te nemen. DE PSYCHOPATHENWETTEN. De tijdelijke buitenwerkingstelling •ngunstig ontvangen. Verschenen is het Voorloopig Verslag der vaste commissie voor Privaat, en Straf recht van het wetsontwerp tot tijdelijke voorziening met betrekking tot het tor be schikking van de Regeering stellen van personen, bij wie tijdens het begaan van een strafbaar feit gebrekkige ontwikkeling of ziekelijke storing der geestvermogens bestond. Het oordeel der commissie omtrent de voorgestelde regeling, welke een tijdelijke buitenwerkingstelling der Psychopathen- wetten met betrekking tot de bedrijvers van vermogensdelicten en overtredingen beoogt, kan tot haar leedwezen niet gun stig zijn. Zij acht haar principieel niet juist en ook op practische gomden te ontra den, de uitwerking van de bedoeling der Regeering kan haar evenmin bevredigen. Het hoofdbeginsel der Psychopathenwet- ten is, dat een psychopaath ter beschik king der Regeering gesteld kan worden, zoodra hij eenig, onverschillig welk, delict heeft begaan, en onder de voorwaarde, dat het belang de openbare orde dit bepaalde lijk vordert. Het delict is slechts symp toom van een psychopathischen aanleg, die zich uit In onmaatschappelijkheid. Dit beginsel wordt door het wetsontwerp verlaten. Zij» acht d« voorgestelde incidenteele buitenwerkingstelling van een gedeelte van het Wetboek van Strafrecht zeer bedenke lijk. Zij erlent, dat iedere noodmaatregel op dit gebied min of meer onlogisch moet zijn, en zij *ou dan ook de voorkeur geven aan een definitieven maatregel, die het systeem der wet niet omver zou werpen. Blijkens de Memorie van Toelichting is de bedoeling, psychopathen, welker gevaar lijkheid zich door herhaling van feiten heeft bewezen, voor ter beschikkingstelling in aanmerking te brengen. De commissie wijst er echter op, dat herhaling van feiten zich in vele gevallen voordoet, zonder dat herhaalde veroordeeling daarop volgt. In alle gevallen, waarin personen met gebrekkig ontwikkelde of ziekelijk gestoor de geestvermogens niet meer ter beschik king der Regeering zullen kunnen worden gesteld, zal ook voorwaardelijke terbeschik kingstelling uitgesloten zijn. Dat acht de commissie een zeer bedenkelijk gevolg van de voorgestelde regeling. Of dit ontwerp, indien het wet mocht worden, een bezuiniging van eenigen om- vaag tengevolge zal hebben meent de com missie te mogen betwijfelen. Overigens blijkt wel, dat de stijging van het aantal ter beschikkingstellingen heeft plaats gemaakt voor een dalingtoch zal de gestichtsbevolking nog langen tijd blij ven toenemen, zóólang tot de meeste mis dadige psychopathen zijn herkend en ge ïnterneerd; dan zal op den duur een vrij stabiele toestand ontstaan. Het intreden daarvan kan door dit wetsontwerp niet worden verhinderd, alleen vertraagd, tot schade der maatschappij. Naar het oordeel der commissie mag eenig succes wél worden verwacht van een aanschrijving aan de officieren van justitie, teneinde hen er aan te herinneren, dat het meer dan ooit noodzakelijk is, dat zij in ieder afzonderlijk geval met groote nauw gezetheid overwegen, of het belang der openbare orde terbeschikkingstelling be paaldelijk vordert. Bij Kon. besluit is benoemd tot nota- r i s binnen het arrondissement 's-Gaven- hage, ter standplaats 's-Gravenhage, Jhi. C. J. G. Six, candidaat-notaris te 's-Gra venhage. De heer S. van Zwanenberg, leider der Ned. Varkenscentrale, had ge meend te moeten bedanken als algemeen voorzitter van de te Nijmegen gevestigde vereeniging van Nederlandsche exporteurs van vleesch en v eeschproducten. In een vergadering van het hoofdbestuur der ver eeniging is besloten den heer Van Zwanen berg te verzoeken op zijn genomen besluit terug te komen Te Nijmegen is op 49-jarigen leeftijd overleden de heer Jos. Dobbelmann, oud-burgemeester van Nederweert. VOETBAL DU ITSCHLAND—NEDERLAND. Scheidsrechter: Otto Ohlsson. Naar wij nader van den K.N.V.B. verne men, zal de wedstrijd DuitschlandNeder land, in tegenstelling met het bericht on der Sport (3de blad), worden geieid door den Zweedschen Scheidsrechter Otto Ohlsson. RECHTZAKEN DE BOTSING ONDER LAREN. De Duitsche chauffeur tot zes weken hechtenis veroordeeld. De Rechtbank te Amsterdam veroordeel de heden den Duitschen chauffeur M. E. wegens veroorzaken, van dood door schuld tot zes weken hechtenis met aftrek van de voorloopige hechtenis. Op 26 September had een zeer ernstig autobusongeluk plaats op het Kruispunt Rijksweg en Hilversumsche weg te Laren. Een tot touring-car omgebouwde vracht auto, afkomstig uit Bottrop in Westfalen, waarmede 33 Duitschers, onder wie een groot aantal vrouwen van familiebezoek naar Duitschland terugkeerden, werd door de Gooische Tram gegrepen en totaal ver nield. De inzittenden werden voor het mee rendeel gewond, een omstreeks 50-jarige vrouw had een schedelbasisfractuur. Kort na aankomst in het Sint J&ns gasthuis te Laren overleed zij. Tegen den chauffeur van den auto eiech- te de Officier van Justitie, Ms. Versteegh, vier maanden hechtenis mei aftrek van voorarrest. Na de zitting werd verd. on middellijk in vrijheid gesteld, door het von nis heeft hij nu geen straf meer te onder gaan, daar hij ruim zes weken preventief heeft gezeten. ZIJN MEISJE MET EEN MES GESTOKEN. Drie maanden voorwaardelijk. De Rechtbank te Amsterdam veroordeel de een 22-jarigen schilder uit Hilversum we gens mishandeling tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie maanden onder toezicht van de R. K. Kteclasseering, ald. Gooiland. De man had op 1 Maart ruzie met zijn meisje gekregen. Hij had zich zoo driftig gemaakt, dat hij haar op den grond wierp en met een mes stak. Het meisje kreeg eenige niet ernstige snijwonden. De verlo ving is nu weer „aan". De Officier, mr. Reilingh, die dit op de zitting vernam, achtte de primair ten laste gelegde poging tot moord niet bewezen en had wegens mishandeling een voorwaarde lijke gevangenisstraf van zeven maanden göëiseh*. BRANDSTICHTING. De Rechtbank te Amsterdam heeft he den uitspraak gedaan in de zaak tegen den 23-jarigen chauffeur Frederik O. te Win schoten, die terecht stond wegens opzette lijke brandstichting, gepleegd in den avond LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 28 Nov. tot en met Zondag 4 Dec. a. s. waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, telef. 807 en J. E. M. ten Dijk, Haven 18, telef. 85. van 8 September in de woning van Jurjen Witkop aan den Blijhamsterweg te Win schoten en tegen diens zuster Grietje O, welke laatste verdacht wordt van mede plichtigheid. De Rechtbank veroordeelde Frederik O. tot twee jaar gevangenisstraf en Grietje O. tot negen maanden gevangenisstraf. De eisch was tegen den man drie jaar en tegen de vrouw één jaar gevangenis straf. HAAGSCHE POLITIERECHTER. De politierechter mr. van Laer, veroor deelde heden den tand technicus M. A. V. uit O e g s t g e e s t, die eenige minderjarige meisjes met wie hij uit wa» dronken heeft gemaakt tot 1 maand gevangenisstraf, voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd en een geldboete van ƒ50 subs. 25 dagen. W. G. van dor S. teLeidenisin 1923 wegens mishandeling van zijn schoonvader veroordeeld tot vier maanden gevangenis straf, doch had zich sedert gedurende al dien tijd aan deze straf weten te onttrek ken. Na gedaan verzet heeft de politie rechter heden het vonnis bekrachtigd, doch daarbij bepaald dat de straf voorwaarde lijk zal zijn met 3 jaar proeftijd. UIT DE OMGEVING WASSENAAR. OP EEN JACHTOPZIENER GESCHOTEN. In de duinen van de „Biertap". De jachtopziener R. ontdekte in de duin strook ,de Bierlap" een 4-tal personen, waarvan er bij zijn nadering drie weg vluchtten, terwijl één van hen, een zekere K. uit Den Haag bleef staan. Deze kreeg een proces-vorbaal wegens het vertoeven op verboden grond. Van de drie vluchtenden keerde één zich om en loste schoten op den jachtopziener en diens hond, gelukkig zon der te raken. Als verdacht de schoten ge lost te hebben is door de Haagsche poli tie gearresteerd een zekere N. die naar het politiebureau alhier is overgebracht, al waar tegen hem proces-verbaal is opge maakt wegens poging tot doodslag. Door de Haagsche politie is in een tuin naast de woning van N. de revolver opgegraven, die nog 4 scherpe patronen bleek te be vatten. KATWIJK. Crisis-comité. Het comité maakt be kend, dat de uitdeeling van steunbonnen voor de inwoners van Katwijk aan Zee in het vervolg zal plaats hebben op het stem- pelbureau in de Burgersdijkstraat te Kat wijk aan Zee. De eerste uitkeering zal geschieden Vrij dag 9 December 1932 te 8 uur 's avonds, en vervolgens tot nader order om de veertien RIJNSBURG. Bloemenhandel. Er is nog steeds schaarste ten opzichte van de aanvoer. Chrysanthen, grootbloemige en Troschysan- then vormen de hoofdschotel, als hiervan tenminste nog gesproken mag worden. Er komen thans ook aardig wat Fransche bloe men. De eerste tulpen kwamen al voor. Het zijn er nog pas weinige. Ze gaan voor 5.506è20 per 100. Troschrysanthen bren gen van 0.070.20 per bos op, ecnbloc- mige van 0.030.07. Do weinige rozen die nog komen gaan van 0.300.65 per bos van 20 stuks. UIT DE RIJNSTREEK HAZERSW0UDE. PAARDEN VOOR MAAIMACHINE OP HOL GESLAGEN. De voerman gewond. Hedenmorgen geraakte de zon van den landbouwer B., met een maaimachine op den Voorweg te water, doordat de paarden op hol sloegen. De Boskoopsche bus, die juist pas seerde, vervoerde den zwaargewonden jongeman naar Dr. Zoete, die hem per ziekenauto naar een dor ziekenhuizen te Leiden liet vervoeren. Gisterenmiddag geraakte de arbeider van S. met een wagen niet twee paarden op hol op den V oorweg. Bij de groote vaart werd een auto, die langs den weg stond, te water geworpeu. De arbeider is van den wagen gevallen en ernstig gewond. Op het erf van den landbouwer B., wien paard met wagen toebehoorde, zijn de dieren tot staan gebracht, nadat zij nog eerst een zoon van den landbouwer hadden neerge worpen en gewond. Auto te water. Vanmorgen is op den Voorweg de auto vaa den landbouwer B. uit Boskoop door de gladheid van den weg te water ge raakt. De inzittenden zijn er met den sohrik afgekomen.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2